a Doelpuntloos gelijkspel van Be tair Waddinx veen - zon. won van W.S.E. in een Week agenda de wetM enerverend duel (2 -1) 7$ CENTRALE VERWARMING? Verwarmingsbedrijf Zuid - Holland WILLEM DE ZWIJGERLAAN 16 - LEIDERDORP - tel. 01710-33318 Waddinx veen voor Ut ?Aa^ainnza: Gelukkige zege FRA-VA-KO's Standen UiiblaquL: Zwemcl. De Gouwe LINCOLN Machteloze voorhoedes J. DEN HAAG Opstelling; W.S.E. LINCOLN - COMPRESSOR i' Zl WARENHUIZEN Waddinxveen - zat. had een 'gemakkelijke prooi aan-Bergambacht Scheidsrechter cursus 4 weken uitgesteld Be Fair - nieuws PANTARELLA SPONZEN vastgestelde verkoopprijs 95 ct nu <»5 ct Damclub „Excelsior44 PAGINA 4 2—0 7—1 en 2, 16—4 vens. toe. „Binnen vier-en-twintig uur ben ik hier weer. door Gitta Haandriks Hoofdstuk 8 - nr. 11 (wordt vervolgd) m r. opticien het horloge met precisie en elegance 2 jaar gratis verzekerd JUNIOREN: Afdeling A: Be Fair 2 Schoonh. Door een te geringe deelname aan de geplande opleidingscursus voor scheidsrechter op de woensdagavon den 7 oktober tot en met 18 novem ber a.s., ziet men zich genoodzaakt deze cursus voorlopig 4 weken uit te stellen. Bij voldoende deelname start de cursus dus op woensdagavond 4 no vember a.s. Afdeling B: W.S.E. Olympia 2, Gouda 4 W.S.E. 2, W’veen 2 R.V.C. 2, 16—0 0—2 8—0 5 5 5 5 5 5 4 4 5 5 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 3 2 2 2 2 1 1 0 3 3 2 3 2 2 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 0 1 3 2 1 0 2 0 1 1 2 1 0 0 0 0 1 1 1 1 1 0 o 1 afdeling van R.C. Verheul 1 1 1 2 2 2 2 2 2 3 0 1 1 1 1 3 3 3 7 7 7 5 5 5 4 3 3 2 7 5 5 5 5 2 2 1 7 6 6 6 5 5 4 3 2 2 2 0 14—15 5— 10 6— 12 7— 11 5—19 - JUNIOREN: Afdeling A: Be Fair Olympia, 0 1 0 1 1 1 1 2 3 3 3 4 19—8 15—9 13—8 13—7 16—7 15—11 12—9 10— 9 11— 12 7—20 7—13 I v/h SATON de zaak met de buitenklok Telefoon 2077 R.V.C. W.S.E., Be Fair 2 Donk, 2—0 1—1 0—3 10—0 12—2 6—9 6—10 8—13 3—9 3—17 9—5 5—3 14—5 Nu het vergaderseizoen weer is aangebroken, zullen we de rubriek „WEEKAGENDA” opnemen. Wij verzoeken toezenden van de gege- In Gouda gevestigd: Korte Tiendeweg 12, Tel. 3033, 7 huizen vanaf de Markt en Kleiweg 108, Tel. 6033, naast Kleiwegbrug. In deze plaatselijke ontmoeting heeft Waddinxveen door een 21 zege op WSE zich hoger geplaatst dan de mannen van Compeer, welke door deze nederlaag heeft moeten lossen op de koplopers. Of de overwinning al dan niet verdiend was, blijft een vraag, daar Waddinxveen door een strafschop aan een zege moest helpen. WADDINXVEEN—W.S.E. Wij vestigen er de aandacht van onze pupillen op, dat de binnen- training a.s. maandag 12 oktober weer begint in de chr. landbouw- huishoudschool „de rank” aan de leplaan. Aanvang half zeven. De junioren krijgen hierover nog nader bericht. In de eerste helft was het het direkt al fel aanvallende W.S.E. dat de Waddinxveen-achterhoede volop werk gaf. Waddinxveen poogde door snelle uitvallen tot doelpunten te komen, maar een resolute afwer king misten ze. Er werden genoeg kansen geschapen maar aan beide zijden werd er slecht afgewerkt. Wel bleef W.S.E. in de eerste helft het beste van het spel houden maar tot doelpunten kwam het niet. De rust ging daarom met een schone lei in. Na de rust was het een beter spelend Waddinxveen, dat met open aanvallen de verdediging van WSE tot wanhoop bracht. Ontegenzeglijk bleef Waddinxveen in de tweede helft het beste van het spel houden. Dit leidde na tien minuten spelen eindelijk tot succes. Na een aanval over rechts was het Appel die de gehele W.S.E.-defensie verraste en plotseling keihard inschoot. Doel man Plomp had geen schijn van kans meer. W.S.E. probeerde de ba kens te verzetten en vocht fel terug. Tien minuten later was het Van Rhijn die alleen voor doelman Van VVGZ Rijsoord ASWH Maasdam Sportlust ’46 Spirit Wieldrecht ASH Be Fair Gr. Ammers Doel: C. Plomp; achter: C. Jacobi, K. Steenland en L. v. d. Oudenrijn; midden: F. Jacobi en C. Verwoerd; voor: B. v. d. Sluis, A. v. d. Starren, A. v. Rhijn, Th. Geers en L. Tange. als ze in de winkelstraat arriveert, is er geen Wiesen- hahn te bekenen. Ze loopt een eindje terug, beziet de gezichten van alle passanten, maar de bewuste make laar is er niet tussen. Dan moet hij langs een andere weg gegaan zijn, is haar oordeel. Ze kan nu naar zijn woning lopen en hem daar spreken. Maar opeens voelt ze zich moe en heeft er ineens genoeg van. Boven dien heeft ze trek. Hij is in ieder geval in het stadje, dus vanmiddag kan ze hem opwachten in de buurt v,an zijn kantoor. Nu eerst maar naar het hotel om te eten. In het hotel gekomen vertelt de portier haar, dat er een brief voor haar gekomen is. Hij pakt hem uit het rekje en overhandigt haar de envelop met een buiging. Met een knikje naar hem neemt ze de brief aan. Als ze aan haar tafel zit en de soep wordt opge diend, bekijkt ze het adres. Ja, het is voor haar be stemd, maar gek er zit geen postzegel op. De brief komt uit de stad. Achterop staat een naam, maar die zegt haar niets: Dr. Heimberger, Nonweiler. Ze scheurt de envelop open en ziet dan. dat de brief afkomstig is van de burgemeester van Nonwei ler. Hij nodigt haar uit voor een kort onderhoud om twee uur deze middag. Of ze zo vriendelijk wil zijn om die tijd op het stadhuis te komen. Gerda begrijpt er niets van. Wat moet die burge meester van haar? Of zou hij soms wat weten over Joop? Zou Wiesenhahn hem Natuurlijk, dat kan ook. De burgemeester is natuurlijk het hoofd van de politie. En de politie loopt om haar heen te draaien Ze moeten wat van haar. Haar eerste opwelling is de brief te verscheuren en niet te gaan. Laat ’m in de lucht vliegen, die Herr BürgemeisterMaar aan de andere kant, als het bericht zou zijn over Joop Ze is prompt om twee uur op het raadhuis en wordt onmiddellijk bij de burgemeester toegelaten in een groot vertrek. In het midden staat een monumen taal schrijfbureau, zoals haast alles bij der gelijke lie den pompeus is, denkt Gerda. In een hoekje bij het raam waar men uitzicht heeft over de Rijn, staan een tafeltje en een paar clubjes. De burgemeester komt overeind en loopt om zijn bureau heen naar haar toe. Vriendelijk lachend steekt hij zijn hand uit en Gerda, die hem wantrouwend SPORTLUST ’46—BE FAIR, 0—0 Vooral voor de rust faalden beide voorhoedes volkomen. De verdedi gers hebben bergen werk verzet, maar tot aantrekkelijk spel kwam het niet. Sportlust ’46 had een klein overwicht. In de tweede helft kwam Be Fair pas goed los. Het kreeg vele kansen en Sportlust mag blij zijn, dat het de lei schoon heeft kunnen houden. Hoogendoorn kreeg een goede kans en de Be Fair-aanhang hoopte al op een doelpunt, maar hij schoot tegen de paal. Even later ging een keihard schot van Van Triet naast. De standen in de afdeling van Be Fair zijn als volgt: beziet, drukt die werktuiglijk. „Mevrouw Overdinkel, ik ben blij, dat u mijn uit nodiging hebt aangenomen. Gaat u zitten. Roken?” „Dank u „Zo u wilt.” Zelf gaat hij rustig zitten en klapt de doos met sigaretten weer dicht. Dan spreidt hij zijn vingers uit en drukt de toppen tegen elkaar. Glim lachend blijft hij naar de jonge vrouw kijken, die haar wenkbrauwen ophaalt. Wat moet die vent met zijn bierbuik van haar? „Mevrouw Overdinkel,” vervolgt hij in zijn zange rig Rijn-Duits, „u zult verwonderd geweest zijn, toen u mijn uitnodiging ontving. En misschien vraagt u zichzelf af, hoe ik uw naam ken. De kwestie is, dat iemand zich over u heeft beklaagd.” Gerda knikt en laat zich spotlachend ontvallen: ’’Unsere Freund Wilhelm Wiesenhahn, nicht wahr?” De burgemeester knikt. „U hebt het begrepen, me vrouw. Inderdaad. Nu had ik verschillende dingen kunnen doen. Ik heb bijvoorbeeld de bevoegdheid om u op de trein naar Holland te zetten en u te verbie den nog eens in Nonweiler terug te keren op gevaar af gearresteerd te worden.” Gerda kijkt hem woest aan. Ze heeft een hoogrode Afgelopen zomer kwam bij de Techn. Comm. de gedachte op om het eerste heren-zevental te gaan verjongen. Vol goede moed werd in de resterende wedstrijden een vijf tal jongere spelers de kans geboden om hun kunnen te tonen in het eerste zevental. En nu de ontgoocheling: na drie weken zwemmen in Gouda heeft er van dit vijftal één tweemaal zijn gezicht laten zien. Als het de jeugdleden van „De Gouwe” nog ergens interesseert, dat hun vereniging blijft op de plaats waar ze nu al 15 jaar staat, d.w.z. bij de bovenste drie ploegen van de tweede klasse, dan zullen zij zich toch eens moeten gaan realiseren, dat ze op zaterdagavond IJ uur de gelegenheid hebben om hun lede maten te bewegen in het water van het Spaardersbad te Gouda. We rekenen er in de komende weken op, dat zowel de meisjes als de jongens, de dames als de heren er van doordrongen raken, dat ze onmogelijk waterpolo kunnen spe len zonder te trainen. 100 °/0 waterdicht 100 condensvrij W.S.E. N.S.V., A. Blonk H. Boele, H. C. P. Geers F. van Eijk, A. Zwanenburg - J. Slapendel, 11 C. Stolker John Tahalele, C. H. Kramp B. van Eijk, Vuuren kwam en hem kansloos passeerde. De sfeer op het prachtige sportterrein kwam langzamerhand op kookpunt en de stemming werd er niet beter op. Dit was ook mede te wijten aan de slecht leidende scheidsrechter. die soms heel rare beslissingen nam. Na een half uur spelen werd één van de geel zwarten in het strafschopgebeid onderuit gehaald en de scheidsrech ter kende hiervoor een strafschop toe. Na veel heen en weer gepraat werd de bal door Bonefaas geno men en onberispelijk achter doel man Plomp gedeponeerd. Nu werd de stemming onprettig in het veld en het was maar goed dat er voor het einde gefloten werd. Een heel gelukkige zege voor Waddinxveen dus. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 4.30 uur Waddinxveen -_G.D.S., 2.45 uur 2.45 uur 3.15 uur Be Fair 3 ESTÓ 2, 4.30 uur Sportlust 2 W’veen 2, 3.15 uur Be Fair 4 - Olympia 4, 2.00 uur Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair - Gr. Ammers, 4.00 uur RijnstreekR.C. Verh., 4.00 uur W.D.S.Waddinxveen, 4.00 uur W’veen 2 Spirit 3, 4.00 uur R.C. Verh. 2 - Sportl. 3, 4.00 uur Sportlust 4 Be Fair 4, 2.00 uur R.C. Verh. 3 - Sportl. 5, 2.00 uur Be Fair 5 Zw’dam 5, 4.00 uur Programma voor a.s. zondag: 2.30 uur Soccer Boys W’veen, 2.30 uur W’veen 2 Gouda 5, 2.30 uur Olympia 7 W.S.E. 2, 2.30 uur W.S.E. 3 Boskoop 3, 12.00 uur kleur gekregen. „Probeert u het eens,” bijt ze hem toe. „Binnen vier-en-twintig uur ben ik hier weer. Ik wil wel eens zien, op welke gronden u mij dat kunt beletten.” De burgemeester blijft vriendelijk lachen. „Och, mevrouw Overdinkel, in ons land zijn de wetten op bepaalde punten wel eens anders dan in het uwe. Ik ben niet alleen burgemeester, ik ben ook jurist en ik heb wel een beetje verstand van onze wetgeving. Het is een klein kunstje voor ons om u als ongewenste vreemdeling over de grens te zetten. Dan krijgen alle douane-ambtenaren uw naam, adres, nationaliteit en signalement toegezonden, nummer van uw paspoort, enfin, noemt u maar op. En niemand mag u dan weer toelaten. Zeker, ik weet net zo goed als u, dat er tien tallen mogelijkheden zijn om een grens clandestien te overschrijden, maar u zult, als een verstandige vrouw, ook wel weten welke straffen daarop staan. En wilt u met alle geweld kennismaken met de bin nenkant van een vrouwengevangenis in ons land? Ik geef u de verzekering, dat die niet zo comfortabel is als uw hotel in deze stad.” „Dan zou ik toch wel eens willen willen weten, of begon Gerda. „Moment, Fr au Overdinkel,” viel de man haar in de rede, „laat ik u gerust stellen en er dadelijk aan toevoegen, dat ik er niet aan zal denken, zulks te doen. Meneer Wiesenhahn heeft me enkele bijzonder heden over u vertelt en daarom zal ik de laatste zijn om het u lastig te maken. Ik heb grote bewondering voor u, mevrouw, dat u na zoveel jaren nog pogingen in het werk stelt om uw man terug te vinden. Maar - en nu kom ik op het eigenlijke punt, waarom ik u uitnodigde - u hebt een landgenoot gestuurd, niet waar? Wel, de heer Wiesenhahn heeft met hem alle mogelijkheden besproken en die landgenoot van u is inmiddels aan het werk gegaan. Hij heeft van ons een Bescheinigung gekregen, waarmee hij in vrijwel geheel Duitsland bij nagenoeg alle autoriteiten zal worden toegelaten. Meneer Wiesenhahn heeft uit het verleden heel wat relaties en ik eveneens. Aan de hand hiervan is uw landgenoot aan zijn nasporingen begonnen. Dit kan enige weken duren, Meneer Wie senhahn heeft in deze alles gedaan, wat mogelijk is en het hangt nu geheel af van de scherpzinnigheid van de man, die u opdracht hebt gegeven, of hij een spoor zal kunnen vinden van uw echtgenoot. Daarom, mevrouw Overdinkel, moet u hem niet verder lastig vallen. Geniet u nu eens een poosje van de schoon heid in de natuur. Ik beschouw het als een grote eer, dat u in ons mooie stadje vertoeft en ik hoop, dat er niet alleen bittere gevoelens in uw hart zuilen zijn, als u in ons midden vertoeft.” „Dus meneer Wiesenhahn heeft zich bij u over mij beklaagd voor het komende weekend Hoewel de bal rond is, en der halve een voetbalvoorspelling een twijfelachtige zaak is, verwachten wij niettemin voor onze zaterdag- voetballers een hoopvolle dag. Be Fair kan, gezien de krachts verhouding van beide elftallen, van Groot-Ammers winnen en Wad dinxveen zal wel kans zien om WDS de beide punten te ontnemen. Voor Verheul ziet het er minder gunstig uit, want zij moet tegen de koploper Rijnstreek, die zich niet laat overdonderen, naar wij aan nemen. Voor onze zondagvoetballers ver wachten wij dat WSE en Waddinx veen, die resp. thuis tegen NSV en uit tegen Soccer Boys spelen, tot de volle winst kunnen komen. Hoe de uitslag ook moge zijn: Een goed sportweekend toegewenst. 2.45 uur 2.45 uur W.S.E. Soccer Boys, 2.45 uur Be Fair 2 - Bodegrav. 3, 2.45 uur Afdeling C: Sportlust Be Fair, 4.00 uur Waddinxveen - G.D.S., 4.00 uur Afdeling B: Olympia Be Fair, W’veen Gouderak. De standen in de Waddinxveen (zat) zijn als volgt: Rijnstreek WDS Zwam’dam W’veen RCV Zwervers Boskoop Bergamb. Voor het clubkampioenschap dam men werden de volgende wedstrij den gespeeld: uitslagen 5e ronde: A. A. Rietveld J. de Heer, 20 Ze loopt de straat voorbij, doet net of ze geen erg in de schupo heeft en gaat twee straten verder naar de Rijn. Van de Rijnkant af kan ze de straat ook in het oog houden en op deze hoek staat geen agent. Bij het water staan bankjes en Gerda kiest er een uit, gaat zo zitten, dat ze het straatje in de gaten kan houden. Als Wiesenhahn naar buiten komt, zal ze hem zien. Even over twaalven ziet ze hem de deur uitkomen. Hij kijkt onderzoekend om zich heen en als hij zich ervan vergewist heeft, dat er geen levend wezen behalve hijzelf in de straat te bekenen is, gaat hij met vlugge passen naar boven, naar de stad. Gerda begrijpt, dat hij naar huis zal gaan en komt overeind. Ze wil niet door dezelfde straat gaan, want aan het eind staat die politieman er nog. Als ze twee straten verder naar boven gaat, is ze minstens even snel in de hoofdstraat. Vlug rept ze zich langs de boulevard en als ze de bewuste hoofdstraat inloopt, rent ze bijna, zo’n ver langen heeft ze om hem te zien en te spreken. Doch T. Driessen D. Zwanenburg 20 -- 0—2 Zondagvoetbal: Waddinxveen W.S.E., Groeneweg 2 W’veen 2, 31 W.S.E. 2 Zwervers 3, G.D.S. 3 W.S.E. 3, W’veen 3 Soccer Boys 3, 21 Nog steeds is het Be Fair niet gelukt om in deze competitie de smaak van een overwinning te proeven. Zaterdag moesten zij de punten wéér verdelen, nu met Sportlust ’46. Uiteraard is dit nog niet eens zo’n erg slecht resultaat, vooral omdat de Woerdenaren altijd een lastige opgaaf zijn geweest voor Be Fair. Luidt dit gelijkspel soms een herstel in voor de Waddinxveners Waddinxveen-zaterdag vond in Bergambacht een gewillig slachtoffer. Ondanks dat de geel-zwarten hun linksbuiten moesten missen wegens mi litaire dienst, wisten zij toch gedurende de hele wedstrijd het heft in handen te houden en de einduitslag met 41 in hun voordeel te beslissen. Ook R.C. Verheul wist weer op beide punten beslag te leggen. Dit keer was Zwervers het slachtoffer van de kracht van de Verheul-mannen. De sterkte van de clubs in deze afdeling lopen naar onze mening niet ver uiteen, wat een spannend verloop tot gevolg zal hebben. Rijnstreek is thans lijstaanvoerder, de tweede plaats wordt resp. gedeeld door Zwam- merdam, WDS, Waddinxveen en Verheul. Gedrang om de top dus De belangrijkste beslissing in dit weekend was wel het treffen tussen Waddinxveen-zondag en WSE. Deze spannende strijd werd een overwin ning voor Waddinxveen, welke in de laatste fase van de wedstrijd een strafschop kreeg toegewezen en deze dan ook doeltreffend benutte. Jam mer was echter dat een enkele speler zich niet kon beheersen, waardoor het spelbeeld op ’t eind onaangenaam werd. Afdeling C: Be Fair ONA, N.S.V. Waddinxveen, W.S.E. Groeneweg, Nic. Boys W’veen 2, Be Fair 4 Gouda 4, zaterdagvoetbal 3 3 3 2 2 2 2 1 0 0 Zaterdagvoetbal: Sportlust ’46 Be Fair, W’veen Bergambacht, R.C. Verheul Zwervers, 31 W’veen 2 Be Fair 2, 0—7 Be Fair 3 Jodan Boys 4, 61 Jodan Boys 5 Be Fair 4, 53 Sportlust 5 Be Fair 5, 22 R.C. Verhel 3 - Jod. Boys 6, 61 Waddinxveen (zon) en W.S.E. zijn als volgt: Zwervers Nieuwerkerk ESTO W’veen Nieuwkoop WSE NSV RVC Soccer Boys Moerkapelle Gr. Ammers GDS Gerda is even besluiteloos. Ze kijkf het spichtige kantoorkind onderzoekend aan. Is dat de waarheid? Maar op het uitdrukkingloos gelaat staat niets te lezen. Natuurlijk kan ze dat grietje opzij duwen en naar binnen gaan, belet of niet. Demonstratief gaat ze zitten. „Ik wacht wel, meisje,” zegt ze. „Ik heb de tijd.” Het kind blijft nog even, verlegen met haar hou ding staan, en gaat daarna weer aan haar werk. Gerda steekt een sigaret op en pakt een boekje uit haar tas. Hoewel ze doet alsof ze geheel in beslag genomen is door de lectuur, ziet ze geen letter, maar luistert naar de geluiden in het kantoor van Wiesen hahn. Zou Arie soms binnen zijn? Het duurt een uur en nog steeds zit Gerda te wach ten. Ze heeft er tenslotte genoeg van en besluit te gaan. „Ik kom vanmiddag terug,” zegt ze tegen het kind. Op de hoek van de straat staat een politieman en kijkt haar opmerkzaam aan. Ze draait hem haar rug toe en wandelt rustig naar haar hotel. Om half drie staat ze weer voor het magere kan toormeisje. Maar het kind komt beleefd overeind en zegt: „Meneer is niet aanwezig. Hij is weggegaan.” Gerda voelt woede in zich opkomen, doch ze be heerst zich. Tenslotte kan dit kind er ook niets aan doen. Doch ze begrijpt deksels goed, dat Wiesenhahn haar op een of andere manier ontwijkt. „Heeft meneer niet gezegd, wanneer hij terugkomt?” „Nee, mevrouw. .antwoordt het kind bedeesd. Goed, ze krijgt hem wel, is het niet vandaag, dan morgen in ieder geval. Ze groet het kind met een knikje en gaat dan weer naar de straat. Weer staat er een politieman op de hoek en kijkt haar na. Gerda heeft een heel lelijk woord op haar lippen, maar ze heeft toch nog wel zoveel nuchter verstand, dat ze het inslikt. De volgende morgen staat ze om acht uur bij de Grundsteingasse. Als hij thuis is, zal hij naar zijn kantoor moeten gaan. Maar Gerda weet niet, dat de woning van Wiesenhahn ook een achteruitgang heeft en de man langs een andere weg zijn kantoor kan bereiken. Ze staat er tot tien uur, dan geeft ze het op. Of hij is niet thuis geweest, of hij blijft thuis. Ze kan natuurlijk naar zijn woning gaan en aankloppen, maar ze heeft ze het idee, dat haar niet zal worden open gedaan. „Toch zal ik je vinden,” sist ze zacht tussen haar tanden. Op de hoek van de naamloze straat, waar Wiesen hahn zijn kantoor heeft, staat weer een agent. Ze begint zo langzamerhand een vermoeden te krijgen. Wiesenhahn heeft de plaatselijke politie op de hoogte gesteld. Dat moet haast wel. Die geheimzinnig kijken de lui bij het station, die eigenaardige passencontrole en nu steeds een agent op de hoek op post.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 4