SnduJ de eerste overwinning WlkMKLVVS Bel bij Brand 2222 wevM 100°/. Be Fair wist tegen Groot Ammers te boeken f DICHT I Be Fair Vollybal Re^en spelbreker in het weekend na een aan n Ut Waddinxveen (zat) moest 3-1 voorsprong toch de punten W.D.S. laten I J. DEN HAAG de zaak met de buitenklok 1 7^ r Opstelling W.S.E. uw horloge FRA-VA-KO's WARENHUIZEN 1 s l ff 10% korting Zie elders in dit blad Scheidsrechter cursus 4 weken uitgesteld V.H. SATON ll L n Be Fair - nieuws ANTWOORD ’64 GIRO 64 1 Sb j- I ook in de uitvoering voor het komende weekend 3.30 uur 3.30 uur Gouda 2— W.S.E., je door Gitta Haandriks Hoofdstuk 9 - nr. 13 (wordt vervolgd) zei hij. „Wie kan ik aan- „Ik wil het proberen; V«. I Door een te geringe deelname aan de geplande opleidingscursus voor scheidsrechter op de woensdagavon den 7 oktober tot en met 18 novem ber a.s., ziet men zich genoodzaakt deze cursus voorlopig 4 weken uit te stellen. Bij voldoende deelname start de cursus dus op woensdagavond 4 no vember a.s. le Telefoon 2077 jrste der- ners sers- ren- eden dat 5 6 5 6 6 6 6 6 4 6 1 2 2 2 2 2 3 2 2 4 7 8 6 7 7 6 5 5 3 2 13—8 18—12 6—10 21—11 16— 9 17— 18 11—14 6—12 8—23 Afdeling C: Be Fair Gouda, W’veen Boskoop, Moordrecht W.S.E., Be Fair 2 G.S.V., VEP 2 Be Fair 3, W’veen 2 ESTO 2, V.V.G.Z. Be Fair, Boskoop W’veen, Waddinxveen-zondag zal dit week einde in het strijdperk treden tegen Nieuwkoop. Wij verwachten wel dat de geel-zwarten hieruit winst zullen weten te behalen, maar ’oppassen’ is ook hier de boodschap. I zel- lijkt 3rdt van sge- Ifde aeb- teid eze dan iale de- oor aiet ge- 3 3 3 3 3 2 2 1 1 0 1 1 0 1 1 2 1 3 1 2 ie ie n ir d it ig e- Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING ;r in k. •g- en Uk de en de en bi dt, en. io- /at L05 a n e n l- n e u k ft n ir d eze •ije er- dit ne- ge- iw- het een ras, n L d 5, e d L. L. jn e- ie ii- in en ti er Lit e L Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Eindelijk is het Be Fair dan toch gelukt de eerste overwinning te behalen, en wel op Groot-Ammers, welke met een 43 nederlaag naar huis werd gestuurd. Met deze krappe overwinning hebben de Waddinx- veners zich meer naar de middenmoot van de ranglijst weten te werken. Waddinxveen-zaterdag kreeg bij W.D.S. een bittere pil te slikken; na een goed begin en zelfs een voorsprong van 31, verloren zij met 63. Waaruit wel blijkt dat de achterhoede van de geel-zwarten niet het sterk ste deel van het elftal is. Jammer is, dat door deze nederlaag de Wad- dinxveners de aansluiting met de koplopers hebben verloren.. De in vorig weekend overvloedig vallende regen en de daardoor on bespeelbare terreinen waren oorzaak dat zowel R.C. Verheul, Waddinx veen-zondag en W.S.E. vrijaf hadden. Laten we hopen dat het weer deze week meewerkt, want voor een vlot lopende competitie zijn deze stag naties zo vroeg in het seizoen niet bevorderlijk. Waddinxveen-zaterdag komt deze week tegen Boskoop in het veld. Wij geloven toch wel dat de Wad- dinxveners uit de les van j.l. zater dag hebben geleerd en niet meer de kaas van hun brood zullen laten eten. Een overwinning voor onze plaatsgenoten is hier wel te ver wachten. WD.S. WADDINXVEEN, 6—3 Hoewel de Waddinxveners in het eerste halfuur van de wedstrijd het heft in handen hadden, was het toch W.D.S. dat door middel van zijn rechtsbinnen de score wist te openen, dit was al na tien minuten (1-0). Twaalf minuten later kreeg Waddinxveen een strafschop toege wezen en de rechtsback van de geel-zwarten Twigt faalde niet (1-1) Enkele ogenblikken later strafte de linksbinnen Pille van Waddinxveen een fout in de W.D.S.-achterhoede goed af, en maakte hij zijn weke lijkse doelpunt (1-2). Waddinxveen bleef goed doorgaan en middenvoor Van Kempen bracht toen de stand op 3-1 in het voordeel van de Wad dinxveners. Even later kreeg ook W.D.S. een strafschop toegewezen en dat betekende 2-3. 3.30 uur 2.00 uur 2.00 uur 2.00 uur 3.30 uur 2.00 uur Zwervers 4 Be Fair 4, 2.00 uur Voor Be Fair gaat de reis deze week naar V.V.G.Z. De wit-hemden zullen daar alle zeilen bij moeten zetten om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. We zullen hopen dat zij nu de smaak te pak ken hebben na de overwinning van j.l. zaterdag. Wij houden het op een gelijkspel. ASWH Rijsoord Wieldrecht VVGZ Maasdam Spirit Sportlust ’46 Be Fair ASH Gr.-Ammers W.S.E. gaat op bezoek bij Zwer vers; een zeer lastige opgaaf. Maar de ongelukkige nederlaag tegen Waddinxveen zijn zij stellig nog niet vergeten, en mentaal zijn de Wad dinxveners wel zo sterk, dat Zwer vers volgens ons de beide punten zal moeten afstaan aan W.S.E., die daarmee zal bewijzen, dat zijn nog wel degelijk mee willen tellen in het verdere verloop van deze com petitie. V. UITSLAGEN: zaterdagvoetbal: Be Fair Groot-Ammers, 43 W.D.S. Waddinxveen, 63 De overige wedstrijden zijn afge last. In de zondag-competitie en de junioren-competitie werden alle wedstrijden afgelast. Doel: C. Plomp; achter: C. Jacobi, K. Steenland en L. v. d. Oudenrijn; midden: F. Jacobi en C. Verwoerd; voor: B. v. d. Sluis, A. v. d. Starren, A. v. Rhijn, Th. Geers en L. Tange. R.C. Verheul krijgt thuis bezoek van Zwammerdam. De carrosserie- mannen zullen in deze strijd wel al hun reserves moeten aanbreken om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Wij houden het deze keer op een kleine nederlaag voor R.C. Verheul. burgemeester. Ondermeer van uw kampj.aren. Daar door heb ik een andere kijk op u gekregen. Boven dien heb ik mij gisteren tijdens ons gesprek iets laten ontvallen „Diefjes en diefjesmaat,” herinnerde hij haar lachend. Ze kleurt opnieuw. „Dat had ik niet mogen doen „Kom, kom, zo erg is dat niet. U hebt natuurlijk gedacht: die burgemeester zal ook wel niet zo’n net mens geweest zijn tijdens de oorlogsjaren. Ik begrijp dat volkomen, mevrouw, en ik neem het u helemaal niet kwalijk. Velen van mijn landgenoten hebben zich uitermate slecht gedragen. Ons land heeft in de jaren ’40 tot ’45 een zeer slechte klank gekregen. Wij hebben tot taak om die naam weer van iedere smet te zuiveren. Wij hebben een zware schuld op onze schouders liggen, mevrouw. Ik ben me dat zeer goed bewust. Er is ontzaglijk veel leed ontstaan, ook in uw mooie land. Dat leed kan nooit meer goed gemaakt worden. Je kimt doden, omgekomen bij bombarde menten, in kerkers en in kampen, niet meer levend maken. Onze taak is nu, om door onze gedragingen te tonen, dat we weer behoorlijke mensen willen zijn, dat we graag weer opgenomen willen worden in de rij der beschaafde naties. Ik weet het, mevrouw Over- dinkel, dat zulks niet in een paar jaar voltooid kan mishandeld, mevrouw, de beulen maar nooit een kwaad woord voor ze. Hij zei altijd alleen maar: ze zijn verblind je moet eigenlijk medelijden met ze hebben „Dus dus hij was nooit een nazi?” „Maar mevrouw hij was indertijd lid van de Socialistische Partij Duitsland. Een vurige socialist, mevrouw. Daarom alleen al moesten de nazi’s hem hebben.” Die avond zat Gerda lang in gedachten. Ze had nog een wandeling langs de Rijn willen maken, maar na het gesprek met de hotelhouder zat ze stil in een hoekje te roken en te peinzen. Feitelijk was die burgemeester, al was hij dan een Duitser, iemand, die net als de Nederlanders een vijand van het nationaal-socialisme was. En langza merhand kwam ze tot het besef, dat ze nog eens naar hem toe moest gaan. Ze had hem verkeerd beoordeelt. Ze zag immers in iedere Duitser een voormalige Gestapo-man De volgende morgen was ze om half elf op het Raadhuis. Maar nu kwam ze niet zo gemakkelijk bij de eerste burger van de stad. De man, die haar te woord stond, keek bedenkelijk. Tly ttti 1 Ti ci+- nrnkixrcin rzzai Irnri ilz oon_ TRAININGSTIJDEN ’BE FAIR’ Maandag: van 6.30 uur tot 8 uur voor pupillen, en vanaf 8 uur: A en B junioren die niet bij de selectie behoren en voor degenen die op woensdagavond beslist verhinderd zijn. Woensdag: 6.30 uur C-junioren, en om 8 uur A en B selectie. Na de thee nam W.D.S. het initia tief over en zonder dat onze plaats genoten er iets aan konden veran deren brachten de W.D.S.-voor- waartsen de stand op 6-3, wat te vens de einduitslag betekende. vaak joden verdedigd en dat deed hij op een gewel dige manier. Dat heeft kwaad bloed gezet en in 1937 hebben ze hem gearresteerd en naar een kamp ge bracht. Daar is hij al die tijd geweest, tot 1945.” Gerda’s mond viel open van verrassing. „Acht jaar achtereen in een kamp?” De man knikte. „Ja, toen ik er kwam, zat hij er al ruim vijf jaar. En desondanks was hij een vriendelijk mens, die voor iedereen klaar stond. En ontwikkeld, mevrouw hij heeft zichzelf in al die kampjaren verschillende talen geleerd, Frans, Engels, later Rus sisch, en ook uw taal, mevrouw. Maar dat hebt u natuurlijk zelf gemerkt. Hij zal wel Hollands met u gesproken hebben. Een bloedgolf stijgt naar Gerda’s wangen. Dus die burgemeester verstond Nederlands. Dan had hij ook gehoord, dat ze gezegd had: diefjes en diefjesmaat. O, wat moest hij wel van haar gedacht hebben. „Na ’45 is hij hier al gauw burgemeester geworden en mevrouw, we hebben hier nog nooit zo’n goede burgemeester gehad. En altijd goed gehumeurd. En ze hebben hem na z’n arrestatie in ’37 zo verschrikkelijk Fair (dames) tegen M.V.C. 3 in ’Coornhert’ te Gouda, aanvang 8 uur. Het heren-volleybalteam van Be Fair heeft tegen ’De Plas’ in Nieuw koop gespeeld en met 31 gewon nen. Maandag 26 oktober spelen zij in’Coornhert’ in Gouda tegen Jodan Boys 2, aanvang 8 uur. Trainen voor de dames van kwart voor acht tot kwart over negen; en voor de heren van kwart over negen tot kwart voor elf, in de zaal van de Jan Ligthartschool aan de Kerkweg te Waddinxveen. Nieuwe leden zijn steeds welkom! Hoofdstuk 10. ’s Avonds kwam ze tegen etenstijd in haar hotel en meteen kwam de eigenaar naar haar toe. „Wel, vond u hem niet sympathiek?” vroeg hij in zijn landstaal. „Ik bedoel: onze burgemeester?” Gerda haalde haar schouders op. „Het gaat,” ant woordde ze. „O, maar als u hem beter zou kennenhij is zo’n verbazend aardige kerel en dat na alles, wat hij mee gemaakt heeft. In 1942 werd ik ’eingespert’ en ontmoette ik hem in het Lager. Gerda keek hem opeens verbaasd aan. Tot nu toe had ze zonder enige belangstelling geluisterd, maar toen hij het woord ’kamp’ gebruikte, werd haar inte resse gewekt. „Lager?” herhaalde ze. De hotelhouder zette grote ogen op. „O, heeft hij dat niet verteld? Ach nee, hij is erg bescheiden. Meneer Heimberger was vroeger advokaat. Hij heeft De wandelsportvereniging „Willen Is Kunnen” hield de vorige week woensdag, 7 oktober, een ledenver gadering; jammer dat zo weinig leden interesse hebben getoond voor deze vergadering. Deze avond is er gesproken over de bijeenkomsten in het winterseizoen. De eerstvolgende clubavond is vastgesteld op woens dag 21 oktober a.s. om 7 uur; we hopen dan vele gezichten te zien, dan kunnen dit beslist leuke en ge zellige avonden worden. Brengt vrienden en vriendinnen mee melden?” „Zegt u maar: mevrouw Overdinkel uit Holland. Ik was gisteren bij de burgemeester. Het is dringend noodzakelijk. „Een ogenblik Doch haar naam schijnt een tovernaam te zijn. Binnen enkele ogenblikken is de man terug. „Wilt u mij volgen?” Even later staat ze andermaal in het grote vertrek. En weer komt de grote man overeind, loopt glim lachend naar haar toe. Nu drukt ze zijn hand harte lijk en er is een blos op haar gezicht, als ze in het Nederlands zegt: „Ik kom u mijn verontschuldigingen aanbieden, meneer Heimberger.” Meteen ziet ze, dat hij haar verstaan heeft. „Kom, gaat u eerst even zitten, mevrouw,” .ant woordt hij in vrij behoorlijk Nederlands. „Wat hebt u misdreven, dat u zich wilt verontschuldigen?” Als ze beide zitten, neemt ze ditmaal wel een sigaret aan. Hoffelijk knipt hij zijn aansteker open en als ze rookt, zegt ze, hem ernstig aankijkend: „Ik heb van de hotelhouder iets over uw leven vernomen, De standen in de afdeling van Be Fair zijn als volgt: JUNIOREN: Afdeling A: Donk Be Fair, W’veen Bodegraven, 3.30 uur Donk 2 Be Fair 2, Afdeling B: Be Fair Donk, 2.00 uur Groeneweg W’veen, 2.00 uur 2.00 uur Jod. Boys 2 - W’veen 2, 2.00 uur W.S.E. 2 Soccer Boys, 2.00 uur De volleybal-competitie is weer begonnen. Be Fair (dames) speelde de eerste wedstrijd tegen ’De Plas’ in Nieuwkoop. Dit team startte met 4 nieuwe leden en moest toch in de eerste klasse spelen. Voor Be Fair betekende dit, dat er niet veel tegenstand geboden kon worden. Over het geheel genomen was het meer serveren dan volleyballen. Het werd 30 voor Be Fair in de kortst mogelijke speeltijd. Op maandag 12 oktober speelde Be Fair (dames) tegen M.V.C. 2 in Gouda. Wij weten dat deze dames zeer goed spelen, zij hebben 2 teams die in de eerste klasse uitkomen. In de eerste set had M.V.C. snel een voorsprong, Be Fair moest er hele maal inkomen, 153 was de eind stand. De tweede set ging wel iets beter, maar toch kon MVC Be Fair snel uit elkaar spelen.In de derde set zette Be Fair alles op alles om toch behoorlijk tegenspel te geven, het ging goed, maar toch geen kans op 10 tegenpunten. M.V.C. won ver diend met 30. Be Fair kan terug zien op een prettig gespeelde wed strijd. Maandag 19 oktober a.s. speelt Be worden. Dat vraagt geduld. En daar zullen nog een paap generaties overheen moeten gaan, voordat het leed vergeten is en de haat verflauwd. Gelukkig is er in de westeuropese landen een jongere generatie, die slechts vrede wil en niets liever dan als mensen een rustig bestaan leven. Zonder oorlogsdreigingen en ge vaar. Op die jongere generatie, mevrouw, bouwen wij onze hoop. Wij, u en ik, hebben het leed van de oor log onder ogen moeten zien. bent uw man kwijt geraakt, maar u leeft tenminste nog in de hoop, dat u hem te eniger tijd nog eens zult terug vinden. Ik wens u van harte toe, mevrouw Overdinkel, dat die dag spoedig zal mogen komen.” Even zwijgt hij en dan voegt hij er, zachter, aan toe: „Dan komt voor u ook weer het geluk in uw leven Gerda knikt en kijkt dromerig voor zich uit. „Ge luk,” fluistert ze, „wat is dat eigenlijk? Ik ik was slechts twaalf uren met mijn man getrouwd, burge meester, toen kwamen ze hem ophalenTwaalf uren duurde mijn geluk. In de bruidsnacht arres teerden ze hem De burgemeester zucht en knikt begrijpend. „Me vrouw als het in mijn vermogen ligt, ik heb en kele tips gegeven Misschien, dat die enig resultaat opleveren. Ik kan het zo goed begrijpen. Er is even een stilte tussen beiden. Gerda knijpt het peukje sigaret uit in de asbak en staart er naar. Dan zegt de burgemeester: „Mevrouw Overdinkel, ik was negen-en-twintig jaar, toen ik gearresteerd werd. Ik was twee jaar getrouwd en we hadden een baby van een half jaar. Ik was zielsgelukkig met de kleine meid en mijn vrouw en ik., we aanbaden elkaar. Als er niet zoveel narigheid in ons Land geweest was, zou ons geluk volkomen genoemd kunnen worden. Ik werd weggevoerd, na enige weken. ver weg. Bijna driehonderd kilometer van huis. Ik woonde toen in Koblenz, een klein villaatje aan de Moezel. Eens in de twee maanden schreef mijn vrouw een brief. Ze vertelde dan van onze Hse, die zo lief was en zo groot werd. Eens in de twee maanden mocht ik terug schrijven. En toen. in 1944, met dat grote bom bardement op onze stad. Nadien heb ik nooit meer een brief gehad, mevrouw. Eerst in 1946 kwam ik te weten, dat een voltreffer de hele straat in een puin hoop had herschapen. Mijn vrouw en mijn kind wer den in één sekonde beiden gedood. Gerda keek hem ontzet aan. „Wat verschrikkelijk. fluisterde ze. „Twee jaren heeft die onzekerheid geduurd. Ik zat in een kamp, een Lager, en nooit meer bericht. Ik wist niets en hoorde niets. En eerst na die twee jaren vertelden vroegere buren dat de straat, waarin zij na mijn arrestatie een kamer had betrokken - onze villa was geconfiskeerd - geheel was verwoest. De man slikte en keek uit het raam. PROGRAMMA voor a.s. zaterdag: 4.00 uur 3.30 uur R.C. Verh. Zw’dam, 3.30 uur Be Fair 2 - Zw’dam 2, 3.30 uur Bodegr. 2 W’veen 2, 3.30 uur Zw’dam 3 - R.C. Verh. 2, 3.30 uur Sportlust 3 - Be Fair 3, 1.30 uur Be Fair 4 - Zw’dam 4, 3.30 uur Zw’dam 5-R.C. Verh. 3, 1.30 uur PROGRAMMA voor a.s. zondag: Zwervers W.S.E., 2.30 uur W’veen Nieuwkoop, 2.30 uur G.S.V. 3 W’veen 2, 11.00 uur W.S.E. 2 R.V.C. 3, 2.30 uur Zwervers 4 W.S.E. 3, 2.30 uur W’veen 3 - Boskoop 4, 12.00 uur Vertrek naar Zwijndrecht aan staande zaterdag om 2.30 uur n.m. Alle leden werden verzocht nog één keer de handen uit de mouwen te steken voor onze nieuwe sport accommodatie. U wordt a.s. vrijdag avond en zaterdagmorgen verwacht op het terrein, anders komen we niet klaar voor de opening, die de volgende week zal plaats vinden. BE FAIR GR.-AMMERS, 4—3 Voor de eerste maal in deze com petitie is het Be Fair gelukt de volle winst te behalen. Dat deze overwin ning aan een zijden draadje heeft gehangen behoeft geen betoog, daar Groot-Ammers tot driemaal toe de leiding heeft genomen. De rust ging in met een 1«-voor sprong voor Groot-Ammers en dit was niet onverdiend. De betere techniek van Be Fair kwam na de rust aan het licht toen Van Zanten gelijk maakte (1-1). Even later kon Groot-Ammers weer de leiding ne men door een goed doelpunt van Bouter (1-2). En weer was het Van Zanten die toen de stand voor Be Fair in evenwicht bracht (22). Nogmaals, nu door Beuzekom ver overde Groot-Ammers de leiding (2-3). Ook hier had Be Fair weer het antwoord klaar in de vorm van een afstandsschot van de linkshalf Kees (3-3). Kort voor het einde wist de linksbuiten C. van Triet er 43 van te maken en de Waddinx- veense zege veilig te stellen. Rest ons nog te vermelden, dat doelman Den Ouden van Groot- Ammers voor de rust een sleutel been brak, maar niettemin de wed strijd uit wist te spelen. De burgemeester schudden zijn hoofd. „Eigenlijk heb ik het niet goed gezegd, mevrouw. Hij heeft zich beslist niet beklaagd, zoiets doet onze vriend Wiesen- hahn niet. Hij heeft mij gevraagd, of ik eens niet u wilde praten. Wij kennen elkaar al zoveel jaren en wij hebben allemaal zo het een en ander meegemaakt, nietwaar?” „Natuurlijk,” antwoordde Gerda spottend in het nederlands, „diefjes en diefjesmaat. „Bitte „O, niets. Gaat u verder.” „Wel, de heer Wiesenhahn is bezig een bedrijf op te bouwen. Hij is makelaar, zoals u al weet en hij werkt hard om zich een goede positie te verwerven. Daarom verzoek ik u, mevrouw, om hem met rust te laten. Er wordt nu voor u gedaan, wat menselijker wijs gesproken mogelijk is. Uw Hollandse vertrou wensman zal steeds kontakt houden met Wiesenhahn. Op gezette tijden keert hij terug naar Nonweiler en zal met hem van gedachten wisselen over de bereikte resultaten. Mevrouw Overdinkel, u hebt zovele jaren geduld moeten oefenen, kunt u ook nog een paar maanden rustig afwachten?” Gerda dacht een poosje na. Eigenlijk had het niet veel zin meer om Wiesenhahn achter zijn vodden te zitten. Arie was door hem aan het werk gezet en het zou inderdaad verstandig zijn om het resultaat daar van even af te wachten. En deze burgemeester was de beroerdste ook weer niet. Vooruit, ze zou hem zijn zin geven. Ze stond op. „Dank u wel voor uw uiteenzetting. Zeg de heer Wiesenhahn, dat ik morgen weer terug keer naar Holland. Voor twee of drie weken. Langer zal ik het toch niet kunnen uithouden.” Hij was eveneens opgestaan en knikte vriendelijk. „U bent een verstandige vrouw. Ik heb me in u niet vergist.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 7