Jeugd - kleurwedstrijd Trekkingsavoiiden Woonoord voor Turken bij Kabelfabriek Koopt in Waddinxveen Woont in Waddinxveen Bel b ij Brand 2222 BURGEMEESTER OPENDE NIEUWE SHOWROOM FIRMA BROUWER PvdA-Waddinxveen heeft 306 leden WALDER en WULCO Waddinxveen staakt levering van gas, stroom en water Buitenlandse arbeiders qaan in W addinxveen en Delft werken Annexatie betekent tegenvaller Tentoonstelling Duitse Herders In 1965: 25 2 7 november december december Weekblad voor Waddinxveen - 12 november 1964. Fag Een Alle Het I Personeelsvereniging Verheul organiseert kindermiddag Geannexeerd gebied Uit Ankara meisjes tot Waddinxveen stelt voor van f 1,50 beschikbaar, jongens en Weekblad voor pocket ter waarde winterse plaat voor de grote jeugd-kleurwedstrijd van het Weekblad voor Waddinxveen 14 jaar kunnen deelnemen aan deze kleurwedsttijd. de twaalf beste inzenders ieder een jeugd- jaar UI |i met en Leeftijd; jongen of meisje; 4 In de jury, die de tekeningen moet beoordelen, heeft o.m. zitting onze plaatselijke kunstenaar, de heer Har Sanders. Volledige voor- en achternaam van het kind; Volledig adres; Indien schoolgaand: naam van de school en welke klas. Kinderen die aan de wedstrijd willen deelnemen moeten hun tekening uiterlijk op donderdag 26 november vóór zes uur ’s avonds inleveren bij het Weekblad voor Waddinxveen, Oranjelaan 9 of bij Boekhandel Veldwijk, Passage. Na die datum ontvangen tekeningen kunnen helaas niet meer voor de wedstrijd in aanmerking komen. Bij de ingezonden en ingekleurde tekening moeten de vogende gege vens worden vermeld: Met ingang van 1 januari 1965 zal de geemente Waddinxveen geen gas en electriciteit meer leveren aan de bewoners van de Bodegra- verstraatweg, als gevolg van de overdracht van enkele gebiedsdelen aan de gemeente Gouda. Hetzelfde geldt voor enige percelen aan de Henegouwerweg en Bloemendaalse- weg, waarbij ook de waterlevering komt te vervallen. Bij de N.V. Nederlandse Kabelfahrieken zijn onlangs honderd Turkse arbeiders in dienst genomen. De Turken zijn werkzaam zowel in het bedrijf te Waddinxveen als het Delftse bedrijf van de N.K.F. Binnenkort zal dit aantal Turkse arbeiders worden verdubbeld. Voor de huisvesting van deze buitenlandse arbeidskrachten wordt op het fabrieksterrein in Waddinxveen een woonkamp ingericht om zodoende tegemoet te komen aan de problemen van onderdak voor deze aparte groep werknemers. gaan op welke wijze deze tweehon derd Turken, die hier te zijner tijd komen wonen, in het plaatselijke leven kunnen worden ingepast. Indien deze gegevens ontbreken, komen de tekeningen niet voor de wedstrijd in aanmerking. De uitslag wordt bekend gemaakt in het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 3 december. De win naars ontvangen diezelfde dag een waardebon, waarop zij later hun boek naar keuze in ontvangst kun nen gaan nemen. Zegelkaarten op dagen De annexatie van verschillende Waddinxveense gebieden door om liggende gemeenten komt Waddinx veen duur te staan. De verkleining van de gemeente in oppervlakte, alsmede ook de tijdelijke teruggang van het inwonertal betekent, dat de rijksoverheid kortingen gaat toepas sen op de diverse rij ksbij dragen uit het gemeentefonds aan Waddinx veen. Voor 1964 komt die korting op 70.000. Aangezien de definitieve verrekeningen van de rij ksbijdra gen altijd achteraf geschieden, zal dit extra tekort pas in een later stadium op de begroting gaan druk ken. Bij de opstelling van de begro ting 1964 was namelijk nog niet met deze verminderde uitkering reke ning gehouden. De kringgroep Waddinxveen van de Vereniging van Duitse Herders honden heeft het plan opgevat om in april of mei van het volgend jaar ter plaatse een nationale tentoon stelling van de beste Duitse herders honden in Nederland te organiseren. Indien dze tentoonstelling doorgaat, verwacht men tenminste 150 tot 200 van de fraaiste herdershonden in Waddinxveen. Dit evenement zal in de openlucht worden gehouden, waarbij aan één der sportvelden wordt gedacht. De kringgroep van de vereniging telt thans 28 leden, waarvan een deel woonachtig is in Gouda. Voor zover bekend zijn in Waddinxveen op dit ogenblik tien echte Duitse herdershonden. Op zaterdag 19 december organi seert de Personeelsvereniging van de N.V. Auto-Industrie Verheul een kindermiddag in het Thaliatheater te Gouda. Aanvang half drie. Dit jaar staan het toneelstuk „Billy de Rakker” en de clown Hans Worst op het programma. Tijdens de vorige week in hotel de Unie gehouden jaarvergadering van de Partij van de Arbeid afd. Waddinxveen zijn alle aftredende bestuursleden herkozen. Het waren de voorzitter, de heer A. H. van Gent, de dames A. Oudendijk-Pille en C. C. van ’t Slot-Kwaak, alsmede de heren M. Boere, A. Hey, T. Lam- mertse en J. van Oort. Blijkens mededeling van de pen ningmeester bedroeg het batig sal do f 311,28. Het aantal leden is in het .afgelopen jaar, voornamelijk als gevolg van verhuizingen, enigs zins teruggelopen en bedroeg op 30 september 306. Het verslag van de vrouwengroep van de P.v.d.A. gewaagde van gro te activiteit. In het afgelopen jaar werden verschelde evenementen en excursies georganiseerd. Zeer uitvoerig werd er vervol gens gesprok enen gediscussieerd over het verslag van de P.v.d.A.- fractie in de gemeenteraad. De directie van de N.K.F. heeft inmiddels bij de gemeente Wad dinxveen een vergunning voor de bouw van het woonkamp aange vraagd. Wanneer met de bouw van dit barakkenkamp kan worden be gonnen is afhankelijk van de verle ning van de Rijksgoedkeuring. Over de wijze, waarop de Turkse arbeiders in de Wadinxveense woon gemeenschap moeten worden opge vangen, is nog niets bekend. De N.K.F. heeft haar eigen sociale af deling, die zich met deze problemen bezig houdt. Tot op heden is er nog meentelijke dienst van sociale zaken menetelijke dienst van sociale zaken te Waddinxveen, ten einde na te Tegen de avond bereikten ze een vlak gedeelte, dat aan twee zijden bgrensd wrd door een diepe kloof. Achter hen lag een dicht bos op de berghelling en voor hen kronkelde een heel smal pad naar beneden. Dit leek de jongens een geschikte plaats om te overnachten. Ze maakten vuur om het klaar te maken en even later deden zij zich te goed aan een heerlijke maaltijd. Behagelijk strekten ze de benen naar het vuur uit, want het was flink koud in de bergen, nu de zon was ondergegaan. Nadat ze nog een poosje hadden zitten praten en plannen hadden gemaakt, besloten ze te gaan slapen, want ze wil den de volgende morgen weer vroeg op pad gaan. Het was doodstil, slechts zo nu en dan klonk de kreet van een of andere nachtvogel. In hun dekens gerold lagen de jongens rustig te slapen bij het zacht flakkerende vuur. Toen de eerste zonnestralen boven de bergen verschenen, werden Walder en Wulco wakker. Zij aten een paar koeken en vouwden snel hun dekens op. Juist waren zij van plan hun tocht te vervolgen, toen een zacht kraken in het struik gewas aan de rand van het bos hun aandacht trok. Dood stil bleven de jongens staan. Wat kon dat zijn? (wordt vervolgd) De Turkse arbeiders, die in Delft werken, zullen zodra het woonoord gereed is, dagelijks per bus heen en weer worden gebracht. Ten opzichte van Hellevoetsluis betekent dit voor de werknemers een reistijdverkor ting van een kwartier. De Kabelfabriek heeft de Turkse arbeiders verkregen via Turkse in stanties in Ankara en door bemid deling van vertegenwoordigers .al daar van het Nederlandse Rijksar- beidsbureau. 19. VOL GOEDE moed gingen Walder en Wulco op reis naar Virgulië. De jongens gingen te voet, omdat Egbert geen van de paarden kon missen en bovendien had Wulco een plan. Hij wilde niet de gewone weg naar Virgulië nemen, maar een smal bergpad, dat langs steile hellingen en diepe ravijnen voerde, een pad dat men niet te paard kon berijden, doch dat hen overal gelegenheid gaf zich schuil te houden. Mocht prins Garis hen in een val willen lokken, dan zou hij hen zoeken op de grote weg naar Vir gulië en niet in de bijna onbegaanbare bergen. Dit waren goede redenen om juist deze weg te kiezen. Vastberaden stapten de vrienden voort. De lange stok ken, die zij meegenomen hadden, kwamen hen in de ber gen goed van pas. Zij gaven hun steun bij hun klim- en klauterpartijen, want soms werd de weg onderbroken door een smalle kloof, waar zij overheen moest enspringen. Een andere keer klauterden de jongens tegen steile hellingen op, die bezaaid lagen met losse stukken steen. alle onaangenaamheden, zoals de eerste overval in het bos, de jager, die hen in de grot opgesloten had en de mislukte Het bleek niet mogelijk de Tur ken in particuliere kosthuizen te huisvesten. Met medewerking van de afdeling huisvesting van het mi nisterie van sociale zaken en volks gezondheid kreeg de N.K.F. tijdelijk de beschikking over een woonkamp van Rijkswaterstaat in Hellevoet sluis. Dit kamp zal echter moeten worden ontruimd om plaats te ma ken voor arbeiders bij de Delta werken. De feestelijke opening werd voorts bij gewoond door wethouder ir. J. P. H. Venema, gemeentesecre taris H. Jenné, de directeur van Openbare Werken en Bedrijven, de heer A. C. Kraneveld, enkele raads leden alsmede vertegenwoordigers van de plaatselijke middenstand. Bij ontstentenis van de voorzitter bracht de heer H. Huizer, tweede voorzitter van de Waddinxveense middenstandsvereniging, gelukwen sen van de gezamenlijke midden stand over. Hij legde er de nadruk op, dat de Waddinxveense winkel stand er nog steeds in is geslaagd zonder hulp van buiten mee te groeien in een zich snel ontwikkeld Waddinxveen. Nadat de heer A. Brouwer een dankwoord had gesproken, begaf ’t gezelschap zich naar buiten. Daar zeide de heer Van der Hooft nog: „Familie Brouwer, met deze sleutel open ik dit fraaie pand en ik wens de heer Brouwer toe, dat hij vele ochtenden deze deur mag ontslui ten om de inwoners van Waddinx veen van dienst te zijn en ’s avonds te sluiten met de voldoening, dat velen hier hun keus maakten en er weer goed was verdiend” Na een driewerf hoera stak de burgemees ter de sleutel in het slot en nodig de alle belangstellenden mee naar binnen. Terwijl de schare gasten binnen stroomde, werd de verlichting ont stoken en werden de jalouzieën voor de ramen opgetrokken. De fa milie Brouwer moest vele handen drukken, waarna de genodigden de gelegenheid kregen in de fraaie shomroms rond te kijken waarin o.a. compltte ameublementen voor huis- en sla pkamer staan opgesteld. Bovendien worden de beste inzendingen na afloop van de wedstrijd tentoongesteld in het expositiezaaltje van Boekhandel Veldwijk aan de Passage. Grote belangsttlling en veel bloe men waren er vrijdagmiddag, toen aan de Nesse de nieuwe woningin richting van de fa. Brouwer offi cieel door burgemeester C. A. van der Hooft werd geopend. Vooraf gaande aan de officiële handeling had burgemeester Van der Hooft, die was vergezeld van zijn echtge note, in het magazijn een korte toe spraak gehouden, waarin hij zijn waardering uitsprak voor de acti viteit van de plaatselijke midden stand. Voor het Koopcentrum Brug achtte de burgemeester deze nieuw bouw een belangrijke aanwinst. de trekkings- inleveren vóór zes uur ’s avonds

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 9