Aan verl. Willem de Zwijgerlaan komt nieuwe Gerei. Kerk Uitgaven per inwoner stegen snel |Zoud weer BMP!! ROL wij i i J. DEN HAAG 1 horloges op de seconde nauwkeurig 1965... In tien jaar Grootste posten op begroting Veldwijk Meelfabriek De Eendracht zestig jaar Goed jaar voor Kabelfabriek Vijf jaar Winkelgalerij Kon. Wilhelminaplein Film over Duitse herdershond Hogere omzet bij Nederhorst N.V. Doortrekking van Juk v. Stolberglaan Opdracht naar W addinxveense architect L. Roggeveen Agenda Bazar de Paddestoel VERLOVING Niv. Vis opent donderdag Nieuws uit ’t Hart van Holland Weekblad voor Waddinxveen - 12 november iyö4. Bezwaarschrift Horloger - Juwelier De zaak met de buitenklok Meer TV toestellen Comité Sint Nicolaas winkelactie v.h. Saton plan Zuidkade Schouwburgbioscoop I i it iöSOOM O»' M <- I B Omlegkalenders (foto Sjaak Noteboom) snelle bevolkings- |i B Zakagenda’s B Maandkalenders B Kantooragenda’s B Luxe kalenders BOEKHANDEL PASSAGE 148,44 164,45 183,22 204,59 215,75 213,33 344,08 259,75 266,74 288,85 348,97 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 9.256 9.490 9.605 9.796 10.261 10.834 11.156 11.677 12.485 13.253 13.330 Het comité dat de Sint Nicolaas winkelactie 1964 van de Waddinx- veense middenstands heeft voorbe reid, bestaat uit de heren H. K. v. d. Loo (voorzitter), C. van Mourik. N. Mulder, H. Ooms, G. van Ringelen- stein, H. Streng, J. Ultéé en T. Ver vers. Koudekerk wil de reinigings rechten verhogen van negen tot twaalf gulden per jaar en de hon denbelasting van tien tot vijftien gulden. Reeds eerder besloot Kou dekerk tot de instelling van een rioolbelasting en tot verhoging van de leges en de straatbelasting. Aan de verhogingen valt niet te ontko men, gezien de moeilijke financiële positie waarin Koudekerk dreigt te geraken. Vandaag zou de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland in Ter Aar het daar door de burgerij ge bouwde dorpshuis openen. Burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon van Moerkapelle heeft j.l. zaterdagmiddag het nieuwe dorps huis van Moerkapelle officieel ge opend. Het dorpshuis, dat een be langrijke aanwinst betekent voor de 36 plaatselijke verenigingen in Moerkapelle, bevat e engrote z,aal met toneel, twee kleinere zalen, een foyer met garderobe, keuken, toi letten en kleedkamers. De bouwkos ten bedroegen ongeveer 134.000. Met de bouw werd op 13 augustus 1963 een aanvang gemaakt. In Schoonhoven zal volgend jaar worden begonnen met de aanleg van een recratieoord in één der uiter waarden. Vandaag zouden Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een be zwaarschrift behandelen van de hoofdingenieur-directeur der Rijks waterstaat tegen het door de Wad- dinxveense raad goedgekeurde uit breidingsplan Zuidkade. De Rijks waterstaat wenst namelijk, dat Wad dinxveen hier een brede strook grond onbebouwd laat in verband met de toekomstige aanleg van rijks weg 3, Rotterdam-Amsterdam. Bij nadere besprekingen bleek het mo gelijk in het uitbreidingsplan zoda nige wijzigingen aan te brengen, dat er aan de wensen van Rijkswa terstaat tegemoet zou kunnen wor den gekomen. Aanvankelijk zou daarop het be zwaarschrift worden ingetrokken, maar bij de betreffende instanties werd echter geadviseerd het beroep van Rijkswaterstaat wel gegrond te verklaren. Mede hierdoor werd het uitbreidingsplan Zuidkade nog niet door G.S. goedgekeurd. Toen Waddinxveen destijds het uitbreidingsplan vaststelde, was het tracé van de nieuwe rijksweg nog niet bekend. Omgerekend in percentages vormt Openbare Werken met 23.8 procent de grootste uit gavenpost op de gemeentebe groting 1965. Dit jaar was het percentage 23,7. Onderwijs komt met 20,8 procent tegen 17.8 procent in 1964 op de tweede plaats, gevolgd door Volkshuisvesting met 17,6 pro cent tegen 21,4 procent dit jaar. Vierde op deze ranglijst is maatschappelijke steun en voorzorg met 13 procent, ruim 1| procent meer dan voor het lopende jaar. In de Schouwburgbioscoop te Gouda draait hedenavond de film „De glimlach van een zomernacht” van Ingmar Bergman. In de hoofd rollen: Ulla Jacobson, Harriët An dersson en Eva Dahlbeck. De film werd bekroond met een eerste prijs op het filmfestival te Cannes. „Laat ze maar schieten” is de titel van de film, die van vrijdag a.s. tot en met dinsdag in de Schouwburg bioscoop op het programma staat. Het verhaal, met Eddie Constantine in de hoofdrol, speelt zich af rond een geheim apparaat, dat van een Amerikaanse vliegbasis in Frankrijk wordt gestolen. Het is een spionage verhaal vol spanning, geheim en geweld, waarin men Eddie Constan tine ziet, zoals men hem graag ziet: pittig, durvend, kalm, glimlachend. De gemeente Schoonhoven is voornemens alle gemeentelijke be lastingen drastisch te verhogen, ten einde dreigende begrotingstekorten te kunnen opvangen. Voor 1965 is reeds een tekort op de begroting geraamd van 141.000. B. en W. van Hazerswoude zijn niet tevreden over de woningbouw in die gemeente. Het aantal in aan bouw zijnde woningen is lager dan in andere jaren. Dinsdag vierde de Handelsveren. De Eendracht aan de Brugweg het zestigjarig bestaan. Tijdens een dinsdagavond j.l. gehouden receptie kwamen vele relaties hun geluk wensen aanbieden. Onder hen be vond zich burgemeester C. A. van der Hooft, die namens het gemeen tebestuur het jubilerende bedrijf kwam complimenteren. Op 9 november 1904 werd De Eendracht opgericht op initiatief van enkele boeren, die de coöpera tieve gedachte ook in de landbouw ingang wild endoen vinden. Tijdens de oorlogsjaren schakelde het be drijf over op de handel in kunst mest, die van steeds grotere beteke nis is geworden. Blijkens het jaarverslag van de Kaemr van Koophandel voor Rijn land te Alphen heeft de strenge winter van 1963 een duidelijk merk bare nadelig eninvloed gehad op de verschillende bedrijven in dit ge bied. In vrijwel alle bedrijven kampte men met ernstige perso neelstekorten. Voorts waren de kos ten in verband met de loonsverho gingen drastisch gestegen, wat in het algemeen nadelige invloed uit oefende op het totale bedrijfsresul taten. In de maand oktober steeg het aantal geregistreerde televisie-toe- stellen tot bijna 1.800.000. Het aan tal radiotoestellen bedroeg op 1 ok tober 2,6 miljoen. De N.V. Nederlandse Kabelfabrie- ken hebben hun exploitatieresul taat gunstig zien ontwikkelen. In het eerste kwartaal van 1964 was er een stijging ten opzichte van het eerste kwartaal in 1963. Ook in het tweede en derde kwartaal van dit jaar zette deze ontwikkeling zich voort. De orderportefeuille is goed gevuld. De produktie wordt door personeelstekorten echter afgeremd. Begin januari 1965 wordt op de oude aandelen een tussentijds on veranderd dividend uitgekeerd van zes procent. Op de nieuwe aandelen is dit drie procent. De hogere perso neelslasten konden door de betere bedrijfsbezetting voor een deel wor den opgevangen. De Goudse voetbalclub Jodan Boys heeft zaterdagmiddag j.l. haar nieuwe clubgebouw op het sport veldencomplex aan de Sportlaan in Gouda in gebruik genomen. De club heeft voor de bouw geen gebruik gemaakt van toto-gelden, maar bracht de benodigde bouwsom ad 60.000 op andere wijzen bijeen. Het gebouw kwam tot stand dank zij de grote zelfwerkzaamheid van de leden. Loco-burgemeester H. Lui- dens van Gouda verrichtte de ope ning van het royale, goed geoutil leerde clubgebouw. Vlaggen op de winkelgalerij aan het Koningin Wilhelniinaplein. Het was daar feest, vrijdag en zaterdag j.l. toen de gezamenlijke winkeliers het feit herdachten, dat deze winkelgalerij vijf jaar geleden werd geopend. Midden in een nieuwe wijk waren een bakker, slager, sigarenhandelaar, kruidenier, drogist, groenteboer en restaurateur de pioniers van de middenstand. In vijf jaar tijds hebben zij om zich heen vele honderden nieuwe woningen uit de grond zien verrijzen. In de loop van het volgend jaar zal het Koningin Wilhelminaplein uitgroeien tot een winkelcentrum van formaat, wanneer ook de thans daar in aanbouw zijnde winkels gereed komen. In een nog wat verder verschiet zal tenslotte een grootwinkelbedrijf dit koopcentrum completeren. Zaterdagmiddag 7 november waren de winkeliers van het Ko- inging Wilhelminaplein in de wolken van vreugde. Vanuit een vliegtuig warrelden honderd bonnen ieder ter waarde van een rijksdaalder naar beneden. De ’eerlijke’ vinders konden ze beste den bij de feestende winkeliers. Prijswinnaars van de op de fol der afgedrukte nummers waren: fam. Oskam (weegschaal); fam. van den Berg (fruitmand)fam. van Vuuren (vleeswarenpakket) en fam. van Os (luxe asbak). De rest van de prijzen werd niet afgehaald. Ook in de morgen beginnende Sint Nicolaas winkel actie dragen de zeven middenstanders van het Koningin Wilhel minaplein hun steentje bij. Zeven van de 128 deelnemende zaken aan de Sint Nicolaas winkelactie 1964. In het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat werd dinsdag avond een filmavond gehouden van de kring Waddinxveen van de Ver eniging Duitse Herdershonden. De avond werd geopend door de heer J. G. Haan, die zijn teleurstelling uitsprak over de geringe opkomst. En die teleurstelling was gerecht vaardigd. Want deze deze avond werden er verrassende beelden op het witte doek gebracht, welke al de deugden en eigenschappen van de Duitse herdershond, als snort- dienst-, reddings- en opsporingshond tot uitdrukking brachten. Schitte rende staaltjes van vernuft en op leidingskwaliteiten en bovenal van onvoorwaardelijke trouw aan de ge leider, brachten de aanwezigen in vervoering. De film werd vertoond door de heer J. R. Toman, die tus sen de beelden door verklaringen gaf. De heer Toman was in 1963 en ook in 1964 op de Internationale wedstrijd van Duitse herdershonden in Italië. Verleden jaar kon de Ne derlandse ploeg niet aan de prijzen komen, doch in 1964 gelukte het een Grand-Prix te behalen (een zilveren bokaal en 400.000 Lires).,,Dit succes moet ons aanmoedigen,” aldus de heer Toman, „om als V.D.H. steeds meer propaganda te maken voor de mogelijkheden welke deze hond op elk gebied zo verrassend vertoont.” Over de gehele wereld is 98 procent van het reddings-, opsporings- en bewakingswerks aan de Duitse her dershond toevertrouwd. Ten behoeve van haar werk orga niseert de speeltuinvereniging „De Paddestoel” op 19, 20 en 21 novem ber a.s. een bazar in het Geref. Ver enigingsgebouw aan de Stations straat. Deze bazar is op de beide eerste dagen geopend ’s avonds van af half acht. Op zaterdamiddag van af twee uur. Bij Nederhorst N.V. te Gouda zijn de bedrijfsresultaten bevredigend. De gestegen kosten konden dankzij een omzetstijging worden opgevan gen. Over 1964 zal het in de emissie- prospectus aangekondigde dividend van twintig procent op het tot 2,5 miljoen vergrote aandelenkapitaal dan ook wel kunnen worden uitge keerd. In 1963 werd een dividend gegeven van 45fl/o op een kapitaal van 500.000. De orderportefeuille van Nederhorst bleef goed gevuld en op dit ogenblik is er nog voor 65 miljoen aan werken voorhan den. Binnenkort zal het bedrijf een meerderheidsbelang verwerven in de Internationale Funderingsmaat- schappij en de Afrika Constructie Maatschappij. Nederhorst neemt in deze vennootschappen reeds deel voor respectievelijk vijftig en vijf- en-twintig procent. In tien jaar tijds zijn de gemeentelijke uitgaven per inwoner in Waddinxveen snel gestegen. Het betreft hier de uitgaven van de gewone dienst der gemeente, in feite dus de dagelijkse uitga ven van de gemeentelijke huishouding. Uitgaven b.v. voor admi nistraties, stratenonderhoud, verlichting, plantsoenen, onderwijs, sociale en maatschappelijke zorg, subsidies, salarissen, enz. De zgn. kapitaalsinvesteringen zijn niet in deze uitgaven begrepen, de renten van de voor deze Uit bovenstaand staatje blijkt bovendien de groei van Waddinxveen. In tien jaar tijds nam het aantal inwo ners toe met 4074 of wel ruim veertig procent. wel echter de afschrijvingen en investeringen gesloten leningen. 1.373.928,— 1.560.705,— 1.759.797,— 2.004.131,— 2.213.808,— 2.311.257,— 3.838.568,— 3.033.059,'— 3.330.271,— 3.828.056,— 4.651.745,— De oprit van de Juliana van Stol berglaan naar de Kerkweg is nage noeg voltooid. Eén der trottoirs is reeds doorgetrokken tot aan de Kerkweg en kan door voetgangers worden gebruikt. De voltooiing van de doortrekking wordt nog in de weg gestaan door een woning ter plaatse, die moet worden gesloopt. Dit kan echter pas gebeuren, wan neer de voor de bewoners in aan bouw zijnde woning in de achterge- legen nieuwe wijk gereed is. Zodra de Juliana van Stolberg laan definitief op de Kerkweg zal zijn aangesloten wordt verwacht, dat hier een bijzonder druk kruis punt zal ontstaan. Reeds nu wordt gedacht aan de noodzaak van ver keerslichten in een niet te verre toekomst. Het staat thans vast dat de tweede Gereformeerde Kerk in Waddinxveen zal verrijzen aan het verlengde deel van de Willem de Zwijgerlaan in het uitbreidingsplan Groenswaard. Aan de noordzijde van deze weg, net voor bij het nog te bouwen spoorwegviaduct is een terrein voor deze kerkbouw gereserveerd. Inmiddels heeft de Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk op voordracht van de bouwcommissie het Waddinxveense architecten bureau Fledderus Roggeveen opdracht gegeven de plannen voor de nieuwe kerk verder uit te werken. De tweede Gereformeerde Kerk in Waddinxveen komt bijzonder gunstig te liggen, met goede verbin dingen naar Vondel- en Oranjewijk aan de ene kant en naar het Sniep- kwartier aan de andere kant. Bo vendien komt de kerk vrijwel mid den in een vrij groot toekomstig bevolkingsgebied te staan. Aan de overzijde van de Willem de Zwij gerlaan zal te zijner tijd de tweede Rooms Katholieke Kerk gaan ver rijzen. In de onmiddellijke omge ving van beide kerken is een ruim parkeerterrein geprojecteerd. Geld stroomt binnen Inmiddels verloopt de financiële actie, die aan de bouw over enkele jaren vooraf gaat, stormachtig. De giften stromen binnen. Op 1 novem ber had het bouwfonds 6700 in k,as. Binnen een goede week was dit ruim verdrievoudigd en reeds ge groeid tot f 22.608 op 6 november. De kerkcollecte van 1 november bracht 3508 op, terwijl er aan vrij willige giften f 12.400 werd ont vangen. Ook de verschillende jeugdver enigingen beramen plannen om de bouwactie tot een succes te maken. In overleg met de financiële com missie zullen deze jeudverenigingen zelfstandig acties organiseren en uitvoeren. De voorbereidende activiteiten voor de bouwsteenactie, die 1 janu ari begint, starten reeds volgende week. In ieder geval kunnen alle gemeenteleden van de Geref. Kerk de komende weken een bezoek in verband met deze actie tegemoet zien. De bouwstenenactie zal in vier jaar tijds tenminste honderdduizend gulden moeten opbrengen. Op zaterdag 21 november a.s. ho pen zich te verloven de heer Frans G. van der Hooft, zoon van burge meester en mevrouw C. A. van der Hooft en mej. Kitty D. G. v. Noort. Het verloofde paar zal die middag van vijf tot zeven uur recipiëren in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. De heer Frans van der Hooft volgt op dit ogenblik een officiersopleiding bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda in de rang van cadet-sergeant der Inten dance. Donderdag 12 november: Opening firma Nic. Vis, aan de Pas sage, Kerkweg, (om 4 uur n.m.) Jaarvergadering K.V.P. afd. W’veen in R-K. verenigingsgebouw, Burg. Trooststraat. Aanvang 8 uur n.m. Vrijdag 13 november: Aanvang Sint Nicolaas winkelactie. Zaterdag 14 november: Aankomst Sint Nicolaas te 14.30 uur op het Be Fair-terrein, Kanaaldijk. Dinsdag 17 november: Demonstratie-avond Philips-Neder land voor R.K. Vrouwenbond en Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid in R.K. Verenigingsgebouw, Burg. Trooststraat, aanvang 20 uur. Woensdag 18 november: Ned. Chr. Vrouwenbond, spreker: ds. Spoelstra, Geref. Vereningings- gebouw, aanvang 19.30 uur. Clubavond w.s.v. W.I.K. Donderdag 19 november: Ledenvergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond, spreker: de heer F. A. van den Berg, Gereform. Vereni gingsgebouw, aanvang 19.30 uur. Donderdag 19 november: Bazar Speeltuinvereniging „De Pad destoel” in Geref. Verenigingsge bouw, Stationsstraat, aanv. 19.30 uur. Jeugdavond „De Gouwe”, in club gebouw „De Paddestoel”, Lijster besstraat. Aanvang 19.15 uur. Vrijdag 20 november: Bazar Speeltuinvereniging „De Pad destoel” in Geref. Verenigingsge bouw, Stationsstraat, aanv. 19.30 uur. Zaterdag 21 november: Prij zenmiddag winkelactie voor kin deren in Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan, van 14 tot 16 uur. Bazar Speeltuinvereniging „De Pad destoel” in Geref. Verenigingsge bouw, Stationsstraat, aanvang 14 uur. Woensdag 25 november: Eerste trekkingsavond winkelactie in café v. d. Sluis, Kerkstraat, aan vang 19 uur. Donderdag 26 november: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 28 november: Prij zenmiddag winkelactie voor kin deren, in Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan, van 14 tot 16 uur. Woensdag 2 december: Tweede trekkingsavond winkelactie, in café-restaurant ’Royal’, Kon. Wil helminaplein, aanvang 19 uur. Maandag 7 december: Derde en laatste trekkingsavond winkelactie, in Hotel „de Unie” aan de Kerkweg, aanvang 19 uur. Zaterdag 19 december: Kindermiddag Personeelsvereniging Verheul, in Thaliatheater te Gouda, aanvang 14.30 uur. Woensdag 23 december: Kerstwijding Ned. Chr. Vrouwen bond, in Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan, aanvang 19.30 uur. De nieuwe winkel van de firma Nic. Vis aan de Kerkweg 147a, aan de Passage, waarover wij vorige week reeds berichtten, wordt heden middag om 4 uur officieel geopend door burgemeester C. A. v. d. Hooft.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3