Week agenda Elsmer’s weekblad K eenS Bent U gereed als de winter invalt CALTEX BENZINE STATION VERBAKEL Bel bij Brand 2222 90 Speeltuinvereniging De Paddestoel Wereld Spaardag Omstreken en BURGERLIJKE DF KERKEN NODIGEN Coöp. Tuiniersvereniging Gouda Veertig jaar onderwijzer AARDGAS IN 1965!’ Schouwburg Bioscoop I Anti-Vries Voorruit-Ontdooier Chroombeschermer Anti-Condens materiaal Poetsmiddelen enz. enz. wijde omtrek, waar STIÏD U tevens ft Het enige station in ’’BORON” kunt tanken, de Benzine die ’’SUPER in één keer verouderd maakt BORON” WARENHUIZEN DAMES SLIPS gemaakt van katoenen rib- tricot, dus perfecte pas vorm, maten 40 t/m 48, nu 3 stuks O Kil voor CnwW FANTASIE MEISJESSLIP 99 het Sniepkwartier Ontspanningsavonden m Komt anders voor Fred. Hendriklaan/K. Wilhelminasingel - WADDINXVEEN - Tel. (01828)-2757 11 Uw modehuis WWblAB vuur WAbuWvW - bUiMDEJttbAU W 1W>4 MR" PAGINA 10 Zoetermeer weer N.S.-station Spreekuur voor woningzoekende J Grammofoonplaat Bartimeüskoor Ds. J. G. Paardekoper naar de V.P.R.O. Vrachtauto ging aan de haal Dinsdagmiddag is bij het pomp station Langs rijksweg 12, nabij de brug over de Gouwe, een onbeman de vrachtauto van de afrit richting Henegouwerweg gereden en omge slagen. De chauffeur van de wagen was gestopt om te tanken. Vermoe delijk heeft hij de handrem niet voldoende aangetrokken waardoor de met accu’s en levensmiddelen geladen wagen aan de haal ging. Er ontstond een grote ravage. KOP en SCHOTELS (decor) 2 stuks voor f 1.65 FRA-VA-KO's Verkoopmiddag bejaardenclub Verwarmingsbedrijf „Zuid-Holland” Nog even langs bij Gedenkstenen in ]\ed. Herv. Kerk te Hazerswoude zondag 25 oktober 1964 N. i'. VV l’jRaVJ l 1 YL7 V VJv ALL vv AlJL7nVA vTÈ7E7i\ -^VinL7UA'1>A'G“Z2 VATVBKA ATKjh DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telef. 2979. OPPASCENTRALE telefoon 2934 of 3062 Gereformeerde Kerk V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey N.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk V.m. 10.00 uur: ds. Knoppers van Utrecht Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. P. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING I dus "ijzersterk", 2 frisse f I Zoetermeer, de toekomstige satel lietstad van Den Haag, die .omstreeks 1980 ongeveer honderduizend inwo ners zal tellen, krijgt weer een spoorwegstation. Na de oorlog werd het toen onrendabele station buiten gebruik gesteld en zelfs afgebroken. Met ingang van de dienstregeling 1965 - 1966 zullen bepaalde treinen weer in Zoetermeer gaan stoppen. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op maandag 26 oktober 1964 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeente huis). len ten teken dat de vergadering was beëindigd. Inmiddels stond een bus gereed om de aanwezigen naar de nieuwe veiling aan de Bredeweg te bren gen, ter bezichtiging van de in aan bouw zijnde gebouwen. Directie en bestuur gaven hier een explicatie betreffende de indeling der gebou wen, welke naar het zich thant laat aanzien omstreeks de jaarwisseling zullen worden betrokken. Van de zijden der leden bleek grote in stemming en bewondering van wat in een zo korte periode tot stand was gebracht. Het Chr. Instituut voor blinden en slechtziende kinderen „Bartimé- us” te Zeist heeft een miljoen nodig voor de bouw van een modern ge bouw voor meervoudig gehandicap te kinderen, dat zal verrijzen op een groot terrein tussen Driebergen en Doorn. Eén van de acties, waar mee men geld tracht bijeen te krij gen om deze plannen te kunnen verwezenlijken, is een grote gram mofoonplatenverkoop, zo schreven wij reeds. Deze grammofoonplaat met twaalf liederen, gezongen door het Bartiméuskoor, kost 8.90 (L.P. 30 cm). In Waddinxveen is deze plaat te verkrijgen bij T. W. van Dijkhuizen, Lijsterbesstraat 38. Maandag j.l. is de heer M. A. ten Hoor, sedert februari 1963 als onder wijzer verbonden aan de Christelijke Landbouwhuishoudschool ’de Rank’ te Waddinxveen, gehuldigd in ver band met zijn veertigjarig jubileum als onderwijzer. In de loop der jaren heeft de heer Ten Hoor, die in Harlingen werd geboren, in vele plaatsen van ons land onderwijs gegeven, o.a. in: Klazinaveen (27 jaar), Amsterdam, Veendam, Oldehoeve Driksland en Lopik. Op waardige wijze heeft men de jubilaris gehuldigd in bij zijn van zijn echtgenote, het schoolbestuur, collega’s en leerlingen. N. Herv. Kring „Wet en Evangelie” „Immanuëlkerk” V.m. 9.30 uur: ds. G. v. Noordennen van Berkel N.m. 3.00 uur: ds. E. H. Kalkman (afscheid) lang overgegaan tot het instellen van een Wereldspaarweek, terwijl men in tal van plaatsen zelfs de gehele maand oktober in het teken van het sparen plaats en van een Spaarbankmaand spreekt.. Hoogtepunt blijft echter de We- reldspaardag die nu zijn veertigste verjaardag tegemoet gaat. Hopelijk zullen ook dit jaar vooral veel nieu we spaarders deze dag aangrijpen om zich als spaarder bij een der feest vierende spaarbanken te laten inschrijven. Want natuurlijk stellen de spaarbanken een druk bezoek op de Wereldspardag extra op prijs. Zoals iedereen, die een feest orga niseert, ontvangen zij bij die gele genheid graag veel gasten Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) V.m. 10.00 uuy: ds. Jongerden van Schoonhoven N.m. 5.00 uur: ds. W. Kalkman van Wilige-Langerak Wanneer op 30 oktober de in ons land gevestigde Bondsspaarbanken - dat zijn de spaarbanken die zich hebben verenigd in de Nederlandse Spaarbankbond - de vlag uitsteken, of anderzins hun gebouwen een feestelijk aanzien geven, zullen er niet heel veel mensen meer zijn, die zich afvragen wat dit feestbetoon heeft te beduiden. Dit is lang niet altijd het geval geweest. Aanvan kelijk is de Wereldspaardag een beetje moeizaam van de grond ge komen. Eigenlijk heeft dit jaarlijkse spaarbank-evenement pas na de tweede wereldoorlog meer een meer aan bekendheid gewonnen en te genwoordig zijn er nog maar wei nig mensen die nog nooit van deze dag hebben gehoord. Toch - nu de Wereldspaardag er eenmaal is en tal van spaarbanken nogal wat werk maken van die dag, komt in vele plaatsen de belang stelling voor dit evenement tot ui ting in een zo grote toeloop van bezoekers, dat men deze op een en kele dag nauwelijks kan verwer ken. In die gevallen is men sedert Met ingang van 1 januari 1965 is ds. J. G. Paardekoper, predikant bij de Remonstrantse Gemeenten te Boskoop en Waddinxveen, benoemd tot chef van de afdeling religieuze programma’s, en zal als zodanig de redaktie op zich nemen van de gods dienstige uitzendingen voor radio en televisie van de V.P.R.O. Dit houdt in dat bedoelde predi kant zijn ambt als voorganger in Waddinxveen zal neerleggen. Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b g.g. 2184 De echtgenote van onze burge meester, mevrouw J. van der Hooft-' Lourens zal a.s. zaterdagmiddag om twee uur de opening verrichten van de verkoopmiddag van de bejaarden club, die zal worden gehouden in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. De baten van deze middag zijn bestemd om de activi teiten van de bejaardenclub te kun nen financieren. Overleden: geen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: armbandje; bruine plas tic portemonnaie; kindertasje (rood met wit); geldstuk; grijze duif; wit kinderschoentje; bruine .aktentas; Dinky toys; sleutel; rode kinderpor- temonnaie met inhoud. Verloren: pop; grijze handschoen; grijze regenbroek; zwarte porte monnaie met inhoud; blauw gym- nastiekpak; herenportemonnaie met inhoud; bruine dameshandschoen. VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN Pleuntien Ar huisvrouw van C Christiaense Leen sterft. februari ao 1 Dit graf komt toe Jan Bartoholo- mese van Doeveren. Hier leyt begraven Neeltie Boude- wijns van Maerlevelt huysvrouw van Jan Willemse Swaneriburch sterft den 13en september 1670. In de muur boven de hoofdingang is binnen in de kerk een marmeren steen waarop: De dankbare gemeente ter gedach tenis aan Haren Ambachtsheer Jonkhr. Mr. W. Baron Roëll van Hazerswoude overleden te Amster dam den 12 maart 1841. E.v.E. KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.15 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis Maandag- en dinsdagavond heeft „Ons Jeugdhuis” in het teken ge staan van blijde levenslust en ver kwikkende humor. De Speeltuin vereniging, in enkele jaren uitge groeid tot een centrum van jeugd- activiteiten, heeft bewezen over de krachten te beschikken, die klein en groot uren weten te boeien. De voorzitter, de heer W. C. Ver kerk, sprak een hartelijk welkomst woord tot het meelevende publiek en hoopte dat ieder zich door spel en zang van de amateurs goed zou vermaken. Een accordeon- en mandolineclub, zich noemend; ’’The Four Music Guns”, onder leiding van H. Legrand, bracht vóór en na de pauze zeer verdienstelijke muziek ten gehore. Het was een verrassend optreden, waarin vaak een zeer goed samen spel van dit kwartet een spontaan applaus deed opklinken. De conferencier, P. v. d. Laarse, gaf eerst een oer-komische scene met z’n vrouwelijke partner te be leven, maar wist na de pauze zijn gehoor indringend te bewijzen dat een dramatisch gebeuren, een heel gewoon menselijke ontknoping kan krijgen. Dit was subliem geluids- en gebarenspel. Het jongerentoneel bracht in „De schat in de rots” een fraai staaltje van kinderlijk ontroerend spel van feeënkoningin, met elfjes en kabou ters en ’mensenkindertjes’, die een cadeau voor het „feest van de juf frouw” zochten. „De Vrolijke Zwiebers” was een duo van zang en spel met imitaties o.,a. van Dorus en Cor Steyn, waar in het dol-komische de overhand had. Van geheel andere aard was het optreden van de dames L. en C. Le grand. Zij zongen met begeleiding van F. Alblas eenvoudige, vrolijke liedjes en maakten op geen enkele wijze de indruk een dilettantenduo te zijn. Het hoofdnummer van deze avond was een ouderentoneel met „In de aap gelogeerd”, in 2 bedrijven. De spelers waren zeer rolvast, wat niet het geval was met de stoelen en de tafel op het toneel, die door het bruuske optreden van „Barend de Beer” vaak wankelden en tegen de vloer sloegen. Tot groot vermaak van de toeschouwers bracht de aan- Op zaterdagmiddag 10 oktober hield de Coöp. Tuiniersvereniging „Gouda en Omstreken” een buiten gewone algemene vergadering. Het punt mededelingen was reeds zeer belangrijk, het bestuur kon aan de leden mededelen, dat met de standsorganisaties overeen was ge komen aardappelen te gaan sorte ren en veilen aan de nieuwe vei ling. Er is reeds door telers als be gin een kwantum van 1000 ton poot- aardappelen toegezegd. Naast de sorteerkosten zullen de aanvoerders de voor administratief te veilen pro ducten geldende veilingsprovisie betalen. Het kon de goedkeuring van de ledenvergadering wegdragen de benodigde gelden hiervoor te in vesteren. Er zal een sorteermachine worden aangeschaft, welke ook ge schikt is voor het sorteren van uien. Verder kreeg het bestuur mach tiging voor de bouw van een hal bestemd voor neerzetruimte van 2250 m2. Hiermede zal de ruimte voor neerzet worden uitgebreid tot 5250 m2. Door de snelle ontwikke ling van de tuinbouw in het gebied rond de veiling is deze vergroting over 1 of 2 jaar noodzakelijk. Ook het punt voor de verhoging van rekening-courant crediet bij de drie banken van de veiling kon de instemming van de leden wegdra gen. De heer W. J. Blom vond dat de rekening van de veiling bij de Boerenleenbanken thuis hoort en drong er op aan de rekening bij de Middenstandsbank te beëindigen. De heer C. Oudshoorn herinnerde er aan dat de Middenstandsbank in tijden van nood de veiling had ge holpen. De voorzitter kreeg de toe stemming van de leden door het be stuur te laten beoordelen, welke weg zij moet kiezen. Na nog enkele punten van min der belang, o.a. het procederen te gen eventuele wanbetalers, kondig de de voorzitter de rondvraag aan. De vraag of de omzet boven die van 1963 lag, werd door de heer Heling bevestigend beantword. Met een woord van dank aan de leden voor het grote vertrouwen welke zij in het bestuur stellen, doordat alle punten zonder hoofde lijke stemming werden goedgekeurd liet de heer De Mik de hamer val st. Petruskapel, J. Willem Frisoweg Zondag 8.30 en 11.15 uur: H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Vraagt vrijblijvend offerte over GASGESTOOKTE CENTRALE VERWARMING Willem de Zwijgerlaan 16, Leiderdorp, telefoon 01710-33318 geklede aap, die was losgebroken uit ’Artis’, grote schrik en ontstel tenis in het pensiontehuis. Hij zette de hele boel op stelten en een ver rassing was de ontknoping toen bleek dat hij de verwachte logé Barend de Beer was. Zijn spel en dat van de gastvrouw waren het meest natuurgetrouw, hoewel ook Thomas echt zielig was. De jodelliedjes van mej. Legrand oogstten eveneens veel succes. Het waren avonden vol afwisse ling, met een loterij in de pauze, die het doel: geld voor het clubge bouw, hielpen bevorderen. Vooral dinsdagavond was het zaaltje gezel lig vol. Donderdag 22 oktober: gemeente- avond Herv. Oranjewijkgemeente in gebouw „Bethel”. Aanv. 8 uur. Zaterdag 24 oktober: verkoopmid dag ten bate van de bejaarden club in Herv. wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Open: van 2-5 uur. Zaterdag 24 oktober: gemeente- avond Herv. ver. „Wet en Evan gelie” in Geref. verenigingsgeb. Aanvang 8 uur. Donderdag 29 oktober: ledenver gadering speeltuinvereniging „O- ranjewijk” in Hotel „De Unie”. Aanvang 8 uur. Maandag 9 november: ouderavond Theo Thijssenschool in het ver enigingsgebouw Stationsstraat. Aanvang 8 uur. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie week van 14 t/m 19 oktober 1964 Geboren: Anneke Cornelia, d.v. C. van Leeuwen en H. Bakker; Gijsbert Evert Jan, z.v. G. van Beek en J. de Redelijkheid; Ronald, z. v. G. Boere en H. van Leeuwen; Gerrit Comelis, z.v. P. van den Berg en K. van Wageningen; Maria, d. v. A. Gelderblom en Alblas; Monica Augusta Emerentiane Maria, d.v. J. M. F. van Stijn en M. J. de Groot; Robert, z.v. P. Plomp en G. Keizer; Saskia Josephine, d.v. W. E. Rinsma en T. J. G. Noijons; Marcus, z.v. S. G. van den Eng en J. M. Koolmees; Paulus Gerardus Maria, z.v. J. W. van Velzen en C. M. Verburg; Ester Gerharda, d.v. D. C. Smit en A. W. Krikke; Alexandra Maria Martina, d.v. T. D. van Vliet en M. M. Trommels. Ondertrouwd: A. v. Doorn en D. C. Hoogendoorn; D. Gissi en R. G. A. M. Steenwinkel. Gehuwd: A. Kaandorp en K. H. Varkevisser; R. G. J. van Laar en G. de Vlieger. In de uitgave (1922) Genealogi sche en Heraldische Gedenkwaar digheden in en uit de Kerken der Provincie Zuid-Holland beschrijft mr. P. C. Bloys van Treslong Prins die der Ned. Hervormde Kerk te Hazerswoude als volgt: In de muur achter de preekstoel zijn drie zer ken geplaatst: Hier leyt begraven Cornelis Maer- tijnsen Veenbergen, sterft den 6en april 1665 ende Hendrick Cornelis sen Veenbergen insijn leven Bailliu ende Schout der vrije heerlicheyt van Haserswoude, sterft den 27en Mey 1667. (wapen gedeeld: drie rechterschuinbalken; enige bergen). Hier leyt begraven Cornz. Veen bergen, in sijn leven bailliuw en schout der vrije heerlht. van Ha zerswoude, obyt den 27en february 1673. Twee wapens onder een kroon: een slapend paard; doorsneden, bo ven gedeeld: een halve adelaar, drie gekruiste zwaarden met het gevest boven; beneden een liggend hert op een grasgrond. Hier ligt begraven vrouwe Johan na Binkes, huysvrouwe van den WelEd. Gestr. Heer Gerard. Boers, bailliu en schout der stede en lande van Schagen en Hazerswoude, gebo ren den 20 maart 1707 en overleden den 19 january 1771 en de weled. gestr. Heer Gerard Boers, bailliuw en schout van Hazerswoude, gebo ren den 6 maart 1707 en overleden den 10 april 1772. Hier leyt begraven Cornelia Bou- mans, huysvrouw van Pieter van Heyningen, secretaris van Hazers woude sterft den 30 november anno 1669. Nog leyt hier begraven den voorz. van Heyningen obyt den len no vember 1680. (wapen gedeeld: een halve leeuw boven drie liggende blokjes; een ster en in een vrij kwartier een koeienkop en hals). In de kerk liggen de volgende zerken: Hier leyt begr(aven) Hedenavond zal in de Nieuwe Schouwburg opgevoerd worden „Kretsjinki’s huwelijk”; een blijspel in drie bedrijven, door de toneel groep „Theater”. Het stuk is reeds in 1855 in Rusland opgevoerd en is altijd beschouwd als een juweeltje van toneelkunst. Volgende week zal worden ver toond de film: „Felini 8|”. Wij ver melden enkele recenties uit ver schillende dagbladen: „Het is een bijzonder interessante en in zijn opzet volkomen ge slaagde film”; „Een merkwaardige film die aan alle zijden afwijkt van het ge bruikelijke patroon”; „Een gedurfde, volkomen oor spronkelijke en fel levende film; „Men ontwaardt in deze film een dikwijls verrukkelijke humor en ironie en een vitaliteit die ons telkens nieuwe verrassende din gen op het doek brengen.” Katoen, verstrekt met nylon, z-liio i i O fricon kleuren: bleu en róse, maten 2 t/m 5 vanaf. stijging 5 ct. per maat - JUNEUER HORLOGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-2495 - WADDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 6