een Heyl-wensch en Kabouters werken s Kabouters doen wonderen 11 1964 een voorspoedig jaar ondanks lege gemeenteportemonnaie Bouwactiviteitgezonde bedrijven jlorerend verenigingsleven w II SCHADUW nieuwsblad Onafhankelijk bus Trein en op oudejaarsavond Brouwer f Ophaaldienst huisvuil Verschijnt elke donderdag voor KABOUTERS WERKEN KABOUTERS DOEN WONDEREN I Kabouters Nieuwjaarsreceptie Kabouters 11 Samenspel Spreekuur voor woningzoekenden Kabouters Kabouters Kabouters Kabouters j r '«I t i Nesse 40 r l 1 kt&ding., de. I' Alle medewerkers van redaktie en drukkerij van het Weekblad voor Waddinxveen wensen de lezers een in alle opzichten voorspoedig 1965 WOENSDAG 30 DECEMBER 1964 20e JAARGANG - Nr. 1016 I aangeboden televisie ‘Dicfor») Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon. 2238. slecht jaar, ook al lieten aan het einde van dit jaar verscheidene ge meenteraadsleden min of meer boze woorden vallen in de richting van de Rijksoverheid, ten aanzien van de financiële situatie in onze ge meente. Maar tenslotte kan ook met een lege gemeenteportemonnaie het jaar dat we morgenavond gaan af sluiten, toch goed zijn geweest. vervolg op pag. 5 Verleeden Jaer, soo wel als eer-verleeden Jaer, waert ghy om deese Tydt gants vroolyck by elckaer. Ghy leefdet in den Hoop: er sou verligting daeghen; Den Haegh hadt ons beloofd: wy gaen den Cyns'ver laegen! Ghy kent het spreeck-woort: Veel belooven, weinigh geeven, dat doet alleen den Dwaes een Tydt in vreugde leeven. En wy syn seecker dwaes, de mans soo als de vrouwen, als wy ons Staetsbestier soo op Syn Woordt vertrouwen. Het wordt van ons ghe-eist: Eert Uwe Overheyt, maar als het soo gaet, raeckt sy haer Gezag tog kwyt! Hoe kenmerckt sich dit Jaer door ’t schokkendste ghebeuren: ging Kroestjow niet op ’t Block? Men sou er haest om treuren. Wy mogten hem tog wel, al sloeg hy met syn schoen; dat is nu afghedaen, hy kan ’et niet meer doen ten sy by Moeder thuys. En oock met de Chineesen schynt het nog altyt maer geen koeck en ey te weesen. Schoon de Chinees eerst nog niet met d’ Atoombom speelde, hy heeft er nu oock een, o menschen wat een weelde. In Engelandt ging voorts de Werck-party regheeren en gingh den Graaf van Home dus maer pensioneeren. Prompt werd het Schot verhoogt, dat Englandt van ons scheyt, een hooger invoer-regt werd ons, wat vreugt! bereydt. Al moest het wel, daer haest Brittanje naer den Maen is, de Brit beseft nog niet dat hy Europeaan is. In ’t Ver Aamerika heeft Goud water getragt met magtig veel geschreeuw te koomen aen den Magt. Het is hem niet gheluckt, een zeegen voor dat Landt. Hier zeegevierde tog nog het gezond Verstandt. Soo gaet het ,als maer door: wat bloeyend scheen te staen, dat is maer kort van Duur, zijn Avondt spoedt snel aen. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur v.m. Verlagingh van den cyns? Men wil nog meer gaen heffen, door ’t Weg-geldt wil men ons nog swaerder selfs gaen treffen. Ons Landt telt plotseling veel duysenden beswaerden, besitters altemael van wagens sonder Paerden. Kan dat er nog wel by? Een ieder segge mee: ja! voor het Weegen-fonds, maer teegen ’t Weggeldt: Nee! Kosten slechts 40 cent per tekstregel, met een minimum van vier regels (piM+bife. ondeMxd\£idiruj. Sn (Me. <pnxLe. Zowel de Nederlandse Spoor wegen als de Autobusonder neming Citosa streven ernaar hun personeel zoveel mogelijk de jaarwisseling in huiselijke kring te laten doorbrengen. Op oudejaarsavond, donder dag 31 december komen daar door enkele late trein- en bus verbindingen te vervallen. De laatste trein in de richting Gouda vertrekt om negen mi nuten voor tien. De laatste trein in de richting Alphen gaat om kwart over negen. Het tijdstip waarop de laatste Citosa-bussen vertrekken ligt omstreeks 9 uur die avond. Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. V /AVER RUIM VIER EN TWINTIG UREN nemen we afscheid van het '-J schrikkeljaar 1964. Een jaar, dat in alle opzichten een afspiegeling was van de snelle groei van deze gemeente. Het was opnieuw een jaar, waarin het gemeentebestuur grote activiteit aan de dag legde ten aanzien van de woningbouw en openbare voorzieningen, waarin het plaatselijke bedrijfs leven, ondanks de aanvankelijk wat sombere geluiden ten aanzien van de landelijke economie, over het algemeen een „gezonde” ontwikkeling door maakte en waarin het verenigingsleven in al zijn geledingen floreerde. Op Nieuwjaarsdag, vrijdag 1 ja nuari, zullen burgemeester en mevr. Van der Hooft ’s middags van vier uur tot half zes in de raadzaal van het gemeentehuis de traditionele nieuwjaarsreceptie houden. In de Oranjewijk en Vondelwijk wordt morgen (Oudejaarsdag) het huisvuil opgehaald, dat anders op vrijdag wordt opgehaald. De bewoners van de Noordkade, Henegouwerweg, Brugweg, Kromme Esse, Trompstraat, Piet Heinstraat en De Ruijterstraat kunnen de vuil ophaaldienst op maandagochtend 4 januari verwachten. voorpersoneel gevraagd en huizen, kamers enz., gevraagd en aangeboden. huisraad, kleding enz. Auto's, motoren, scooters, bromfietsen, fietsen enz. Lessen en clubs Woningruil Muziekinstrumenten, radio en Diversen dat het verlies van niet minder dan vijf procent van het totale inwoner tal door deze grenswijziging nog voor het einde van dit jaar was in gehaald. Het jaar 1964 was ook weer het jaar van de verkeersbelemmeringen Tal van straten waren gedurende een groot deel van het jaar opge broken en voor het verkeer afge sloten in verband met allerlei nood zakelijke werken. Weliswaar be tekende het voor velen ongerief, maar nu de rood-witte hekken, de zand- en steenhopen zijn verdwe nen, zijn de resultaten toch wel zeer goed merkbaar. Het verenigingsleven floreerde. Zeer goed was dit te merken bij onze voetbalverenigingen. Zowel op de sportvelden in het Warnaarplant- soen als in de Oranjewijk werkten clubleden van WSE, Be Fair, RCV en Waddinxveen op ieder vrij uur- We hadden oock verwagt, dat men dit Jaer sou gaan per pyl-snelle racket naer onse oude Maen. Men is er wel gheweest, heeft plaetjens opghenoomen, maer voorts is er nog niet veel van teregt ghekoomen. Al hadt men maer alleen dit Nieuwtjen kunnen haelen of men daer, net als hier, belasting moet betaalen! Een gantse ploeg gespierd- en vlugge jonghghesellen zag men op vleughelen naer Tokyo toe snellen. En Geesinck, die de kunst van af-weer goed verstaet, die wotf’de Gouden Plack, Japan was desolaet. Van Neederland is de Victory dus begonnen, al gold het tog oock hier: de grootste heeft ghewonnen. ’t Japansche sport-idool door Neederlandt gebroocken en Karei Doorman tog, sy het posthuum, ghewroocken! tje tijdens de avonden of gedurende de zaterdagen aan de nieuwe club gebouwen, die na voltooiing echt een centrum van het clubleven van de voetbalverenigingen zijn gewor den. Actief waren ook de Kunststich ting Waddinxveen met enkele ex posities en de nieuw opgerichte Cul turele Kring met enkele culturele avonden. En dan werden er heel wat jubilea gevierd, bij bedrijven, bij gemeente en in het verenigings leven. Voor Oudejaarsavond Rumpunch 4,05. 7,75 Bisschopwijn 3.95 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 1 Beslist verheugend was, dat de tegenstellingen in deze gemeente dit jaar weer wat minder werden. De scherpe kantjes gaan er lang zaam af. Weliswaar zal men het niet altijd met elkaar eens kunnen zijn, maar te grote onderlinge verdeeld heid in onze kleine gemeenschap doet niemand goed. Met behoud van het eigen „gezicht” is er in gezamen lijk overleg meestal meer te berei ken dan met versplinterde activiteit. Dat geldt voor alle schakeringen va» onze samenleving, voor de ver enigingen, de culturele activiteiten, het kerkelijk werk en het bedrijfs leven. 1964 was voor Waddinxveen geen 17 én schaduw viel er dit jaar over Ij de gemeente. In het eerste uur van de sprokkelmaand en tevens schrikkelmaand februari verloor Waddinxveen niet minder dan 660 inwoners. Als gevolg van de ten slotte van kracht geworden grens wijzigingen gingen 570 inwoners over naar de gemeente Gouda en zag Reeuwijk zijn inwonertal ver sterkt met negentig Waddinxveners. Een grenswijziging, die voor Wad dinxveen moeilijk was te verteren, temeer omdat in dit geval wel van Waddinxveens grondgebied werd „genomen” zonder dat daarbij aan redelijke verlangens van de zijde van ons gemeentebestuur werd tegemoet gekomen. Dat Waddinxveen niet bij de pak ken neerzat bleek wel uit het feit, Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden wordt ge houden op vrijdag 8 januari 1965, van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gem. dienst sociale zaken (achter gemeentehuis). aangebooden door d’ uytgeever en opsteller van dit bladt aan den ghe-eerde Burgherye, ter geleegendheyt van de intreede van het Jaer onses Heer en MCMLXV. Deze nieuwe advertentierubriek van het Weekblad voor Waddinxveen verschijnt voor het eerst in de krant van donderdag 7 januari 1965. Soo gaet ’t met ieder Mensch, ondaneks syn swoegent streeven; Gelyck ’t vergangklyck Gras is ons kort-stondigh leeven, hoe sierlyck het oock pronekt, ’t is krachteloos en teer. De Wind blaest oover ’t Veldt en siet, het is niet meer. Tel dan Uw daegen, dat G’ een wys Hert moogt bekoomen; één hartslagh, die daer faelt, ten eynde syn Uw Droomen. Maer moog dat soo niet syn, een langh, geluckig Leeven zij U en d’ Uwen nog in Vreede en Vreugd ghegeeven. Ghy Ooverheden al, gy wyse en vroede Heeren, Godt geef dat g’ ons in yust en stilheydt moogt rhegeeren. Ghy saeckenmenschen en ghy nyvre ambagtslieden, vergun ons U ons wensch voor ’t koomend Jaer te bieden. Ghy jonghe vrysters en ghy oude mans en vrouwen, dat ghy het leeven en gesondheyt moogt behouwen. Ick sluyte met de Wensch, dat by al wat Ghy doet, Godts Zeegen U gheleyd’ en Syn Handt U behoedt. Weekblad voor Waddinxveen met een minimum van vier regels kosten u nog geen twee honderste cent per bereikte lezer voor de krant van donderdag kunt u opgeven tot uiterlijk dinsdagmiddag drie uur bij het bureau van ons blad, Oranjelaan 9, Waddinxveen. Gerubriceerde kleine advertenties. De meest gelezen rubriek van een krant vertellen uw nieuws aan tenminste 8800 geïnteresseerde lezers in Waddinxveen en omgeving

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1