om sparen Grote showroom aan de Kerkweg geopend Sint Nicolaas vroeg jeugd medewerking Waddinxveense plantsoenen te toirs stonden om de Sint met zijn vier zwarte knechten toe te juichen en de daarachter komende stoet van reclamewagens te aanschouwen. Een plaatselijk installatie-bedrijf zorgde voor een extra lengte van deze stoet, door een compleet wa genpark van zgn. service-auto’s achter elkaar te laten meerijden, waarvan enkele getooid met tele- visie-aritenenes, e.d. I gg g J DEELNEMERS SINT NICOLAAS WINKELACTIE 1964 I I DRIE TREKKINGSAVONDEN VAN SINT NICOLAAS WINKELACTIE A j Ai lileur- dikke boom Nieuwe tak aan Agenda Koopavond begin december Fraaie prijzen voor de jeugd FRA-VA-KO’s ■1 Winkelactie Brandalarm voor kokende auto Jeugdconcert door Concordia wedstrijd Wan&en op waardebonnen van 5 tot j 250 WARENHUIZEN vervolg van pag. 1 Weekblad voor Waddinxveen - IV novemper i^o-t Stille stoet f I Schatkist Aanwinst Op tabaksartike] en alleen zegels van 30 nov. tot 5 dec. a ZELRTUINIEREN Herinneri n g Geen zegels op brood melk en benzine SPEELGOEDEREN tegen lagere prijzen Duitse gasten 9 I zijn schimmel geze- j (foto Sjaak Noteboom) i I v.h. J. Saton, Zuid- „Niet minder dan 128 plaatselijke middenstandsbedrijven heb ben de Sint Nicolaas winkelactie van 13 november tot en met 5 december mogelijk gemaakt,” schreven we vorige week boven de lijst van deelnemers aan de Sint Nicolaas winkelactie 1964. In middels is het aantal gestegen tot 129, waarmede in feite alle plaatselijke middenstandszaken, die zouden kunnen deelnemen, hun steun aan de actie hebben gegeven. Wie de lijst van deelnemers vorige week mocht hebben nage teld, zal geen 128, maar 127 namen hebben geteld. Bij de Zuid- kade ontbrak namelijk drogisterij A. van der Heiden jr. Voorts moet aan deze lijst worden toegevoegd kappersbedrijf K. van Es, te bouwen en dinxveen snel een nieuw zwembad wat nieuwe scholen De openbare trekking vindt plaats op: woensdagavond 25 november in café B. J. v.d. Sluis, Kerkstraat 11; en woensdagavond 2 december in café-restaurant ’Royal’, Kon. Wil- helminaplein 14. Beide trekkings- avonden aanvang 7 uur. De laatste trekking vindt plaats op maandagavond 7 december om 7 uur in Hotel „de Unie”, Kerkweg 226. De trekking is openbaar. Per sonen onder de 16 jaar hebben geen toegang. Op tabaksartikelen worden in het kader van de Sint Nicolaas winkel actie alleen zegels verstrekt in de week van 30 november tot 5 de cember. Zaterdag 28 november: Prij zenmiddag winkelactie voor kin deren, in Hervormd Wijkgebouw, Esdoomlaan, van 14 tot 16 uur. Dinsdag 24 november: Geref. Vrouwenvereniging „Bij de Bron”, in Geref. Verenigingsgebouw Stationsstraat, aanvang 19.45 uur. Donderdag 26 november: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. voor de trekking van die avond in aanmerking. ZUIDKADE: Boekhandel Van Pinxteren, kade 157; wmde&qe'i, Diverse soorten rozen, heesters koniferen bollen perkplanten, zaden enz. ZELFBED. TUINCENTRUM VAN OFWEGEN ZIJDE t/o N9 394 TELEFOON 01728-514 - BOSKOOP de kinderen niet deren. Honderdui- zend perpernoten vonden zaterdag middag hun weg naar duizenden kindermagen. en zelfs naar de magen van vele volwassenen. Onmiddellijk na de landing per helikopter op het Be Fair terrein aan de Kanaaldijk schoten Zwarte Pieten toe om Sint Nicolaas te assisteren. Volledige voor- en achter naam van het kind; Leeftijd; Jongen of meisje; Volledig adres; Indien schoolgaand: naam van de school en welke klas. Woensdag 25 november: Eerste trekkingsavond winkelactie in café v. d. Sluis, Kerkstraat, aan vang 19 uur. Donderdag 19 november: Ledenvergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond, spreker: de heer F. A. van den Berg, Gereform. Vereni gingsgebouw, aanvang 19.30 uur. Onder zeer grote belangstelling heeft burgemeester C. A. van der Hooft donderdagmiddag 12 november de nieuwe winkel van de firma Nic. Vis aan de, Kerkweg 147a geopend. In enkele maanden tijds is hier een winkel van allure verrezen, die een sierraad voor Waddinxveen mag worden genoemd. Burgemeester Van der Hooft zei in zijn openingtoespraak dan ook terecht, dat de Waddinxveense middenstand opnieuw rijker is geworden. Namens de Handeldrijvende en Industriële Middenstand werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heer H. K. v. d. Loo. Hij noemde de plaatselijke middenstand een dikke boom, die nu weer met een stevige tak was verrijkt. De heer Van der Loo deed een greep in het verleden en herinnerde aan een op merking van een oude smid in de smidse van de familie Vis vele ja- ren geleden. De oude smid zei van de toen nog jongeman Nic. Vis: „Van die Nic Vis komt niets terecht.” „Deze uitspraak heeft toen veel in druk op me gemaakt,” aldus de heer Van der Loo, „Want anders had ik het niet zo goed onthouden. Of die Voor de Passage betekent de win kel van de firmaVis een belang rijke aanwinst. Het nieuwe pand, eveneens voorzien van een brede luifel, sluit prachtig aan op de reeds bestaande winkels van de Passage. Dat er inderdaad van een aanwinst kan worden gesproken bleek reeds de avond van de openingsdag, toen voortdurend tientallen mensen spe ciaal naar de Kerkweg kwamen om een blik in de verlichte showroom te kunnen werpen. Met de voltooiing van deze win kel is tevens het laatste stukje nog braak liggende grond langs de zuid zijde van dit gedeelte van de Kerk weg verdwenen. Bij de nieuwbouw is rekening ge houden met verdere uitbreidingen in de toekomst. Zo zal het pand op de hoek van de Kerkweg en Kanaal straat zonder veel moeite met de nieuwe verkoopruimte kunnen wor den verbonden. Ook de oude winkel aan de Kanaalstraat, die nu geheel wordt ingericht voop de verkoop van de verkoop van ijzerwaren, zal te zijner tijd één met de nieuwe winkel kunnen worden. De bouw werd gerealiseerd door het aannemersbedrijf Mulckhuizen uit Vinkeveen onder toezicht van het architectenbureau Stuurman te Waddinxveen. Indien deze gegevens ont breken, komen de tekeningen niet voor de wedstrijd in aan merking. De uitslag wordt bekend gemaakt in het Weekblad van Waddinxveen van donderdag 3 december. De winnaars ont vangen diezelfde dag een waardebon, waarop zij later hun boek naar keuze in ont vangst kunnen gaan nemen. Op brood, melk en benzine kun nen, evenmin als ander jaren, tij dens de St. Nicolaaswinkelactie de speciale zegels worden gegeven. Wel worden zegels verstrekt op ne- ven-artikelen, die door de brood bakkers en melkhandelaren worden geleverd. Vrijdagavond rukte de plaatselij ke brandweer uit om een autobrand te blussen op Rijksweg 12 ter hoogte van de brug over deGouwe. Ter plaatse gekomen, bleek de bran dende auto slechts een „dampende” auto te zijn met een kokende radia- teui. Voorbijgangers hadden de stoom voor rook aangezien en alar meerden de brandweer. Maandag 23 november: Geref. Mannenvereniging afd. A, „Het vergeten ambt”, door J. Brand, in het Geref. Verenigingsgebouw, Stationsstraat, aanvang 19.30 uur. Fraai glaswerk, porcelein, aarde werk van bekende merken, servie zen, keukenuitzetten, elektrische ap paraten voor de huishouding, haar den, kachels, wasmachines, enz. Alle Waddinxveense winkelbe drijven zijn in de week van maan dag 30 november tot en met vrijdag 4 december ’s avonds tot negen uur geopend. De woensdagmiddagslui- ting komt in die week te vervallen. Zaterdag 5 december zijn alle win kels normaal om vijf uur ’s middags gesloten. Eenmaal op ten reed de Sint, omstuwd door een kindermenigte, naar de kop van de langs de Sniepweg wachtende stoet. De muziek, die aanvankelijk deze feestelijke optocht zou begeleiden, moest als gevolg van de regen ver stek laten gaan. Het werd een dus wat stille gang door de nat glim mende Waddinxveense straten, waar toch nog velen langs de trot- „Waddinxveen heeft een koop krachtige bevolking,” zo merkte de heer Van der Hooft op. „En dat stelt grote eisen aan de middenstand. Maar deze middenstand groeit mee.” De burgemeester herinnerde er in een persoonlijk woord tot de heer en mevrouw Vis en de andere „Vis jes”, zoals hij schertsend de nieuwe, ook reeds in het bedrijf werkzame generatie noemde, aan, dat er heel wat moeilijkheden waren geweest, voordat de bouw kon worden ge realiseerd. Daarbij doelde hij o.m. op het lange uitblijven van de bouwvergunning. Voorts releveerde hij de andere problemen en me ningsverschillen, die tijdens de bouw, zoals meestal, waren gerezen. „Het botsen van meningen is hele maal niet erg,” aldus de burgemees ter, „Juist daardoor komt er meestal het beste tot stand.” oude snfid gelijk heeft gekregen? Daar behoef ik vandaag zeker niet meer op te antwoorden,” zo besloot de heer Van der Loo. Het interieur van de ongeveer 225 vierkante meter verkoopruimte is voor het grootste deel door de firma Vis in eigen beheer vervaardigd. De eerste bezoekers aan de winkel kon den constateren, dat hier met vak manschap te werk was gegaan. Een bijzonder overzichtelijke ver koopruimte, meerdere toonbanken en een gezellig zitje voor de koper, die wat langer tijd nodig heeft om over een belangrijke aankoop na te denken. Hier hebben de meest uit eenlopende luxe en huishoudelijke artikelen, die in de oude winkel aan de Kanaalstraat bovenop en achter elkaar stonden gestapeld, ineens de ruimte gekregen. KERKWEG: Firma J. den Haag Kerkweg 189; KONINGIN WILHELMINAPLEIN: C. v. Mourik Drogisterijen, winkel galerij Koningin Wilhelminaplein 9; IEPLAAN: G. v. Ringelenstein’s Zelfbediening, leplaan 71; DORPSSTRAAT: Firma C. v. d. Linde Zn., Dorns- straat 38. Bazar Speeltuinvereniging „De Pad destoel” in Geref. Verenigingsge bouw, Stationsstraat, aanv. 19.30 uur. Jeugdavond „De Gouwe”, in club gebouw „De Paddestoel”, Lijster besstraat. Aanvang 19.15 uur. Vrijdag 20 november: Bazar Speeltuinvereniging „De Pad destoel” in Geref. Verenigingsge bouw, Stationsstraat, aanv. 19.30 uur. Zaterdag 21 november: Prijzenmiddag winkelactie voor kin deren in Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan, van 14 tot 16 uur. Bazar Speeltuinvereniging „De Pad destoel” in Geref. Verenigingsge bouw, Stationsstraat, aanvang 14 uur. Woensdag 2 december: Tweede trekkingsavond winkelactie, in café-restaurant ’Royal’, Kon. Wil helminaplein, aanvang 19 uur. Donderdag 3 december: Sint Nicolaasviering Be Fair-jeugd. Dinsdag 1 december: Start aardgasvoorlichting, toonka- mer Jan Willem Frisoweg. Zaterdag 5 december: Prijzenmiddag winkelactie voor kin deren in Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan, van 14 tot 16 uur. Maandag 7 december: Derde en laatste trekkingsavond winkelactie, in Hotel „de Unie” aan de Kerkweg, aanvang 19 uur. Woensdag 16 december: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 19 december: Kindermiddag Personeelsvereniging Verheul, in Thaliatheater te Gouda, aanvang 14.30 uur. Dinsdag 22 december: Kerstconcert door het Vrouwenkoor en ’Concordia’ in het Geref. Vereni gingsgebouw, Stationsstraat. Woensdag 23 december: Kerstwijding Ned. Chr. Vrouwen bond, in Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan, aanvang 19.30 uur. Sint Nicolaasviering voor kinderen van leden van de Tennisvereniging ’Waddinxveen’ in de kantine van de firma Okkerse, aanvang 15 uur. Nog precies één week heb ben de jeugdige deelnemers aan onze kleurwedstrijd de tijd om de tekening in te stu ren. Op pagina 9 van het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week stond een grote winterse plaat afge drukt. Kinderen tot en met 14 jaar kunnen meedoen aan de wed strijd. Voor de beste resulta ten stelt de jury, waarin o.a. de bekende plaatselijke kun stenaar Har Sanders zitting heeft, twaalf jeugdpocketboe- ken beschikbaar. De tekeningen moeten ui terlijk op donderdag 26 no vember om zes uur ’s avonds zijn ingeleverd bij het Week blad voor Waddinxveen, Oran- jelaan 9 of Boekhandel Veld wijk, Passage. Bij de ingezonden en inge kleurde tekeningen moeten de volgende gegevens worden vermeld: Onder leiding van de heer De Knegt concerteerde vrijdag het fan farecorps „Concordia” in het Gere formeerd Verenigingsgebouw voor de plaatselijke jeugd. Op het pro gramma stonden enkele marsen en ouvertures. Als solist trad op Wim Koolmees. Voorts was er voor de kinderen samenzang. Het concert stond onder auspiciën van de com missie jeugdconcerten. Zaterdagmiddag a.s. is ieder kind, dat tussen twee en vier uur een bezoek brengt aan het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan en daar drie volgeplakte zegelkaarten van de winkelactie inlevert, zeker van een fraaie prijs. Niet minder dan 2500 stuks speel goed, aangevoerd door Sint Nico laas, staan daar te wachten op de glundere kindergezichten, Auto’s, poppen, ballen, spelen, treinen, ge reedschap ter waarde van twee tot tien gulden. En de kinderen kun nen zelf uitzoeken. Op zaterdag 28 november en za terdag 5 december kunnen ze nog maals op dezelfde tijd in het Her vormd Wijkgebouw terecht. Zegel kaarten die voor deze kinderprij zen worden ingeleverd, dingen niet meer mee naar de waardebonnen van 5,— tot 250, Tegen burgemeester Van der Hooft zei de goedheiligman: „Ik wou dat ik Waddinxveen net zoveel cadeautjes kon geven als de kinde ren. Ik zou U graag geholpen heb ben om het gat in de bodem van de Waddinxveense schatkist een beet je te dichten.” De Sint hoopte maar, dat er andere goede lieden zouden zijn, die het begrotingstekort van Waddinxveen zouden bijpassen. Verder beloofde de Sint, dat hij in Den Haag zijn Zwarte Pieten de roede dreigend tegen de ministers zou laten opheffen. Hij zou de mi nisters dringend vragen om inWad- Tijdens de Sint Nicolaas winkelactie zullen op drie avonden waarde-, bonnen worden uitgeloot aan de inzenders van volgeplakte zegelkaarten, die tevens de rebus op deze kaart goed hebben ingevuld. Let goed op de juistheid van de woorden bij het oplossen van de rebus. Eén verkeerde letter of een vergeten leesteken, maakt de zegelkaart ongeldig, zodat deze niet meer kan meeloten voor een waardebon ter waarde van 5,10, 25,— of 250,—. De zegelkaarten kunnen on de trekkingsavonden tot zes uur n.m. worden ingeleverd bij één der na volgende adressen. Alleen vóór dat tijdstip ingeleverde kaarten komen Als u toch In onze zaak bent vraagt dan tevens naar onae SPECIALE AANBIEDING Betere kwaliteit Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b g.g. 2184 Een opluchting ging door de aan wezigen, toen tegen half drie bur gemeester Van der Hooft, voor deze gelegenheid getooid met hoge hoed en ambtsketen en vergezeld van zijn echtgenote op het doornatte voetbalveld arriveerde. De burge meester bracht nog enkele gasten uit Duitsland mee, die gaarne de kans aangrepen om dit onderdeel van het zo typisch Nederlandse Sint Nicolaasgebeuren van nabij mee te maken. Het waren de heer Bruck ner, burgemeester van het Duitse plaatsje Hattinge met echtgenote, alsmede de Stadtdirektor, de heer Augstein. Burgemeester Van der Hooft heette op hartelijke wijze Sint Nico laas welkom. Hij vertelde dat vrij wel iedereen op de televisie de aan komst van de Sint in Hoorn had kunnen zien. Van Hoorn was deze direct per helikopter naar Waddinx veen gekomen. Onder leiding van de burgemeester werd de Sint door de kinderen toegezongen. Alvorens op zijn schimmel te stij gen, sprak ook de Sint enkele woor den. Hij zei er trots op te zijn in zo’n mooi dorp te mogen binnenko men. Hij geloofde ook wel, dat ie dereen hier trots op Waddinxveen was. Juist daarom vroeg hij aan de kinderen: „Als jullie rovertje of in diaantje spelen, kijk dan af en toe eens waar je loopt. De plantjes en struiken in die mooie plantsoenen willen ook leven. Thuis mogen jul lie de plantjes in de tuin ook niet vertrappen. Maar de plantsoenen in Waddinxveen vormen ook een tuin. De tuin van alle mensen en kinde ren die hier wonen. De Sint zou blij zijn als jullie met die grote tuin van jullie allemaal wat voorzichti ger zoudt worden,” zo zei Sint Ni colaas. Hij beloofde voorts te zullen pro beren bij zoveel mogelijk kinderen op bezoek te komen. In ieder geval zou hij hun schoenen niet vergeten. De Sint roemde de prachtige en gezellige winkels in Waddinxveen, die steeds maar groter en mooier worden. „Je hoeft er echt niet meer voor naar de grote stad,” aldus de Sint. Met kwistige hand strooiden de zwarte pieten ondertussen de hon derden kilo’s pepernoten naar de vol verwachting opziende kinderen. Nat en wat bemodderd het kon «gi I -f' -ij "V 'Of

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3