Kantonniers kregen erstkransen Weinig debatten over de gemeentebegroting i a HERV. GEMEENTE BOUWT KERK DE KERKEN NODIGEN Laatste eer aan weer over van Zaterdagavond kon verkeer de hefbrug FRA-VA-KO’s Geslaagd Uitbreiding consultatiebureau mevr. Schouten Sport Vogelexpositie werd succes Afscheid van veerpont I In Groens waard: Kerstavond C.P.B. van flinke krachten Weekblad verschijnt 30 december Inter kerkelij ke nachtdienst in de Immanuelkerk MHEEMSKERK A. J. van den Berg WARENHUIZEN Kerstfeest voor de bejaarden WSE-totonieuws 1 GEÏRO Schouwburg Bioscoop BE FAIR-nieuws Kath. bibliotheek in gebruik genomen Spreekuur voor woningzoekenden naging Weekblad voor Waddinxveen - 23 december 1964 I 2 SOEPKOPPEN met schotel voor een gulden van Het ko ket sprak 2587, 2979, 3942, 4338, Gero ZUduro ROMANTI, Nr. 730 Stilstaande klok Ikr nis verenigingen Weinig problemen Techniscli onderwijs Militaire tehuizen IkiiiiMt uiet saiueu JLuchtverontreiuiging Hogere subsidie 1637, 2205, 2601, 3024, 4014, 4392 4675, 4702, 4806,’ 4981, 4982, 5267, „Geen God” uiet juist (foto Sjaak Noteboom) 1830, n.m. vervolg van pag.^1^ vraaagt voor spoedige indiensttreding (4-1-1965) enige Het Weekblad voor Waddinx veen zal volgende week niet op donderdag maar op woens dag 30 december verschijnen. Voor de redactie bestemde stukken dienen uiterlijk a.s. maandagavond om zes uur in ons bezit te zijn. Advertentieteksten voor deze laatste krant van 1964 kunnen worden opgegeven tot maan dagmiddag half zes. DOKTERSDIENSTEN De doktersdienst zal worden waar genomen van donderdagavond 8 uur t.e.m. zaterdagmorgen 8 uur door dokter J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2979 en van zaterdag morgen 8 uur t^e.m. maandagmor gen 8 uur door dokter C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, telefoon 2676. REMONSTRANTSE KERK Eerste Kerstdag: v.m. 10 uur: jonxn. it. a C. D. de Graeff, van Den naag CHR. AFGEbCHElD. GEMEENTE Eerste Kerstdag: van. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A F. Verloop Tweede Kerstdag: v.m. 10 uur: as. A F. venoop zonaag 27 decemoer: van. 9.3ü en nam. 5 uur: ds. A F. Verloop Woensdagavond geen aienst. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Dorpsstraat 33 Tel. 2218 Aannemersbedrijf voor telefoonwerken 5 Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b g.g. 2184 Voor het doctoraal examen ge neeskunde is aan de Rijksuniverji- teit te Utrecht geslaagd de heer J. Hemminga te Waddinxveen. Nadat hij het bedrag had gezien, dat op de begroting was uitgetrok ken voor het onderhoud van de klokken in Waddinxveen 214, kon de heer Ververs zich voorstel len, dat de klok in de N.H. Kerk bij de brug al geruime tijd stil staat. Burgemeester Van der Hooft gaf toe, dat een klok behoort te lopen. „Het stilstaan van de klok is het stilstaan van de tijd in de gemeen te,” zei hij. Maatregelen zullen wor den genomen. De heer H. Huizer vroeg, of Het Groene Kruis in vergelijking met andere verenigingen niet met een te hoog subsidiebedrag op de begro ting voorkwam. Dit bedrag bleek echter in het verleden bij raadsbe sluit te zijn vastgesteld, zodat dis cussie hierover niet mogelijk was. De heer A. H. van Gent (PvdA) vroeg naar de mogelijkheid na te gaan, of er voor Het Groene Kruis geen ruimte zou zijn te vinden in de flatgebouwen in de nieuwe wij ken. Dit om te voorkomen, dat de moeders uit de nieuwe wijken een te lange wandeling naar het huidige gebouw in de Stationsstraat moeten maken. Hierop antwoordde de voor zitter, dat dit ook al tegen de archi tect was gezegd, en dat dit niet al leen voor Het Groene Kruis gold. In de Herv. Immnuëlkerk wordt morgenavond om elf uur een inter kerkelijke Kerstnachtdienst gehou den. Voorgangers zijn Ds. J. Snoey, Geref. Pred. en Ds. W. F. van der Staat, Ned. Herv. Pred. te Zeven huizen. Medewerking door het koor GEREFORMEERDE KERK Eerste Kerstdag: van. 9.00 uur: ds. B. Aoeakoek v.m. 10.30 uur: as. B. Koeaxoek n.m. 7.UU uur; ds. J. Snoey zonaag 27 december: v.m. 9.00 uur: ds. B. Koeakoek v.m. lu.30 uur; as. B. Koeaaoek n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekaoek De gemeentebegroting zelf - we gens de financiële nood van de ge meente zeer nauwgezet samenge steld - bood weinig gelegenheid tot debatten. Slechts op enkele onder delen, vaak van ondergeschikt be lang, werd een aanmerking ge maakt. Bij de behandeling van de Begroting van openbare veiligheid, vroeg de financiële commissie zich af, of het niet mogelijk zou zijn be- De heer P. Lips (PvdA) vond, dat niet al te veel op het technisch on derwijs te Gouda moest worden ge bouwd. De Technische School in Gouda was al boordevol meende hij en bovendien zag hij problemen bij het vervoer van de leerlingen naar Gouda. De voorzitter zag eventueel wel mogelijkheden in een depen dance van de Goudse Technische School in Waddinxveen. In antwoord op de suggestie van de heer Lips bij de plas ten noorden van het rioolgemaal een wandelpark aan te leggen, zei de voorzitter, dat dit ook de bedoeling is. In het Herv. Wijkgebouw werd ’t kerstfeest voor de bejaarden ge vierd. Een kerstverhaal werd ver teld door de dames Haspels-Biil en Noteboom-van ’t Slot. Het Geref. kinderkoor zong kerstliederen. De kerstviering werd met een brood maaltijd besloten. Bij de behandeling van het begro tingshoofdstuk Onderwijs, kunsten en wetenschappen zei de heer J- H. Mol de subsidie van vijf gulden voor de militaire tehuizen van het Humanistisch Thuisfront wel laag te vinden in vergelijking met vijf tig gulden per organisatie voor de militaire tehuizen van andere rich tingen. Het antwoord van de voorzitter hierop was, dat het niet om het be drag gaat, maar om de geste. Onder zeergrote belangstelling is zaterdagmiddag j.l. op de algemene begraafplaats het stoffelijk over schot ten grave gedragen van me vrouw M. Schouten-van Elswijk, die vorige week woensdag in de leef tijd van 75 jaar in het ziekenhuis te Gouda overleed. Vele kransen dekten de baar, o.a. van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid, van het NIVON en van het Koningin Wilhelminafonds. Overledene vervulde vele jaren een belangrijke rol in het politieke en verenigingsleven, terwijl zij ook een grote steun was voor haar echtge noot, het oud-raadslid, de heer M. Schouten bij diens arbeid in het politieke leven. De arbeidersmuziekvereniging „Voorwaarts” speelde ten afscheid het socialistische strijdlied „Morgen rood”. Namens de familie sprak de heer G. de Beer, een schoonzoon van overledene, een dankwoord voor de grote belangstelling, ondervon den tijdens de ziekte en na het overlijden van mevrouw Schouten. Om technische redenen zijn wij zeer tot onze spijt gedwongen de sportrubriek deze week te laten vervallen. Voorts stelde de financiële com missie de vraag, of de Culturele Kring en de Kunststichting, die beide voor een subsidie in aanmer king komen, niet kunnen worden samengevoegd. „Samengaan zou nooit goed gaan,” antwoordde de voorzitter. „Er is hier sprake van twee verschillende grootheden. De Culturele Kring houdt zich bezig met muziek, toneel en zang, terwijl de Kunststichting meer is gericht op de beeldende kunst.” morgen” is de titel van de film met in de Mar- Aanmelden mondeling of telefonisch, uitsluitend 28 en 30 december tussen 19.tot 20.30 uur, Van Goghstraat 36, Reeuwijk, Telefoon 01829-624. De heer J. H. Mol (VVD) was nog niet geheel tevreden met wat de voorzitter had gezegd over de be strijding van de luchtverontreini ging. Het ging de heer Mol niet uit sluitend om de uitlaatgassen van auto’s, maar ook om de luchtveront reiniging in het algemeen. Zijn ge dachten gingen daarbij uit naar de huizen, waarvan de centrale ver warming met olie wordt gestookt. De voorzitter gaf de heer Mol gelijk, dat de luchtverontreiniging de aandacht moest blijven houden. In antwoord op problemen rond de oliestook zei hij, dat de roetvorming bij het gebruik van de lichtere olie HBO 1 of HBO 2 zeer gering is. paald materieel van de wel zeer kostbare brandweer-organisatie af te stoten om op die wijze tot bespa ring te komen. Er kan altijd worden gerekend op hulp uit buurgemeen ten. De voorzitter antwoordde hier omtrent het advies van de Rijksin- specteur van het brandweerwezen in Zuid-Holland te zullen inwinnen. De heer Mol was het met het principe, dat de subsidie niet méér is dan een geste ten dele wel eens, maar zei, dat wanneer alle gemeen ten er zo over zouden denken, het voor de militaire tehuizen wel een droevige zaak zou worden. Hij stel de voor de subsidie van vijf gulden aan het Humanistisch Thuisfront te verhogen tot vijfentwintig gulden. De stemming, die vervolgens over dit voorstel van de heer Mol werd gehouden, leverde het Humanistisch Thuisfront niet het voordeel van twintig gulden extra op. Het voor stel werd met de stemmen van de de grote veilinghal aan de Brede- weg. De tournooien worden alleen gespeeld op de zaterdagen dat er buiten niet gevoetbald kan worden. Hedenavond (23 december) is er weer clubavond waar vele prijzen zijn te winnen. De toto-inlevering in het clubge bouw en aan de bekende adressen is niet donderdagavond maar in verband met de Kerst op woens dagavond. Het clubgebouw is de tweede kerstdag om 2 uur geopend. Ter ge legenheid van de kerst is het geheel in een gezellige kerstsfeer gebracht. Tot tweede kerstdag dus. In een gisteravond gehouden druk bezochte gemeentevergadering zijn enkele voor de Herv. Gem. ingrij pende besluiten genomen. Enthou siast en eenstemmig werd o.m. be sloten tot de bouw van een nieuwe kerk in het uitbreidingsplan Groens waard. De opzet is een kerk met 600-650 zitplaatsen. De kerkvoogdij zal de plannen ten spoedigste ver der uitwerken en op korte termijn een commissie benoemen welke de benodigden gelden zal bijeenbren gen. De pres.-kerkvoogd, de heer W. Buitelaar, deelde mee dat begonnen kan worden met een reeds bestaand fonds met een bedrag van rond vijftigduizend gulden. Voorts werd na langdurige dis cussies besloten in de Herv. kerk met ingang van 1 februari 1965 alle zitplaatsen vrij te geven en daarmee het huursysteem volledig op te hef fen. heren: Mulder (SGP), Noordam (AR), Slob (CHU), Huizer (Herv. Kiesver.), Uitbeijerse (Herv. Kies- veren.), Van den Roovaart (CHU), Van Schaik (KVP) en Venema (AR) tegen, afgestemd. De heer H. Huizer liet hierbij nog de aanteke ning maken, dat hij principieel te gen elke subsidie aan het Humanis tisch Thuisfront was. Met deze stemming was het laat ste over de begroting van 1965 ge zegd. De gehele begroting werd daarna zonder hoofdelijke stemming door de raad aanvaard. Kerst program ma „Gisteren, vandaag en d- fik.. hoofdrollen Sophia Loren en cello Mastroianni, die tijdens de komende feestdagen in de Schouw- burg-bioscoop te Gouda draait. De rolprent speelt zich af in Na pels, enkele jaren na de oorlog, waar Adelina (Sophia Loren), zwar te handel drijft in sigaretten. Een veroordeling met alle daaruit voort vloeiende moeilijkheden volgt. Er ontstaan kostelijke situaties, met de Italiaanse humor op z’n best. In samenwerking met het dagblad „De Rotterdammer” organiseert Be Fair weer twee zaal-voetbaltour- nooien in januari. We hebben hier voor de beschikking gekregen over In aanwezigheid van burgemees ter C. A. van der Hooft en wethou der S. Pille is zaterdagochtend het nieuwe gebouwtje van de Katholie ke Openbare Leesbibliotheek aan de Sint Victorstraat officieel in ge bruik genomen. De tweede voorzitter, de heer J. P. van Oosten wees op de grote be tekenis van de opening van dit meuwe gebouw en hij hoopte dat deze leesbibliotheek Icing en nuttig werk zou mogen verrichten, niet al leen in het belang van de katholie ke bevolkingsgroep maar ook van de overige bewoners in Waddinx- veen-Zuid. Burgemeester Van der Hooft voorzag in de toekomst de stichting van een zelfstandige katholieke bi bliotheek in het uitbreidingsplan Groenswaard als onderdeel van het daar te bouwen complex, omvat tende een R.K. kerk en scholen, Hij sprak de hoop uit, dat er dan ook een R.K. Ulo-school zou verrijzen. De heer Van der Hooft wilde geens zins een scheiding bevorderen tus sen de Chr. Openbare Leesbiblio theek en de katholieke dependance daarvan, en hij hoopte, dat er altijd een goede samenwerking zou blij ven. Gelukwensen werden voorts uit gesproken door de heren A. Meeuw - sen namens de Openbare Chr. Cen trale van plattelandsbibliotheken in Zuid-Holland, G. Bomers, directeur van het kath. bibliotheekcentrum en de Roos namens het bestuur van de Chr. Openbare Bibliotheek. De voorzitter, de heer J. Th. Lemm besloot de bijeenkomst met een dankwoord, waarbij hij hulde bracht aan de heer Van Berkesteijn die gedurende zeven jaren de bi bliotheek in de bekende koepel in de pastorietuin heeft beheerd. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden wordt ge houden op vrijdag 8 januari 1965, van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gem. dienst sociale zaken (achter gemeentehuis). In de Christelijke Landbouwhuis- houdschool werd vrijdagavond een kerstviering gehouden van de C J’.B. Medewerking verleenden zuster Slob uit ’Zon en Schild’ en de heer J. W. Ooms, de bekende schrijver van streekverhalen over de Alblas- serwaard. Het kerstevangelie werd gelezen en er was samenzang. De heer Ooms vertelde het verhaal „Het wonder in het notarishuis”. De avond werd besloten met het zingen 5351, NEDERL. HERVORMDE KERK Eerste Kerstdag: v.m. 9.30 uur; ds. M. Ottevanger van De Bilt non. 6.30 uur: ds. Joh. Verweiius zonaag 27 december: v.m. 9.30 uur: ds. Doornebal van Oene n.m. 6.30 uur: ds. H. Koudstaal van Ouasnoorn KERKDIENSTEN R.K. KEEK Pastoor; B. A Emmeikamp Aapexaan; G. L. U. Ra«uaeK.ooper EiuuKade 176, teiefoon 2402 Eerste Kerstdag: ParochieKers. st. Victor, zuidkade uu.uu uur: iNacntnus van. 7.30, 8.40 en ru uur: H. Missen v.m. li.lo uur: Hoogmis st. Fetrusxapel, J. tv mem Frisoweg van. ö.uu uur: JNacntmis v.m. 8.30 en 11.10 uur: H. Missen xweeae nerstaag ais op zonaag zonaag 27 aeccmuer: Parochiekerk St. Victor, Ziudkade Zondag 7.10, 9.45 en 11.10 uur; H. Mis in de week 7.UU en ö.uu uur; A Mis st. Petruskapel, J. Willem Erisoweg Zondag 8.3U en 11.15 uur; H. Mis dinsdag ö.uu, aonuerOag Zu.uu en zaterdag 9.UU uur; H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan net Koningin Wilheuninapiein tijdens de H. Mis van 11.10 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bediemngsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Tijdens de jaarvergadering de afd. Waddinxveen van Groene Kruis werd besloten mend jaar de ruimte van het con sultatiebureau uit te breiden. De begroting voor 1965 wordt geraamd op 61,711 met een batig saldo van 511. De heer L. W. Verbakel, die 25 jaap deel had uitgemaakt van het bestuur, nam in deze vergadering afscheid. In zijn plaats werd be noemd de heer B. Hendriks. Herko zen werden de bestuursleden G. Ok kerse en A. van Veen. wordt verleend van de Immanuël- kerk o.l.v. A. van Vliet. Organist is T. Plomp. HERVORMD WIJKGEBOUW, Esdoornlaan Eerste Kerstdag: van. 9.30 uur: cand. D. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. D. V roeginaeweij van Dein zondag 27 december: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien van Reeuwijk non. 6.30 uur: ds. W. Vroeginaeweij van Katwijk HERV. WIJKGEBOUW BETHEL, Jan Willem rrisowcg Eerste Kerstaag: van. 10.00 uur: ds. Jon. verweiius rum. b.üü uur: cand. V roeginaeweij van Bergamoacnt zondag 27 decemoer: van. 10.UU uur; as. M. ottevanger van du Bilt 5.00 uur; ds. Doorneoal van Oene HERVORMDE IMMANUeLKEEK aonderaag 24 decemoer: 23.0U uur: InterKerxeiyke Kerstnacntuienst: voorgangers; ds. J. bnoey, gerei, predikant te Waddinxveen, liturgie; ds. W. F. van der ötaat, Herv. pred. te Zevenhuizen, meditatie. Eerste Kerstdag: v.m. 10.30 uur: ds. W. el Hemmes van bcnieaam zondag 27 decemoer: v.m. 9.30 uur: ds. J. van Vliet van Kotteraam-cnarlois n.m. 7.00 uur; ds. H. van den Akker van Gouda De vorige week in het Geref. Verenigingsgebouw gehouden na tionale vogeltentoonstelling georga niseerd door „De Vogelvrienden”, heeft zich in een grote belangstel ling mogen verheugen. De opening op donderdagavond werd verricht door burgemeester C. A. van der Hooft. Deze dankte de vereniging, voor het vele werk, dat zij in Waddinxveen verricht, o.a. ’t onderhoud van de vogels in de vo llere in het Warnaarplantsoen. Voorts sprak hij waarderende woorden, omdat de vogelvrienden voor een gehandicapte jongen een vollere hadden gebouwd. Zaterdagavond werd een verlo ting gehouden. De uitslag is als volgt: 5045 le prijs Koelkast; 696 2e prijs Centrifuge; 3570 3e prijs Kamervi- trine; 4121 4e prijs Kooi met vogel. De overige prijzen vielen op lot no: 16, 146, 244, 247, 277, 360, 529, 536, 607, 673, 674, 822, 1048, 1154, 1210, 1297, 1491, 1570, 1587, 1618, - 1965, 2041, 2165, 2182, 2377, 2486, 2554, 2573, - 2665, 2678, 2783, 2934, 3138, 3421, 3414, 3451, 4083, 4115, 4208, 4242, 4401, 4575, 4672, 4900, 4906, 4961, 5274, 5306, 5318, 5319, 5336, 5645, 5685, 5687, 5803 en 5961. Prijzen afhalen: Jan Willem Fri soweg 23. Eerste prijzen voor de geëxpo seerde vogels werden toegekend aan: Harzers E.K. 64 J. Sol met 93 punten; Harzers O.K.: M. Versluis met 93 punten; Kleurkanaries E.K. ’64: F. Smeenk met 89 punten; Kleur kanaries O.K.: H. van Rijn met 88 punten: Grasparkieten E.K. 64: H. J. Steen te Den Ham (O) m. 88 punten; Atrilden E.K. 63 en 64: R. H. van Helden te Delft met 88 punten; Atrilden O.K.: A E. Hoo- gerbrug met 90 punten; Amadines E.K. 63 en 64: R. H. van Delden te Delft met 88 punten; Amadines O. K.: W. C. van Bueren te Bergam bacht. Vink en Nonachtige O.K.: L. Verkade met 88 punten; Duiven- en kwartelsoorten E.K. 63 en 64; A. H. Hogerbrug met 87 punten. Duiven en Kwartelsoorten O.K.: A. den Ou den met 87 punten. Grasparkieten O.K.: P. J. den Ouden te Gouda m. 89 punten. Grote parkieten en aga- fornieden O.K.: A. B. van der Spek met 88 punten; Bastaarden E.K. 64: G. de Knegt met 88 punten; Bastaarden O.K.: M. M. v. d. Hoe ven te Gouda met 87 punten. Jap. Meeuwen: D. Francken te Hazers- woude met 88 punten. Jap. Meeuw, enz. O.K.: D. Francken te Hazers- woude met 89 punten. van 16 t/m 20 jaar, om opgeleid te worden tot monteur (zwakstroom). Gratis vervoer. De heer Mol maakte bezwaar te gen een passage uit de algemene beschouwing van de Herv. Kiesver eniging en de SGP, waarin ten aan zien van het Humanistisch Thuis front werd gezegd, dat de militairen in de humanistische militaire tehui zen werd geleerd dat er geen God zou bestaan. De VVD-woordvoerder wees er met nadruk op, dat het Hu manistisch Verbond ieders overtui ging respecteert en dat in de mili taire tehuizen nimmer zal worden geprobeerd militairen van hun eigen geloofsovertuiging af te brengen. Vrijdag aan het eind van de middag zijn alle kantonniers van de Pro vinciale Waterstaat, die gedurende de drie maanden dat de Waddinxveense hefbrug buiten gebruik was het tijdelijke pontveer varende hebben ge houden, gehuldigd door burgemeester C. A. van der Hooft. Weliswaar moest het pontveer ook zaterdag nog dienst doen, omdat tegen de verwachting in de brug pas in de avonduren van zaterdag volle dig voor het verkeer kon worden opengesteld. Ondertussen groeide het aantal wachtende schepen in de Gouwe snel, omdat de schippers hadden aangenomen, dat zij vrijdag tegen de avond de brug wel weer zouden kunnen passeren. „Ik heb in het begin van de brug- loze periode erg gemopperd,” zei burgemeester Van der Hooft tegen de heer D. Bakker van de Provin ciale Waterstaat te Gouda en de kantonniers. De burgemeester me moreerde de moeilijkheden, die door het uitvallen van de brug voor Waddinxveen waren ontstaan. De brugwachters en kantonniers van de Provinciale Waterstaat, die dag en nacht de veerpont in de vaart hadden gehouden, kregen waarde rende worden te horen en als dank werd dan allen een kerstkrans aan geboden, keurig verpakt in een doos met op de deksel een tekening van de hefbrug. De heer Van der Hooft betrok ook de Rijkspolitie in zijn dankwoord, die voor een goede ver keersregeling gedurende die moei lijke tijd heeft zorggedragen. Kantonnier A. de Waal, die al met pensioen had moeten zijn, maar zijn vertrek had uitgesteld om in Wad dinxveen zijn diensten te kunnen aanbieden, bracht de gedachten van zijn collega-brugwachters en -kan tonniers in dichtvorm onder woor den. Dit gedicht drukken we af in onze krant van 30 december.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 5