Krappe overwinning van Waddinxveen ft^DAMPO de- wecM RADIO VANfEYK WIK-NIËIJWS LÖrdson v-i’ I VS in wedstrijd tegen RC Verheul Weinig voetbal Opstelling WSE van Tafeltennis-nieuws f79,- h Ml Programma voor a.s. weekend Nederlaag Excelsior Kerkweg 171 - Telefoon 2301 AU 7$ WSE Xieuws het enige met DIAGONALE snede! V\ agino DAMMEN M, BE FAIR-nieuws 'Ml Dit is het geheim van de superieure kwali teit van Lordson: de diagonale sneden in de scheerkop, waar door de haartjes diep, tot op de wortel wor- {den afgesneden. I Sint Xieolaas komt bij JBe Fair jeugd Clubkampioenschap Excelsior GOUWE-nieuws Vi lenden zijn welkom. werd Verheul als zijn 2e keek naar Fred Winter. „Fred,” door Gitta Haandriks Hoofdstuk 13 - nr. 18 (wordt vervolgd) Junioren afd. C: Be Fair-Unie 4-0 Doel: C. Plomp, l.achter: C. Jaco bi, r.achter: L. van den Oudenrijn, rechtshalf: St. Vermey, midhalf K. Steenland, links-half: Th. Koetsier, l.buiten: B. v. d. Sluis, l.binnen: A. v.d. Starren, midvoor; A van Rhijn, r.-binnen: L. Tange, r. buiten: Th. Geers. „Natuurlijk blijf ik bij je. Je kunt helemaal op me rekenen. En. verwijt jezelf alsjeblieft niets, Gerda, want wat jij al die jaren hebt gedaan en geprobeerd geen vrouw zou dat opgebracht hebben. Ik heb je al eens gezegd, dat ik een heldin in je zie, omdat je al die jaren aan het werk bleef om hem te vinden. Het is ellendig, omdat het allemaal vergeefs was. Zondagvoetbal: Gr. Ammers-W’veen, 2.30 uur WSE-Esto, 2.30 uur W’veen 2-GSV 3, 2.30 uur Soccer Boys 2-WSE 2, 2.30 uur Gouda 7-WSE 3, 2.30 uur 6 6 7 6 7 7 6 7 5 4 4 2 3 2 1 1 de la, waarna hij zijn zakdoek greep en het zweet van het gelaat wistte. 0 1 2 2 3 4 5 6 22- 7 31-11 18- 11 19- 18 18-22 17-19 12-26 12-35 W’veen (zondag) gaat naar Gr. Ammers en als trotse lijstaanvoer ders gaan de geelzwarten de volle winst behalen. Be Fair krijgt zaterdag bezoek van Spirit uit Ouderkerk a.d. IJs- sel. Wij verwachten dat onze plaats genoten wel een gelijkspel kunnen behalen. Afdeling C: Be Fair-Gouda, 3.15 uur W’veen-Boskoop, 1.30 uur Moordrecht-WSE, 1.30 uur Be Fair 2-GSV, 2 uur W’veen 2-Esto, 2.45 uur en om idee, dat hij niet dood is, dat er een vergissing in het spel moet zijn.” Fred Winter schrok, zowel van haar uitlating als van haar ogen. Straks wordt ze nog gek, dacht hij. Als ik haar niet aan haar verstand kan brengen, dat deze documenten niet liegen dat er geen beter be wijs kan zijn moet ik haar vandaag of morgen nog naar een inrichting brengen. I Kwiek I won van Vriendenschaar met 7-3. Kwiek I stond al spoedig 0-2 2-0 0-2 2-0 met 3 jaar volledige garantie! met gratis prachtige wandhouder de Gouda 7-3 9-1 3-7 7-3 7-3 i 2 I 1 1 1 1 1 1 0 o 11 9 9 7 7 5 2 2 1-1 2-0 1-1 2-0 1-1 2-0 2-0 h« la w kt ki di VI d< di b o z g d ■v V S I V c r t V j d 2 1 g' d z< rr d w k d e si V li v V E r b v g c wi ge ge er zij vc m ui kt vt N m nt pi al A Ik weet, dat het ontzettend voor je is. Geen mens kan dat beter begrijpen dan ik, omdat wij elkander al van onze kinderjaren af kennen. Nog eens: het klinkt alsmede het dubbel spel. 7-3 werd de uitslag. Uitslagen van deze week: Kwiek I-Vriendenschaar Kwiek II-W.T.T.C. Kwiek III-Gouda II Gouda Apollo-Kwiek IV Kwiek V-B.O.K. Programma zaterdagvoetbal: Be Fair-Spirit, 2.45 uur Boskoop-W’veen, 2.45 uur RC Verheul-Zw’dam, 2.45 uur Be Fair 2-Zw’dam 2, 2.45 uur B’graven 2-W’veen 2, 2.45 uur Zw’dam 3-RC Verheul 2, 2.45 u Be Fair 4-Zw’dam 4, 2.45 uur Zw’dam 5-RC Verheul 3, 1 uur RijAstreek 3-Be Fair 5, 1 uur zaterdagvoetbal: RC Verheul-W’veen 3-4 Rijnstreek 2-Be Fair 3 2-2 Zondagvoetbal: Zwervers 3-WSE 2 5-5 RC Verheul krijgt deze week wel een zware tegenstander, name lijk Zwammerdam. Toch geloven wij dat als RC Verheul alle regis ters weet open te trekken, een pun tenverdeling behaald kan worden. Geleidelijk aan kalmeerde ze. Fred nam zijn zak doek en veegde liefdevol over haar wangen en ogen, streek haar enkele keren over het hoofd en drukte haar arm. Even keek ze hem aan en wist een arm zalige glimlach op haar gezicht te brengen. In een impuls greep ze zijn hand en legde die tegen haar wang. „Dank je, Fred.ik ben dankbaar, dat ik jou nog heb. Dat ik weet, waarheen ik kan gaan. Laat me alsjeblieft niet alleen ik zou nu bang zijn, alleen 0 WSE ontvangt Esto uit Bode graven dat de laatste weken wel in de running is. WSE zal zijn han den zondag dus wel vol hebben, maap toch zien wij hierin een over winning voor WSE. Hij ging op de rand van de tafel zitten en nam haar handen, die plotseling kil aanvoelden in de zijnen. „Gerda. al die jaren heb je geloofd, dat Joop nog in leven was. En ik zou de laatste geweest zijn om je dit uit je hoofd te praten, want tenslotte was er geen enkel bewijs van zijn dood. Maar nu is het anders geworden. Dat bewijs ligt nu voor je op tafel: tweedelig. Ik heb een Nederlandse vertaling van de Russische overlijdensakte voor je laten opmaken. Ik heb me al met een paar autoriteiten verstaan en deze zijn unaniem van mening, dat een en ander in orde is. Ga nu geen illusies meer koesteren, Gerda. Werktuiglijk nam ze de smeulende sigaret van de tafel en gooide die in de asbak. Fred stond nog steeds bij haar, zijn arm om haar schouder. Hij probeerde zijn stem zoveel mogelijk te beheersen, toen hij ver volgde: „Ik heb die Kurt Söhnen hier gehad. Arie bracht hem mee uit Duitsland. Ik heb verschillende dingen aan hem gevraagd over Joop, maar het klopt allemaal. Ik heb zijn adres, voor het geval je hem zelf nog eens een keer wilt bezoeken. Hij zal je graag alle mogelijke inlichtingen geven, heeft hij gezegd. En Gerda ze vonden Joop allemaal een prettige kameraad in dat kamp. Hij stond altijd voor zijn medegevangenen klaar.” Ze pakte nog eens de verklaring, las er een poosje in een legde het toen weer voor zich neer. Als ze nu maar eens flink uithuilde, dacht de man, misschien luchtte haar dat op. Plotseling keek ze naar hem op en Fred zag een vreemd licht in haar ogen. „Ik geloof het niet,” zei ze met een vreemde stem. „Zou mijn gevoel me dan al die jaren voor de gek houden? Ik geloof er niets van. Hij leeft nog ik kan me niet losmaken van het De vrouw keek als gefascineerd naar de papieren, betastte het Russische document dat ze niet kon lezen en greep toen de getypte verklaring van de Duitser, waarin ze ging lezen. Intussen stond Fred op, liep naar een kast en ontsloot die. Terwijl hij af en toe naar Gerda keek, pakte hij een fles en schonk daaruit wat in een glas, waarmee hij naar de vrouw ging. Liefdevol legde hij zijn arm om haar heen en dwong haar hoofd wat omhoog. „Drink, Gerda,” beval hij op besliste toon. „Het is een paardemiddelje hebt het nodig.” Hij zette haar het glas aan de mond en werktuige lijk dronk ze er wat van. Hij hoorde haar tanden klapperen tegen het glas. 0 W’veen (zaterdag) gaat bij Bos koop op bezoek en gezien het ver toonde spel van de afgelopen week, zien wij hierin een overwinning voor onze plaatsgenoten. Donderdag 3 december zal Sint Nicolaas de jeugd van Be Fair een Excelsior moest ook in haar wedstrijd genoegen nemen met een nederlaag. Deze week trok Excelsior naar Bleiswijk om tegen B.D.V. te spe len. Deze wedstrijd bekwam Excel sior slecht want met een 13-7 ne derlaag keerden zij naar Waddinx veen terug, en zijn zodoende nog zonder punten. Het zal dit seizoen wel zeer zwaar worden. Door het verlies van enkele goede spelers is het tiental wel erg verzwakt. met 2-0 achter, maar daarna werd het 2-2 gelijk. Kwiek kwam daarna op dreef en bracht de stand op 6-2 om de wedstrijd te eindigen met ’n Zaterdagmiddag 21 november a.s. zal W.S.V. W.I.K. deelnemen aan de St. Nicolaasmars te Schiedam. De bus vertrekt om 12.50 uur vanaf de hefbrug (over de pont). Vele leden hebben zich al opgegeven, maar al degene die dit nog niet hebben ge daan worden alsnog in de gelegen heid gesteld. Doet allen mee, want dit is de laatste mars in 1964. Met twee groepen hopen wij uit te komen. - wz///Z(<^^ HR 7-3 overwinning. Kwiek II is nog steeds ongesla gen ook W.T.T.C. ondervond de kracht van dit team ze wonnen dan ook met 9-1. Kwiek III heeft voor het eerst verschrikkelijk hard, maar je moet nu de rauwe waar heid onder ogen trachten te zien. Joop is overleden en je hebt zelf kunnen lezen uit de verklaring van Söhnen, dat hij helemaal niet geleden heeft. De avond te voren heeft hij nog gesproken met hem, de vol gende morgen al was hij overleden. Ik heb een arts gevraagd, of zoiets mogelijk was bij dysenterie en deze heeft bevestigd, dat zulks niet uitgesloten is.” Ze staart nog steeds voor zich uit. Af en toe pre velen haar lippen half onverstaanbare woorden. „Twaalf uren waren we getrouwd, toen namen ze me hem af. Zes lange jaren heeft hij dus een lij densweg moeten afleggen, om eindelijk te sterven, ver weg van huis, ver weg van zijn vrouw, in een vreemd land, in een gevangenkampen ik kon niets doen. ik wist niet eens, waar hij was. al die jaren heb ik maar rond gezworven in Duitsland, hopende eens een spoor van hem te zullen ontdekken, al maar vragende en zoekende en kijkende naar de mensen. terwijl hij langzaam wegteerde in een kamp om daar tenslotte in eenzaamheid te stervenduizend, hon derden kilometers weg van zijn vaderland, zijn thuis en zijn vrouw 1 Ze trok haar hand los en verborg haar gezicht erin. [Langzaam kwamen de tranen en begon het lichaam te schokken. Fred trok een stoel bij en legde opnieuw zijn arm om haar heen. „Huil jij maar uit. mijn stakkerdje., ik wou wel, dat ik meer voor je kon doen. Bovendien: 5-voudige scheerkop (eigenlijk dus 5 scheer- apparaten, die tegelijk werken) micro-kogellager (dus uiterst stabiel en solide) prettig in de hand, fraai uitgevoerd De uitslag was als volgt: B.D.V.Excelsior: D. van Spengen-F. M. P. Jacobi 0-2 J. Snoek-C. H. Kramp K. Duijvenstein-A. Blonk C. Drost-D. Zwanenburg W. v. d. Heuvel-T. Baan C. Molenaar-H. Troost W. Groenendijk-H. Boele D. Slappendel-N.N. W. P. van Alphen-J. Slappendel 0-2 A. van Elswijk-A. Zwanenburg 2-0 Totaal 13-7 Voor het Clubkampioenschap de 11e ronde gespeeld. De uitslagen waren: S. Stolker-B. van Eijk J. de Heer-W. v.d. Heiiden A. A. Rietveld-F. van Eijk C. H. Kramp-H. C. P. Geers De standen van Waddinxveen (za terdag) en RC volgt: Rijnstreek Zwam’dam WDS W’veen RCV Bergambacht Zwervers Boskoop bezoek komen brengen in het nieu we clubgebouw. Alle juniorleden worden verwacht. Vrijdagavond a.s., om 7.30 uur is er clubavond voor alle Be Fair- leden en donateurs. Ook belangstel- Toen ze de verklaring gelezen had, keek ze nog eens naar het Russische papier en liet het toen voor zich op tafel vallen. Terwijl ze achterover leunde in haar stoel zei ze zacht: „Alles te vergeefs geweest. al die jaren. al die vele, lange maanden. en hij was al lang dood en begraven.mijn arme lieve ling. mijn schat. goedleidende scheidsrechter Dexel was een ware opluchting voor de geelzwarten, die toch de punten mee naar huis nam. de aristocraat onder de droogsclieerapparaten k j zijn tegenstanders met de winst naar huis laten gaan. Gouda II was te sterk, zelfs het zo gevreesde dubbel van dit team kon het niet tot winst brengen. Bij de stand 2-3 was nog alles mogelijk, maar toen zette Gouda door, zodat de eind stand 3-7 werd. Kwiek IV ging naar Gouda Apol lo II. Veel plezier hebben zij daar niet van gehad. Zij leden een 7-3 nederlaag. Vooral H. de Jong was niet op slag en verloor al zijn par tijen. Kwiek V was op volle sterkte, dat ondervond dan ook B.O.K., want zowel van Dijken als den En gelsman wonnen al hun partijen, Programma Junioren: Afdeling A: Donk-Be Fair, 2.45 uur W’veen-Bodegraven, 2.45 uur Donk 2-Be Fair 2, 2.45 uur Afdeling B: Be Fair-Donk, 1.30 uur Groeneweg-W’veen, 1.30 uur Gouda 2-WSE, 2 uur J. Boys-W’veen 2, 1.30 uur WSE 2-Soccer Boys 2, 2.45 uur Hij zuchtte, doch probeerde zich te vermannen. „Je bent zeker niet in Nonweiler geweest de laatste tijd?” Z schudde haar hoofd. „Welnee.die Wiesenhahn ontwijkt me. En Arie is immers voor hem aan het werk? Zal niet veel uithalen, maar ja ,,Arie is thuis, Gerda, in Epe. Zijn nasporingen hebben resultaat gehad. Bereid je op het ergste voor, Gerda.” Ze knipperde met haar ogen en de sigaret viel uit haar plotseling bevende handen. „Nee. ’’fluisterde ze. Nu moet ik doorzetten, dacht Fred, hoe hard het ook voor haar zal zijn. Hij trok een Lade open en haalde er een envelop uit. „Joop is vier jaar geleden in een Russisch kamp overleden aan een natuurlijke ziekte. Ik heb hier een officiële verklaring van over lijden van de Russische ambassade, alsmede een ver klaring van een zekere Kurt Söhnen uit Friesing bij München, die tezamen met hem in dat kamp heeft gezeten. Er is nu geen enkele twijfel meer overge bleven.” Hij overhandigde haar de papieren en sloot Hedenavond is er weer contact- avond, deze is nu voor het eerst in ons clubgebouw. U weet het is bij uitstek een gezellige avond, waar bij we ook nog een gezellig kaartje leggen. Er is voor „Elck wat wils”: Kruisjassen, pandoeren en klaver jassen zijn de spelen om leuke prijzen. Van de hoger geplaatste elftallen kwam dit weekend alleen Waddinxveen (zaterdag) en R.C. Verheul binnen de krijtlijnen, om hun krachten tegen elkaar te meten. In deze spannende derby kwam Waddinxveen als over winnaar uit de bus, al was deze overwinning dan aan de krappe kant. RVC—WADDINXVEEN 3-4 Waddinxveen begon met de wind in de rug en dat leidde tot een groot overwicht van de geelzwar ten. Reeds na zeven minuten kreeg linKsbinnen Pille van Waddinxveen een met te missen kans, maar voor een veriaten doel faalde tiij volko men. Acnt minuten later was het toen raax, toen uit een leuke com binatie van de linkervleugel de bal by middenvoor Monster terecht kwam, die met een bekeken boog- bauetje keeper Myderwyk van RVC net nakyken gaf 0-1. Even later kroop RVC door het oog van de naald, toen een schitte rende kopbal van linksbuiten Ham mer van de lat in het veld terug sprong, in de 30e minuut belandde de bai uit een corner by Hammer en met een fantastisch senot, schoot hy W’veen naar 0-2. Twee minuten voor de thee bracht de hardwer kende rechtsbinnen 'l'wigt de geel zwarten op een verdiende 0-3 voor sprong. Na rust kreeg het spelbeeld een heel ander aanzien, RCV nam het heft in handen en er ontstonden veel gevaariyke situaties voor het W’veen doel. Na 60 minuten spelen kreeg de RCV rechtsbinnen Stal man de bal te pakken en na onge veer dertig meter schoot hij raak. Waddinxveen moest met man en macht verdedigen om de 3-1 voor sprong te behouden. In de 65e mi nuut kreeg RCV een penalty toe gewezen. Rechtshalf Rudix van RCV gaf de W'veen-keeper geen schijn van kans 2-3. Drie minuten later hadden de geelzwarten toch weer een ruime re voorsprong, toen midvoor Mon ster met een fraaie kopbal de stand op 2-4 bracht Direct nadat RCV had afgetrapt kreeg Radix de bal toegespeeld en nadat hij vier W’veners gepasseerd had schoot hij raak 3-4. Waddinx veen kreeg het nog even zwaar te verduren toen ook de geelzwarten aanvoerder van Es het veld moest verlaten wegens een hielblessure. Het laatste fluitsignaal van de Uitslagen: Gouwe I - Robben H (dames) 08 Programma: Donderdag 19 november a.s.: 7.15 uur Jeugdavond in het clubhuis van ’de Paddestoel’, Lijsterbesstraat. Zaterdag 21 november a.s.: 6 uur Gouwe I - Utrechts Studenten zevental Dinsdag 24 november a.s.: 8 uur: Zwemwedstrijden voor de buitenverenigingen. Arie stond op en vroeg hij zacht, „denk je dat Gerda. dat ze niet meer. dat ze haar woord zal houden?” „Maak jij je maar geen zorgen meer. Je hebt je taak volbracht. Gerda zal haar gelofte gestand doen. Je zult nu wel genoeg gestraft zijn, veronderstel ik.” Veertien dagen later was er een officieel Russisch document, waarin het overlijden van gevangene J. Overdinkel, Nederlander, geboren 2 november 1917 in Apeldoorn bevestigd werd. Als doodsoorzaak werd opgegeven: dysenterie. Zaterdags kwam Gerda plotseling thuis, zoals ge woonlijk zonder vooraf bericht te sturen. Na haar komst in zijn kantoor beleefde Fred Winter het zwart ste uur van zijn leven. Dikwijls na dat uur dacht Fred: Nu kan ik me enigszins indenken, wat het voor Gerda geweest moet zijn die nacht in juni, toen de S.D. haar man weg haalde. De verschrikkelijke realiteit: ze halen mijn Joop weg. Het intense, wanhopige verdriet daarna. Iets daarvan maakte hij zelf door, toen ze de ramp zalige mededeling uit Fred’s mond had vernomen. Maar voor het zo ver was Nonchalant als altijd had ze tegen vier uur zijn kantoor betreden. Had hij er een voorgevoel van ge had, dat ze vandaag kon thuiskomen? Waarom was hij anders nog op zaterdagmiddag aan het werk? Doorgaans reed hij dan naar Apeldoorn, slenterde wat over de markt of sprak met zijn collega’s in hun stamcafé aan de markt. Deed een paar boodschappen en reed tegen etenstijd weer naar Loenen. Maar dit maal was hij gebleven, omdat hij nog een taxatie- rapport moest opstellen voor een klant, profiterende van de rustige middaguren. Hij was zo verdiept in zijn werk geweest, dat hij haar pas opmerkte, toen ze zijn kantoor binnenkwam. Ze keek hem glimlachend aan, boog zich over hem heen en drukte een kus op zijn voorhoofd, waarna ze zijn uitgestoken hand drukte. „Daar was ik weer eens. Het heeft ditmaal een beetje langer geduurd, want ik was in een uithoek van Duitsland, die ik tevoren nog nimmer bezocht had. Met het gewone resultaat overigens.” Ze ging tegenover hem zitten en keek hem toen onderzoekend aan. „Je ziet er niet best uit waarde vriend. Een beetje te hard gewerkt? Of last van de warmte gehad? Is het in Holland ook zo heet ge weest?” Hij knikte en haalde automatisch zijn sigaretten te voorschijn, presenteerde er haar een en gaf vuur, terwijl hij haar onderwijl opnam. Ze wist natuurlijk nog niets. Bruin verbrand door de zon zat ze te roken en glimlachte nog eens. „Nog nieuws? Nog iets van Arie gehoord?”

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2