In Waddinxveen moet komende veel gebeuren zeer jaren nog Het Teken AARDGAS IN 1965 4 n B ■1 h'.‘ ■I nieuwsblad Onafhankelijk Begrotingsvergadering II Nieuwe initiatieven en ideeën moeten meer leven in de gemeente brengen Préfontaines VAN EEUWEN Brouwer Nesse 40 Tandverzorging éi Verschijnt elke donderdag Verwarmingsbedrijf „Zuid-Holland” Winkels vanavond tot 9 uur geopend 11 in y Wijnhandel I Voor SPAARBANKZAKEN zal onze bank GESLOTEN zijn op 28, 29 en 30 december a.s. Voor andere bankzaken zijn wij normaal Geopend. I Op 31 december a.s. zijn wij geheel Gesloten. IN GOUDA GEVESTIGD: KORTE TIENDEWEG 12, TEL. 30 3 3, 7 HUIZEN VANAF DE MARKT EN KLEIWEG 108, TEL. 6 0 33, NAAST KLÊIWEGBRUG GOUDA YMU1DEN SPECIAAL AANBEVOLEN Coöp. Raiffeisenbank ’’WADDINXVEE N” ZWUNDRECHT 1 I I’ Ambtsge bed Heplieken Ladderwagen Slijterij en ^/zz Meer initiatieven Ge meen te vlag Verontreiniging f Rig. H, - Weekblad voor Waddinx vee WOENSDAG 23 DECEMBER 1964 20e JAARGANG - Nr. 1015 een Zuidkade 3, telefoon 2105 fi i orakeltaal voor hen, die vervolg op pag. 5 lory En cm. «£fce ptus Bovendien gratis wijnglas bij elke 2 flessen In onze krant van vorige week publiceerden wij reeds een deel van het verslag van de op 16 december gehouden raadsvergadering. Gezien het nachtelijke karakter van die vergadering was het ons niet mogelijk in de krant van de volgende dag reeds het volledige verslag af te drukken. Het verslag van vorige week bepaalde zich dan ook tot het eerste deel van de beantwoording door burgemeester Van der Hooft van de op 26 november gehouden algemene beschouwingen van de diverse raadsfracties. Voorna melijk ging de heer Van der Hooft toen in op de financiële aspecten, de woningbouw en woningnood, het onderwijs, speeltuinruimte voor de jeugd, parkeervoorzieningen en middenstandsaangelegenheden. Vandaag geven wij het vervolg op het betoog van burgemeester Van der Hooft en de daarop volgende replieken van de diverse raadsfracties. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur v.m. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon 2238. 9n Me. qj^ede steld het ambtsgebed maar geheel af te schaffen naar aanleiding van in die vergadering gepasseerde on aangenaamheden. fob' Vraagt vrijblijvend offerte over GASGESTOOKTE CENTRALE VERWARMING Willem de Zwijgerlaan 16, Leiderdorp, telefoon 01710-33318 precies zoals de Joden zaten te wachten op een Verlosser naar eigen plan. Zelfs hun leidende theologen, die er alles van wisten, roeren zich niet wanneer de Wijzen uit het Oosten komen vragen naar de Koning dep Joden. Het klopt niet met hun theo logie en niet met hun nationalisme. Dit Kind is een teken van het werken Gods in de wereld. Niet volgens onze verwachtingen. Niet naar onze plannen. Mis schien bekruipt ons aanvankelijk een gevoel van diepe teleur stelling wanneer we ons afvragen: „Is dat alles?” En alleen wie ootmoedig, in geloof als de herders, komt en ziet, zal aanbidden. „Met begrijpen zal ’t niet gaan; Grijp het onbegrepen aan.” d? mrm, ati h&ed de voorzitter, dat zo’n auto zeker honderdduizend gulden kost. „In de toekomst zullen wij toch tot aan schaf moeten overgaan,” zei hij. „Overigens behoeven bewoners van de hoogbouw tot zolang niet be nauwd te zijn, omdat wij Boskoop hebben gevraagd in geval van nood hun ladderwagen te sturen.” Vanavond zijn alle winkels in Waddinxveen geopend tot 9.00 uur. Ook de weekmarkt, die in verband met Kerstmis vandaag wordt ge houden, duurt als gewoonlijk tot negen uur. Donderdagavond 24 december slui ten alle winkels om zes uur. Het oude Reglement van Orde voor de raadsvergadering dateert van 1919. Thans staat het weer op de helling. Het zal uiterlijk in fe bruari a.s. in een openbare raads vergadering worden behandeld. „B. en W. hebben,” aldus de voor zitter, „omtrent het ambtsgebed overleg gepleegd met prof. dr. H. Jonker, hoogleraar aan de faculteit der godgeleerdheid te Utrecht. Deze heeft geadviseerd het gebed aan het eind van de vergadering te la ten vervallen, en in het openings gebed enige wijzigingen aan te brengen. De concepttekst zal in het nieuwe Reglement van Orde wor den opgenomen.” Hiermee beant woordde de voorzitter de heer T. Ververs (PvdA), die enige raads vergaderingen geleden had voorge- Nadat de burgemeester zijn be antwoording van de algemene poli tieke beschouwingen had beëindigd, kreeg de raad gelegenheid tot re pliek De heep H. Huizer (Herv. Kies- ver.) zei met belangstelling te heb ben geluisterd, naar de vragen, die door de raad in de beschouwingen waren gesteld. Aanvankelijk was hij het niet eens geweest met het splitsen van de algemene beschou wingen en de beantwoording daar van in twee vergaderingen. Nu hij had gehoord, hoe diepgaand de voorzitter op alle vragen had kun nen ingaan, doordat hij zich daarop ruimschoots had kunnen voorberei den, was de heer Huizer hem daar voor toch erkentelijk. De heer Huizer merkte op, de voorzitter in zijn antwoord niet meer over de markt te hebben ho ren spreken. Deze antwoordde daarop, dat op het ogenblik wordt nagegaan, hoe de kosten van de markt te drukken. Daartoe zal een reorganisatie wor den doorgevoerd. „De markt heeft ons in 1964 amper duizend gulden gekost. De werkzaamheden aan de Sniep- weg bij het spoorwegviaduct hebben door een reeks van moeilijkheden een grote vertraging ondervonden. De voorzitter deelde echter mede, dat de betrokken aannemer zwart op wit had verzekerd het werk in 1965, zonder enige prijsverhoging, af te maken. De werken aan de Noordkade konden door het drukke verkeer als gevolg van de gesloten hefbrug geen voortgang vinden. Maar in maart van het komende jaar zal met het leggen van een definitief wegdek een begin worden gemaakt. Ten aanzien van de Brugweg merkte burgemeester Van der Hooft op, dat verbreding inderdaad is ge wenst. Mogelijkheden in deze rich ting zullen worden onderzocht. Vooral als de nieuwe provinciale weg over de Winterdijk gereed komt, is het goed ook via de Brug weg een goede uitvalsweg te hebben. In antwoord op vragen naar een ladderwagen voor Waddinxveen, zei Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. VUanneer dit kind in de kribbe een man geworden is, zal hij zeggen: „Het Koninkrijk Gods is binnen in U”. Het is aan dovemans deur geklopt. Herhaaldelijk proberen de Joden Hem koning te maken, hun toekomstverwachting is aards. „Mijn kracht wordt in zwakheid volbracht,” zegt Hij, die eens als kind in doeken in de kribbe lag. Maar het is wachten op de man die het zwaard zal trekken tegen de Romeinen. Het kind in doeken in de kribbe een teken. Een teken, dat wijst naar het woord van de profeet Jesaja: „Mijn gedachten zijn hoger dan uw gedach ten, spreekt de Heer”. Met dat teken hebben wij het ook in deze tijd en voor onszelf maar al te veel te kwaad. Zoals de Joden him eigen messiasver- wachting hadden en het teken niet herkenden, zo hebben wij onze eigen verwachtingen van God, ons eigen beeld van God. Wanneer wij tot God gaan, weten wij al van te voren wat wij nodig hebben, en hoe ons gebed ver hoord dient te worden. God is een goede God, wanneer Hij ons onze zin geeft. En we noemen dat met een vroom woord ’gebeds verhoring’. God laat ons in de steek, wanneer Hij ons niet onze zin geeft, wanneer Hij onbegrijpelijk handelt, en dan klagen wij dat God niet antwoordt. Dan gaan we ons afvragen of Hij er wel is Wij zoeken een God en gaan tot een God v.an ons eigen maaksel, volgens onze eigen consepties. f De voorzitter toonde zich ver heugd met een vraag omtrent de schooltandverzorging, die in de ge zamenlijke algemene beschouwing van Herv. Kiesveren. en S.G.P. was gesteld, vooral omdat van die zijde altijd bezwaren tegen de school tandverzorging hadden bestaan. Op deze opmerking kreeg de voorzitter later tijdens de replieken van de heer H. Huizer (Herv. Kies veren.) het verwijt, dat de Herv. Kiesvereniging nooit iets tegen de schooltandverzorging had ingé bracht. De voorzitter maakte daar op zijn excuses en zei in deze zaak de Herv. Kiesvereniging en SGP te hebben verward. Met betrekking tot de schooltand verzorging zei de voorzitter, dat in Waddinxveen wellicht met een ver wijzingssysteem zal kunnen worden gewerkt. Een overeenkomst hierom trent wordt spoedig verwacht. „Overigens,” zo zei hij, „blijkt uit de statistieken, dat de meeste ou ders in onze gemeente hun kinderen zelf al naar de tandarts sturen. Van alle Waddinxveense kinderen staat zeventig tot tachtig procent onder geregeld tandheelkundig toezicht.” f X Abonnement: 1,40 per kwartaal by voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. per fles slechts 2.»5 „gn dit zal u een teken zijn, gij zult het kind vinden in doeken gewonden en liggend in een kribbe.” Wij kennen de engelenboodschap uit ons hoofd en we horen die merkwaardige woorden niet meer, die spreken van een teken. De engel zegt niet alleen maar, dat de Zaligmaker geboren is en dat Hij in doeken gewonden ligt in een kribbe. Hij zegt er bij, dat dit een ’teken’ is. Dat teken brengt verwarring. Met de herders wachtte heel het volk der Joden op de Zalig maker, de Messias. Men had daar zo zijn eigen gedachten over, die door geslachten van theologen waren gevormd. De Zalig maker, de Messias, dat zou de zoon zijn van David. En David was de schier legendarische grondvester van het rijk, de veldheer, die de heidenen ten onder bracht. De Messias, Davids zoon, zou dat rijk weer herstellen tot „een koninkrijk van alle eeuwen” zijn heerschappij zou zijn „van geslacht tot geslacht” en alle heidenen zou hij onder zijn voeten vertreden. De Joden behoefden naar die heidenen niet ver te zoeken, de Romeinen beheersten het heilige land en vanuit hun burcht ’Antonia’ de heilige stad. Ze wachtten maar tot Hij komen zou, die het Koninkrijk Gods zou vestigen. De burgemeester zou er prijs op stellen, indien er initiatieven zou den worden genomen tot het hou den van een fotowedstrijd over Waddinxveen. Hij acht een der ge lijke wedstrijd van belang voor het gemeente-archief. „We hebben al een verzameling over oud-Wad dinxveen,” zei hij. Een jaarlijkse tuinenwedstrijd zou hij ook toejuichen. werden in de WD beschouwing als voornaamste luchtverontreinigers genoemd. De voorzitter antwoordde hierop: „In tuinderskringen wordt hoe langer hoe meer gesproken over het overgaan op aardgas als warm- te-energie, waardoor het gebruik van roet producerende stookolie zal verminderen.” Met betrekking tot de luchtver ontreiniging door uitlaatgassen van stilstaande auto’s, zei de voorzitter, dat hij een studie had gemaakt van het onderzoek van de Rotterdamse verkeerspolitie. Bij dit onderzoek is vastgesteld, dat een verkeersagent temidden van uitlaatgassen produ cerende auto’s dagelijks slechts wei nig giftige stoffen binnenkrijgt. Het bleek dat een dagelijkse si garettenroker tweemaal zoveel ver giften had ingenomen dan een ver keersagent inademde. „Aan de Hoge Raad van Adel is,” aldus de voorzitter, „advies ge vraagd voor het ontwerp van een gemeentevlag. Het resultaat, vierkante gele vlag met zwarte op gelegde sleutels, is niet erg geluk kig gebleken, en daarom zal op nieuw overleg worden gepleegd.” De voorzitter zei nog, er ernstige bezwaren tegen te hebben, dat de Nederlandse vlag te pas en te onpas bij gelegenheden (zwembad, sport velden), die de hele zomer zijn ge opend, wordt gebruikt. „De natio nale vlag dient alleen te worden gehesen op feestdagen,” meende hij. De VVD noemde in haar politieke beschouwing de water- en luchtver ontreiniging een bedreiging van de volksgezondheid. Voorzover de ver vuiling van sloten wordt veroor zaakt door varkensmesterijen en kippenfokkerijen, zei de voorzitter, dat hiertegen thans maatregelen zijn genomen. Werden voorheen de voorwaarden om vervuiling van sloten tegen te gaan eerst gesteld na het bouwen, nu worden die voorwaarden van te voren als bin dend in de bouwvergunning op ge nomen. Tuinbouwschoorstenen en stil staande auto’s met draaiende motor W'S’Wi i <■3 IÉ,’

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1