zes kilometer van Elsevier's weekblad Start Sint Nicolaas winkelactie met P Btonchi letten .[Na aankomst rondrit zesduizend gulden aan prijzen Waardebonnen voor de ouderen en fraai speelgoed voor de jeugd Uitvoerige discussies in raad WALDER en WÜLCO UITNODIGING sir ft mol publicity FRA-VA-KO's Kanaaldijk gevaarlijk voor voetgangers Volgende week vrijdag Helikopter brengt Sint Vier Zwarte Pieten DL4M4NT Openbare Werken vragen f 3 miljoen voor 1965 Rijkspostspaarbank EN BRILJANT WARENHUIZEN Nieuw brugdek voor de Hefbrug strooien honderdduizend de straten en lanen pepernoten m w Ontwikkeling en uitvoering van campagnes: I' JWieuw schoolhoofd De route Bij mist of storm per trein zelfVuinieren SPEELGOEDEREN „Kermis” Hamerslag Voor de 37ste bej aarde n toch t 2500 kinderprijzen Lichtere olie De brug ’t Weegje Public Relation» Direct Mail Manifestaties Perscontacten Vijverlaan 6 - Waddinxveen Telefoon 01828-2659 I .Grijp deze man en werp hem in de kerker”, beval hij de 18. (wordt vervolgd) JUWELIER Zijde 4, tel. 2147, BOSKOOP zegel ontvangen. Op tabaks- de laatste week van de actie de Esdoomlaan verleende de raad een krediet van 7900, tweeling-poppen, poppen in figuurzaaggereedschap, gezel- In de maand oktober werd bij de Rij kspostspaarbank te Waddinxveen f 59.490,52 ingelegd door 376 spaar ders. Door 173 spaarders werd op genomen 49.211,36. los zowel als gezet in exclu sieve sieraden. Deze interes sante show is een bezoek al leszins waard. Laat ons uw adviseur zijn Hoestdrank in tabletyorm.95ct Diverse soorten rozen, heesters koniferen bollen perkplanten, enz. enz. Waddinxveen en te dicht bij Gouda en zou daarom meer ten behoeve van die laatste gemeente zijn, dan van Waddinxveen. Maar thans is er een ontwikkeling gaande in de Randstad Holland, die ook van de kleine gemeenten iets vraagt voor het grote geheel. „Laten we trach ten met alle middelen een paar groene stukjes te handhaven in een toekomstig 'New York’, van Europa, waartoe de Randstad Holland zal uitgroeien,” aldus de heer Mol. Als u toch in ome zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Honderdenstuks beneden de gulden o.a.: Auto’s. Gezelschaps spelen, Kleurboeken met krijt enz. enz. Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Volgens de heer Lips kon de raad wel met het voorstel accoord gaan, onder voorwaarde dat de raad later zal worden meegedeeld, hoe Gede puteerde Staten er over denken. Bij onvoldoende overheidssubsidie zou dan aan de raad het recht voorbe houden moeten zijn het plan zono dig terug te nemen en eventueel tot verkoop van het gebied van’tWeeg- je over te gaan. Aan de heer Mol ontlokte dit nog de opmerking, dat men bij verkoop van ’t Weeg je het risico loopt een ’kermis’ naast de deur te krijgen. De raad wenste over het voorstel te stemmen. Met de stemmen van de heren Mulder, Huizer, Uitbeyer- se en Van Schaik tegen, werd het voorstel aanvaard. lens, bad, schapsspelen, enz. Aan de kinderen zelf de keus uit een collectie in de prijsklasse, waar het door hen ge trokken nummertje recht op geeft. Uiteraard kunnen de voor speelgoe deren ingeleverde zegelkaarten niet De stoet volgt de volgende route: via Sniepweg, Vijverlaan, leplaan, Dorpsstraat, Kerkweg, Pr. Beatrix- laan, Willem de Zwijgerlaan, Kon. Wilhelminaplein, Kon. Wilhelmina- singel, Jacob Catslaan, Da Costa- laan, Jan Willem Frisoweg, Louise de Colignylaan, Mauritslaan, Wil lem de Zwijgerlaan, Juliana van Stolberglaan, Pr. Margrietstraat. Pr. Irenestraat, Prins Bernhardlaan, Pr. Beatrixlaan, Kerkweg, Zuidkade. Bij de pont stopt de stoet waarna de Sint naar de overkant van de Gouwe vaart, waar een snelle auto klaar staat om de Sint naar een buurgemeente te brengen. den. Aangenomen wordt, dat de Sint dan per trein naar Waddinx veen zal reizen. meer meespelen voor de waarde bonnen. Terwijl aan de torens van de hef brug op het ogenblik hard wordt gewerkt om te proberen de brug nog eind deze maand weer voor het verkeer open te stellen, wordt het op de loswal aan de Noordkade lig gende deel van de brug van een nieuw wegdek voorzien. Deze werk zaamheden stonden voor de nabije toekomst op het programma. Van de periode, waarin de brug doelloos op de loswal ligt, maakt Provinciale Waterstaat thans nuttig gebruik, waardoor er na het herstel niet op nieuw verkeersbelemmeringen be hoeven te ontstaan voorde vernieu wing van het brugdek. Hoewel er langs de Kanaaldijk tussen Sniepweg en Jan Dorrekens- kade een goed voetpad loopt, ma ken voetgangers op grote schaal ge bruik van de rijweg. Met het toene mende verkeer over de Kanaaldijk en de huidige extra drukte in ver band met het defect aan de Hef brug, worden de risico’s voor voet gangers, die van de rijweg gebruik maken, steeds groter. Vooral bij avond is de situatie gevaarlijk. Wan neer twee auto’s elkaar naderen, en dus met gedimde koplampen moeten rijden, is het niet altijd goed moge lijk op de weg lopende voetgangers tijdig waar te nemen. Nog moeilij- ker is dat tijdens slecht zicht, met mist of bij regenval. De heer Van Schaik zei in de no tulen van de vorige vergadering te hebben gelezen, dat volgens de voorzitter de gemeente de eindjes aan elkaar moest knopen om rond te komen, en dat hij dat moeilijk kon rijmen met de kosten van de plannenmakerij voor ’t Weegje. De voorzitter vond dit een domme op merking en hij zei, dat de heer Van Schaik geen blijk gaf een goed ver stand te bezitten. Tegen deze uit spraak protesteerde de heer Van Gent, die de voorzitter aan ried al tijd correct te blijven. De voorzitter wenste hierover niet te redetwisten. Met een hamerslag, die de raadzaal deed dreunen, maakte hij een eind aan de protesten van de heer Van Gent. De heer Van Schaik hield vol, dat andere uitgaven, bijvoorbeeld die ten behoeve van het onderwijs, es- sentiëel zijn, maar niet die voor ’t Weegje. Hiermee was de voorzitter het beslist niet eens. „Recreatie is net zo belangrijk als een dorpshuis, ten nisbanen, enz.,” zo zei hij. „Boven dien wordt ook voor het opzetten van het plan een overheidssubsidie verwacht. Want Waddinxveen zal het zelf niet kunnen betalen. Maar het is immers het Provinciale be stuur zelf geweest, dat ons om dit plan vraagt,” zo zei de burgemeester. De heer Mol verklaarde in het verleden tegen het plan ’t Weegje te zijn geweest. Het ligt ver van DOOR het verlaten bergland, dat ligt op de grens tussen de landen Virgulië en Bardije, galoppeerde een een zame ruiter. Paard en ruiter waren met zweet en stof over dekt, maar toch spoorde de man het dier tot steeds groter snelheid aan. Het was de zwarte ruiter, die staande bij het raam, het besluit van Walder had vernomen. De jongen zou naar Virgulië komen om zijn oom de prins-regent Garis te verjagen, de troon waarop hij recht had te be zetten en zijn land en volk welvaart te brengen. Dit was de boodschap, die de zwarte ruiter prins Garis wilde bren gen. Grote stofwolken achter zich latend, stoof hij voort. Garis moest het zo snel mogelijk weten, want dan kon hij maatregelen nemen. Na enige dagen rijden zonder zich rust gegund te hebben, kwam de zwarte ruiter bij de burcht aan. Dadelijk werd de poort geopend en hij stormde het binnenplein op. Hij slin gerde zich van zijn paard en holde de burcht binnen. Prins Garis ontving hem in een zeer slecht humeur. „Jij weet zeker wel wat je te wachten staat”, gromde hij. „Jij gaat evenals de anderen in de kerker. Vijf mannen van mijn lijfwacht zagen geen kans een jongen te ontvoeren. Jullie zijn kerels van niets!” Ondertussen hoopt een groot aan tal Waddinxveense bejaarden weer op het welslagen van de Sint Nico laas winkelactie. Niet, dat ze daar aan twijfelen, w.ant het is al 37 ja- ren goed gegaan. Voor de bejaarden betekent het welslagen namelijk een gezellig uitstapje op een nog nader te bepalen datum in juni ’65. De baten van de actie worden, en dat is een traditie geworden, door de winkeliers gereserveerd voor de bejaardentocht. Mede dank zij 98 plaatselijke autobezitters konden ongeveer driehonderd bejaarden dit jaar een dagtocht maken naar de Posbank bij Arnhem. Onderweg werden koffie, thee en een diner aangeboden. Voor de Dienst van Openbare Werken zal in 1965 een bedrag no dig zijn van ruim drie miljoen gul den. Dit is 345.000 meer dan voor 1964 werd geraamd. De stijging van salarissen en de kosten voor sociale verzekeringen vergen bijna de helft van dit meerbedrag. De bedrijfskosten van het Wad dinxveense Zwembad worden ge raamd op ruim 16.000. Voor het onderhoud van straten, wegen, plei nen en voetpaden zal een bedrag nodig zijn van f 210.000. Herstrating zal geschieden van de Kerkweg-oostzijde, Kerkstraat, ge deelte Zuidkade, gedeelte Willem de Zwijgerlaan, Frederik Hendrik- laan, Juliana van Stolberglaan en de Jan Dorrekenskade van Acacia- straat tot Prunusstraat. Voorts zal een aantal trottoirs worden her- straat. De Kromme Esse, Kanaal- weg (tussen spoorlijn en Kanaal dijk), Wilhelmmakade en Jan Dor- rekenskade-west zullen onder pro fiel worden gebracht en van een nieuwe slijtlaag worden voorzien. In de onderhoudskost zijn tevens begrepen herstelwerkzaamheden aan het Noor deinde en het in de gemeente Reeuwijk gelegen deel van de Brugweg (daar Zwarteweg geheten). Voor onderhoud van wandelplaat sen en plantsoenen moet een bedrag worden uitgetrokken van bijna 175.000, waarvan het grootste be drag nodig is voor de loonkosten van het in de Waddinxveense plant soenen werkzame personeel. Met het onderhoud van de herten kamp, het voer voor herten, eenden en zwanen, enz. is in 1965 een be drag van 830 gemoeid. Bij Openbare Werken heeft men bij voorbaat al rekening gehouden met een strenge winter en de post sneeuwruimen en gladheidsbestrij - ding gesteld op achttienduizend gulden, zevenduizend meer dan in het jaar 1964. wachten. De mannen traden nader, maar de zwarte ruiter riep: „Edele heer, luister even naar mij. Ik heb een drin gende boodschap voor u”. Garis keek verwonderd. „En wat zal dat dan zijn?” vroeg hij. Opgewonden vertelde de zwar te ruiter, dat Walder van plan was naar Virgulië te komen. Even trok de regent een bezorgd gezicht, maar toen lachte hij hard en luid. „Hij zal zijn doel niet bereiken, zo waar als ik Garis heet”, brulde hij. „Al moest ik er met een heel leger op af gaan. Neen, mijn neef Walder zal geen voet binnen de grenzen van Virgulië zetten”. Omdat de ruiter hem tijdig dit bericht had gebracht, schonk prins Garis hem de Vrijheid. De regent trok zich terug in zijn kamer en wenste door niemand gestoord te worden. Daar liep hij heen en weer en dacht na over een plan. Walder was vast besloten zijn land te bevrijden van de tiran en diezelfde morgen dat de zwarte ruiter Garis het bericht bracht, ging hij in gezelschap van zijn onafscheide lijke vriend Wulco op pad. Bedroefd zwaaiden Koningin Alvi, Egbert en Lugi de jongens na, totdat zij uit het oog verdwenen waren. ZELFBED. TUINCENTRUM VAN OFWEGEN ZIJDE (I/O watertoren) TELEFOON 01728-514 - BOSKOOP Naast de kans op een geldprijs is er dit jaar de mogelijkheid geïntro duceerd om de kinderen recht streeks van de gespaarde winkel- actie-zegels te laten profiteren. Op de zaterdagmiddag van 21 en 28 november en van 5 december staat er in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan een enorme collectie fraai kinderspeelgoed uit gestald. Ieder kind, dat drie volge- plakte spaarkaarten inlevert mag een nummertje trekken, dat altijd prijs geeft. Alleen de hoogte van het nummertje bepaalt de gemid delde waarde van de prijs. Niet minder dan 2500 stuks speelgoed, in waarde variërend van twee tot tien gulden, liggen te wachten. Prachtige plastic .auto’s, niet min der dan driehonderd enorme, fraai gekleurde ballen, poppen, politie- en dienstbode-sets, mondharmonica’s, race-auto’s, kegelspelen, draaimo- De firma COLPA nodigt U uit tot ’n bezoek aan de Hefbrug- show te Boskoop. Deze zal gehouden worden van woensdag 11 t/m zaterdag 14 november van 15.00-18.00 uur van 19.00-22.00 uur. Opening 11 nov. te 19.00 uur. Wij zijn daar aanwezig met een zeer interessante collectie Bij de rondvraag zei de heer P. Noordam (AR), dat op de ketelhui zen van het centrale verw.armings- systeem in de Vondelwijk voorlopig nog niet de benodigde hoge schoor stenen zullen worden gebouwd. Door de zware dieselolie, die er zal worden gestookt, voorzag hij ernstige gevolgen voor de volksge zondheid, indien er met betrekking tot de schorstenen geen noodmaat regelen zouden worden getroffen. De heer Van Schaik zegde, niet veel heil te zien in het gebruik van metalen noodschoorstenen. Hij had echter een betere oplossing. Hij vroeg of het niet mogelijk zou zijn over te gaan tot het gebruik van een andere stookolie. Volgens hem zou de lichtere HBO2-olie de lucht veel minder verontreinigen. Een zeer hoge schoorsteen zou dan niet nodig zijn. Bovendien heeft de lich tere olie nog als voordeel, dat er minder toezicht op de apparatuur nodig is. Het prijsverschil tussen zware dieselolie en HBO2, vroeger fors, is thans zeer .gering. De voor zitter vond dit een goede suggestie en meende, dat daarom wellicht zou kunnen worden overwogen voor altijd over te gaan tot het gebruik van de lichtere olie. De heer T. Ververs merkte in voorzichtige bewoordingen op, dat de toon in de raadsvergaderingen niet altijd in overeenstemming is met het aan het begin en einde van de - vergaderingen uit te spreken ambtsgebed. Hij stelde voorzitter en raadsleden voor daarom maar ern stig te overwegen het .ambtsgebed maar af te schaffen. Nadat de burgemeester in de vo rige raadsvergadering een opsom ming van verwijten jegens Provin ciale Staten in verband met de de fecte hefbrug had gegeven, werd er in de raadsvergadering van jongst leden donderdag niets meer over gezegd. Bij de behandeling van de ingekomen stukken maakte de voor zitter er slechts melding van, dat van Gedeputeerde Staten een brief was ontvangen, waarin werd ge zegd, dat er naar werd gestreefd de brug tegen het eind van november weer in gebruik te stellen. Mocht dit niet mogelijk blijken te zijn, dan zouden G.S. dit tijdig laten weten. Tijdens de rondrit zullen Sint Nicolaas en de Zwarte Pieten wor den geflankeerd door verkenners van de Padvindersgroep Pieter Ma- ritz. Voorts zullen de leden van het winkelactie-comité, dat ook deze Sint Nicolaas-intocht organiseert, in open rijtuigen in de stoet meerijden. Voorts wordt gerekend op de deel name van een aantal versierde reclamewagens. Met kwistige hand zullen de Zwarte Pieten een kleine honderd duizend pepernoten over de Wad dinxveense straten laten rollen als een eerste blijk van de goedgeefs heid van de Sint. Uiteraard is de Sint voor zijn reis naar Waddinxveen per heli kopter afhankelijk van de weersitu- atie. Bij mist of stormachtig weer zal de helikopter niet kunnen lan- Zonder uitzondering nemen dit jaar alle Waddinxveense winkeliers deel aan de traditionele Sint Nicolaas winkelactie. Nergens in de wijde omge ving wordt op en dergelijke grote schaal een soortgelijke campagne ge voerd. Ruim zesduizend gulden is beschikbaar aan prijzen die tijdens deze actie hun weg naar de gelukkigen, jong en oud, zullen vinden. Op vrijdag 13 november zullen voor het eerst de op deze actie betrekking hebbende zegels door de winkeliers aan hun kopers worden uitgereikt. Drie weken lang zal men dan bij alle aankopen, met uitzondering van brood, melk en benzine, voor iedere bestede gulden één artikelen worden de zegels alleen tijdens verstrekt. Vijfentwintig zegels op één kaart geplakt en een goed opgeloste rebus openen de weg naar de kans op een waardebon van 250, 25, 10 of 5. Driemaal zullen tijdens de actie de prijzen worden getrokken, waar bij iedere keer een bedrag van 1250 zal moeten worden verdeeld over de uit te keren waardebonnen met een koopwaarde van de boven genoemde bedragen. De eerste trek king vindt plaats op woensdagavond 25 november, de tweede op woens dag 2 december en de derde op maandag 7 december. In alle geval len wordt de gelukkige winnaar van de hoofdprijs van f 250 nog dezelfde avond met een bezoek van Sint Nicolaas vereeerd, waarbij steeds een der plaatselijke muziek gezelschappen muzikale assistentie zal verlenen. De winnaars van de waardebon nen van lagere waarden krijgen daarvan uiterlijk de volgende och tend bericht, waarna ze hun waar debonnen bij de Coöp. Raiffeisen bank in ontvangst kunnen gaan ne men. De waardebonnen zullen voor 31 december van dit jaar moeten zijn besteed bij de plaatselijke win keliers. In het begin van de vergadering nam de raad verschillende besluiten inzake het onderwijs. Tot hoofd van de Theo Thijssenschool werd be- neemd de heer C. G. Dullemond uit Broek in Waterland. Ten behoeve van voorzieningen voor diverse scholen, verleende de raad kredie ten tot een totaalbedrag van bijna 31.000,Enige discussie ontstond er rond het krediet vooj de speel plaats bij de dependance voor de Willem van Oranjeschool aan de Jan Willem Frisoweg. Verscheidene raadsleden vonden het een kostbare aangelegenheid. Kritiek was er voorts op het feit, dat deze speel plaats al was aangelegd, terwijl het krediet nog aan de raad moest wor den voorgelegd. Voor herstel van de elektrische installatie in het pompgemaal aan (vervolg van pagina 1) Uitvoerig werd er gediscussieerd over het voorstel van B. en W. een krediet van 32.000,ter beschik king te stellen voor een beplan- tingsplan voor ’t Weegje. De finan ciële commissie vond, dat dit plan beter kon worden opgenomen in een streekplan voor de recreatie. Een andere mogelijkheid was vol gens de commissie het plan sterk te vereenvoudigen en van ’t Weegje slechts een dorado voor de vissers te maken en alleen maar te voor zien in de mogelijkheid tot een rondwandeling om de plas. In verband met de financiële po sitie van de gemeente, zag de heer P. H. Kroes (VVD) de noodzaak van het plan nog niet in. „Het gaat nu nog maar om f 32.000,,maar waar komen we terecht?” vroeg hij zich af. De voorzitter legde uit, dat er eerst een goed plan nodig is ten einde in aanmerking te kunnen komen voor een regeringssubsidie voor het recreatieplan. En hoe beter een dergelijk plan wordt opgezet, hoe vlugger de subsidie wordt ver kregen, zei hij in antwoord op een opmerking van de heer Lips, die het maken van het plan maar „een dure beweging” Vond. Met een helicopter van de op de luchthaven Rotterdam gevestigde Aero Ypenburg N.V. zal Sint Nicolaas op zaterdagmiddag 14 november om streeks half drie in Waddinxveen aankomen. De landing wordt uitgevoerd op het Be Fair voetbalveld aan de Kanaaldijk, waar Sint Nicolaas een welkomstwoord wacht van burgemeester C. A. van der Hooft. Er is een zodanige route uitgezet, dat ondanks de groei van de gemeente de Sint en zijn vier zwarte knechten zich die middag in vrijwel alle delen van de gemeente zullen kunnen tonen. Na het officiële welkom op het Be Fair terrein wordt de optocht, waarvan Sint Nicolaas het middel punt vormt, geformeerd. Met mu zikale begeleiding van „Concordia” („Voorwaarts” zal in verband met deelname aan een muziekconcours elders in het land niet aan de in tocht kunnen medewerken) begint de Sint dan aan zijn zes kilometer lange rondgang.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3