In Waddinxveense winkelactie 850.000 gekocht voor ruim Aardgasvoorlichting; Kent U ze reeds CALTEX BENZINE STATION Vox Jubilans brengt 18e kerstzangavond meer WADDINXVENER VEROORDEELD toestellen i f Voor bejaardenuitstapje geld dan ooit Echtpaar v. d. Kraats viert diamanten huwelijksfeest Agenda De koers van de A.R. Onder invloed auto bestuurd Nieuw gebied voor waterwinning FRA-VA-KOs Postbestellingen tijdens feestdagen Niet Concordia maar Voorwaarts Mr. Prins spreekt in Waddinxveen Attractiemarkt met prijzen Ondanks T.V.-concurrentie nog steeds veel belangstelling Kagma 5 Weekblad voor Waddinxveen - 10 december 1964 r Geldprijzen L Qnder Die drie fantastische nieuwe winter-produkten van Chroom Beschermer Anti-Ijs Anti-Roest Naast Anti-Condens materiaal Anti-Vries voor de ruitensproeier Poetsmiddelen enz. Natuurlijk verkrijgbaar bij het Fred. Hendriklaan/K. Wilhelminasingel - WADDINXVEEN - Tel. (01828)-2757 1 WARENHUIZEN Al negen platen ’’CALTEX” Meer armslag Schaduw 1SOO kinderen Twintig jaar Het enige station in wijde omtrek, waar U tevens “BORON" kunt tanken, de Benzine die “SUPER" in één keer verouderd maakt Attractiemarkt op de weekmarkt. K.A.B. waar winkelacties In Gouda gevestigd: Korte Tiendeweg 12, telefoon 3033 (7 huizen vanaf de Markt) Kleiweg 108, telefoon 6033 (naast Kleiwegbrug) deelnemer de actie, waaraan hijzelf wel deelnam trachtte te torpederen. kaartavond ook voor de dames. Aanvang 20.00 uur in de Burg. Trooststraat. Dinsdag 22 december: Kerstconcert door het Vrouwenkoor en ’Concordia’ in het Geref. Vereni gingsgebouw, Stationsstraat. rijden. Wel treft de PTT extra ver- voersmaatregelen in de vroege och tenduren van maandag 28 december en zaterdag 2 december. rs le it ig Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING er P. ie Acht kinderen, 33 kleinkinderen en twaalf achterkleinkinderen zul len zich maandag a.s. verzamelen in het ouderlijk en grootouderlijk huis aan de Kerkweg 77 om geza menlijk het diamanten huwelijks feest te vieren van het echtpaar Van der Kraats. Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b g.g. 2184 Woensdag 16 december: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Woensdag 16 december: Clubavond WIK, aanvang 19 uur. Vrijdag 11 december: Zendingsavond uitgaande van de Herv.-Geref. Zendingsbond, in het Hervormd Wijkgebouw aan de Es- doornlaan. Aanvang 8 uur. gehalve door de verschillende uit voeringen, heeft „Vox Jubilans” ook bekendheid gekregen door de negen grammofoonplaten, die de laatste zes jaren van het koor wer den uitgebracht door de in Amster dam gevestigde Amerikaanse gram- mofoonplatenmaatschaptij Dureco,” zo vertelt voorzitter Kooijman met een zekere trots. „Op 3 oktober j.l. werden de opnamen voorde negen de plaat gemaakt in de St. Janskerk te Gouda. Het wordt een grote lang- Donderdag 17 december: Kerstzangavond m.m.v. „Vox Jubi lans” en „De Zangvogels” in de Herv. Kerk, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 18 december: Attractiemarkt op de weekmarkt. De speelgoedactie is een groot succes geworden, vooral omdat dit onderdeel van de actie goed aan sloot op de leeftijd van een groot percentage kinderen in Waddinx veen. Nadat zaterdagmiddag 5 de cember de laatste van de in totaal 1800 kinderen hun keuze hadden gemaakt, bleven er nog 160 stuks speelgoed staan. Dit restant is door de commissie geschonken aan de kindertehuizen van het Leger des Heils. Op zaterdag 2 januari, dus de dag na Nieuwjaar, zal de PTT een zo volledig mogelijke postbestelling uitvoeren. Dit houdt in, dat op die zaterdag ook postpakketten, aange tekende stukken en briefpakjes zul len worden bezorgd. In de nachten van 24 op 25 en van 25 op 26 december, oudejaars nacht en in de nacht van 1 op 2 ja nuari zullen geen nachtposttreinen Door een misverstand werd in onze krant van vorige week ten onrechte vermeld, dat de muziek vereniging „Concordia” burgemees ter C. A. van der Hooft ter gelegen heid van diens verjaardag een serenade had gebracht. De muzikale verjaarswens werd namelijk ver zorgd door de muziekvereniging „Voorwaarts”. Vrijdag 11 december: Jaarvergadering Anti-Revolutio- naire Kiesvereniging in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stations straat. Aanvang 19.45 uur. te besteden bij plaatselijke winke liers worden, worden uitgegeven, maar moesten de prijzen in contan ten worden uitgekeerd. Alle prijs winnaars konden het him toeko mende bedrag afhalen bij de Coöp. Raiffeisenbank. Naar de mening van de heer Van der Loo is door de plaatselijke be volking in de drie weken dat de winkelactie duurde, beslist meer besteed dan het aan de hand van de uitgegeven zegels controleerbare bedrag van 853.000. Natuurlijk zijn er ook belangrijke inkopen buiten de gemeente gedaan maar gezien het bedrag dat binnen Waddinxveen is gebleven, maakt de middenstand zich hierover geen zorgen. Maandagavond vond de laatste trekking plaats van de prijzen van de winkelactie. Wederom was het bedrag aan uit te keren prijzen ver hoogd en bedroeg 1500. De prijs van 250 ging deze maal naar mej. J. Vis uit de Dorpsstraat 148. In verband met de bepalingen van de wet op het cadeaustelsel moch ten deze maal geen waardebonnen, Een schetsontwerp voor een pompstation voor de water winning in de Krimpener- waard tussen Bergambacht en Schoonhoven is gereed. Dit delen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland mede bij de begroting voor 1965. Dit sta tion zou dienen voor de wa tervoorziening van Gouda en eventueel Alphen, Bodegra ven en Boskoop. Alle voorbe reidende activiteiten hiertoe zijn uitgevoerd door de Goud se Waterleiding Maatschappij N.V. Zestien jaar was J. van der Kraats toen hij in 1901 de boomkwekerij van zijn vader in Boskoop vaarwel zei en naar Waddinxveen kwam, waar hij drie jaar later in het hu welijk trad met Margje Schellinger- hout, een Waddinxveense van ge boorte. De bruidegom (bijna 79 jr) heeft in zijn jonge jaren van alles gedaan om de schoorsteen rokende te houden: grondwerken, funderin gen maken, varen als schipper, e.d. Waar wat was te verdienen, was de heer Van der Kraats bij. „Want het was een tijd van armoede en we moesten op de kleintjes passen,” zegt hij er zelf van. Veertig jaar geleden zegde hij speelplaat met gewijde muziek.” Volgens de heer Kooijman zijn er tot op heden niet minder dan 84000 Vox Jubilans-platen verkocht, niet alleen in Nederland, maar bijvoor beeld ook in de Verenigde Staten en Canada. Bovendien komen door „Vox Jubilans” gezongen liederen ook nog voor op platen, waarvoor verschillende koren bijdragen le verden. Woensdag 23 december: Kerstwijding Ned. Chr. Vrouwen bond, in Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan, aanvang 19.30 uur. Uitslag prijswinnaars attractiemarkt Vanzelfsprekend geven die platen ons wat meer financiële arm slag,” aldus de voorzitter, „waardoor we ons als koor wat gemakkelijker kunnen bewegen en bijvoorbeeld een concert in de eigen gemeente gratis aan de bevolking kunnen aanbieden. Bovendien kan „Vox Jubilans” hierdoor wel eens een keer een concert riskeren, waarvan niet bij voorbaat vaststaat, dat de inkomsten de kosten zullen dekken.” Het komende voorjaar hoopt het koor haar tiende plaat te maken. Dat wordt dan een zwarte schijf met psalmen, waarnaar op dit ogen blik veel vraag is. Voorts heeft „Vox Jubilans” voor 1965 alweer uitnodigingen voor concerten in Alphen a. d. Rijn, de Buurkerk in Utrecht, Katwijk, Amersfoort, Rot terdam en Gouda. Daarnaast zullen in verschillende delen van het land in totaal drie concerten worden ge geven ten bate van de Suriname Zending. Zaterdag 19 december: Kindermiddag Personeelsvereniging Verheul, in Thaliatheater te Gouda, aanvang 14.30 uur. Hoewel de capaciteit van het ontworpen pompstation al is afgestemd op leverantie aan genoemde gemeenten, hebben Alphen, Boskoop en Bodegraven nog geen defini tieve beslissing genomen over deelname aan deze gezamen lijke waterwinning. Men wil namelijk nog de resultaten afwachten van een onderzoek naar de mogelijkheden van drinkwaterwinning in Reeu- wijk en nabij de Oude Rijn. Voor het rijden onder invloed van sterke drank heeft de politierechter te Rotterdam een 25-jarige Wad- dinxvener veroordeeld tot een ge vangenisstraf van achttien dagen, alsmede de intrekking van het rij bewijs voor een periode van één jaar. Op 27 september was de Wad- dinxvener met een door hem be stuurde auto in de zachte berm van de weg geraakt op de Zuidelijke Dwarswerg te Nieuwerkerk aan de IJssel. Met behulp van een passe rende automobilist werd de auto, die inmiddels al gedeeltelijk in de sloot was gezakt, weer op de weg getrokken. De Waddinxveense chauffeur bracht de auto daarna naar een na bij gelegen erf en liet de wagen daar achter. Inmiddels was echter de Rijkspolitie gewaarschuwd, die constateerde, dat de bestuurder in sterke mate onder invloed van ster ke drank verkeerde. In zijn requi sitoir merkte die officier van jus titie op, dat de verdachte op die bewuste zondag verschillende ma len café’s had bezocht. Hij vroeg veertien dagen gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor één jaar. De politierechter verhoog de deze straf tot achttien dagen. De Anti Revolutionaire Kiesver eniging „Nederland en Oranje” te Waadmxveen belegt morgenavond in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat haar jaarver gadering. Als spreker voor deze vergadering is uitgenodigd mr. J. H. Prins, directeur van de Kuiper- sticnting te Den Haag, die een voor dracht zal houden over het onder werp „De koers van de A.R. Partij”. Het betreft hier een actueel onder werp, omdat juist tnans in de A.R. Partij een discussie gaande is over de nieuwe koers, die moet worden uitgezet. Tijdens deze jaarvergadering zul len voorts drie nieuwe bestuursle den moeten worden gekozen in ver band met het periodieke aftreden van de heren Hoogendoom en Noordam en het bedanken als be stuurslid van de heer Scheurer, die in verband met zeer drukke werk zaamheden zijn functie beschikbaar heeft gesteld. Het bestuur noemt als mogelijke candidaten voor de bestuursv,acatu- res: mevrouw Venema en de heren W. de Boer, H. Boersma, F. van de Toorn, J. Meuleman, T. van Leeu wen en Van der Vloet. Zoals bekend, betrekt Wad dinxveen drinkwater van Bos koop, evenals verschillende andere gemeenten in deze omgeving. Even viel er een schaduw over de actie, toen een der deelnemende winkeliers die zich ondanks de ei- gen deelname, toch door een be paald facet van de actie benadeeld voelde, stappen ondernam, waardoor de commissie van voorbereiding de economische recherche en de politie t op het dak kreeg om na te gaan of de actie in strijd was met het ca deaustelsel en de loterijwet. On danks dit alles kon de actie normaal doorgang vinden, waarbij een be langrijke rol speelde het goede doel waarvoor het batig saldo wordt aangewend en de bijzonder onsym pathieke wijze waarop de betrokken kF I D A Ivok - d i p I o m o KERSTBOMEN u jaren plezier van beleeft a Ruim tweehonderd Waddinxveners hebben reeds een bezoek gebracht aan het aardgasvoorlichtingscentrum, annex toonkamer, om zich te oriënteren over de gevolgen van de overschakeling op aardgas. Evenals in Gouda is in Waddinxveen de tendens merkbaar, dat men bij voorkeur nieuwe gasapparaten aanschaft in plaats van ze te laten ombouwen. Ongetwijfeld speelt de gunstige inruilprijs voor de oude gastoestellen hierbij een voorname rol. De toonkamer is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van ’s morgens 10 uur tot ’s middags 5 uur en bovendien ’s avonds van zeven tot negen uur. (foto Sjaak Noteboom) QE op zaterdag 5 december afgelopen Waddinxveense winkelactie heeft de Waddinxveense middenstand een omzet opgeleverd van tenminste 853.000 in drie weken tijds. Dit deelde de voorzitter van de winkelactie- commissie, de heer H. K. van der Loo gisteravond mede tijdens een ver gadering van middenstanders in hotel „De Unie”. Ten opzichte van vorig jaar betekent dit een omzetstijging van bijna vier ton. Ondanks het feit, dat een der deelnemende middenstanders roet in het eten trachtte te gooien, waardoor de actie even aan een zijden draadje kwam te hangen, is de actie in zijn geheel een bijzonder groot succes geworden. De winkel actie heeft een batig saldo opgeleverd van niet minder dan zesduizend gulden. Zoals in alle voorgaande jaren wordt dit bedrag aangewend om de kosten te dekken van het jaarlijks in juni door de plaatselijke midden stand te organiseren uitstapje voor de Waddinxveense bejaarden. Volgens de heer Van dep Loo is de actie zowel bij het publiek als de middenstand dit jaar bijzonder goed .aangeslagen. Het feit, dat in Waddinxveen alle middenstanders deelnamen is uniek te noemen voor Nederland. Weliswaar worden ook in andere plaatsen rond de Sint Nicolaas winkelacties gehouden, maar daar dragen deze meestal een wijk- of groepkarakter. „yox Jubilans”, dat op 10 juni van het volgend jaar twintig jaar bestaat, telt op dit ogenblik 180 leden, niet alleen afkomstig uit Waddinxveen, maar zelfs komen er leden uit Boskoop, Bodegraven, Hillegersberg, Rotterdam, Gouda, Utrecht en Reeuwijk. „De sfeer in ons koor is kennelijk zo goed,” zegt voorzitter A. Kooijman, „dat men het er voor over heeft om minstens éénmaal per week van verre te ko men voor de repetities in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan, alsmede naar de vele extra repeti ties, die nodig zijn in verband met het grote aantal uitvoeringen, dat jaarlijks in alle delen van het land wordt gegeven.” Gemiddeld geeft „Vox Jubilans” per jaar acht tot negen concerten, voor een deel steeds in dezelfde plaatsen, zoals Katwijk, Utrecht, Amersfoort, Veenendaal, Ede, Rot terdam en Gouda. „Het plezierige voor ons is,” al dus de heer Kooijman, „dat ondanks de zware concurrentie van de tele visie, de mensen naar onze concer ten blijven komen. Gemiddeld kun nen we per concert wel op duizend toehoorders rekenen. In Amersfoort waren er met Pasen van dit jaar zelfs zestienhonderd mensen, waar van er wel vierhonderd moesten staan.” „Vox Jubilans” brengt o.m. het Kerstgezang van Frans Abt en het Zege koor uit Josia van Gorg Frie drich Handel ten gehore. Het man nenkoor zingt Sanctus van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Op veler verzoek wordt herhaald het Te Deum Laudamus, dat vorig jaar werd uitgevoerd ter gelegenheid van het jubileum van de dirigent. Feike Asma zal op het orgel be werkingen uitvoeren van Jan Zwart van bekende en minder bekende kerstliederen o.a. Carillon van S. de Lange. Het Herv. jeugdkoor „De Zangvogels” voert een eigen reper toire uit. zijn ongeregelde leventje vaarwel en trad in dienst bij de N.V. Kemp- kes Meubelfabrieken als cirkelzager. Later promoveerde hij tot houtaf- tekenaar, waarbij het er vooral op aankwam om met overleg en han digheid de platen voor de zaagma chines zo voordelig mogelijk uit te schrijven. Acht jaar geleden is de heer Van der Kraats met werken opgehouden om zijn vrouw (nu 80 jaar) in de huishouding te gaan helpen. Door ziekte en een operatie is een deel van het huishoudelijk werk haar te zw.aar geworden. Overigens is het diamanten echt paar nog levenslustig en heeft grote belangstelling voor alles wat er zich in Waddinxveen af speelt. „Zestig jaar getrouwd”, zegt Jan van der Kraats „en nog nooit heb ben we iemand van onze kinderen of kleinkinderen verloren. Dat is toch wel een bijzonder voorecht.” Met blijdschap en dankbaarheid zien ze de feestdag tegemoet, die rustig en kalm thuis zal worden gevierd. Evenals vorig jaar organiseren de deelnemers aan de Waddinxveense weekmarkt deze maand weer een tweetal attractiemarkten. Morgen, vrijdag 11 december en vrijdag 18 december worden bij aankoop door de marktkooplieden bonnen ver strekt. Deze bonnen geven kans op fraaie prijzen, die door de reclame- commissie van de weekmarkt be schikbaar worden gesteld. Deze prijzen zijn: koelkast, cen trifuge, fiets, elektrische haardroog- kap, huiskamerklok, alsmede nog een honderdtal huishoudelijke prij zen. De prijswinnende nummers wor den bekend gemaakt tijdens de weekmarkt van woensdag 23 de cember. Alleen op die dag kunnen de winnaars hun prijs in ontvangst nemen. De niet afgehaalde prijzen vervallen dan weer aan de reclame- commissie van de weekmarkt. het motto „Komt allen te- zamen” brengt de Ned. Herv. zangvereniging „Vox Jubilans” dit jaar voor de achttiende maal de traditionele Kerstzangavond in de Hervormde Kerk bij de brug. Deze avond, die voor een ieder vrij toe gankelijk is, wordt gehouden op donderdag 17 december, aanvang half acht. „Vox Jubilans” en het jeugdkoor „De Zangvogels”, beide onder leiding van de Rotterdamse dirigent Marinus Egberts en met orgelbegeleiding van Feike Asma, zullen diverse liederen ten gehore brengen. Voorts staan er samenzang en een korte meditatie door ds. Joh. Verwelius op het programma.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3