en K?“Dampo ^rVeer SPAAR gg r r Uitvoerige discussies rond ’t Weegje Centraal TV-Antenne Systeem! Kanaalstraat krijgt twee voorrangskruisingen 1965 SPAAR RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN" ■Bi r WH ’GOED B - I nieuwsblad Onafhankelijk Raadsvergadering Nieuwe voor Herfstmode Jeilingbouw vordert t' Brouwer redaktie wordt f Beg r oti n gs tekort ruim vier ton Gemeenteraad zal oordelen op 26 Het tekort op de Waddinxveense gemeentebegroting 1965 wordt ge; raamd op 438.556,70, ruim 67.000 meer dan op de gemeentebegroting 1964 toen het aanvankelijke tekort 371.523,83 bedroeg. In overleg met het Provinciaal Bestuur slaagde men er voor 1964 in dit tekort terug te brengen tot ruim 180.000,-. Het lijkt nu echter twijfelachtig of er opnieuw wegen kunnen worden ge vonden om het voor 1965 geraamde tekort van ruim vier ton drastisch te verminderen. MANTELKOSTUUMS JERSEY DEUXPIECES JAPONNEN MANTELS I Verschijnt elke donderdag DONDERDAG 5 NOVEMBER 1964 november SU? Uw modehuis r~ V -- - SPAAR BIJ DE Bouwaktie Geref. Kerk Nesse 40 Geen dwang Europa-mode Voorrang Begin december 5 koopavonden te»,. Sprieten geen uitkomst a» y Eén mastbos -al Weekblad voor Waddinxveen 20e JAARGANG Nr. 1008 (vervolg op pagina 3) 3» I’ thans reeds grote ■\x gouda - turfmarkt 2 - hoek kleiweg 2n Me. qvede heAtnMedinq/jdMi Tiendeweg Gouda Gevolg: exclusieve modellen van heel bizondere stoffen in PULLOVERS - BLOUSES - VES TEN o.a. in ASTRALON Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur v.m. gegeven, en zullen de reeds staande masten moeten verdwijnen. Overi gens zullen in de nog te bouwen huizen in de Vondel wijk meteen alle aansluitingen worden aange legd, waarvan de kosten dan in de koopprijs zullen worden verdiscon teerd. regelen voor de kruising van Kerkweg met de Kanaalstraat de doortrekking daarvan naar Oranjewijk. *a-a- Het nieuwe veilingcomplex aan de Bredeweg nadert thans snel de voltooiing. Het kantoor is vrijwel gereed en aan de grote loods wordt de laatste hand gelegd. Teneinde de spanten van de enorme overkapping snel met verf te kunnen bespuiten, heeft het Wad- dinxveense schildersbedrijf Kloet, dat de schilderswerkzaamheden uitvoert, op een heftruck een verhoogd platform gemonteerd. Hierdoor is een mobiele installatie ontstaan, waarop de schilders kunnen werken. De verwachting bestaat, dat het veilingcomplex nog eind van dit jaar of begin 1965 zal zijn voltooid. Nog voordat de veiling in gebruik wordt genomen, bestaan er alweer uitbreidingsplannen. Zo zal er nog een grossiersloods worden gebouwd voor de opslag van zuidvruchten. Voorts wordt voor een verdere toekomst nog gedacht aan een koelhuis voor de opslag van groenten en fruit. Oranjelaan 42. tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46;' De zondag j.l. gehouden collecte ten bate van de bouw van een nieu we Gereformeerde Kerk in Groens- waard heeft f 3200 opgebracht. Ook op andere wijze stromen de giften reeds binnen. Zoals wij vorige week al berichtten, zullen de leden van deze kerk in vier jaar tijds onge veer tweehonderdduizend gulden voor de bouw van de nieuwe kerk bijeen moeten brengen. Na een gedeeltelijk redactieloze periode heeft het Weekblad voor Waddinxveen thans weer een vol ledige redactie. Het doet ons genoe gen u te kunnen mededelen, dat wij de heer J. H. Mol, die enkele jaren geleden ook reeds zijn mede werking verleende aan het week blad, bereid hebben gevonden de supervisie over het Weekblad voor Waddinxveen op zich te nemen. De heer Mol zal worden bijgestaan door enkele medewerkers, namelijk de heren H. Klijnsma (vergaderingen, bijeenkomsten, enz.), H. G. N. Koe- mans (sport), R. Mol (raadsversla- gen) en Sjaak Noteboom (foto’s). De uitgever. Aanvankelijk bestond er bij de raadsleden enig misverstand over, of de bewoners van de Vondelwijk verplicht zouden zijn tot aansluiting op het systeem of niet. De voorzit ter stelde hen gerust door te zeggen, dat niemand zal worden gedwongen een aansluiting op het CAS te ne men. Wel zullen uiteraard geen nieuwe vergunningen voor een af zonderlijke antennemast worden af- voorzitter. Hij zei te hebben gecon stateerd, dat op de Sniepweg, waar vorig jaar nog maar één mast stond thans al twaalf masten zijn verre zen. De heer Van de Roovaart was het er niet mee eens, dat de mensen in een ’compact’ gebied moeten beta len voor de onrendabele gebieden. Hij vroeg zich af, of het niet moge lijk zou zijn, om de enkeling in die onrendabele gebieden zelf een an tennemast te laten plaatsen. De voorzitter antwoordde, dat het er bij dit voorstel alleen maar om ging om een principebesluit voor de Vondelwijk te nemen, een nieuwe wijk, waar alles nog mogelijk is. Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Terecht! Nog nooit brachten wij in de najaarskollektie zo’n enorme verscheidenheid van binnen- en buitenlandse modehuizen. u-au-b (dedlnxygeApxiee. (KVP), P. Lips (PvdA), A. H. van Gent (PvdA), D. Uitbeyerse (Herv. Kiesver.),H. Huizer Herv. Kiesver.) en J. P. van Oosten (KVP) tegen. De kruispunten van de Stations straat en de J an Dorrekenskade-oost met de Kanaalstraat en Kanaaldijk zullen voorrangskruisingen worden. Het verkeer in de Kanaalstraat en op de Kanaaldijk zal op de genoem de kruispunten voorrang krijgen op het verkeer uit de zijstraten. Het hiertoe strekkende voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Mol vroeg, naar aanlei ding van de te nemen verkeers maatregelen, of er geen mogelijk heid zou zijn voetgangers te weren op het gedeelte van de Kanaaldijk langs het Warnaarplantsoen en de sportvelden. Ondanks het goede voetpad, dat iets beneden het ni veau van de weg is gelegen, lopen velen op de rijweg, hetgeen voor de betrokkenen bij duisternis en voor al bij slecht weer levensgevaarlijk is. Zelf had hij daar al eens bijna iemand, die in een donker trainings pak op de weg liep, aangereden. Bovendien vroeg hij zich af, of het geen tijd werd zich nu vast te be raden op eventuele verkeersmaat- de en de Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarieff 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Het Centraal Antenne Systeem (CAS) stond ook vorige maand al op de agenda van de raadsvergade ring. Omdat de raad toen te kennen gaf meer inzicht in de exploitatie mogelijkheden van dit systeem te willen verkrijgen, werd het voor stel aangehouden tot de raadsver gadering van vorige week. Namens de financiële commissie zei de heer J. P. van Oosten*(KVP), liever eerst nog de kat uit de boom te willen kijken, alvorens aan het avontuur van het CAS te beginnen. Bovendien zou de financiële com missie de exploitatie liever dooreen particulier of door de PTT ter hand willen laten nemen. De heer Van Oosten verwees ook nog naar het landelijk centraal antenne systeem, waar in de Troonrede sprake is ge weest. „Eerst de kat uit de boom kijken is niet nodig,” vond de voorzitter. „Er zijn tientallen gemeenten (on der meer Rotterdam, Barendrecht, enz.) waar het CAS al functioneert.” De voorzitter was van mening, dat exploitatie door een particulier niet gewenst is. „Die particulier wil er aan verdienen, dus zou alles duur der moeten zijn.” Het kat uit de boom kijken zal tot gevolg hebben, dat er steeds meer masten op de huizen komen. „We hebben nu al zeker tien aanvragen voor vergun ning tot het plaatsen van een antennemast per week,” aldus de In de week voor Sint Nicolaas, van 30 november tot en met 4 de cember zullen alle Waddinxveense winkels ’s avonds tot negen uur zijn geopend. Ook op woensdagmiddag 2 december zijn alle winkels open. Voor zaterdag 5 december wordt de normale sluitingstijd van vijf uur aangehouden, teneinde de midden standers en het in de winkels werk zame personeel de gelegenheid te geven ruimschoots van de Sint Ni- colaasavond te genieten. thans reeds grote uitgaven nodig zijn, waar pas in een later stadium inkomsten tegenover staan. Voor de Kapitaaldienst worden de inkomsten geraamd op ruim der tig miljoen gulden en de uitgaven op bijna 29 miljoen gulden. Het ba tig saldo van één miljoen gulden vloeit voort uit reeds gesloten le ningen voor werken, die nog in uit voering zijn, of waarmede nog een aanvang moet worden gemaakt. In de openbare vergadering, die donderdagmiddag 26 november om twee uur aanvangt, zal de gemeen tebegroting 1965 aan het oordeel van de raad worden onderworpen. Voorafgaande aan deze begrotings behandeling zullen de raadsleden, eerder deze maand, uitvoerig wor den ingelicht over de huidige situ atie ten aanzien van de gemeente- financiën. De heer T. Ververs (PvdA) was als laatste aan het woord in de de batten om het CAS. Hij zei aanvan kelijk tegen het systeem te zijn ge weest, maar nu hem duidelijk was geworden, dat niemand verplicht zou zijn een aansluiting te nemen, waren zijn bezwaren verdwenen. Mede ook, omdat een televisietoestel met een ’breinaald’ (spriet antenne) geen uitkomst kon bieden. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een krediet van 105.000,voor het aanbrengen van een Centraal T.V. Antenne Sys teem werd tenslotte aangenomen met de stemmen van de heren M. Mulder (SGP), mr. H. T. v. Schaik Vorig jaar voorspelden B. en W. in hun toelichting op de begroting van de Algemene Dienst voor 1964 al, dat het tekort in de komende ja ren nog aanzienlijk zou toenemen. De tekorten zijn voor een belang rijk deel een gevolg van de snelle groei van de gemeente, waarvoor Met hetgeen de heer Mol had ge zegd omtrent de te verwachten technische ontwikkeling, was de heer J. van de Roovaart (CHU) het niet geheel eens. „In de VS is de televisie commerciëel,” aldus de heer Van de Roovaart, „dus daar hebben de stations er belang bij, dat de programma’s overal goed kun nen worden ontvangen. Zij zorgen dus voor voldoende tussenschakels. In Nederland zie ik dit voorlopig nog niet komen, zodat sprieten op toestellen geen uitkomst zullen bie den.” Hij zag dus wel de noodzaken in van een andere oplossing, maar de kosten daarvan vond hij voor de televisiekijker wel hoog. Het stuitte hem tegen de borst, dat de aange slotenen veel meer moeten betalen dan de eigenlijke kosten. De eigenlijke kosten, inclusief een reserve voor eventuele onvoorziene risico’s, bedragen 125,- als bijdra ge ineens, of 50 cent als bijdrage voor onbepaalde tijd (een zoge naamde eeuwig durende rente) als mede een bedrag van 1,per maand als vergoeding voor de ex- ploitatie-lasten. Teneinde een reser ve te vormen voor gebieden, waar de aanleg van het CAS inhoge mate onrendabel is, vonden B. en W. het gewenst deze bedragen te verhogen tot respectievelijk 130,55 cent per maand en 1,25 per maand. j 1.1 ffi nu De heer J. H. Mol (VVD) merkte op, dat in de Verenigde Staten vrij wel geen antennemasten op de hui zen staan. „De techniek is daar al zo ver,” aldus de heer Mol, „dat er kan worden volstaan met een paar antennesprieten op het toestel zelf. Deze ontwikkeling is ook bij ons te verwachten.”. Hij vroeg zich af, of het wel nodig is, om per wijk een centrale antennemast op te richten. Uit een dagblad-interview met een hoge functionaris van de PTT had hij gelezen, dat één of twee masten voldoende zijn, om een hele stad te voeden. Inzake de toeneming van het aan tal antennemasten, zei de heer Mol zelf op onderzoek te zijn uitgëgaan, en daarbij tot de conclusie te zijn gekomen, dat in de Vondelwijk en de Oranjewijk op nog geen vijf pro cent van de huizen een mast staat. In de Sniepwijk had hij ongeveer veertig masten geteld. De voorzitter verdedigde zijn standpunt met te zeggen, dat het tellen van de heer Mol niet zoveel zegde, omdat er nog een groot aan tal aanvragen voor een mast lag te wachten. „Tegen de tijd, dat er een landelijk systeem komt, is Waddinx veen één groot mastbos,” zei hij. Hij wees er verder op, dat de masten ook steeds hoger zullen worden, omdat iedere bezitter van een an tennemast zal menen te worden ge stoord door de mast van de buur man. „Dan wordt er maar weer een stukje opgezet.” In de Vondelwijk zal worden overgegaan tot het invoeren van een cen traal T.V. antenne-systeem. Het vorstel hiertoe van B. en W. werd in de gemeenteraadsvergadering van 29 oktober j.l. met een meerderheid van slechts één stem door de raad goedgekeurd. Dit geschiedde na een lang durige discussie, waarin de voorzitter van de raad, burgemeester C. A. van der Hooft, de raadsleden voortdurend had gewaarschuwd, dat op de daken van de Waddinxveense huizen binnen afzienbare tijd een mastbos van antennes zou verrijzen, wanneer de raad niet met het voorstel accoord zou gaan. Voor- en tegenstanders van het recreatieplan ,,’t Weegje” gaven uitvoe rig hun mening of dit plan al dan niet moet worden uitgevoerd. Dit naar aanleiding van een voorstel van B. en W. een krediet van 32.500,ter beschikking te stellen voor het maken van een beplantingsplan voor ’t Weegje. Na een nogal uitvoerige discussie, werd ook dit voorstel door de raad goedgekeurd. ik J

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1