Gemeenteraad maakte marathon begrotingsvergadering van Bel bij Brand 2222 Waddinxveense uitgaven kregen uitvoerige aandacht I Bronchïletten nieuwsblad Onafhankelijk Beraadslagingen duurden vijf Nieuw zwembad Brouwer Extra bijdrage aan Sniepweg en halj uur Verschijnt elke donderdag Nachtelijk besluit van raad Jt- Zl I l NUTSSPAARBANK te WADDINXVEEN Wegens het afsluiten der rekeningen zal de Nutsspaarbank voor inleg en terugbetaling van gelden GESLOTEN zijn van woensdag 23 december t/m donderdag 31 december. Voor SPAARBANKZAKEN zal onze bank GESLOTEN zijn op 28, 29 en 30 december a.s. Voor andere bankzaken zijn wij normaal Geopend. Op 31 december a.s. zijn wij geheel Gesloten. f Coöp. Raiffeisenbank WADDINXVEEN” Nesse 40 KloryKleding toonaangevend- Hoestdrankintabl«tvorm.95ct Antwoord op vragen Middelbare school zitter, dat de bouw van permanente schoolgebouwen altijd op zich laat wachten, omdat de vergunningen daarvoor zelfs nog achter die van de gewone bouw aankomen. Vóór 1 september 1965 zullen nog vijf houten noodlokalen moeten worden gebouwd. Bezwaren tegen de huur van schoollokalen van particulieren had het college van B. W. niet. „Waar moeten we bij het ingestelde Sporthal Leningsplafond Goedkope huizen Woningnood o Handschoenen R^schoenen voor heren automobilisten. Handschoenen voor alle heren die er prijs op stellen van vingertop-tot-teen gekleed te gaan: gevoerde Nappa, gevoerde Pigskin, originele Lammies, kortom: handschoenen te kust en te keur.’ Ze zijn er in meerdere maten en modellen en er is altijd een passende handschoen voor een passende prijs: van f 12.90 Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 17 DECEMBER 1964 20e JAARGANG - Nr. 1014 alle. qaede. (foto Sjaak Noteboom) discussie ontstond er Telefoon 2468 Kanaalstraat 9 Giro 458622 Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur v.m. van we besprokene. leningsplafond het geld vandaan halen om zelf te bouwen,” vroeg de voorzitter. „En al hadden we het geld, dan zou het niet mogelijk zijn zo snel te bouwen om aan de be hoefte te kunen voldoen.” k is om er zelf een te bouwen,” voeg de burgemeester Van der Hooft hieraan toe. Vervolg op pag/O Het nieuwe Waddinxveense zwembad komt aan de Sniep- weg ter hoogte van de Es- 1 doornlaan. Dit opzienbarende bericht werd vannacht wereld kundig aan het eind van de langdurige raadsvergadering. Gezien bepaalde vertrouwelij ke aspecten werd het voorstel eerst in een besloten vergade- rin behandeld en daarna in openbare zitting door de raad zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. te valt nu eenmaal onder het ob jectieve „regiem” van de financiële verhoudingswet. Daar valt niets te gen in te brengen.” De financiële lasten van het afgestane gebied wa ren toevallig laag. Door diverse oor zaken zijn de verliezen aan inkom sten moeilijk te berekenen. Vol gens de voorzitter bedraagt de winstderving aan gas, elektriciteit en water over 1964 voor dit gebied circa 25.000. Nadat de begroting van openbare werken, het grondbedrijf, de be drijven en de gemeentebegroting 1965 zonder hoofdelijke stemming waren aangenomen, werkte de raad nog een aantal agendapunten af. O.m. werd besloten een aanvullen de bijdrage uit het gemeentefonds te vragen. B. W. merkten bij dit voorstel op, dat deze aanvullende bijdrage beslist noodzakelijk is, ge zien het tekort van 483.556 op de begroting, het feit dat de plaatse lijke belastingen tot een maximum zijn opgevoerd, de begroting alles zins reëel van opzet is en dat alle reserves volkomen zijn uitgeput. De diverse raadscommissies die moesten worden herkozen, bleven in dezelfde vorm gehandhaafd. Wel bleken drie raadsleden steeds blan co te hebben gestemd, daarmede uitdrukking gevend aan een ver moedelijke ontevredenheid met de huidige samenstelling der commis sies.. Over werd echter gesproken. Nog enige rond de verkoop van de woning Kromme Esse 3 aan Molenbouw J. v. d. Berg. Dit voorstel werd ten slotte na stemming met tien tegen vier stemmen aangenomen. deze aangelegenheid niet in het openbaar Omtrent de mogelijkheid van Middelbaar Onderwijs in Waddinx veen, waaraan straks toch wel be hoefte zal zijn, zal het college van B. W. zich tot de Minister wen den. Ook zal het dit doen met be trekking tot een technische school. „Alhoewel het, nu in Gouda voor alle richtingen een technische school is gebouwd, minder gewenst - Abonnement: 1,40 per kwartaal bjj voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Burgemeester C. A. van der Hooft heeft gisteravond de beantwoording van de in de vorige vergadering ge houden algemene beschouwingen voortgezet. Hoewel hij toen reeds een en an der omtrent de gemeentefinanciën had gezegd, wilde de voorzitter nog op enkele punten ingaan, met name op de geldelijke gevolgen van het afstaan van grondgebied aan Gouda. „Ik betreur het,” aldus de voorzitter „dat aan onze wensen om compen satie niet is voldaan. Maar toch heeft de Minister beloofd later nog aandacht aan deze zaak te willen besteden. Wij hebben gevraagd om een subjectieve uitkering uit het Gemeentefonds, maar onze gemeen- Al eerder was de raad in gelicht, dat bodemonderzoek had uitgewezen, dat ’n nieuw zwembad aan de Kanaaldijk in verband met de toestand van de bodem aldaar finan cieel onmogelijk haalbaar zou worden. Er moest dus worden uitgezien naar een hoger ge legen stuk grond. Mede in verband met plan nen voor de nieuwe Tweede Bloksweg, met de aanleg waarvan mogelijk in de loop van 1966 kan worden begon nen, en met provinciale we genplannen, bleek een strook grond van ongeveer driehon derd meter breed tussen de Bloksweg en Piasweg parallel aan de Sniepweg ideaal ge schikt te worden voor be paalde openbare groenvoor zieningen. De bestaande plannen voor het nieuwe openluchtbad aan de Kanaaldijk bleken zonder meer naar het nieuwe terrein te kunnen worden overgehe veld. Bovendien blijft er aan alle kanten dan nog volop de ruimte voor verdere groen voorzieningen, wandelgele- genheden, aanleg van bepaal de sportterreinen, e.d. In het nieuwe plan, dat gisteravond aan de raad werd voorgelegd, was tevens een sporthal met een 25 meter binnenbad op genomen. Ten aanzien van de realise ring van dit plan zal in eerste instantie het woord zijn aan de minister van volksgezond heid, maar de burgemeester betoonde zich over de moge lijkheden bepaaldelijk wel op timistisch. Heden is van gemeentelijke zijde met de betrokken grond eigenaren reeds overleg ge pleegd over de aankoop van de voor de diverse plannen bestemde gronden. Dinsdagochtend, vijf minuten voor half tien. Met zekere hand laveert de bemanning van de drijvende bok „Jumbo” uit Amster dam het ongeveer 150 ton wegende brugdeel van de Waddinx veense hefbrug weer op zijn plaats tussen de beide heftorens. In alle vroegte dinsdagochtend haalde de drijvende bok, die maandag al was aangekomen, het tijdelijk op de loswal aan de Noordkade ’geparkeerde’ brugdeel weg. Gesleept door twee sleep boten van rederij Goedkoop werd de drijvende bok met de in detakels hangende brug in de juiste positie gebracht. Via een megafoon klonken de nodige commando’s en in precies twintig minuten was de ’operatie brug’ althans wat het tussenvaren van het brugdeel betreft, voltooid. Onmiddellijk werd begonnen met de verdere werkzaamheden, zoals het bevestigen van de hijskabels, de aansluiting van de elektrische installatie, e.d. Nadat het inmiddels vernieuwde brug dek nog van een slijtlaag zal zijn voorzien, verwacht men dat misschien nog morgen en anders in ieder geval zaterdag het gemotoriseerde verkeer weer van de brug gebruik kan maken. Precies 87 dagen is de brug dan buiten gebruik geweest, nadat in de vroege uren van 23 september het 55 ton wegende contra gewicht van de oostelijke hef toren naar beneden was gestort. Honderden Waddinxveners zullen een zucht van verlichting slaken, nu het overvaren met de pont weer tot het verleden zal gaan behoren. Voor vele bedrijven, die dagelijks aan de andere kant van de Gouwe moesten zijn, betekent het herstel van de brug een aanzienlijke besparing van auto-kilometers. Voor die leveranciers, die inderdaad dagelijks naar de andere kant moes ten, heeft het omrijden via Boskoop in die periode twaalfhonderd extra kilometers alsmede tenminste een kleine veertig uren tijds- verlies gekost, in geld omgerekend toch altijd nog een schadepost van verscheidene honderden guldens. Gisteravond en vannacht was de brug voor voetgangers reeds opengesteld, terwijl voorts de artsen bericht hadden gekregen, op welke wijze ook zij gedurende de nachtelijke uren met hun auto’s de brug konden passeren. T|E WADDINXVEENSE GEMEENTERAAD heeft gisteravond en van- nacht een soort marathon vergadering gehouden. Niet minder dan 5.J uur vergaderde de raad achtereen. Slechts onderbroken door enkele korte pauzes. Uitvoerig werd de gemeentebegroting 1965 behandeld en na de nodige opmerkingen van de raadsleden goedgekeurd. Gedetailleerd beant woordde burgemeester Van der Hooft gisteravond de in de raadsvergade ring van 26 november gehouden algemene beschouwingen der diverse raadsfracties, waarop de raadsleden nog gelegenheid tot repliek kregen. ""Gezien de bijzonder lange duur van de vergadering is het ons om tech nische redenen niet meer mogelijk in deze krant een volledig verslag van die marathon-vergadering te geven. In onze krant van 23 december a.s. zullen wij verder uitvoerig ingaan op hetgeen tijdens de raadsvergadering gisteravond werd besproken. Voor zover de ruimte het toelaat geven op deze pagina en pagina 9 nog een gedeeltelijk overzicht van het I lts Na een korte besloten zitting werd de raadsvergadering om streeks één uur vannacht weer her opend en nam de raad nog een be sluit met betrekking tot het zwem bad, waarover elders op deze pa gina meer, werd men het eens met de aankoop van twee woningen aan de Nesse van de fa. C. G. van den Akerboom, waarmede de sanering van de Nesse tot een einde kan worden gebracht en tenslotte ging men akkoord met de onderhandse aanbesteding van de nieuwe open bare streek-Ulo en de gecombineer de lagere school (Hervormd en Chr. Nationaal). „Onze gemeente is thans gebon den aan een leningsplafond (voor Waddinxveen 1,8 miljoen), en der halve kunnen niet alle noodzake lijke werken worden uitgevoerd,” zei de heer Van der Hooft. Alleen al voor de gas-, elektriciteits- en waterleidingen in de Vondelwijk is een bedrag van bijna 1,2 miljoen gulden nodig. Over de twee te bou wen scholen, het ketelhuis in Groenswaard enz., wilde de voor zitter dan nog maar niet eens spre ken. Hij sprak de mening uit, dat Waddinxveen, dat zo vooraan staat in de bestrijding van de woning nood, zeker wel zou mogen worden geholpen. Met betrekking tot de milde kri tiek op de woningbouw inzake wo ningwetwoningen en goedkope koophuizen voor Waddinxveners, herhaalde de voorzitter wat hij reeds in zijn voorlopige beantwoor ding had gezegd. Daarin verweet hij de inwoners van Waddinxveen in de tijd, dat er zeer goedkope wo ningen werden gebouwd, niet hun kans te hebben gegrepen. „Zelfs na dat wij folders hadden verstuurd, werd er niet gereageerd,” aldus de voorzitter. Later is er wel enige verbetering gekomen. In de jaren tussen 1958 en 1963 werd circa 22% der woningen door Waddinxveners gekocht. Voor 1964 bedroeg dit per centage 25. „Het beeld is dus nog niet zo somber,” merkte hij op. De voorzitter herhaalde, wat hij de vorige keer al over de woning- wetbouw had gezegd. „Hierin is on ze gemeente al zeer gelukkig,” zei hij. „Tussen 1946 en 1963 hebben wij 783 woningwetwoningen kun nen bouwen. We steken in dit op zicht ver boven andere gemeenten in Zuid-Holland uit”. Burgemeester Van der Hooft deelde mee te verwachten, dat de woningnood in 1968 voor Waddinx veen voorbij zal zijn. Ernstig wilde hij de raad ontraden om nóg goed kopere woningen (Bogaerswoningen e.d.) te willen bouwen. Daarvoor zou de grondprijs (ze mogen niet in één rij worden gebouwd) te hoog worden, en bovendien is de ruimte in deze woningen minder dan in de woningwetwoningen. II Z' 7 L tot f29.50

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1