Elsevier's weekblad u* Be Fair kwam tot halve winst; WSE met 2-1 de mindere van Esto Be Fair Volleybal F] RC Verheul niet opgewassen tegen Zwammerdam EoM. Zuivel en EEG Volautomatisch chemisch reinigen In Rotterdam kan sinds kort de huisvrouw zelf kleding volautoma tisch stomen en reinigen. Dat kan gebeuren in de washette en klinette Tilly aan de Schiedamseweg. Deze reinigingssalon is de eerste in haar soort in Nederland. Binnenkort zal een tweede zelfbedienings-stomerij in Amsterdam worden ingericht. De onderneming die deze salons ex ploiteert, heeft haar kantoor te Waddinxveen. Programma voor a.s. weekend zaterdagvoetbal Tafeltennis-nieuws Uitbtaq&n: lilil Waddinxveen verloor van 1 Boskoop met 2-0 Opstelling WSE tuinders bijeen Chr. boeren en Pagina 2 h GOUWE-nieuws iz november Weekblad voor Waddinxveen - 26 november 1964 BE FAIR-nieuws I 8—1 0—2 2.45 uur 1—1 15—2 door Gitta Haandriks Hoofdstuk 14 - nr. 19 Hoofdstuk 15. (wordt vervolgd) 1— 2 2— 1 0—0 11 10 9 9 10 10 9 10 8 10 1 2 2 1 1 4 5 1 2 3 3 2 2 3 4 3 3 6 5 6 15 14 12 11 11 10 7 7 4 5 30—17 26—17 21—14 29—16 12— 17 25—23 13— 18 14— 14 10—24 16—36 8 7 8 8 9 8 8 8 9 7 6 8 6 6 5 5 4 4 3 2 2 1 1 0 6 5 4 3 3 2 2 1 1 0 2 0 3 1 2 3 2 2 0 0 1 1 1 1 1 1 0 0 1 1 1 3 2 3 3 3 5 4 5 8 0 1 2 3 4 4 6 6 13 12 12 10 11 9 8 7 6 4 2 0 13 11 9 7 7 5 4 2 2.30 uur 2.30 uur 2.30 uur 2.30 uur 2.30 uur I Ij 7 6 5 5 5 3 1 3 1 1 7 7 7 7 8 7 8 7 25—7 20^ 19—7 31—23 16— 13 21—16 18—14 14—15 17— 29 11—20 5—17 10—42 27—7 36—12 18— 11 19— 20 19—27 17—19 14—35 12—31 W.S.E. 2 ESTO 3, W.S.E. 3 G.D.S. 3, W’veen 3 VEP 4, 1—1 10—1 2—3 1—1 0—3 De winst van de Waddinxveense voetbalclubs, die dit weekend binnen de krijtlijnen kwamen is slecht te noemen. Alleen Be Fair kon tegen Spirit een gelijkspel behalen en kwam zodoende weer iets veiliger op de ranglijst te staan. R.C. Verheul moest, zoals werd verwacht, de eer met 51 aan Zwammerdam laten. Waddinxveen (zaterdag) stelde tegen rode lantaarndrager Boskoop teleur en werd met een 20 nederlaag naar huis gestuurd. En tenslotte W.S.E., die de beide punten aan Esto uit Bode graven moest laten. De zondagwedstrijd WaddinxveenGroot Ammers ging niet door omdat het terrein van Groot Ammers werd afgekeurd. 2.45 uur Be Fair 2 - Woerden 2, 2.45 uur 1.30 uur Uitslagen: Bodegraven I Gouwe V, Gouwe I G.Z.C. II, PROGRAMMA: dinsdag 1 december 1964: 8 uur: Gouwe I - G.Z.C. II (dames) 8.30 uur: Gouwe 4 G.Z.C. 5 9.00 uur: A.Z.C. I Gouwe II ZWEMMEN IN GOUDA Daar „de Gouwe” a.s. zaterdag 28 november het „Spaardersbad” een half uur eerder moet verlaten zal ook de bus een half uur eerder ver trekken en wel om 5.20 uur vanaf het dorp en om 5.30 uur vanaf de hefbrug. Op zaterdag 5 december a.s. zal er geen bus rijden en zal ook het Spaardersbad voor de Gouwe-leden gesloten zijn. Be Fair SpiritAanval van Spirit, die door Troost van Be Fair (rechts) wordt afge slagen. (Cliché welwillend afgestaan door Dagblad de Rotterdammer) UITSLAGEN - JUNIOREN afdeling A: Donk Be Fair, W’veen Bodegraven, Donk 2 Be Fair 2, afdeling B: Be Fair Donk, Groeneweg W’veen, Goda 2 W.S.E., Jodan Boys 2 W’veen 2, 41 W.S.E. 2 Soccer Boys, 61 afdeling C: Be Fair Gouda, Waddinxveen Boskoop, 32 Moordrecht W.S.E., Be Fair 2 G.S.V., W’veen 2 ESTO 2, Doel: C. Plomp, r.back: L. van de Oudenrijn, l.back: C. Jacobi, l.half: Th. Koetsier, midhalf: K. Steenland, r.half: Fr. Jacobi, r.buiten: Th. Geers, r.binnen: A. van Rhijn, mid- voor: L. Tange, l.binnen: A. van de Starren, l.buiten: B. van de Sluis. daan op alle mogelijke manieren, maar hoeveel men senlevens had het niet gekost? Honderden, duizenden waren gevallen, voor de vuurpelotons, in de kampen, tijdens straatgevechten of waar dan ook. Hun namen waren vereeuwigd, zoals ook Joop’s naam nu ver eeuwigd zou zijn. Maar wat kocht je er voor? De massa? Houd er alsjeblieft over op. Ze halen mee warig de schouders op, lopen op de vierde mei langs de graven en gaan verder over tot de orde van de dag. Bevrijdingsdag werd ternauwernood nog gevierd. Dat kostte weer een dag arbeid en je kunt toch niet altijd blijven gedenken? Allemaal flauwe kul. De oorlog is al lang afgelopen en dat druppelsgewijs nog eens een slachtoffer bekend wordt, nu ja, dat is erg, zeggen de mensen in het beste geval. Ze drukken je hand en mompelen woorden v.an deelneming en zijn het tien minuten later vergeten. De rest denkt: Had- ie maar niet zo stom moeten zijn, dan was-ie nu nog in leven geweest. Ze had het toch zelf gezien op die gedenkwaardige De plaats van de Zuivel in de EEG was het onderwerp van een voordracht, die de heer F. van den Berg uit Bleskensgraaf hield tijdens een bijeenkomst van de Chr. Boe ren- en Tuindersbond afd. Wad dinxveen, vorige week in het Geref. verenigingsgebouw. Na het welkomstwoord door de afdelingsvoorzitter, de heer C. van der Sar, kreeg de heer Van den Berg het woord. Spreker, die voor zitter is van de afdeling Holland- Brabant, zeide verheugd te zijn, dat de vooruitzichten beter zijn dan in 1963. De prijzen op de binnenlandse markt konden belangrijk worden verbeterd. Het gemiddelde inkomen van de agrarische bevolking kon worden gehandhaafd. De consump tie van melk, boter en kaas bleef gelijk. Wel dient men de productie van olieën en vetten nauwlettend te volgen, teneinde voor verrasin- gen gevrijwaard te blijven. In dit verband dient de ontwik keling in de EEG aller aandacht. Nederland is wat betreft de zuivel- export erg kwetsbaar en op dit ge bied zijn zeker moeilijkheden te verwachten. Volgens de heer Van den Berg is een stabiele richtprijs noodzakelijk. Voorts meende hij, dat fusies van zuivelbedrijven en bundeling van krachten in verband met de investeringen meer urgent worden. Spreker was voorts van oordeel, dat export naar zgn. derde- landen in EEG-verband zou moeten worden gesubsidieerd. Het uitvoerige en goed gedoku- menteerde betoog van de heer Van de Berg gaf aanleiding tot een druk ke bespreking. Be Fair gaat a.s. zaterdag naar koploper Maasdam. Een zware op gaaf voor de withemden. Wij zijn op de einduitslag niet al te gerust. R.C. Verheul gaat deze week naar Bergambacht toe, om uit te maken wie het sterkste is. Verheul zal het niet gemakkelijk krijgen en we geven ze een kans op gelijkspel. Waddinxveen (zaterdag) krijgt bezoek van Zwammerdam, en de nederlaag (uit) van de Waddinx- veners, nog vers in het geheugen, verwachten wij dat de geel-zwarten gebrand zijn op een revance. Wij houden het op een puntenverdeling. W.S.E. gaat naar Moerkapelle om tegen de ploeg van die naam te gaan strijden. De W.S.E.-aanhang wil deze keer niet teleur gesteld worden. Onze verwachting is een overwinning. Waddinxveen (zondag) ontmoet een mede-koploper, namelijk Nieu- werkerk. Uit werd deze wedstrijd verloren, maar nu geloven wij toch dat onze plaatsgenoten er winst uit weten te behalen. overeind en trok zijn gezicht naar haar toe. „Dank je, lieve Fred, voor je hulp en steun. Ik ben dankbaar, dat jij er bent.” Bevende lippen beroerden even zijn wang en hij klopte haar zacht op de schouder. „Nu ga je leker slapen. Morgen zien we wel verder. Als je me nodig hebt, roep je me maar. Ik ben vlak bij je.” Tien minuten later zag Fred, dat haar ogen waren dichtgevallen en een regelmatige ademhaling verried, dat de tabletten hun uitwerking niet hadden gemist. Toen brak bij hemzelf de zelfbeheersing en begon hij zacht te snikken. In Loenen was het bericht als een lopend vuurtje door het dorp gegaan: Gerda Overdinkel heeft nu eindelijk zekerheid omtrent haar man. Joop is al vier jaar geleden gestorven. In Rusland, in een kamp. Verschrikkelijk hè, voor zo’n vrouw. Ja, ja, die oor log heeft heel wat op z’n geweten. De kranten brachten het bericht, sommigen met een oude foto van Joop. Een paar verslaggevers had den geprobeerd Gerda te spreken te krijgen, maar in villa ’’Regina” was de vrouw niet aanwezig en bij Fred vingen ze bot. Die poeierde iedereen,die wat met de krant of een persbureau, film of radio te ma ken had, beleefd, doch beslist af. En gedurende die dagen bivakkeerde Gerda in zijn huis, apathisch, de ene sigaret na de andere rokend, liet zich door Fred verzorgen en vond alles verder goed. Hij bracht haar de kranten met de berichten over Joop. Ze keek even naar zijn foto, las de koppen en legde de kran- Donderdagavond en vrijdagavond is er geen clubavond. 1 Het eerste elftal vertrekt a.s. za terdag om 1 uur van het terrein naar Maasdam. Het herenteam van Be Fair speel de in de competitie een thuiswed strijd tegen D.O.S. III uit Schoon hoven. In tegenstelling tot de vorige wedstrijden in deze competitie speelde Be Fair bijzonder goed. De 1ste set werd gewonnen met 1513 nadat Be Fair met 512 had achter gestaan. De 2de set werd goed gespeeld, zowel in de aanval als de verdedi ging, doch het serveren was slecht. De stand eindigde in 1511. De 3de set werd met een invaller gespeeld, doch Be Fair kreeg ken nelijk een inzinking en moest het onderspit delven met 515. Door de nederlaag van de 4e set gooide Be Fair alle reserves die zij had in de strijd en Be Fair won met 151. De uiteindelijke stand was dus 31 voor Be Fair. R.V.C. 2 W.S.E. 2, afdeling C: W’veen - Bodegraven, 1.30 uur Be Fair 2 - Olympia 2, 1.30 uur Be Fair 3 W’veen 2, 1.30 uur Boskoop 3 - Be Fair 4, 1.30 uur BE FAIR SPIRIT, 1—1 Spirit was in het veld sterker, maar de achterhoede van Be Fair wist goed stand te houden. Direct na het begin-signaal begonnen de gasten met fris, aanvallend spel. Na negen minuten spelen, bracht mid- voor Schakelaars van Spirit uit een voorzet van Noordegraaf de stand op 01. Spirit wilde doorzetten, maar de achterwaartsen van Be Fair, met aan het hoofd keeper Russcher, maakte geen fout meer. Kort voor de rust maakte rechts achter C. Troost van Be Fair, met een goed afstandsschot de gelijk maker, 11. Ook na de thee, had den de gasten een veldmeerderheid. Maar niettemin hield de verdedi ging van Be Fair goed stand. Wel werden twee buitenspel doelpunten door de Ouderkerkers gescoord, maar die werden terecht afgekeurd. Voor Be Fair kwam het eindsignaal van de niet al te sterk leidende scheidsrechter als een verademing. Spirit was echter niet zo blij en terecht, want zij hadden op een overwinning gerekend. De standen in de afdeling van Be Fair zijn als volgt: Maasdam Rijsoord ASWH VVGZ Wieldrecht Spirit Be Fair Sportl. ’46 ASH Gr.-Amm. De standen in de afdeling van R.C. Verheul en Waddinxveen (zat.) zijn als volgt: Rijnstreek Zwiam’dam WDS W’veen RCV Bergamb. Boskoop Zwervers Maasdam Be Fair, Bergamb. - R.C. Verh., 2.30 uur W’veen - Zwam’dam, Be Fair 2 - Bodegr. 2, Zw’dam 2 - Wveen 2, R.C. Verh. 2 - Be Fair 3, Be Fair 5 - Gr.-Amm. 3, zondagvoetbal: W’veen Nieuwerk., W.S.E. ESTO, 1—2 Door het zeer gladde veld, kreeg deze wedstrijd een wat rommelig karakter. Zodoende konden beide ploegen ook hun snel niet tot ont plooiing brengen. Na veertien mi nuten schoot Geers van W.S.E. op doel; doelman J. de Koning van Esto kreeg de bal niet klemvast en de toestormende midvoor A. v. d. Starre van W.S.E. kon toen raak schieten, 10. Ook Esto kreeg di verse kansen, maar deze werden niet benut. Na de rust was er weinig verbe tering in het spelbeeld te bespeuren. In de tiende minuut kwam Esto ge lukkig aan de gelijkmaker. Keeper Plomp van W.S.E. wilde de bal uit het doel trappen, maar raakte het leer zodanig, dat het in de touwen belandde, 11. Tien minuut voor het einde kreeg Esto een strafschop toegewezen. Jansen van Esto plaat ste zich achter de bal en schoot raak, 12. En dit betekende de overwinning voor de Bodegravers, die over het algemeen wel verdiend genoemd mag worden. De standen in de afdeling van van W.S.E. en Waddinxveen (zon.) zijn als volgt: Nieuwkoop W’veen Nieuwerk. Moerkapel. ESTO Zwervers NSV WSE RVC Soc. Boys Gr.-Amm. GDS 2.30 uur Moerkapelle -W.S.E.2.30 uur 2.30 uur 12.00 uur 12.00 uur PROGRAMMA - JUNIOREN afdeling A: Be Fair ONA, 2.30 uur Waddinxveen VEP, 2.30 uur afdeling B: Gouda Be Fair, BOSKOOP W’VEEN, 2—0 Tegen alle verwachting in heeft Boskoop Waddinxveen (zaterdag) met 20 geklopt. De thuisclub had zijn doelman Kortenoever, die in verband met de militaire dienst, vrijwel geregeld verstek moest la ten gaan, weer in zijn midden, het geen een grote versterking bete kende. De Boskopers toonden in dit tref fen een licht overwicht, maar de beide treffers werden op een geluk kige wijze verkregen. Na ruim twin tig minuten spelen kwam het eerste doelpunt van de voet van rechts buiten Geers, die via een Waddinx- veens hoofd hard tegen de paal scoorde. De bezoekers probeerden hierna een bres in de verdediging van Boskoop te slaan. Dit gelukte niet omdat doelman Kortenoever alle pogingen op voorbeeldige ma nieren verijdelde en dank zij de goed spelende defensie. In de tweede helft werden de gasten meer in de verdediging ge drongen, waar tegenover stond, dat ook de gastheren het af en toe be nauwd hadden. Totdat tien minuten voor het einde de Boskoopploeg een strafschop toegewezen kreeg wegens hands. Loerts liet deze kans niet on benut dus was het 20. Kwiek I heeft deze week een zware nederlaag geleden tegen G. M.F. Zij waren tegen dit team niet opgewassen; alleen Buurman redde de eer. Eindstand 91 voor G.M.F. Kwiek II won weer en staat nu bovenaan met 9 punten uit 5 wed strijden. Ook Moordrecht was niet sterk genoeg om het dit team moei lijk te maken. Uitslag 82 voor Kwiek. Kwiek IVBruinstens won één maal, De Vries 2 maal en De Jong 3 maal. De eindstand was 64 voor Kwiek. Dit zat er in het begin hele maal niét in, want halverwege de wedstrijd was de stand 41 achter voor Kwiek IV. Gelukkig kwam zij na deze grote achterstand terug, met het prachtige resultaat op de valreep toch nog een overwinning. Kwiek III is na de misstap van vorige week weer op het goede spoor door de zeer moeilijke wed strijd tegen Vriendenschaar te win nen. Ook deze keer moest Geerlof al zijn wedstrijden winnen om tot een gunstig resultaat te komen; zijn laatste partij duurde meer dan een half uur. Koudstaal won 2 partijen en Heus 1, dit bracht de eindstand op 64 winst. ten verder naast zich neer. Wat gaf het allemaal? Joop werd er immers niet meer levend door? Van de doden werd altijd alleen maar goeds gesproken. Ove rigens, wat voor kwaad zou men van Joop naar voren kunnen brengen? Uiteindelijk had hij zijn leven ge geven voor het vaderland. Maar het vaderland had niet eens „dank-je-wel” gezegd. Nog geen briefje uit Den Haag. Het was net zoals Fred zei: Je kunt beter varkens goed doen, dan krijg je tenminste nog spek. In deze dagen dacht Gerda dikwijls na over het verzetswerk in de oorlogsjaren. Wat had het eigenlijk voor nut gehad? Nu ja, de vijand was afbreuk ge- Öf de 18e? Ze wist het niet eens meer precies. Al die mensen die nooit één vinger hadden uitgestoken om de Duitsers de voet dwars te zetten, die tooiden zich nu met oranje en riepen het luidste: „Weg met de Duitsers.” Maar toen ze in de oorlog aan ze konden verdienen, keken ze niet zo krap. Geld stinkt im mers niet Al die mensen, zaken lieden en winkeliers, zwarte- handelaren en andere zwendelmannetjes, die er in de oorlog beter van geworden zijn, misschien er weer helemaal bovenop kwamen na al die crisisjaren, en nu mooie zaken hebben gefokt door hun zwart ver diende geld, die Lachen instilte om dat handjevol suf ferds en in hun ogen zogenaamde idealisten, die hun leven inzetten voor de vrijheid van het vaderland. Misschien hebben ze in de oorlogsjaren, als er weer enkele mensen hun leven hadden gelaten voor het vuurpeleton tot zichzelf gezegd: zulke stommelingen, waar bemoeien ze zich mee? Nu zie je het resultaat: een blauwe boon. Ben je nu klaar?” En wat was er van alle idealen terecht gekomen? Wie was je dankbaar als je geluk had gehad in leven te blijven? Schep er maar niet over op, dat je in het verzet gezeten hebt, want dan word je misschien nog als een soort misdadiger beschouwd. Was Joop ook verstandiger geweest en rustig in zijn fabriekje in Apeldoorn gebleven, dan zouden ze nu gelukkig zijn, hadden ze wellicht een gezin met kinderen. Zouden ze in de weekends samen uit kun nen gaan, genieten van het mooie weer. Hij met zijn werk en zij met haar geld onbezorgd zou hun leven zijn geworden, waarin het niemand aan iets behoefde te ontbreken. En wat had ze nu? Een officiële over lijdensakte en een verklaring van een voormalige medegevangene, dat Joop zo’n prettige kameraad was geweest in het kamp. Een dode, wiens graf je niet eens wist. zaterdagvoetbal: Be Fair Spirit, Boskoop Waddinxveen, 20 R.C. Verheul - Zwam’dam, 15 Be Fair 2 Zwam’dam 2, Bodegraven 2 - W’veen 2, 42 Zw’dam 3 - R.C. Verheul 2, 05 Be Fair 4 Zwam’dam 4, 23 Zw’dam 5 - R.C. Verheul 3, 15 Rijnstreek 3 Be Fair 5, 32 zondagvoetbal: Groot Ammers W’veen, n.d. W.S.E. ESTO, 1—2 W’veen 2 G.S.V. 3, 8—1 Soccer Boys 2 W.S.E. 2, 11 Gouda 7 W.S.E. 3, Enige tijd zaten ze zo naast elkaar. „Geef me een sigaret, Fred.” Een poosje rookten ze en toen zei hij: „Ik zal wat voor je klaar maken. Als je wilt, mag je wel hier blijven, vanavond en vannacht. Ik heb bo ven nog een kamer vrij „Fred, ik durf niet alleen te blijven vannacht Hij keek haar nadenkend aan. „Zijn je koffers al thuis?” Ze knikte bevestigend. „Dan laat ik ze wel ophalen. In het achtervertrek heb ik een divan. Daar doe ik zelf wel eens een mid dagdutje op. Als je wilt, kun je daar slapen. Dan blijf ik wel bij je, als je dat graag wilt.” „Graag, Fred, ik denk, dat ik gek zou worden, als ik nu alleen moest zijn. Dank je, jongen, dat je dit allemaal voor me over hebt.” „Ik doe het met liefde, Gerda.” Een buurjongen bracht tegen de avond twee kof fers. Toen het donker was geworden sloot hij de gor dijnen en stak het licht op. Hij had een paar dekens en een kussen van boven gehaald en de divan her schapen in een bed. Ze had op zijn aandringen wat gegeten en zat nu te roken in de achterkamer. Hij wees op de koffers en zei: „Maak het je gemakkelijk voor de nacht, Gerda. Ik wacht wel zo lang in het kantoor. Met een kwartiertje zie je me wel ver schijnen.” Hij wilde weggaan, maar ze greep zijn hand. „En waar slaap jij dan?” Fred wees op de fauteuils. „Heb daar maar geen zorgen over, meisje, ik kan, als het moet, net als een paard, staande slapen. Ik slaap net zo lekker in een fateuil als in bed. We laten het licht aan en ik ben dus vlak bij de hand.” Toen ze al in bed lag, kwam hij met een glas naar haar toe. „Opdrinken,” beval hij. „Een beetje alcohol moet je ditmaal als medicijn beschouwen. Daar zul je allicht een paar uurtjes op slapen.” Maar hij ver zweeg, dat er een paar tabletten door hem in waren opgelost. Gehoorzaam dronk ze het glas leeg, trok een vies gezicht en keek hem toen aan. Met een ruk kwam ze Uitslagen deze week: G.M.F. Kwiek, 9—1 Moordrecht Kwiek, 28 Vriendenschaar Kwiek III, 46 Kwiek IV B.O.K., 64 bevrijdingsdag? Was dat niet de 17e april geweest? jA

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2