19641964 196419641964 1964196419641964196419641964 r IBS NOVEMBER DECEMBER ■Sii J F- I Aardgasdag I' I r 1 BI ruu-vuoi vauuinxveer i -ju decemoer TVöt- Pagina 8 i A c I In de stromende regen arriveer de zaterdagmiddag 14 november St. Nicolaas per helicopter inWaddinx- veen. Ondanks drijfnatte voeten en druipende wenkbrauwen, werd de Sint nog toegesproken en toegezon gen. Drie bekwame leerkrachten moest de Theo Thijssenschool aan de Kerk- weg deze maand afstaan, overigens voor het goede doel. De heren C. Visser en L. G. Kaufmann en mevr. G. L. Winterwerp-Edelman verhuis den namelijk naar de nieuwe open bare lagere Klaas de Vriesschool in de Oranjewijk. Op de ochtend van de Eerste Kerstdag lag er over Waddinxveen een wit sneeuwkleed, waarmee het beeld van de „witte Kerstmis” vol ledig werd. Voor de jeugd een ware vreugde, maar voor de mannen van Openbare Werken een verstoorde Kerstdag. Met de werkzaamheden voor het bouwrijp maken van de bungalow- wijk ten westen van de Oranjelaan en deNoordkade werd in november een aanvang gemaakt. Een historische paal voor Volks onderwijs. Op 4 december sloeg de burgemeester de eerste paal voor de eerste definitieve kleuterschool in Waddinxveen van de Stichting Kleuter onderwijs-V olksonderwijs. De Ned. Kabelfabriek kondigde aan op haar terrein aan de Noord- kade een woonoord te gaan bouwen voor tweehonderd Turkse werkne.- mers. - Het buiten gebruik geraken van de Waddinxveense hefbrug was voor de Kamer van Koophandel voor Gouda en omstreken aanlei ding om aan te dringen op een tweede oeververbinding binnen dè bebouwde kom van Waddinxveen. H Ds. E. H. Kalkman, predikant van de Herv. Immanuël-gemeente, nam eind oktober afscheid van Waddinxveen, om zijn krachten in te zetten in Maassluis. Burgemees ter Van der Hooft overhandigde de scheidende predikant een geschenk. Dinsdag 15 december stond de hefbrug in het middelpunt van de be langstelling. Na drie maanden werkeloos op de loswal aan de Noordkade te hebben gelegen, bracht een drijvende bok het bewegende deel van de hefbrug weer op zijn oude plaats. Nog dezelfde week kon het verkeer, na een stremming van drie maanden, weer van de hefbrug gebruik maken. Op de RAI presenteerde de N.V. Auto-Industrie Verheul in februari een nieuwe autobus met polyester zijbeplating. Een belangrijke aanwinst voor de St. Victorwijk was de in gebruik- name van het nieuwe gebouw voor de R.K. Openbare Leesbibliotheek aan de St. Victorstraat. De hefbrug ging op zaterdag 19 december weer voor het verkeer open. De Waddinxveense gemeenteraad maakte van de bijeenkomst op 16 december een marathonvergadering waarin o.a. de begroting 1965 werd goedgekeurd en het nieuws over het I nieuwe zwembad aan de Sniepweg wereldkundig werd. De 18e kerstzangavond van „Vox Jubilans” op 17 december werd in alle opzichten weer een succes, evenals een tweede cultureel ge beuren, n.l. het kerstconcert van het fanfarekorps ’Concordia’ samen met het dameskoor „Onvermoeid Voor uit”, op 22 december. - Voorts gaf de decembermaand ons nog een na tionale vogelexpositie alsmede een tentoonstelling van postduiven. In het ziekenhuis te Gouda over leed op 75-jarige leeftijd mevrouw M. Schouten-van Elswijk, die gedu rende vele jaren vooral in de arbei dersbeweging te Waddinxveen een zeer voorname rol had gespeeld. I Veertig jaar was onze plaatsge noot N. Bontenbal bestuurslid van de Turnkring Gouda en omstreken. Alle reden dus, om hem in Gouda op grootse wijze te huldigen. Even eens in Gouda kwamen de gemeen tebesturen van zestien Zuidholland- se gemeenten bijeen om onder voor zitterschap van Waddinxveen’s bur gemeester C. A. van der Hooft te worden ingelicht over de plannen en mogelijkheden ten aanzien van „het Groene Hart van Holland”. De speeltuinvereniging „De Pad destoel” organiseerde een grote ba zar met een bijzonder goed resultaat. Van veel serieuzer aard waren de algemene beschouwingen, die op 26 november tijdens de raadsvergade ring werden gehouden door de woordvoerders van de diverse poli tieke groeperingen in de gemeente raad. - Maandag 30 november was ’aardgasdag’. Officieel startte toen de aardgasvoorlichting in de toon- kamer aan de Jan Willem Frisoweg. I - I TVTovember was de maand, waarin Waddinxveen afscheid nam van een oude getrouwe, die anderhalve eeuw de wacht had gehouden. Een ziekte slopte helaas de 150 jaar oude beuk naast het raadhuis. Op 3 no vember werden de resten op grote vrachtwagens afgevoerd. Het Nederlands Kamerorkest con certeerde op 11 november onder auspiciën van de Culturele Kring, die daarmede de tweede culturele avond in Waddinxveen verzorgde. De Hervormde Immanuëlkerkge- meente wist zich verzekerd van een nieuwe predikant, nadat dr. A. van Haarlem uit Nieuw en St. Joosland in Zeeland een op hem gedaan be roep had aangenomen. De gemeentelijke schatkist ge raakte leger dan ooit. De in deze maand gepubliceerde ontwerp-ge- meentebegroting voor 1965 toonde voor dat jaar een tekort aan van 438.556,70. Zelfs de komst van St. Nicolaas op zaterdag 14 november kon daaraan niets veranderen. De goede Sint, die per helikopter arri veerde, werd in een stromende re gen op het Be Fair terrein verwel komd door de burgemeester. On danks het feit, dat het hemelwater bij bakken tegelijk neerkwam, had den Sint en zijn Pieten de moed de aangekondigde rondgang doorWad dinxveen toch te maken, ook al liet de muziek het afweten. En met de ze natte inkomst was tevens de St. Nicolaas winkelactie 1964 van de plaatselijke middenstand officieel gestart. De doortrekking van de Juliana van Stolberglaan tot aan de Kerk- weg was vooral voor de bewoners van de Oranjewijk een belangrijke verbetering. Met vlaggen en een ’bonnenre gen’ herdachten de winkeliers van het Kon. Wilhelminaplein het eerste lustrum van hun winkelgalerij in de eerste week van november. Het herstel van de hefbrug nam veel tijd in beslag. Op 23 november werd het einde van dit ’leed’ zicht baar, toen werd begonnen met het betonstorten voor het nieuwe contra gewicht. I»! £5 Tïe laatste maand van het jaar 1964 begon voor de Waddinxveense middenstand verheugend. Men kon constateren, dat gedurende de drie weken van de St. Nicolaas winkel actie tenminste 850.000,- in Wad dinxveen was omgezet, bijna twee maal zoveel als tijdens de actie in 1963. Ook voor Volksonderwijs was het een goede maand. De eerste paal voor de eerste definitieve kleuter school aan de Juliana van Stolberg laan werd door de burgemeester de grond in geheid. Een commissie ad hoe uit de ge meenteraad publiceerde na een grondige studie een rapport over de wenselijkheid om voor Waddinx veen al dan niet een eigen zieken auto aan te schaffen. „Geen eigen ziekenauto” was de conclusie van de commissie. „Steunen op Gouda is vooralsnog de beste oplossing.” I i-.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 8