1964 19641964 1964 1964 19641964 1964 1964 1964 het middelpunt der belangstelling Waddinxveen m 1 I Drogisterij VAN DER HEIDEN FEBRUARI D* APRIL MEI JANUARI MAART I HR Grenswijziging een voorspoedig 1965 Weekblad voor Waddinxveen - 30 december 1 r i 1 vervolg op pagina 6 wenst U, voor U en Uw gezin, TELEFOON 2135 ZUIDKADE 1 Nagenoeg alle op deze pagina’s afgedrukte foto’s werden in de loop van 1964 gemaakt door de Waddinx- veense fotograaf Sjaak Noteboom. F"’ •■F.' Mejuffrouw E. F. Witkop, werd op 1 februari door het gemeentebe stuur, collega’s en oud-leerlingen gehuldigd, ter gelegenheid van het feit, dat zij haar zilveren jubileum als onderwijzeres vierde. Van die periode bracht zij twintig jaar door op de openbare lagere Jan Ligthart- school te Waddinxveen. H De Kerkweg bood het afgelopen jaar lang niet in alle opzichten een fraaie aanblik, als gevolg van de daar uitgevoerde rioleringswerkzaam- heden. Velen vragen zich inmiddels belangstellend af, wanneer nu tot verbreding van de Kerkweg zal worden overgegaan. Gezien de financiële positie van de gemeente Waddinxveen zullen de verwachtingen ten aan zien hiervan voorlopig niet te hoog gespannen kunnen zijn. Voor de speeltuinvereniging De Paddestoel was zaterdag 29 februari een belangrijke dag, toen aan de Lijsterbesstraat een nieuw clubhuis in gebruik kon worden genomen. in een der ziekenhuizen in de om geving, teneinde de verpleegsters wat meer vrije weekeinden te kun nen geven, vond weerklank. Tien tallen jeugdige plaatsgenoten meld den zich aan voor „één dag per maand”. Verhoging van de wethouders- salarissen en de presentiegelden van de raadsleden werd een feit, hoe wel de raad de bedragen, die B. W. hadden voorgesteld, enigszins verlaagde. In de Stationsstraat werd een aan vang gemaakt met herbestratings- werkzaamheden naar de Juliana- straat. Maandenlang zou door deze werkzaamheden in deze omgeving een chaotische toestand heersen. vijf jaar eerder gebouwd had moe ten zijn. Toen kostte het nog geen anderhalf miljoen gulden. Nu gaat het een miljoen gulden meerkosten. Een belangrijke gebeurtenis was ook het slaan van de eerste paal voor het Prot. Chr. Bejaardentehuis aan de Prins Bernardlaan door bur gemeester C. A. van der Hooft op woensdag 13 mei. Voor Waddinxveen was de ope ning van de nieuwe weg Boskoop- Gouwsluis eveneens een winstpunt, omdat hierdoor een aanzienlijk snel lere verbinding met Alphen en Am sterdam werd verkregen. 6. Op 14 januari herdacht het echt paar Noorlander van de Noorkade het diamanten huwelijksfeest. was overleden. Tot zijn opvolger in de gemeenteraad als vertegenwoor diger van de Staatkundig Gerefor meerde Partij werd deizelfde maand benoemd de heer H. Mulder. Aan de J. W. Friso weg werd een aanvang gemaakt met de bouw van de R.K. noodkerk, een belangrijke stap vooruit voor de in de Oranje- en Vondelwijk woonachtige katho lieke inwoners. Bij de N.V. Auto-Industrie Ver heul werd een nieuwe bedrijfs- school geopend, die zich in de loop van dit jaar gunstig ontwikkelde. Op deze en volgende pagina's geven wij het jaaroverzicht 1964 van hetgeen er zich in onze gemeente af speelde. in het schrikkeljaar 1964 29 tellende maand februari begon een positief geluid voor de Vele postduiven en andere vogels werden het slachtoffer van giftige tarwekorrels, die door een landbou wer aan de Bredeweg op zijn land waren gestrooid, waarmede hij zich uiteraard de woede op de hals haal de van veel postduivenhouders en vogelliefhebbers uit Waddinxveen en omgeving. Het gedeelte van de Rijksweg 12 tussen de Gouwebrug en de afrit Reeuwijk werd een stuk veiliger, doordat daar in de middenberm over een lengte van zeven kilo meter het zgn. olifantsdraad werd aangebracht als een middenberm- beveiliging. In zijn nieuwjaarsrede sprak bur gemeester Van der Hooft op 23 ja nuari enthousiast over de toekomst van het aardgas. Wat optimistisch stelde hij toen, dat het aardgas waarschijnlijk al begin 1965 in Wad dinxveen beschikbaar zou zijn. S In de Vondelwijk gonsde het dit jaar van een enorme bouwactiviteit. Vele woningen kwamen gereed en op het ogenblik zijn er in deze jongste Waddinxveen wijk meer woningen in aanbouw, dan ooit in enig ander jaar tevoren. met Waddinxveense liefhebbers van to neel en muziek. De Stichting Cul turele Kring kwam van de grond, die in de loop van het jaar enkele Op de laatste dag van deze janu- ari-maand werd mej. E. F. Witkopf gehuldigd in verband met haar zil veren jubileum als onderwijzeres Van de 25 jaren in dit beroep, bracht zij er twintig door aan de Waddinxveense Jan Ligthartschool. De beide plaatselijke muziekver enigingen Voorwaarts en Concordia concenteerden deze maand in het Geref. Verenigingsgebouw. n de Oranjewijk kon aan de J. W. Frisoweg de R.K. noodkerk in gebruik worden genomen, die plaats biedt aan 250 mensen. Ds. J. Snoey herdacht het feit, dat hij 35. jaar geleden zijn predikantenloopbaan begon. De voorzitter .van de Stich ting Bejaardentehuis Waddinxveen, de heer P. de Bruin, constateerde, dat het bejaardentehuis eigenlijk al Een voor Waddinxveen sombere gebeurtenis was de grenswijziging, die in de nacht van 31 januari op 1 februari ’s nachts om twaalf uur een feit werd. Niet minder dan 570 Waddinxveners werden, waarschijn lijk al slapende plotseling Gouwe naars en negentig andere Waddinx veense inwoners waren 's ochtends bij het ontwaken plotseling in de Reeuwijkse gemeente opgenomen. Waddinxveen nam schriftelijk af scheid van hen met een door bur gemeester Van der Hooft getekende brief. In de Waddinxveense raad kwam de kwestie van het al dan niet aan schaffen van een eigen ziekenauto opnieuw aan de orde. Dit resulteer de in de benoeming van een nieuwe raadscommissie, die zich weer in dit probleem zou gaan verdiepen. maand werd een krediet van niet minder dan 1,3 miljoen gevoteerd voor de overschakeling van stadsgas op aardgas in deze gemeente in de loop van 1965. Een'belangrijke be slissing was ook over te gaan tot de aanleg van een centrale Wijkver- warming in de Vondelwijk, waar door aldaar vele nieuwbouwwonin gen worden opgeleverd, compleet Het initiatief van Arie Noorlan der en Gerrit Wolters om jongeren uit Waddinxveen éénmaal in de maand een dag dienst te laten doen Voor enkele Waddinxveners lag het hoogtepunt van de viering van de Koninginnedag 1964 niet in de eigen woonplaats, maar bij het pa leis Soestdijk. Corrie de Wit, mej. G. Tamerus en dokter Van der Lin den konden op de trappen van het paleis de jarige vorstin een tuin stoel overhandigen, Hare Majesteit aangeboden door „De Zonïiebloem” te Waddinxveen, de interkerkelijke therapieclub voor gehandicapten en chronische zieken. Tiet hoogtepunt in mei was het be- T-T- zoek van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz aan Wad dinxveen. De Commissaris bezocht de nieuwe wijken sloeg daar eerste palen. Voorts zag hij tal van be drijven aan de Zuidkade en nam hij kennis van de problemen in de „koude hoek”. Ook de officiële eer ste steen voor de nieuwe veiling aan de Bredeweg werd door de Commis saris gelegd. In de Geref. kerk werd ds. B. Koekoek bevestigd door ds. J. Snoey De Waddinxveense raadsleden gingen deze maand op reis en be zochten de Friese gemeente Drach ten, waar burgemeester Baron W. E. Knobelsdorff, oud-burgemeester van Reeuwijk, de bezoekers ontving. De raadsleden konden kennisnemen van de ontwikkeling van deze Frie se gemeente en alle daarmede sa menhangende problemen. De Nederlandse Spoorwegen ga ven Waddinxveen met de ingang van de nieuwe dienstregeling een betere spoorverbinding, door de treinen gedurende een deel van de ochtend en middag in een half-uur dienst te laten rijden. TJet jaar 1964, dat ook in Wad dinxveen met veel knallen en kleurig vuurwerk begroet, begon op de eerste januari met de traditionele en druk bezochte nieuwjaarsreceptie ten gemeentehuize. Op donderdag 2 januari werd op de algemene begraafplaats de laat ste eer bewezen aan wijlen de heer H. C. Kooyman, nestor van de ge meenteraad, die in de laatste dagen van 1963 na een langdurige ziekte zeer nuttige initiatieven ontplooide en die zich bovendien mocht ver heugen in een snel groeiende be langstelling. De Waddinxveense kleuterschool- accommodatie werd op 14 februari uitgebreid met de ingebruikstelling van de kleuterschool „Hummeltje” aan de Jan Willem Frisoweg. Hier mede was voor de Stichting Chr. /Ap 2 maart ontviel ons op 67- vl jarige leeftijd de heer K. van der Torren JCzn., die gedurende vele jaren tal van bestuursfuncties bij diverse organisaties en instellin gen vervulde. In Waddinxveense middenstands- kringen ontstond begin deze maand nogal wat beroering, toen de ge meenteraad besloot het terrein van de rolschaatsbaan aan het Kon. Wil- helminaplein voor niet minder dan 150.000 te verkopen aan Albert Heijn voor de vestiging van een supermarkt in de toekomst. i H lT? De Gereformeerde Kerk kreeg haar tweede predikant, doordat ds. B. Koekoek te Heusden een beroep naar Waddinxveen had aangenomen de gekomen aan de inwoning bij de padvinders in hun clubhuis aan de Mauritslaan. Deze maand werd ook een ambi tieus plan aan de openbaarheid prijsgegeven voor een lijnbaan achtig winkelcentrum in het naar de Zuidkade door te trekken deel van de Stationsstraat. Het was een op zichzelf bijzonder aantrekkelijk plan. Inmiddels is het echter ten dele alweer op losse schroeven ko men te staan. Dit plan zal, indien er ooit iets van komt, dan aanzienlijk beperkter van opzet worden. In de raadsvergadering van deze De Ned. Hervormde gemeente in Waddinxveen begon aan de Jan Willem Frisoweg met de bouw van een noodkerk. Van betekenis was voorts de her-ingebruikname van het vernieuwde gymnastieklokaal van de Theo Thijssenschool, waar mede de plaatselijke gymnastiek- accommodatie een belangrijke ver betering onderging. De speeltuinvereniging „De Pad destoel”, die een bijzonder belang rijk initiatief had genomen om ook de jongeren tussen 13 en 19 jaar de nodige tijdpassering te geven, zag kans in verrassend korte tijd een nieuw clubhuis aan de Lijsterbes straat te realiseren, dat op de schrik kelzaterdag 29 februari feestelijk werd geopend.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 5