Nieuw onderdak kath. voor van Boekhandel Veldwijk i Vanavond opent nationale vogeltentoonstelling 1 Marathonvergadering gemeenteraad openbare leesbibliotheek voor St. Pictorwijk De bibliotheek, die officieel op 1 januari a.s. in werking treedt, is geopend op dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur, op donderdag van 15.30 tot 17.30 uur en vrijdag van 19 tot 21 uur. Mevrouw Helderman zal als gediplomeerd bibliothecaresse de leiding hebben van de uitleen, waarbij zij door enkele vrijwillig sters zal worden geassisteerd. ''f Weekblad komt In mei woonoord Kerstzangavond Vox Jubilans Mevrouw Schouten overleden Kerkbouwactie Geref. Kerk in Groenswaard succesvol Volgende week koopavonden Kleurwedstrijd Turken gereed Postbestellingen rond feestdagen Piedro schoenen in Waddinxveen dag eerder Raadscommissies Heden Reeds nu is bouwcommissie zeker Programma Kerstavond in Gouda 130.000 van bedrag van Kerstavond jeugdclubs van de Immanuelkerk Belangrijke aanwinst Bodembouw verzekert gezonde kindervoet Voet-ongemakken en kwalen, die op latere leeftijd tot zulk een ern stige hinder kunnen zijn, ontstaan vrijwel altijd in de jeugdjaren. Me disch is vastgesteld, dat het dragen van ondeugdelijk of slechtpassend schoeisel bij kinderen voetafwijkin gen veroorzaakt. Ned. Bond van- Plattelandsvrouwen Huisvuil ophaaldienst Weer auto in Gouwe na slippartij Weekblad voor Waddinxveen - december U kunt NU reeds intekenen op prijs f 5.90 Passage 145 Telefoon 2620 Deze gids bevat een reeks betrouwbare adviezen over belasting e.d. JOKA Openbaar Leeszaal Voor de jeugd Parkeerruimte r uy 11 iu "5' burge- vervolg van pag. 1 Elseulers Belastingoids 19(5 9 Vanaf vanavond is het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat herschapen in één grote volière. Niet minder dan vier honderd van de meest uiteenlopen de vogelsoorten worden daar dan geëxposeerd door „De Vogelvrien den”, de Waddinxveense afdeling van de Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers. De opening om acht uur zal worden verricht door bur gemeester C. A. van der Hooft. i Enige wollen Smyrna VLOERKLEDEN door groothandel op Jaar beurs gebruikt; 150.p. st. Grote maten. Niet van nieuw te onderscheiden. Evt. thuis te bezichtigen. Brieven onder nr. 1014-3 aan het bur. v. d. blad. Ververs, van D. j •Jf Vanaf maandag 21 decem ber tot en met woensdagvond 23 december zijn alle Wad dinxveense winkels ’s avonds tot negen uur geopend. De woensdagmiddagsluiting komt volgende week te vervallen. Zoals wij vorige week reeds berichtten, wordt de week markt op woensdag 23 de cember gehouden. Op de avond voor kerstmis, donderdagavond 24 december, zijn alle winkels om zes uur gesloten. Het enthousiasme onder de leden van de Geref. Kerk voor de bouw- .actie is bijzonder groot. Dit kwam o.m. duidelijk tot uiting doordat on danks voorgaande collectes, de op 6 december gehouden collecte voor de nieuwe kerk opnieuw 1600 op bracht. Het totaalbedrag van 130.000 is op dit ogenblik het minimumbedrag waarop de financiële commissie kan rekenen. Het staat echter vast, dat dit nog aanzienlijk zal aangroeien, voordat de vier jaren van voorbe reiding zijn verstreken. Ongetwij feld volgen nog meerdere collectes in de loop der tijden. Daarnaast on dernemen ook de jeugdleden diver se activiteiten, die te zijner tijd in een financiële aanvulling zullen re sulteren. Gaarne herinneren we u aan de kerstzangavond die hedenavond in de Hervormde Kerk bij de hefbrug wordt verzorgd door de Ned. Herv. zangvereniging „Vox Jubilans” on der het motto „Komt allen tezamen”. Dit befaamde koor onder leiding van Marinus Egberts en met orgel begeleiding van Feike Asma, zal diverse kerstliederen ten gehore brengen. Ds. Joh. Verwelius ver zorgt een korte kerstmeditatie. De kerstzangavond vangt aan om half acht en is voor een ieder vrij toe gankelijk. koor. Aanvang 8.00 uur in de Immanuël- kerk. Voor dit doel hebben inmiddels dertig jongelui het initiatief geno men om binnenkort op te richten de JOKA, de Jongeren Kerkbouw Actie. De groep zal de acties ter ondersteuning van het bouwfonds geheel zelfstandig ondernemen. Tenslotte kan te zijner tijd nog worden gerekend op de helft van het bedrag, dat voor de .Antwoord ’64” actie in eigen kring bijeen werd gebracht. Met al deze weten schappen kan de financiële commis sie de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. De tekeningen van de twaalf jeugdige winnaars en winnaressen in de Sint Nicolaas-kleurwedstrijd van het Weekblad voor Waddinx veen hangen op dit ogenblik in het expositie-zaaltje van Boekhandel Veldwijk in de Passage. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afd. Waddinxveen, organiseert op woensdag 23 decem ber a.s. een kerstzangavond in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Op woensdag 20 januari wordt in lunchroom V. d. Water de eerstvol gende bijeenkomst van de afdeling gehouden. Mevr. Th. Roos-Cikot uit Alkmaar zal spreken over het on derwerp: „Huwelijksgoederenrecht en erfrecht”. De bouwactie voor de tweede Gereformeerde Kerk in Waddinx veen verloopt bijzonder succesvol. Nadat de actie voor het bouwfonds op 1 november j.l. startte met een bedrag van 6700, groeide dit be drag door de vrijwillige giften in middels aan tot 50.485. De bouw stenenactie, die 1 januari officieel gaat starten, heeft nu al een aantal inschrijvingen voor de komende vier jaren ontvangen tot een be drag van 85.000. Dit bleek tijdens een dinsdag j.l. gehouden vergade ring van de financiële commissie. Vanaf 1 januari zal een legertje van ongeveer 36 collectanten en collectrices er voor zorgen, dat op de afgesproken tijden de bouwste nen op juiste adressen worden be zorgd, waarbij men dan meteen de voor bepaalde perioden toegezegde bedragen hoopt te innen. Teneinde steeds wat nieuwe boe ken beschikbaar te hebben, neemt men deel in de Katholieke Biblio theek Centrale in Zuid-Holland, waardoor via een rouleersysteem steeds weer andere leesstof aanwe zig is. Het bestuur, waarin zitting heb ben de heren J. Th. Lemm (voor zitter), J. P. van Oosten (2e voor zitter), de dames mej. G. Th. M. v. d. Dool (secretaresse), mevrouw W. van Schaik-Kloeg en de heren C. C. v. d. Klauw (penningmeester), stelt zich ten doel de bibliotheek een openbaar karakter te geven, zodat deze ook ten dienste staat van niet- katholieken. Op 75-jarige leeftijd is gister ochtend in het ziekenhuis te Gouda overleden mevrouw M. Schouten van Elswijk. Mevrouw Schouten heeft in het Waddinxveense leven in de loop der jaren een belangrijke rol gespeeld, vooral in kringen van de toenmalige S.D.A.P., en na 1945 in de Partij van de Arbeid. Zij kon worden beschouwd als een van de pioniersters van de arbeidersbewe ging in Waddinxveen, die in moei lijke tijden, o.a. tijdens stakingen e.d. altijd op de bres stond. Van 1946 tot 1960 is mevrouw Schouten bestuurslid geweest van de vrouwenbond van de Partij van de Arbeid. Bovendien is zij veertig jaren lid geweest van de St. Nico- laas commissie. Zij was een trouw collectrice van het Kon. Wilhelminafonds, het Ned. Rode Kruis en het Rheumafonds. In augustus 1963 vierden de heer en mevrouw Schouten hun gouden hu welijksfeest. De overledene wordt zaterdag middag tussen één en twee uur ter aarde besteld op de algemene be graafplaats te Waddinxveen. De in januari a.s. acht jaar be staande Waddinxveense afdeling heeft reeds zevenmaal eerder een expositie georganiseerd. Tot dus verre droegen deze voornamelijk een locaal karakter. Voor het eerst is het nu nationale tentoonstelling, waarvoor vogels werden ingébracht o.a. uit Boskoop, Hazerswoude, Gou da, Bergambacht, Delft, Den Ham in Overijssel en Waddinxveen. Zang- en kleurkanaries, parkie ten, vele tropische soorten, Japanse meeuwen, nachtegalen e.d. zijn er voor de liefhebbers en belangstel lenden te bewonderen. De expositie is hedenavond ge opend van acht tot tien uur. Mor gen, vrijdag, gedurende dezelfde uren en zaterdag van ’s ochtends negen tot ’s avonds negen uur. Zaterdagavond om acht uur is de trekking van een aan de expositie verbonden verloting. De toegang bedraagt twee kwartjes voor vol wassenen en één kwartje voor kin deren. Financiële commissie: J. P. van Oos ten, voorzitter, A. H. van Gent, J. H. Mol, W. C. Slob en D. Uitbeijerse. Bouwcommissie: P. Lips, voorzitter, H. Huizer, P. Noordam en mr. H. T. van Schaik. Op maandag a.s., 21 december, organiseren de jeugdclubs van de Hervormde Immanuëlkerkgemeente gezamenlijk een adventsavond. Medewerking wordt verleend door de Jonge Kerkgroep en het kerk- In aansluiting op het op pagina 3 in deze krant geplaatste bericht over het ontsteken van de grote kerstboom op de Goudse markt, a.s. dinsdagavond om half acht, deelt het gemeentebestuur «-van Gouda nog mede, dat de boom zal worden ontstoken door de Noorse ambassa deur in ons land, Zijne Excellentie O. J. L. Kildal. Kerstliederen worden gezongen door het Haags Hervormd Kerk koor en meisjesleerlingen van de lagere scholen, onder leiding van dirigent Arie Pronk met begeleiding van een Wurlitzer orgel, bespeeld door Jan van Weelden. Medewerking verlenen voorts: Krijnie Poot, sopraan, Elfriede Bey er, alt, het koperkwartet Wim Har- denbol, en Maria Blom met haar klokkenspel. De kerstboom, een geschenk van de Noorse stad Kongsberg, is vijf tien meter hoog en werd dezer da gen met een grote vrachtauto uit Rotterdam naar Gouda vervoerd. De boom was met de „Breda” in de Maasstad gearriveerd. Niet minder dan ruim zeventig ballen en klok ken, alsmede een hoeveelheid slin gers met een lengte van bijna een kilometer, zullen de boom sieren. Het nieuwe gebouwtje van de Katholieke Openbare Leesbiblio theek aan de St. Victorstraat wordt zaterdagochtend in aanwezigheid van enkele gemeentelijke en ker kelijke autoriteiten officieel in ge bruik gesteld. In dit deel van Wad dinxveen zal men dan de beschik king hebben over een weliswaar kleine, maar toch behoorlijk geou tilleerde bibliotheek, annex lees zaal, waar voorlopig een keuze valt te maken uit niet minder dan dui zend boeken. De komende twee jaren zal de leesvoorraad aanzienlijk worden uitgebreid en men hoopt dan over ongeveer 3500 boeken te beschikken variërend van romans tot .avontu renverhalen, studie- en kinderboe ken, alsmede boeken in vreemde talen. Deze katholieke openbare leesbi bliotheek is in feite een dependance van de Stichting Christ. Openbare Uitleenbibliotheek te Waddinxveen aan de Juliana van Stolberglaan. Deze samenwerking is uitsluitend van financieel-technische aard, me de in verband met de voor dit werk zo broodnodige en niet onbelangrij ke overheidssubsidies. De Stichtingsacte voor de Kath. Openbare Leesbibliotheek werd on geveer een jaar geleden gepasseerd. Daarmede kwam tevens een einde aan het bestaan van de sterk ver ouderde zgn. parochiebibliotheek. Tijdelijk waren de boeken van de bibliotheek ondergebracht in het oude koepeltje in de tuin van de pastorie. Voor de koepel wordt thans een andere bestemming ge zocht. Dank zij de medewerking van een aannemersbedrijf uit Lopik, dat in het verleden veel in Waddinx veen heeft gebouwd, kon het be stuur de hand leggen op een be hoorlijke directiekeet, die men voor lopig in huur heeft verkregen voor een bijzonder laag bedrag per week. Met de inrichting van de bibliotheek en de aanschaf van de boeken e.d. was een bedrag van ongeveer tien duizend gulden gemoeid. De leesbibliotheek maakt een keurig verzorgde indruk, mede dank zij de medewerking van enkele plaatselijke bedrijven. Teneinde ook het leeszaalgedeelte levensvatbaarheid te geven, zullen naslagwerken worden aangeschaft en ligt het in het voornemen abon nementen te nemen op diverse weekbladen en tijdschriften. De verwachting bestaat, dat in mei van het volgende jaar, het op het terrein van de Ned. Kabelfa- briek te Waddinxveen in aanbouw zijnde woonoord zal zijn voltooid, zodat de honderd Turkse arbeiders, die thans bij het bedrijf in Delft werkzaam zijn, een defintief onder komen zullen hebben. In diezelfde periode wordt een tweede honderd tal Turken verwacht, die, eveneens in N.K.F.-dienstverband, in het woonoord op het Waddinxveense fabrieksterrein zullen worden on dergebracht. Blijkens een mededeling van het postkantoor hier ter plaatse, wordt alle post, die op donderdag 24 de cember a.s. vóór 16.00 uur ten post- kantore ter verzending wordt aan geboden bezorgd in de ochtendbe- delling van maandag 28 december. 0p oudejaarsdag, 31 december geldt dezelfde regeling. De dan vóór vier uur ’s middags afgegeven post wordt besteld op zaterdagochtend 2 janu ari. De lichtingen van de brieven bussen, die nog aansluiting geven °P deze laatste ver zendmogelijkheid voor de feestdagen, geschiedt beide dagen om half vier ’s middags. De voor genoemde tijdstippen af- Segeven poststukken worden name- hjk nog dezelfde avond per trein “aar hun bestemming vervoerd en I bunnen dus, ondanks het uitvallen I ,an een aantal nachtposttreinen, I toch onmiddellijk na de feestdagen I dij de geadresseerden worden afge- I ’averd. (Ingezonden mededeling) Het veerkrachtige beenderstelsel van jonge kinderen laat zich name lijk gemakkelijk wegdrukken en vervormen. Juist daarom is het risi co van min of meer ernstige voet- vervormingen aanwezig, niet alleen door te nauwe schoenen, maar ook bijvoorbeeld door te nauwe nylon- sokjes. Deze kunnen de beweeglijk heid van de tenen ernstig belem meren en daardoor dezelfde schade veroorzaken als slecht passende schoenen. Vooral de „mode” in de kinderschoen deed afbreuk aan de stelregel om de groeiende kinder voet een natuurlijke voetbodem te geven. Na jaren van studie en voorberei ding was het de PIEDRO kinder schoen, die nu ook in Waddinxveen ingang heeft gevonden dank zij Van der Lee’s schoenenmagazijn uit de Kanaalstraat, waarmede een omme keer werd bereikt. Door het zgn. drie-wijdtensysteem is met de Piedro kinderschoen een schoeisel beschikbaar gekomen, dat qua vorm en stand de kindervoet géén geweld aandoet, mede door een bodembouw, die gezonde voetjes ook gezond kan houden. De jeugdseries, van deze op zichzelf niet goedkope, maar wel degelijke, gezonde en me disch zeer veel aanbevolen schoen, zijn er in de maten van 18 tot 36. V erordeningencommissie meester C. A. van der Hooft (voor zitter), A. H. van Gent, H. Huizer en P. Noordam. Subsidiecommissie: T. (voorzitter), Ph. Kroes, J. P. Oosten, J. van den Roovaart en Uitbeijerse. Per 1 januari zijn periodiek af tredend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim de heren G. Koppelaar, H. J. Egberts en J. W. Verbakel. Gisteravond be sloot de raad deze aftredende leden te herbenoemen. Voorts zitten in deze commissie mevrouw J. van Dij ken-Verhoef f en de heren P. de Lijster, W. J. A. Ming en P. Slie- drecht. Zowel volgende week als in de week na kerstmis zal het Weekblad voor Waddinxveen op woensdag verschijnen. Alle berichten voor de redactie dienen uiterlijk op maandag avond in ons bezit te zijn. Ook de advertenties dienen beide weken een dag vroeger te worden opgegeven. In beide weken kunnen na maandagavond vijf uur geen advertenties meer worden aangenomen. In verband met de a.s. kerstdagen en nieuwjaarsdag wordt op deze feestdagen uiteraard geen huisvuil opgehaald. Het huisvuil, dat normaal op vrijdagochtend 25 december zou zijn opgehaald, wordt nu opgehaald op donderdag 24 december in de loop van de dag. Dit betreft de ophaaldienst in de Oranje- wijk en de Vondelwijk. Het huisvuil, dat normaal op vrijdagmiddag 25 december zou zijn opgehaald aan de Noordkade, Henegouwerweg, Brugweg, Kromme Esse, Trompstraat, Piet Heinstraat en De Ruijterstraat, wordt opgehaald op maandagochtend 28 december. Voor nieuwjaarsdag, 1 januari, geldt dezelfde regeling, met dien verstande, dat het huisvuil in de Oranjewijk en Vondelwijk wordt opgehaald op donderdag 31 december en in de andere genoemde straten op maandag 4 januari. „Van de speeltuinen wordt een goed gebruik gemaakt,” zei de voor zitter sprekend over het jeugdwerk. Naar aanleiding van een vraag in de algemene beschouwing van de VVD naar de mogelijkheden van „avontuurlijke” speelplaatsen (met b.v. een oude auto, boomstronken, enz.) zei hij de aanleg daarvan ei genlijk te zien als een particulier initiatief. Wel zal binnen niet al te lange tijd een plannetje aan de raad worden voorgelegd. De gemeente kan overigens geen verantwoorde lijkheid dragen voor hetgeen er op zo’n speelplaats gebeurt, onder meer in verband met de te hoge kosten, verbonden aan toezicht bij dergelijke speelplaatsen. Wat betreft de plantsoenen zei de heer Van der Hooft, dat het b.v. voor moeders met jeugdige kin deren altijd is toegestaan op de grasvelden te gaan zitten. In antwoord op een vraag naar meer parkeerruimte, deelde de voor zitter mee, dat daar in de plannen reeds rekening mee wordt gehou den. Zo zal aan de Kerkweg een parkeerplaats worden aangelegd, zodra de Chr. Nat. school aldaar is afgebroken. Het COM-rapport, waarvan de in houd nog niet ter kennis van de raad was gebracht, noemde de voor zitter „niet alleszeggend en niet buitengewoon praktisch. De burge meester zegde echter toe, dat er in ruime mate overleg zal zijn met de middenstand over de winkelbouw- plannen. In dit verband stelde hij een middenstandsvergadering in het uitzicht begin volgend jaar, waar al de bouwproblemen nog eens uit voerig de aandacht zouden krijgen. (Het hierna in de raad besprokene zullen wij weergeven in onze krant van woensdag 23 december). Voor de tweede maal in één week tijds is op dezelfde plaats een auto in de Gouwe gereden. Ook nu kon den de beide inzittenden, wederom afkomstig uit Waddinxveen, de auto tijdig verlaten. Ook dit ongeluk gebeurde, door dat de auto bij de zandoverslag- plaats tegenover de zuivelfabriek slipte op het natte zand, dat op de weg lag. Hetzelfde gebeurde vorige week met een eveneens uit Wad dinxveen afkomstige auto met drie inzittenden. Toen werd tegen de vervoerder v.an het zand procesver baal opgemaakt. Het laatste ongeluk gebeurde j.l. dinsdagavond kort na half elf. De auto werd bestuurd door de 38-ja- rige heer G. A. M. Weck van de Kon. Wilhelminasingel. De heer Weck en zijn 32-jarige echtgenote zagen kans de auto te verlaten en zwemmend de w,al te bereiken. (zie ook het bericht op pagina 4 in deze krant.) BELANGSTELLING VOOR NEDERLANDSE BLOEMENPRACHT Elk jaar komt een steeds groter anatal Engelsen voor vakantie naar het Europese vasteland. Het valt ons op, dat thans reisverenigingen en dagbladen veel aandacht beste den aan voorjaarstrips, naar deze gewesten. Het hoofddoel van deze reisjes vormen de bollenvelden, Amsterdam en Madurodam. De Engelsen worden gewezen op het feit dat Nederland in het voor jaar onovertroffen schoonheid biedt voor liefhebbers van bloemen, spe ciaal bolgewassen. Een bezoek aan de Keukenhof, Aalsmeer, de bollen velden rond Haarlem, de bloemen- stalletejs in Amsterdam vormen de hoofdpunten. Men wijst de candi- daat-reizigers niet alleen op onze bloemenpracht, maar ook op de Amsterdamse grachten, de draaior gels, zelfs op de charme van de nauwe straatjes geplaveid met „kinderhoofdjes”. Voor het jaar 1965 zijn de leden van de verschillende raadscommis sies gisteravond weer benoemd. De samenstelling van deze commissies is gelijk gebleven aan die in 1964. De commissies zijn verdeeld als volgt: Commissie van bijstand in het be heer van de gemeentelijke bedrijven van gas, water en elektriciteit: ir. J. P. H. Venema (voorzitter), Ph. Kroes, H. Mulder, J. v. d. Roovaart en T. Ververs.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 9