Twee vracht-straalvliegtuigen versterken KLM-vloot I 1965... LAND/TUINBOUW EN VEETEELT Veldwijk DE KERKEN NODIGEN I BURGERLIJKE I STAND Ijsbrekers contra gemeente Gouda Dr. van Haarlem beroepen voor Immanuëlgemeente Opening winkel Hogere kredieten voor middenstand Nederland vijfde op wereldranglijst gestoffeerde kamer met kook- en stookgelegenheid. Br. onder no. 1008-10 a. h, bur. v. d. blad. Zestien DOS’s DC-8F aan I van GEVRAAGD vervoert vracht Nieuwe ziekenauto in Boskoop Exploitatiemogelijk heden voor hele streek Kinderboekenweek nog twee dagen Expositie Har Sanders I Foto voorpagina Benoemingen KINDERBOEKENWEEK I Opbrengst collecte Plattelandsvrouwen Ned. Bond Jonge kerk bijeen Geslaagd voor muziekexamen Nieuw ziekenhuis complex te Gouda I j Sportweekcomite heeft financiële moeilijkheden Aardgas ”Jet Trader” 38 ton VOORSCHOTUITKERING ZUIVELFONDS I BH Omlegkalenders MELKCONTROLE voor kantoorbediende Zakagenda’s Maandkalenders Kantooragenda’s Luxe kalenders BOEKHANDEL PASSAGE De foto op pagina één van het veilinggebouw werd gemaakt door Sjaak Noteboom. uit in Met deze aanwinst heeft de KLM haar DC-8 vloot uitgebreid tot 16 vliegtuigen en heeft zij haar inter continentaal vrachtvervoer aan de moderne eisen aangepast, dat dank zij de toepassing van het nieuwe palletsysteem nog aan doelmatig heid zal winnen. 81.2 17.7 51.3 15.6 (pal.) avond. Zeker zullen velen nog over het onderwerp hebben nagedacht en nagepraat. Bij de Dienst van Openbare Wer ken en Bedrijven is tot meteropne- mer-incasseerder benoemd de heer H. J. Kuiper. alleen voor Boskoop, maar voor de gehele omgeving goede diensten kan bewijzen. OPPASCENTRALE telefoon 2934 of 3062 ton 142.9 93.9 ton 65.1 53.7 31 oktober 7 november- De onlangs ten bate van het Nederlandse Roode Kruis gehouden collecte heeft 2013,11 opgebracht. Twee DC-8 straalvliegtuigen zijn aan de KLM-vloot toegevoegd. Het zijn twee DC-8F ”Jet Traders” die in technisch opzicht vrijwel gelijk zijn aan de reeds in gebruik zijnde DC-8-53 vliegtuigen en evenals deze met JT-3D-3 turbofan motoren zijn uitgerust. Het verschil met de overige DC-8 toestellen is, dat beide nieuwe machines geschikt zijn, zowel voor passagiers- als voor vrachtvervoer. Ook een gemengde uitvoering voor passagiers- en vrachtvervoer is mogelijk. Bij de DC-8F zijn, in verband met de speciale taak, uiteraard verster kingen aangebracht, o.a. een zware vloer, zodat het vliegtuig ongeveer 3000 kg zwaarder is dan de andere DC-8 toestellen van de K.L.M. Ook de limiterende gewichten zijn verhoogd: De expositie van tekeningen van de Waddinxveense kunstenaar Har Sanders, die onlangs in expositie- zaaltje Veldwijk aan de Passage werd gehouden, is door enkele hon derden mensen bezocht, van wie er 127 het receptieboek tekenden. Tijdens een vorige week te Gou da gehouden jaarvergadering van de Vereniging voor IJsbestrijding is in het algemeen ernstig bezwaar gemaakt tegen een mogelijk verbod om in Gouda ijs te breken als ge volg van een plaatselijke verorde ning. Vrijwel overal is het altijd mogelijk in overleg met de water beheerders tijdens strenge vorst de wateren voor de scheepvaart open te houden. De komende winter kan Dinsdagavond 3 november kwam de Jonge Kerk-groep van de Her vormde Immanuëlkerk-gemeente in vergadering bijeen in een der zalen van het kerkgebouw aan de Prinses Beatrixlaan. Met het voor deze avond gekozen onderwerp „Onderwijs Christelijk of Openbaar” bleek men wel zeer goed in de roos te hebben geschoten. Als gast was aanwezig een van de onderwijzers van een der Openbare scholen van Waddinxveen. Ook het Christelijk onderwijs was vertegen woordigd. De onderwijzer van de Openbare School gaf een uiteenzetting van zijn ervaringen en zienswijze over het openbaar onderwijs en vond daarvoor een aandachtig gehoor. Na de koffie ontspon zich een le vendige en interessante discussie waarbij ieder zijn ervaringen en mening naar voren bracht. Het was geenszins de bedoeling elkaar te overtuigen en men was het ook be slist op alle punten met elkaar eens. Wel leerde men waardering voor eikaars standpunten te hebben. Ook was men unaniem van mening, dat de geestelijk opvoeding in de aller eerste plaats een taak is van de ouders en dat de keuze, naar welke school men zijn kind ook stuurt zeer bewust moet worden gedaan en niet slechts uit gemakzucht om er maar vanaf te wezen. De klok noopte ertoe een einde aan de discussies te maken, wat wel een bewijs is van een geslaagde dit in Gouda echter op bezwaren gaan stuiten. Het werk wordt financieel moge lijk gemaakt dank zij contributies van de scheepvaartbedrijven en de bedrijven die per schip vervoeren. In verschillende delen van het land zijn de gemeenten bereid garanties of subsidies te verstrekken; hier blijkt dit alleen het geval te zijn in enkele kleinere gemeenten. Ook de provincie Zuid-Holland steunt het werk niet, wat in Noord-Holland wel geschiedt, en naar bleek, nu ook in Limburg. Wanneer er meer winters komen, met vorst, zullen de beperkte middelen snel op zijn, maar zal er waarschijnlijk ook meer begrip komen voor de noodzaak de vaarwegen open te houden zo lang als dat mogelijk is. De Vereniging zorgt voor ’t open houden van de Gouwe, de Oude Rijn tot Woerden en de Hollandse IJssel van Oudewater tot Krimpen, ten dele in samenwerking met de zustervereniging in Rotterdam, voor zover het het westelijke stuk van de Hollandse IJssel betreft. De eerste van beide vliegtuigen, de PH-DCS „Alfred Nobel” arri veerde eind juli op Schiphol; de tweede, de PH-DCT „Pierre de Cou bertin”, kwam dezer dagen aan. De ”Jet Traders” zullen beurtelings voor het vervoer van vracht op de noordatlantische route worden in gezet De „Alfred Nobel” werd direct na aankomst op Schiphol voor deze taak ingericht en heeft met ingang van 1 september de luchtvracht- dienst op de noordatlantische route van Amsterdam naar Montreal en New York overgenomen van de DC-7F. De „Pierre de Coubertin” zal tot passagiersvliegtuig worden ingericht en op de gewone lijndien sten en op chartervluchten worden gebruikt. Na een jaar - bij de grote onderhoudsbeurt - zullen zij dan elkanders taak overnemen. Als vrachtvliegtuig ingericht, kan de DC-8F ongeveer 38 ton goederen vervoeren over een directe afstand van 4700 km. Op de noordatlanti sche route, welke rond 6000 km lang is, kan het - afhankelijk van weer en windrichting - 26 tot 32 ton vracht meenemen. Globaal berekend is de laadcapaciteit van de DC-8F 2 tot 2è maal zo groot als die van de DC-7F. Gezien de bijna dubbele snelheid van de DC-8F is de ver voerscapaciteit het vier, tot vijf voudige van de DC-7F. Behalve meer vracht kan de DC- 8F ook vrachtzendingen van grotere afmetingen vervoeren dan de DC- 7F, dankzij de grotere laaddeur, die vooraan in de romp is aangebracht en 3.55 x 2.16 meter meet. De afme tingen van de laaddeur van de DC- 7F bedragen 3.15 x 1.98 meter. In de DC-8F is het drukschot in de staart 1.90 meter naar achter geplaatst, zodat de hoofdcabine lan ger is geworden en een inhoud heeft gekregen van 200 kubieke me ter. Met de twee onderruimen, die tezamen 40 kubieke meter inhoud hebben, bedraagt de maximale vrachtcapaciteit 240 kubieke meter. Speciaal laadsysteem De cabinevloer is versterkt en ge schikt voor vervoer op zgn. pallets of tableaus, waarvan er dertien in het vliegtuig gaan. Elke pallet meet 2.75 x 2.24 meter en kan 11,6 kubie ke meter dragen. Zij worden op de grond voorgeladen. Een net houdt de vracht op het pallet bijeen. Met vorklifts worden de pallets omhoog gebracht en door de vrachtdeur naar binnen geschoven over rollen- banen, welke in de lengterichting in de cabine zijn aangebracht. Een maal op hun plaats worden de pal lets met klemmen vastgezet. Deze pallets passen ook in de DC-7F, zo dat overladen in een DC-8F en om gekeerd, snel mogelijk is. Door dit pallet-systeem, dat eveneens door Douglas is ontworpen, kan de DC- 8F in 30 a 40 minuten worden gela- Het ligt in de bedoeling deDC-7F vrachtvliegtuigen, welke tot nu toe dienst deden op de noordatlantische route, in Europa in te zetten ter vervanging van het trouwe werk paard, de DC-3, een vlietuigtype dat eigenlijk al voor de tweede we reldoorlog bestond, tijdens die oor log verdere verbeteringen onder ging en, hoewel het al vele jaren niet meer wordt geproduceerd, nog dienst doet in alle delen van de wereld. Tot en met zaterdag nog duurt de Kinderboekenweek 1964. De Blauwe Boekanier is de titel van het ge schenk voor deze week, dat men bij aankoop van 4.50 aan kinderboe ken ontvangt. De Blauwe Boekanier is een vlot en gezellig verhaal, dat kinderen van uiteenlopend leeftijd zal aanspreken. In de grote steden o.a. Amsterdam en Rotterdam heeft men vorige week zaterdagmiddag de Blauwe Boekanier, de eigenlijk goedhartige zeerover, in levende lijve kunnen aanschouwen. In Rot terdam bood hij Prinses Margriet persoonlijk het naar hem genoemde boek aan. In Amsterdam maakte de zeerover een tocht door de grachten Het bekroonde kinderboek 1964 is Niku. De 64-jarige W. F. H. Vis ser uit Wassenaar schreef dit boei ende verhaal over de zigeunerjon gen Niku, die tijdens de tweede wereldoorlog in Polen zijn ouders zoekt en betrokken raakt in de ge vechten met de vijand. Mede in verband met de kinder boekenweek heeft boekhandel Veld wijk aan de Passage in haar exposi- tiezaaltje een tentoonstelling inge richt van de meest uiteenlopende kinder- en jeugdboeken. Hier kan men een goed inzicht krijgen van hetgeen onze kinderen op dit ogen blik aan lectuur wordt voorgezet. Sedert kort beschikt Boskoop over een modern ingerichte zieken auto. Het was de heer A. van Hel den, garagehouder in Boskoop, die in eigen beheer een speciaal voor dit doel in Amerika gekochte stati oncar ombouwde tot een zieken wagen, die aan alle eisen voldoet. Deze auto is tevens de opvolger van de vroegere ziekenauto van de heer Van Helden, die eigenlijk niet meer aan de te stellen eisen voldeed. Samen met de in zijn bedrijf werkzame heer Tij sterman ging de heer Van Helden vele ziekenauto’s bekijken. Alle goede dingen, die zij het afgelopen jaar zagen, hebben zij gecombineerd in de Boskoopse auto. De heer Van Helden is van mening, dat deze particuliere zie- auto, overigens in geen enkel op zicht een winstgevend bedrijf, niet In Zuid-Holland blijkt slechts vijftig procent van de boeren zich bezig te houden met melkcontrole. In de drie noordelijke provincies be draagt dit percentage tachtig. Dit werd medegedeeld door ir. M. M. Veldman tijdens een in Ter Aar ge houden voorlichtingsavond van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting. Volgens de heer Veldman ver krijgt men geen goede registratie voor de verdere opfok van de vee stapel, wanneer men de controle achterwege laat. NIEUWE E.E.G.-REGELS VOOR RUNDVLEES EN ZUIVEL Sedert zondag 1 november zijn voor rundvlees en zuivel nieuwe E.E.G.-reglementen van kracht ge worden. In grote lijnen komen deze reglementen neer op hetzelfde sys- In het uitbreidingsplan „Bloemen- daal” te Gouda is een begin gemaakt met de grondverbeteringswerkzaam- den voor de bouw van een groot ziekenhuiscomplex, waarmede een bedrag van een half miljoen gulden gemoeid zal zijn. Het betreft een samenwerking van het Van Iterson-ziekenhuis en het Diaconessenhuis ’De Wijk’ die voor ons land geheel nieuw is. Het complex zal bestaan uit vier componenten, t.w. het hoofdgebouw in zeven lagen, het tussengebouw met o.a. kamers voor de geneeshe ren en zalen voor de zusters, het ’behandelhuis’ in drie lagen (boven de derde verdieping komen de eet kamers voor het personeel) en een laagbouw met gemeenschappelijke afdelingen. Omstreeks 1970 zal dit gezamen lijke ziekenhuiscomplex, hetwelk in staalskeletbouw zal worden uitge voerd, gereed komen. Voorlopig zal dit zieken huis 448 bedden krijgen: 217 voor „Iterson” en 321 voor „De Wijk”. De kosten worden geraamd op 70.000,per bed. Omtrent de bestemming van de huidige gebouwencomplexen van de beide ziekenhuizen is nog weinig bekend. Zij zullen in ieder geval voor de volksgezondheid behouden blijven. Gedacht wordt o.a. aan be- week van 27 okt. t/m 2 nov. 1964 Geboren: Edwin Ivo, z.v. J. J. Troost en S. Both; Nicolien Francina Maria, d.v. J. G. Busschers en M. T. van de Water; Katharina, d.v. C. J. van Driel en L. J. Los; Jan, z.v. J. Hofman en M. H. van Nieuwkoop; Janneke, d.v. C. Poot en H. J. de Bruijn; Gerrit Jan, z.v. H. de Rooij en J. van Gils; Johanna, d.v. B. Molenaar en G. van Wageningen; Frederik Nicolaas, z.v. W. A. Lafe- ber en P. L. van IJsseldijk; Teunis Gijsbertus, z.v. T. G. Ruiten- burg en C. Troost. Ondertrouwd: J. van der Krans en A. M. Alblas; A. J. Stange en C. K. van Wilgen; T. van Berker en J. A. van Delden. Gehuwd: A. v. Doom en D. C. Hoogendoorn; C. van Leeuwen en M. A. Kroon. Overleden: Olie, Abram Jozua, oud 81 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: blauwe kinderwant; een zwarte handschoen; een bankbiljet; blauw kinderwantje; zwarte dames tas; beige portemonnaie; metalen hamertje; grijze pet; bruine porte monnaie; rode plastic handschoen; bruine portemonnaie met inhoud; kinderpistool; sandaal; grijze hand schoen; blauw wollen kinderwantje; nummerbord TB-16-07. Verloren: doublé horloge; autoped; bankbiljet; bruin dekzeil; bruine suède want; akten tas met gereed schap; bril in hoes; bril; bankbiljet. Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de Provinciale Kerkvergadering vanZuid-Holland is een beroep uitgebracht ten be hoeve van de Nederlands Hervorm de Immanuëlkerk-gemeente op dr. A. van Haarlem. Dominee van Haar lem is thans nog predikant in het Zeeuwse Nieuw- en Sint Joosland. Heden zal dr. A. van Haarlem, tezamen met zijn echtgenote, een kennismakingsbezoek brengen aan Waddinxveen. Voor de gemeente leden is een persoonlijke ontmoe ting mogelijk hedenavond om half negen in de Immanuëlkerk. Het beroep op dr. Van Haarlem is uitgebracht om te kunnen voorzien in de vacature, die is ontstaan na het vertrek van ds. E. H. Kalkman, vorige week zondag. In een van de oudste delen van de gemeente, namelijk aan de Nes se, is de afgelopen maanden een modern bedrijfspand verrezen, dat de uitbreiding vormt van de al se dert jaren aan de Nesse gevestigde firma A. Brouwer. Ten behoeve van de woninginrichting is hier een win-, kelruimte met royale etalages ont staan met een oppervlakte van niet minder dan negenhonderd vierkan te meter, verdeeld over een parter re en een eerste etage. Vrijdagmiddag om drie uur zal deze aanwinst voor Waddinxveen officieel worden geopend door bur gemeester C. A. van der Hooft. Voor de firma Brouwer is hiermede een einde gekomen aan een periode van lang wachten op de benodigde vergunningen, die tenslotte alle maal werden verleend, waarna met de grootste spoed aan de bouw van het nieuwe pand werd begonnen. Het verrees op de plaats, waar in het verleden een pakhuis en garage stonden. De beide andere winkels van de firma Brouwer blijven eveneens in bedrijf, respectievelijk als manu facturenwinkel en voor dames- heren en kinderkonfektie. Hoewel de Nesse thans nog niet in alle op zichten aantrekkelijk is, hoopt de firma Brouwer uiteraard op een snelle realisering voor de plannen inzake de Nesse, waardoor het be drijf bijzonder gunstig komt te lig gen. Van belang is, dat vóór de nieuwe winkel een ruim parkeerterrein aanwezig is, waardoor verkeerspro blemen in de de nauwe gedeelten van de Nesse kunnen worden voor komen. De nieuwbouw, die werd ontwor pen door architect D. Huurman is gerealiseerd door het aannemersbe drijf Koster uit Moerkapelle. teem, dat ook van kracht is voor granen. In verband met de korte houdbaarheid van zuivelprodukten en de omvangrijke zuivel-subsidies in de andere E.E.G.-landen, zijn er echter bepaalde verschillen. De Nederlandse schatkist vaart gedurende de overgangstijd wel bij de nieuwe reglementen voor de zui vel. Bij export van zuivelprodukten naar Ë.E.G.-landen is namelijk te rugvordering van het deel van de melksubsidie mogelijk. Op de totaal- uitvoer van 12.500 ton boter naar deze landen kan b.v. een bedrag van 7,5 miljoen worden terugge vorderd. Op de kaasexport zal deze terugvordering een bedrag van der tig miljoen gulden belopen, op volle en magere melkpoeder gezamenlijk een bedrag van 3,3 miljoen. Weliswaar is Nederland verplicht invoersubsidie te geven op uit de E.E.G.-landen ingevoerde zuivelpro dukten. Gezien de zeer geringe in voer zullen deze subsidie^ slechts De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Waddinx veen, hield onlangs haar maande lijkse bijeenkomst in lunchroom Van de Water. „Kennismaking met Museum Boy- mans” luidde de titel van een inlei ding, die mevrouw Jansen, verbon den aan dit museum, deze avond hield. Aan de hand van een serie dia’s, voornamelijk van schilderijen, ver telde zij tal van interessante bezon- derheden. Zij begon met schilderijen van omstreeks 1500 tot heden. Door de boeiende wijze van ver tellen bereikte mevr. Jansen, dat namen als Van Eyk, Geertgen tot St. Jan, Jeroen Bosch, Rembrandt, Jan Steen, Van Gogh e.a. voor de aanwezigen meer inhoud kregen. Ook liet zij nog iets van de mo dernen zien o.a. Karei Appel. Deze kon echter, ondanks de toelichting van de spreekster, in de ogen van de Waddinxveense dames, geen ge nade vinden. Na afloop werd besloten, dat een groep dames in de maand november een bezoek aan het museum zal brengen, waar zij dan door mevr. Jansen zullen worden rondgeleid. Op deze manier tracht Museum Boymans te Rotterdam de kunst dichter bij het publiek te brengen, waar men voor wat deze avond be treft, zeker in is geslaagd. Blijkens een mededeling van de staatssecretaris van Economische Zaken zal het plafond voor het zgn. bedrijfsuitrustingskrediet en bijzon der krediet voor de middenstand worden verhoogd tot f 150.000 voor beide kredieten gezamenlijk. Voor heen was dit plafond per krediet 40.000. Voorts zal de grens van het borgstellingsfondskrediet op tienduizend gulden worden gesteld. Ondertussen is in de periode van januari tot half augustus van dit jaar het aantal middenstandsbedrij- ven in Nederland met 3100 terugge lopen. Over het gehele jaar 1963 bedroeg deze teruggang rond drie duizend. De heer Chr. van der Graaf Waddinxveen slaagde bij de Utrecht afgenomen examens door de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen voor het diplo ma B. De heer Van der Graaf, die lid is van de muziekvereniging ’Voorwaarts’ werd opgeleid door de heer C. B. Hondong uit Den Haag. 87 passagiers 60 passagiers 10 pallets en 30 passagiers tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telef. 2676 den, hetgeen een tijdwinst betekent van enkele uren. De ”Jet Trader” kan, volledig voor passagiersvervoer ingericht, bij een Economy-inrichting, 165 passagiers vervoeren. Op de normale lijndien sten zal de K.L.M. echter de stan- daard-inrichting toepassen, t.w. 16 plaatsen in de eerste en 114 in de Economy klasse, inclusief lounge en bar. In tegenstelling tot de overige DC-8’s zullen de lounge en de bar niet vlak achter de stuurhut worden ingericht, maar ter hoogte van de laaddeur, welke zal worden geblok keerd. De boordkeuken komt dan in de plaats van de lounge en bar. Deze verwisseling is noodzakelijk omdat ter plaatse van de laaddeur geen vaste voorzieningen konden worden aangebracht voor de keu ken. Voorlopig zal de gemengde passagiers/vrachtuitvoering niet worden toegepast, ofschoon deze mogelijkheid altijd open blijft. Er zijn vele variaties mogelijk zoals: 2 pallets en 132 passagiers 4 pallets en 102 passagiers 6 pallets en 8 pallets en pass.- verv. DC-8F/DC-8/DC-7F ton Max. startgewicht 147.4 Max. landingsgew. 108.9 Max. gewicht zonder brandstof 101.6 Max. laadvermogen 38 (pallets) Snelheid en vliegbereik van de DC-8F zijn overigens gelijk aan die van de DC-8-53. In het afgelopen jaar is er bij het Sportweekcomité een financiële achterstand ontstaan. Dit werd mee gedeeld tijdens een dezer dagen gehouden vergadering in hotel „de Unie”. Mede in verband met de fi nanciële zorgen voelden de leden van het comité er weinig voor in te gaan op een bestuursvoorstel om ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan van de sportweek in 1965 vooraanstaande sportlieden naar Waddinxveen uit te nodigen. Een suggestie kwam naar voren om volgend jaar na de sportweek een soort pretpark te organiseren om uit de opbrengsten daarvan de tekorten te dekken. Een beslissing viel er op deze ver gadering niet en begin 1965 zal men zich opnieuw over de plannen be raden. De Nederlandse aar gasreserves kunnen tot de vijfde ter wereld worden gerekend. Het grootst zijn de voorraden in de Verenigde Sta ten, gevolgd door het Midden Oos ten, Rusland en Algerije. De Ameri kaanse aardgasreserves bedragen ongeveer 7800 miljard kubieke me ter en die van de Sovjet Unie 2500 miljard kubieke meter. De Neder landse voorraad van 1100 miljard kubieke meter vormt het leeuwen deel van de totale reserves in de E.E.G.-landen, die in totaal 1500 miljard kubieke meter bedragen. Gereformeerde Kerk V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey N.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk V.m. 10 uur: ds. J. G. Paardekoper Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. P. Verloop woensdag 11 november: Dankdag V.m. 10 uur en n.m. 3 uur: ds. A. P. Verloop (’s avonds geen dienst.) ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.15 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg Zondag 8.30 en 11.15 uur: H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein zondag 8 november 1964 Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw.Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: de heer Kruithof van Monster Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) V.m. 10.00 uur: oand. D. Cuperus N.m. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius Ned. Herv. Immanuëlkerk V.m. 9.30 uur: dr. G. Huls van Gouda N.m. 7.00 uur: ds. L. Schellevis van Gouda enkele miljoenen guldens bedragen. Het Produktschap voor Zuivel heeft de voorschotuitkering uit het zuivelfonds aan veehouders ver hoogd met vijftig cent per honderd liter melk. Voorts heeft het bestuur van het Produktschap de minister van landbouw geadviseerd om het voorschot op de melkprijstoeslag met een zelfde bedrag te verhogen. Tot dusverre bedroegen deze voor- schotuitkeringen respect, 2,50 en 4,30 per honderd liter melk. <0

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 5