1964 19641964 1964 19641964196419641964196419641964 SEPTEMBER JUNI AUGUSTUS JULI FRA-VA-KOs •W' S S| flinke krachten Mi Paging 6 1964 1GV KOFFIE- en THEEPOTTEN vanaf f 2,95 WARENHUIZEN L A. J. van den Berg IP. H I M jess I Sm I werken. De sport in 1964 I vraaagt voor spoedige indiensttreding enige De Waddinxveense gemeenteraad besloot met weinig enthousiasme, maar wel met begrip, tot verhoging van de plaatselijke reinigings- en rioolrechten, teneinde het tekort op de begroting wat te kunnen ver minderen. Bij de bouw van de Hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Bea- trixlaan werd op 4 april de vlag gehesen, toen het hoogste punt werd bereikt. De Waddinxveense voetbalclubs werkten dit jaar hard aan hun nieuwe clubgebouwen op de sport terreinen in de Oranjewijk en het W arnaarplantsoen. De problematiek van de bedrij ven langs de Wilhelminakade in de „koude hoek” kreeg in mei de aan dacht van de Commissaris der Ko ningin mr. J. Klaasesz tijdens diens bezoek aan Waddinxveen. Bij het nieuwe in aanbouw zijn de veilinggebouw aan de Bredeweg legde Commissaris mr. J. Klaasesz officieel de eerste steen. Het echt paar Klaasesz tastte meteen toe uit de hen aangeboden fruitmand. De Wittebrug in het Noordeinde verdween in 1964, waarmede deze toegangsweg tot de gemeente van een obstakel werd ontdaan. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING De bouwcommissie voor de nieu we Geref. Kerk in Groenswaard bestudeerde eind oktober, staande op de plaats waar deze kerk t.z.t. zal verrijzen, de plannen. Met suc ces werd kort daarop de bouwactie voor deze kerk gestart. Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 bg.g. 2184 Bij sport-speelgoedfabriek W. A. Sliedrecht was het feest in verband met het 55-jarig bestaan van het bedrijf. - Voor bijna driehonderd Waddinxveense bejaarden was het woensdag 18 juni een feestelijke dag, toen ze met 95 auto’s Waddinx veen verlieten voor een dagtocht, georganiseerd door de plaatselijke middenstand en gefinancierd uit de opbrengst van de Sint Nicolaas- winkeiactie 1963. De Waddinxveense sportweek aan het eind van de maand trok weer veel belangstelling en werd een groot succes - Spectaculair was het bezoek aan Waddinxveen van een groep Kozakken, die hier hun ruiter- prestaties kwamen tonen. Het Groene Kruis deed een be langrijke stap vooruit met de be noeming van een derde wijkver pleegster. Een primeur voor Wad dinxveen was het instellen van een kinder-crèche bij de St. Petruska pel, de R.K. noodkerk, in de Oran jewijk. Een voorbeeld, dat daarna ook door andere kerken werd nage volgd. TTet hoofd van de Christelijke Ulo- 41 school, de heer R. J. Zuidema, nam afscheid in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. - Russische PTT-deskun- digen, op studiereis in Nederland, brachten een bezoek aan het Wad dinxveense postkantoor, o.a. om een indruk te krijgen van de wijze waarop de postbestellingen buiten de bebouwde kom wordt uitgevoerd. Op het Koningin Wilhelminaplein sloeg burgemeester C. A. van der Hooft de eerste paal voor een twee de winkelgalerij. - De gemeenteraad van Waddinxveen besloot tot de bouw van twee lagere scholen, één voor openbaar onderwijs en één voor Christelijk Nationaal onder wijs, terwijl ook een krediet be schikbaar kwam voor de bouw van een Chr. Nationale kleuterschool. Bovendien besloot de raad deze maand in principe over te gaan tot het instellen van een centraal an- tenne-systeem. i J n augustus trad de jonge Culturele Kring naar buiten met de mede deling, dat in het seizoen 1964-1965 een zestal culturele avonden zou worden verzorgd. Niet minder dan duizend Wad dinxveense kinderen reisden op een der weinige regendagen in deze maand met achttien bussen naar het sprookjespark ’De Efteling’ in Bra bant. Hun reis was het resultaat van een eerste en geslaagde winkelactie van het „Koopcentrum Brug”. Op 28 augustus werd de chef van de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie, de heer W. F. Meijer, gehuldigd. Een kwart eeuw had hij de gemeentebelangen gediend. - Op de laatste dag van deze maand vond voor de zesde maal de langzamerhand traditioneel geworden Oranjemars plaats, waar voor ook nu weer grote belangstel ling bestond. Een belangrijke verkeersverbe- tering was de doorbraak van de Jan Dorrekenskade-oost naar de Zuidkade. Aannemersbedrijf voor telefoonwerken Het Fanfarecorps Concordia nam afscheid van zijn dirigent, de heer Van Uffelen, die zeven jaar bij de ze muziekvereniging de juiste maat had aangegeven. Voor de Waddinx veense kunstschilder Har Sanders was september een belangrijke maand. Hij kreeg een functie bij de Academie voor Industriële Vorm geving in Eindhoven, welke als een erkenning mocht worden be schouwd voor vele jaren van hard T?raai weer begunstigde op 2 sep- 4 tember het uitstapje van de be- jaardensocieteit. Voor de Waddinx veense voetbalwereld was 5 sep tember een belangrijke dag, toen op de sportvelden in de Oranjewijk het nieuwe clubhuis van de voet balvereniging „Waddinxveen” in gebruik kon worden genomen, dat vrijwel geheel door eigen werk zaamheid van de clubleden en met medewerking van het plaatselijke bedrijfsleven tot stand was geko men. De N.V. Auto-Industrie moest de ze maand een bedrijfsreorganisatie doorvoeren, die o.m. de personeels bezetting in enkele sectoren van het bedrijf enigszins verminderde. Voor de Waddinxveense jeugd was de 19e september een waar waterballet toen de plaatselijke brandweer voor niet minder dan tweehonderd schoolkinderen de jeugdbrandweerwedstrijden organi seerde. Het tennisseizoen 1964 werd door de Tennisvereniging „Wad dinxveen” besloten met een onder ling tournooi. I Aanmelden mondeling of telefonisch, tussen 19.tot 20.30 uur, Van Goghstraat 36, Reeuwijk, Telefoon 01829 624. Tie Hervormde Kerk kon begin 44 juni aan de Jan Willem Friso- weg een nieuw kerkelijk centrum in gebruik nemen, dat dienst zou gaan doen als noodkerk en ruimte voor het hervormd jeugdwerk in deze omgeving. Drie ambtenaren verlieten per 1 juni de gemeente. Het waren de ge meenteambtenaren H. Lieftink en W. den Hartog en de rjjksambtenaar S. Stilma. De heer Lieftink vertrok naar Hellendoorn, waar hij een nieu we functie had aanvaard, de heer Hartog had Leiderdorp tot bestem ming en de heer Stilma, opperwacht meester van de Rijkspolitie verliet Waddinxveen in verband met zijn benoeming tot groepscommandant te Zaandijk. van 16 t/m 20 jaar, om opgeleid te worden tot monteur (zwakstroom). Gratis vervoer. I ws

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 6