Waddinxveense middenstand is actief en vooruitstrevend Kamer van in Eén groot warenhuis Hoogstaand concert Waddinxveen Koophandel vraagt tweede brug Eén oeververbinding is nadelig voor bedrijven in Waddinxveen-zuid wtevi ecfcb q&teCttq wmkette-/ BATEN VAN WINKELACTIE VOOR Route rondrit Winkelen in eigen plaats wordt steeds aantrekkelijker BURGERLIJKE STUD DE KEUKEN NODIGEN BEJAARDENTOCHT1965 Bijeenkomst Geref. V rou wen vereniging Wielrijder gewond Kringraad BB Pagina 4 Ruimte Nederlands Kamerorkest Bij mist of slecht zicht per trein Be Fair - nieuws Op zaterdagmiddag altijd prijs voor de jeugd ■h 5 tbr*- A E» wjT1 Vftrrm i (foto Sjaak Noteboom) p en - I i iwi Weliswaar ontbreken hier de gro te warenhuizen en andere monster zaken, maar daar staat tegenover kopje koffie onderweg, een lunch en een diner. En ook dat kost geld. De hieraan verbonden kosten kon den tot nu toe echter altijd worden bestreden uit de baten van de win kelactie in december. OPPASCENTRALE telefoon 2934 of 3062 De Gereform. Vrouwenvereniging „Bij de Bron” heeft in het Geref. Verenigingsgebouw, onder voorzit terschap van mevrouw F. Boersma- Klijnstra haar jaarvergadering ge houden. Mevrouw Jonker hield een voordracht over het leven van de mens in de tijd van het Oude Testa ment. Na afloop van de lezing werd er o.m. nog een zgn. Amerikaanse verloting gehouden. hymne van verlangen. Na de pauze werd het programma besloten met de Serenade voor strijkorkest in e. grote terts opus 22 van Antoni Dvorak. Sierlijk wie gend in kleurrijke klanken verried deze klassieke compositie al spoedig de invloed van de Tsjechische folklore. Dit stuk in vijf delen is vol van snaakse huppelpasjes, af gewis seld door meer gedragen walsfrag- menten, met als achtergrond het lyrisch element. Het vormde een goede afsluiting van deze voor Wad dinxveen bijzondere avond. De aan wezigen staken hun waardering niet onder stoelen of banken en brach ten na ieder werk een lange ovatie aan dirigent en orkest. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwarte cape; fietssleutel- tje; rood kinderwantje; wit wantje; 2 pannelappen; bruine dameshand- schoenen. Verloren: bruine nylon handschoen; bankbiljet; 2 parkieten; rood kin derwantje; beige capuchon; bruine portemonnaie met inhoud; tas met gereedschap. zondag 15 november 1964 Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: ds. J. Koele van Nijkerk Sint Nicolaas is voornemens om per helikopter naar Waddinxveen te komen. Daarbij is hij echter af hankelijk van de weersituatie. Bij erg slecht zicht zal de Sint zijn pro gramma moeten wijzigen en van Boskoop, waar hij eerder op de dag vertoeft, per trein naar Wad dinxveen reizen. In dat geval wordt de Sint om 13.52 uur op het station Waddinxveen verwacht. De goed- heiligman zal dan op het stations plein door de burgemeester worden verwelkomd. Koopcentrum Brug. Oude, jonge en verjongde winkels en ma gazijnen, zo op het oog wat weggestopt achter de opritten van de Hefbrug of in één der smalste en oudste straatjes van Waddinx- veen, de Nesse. Maar de winkeliers daar laten merken, dat ze allerminst zijn weggestopt. Ze hebben vertrouwen in de toekomst. Belangrijke verbouwingen en uitbreidingen hebben zich ook hier voltrokken, waarvan de uitbreiding van de firma Brouwer de meest recente is. Verkeersmaatregelen hebben het winkelen in een deel van het koopcentrum Brug nog aantrekkelijker gemaakt. Saneringsplannen gaan in de toekomst deze omgeving zodanig verfraaien, dat ook hier een centrum van allure zal ontstaan. De Kamer stalde, dat vooral voor de bedrijven in het Zuidelijke deel van Waddinxveen, dus aan de Zuid- kade en Wilhelminakade, de huidi ge hefbrug onvoldoende en nadelig is. Bovendien woont aan de oostzij de van de brug een bevolkings groep, die volgens de Kamer alleen maar langs een omweg kan worden bevoorraad. Vooral nu de hefbrug buiten gebruik is, doet het gemis van een tweede brug zich extra ge voelen. Vrijdag 13 november: Kienavond voor de junioren pupillen van Be Fair. Op de Zuidkade kwam gistermid dag de heer T. B. uit Haarlem met zijn fiets te vallen, doordat plotse ling het 7-jarig zoontje van de fa milie V. vlak voor hem de rijweg overstak. De wielrijder liep een lichte hersenschudding en verwon dingen aan zijn gezicht op. Na te zijn verbonden werd hij per taxi naar zijn woonplaats vervoerd. De tweede brug voor Waddinx veen kan worden gezien in nauw verband met de geprojecteerde rijksweg Rotterdam-Amsterdam, die Waddinxveens grondgebied gaat doorsnijden en tussen de huidige Rijksweg nr. 12 en de hefbrug de Gouwe zal moeten passeren. Die nieuwe rijksweg komt vlak langs de in aanbouw zijnde veiling en zal dwars door het industriegebied aan de Zuidkade gaan lopen. Aan de andere kant van de Gouwe zal de weg in noordelijke richting ombui gen en buiten de bebouwde kom van Waddinxveen verder lopen. De brugweg zal te zijner tijd daarvoor Indien het weer tot wijziging van het programma aanleiding geeft, zal dit zaterdag in de loop van de och- tijd door middel van raam aankon digingen bij een aantal adressen worden bekend gemaakt o.a.:C. van Mourik Drogisterijen, Kon. Wilhel- minaplein 9; Boekhandel Veldwijk, Passage; fa. v. d. Linde, Dorpsstraat 38; G. van Ringelenstein’s zelfbe diening, leplaan 71; Boekhandel van Pinxteren, Zuidkade 157; fa. J. den Haag, Kerkweg 189, alsmede enkele andere winkels. Sint Nicolaas en zijn vier zwarte knechten zullen zaterdagmiddag a.s. na aankomst tussen twee en half drie per helikopter op het Be Fair- terrein aan de Kanaaldijk, een rond rit door Waddinxveen maken. De volgende route wordt daarbij af gelegd: Sniepweg, Vijverlaan, leplaan, Dorpsstraat, Kerkweg, Pr. Beatrix- lana, Willem de Zwijgerlaan, Kon. Wilhelminaplein, Kon. Wilhelmina- singel, Jacob Catslaan, Da Costa - laan, Jan Willem Frisoweg, Louise de Colignylaan, Mauritslaan, Willem de Zwijgerlaan, Juliana van Stol- berglaan, Prinses Marijkestraat, Pr. Bernhardlaan, Prinses Beatrixlaan, Kerkweg, Zuidkade tot aan de veer pont. De stoet wordt gevormd door Sint Nicolaas op zijn schimmel, zijn vier knechten, verkenners van de pad- vindersgroep Pieter Maritz, het fan farekorps ’Concordia’, reclamewa gens alsmede enkele open rijtuigen waarin leden van het winkelactie- comité zijn gezeten. ving worden gezegd, iets heel bij zonders aan zich laten voorbijgaan. Het prachtige dubbelconcert in d. kleine terts van Johan Sebastiaan Bach kenmerkte zich door een feil loos ritme en grandioos samenspel, waarbij de namen van de beide so listen, Thomas Magyar en Piet Nij- land, zeker niet onvermeld mogen blijven. Van totaal andere .aard was de ’’Verklarte Nacht” van Arnold Schonberg. Hier een moderne com positie (overigens reeds 65 jaar ge leden geschreven), die stemmings vol en van grote bekoring was. De weergave was meesterlijk van va riatie. Het preludium zacht en mee slepend, overgaand in bruisend, enthousiast en hartstochtelijk jube len en dan wegebbend in zacht ge fluister. Vervolgens weer aanzwel lend tot een lichtvoetig klanken spel om te eindigen in een gerekte Voor de 38ste maal hebben de Waddinxveense winkeliers de handen ineen geslagen, om gezamenlijk in de weken voorafgaande aan Sint Nico laas Waddinxveen zijn langzamerhand traditioneel geworden Sint Nicolaas winkelactie te geven. Niet minder dan 128 middenstandsbedrijven in 21 Waddinxveense straten en lanen of aan wegen en pleinen nemen aan de actie 1964 deel. Vele duizenden guldens hebben ze uitgetrokken om de actie zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Waardebonnen variërend van vijf gulden tot tweehonderdvijftig gulden en 2500 stuks kinderspeelgoed vormen de aantrekkelijkheden voor een ieder, die besluit om zijn Sint Nicolaas-inkopen in Waddinxveen te doen. Waddinxveen is de laatste jaren snel gegroeid. De plaatselijke mid denstand is daarbij niet achter ge bleven. Nieuwe winkelcentra ver rezen in de Oranjewijk en aan de Kerkweg, tal van reeds lang be staande zaken werden gemoderni seerd en uitgebreid. Nieuwe winkel panden zijn nog in aanbouw. Mo- derniserings- en uitbreidingsplan nen zijn er voldoende. De plaatse lijke winkeliers zijn actief, krachtig en vooruitstrevend. En daarvan pro fiteert de gehele bevolking mee. Een woon- en werkgemeente zonder goede koopvoorzieningen is niet compleet. De koopvoorzieningen zijn hier de laatste jaren steeds beter geworden en in vele gevallen kun nen de Waddinxveense winkeliers concurreren met hun collega’s in de grote steden. een veel persoonlijker en rustiger wijze van winkelen. In Waddinx veen behoeven we (gelukkig) nog niet bevreesd te zijn voor de gol vende mensenmassa’s tussen de toonbanken. We kunnen onze fiets of auto nog parkeren. We behoeven niet te wachten op overvolle trams of bussen, die met een geringe fre quentie rijden. De kringraad van burgemeesters van de Kring Zuid-Holland-d Be scherming Bevolking kwam onlangs in Gouda in vergadering bijeen on der leiding van de burgemeester van Woerden, die tijdens de vaca ture in het burgemeestersambt vari Gouda als waarnemend-voorzitter van deze kring optreedt. Als enig punt vermeldde de agen da het voorstel tot benoeming van een hoofd Bescherming Bevolking, aangezien de heer P. E. Hendriksz wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de functie van hoofd Bescherming Bevolking van deze kring op 1 oktober 1.1. neerlegde, alhoewel hij nog enige tijd aan deze kring als adviseur van de kringraad verbonden zal blijven. In de ontstane vacature van hoofd Bescherming Bevolking benoemde de kringraad met ingang van 1 ja nuari 1965 de heer K. van Dongen te Vlaardingen, thans districtshoofd Rechter Maasoever West van de Kring Zuid-Holland-c (Rotterdam e.o.) Bescherming Bevolking. Voor de kinderen staan er 2500 aantrekkelijke en waardevolle Sint Nicolaas geschenken te wachten. Auto’s, poppen, spelen, ballen, draai molens, gereedschap en nog veel meer van dat moois. Ieder kind, dat op de zaterdag middagen 21 en 28 november en 5 december binnenstapt in het Her vormd Wijkgebouw aan de Esdoorn laan met drie volgeplakte zegel- kaarten van de Sint Nicolaas Win kelactie komt beslist met een van die mooie geschenken naar huis. Drie volgeplakte zegelkaarten zijn er nodig. Het kind trekt een num mertje: één, twee of drie. De hoog te van dat nummertje bepaalt de globale waarde van de verrassing. Het kind mag dan zelf zijn keus maken uit de grote hoeveelheid leuke geschenken, alles van goede kwaliteit. Vergeet de data niet: Zaterdag middag 21 november, 28 november en op Sint Nicolaasdag, 5 december, steeds in het Hervormd Wijkge bouw aan de Esdoornlaan van twee tot vier uur. Vlak bij huis vinden we vrijwel alles, wat ook maar in een winkel verkocht kan worden. Onze dage lijkse levensbehoeften, kleine huis houdelijke en persoonlijke voorwer pen, luxe artikelen, maar ook de duurzame gebruiksgoederen van de meest uiteenlopende merken zijn in Waddinxveen verkrijgbaar. Bovendien is winkelen buiten Waddinxveen alleen maar duurder. Het treinkaartje krijgt u niet voor niets. De kilometerteller tikt na ieder kilometer opnieuw twaalf of vijftien centen af. De Waddinxveense winkeliers or ganiseren de jaarlijkse intocht van Sint Nicolaas, zij maken het winke len in de komende weken nog aan trekkelijker dan anders door hun actie en tot slot kunnen onze be jaarden volgende zomer als resul taat van de winkelactie weer op een gezellige dagtocht naar „ergens in Nederland’ rekenen. De winkeliers namen dit initiatief voor de 38ste winkelactie niet al leen uit eigen belang, maar ook voor het belang van de inwoners. U kunt op hen rekenen. Zij rekenen een beetje op U. De Kamer van Koophandel te Gouda heeft tijdens een vorige week ge houden vergadering besloten contact op te nemen met het gemeentebe stuur van Waddinxveen om na te gaan, in hoeverre het wenselijk is een actie voor een tweede oeververbinding ten behoeve van het Waddinx- véense verkeer te gaan voeren. De Culturele Kring Waddinxveen verdient alle lof voor het initiatief om het Nederlands Kamerorkest in Waddinenveen te laten concerteren. Gisteravond zorgde dit bekende or kest onder de bezielende leiding van Szymon Goldberg voor een hoog staand muzikaal genot, dank zij de sublieme vertolking van werken van Bach, Schönberg en Dvorak. Ook nu weer heeft de Culturele Kring bewezen, dat zij de door haar geor ganiseerde avonden op een zo hoog mogelijk peil wil brengen. Het moet daarom voor de kring wel teleurstellend zijn geweest, dat in verhouding tot het inwonertal van Waddinxveen zo een klein ge hoor de zaal van het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stations straat vulde. De thuisblijvers heb ben, en dat mag zonder overdrij- tjjdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. Enkele honderden bejaarden zul len in juni 1965 weer kunnen genie ten van het voor Waddinxveen langzamerhand traditioneel gewor den jaarlijkse uitstapje. Al 37 jaren achtereen heeft de Waddinxveense middenstand de baten van de Sint Nicolaas winkelactie gereserveerd voor de in juni te organiseren be- jaardentocht. Dank zij de medewer king van vele plaatsélijke autobe zitters, in 1964 waren dat er 98, zijn er ieder jaar voor het transport voldoende auto’s beschikbaar. Het uitstapje is echter niet com pleet zonder een bezoek aan een of andere bezienswaardigheid, een N.m. 6.30 uur: ds. H. Stolk van Scheveningen Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) V.m. 10.00 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 5.00 uur: ds. J. de Raad van Jaarsveld Hervormde Immanuëlkerk V.m. 9.30 uur: cand. H. Brok Oogstdienst van Waddinxveen N.m. 7.00 uur: ds. J. van Vliet van Rotterdam-Charlois Gereformeerde Kerk V.m. 9.00 uur: ds. B. Koekkoek V.m. 10.30 uur: ds. B. Koekkoek N.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Remonstrantse Kerk Geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. P. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.15 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg Zondag 8.30 en 11.15 uur: H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein week van 3 t/m 9 november 1964: Geboren: Willem, z.v. H. Koren en M. van der Hengst; Patricius Franciscus, z.v. F. Bont en J. J. H. Schaasberg; Henriëtte Margaretha Maria, d.v. A. J. v. Winden en C. A. M. Bouwens; Jacobus Willem Jan, z.v. A. Hoogen- doorn en G. M. van der Plaat; Monique Marianna, d.v. B. A. M. van der Wolf en L. W. Pijpers; Paul Edwin, z.v. J. Spek en M. van Wilgen. Ondertrouwd: P. L. Grootendorst en A. A. Tol; C. J. N. Nulks en M. A. Schoonackers. Gehuwd: A. v. d. Herik en T. Hoogendoorn; K. IJ. Tuinenburg en A. ’t Hart; F. D. Vos en H. M. F. Bresser; T. M. Nederhoff en M. J. van Ber- kesteijn. Overleden: geen. verbreding moeten ondergaan en worden verlengd om zodoende ook via deze weg aansluiting op de nieuwe rijksweg te krijgen. k Hz- k

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 4