voor weer onzekerheid over sparen? 6 KIT voor welk doel gaat u Omstreeks Kerstmis wordt Hef brug 1 Politieke beschouwingen begroting 1965 Provincie laat gemeente lang verkeer opengesteld in het groene hart Bfonchiletten RAIFFEISENBANK^ il nieuwsblad Onafhankelijk Schadepost voor bedrijven groeit in SINT NICOLAASGESCHENKEN voor PTT speelt Sl Nicolaas Burgemeester van der Hooft: Meer kleur en variatie Brouwer NIEUW BLOK I Gemeenteraden kregen voorlichting over recreatieplannen Verschijnt elke donderdag Vanavond gemeenteraad: Vijf raadsleden geven mening over huidige gemeentepolitiek DONDERDAG 26 NOVEMBER 1964 Leefbaarheid kleding., de. 55 ton Geiueente onkundig Schadevergoeding voor Zuidplaspolder .Zestien gemeenten Weekblad voor Waddinxveen 20e JAARGANG - Nr. 1011 i 9 draagriemen delen lederen tas. i Sn Me. goede. heAenMedineg^aken AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANKTE UTRECHT ^9 ‘Pittori) m r. o p t i c i n Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon 2238. Kantooruren: dagelijks van 9 - 12.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdagavond van 7-9 uur. Nesse 40 De PTT te Waddinxveen deelt mede, dat er naar zal worden ge streefd om postpakketten en brief- pakjes, die zaterdagmiddag 5 de cember nog in Waddinxveen aan komen, nog diezelfde dag bij de ge adresseerden te bezorgen. Op zaterdagochtend worden ook postpakketten en briefpakjes naast de zendingen, die normaal op zater dag in de bestellingen worden op genomen, besteld. Aan de PTT zal het dus niet liggen, wanneer iemand op 5 december zijn per post ver zonden pakje nog niet heeft gekre gen. Overigens zal de PTT dankbaar zijn, als verzenders van pakketten deze uiterlijk dinsdag 1 december ter post bezorgen, teneinde ze nog op tijd ter bestemde plaatse te doen zijn. eenvoudige uitvoering 69.75 78.50 86.50 45,— 49.75 BRILETUI’S in de meest eenvoudige uit voering vanaf 0.25 tot zeer luxe en zeer exclu sieve modellen van 19. BRILLEN CONTACTLENZEN BOORTOESTELLEN Hoestdrank in +abletvarm.95ct i Te Gouda gevestigd: Korte Tiendeweg 12 - telefoon 3033 7 huizen vanaf de Markt en Kleiweg 108 - telefoon 6033 - naast Kleiwegbrug Vanavond zullen tijdens de gemeenteraad ten raadhuize de vertegen woordigers van de diverse politieke groeperingen hun algemene beschou wingen houden inzake de begrotingen voor het jaar 1965. Voor zover de tijd het toelaat, zal burgemeester Van der Hooft na deze beschouwingen de verschillende raadsfracties antwoorden. De eigenlijke begroting 1965 zal worden behandeld in de vergadering van woensdag 16 december. De polder kan dit bedrag beste den aan het hoognodige herstel van de door het plotseling drukker ge worden verkeer stukgereden Ring dijk (verlengde van Kanaaldijk). In gemeentelijke kringen rekent men eveneens op een Provinciale tegemoetkoming voor herstelwerk zaamheden aan de Kanaaldijk. Voorts heeft de gemeente ernstige vertraging gekregen bij de uitvoe ring van de werkzaamheden ter verbetering van het laatste deel van de Noordkade. Na de omlegging van het verkeer via de Noordkade en Boskoop besloot de gemeente deze werkzaamheden tijdelijk stop te zetten, teneinde het verkeer nog niet meer hinderpalen in de weg te leggen. Voorlopig dus nog in weer en wind met de pont naar de overzijde of omrijden over niet op al dat ver keer berekende wegen. plan betreft. B. W. stellen de raad voor het krediet van 28.000 beschikbaar te stellen en tegelijkertijd Gedeputeer de Staten te verzoeken 75% van dit bedrag ten laste van het tertiare wegenplan te brengen. Evenals voor 1964 het geval was, vragen B. W. de raad ook voor 1965 weer een machtiging voor het aangaan van zgn. kasgeldleningen. Voor het inrichten van de laag- spanningsgedeelten en het aanslui ten op het distributienet van drie in Waddinxveen gebouwde hoogspan- ningsstations door de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden vragen B. W. de raad een krediet van 7990 De stations zelf zijn gebouwd voor rekening van de Lichtfabrieken te Gouda. Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Waarschijnlijk in de tweede week van december zal het nieuwe con tragewicht, dat met alle bijbehoren de constructies een gewicht krijgt van ruim 55 ton, omhoog kunnen worden gebracht. Daartoe zullen de kabels tijdelijk met twee meter moeten worden verlengd, om het blok van de grond te kunnen op hijsen. Dan moet het blok weer worden onderstut om de verleng- Over het werkelijke tijdstip, waar op de brug weer ingebruik kan wor den genomen, verkeerde men bij de gemeente bij het ter perse gaan van deze krant nog in het ongewisse. Ten gemeentehuize lag nog steeds de brief van de Provincie van Zuid- Holland, van enige weken geleden, waarin werd medegedeeld, dat er naar werd gestreefd om de brug 30 november weer in bedrijf te stellen. Mocht dit niet mogelijk blijken, dan zou de gemeente ten spoedigste Maandag jJ. is het beton gestort voor het nieuwe contragewicht, dat de taak van het vernielde blok moet overnemen. Aangenomen kan wor den, dat het echter zeker veertien dag zal duren, voordat deze beton- massa voldoende is gehard om ver dere werkzaamheden aan dit blok uit te voeren en een aanvang te maken met het omhoogbrengen. Van de zijde van de Provinciale Waterstaat wordt alle spoed achter het werk gezet. Zelfs is al op zater dag doorgewerkt. Niettemin wordt het tempo van de werkzaamheden mede bepaald door de aflevering van de materialen, factoren als het harden van beton, terwijl daarnaast ook het weer van invloed is op het verloop van de herstelwerkzaam heden. Bij harde wind en regen is het vanzelfsprekend niet doenlijk in de hoge open torens karweien uit te voeren. Tal van bedrijven lijden aanzien lijk schade, omdat zij hun dagelijk se transporten grote omwegen moeten laten maken. Gedurende zulk een lange periode gaan het extra te rijden aantal kilometers plus het daarbij komende tijdver lies een rol van betekenis spelen. PRISMA KIJKERS met groothoeklens, gezichtshoek 10,5° 7 x 35 140.25 gezichtshoek 12,5° 7x35 190.50 Verscheidene bedrijven overwegen alsnog stappen om de provincie tot een zekere schadeloosstelling te be wegen, vooral nu is gebleken, dat de Zuidplaspolder inmiddels 12000 van de provincie heeft gekregen. Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. stukken uit de kabels weg te halen en kunnen de kabels definitief wor den bevestigd. Ook aan de westelijke toren moe ten nog de nodige werkzaamheden worden verricht. Voorts zullen in beide hef torens de hijskabels wor den vervangen. De Provinciale Wa terstaat heeft de periode, waarin de brug buiten gebruik was, wel vol ledig benut om de brug en het bij behorende mechanisme een extra goede beurt te geven. Alle motoren van de hijsinrichting zijn voor een totale revisie terug geweest naar de fabriek. Voorts werd het brug dek van het tijdelijk aan de Noord kade opgeslagen brugdeel, ver nieuwd. Hiervoor werd speciaal uit Afri ka ingevoerd hout gebruikt, dat vrijwel niet kan krimpen. PRISMA KIJKERS Amerikaans model, zoomlens met variable sterkten, gewicht 1000 gr., gezichtshoek bij 7x vergroting 5,4°, bij 12x ver groting 4,2° (7—12) x 35 199.50 Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur v.m. Voor elk doel kunt u sparen. Voor de inrichting van uw woning. Voor de opvoeding van uw kinderen. Voor een gezonde vakantie. Voor uw eigen huis. Voor een eigen zaak, u legt gulden bij gulden. Wij tellen rente bij rente. Dat maakt het u mogelijk bergen te zien (op vacan- -tie) en bergen te verzetten (op uw reis naar welvaart). In zijn welkomstwoord tot de aan wezigen zei burgemeester Van der Hooft dat de avond tot doel had om te spreken over het groen houden van het groene hart van Zuid-Hol- land en zo mogelijk nog meer kleur en variatie te brengen in dit groen. Direct hiermee verband houden het scheppen van mogelijkheden om de vermoeide mens van vandaag krach ten te laten opdoen voor het werk van morgen. Met andere woorden: „Voor gezinnen, zowel uit de dorpen als uit de steden naar plekjes of plaatsen te zoeken, deze uit te brei den of nieuw te maken, waar wij met onze kinderen ons kunnen re creëren,” aldus de heer Van der Hooft. „Het gaat hier om de leef baarheid in dit deel van de Rand stad. Door de drie waterbeheersings- plannen, die de Kon. Ned. Heide Mij onderhanden had, zou er, naar onze mening, ook Rijkssubsidie komen voor de versiering van het land- schap. Ergens waren wij ongerust,” aldus burgemeester Van der Hooft, „of deze grote bedragen wel besteed Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan 57, telef. (01828) 2046 MICROSCOPEN 300 x tot 1200 vergroting vanaf 18.tot 105.in tien verschillende modellen BAROMETERS in eenvoudige uitvoering: vanaf 14.90. Met barometer, hygrometer en thermometer in één schaal 84.50. THERMOMETERS Kamer-, Venster-, Minimum-, Maximum-, Koorts-, Ijskast en Badthermometers. HYGROMETERS LOUPEN, LEESLOUPEN EN DRADENTELLERS De volgende raadsleden zullen vanavond het woord voeren: P. Lips (Partij van de Arbeid), J. van de Roovaart voor Christelijk Histori sche Unie en Anti-Revolutionaire Partij gezamenlijk), J. P. van Oos ten (Katholieke Volkspartij), J. H. Mol (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) en H. Huizer (voor de Staatkundig Gereformeerde Partij en Herv. groepering gezamenlijk). Voorafgaande aan deze algemene beschouwingen zullen nog enkele agendapunten in behandeling wor den genomen. B. W. stellen de raad voor de woning Noordkade 115 onbewoon baar te verklaren met een ontrui- mingstermjjn van één maand. Deze woning is door het aanbrengen van verbeteringen toch niet meer in be woonbare staat te brengen. In verband met het plan tot ver betering van de waterbeheersing in het Waterschap „De Omringdijk en de Drooggemaakte Noordplas”, zal onder de Noordeindseweg een nieu we grondduiker worden aange bracht. In de toekomst zal deze weg moeten worden verbreed. Het wa terschap en de gemeente hebben in dat verband overeenstemming be reikt om de duiker reeds nu aan te passen aan die toekomstige verbre ding. De hieruit voortvloeiende kos ten bedragen 28.000 welk bedrag in eerste instantie door de gemeente zal moeten worden gedragen. Van de Provinciale Waterstaat kan een restitutie van 75% 21.000) wor den verwacht, omdat het hier een weg van het zgn. tertiare wegen- TTET STAAT thans wel vast, de de hefbrug over de Gouwe niet voor de H. tweede helft van december zal zijn hersteld. Tot tegen Kerstmis zal het verkeer gebruik moeten blijven maken van de hoogst ongelukkige verbindingen over de Gouwe, hetzij via de veerpont voor voetgangers en wielrijders, hetzij via Boskoop voor het gemotoriseerde verkeer. Ruim twee maanden is het thans geleden, dat het contragewicht aan de oost zijde van de brug naar beneden stortte en in één klap een van de belang rijkste toevoerwegen tot de gemeente afsloot. worden ingelicht. Hoewel het al langer vaststond, dat deze streefdatum niet zou kun nen worden aangehouden, is de spoedige mededeling van de pro vincie tot op dit moment uitgeble ven en zou het Waddinxveense ge meentebestuur er nog van kunnen uitgaan, dat de brug eind november weer voor het verkeer wordt open gesteld. Een kwestie van beleefd heid, zouden we kunnen zeggen, om toch de zo nauw bij het brugpro- bleem betrokken gemeente, goed op de hoogte te houden. Het aantal be langhebbenden b(j het herstel van de brug is bijzonder groot, waarbij in eerste instantie wordt gedacht aan het bedrijfsleven in de ruimste zin. Raadsleden uit zestien gemeenten in het hart van de provincie Zuid- Holland werden gisteravond in de aula van het Chr. Lyceum te Gouda uitvoerig voorgelicht over de samenwerking tussen zestien gemeente besturen ten aanzien van de landschapsverzorging en de recreatie in deze omgeving. De vergadering stond onder voorzitterschap van de burgemees ter van Waddinxveen, de heer C. A. van der Hooft, die tevens voorzitter is van de commissie van voorbereiding, waarin voorts zitting hebben de burgemeesters van Alphen, Bleiswijk, Gouda, Reeuwijk en Zoeterwoude. zouden worden. Bovendien wilden de gemeentebestuurders hierover wel graag meepraten en daardoor is op 30 oktober 1963 het 16-gemeen- tenplan geboren.” De zestien deelnemende gemeen ten zijn Alphen, Benthuizen, Berg- schenhoek, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Hazerswoude, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwer- kerk a. d. IJssel, Reeuwijk, Wad dinxveen, Zevenhuizen, Zoetermeer en Zoeterwoude. Als secretaris van de commissie van voorbereiding treedt op de gemeentesecretaris van Waddinxveen, de heer H. Jenné. Tijdens de voorlichtingsbijeen komst, waarbij ook een groot deel van de Waddinxveense gemeente raad was vertegenwoordigd, werd o.m. het woord gevoerd door de heren ir. W. A. Dieleman van de Kon. Ned. Heidemaatschappij, de heer B. N. van Griethuysen van het ministerie van O.K. W. alsmede enkele andere deskundigen. Meer over deze recreatieplannen in Zuid-Holland leest u op pag. 3. KIJKERS 20 uitvoeringen in voorraad. VELDKIJKERS de ideale kijkers voor junior: 4 x 40 5x45 PRISMA KIJKERS 8x30 8x40 7 x 50 PRISMA KIJKERS Amerikaans model met tas en 7 x 35 103.75 7x50 125.25 10x50 138.50 8x40 114.75 PRISMA KIJKERS EUROPEES MODEL, in twee kleuren uitgevoerd, metalen grijs gelakt, kijkerli- chaam in zwart, bruine rund- 7x35 104.75 7x50 128.75 8x30 101.75 PRISMA KIJKERS nieuw lichtgewicht type kij ker, speciaal geschikt voor brillendragers, geheel grijs uitgevoerd met fraaie lederen tas, optiek, voorzien van goud coating. Accessoires: 1 pols- riem en twee zonnefilters. 7 x 35 179.25 8x30 171.75 8x40 185.75 7 x 50 230.75 10 x 50 237.50 Maandag j.l. werd het beton gestort voor het nieuwe contrage wicht van de hefbrug, dat een totaalgewicht zal krijgen van 55 ton- (foto Sjaak Noteboom)

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1