toenemen Bel bij brand 2222 Inwonertal zal dit jaar belangrijk Gemeente afscheid nam van H. Jongeneel BURGEMEESTER JONGENEEL WERD MET VLAGGEN INGEHAALD voor Tennisvereniging Waddinxveen Echtpaar Molenaar 55 jaar getrouwd Oorkonde van Kon. kijkt in toekomst De bruiloft van Figaro Hobbyclub meisjes Huwelij ksgoederen en erfrecht zijn jeugdige burgervader Herdershonden Marechaussee Oud-Waddinxveen en omgeving Ds. Brok in Hulst bevestigd V oorlichtingsavond ”De Eendracht” Muiden heeft grote verwachtingen van 452 keuringen voor sport ■■Mi Pagina 4 Problemen 7 Mondig burgemeester Frisse aanpak Deuk en zet Weekblad voor Waddinxveen - 14 januari 1965 Jonge bevolking Medewerking da- I BOERS: BEKENDE NAAM Tot slot sprak de gemeenteont vanger, de heer G. van der Krans. Op het ogenblik telt de Tennis vereniging „Waddinxveen” negentig leden. Burgemeester C. A. van der Hooft en echtgenote, de beide wethouders, de heren Venema en Pille, gemeen tesecretaris H. Jenné, de directeur van openbare werken, de heer A. C. Kraneveld alsmede tal van gemeen teambtenaren en persoonlijke rela ties en vrienden haden dé reis naar het oude stadje Muiden gemaakt om de installatie bij te wonen van de heer W. Jongeneel, tot vorige week nog hoofdcommies in dienst van de gemeente Waddinxveen. Na op straat door met rood-wit- blauwe vlaggen zwaaiende 'school kinderen te zijn toegezongen wer den burgemeester Jongeneel, zijn echtgenote en oudste zoontje door de loco-burgemeester en wethouder Hasenaar de zaal binnengeleid, waar de leden van de gemeenteraad aan de nieuwe burgemeester werden voorgesteld. „Denk en zet”, deze raad kreeg de heer W. Jongeneel mee van gemeentesecretaris H. Jenné, toen deze hem vo rige week bij zijn afscheid van de gemeente Waddinx veen namens het gemeente lijke personeel een bijzonder mooi spel schaakstukken aan bood. De heer Jongeneel kon de verleiding niet weerstaan om, zodra daartoe even de ge legenheid was de stukken op het schaakbord te plaatsen. Daarbij werd hij ijverig ge assisteerd door zijn echtge note (verscholen achter de hoed) en de wethouders Ve nema en Pille, die beiden de verleiding niet konden weer staan ook een zet te wagen. (foto Sjaak Noteboom) Namens de raadsleden sprak de nestor van de raad een welkomst woord. Deze betoonde zich bijzon der gelukkig met een zo jonge bur gemeester, omdat er een frisse aan pak nodig is. De nestor, die met zijn woorden de lachers voortdurend op zijn hand had, wist vele pluspunten op te sommen met betrekking tot de nieuwe burgemeester. Hij herin nerde er aan, dat de heer Jongeneel nu de elfde burgemeester was se dert de Franse overheersing en de derde sedert 1904. Ambtstermijnen van dertig jaar in dezelfde gemeen te vond de nestor wel wat lang. „Fris bloed is er steeds nodig,” zo met een gezellige zochte receptie. Voorlopig zal het gezin Jongeneel nog in Waddinxveen woonachtig blijven, tot in Muiden een ambts woning beschikbaar komt. De heer Jongeneel sprak zijn dank uit voor alle waarderende woorden. Hij noemde burgemeester Van der Hooft een uitstekend leer meester en koopman. „Ik ben erg blij uw handelsreiziger te hebben mogen zijn,” aldus de heer Jonge neel. Mr. Willem Sebastiaen Boers heer van Zuyd Waddinxveen was in de achttiende eeuw raad en Burge meester der stad Gouda. Hij was gehuwd met Cornelia van Nooten. Op een zerk in de St. Janskerk te Gouda is als grafschrift te lezen, dat de raad en oud-Burgemeester van Gouda den 3 Jannuarius 1754 is overleden. Zijn vrouw stierf de 10e september 1777. „Ons verlies is uw winst,” dat wilde ds. E. H. Kalkman, tot voor kort predikant van de Hervormde Immanuëlkerkgemeente, aan de ge meente Muiden zeggen. Ds. Kalk man was uit Maassluis naar Wad dinxveen gekomen, om in dit gezel schap toch nog even de stem van de kerk te laten horen. Hij deed dit op humoristische wijze en merkte op, dat Muiden een .mondige” bur gemeester krijgt, ook in kerkelijke zin. In het Ger. Ver. Geb. aan de Sta tionsstraat wordt woensdagavond 27 januari een forum gehouden over de kinologische bouw van de her dershond. Medewerking verlenen dierenarts J. Slager uit Waddinx veen, alsmede de hereen dr. Bruins en Sachs uit Duitsland. Het echtpaar Molenaar-Dullemeij- er uit de Piet Heinstraat 18 vierde dinsdag j.l. het 55-jarig huwelijks feest. Gisteren vond in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan een druk bezochte receptie plaats. In de ochtenduren was burgemees ter C. A. van der Hooft al zijn ge lukwensen komen aanbieden. De heer G. Molenaar, die werd geboren in Jaarswoud (Utr.), heeft vanaf zijn huwelijk met Elizabeth Dullemeijer, die in Moordrecht werd geboren, in Waddinxveen gewoond. Tot zijn 78ste jaar is de heer Mole naar werkzaam geweest in de land bouw, waarvan de laatste twintig jaren bij A. Möhle. Het echtpaar heeft tien kinderen gehad, waarvan er thans nog zeven in leven zijn. De familie is inmid dels uitgegroeid met 27 kleinkinde ren en één achterkleinkind. Een zoon, Jan Molenaar, kwam in maart 1942 op 23-jarige leeftijd om het leven toen een Brits vliegtuig, dat hem als parachutist boven Ne derland zou afwerpen, door Duits afweervuur nabij Hellendoorn werd neergeschoten. Jan Molenaar week in de meidagen van 1940 uit naar Engeland, waar hij zich als vrijwil liger meldde. Hij ontving een spe ciale marconisten-opleiding voor dienst in het door de Duitsers be zette Nederland. In de nacht van 28 op 29 maart zou hij boven Neder land worden afgeworpen. Na de oorlog werd hem postuum het Bronzen Kruis toegekend. Jan Molenaar diende in 1939 bij de Ko ninklijke Marechaussee. Bij het hu welijksfeest van zijn ouders werden de verdiensten van Jan Molenaar deze week opnieuw naar voren ge bracht, toen de commandant van de Koninklijke Marechaussee, brigade generaal A. J. F. M. Egter van Wis- sekerke het echtpaar gisteren een oorkonde kwam overhandigen van het Generaal Noothoven van Goor- fonds. Op het koor van de Ned. Herv. Kerk te Katwijk a. d. Rijn ligt een grafzerk met het navolgende op schrift: Dit is de graefkelder van De Heer Carolus oBers bailluw en schout der beyde Katwijken ent Zand ao 1736. wapen: een springend paard; helmteken het springende paard uitkomende. E.v.E. De Tennisvereniging „Waddinx veen” houdt het oog op de toekomst gericht. Dat bleek tijdens de dins dagavond gehouden jaarvergadering in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Voorzitter E. Ch. Brants deelde mede, dat de ver eniging bij het huren van de tennis banen voor het seizoen 1965 reeds rekening heeft gehouden met de vierde tennisbaan, die zal worden aangelegd. Het huren van een groter aantal banen brengt financiële konsekwen- ties met zich mede, die bij een nog jonge vereniging alleen maar kun nen worden opgevangen door con tributieverhoging. De door het bestuur in dit ver band voorgestelde nogal flinke con tributieverhoging werd met algeme ne stemmen door de aanwezige le den aangenomen. Wel wisselde men uitvoerig van gedachten over deze aangelegenheid. Hierbij kwam naar voren, dat het huren van meerdere banen een ver groting van de speeltijd inhoudt. Veel belangrijker is echter de toe komst. Wanneer de vereniging nü bereid is zich financiële offers te getroosten, dan kan men ook in de toekomst zeker zijn van het be schikbaar hebben van een groot aantal banen op diverse dagen. In een later stadium zal het namelijk veel moeilijker zijn het aantal te huren banen uit te breiden. Het bestuur meende dat een ver dere gezonde ontwikkeling van de vereniging reeds nu moet worden verzekerd, waarbij men vooral heeft gedacht aan de jeugd. Op het ogen blik zijn er ongeveer vijftien jeugd leden, maar gezien de gezinssamen stelling van de leden, mag worden verwacht, dat het aantal leden de komende jaren niet onaanzienlijk zal toenemen. De gemeente-secretaris, de heer H. Jenné, sprak namens de ambte naren en tevens namens de Bond van Ambtenaren waarderende woorden. „De heer Jongeneel kon wel eens scherp zijn,” zo zei hij, „maar iedereen wist met hem altijd waar hij aan toe was.” Onder het motto „Denk en zet” bood hij hem een fraai spel schaakstukken aan. De nestor van de gemeenteraad, de heer T. Ververs, noemde Wad dinxveen een kweekschool voor burgemeesters. Hij herinnerde er aan, dat de heer Jongeneel niet veel zin had in de kaashandel, maar dat hij daarentegen van gemeentelijke zaken zoveel kaas had gegeten, dat hij dit kon bereiken. Met waarde ring sprak de heer Ververs over het werk van de heer Jongeneel, spe ciaal ook als notulist van de raads vergaderingen, een taak die volgens de heer Ververs lang niet altijd eenvoudig was. Een fraaie kristal len asbak onderstreepte de woorden van de heer Ververs. De directeur van de dienst Open bare Werken, de heer A. C. Krane veld, noemde de heer Jongeneel een ambtenaar met koopmanschap. Als oud-collega, als vriend en als toekomstig ambgenoot voerde bur gemeester J. Koopman, burgemees ter van ’s-Gravenmoer en oud-plv.- gemeentesecretaris van Waddinx veen, het woord. Hij haalde tal van herinneringen op. De heer H. K. van der Loo bracht namens bedrijven en middenstand de dank over voor de goede samen werking, die er al die jaren had bestaan. Hij overhandigde als geza menlijk geschenk van het bedrijfs leven een enveloppe, waarvan de inhoud was bestemd voor de inrich ting van de burgemeesterswoning in Muiden. Als „bailliu en schout” komt de naam Boers voor op een der drie zerken in de muur achter de preek stoel in de Ned. Herv. Kerk te Ha- zerswoude: Twee wapens onder een kroon: een stappend paard; door sneden boven gedeeld: een halve adelaar; drie gekruiste zwaarden met het gevest boven; beneden een liggend hert op een grasgrond. In Hulst werd zondagmiddag j.L onze plaatsgenoot, candidaat J. A. H. Brok, van de Zuidkade, bevestigd als predikant van de Hervormde Gemeente te Hulst in Zeeuws- Vlaanderen. De dienst in de stampvolle kerk werd geleid door ds. E. Gramsber- gen, van Hontenisse. Het onderwerp van zijn preek was 2 Timotheüs 4 vers 2. Hij wees op de taak van van de predikant en op de onjuiste verwachtingen die een gemeente vaak van een predi kant heeft, en omgekeerd, de predi kant van zijn gemeente. Na de prediking had de bevesti ging plaats. De handoplegging ge- scheidde door: ds. Everhuis van Biervliet, ds. Pennings van Axel, ds. Becht van Zaamslag, ds. Poel man van Terneuzen, ds. Ruys van Sluiskil, ds. Heemstede van Vlissin- gen en ds. De Leeuw van Kolder veen. Hierna hield ds. J. A. H. Brok zijn intrede-preek. Voor zijn preek had hij als tekst gekozen: Exodus 33 vers 15. „Indien Gij zelf niet mee gaat, doe ons van hier niet optrek ken”. Na de dienst richtte ds. Everhuis namens de Classis IJzendijke het woord tot hem. Hij heette hem har telijk welkom in de Classis, en hij noemde het een ware feestdag voor de Hervormde Gemeente van Hulst dat een predikant uit het midden van Holland bereid gevonden was om de vacature van Hulst te komen vervullen. Burgemeester Molthoff richtte zich tot de nieuwe dominee namens het gemeentebestuur van Hulst. De protestanten in onze gemeente ma ken maar 3 «/o uit van de inwoners, maar van de raadsleden is 20% protestant. Tot slot sprak de nieuwe predi kant een dankwoord, waarin hij de gehele gemeente dankte voor de zo buitengewoon hartelijke ontvangst hem en zijn vrouw bereid. Hier ligt begraven vrouwe Jo hanna Binkes huysvrouwe van den WelEd. Gestr. Heer Gerard Boers bailliu en schout der stede en lande van Schagen en Hazerswoude, ge- booren den 20 maart 1707 en over leden dertig January 1771 en De Weled. Gestr. Heer Gerard Boers bailliuw en schout van Hazerswou de, gebooren den 6 maart 1707 en overleden den 10 April 1772. In het Geref. Verenigingsgebouw heeft de landbouwcoöperatie „De Eendracht” vorige week een voor lichtingsavond gehouden. De voorzitter, de heer M. P. van Tol, heette in zijn openingswoord vooral de spreker van deze avond, ir. M. Miedema, landbouwkundige bij de N.V. Ned. Kali-Import Mij welkom. Ir. Miedema hield zich in zijn in leiding bezig met de bemesting van bouw- en grasland. Nieuw onder zoek heeft aangetoond dat het ge was aardappelen zwaarder met kali moet worden bemest, terwijl sprui ten minder kali nodig hebben dan men aanvankelijk meende. De kalitoestand van het grasland loopt terug. Op de veengrond is on geveer 40 van de grondmonsters arm aan kali. Hier is een kalibe- mesting volgens het advies dringend noodzakelijk. In verband met het natriumgehalte achtte de spreker kalizout 20 de meest geschikte meststof. In de uitvoerige en levendige dis cussie kwamen nog vele punten aan de orde o.a. de kopziekte. Ter voor koming van deze ziekte moet in de eerste plaats de magnesiumverzor- ging van het dier en het grasland in orde gebracht worden. Na de discussie werden enkele in teressante films gedraaid, o.a. over mechanisatie en boerderij bouw. Met de vertoning van een film over de laatstgehouden Friese Elfsteden tocht werd deze zeer geslaagde en leerzame avond besloten. In een overvolle raadzaal is vo rige week afscheid genomen van de heer W. Jongeneel, hoofdcommies ter gemeentesecretarie, in verband met diens benoeming tot burge meester van Muiden. Het voltallige college van B. en W., vele raads leden, personeel van de gemeente, vertegenwoordigers van bedrijven, politie, enz., woonden de afscheids bijeenkomst bij. Bij aankomst ten gemeentehuize kreeg mevrouw Jon geneel uit handen van de echtge note van de burgemeester, mevrouw Van der Hooft-Laurens, bloemen aangeboden. Burgemeester C. A. van der Hooft herinnerde er in zijn toespraak aan, dat de heer Jongeneel in feite nooit heeft gedaan, waarvoor hij werd aangenomen. Hij werd benoemd tot redacteur van de gemeentelijke cor respondentie, maar van brieven schrijven is er nooit veel gekomen. „De heer Jongeneel deed wat hij wilde,” aldus de burgemeester. Zo hield hij zich bezig met uitbrei dingsplannen, aan- en. verkopen van grond en eigendommen enz., steeds tot volle tevredenheid van college van B. en W., raad en .andere be trokkenen. „Wij zijn u veel dank verschuldigd voor uw brutaliteit,” aldus de heer Van der Hooft. „Ei genlijk gaat u ons te vroeg verlaten, want we hadden u nog wel een poosje willen houden.” Namens het college bood hij de heer Jongeneel een geschenkbon aan. zei hij „en nieuwe bezems vegen schoon.” Namens de raad zegde hij burge meester Jongeneel alle medewer king toe. Na een kort dankwoord sloot bur gemeester Jongeneel de eerste door hem gepresideerde raadsvergade ring. Vervolgens kwam een lange rij van sprekers aan de beurt, onder welke burgemeester C. A. van der Hooft. De bijeenkomst werd besloten en zeer druk be- In zijn installatietoespr.aak merk te wethouder Hasenaar op, dat de benoeming van de heer Jongeneel op zulk een jeugdige leeftijd een bewijs was, dat het werk dat hij in zijn vorige functie had verricht tot volle tevredenheid was geweest van zijn superieuren. In het kort stipte spreker de pro blemen aan, waarmede de nieuwe burgemeester krijgt te maken; zoals sanering, 200 woningzoekende ge zinnen, twee gemeente-kernen, enz. „Er zal tact en wijsheid nodig zijn, om voor allen gelijk te zijn,” zo merkte de heer Hasenaar op, daar mede doelend op de gespletenheid van de gemeente in het stadje Mui den en het dorp Muiderberg. Nadat hij de heer Jongeneel de ambtsketen had omgehangen en hem de leiding van de bijzondere raadsvergadering alsmede de voor zittershamer had overgedragen, hield deze zijn maiden-speech. Burgemeester Jongeneel bracht dank aan de Koningin, de Minister en de Commissaris der Koningin voor de eervolle benoeming. Nogal uitvoerig ging hij in op de financiële situatie bij de gemeenten in het algemeen. Wat Muiden be treft stelde hij, zij het in bedekte termen, al verhoging van plaatselij ke belastingen voor, om met kans op meer succes een beroep op de Rijksoverheid te kunnen doen. „Er werd in het verleden, meer nog dan thans het geval is, vaak geklaagd, dat het in financieel op zicht door de gemeente in zo sterke mate afhankelijk zijn van het rijk, de gemeentelijke autonomie zou schaden,” aldus burgemeester Jon geneel. „Ik ben daar niet zo van over tuigd. Ik geloof, dat de begrippen autonomie en zelfbestuur, die jaren- Niet minder dan 816 nieuwe in woners vestigden zich in 1964 in Waddinxveen. De verwachting be staat, dat vooral in 1965 de aanwas van nieuwe bewoners aanzienlijk groter zal zijn. Deze verwachting is gebaseerd op de voor 1965 geraamde zeer grote woningproduktie van on geveer vijfhonderd woningen. In 1964 kwamen slechts 154 nieuwe huizen gereed, welk aantal zeker mede van invloed was op het bevol- kingsverloop. Ondanks de komst van een groot aantal nieuwe bewoners en een ho ger geboorte-overschot dan ooit te voren, was het inwonertal --- 1 ja nuari 1965 precies gelijk aan dat van 1 januari 1964 namelijk 13.253. Het was vooral de grenswijziging per 1 februari 1964 die van nadelige invloed was on het Waddinxveense bevolkingscijfer. Daarnaast vertrok ken er 463 naar elders. In totaal werden er 382 kinderen geboren (201 jongens en 81 meis jes). Het aantal inwoners, dat in 1964 overleed bedroeg 68. Het ge boorte-overschot van 314 is dus ho ger dan ooit te voren, wat uiteraard mede een gevolg is van de snelle groei van Waddinxveen in de laat ste jaren. Ook het aantal huwelijken nam toe, en in 1964 werden 85 paren in de echt verbonden. Op 1 januari waren er in Wad dinxveen 6741 inwoners van het mannelijk geslacht en 6512 vrouwe lijke inwoners. Bijzonder is, dat in 1964 het inwonertal met 31 mannen toenam, terwijl het aantal vrouwen met 31 terugliep. Waddinxveen heeft op het ogen blik een bijzonder jonge bevolking. Volgens de specificaties van 1964 zijn van de 13.253 inwoners er on geveer 8600 jonger dan 35 jaar, 3780 inwoners zijn tussen 35 en 65 jaar oud en bijna negenhonderd inwo ners zijn 65 jaar of ouder. Van de 8600 onder de 35 jaar zijn er onge veer 5500 nog weer jonger dan 20 jaar. In de leeftijdsgroep van 0 tot 4 jaar zijn er ongeveer 1750 kinde ren, in de leeftijdsgroep van 5 tot 9 jaar ongeveer 1450 kinderen, in de groep van 10 tot 14 jaar zijn er bijna 1200 kinderen. De groep van 15 tot 19 jaar omvat ruim elfhon derd jongeren. Door de Sportkeuring Waddinx veen, waaraan alle plaatselijke art sen deelnemen, werden in 1964 452 personen gekeurd tijdens 24 zittin gen in Het Groene Kruis-gebouw aan de Stationsstraat. In totaal werden vijf personen afgekeurd, drie personen werden voorlopig afgekeurd en zes perso nen werden voorlopig goedgekeurd. De keuringen waren als volgt onderverdeeld: 25 voor turnen, 19 voor handbal, 51 voor korfbal, 230 voor voetbal, 15 voor volleybal, 30 voor wandelen en 82 voor zwem men. De hogere contributie geeft de leden op dit ogenblik meer speeltijd terwijl voorts meer ballen beschik baar zullen worden gesteld. Tevens zullen door deze verhoging ook an dere gestegen kosten kunnen wor den opgevangen. Aan de jeugd zal veel aandacht worden besteed, o.a. door een in tensieve training. Bij de bestuurs verkiezing werden herkozen de he ren E. Ch. Brants (voorzitter), W. van Zetten (vice-voorzitter), W. Oosterom (penningmeester) en me vrouw M. Jenné (lid). De heer D. de Wilde, die sedert de oprichting van de vereniging als secretaris had gefungeerd, stelde zich niet herkies baar. In zijn plaats werd gekozen de heer C. van Damme. Tevens von den verkiezingen plaats voor de fi nanciële-, kas-, ballotage-, techni sche- en jeugd-commissies. Met vlaggen, zang van de schooljeugd en spontane woorden heeft Mui den gistermiddag zijn nieuwe burgemeester de heer W. Jongeneel en echt genote verwelkomd. Een overweldigende belangstelling was er oorzaak van, dat de installatie van burgemeester Jongeneel plaats vond in een feestzaal in plaats van in de veel te kleine raadzaal van Muiden. lang het gemeenterecht hebben be heerst, meer en meer vervagen en in elkander overvloeien. Ik betreur deze ontwikkeling niet, omdat ik geloof, dat de gemeente niet sterk kan zijn .alleen op grond van haar autonome bevoegdheden. Het gaat om de b estuurskracht en daar is meer voor nodig dan alleen be voegdheid. Daar gaat het o.a. om durf, doorzettingsvermogen en dendrang, om visie en vaart.” Op voorzichtige wijze stipte hij daarna een aantal lokale problemen aan, die naar zijn mening in de komende tijd de aandacht zullen vragen. Voorts betrok hij politie, onder wijs, verenigingsleven, bedrijven en gemeente-ambtenaren in zijn rede en sprak de hoop uit, dat er een goede samenwerking zou ontstaan. Van zijn kant zegde de heer Jonge neel de raadsleden en zijn gemeen tenaren alle medewerking toe. Hij besloot met te zeggen: „Hiermede heren wethouders, he ren leden van de raad wil ik mijn taak in de gemeente Muiden aan vatten. Maar niet alleen ik, ook mijn vrouw, die voor zoveel de tijd het toelaat zich ook zal inzetten voor de behartiging van het wel en wee der gemeente. Wij doen dit niet in eigen kracht, maar in biddend opzien tot Hem, die wij in ons leven hebben leren kennen als de enige Leidsman. Voor ons betekent het Christen- zijn, en hier citeer ik het bekende Herderlijk schrijven vanwege de Generale Synode van de Nederlands Hervormde Kerk: „Christen-zijn in de Nederlandse samenleving” voor ons betekent het Christen-zijn in de eerste plaats een manier van ’zijn’, een wijze van bestaan. Het is niet het hebben van een beschouwing over de zin van leven en wereld. Het is het hebben van een Heer en dan óók het zich voegen onder zijn heerschappij, die alles omvat. Geve God ons wijsheid, genegen heid, moed en rechtvaardigheid, al les tot Zijn eer en tot heil van de gemeente Muiden,” aldus de bur gemeester. Een toneelspel, dat bijna twee honderd) aar geleden door Koning Lodewijk XVIe van Frankrijk van de planken werd geweerd, kreeg gisteravond in de Nieuwe Schouw burg te Gouda een warm applaus van een enthousiast publiek. Voor een uitverkochte zaal bracht het toneelgezelschap „Ensemble” de komedie van De Beaumarcharis „De bruiloft van Figaro”. Het in 1784 schandaalverwekken de stuk is nu een amusant en on derhoudend geheel vol speelse en ondeugende teksten en woordspe lingen. Ben Royaards, die de zieke Jan Retèl verving, Sigrid Koetse, Ton wn Duinhoven, Pleunie Touw en Huib Rooymans brachten hun moeilijke rollen met de soms wat gecompliceerde teksten, alsof zij zo 'uit de pruikentijd onze eeuw waren binnengestapt. Onder auspiciën van de Geref. Evangelisatiecommissie, begint op woensdag 27 januari een hobbyclub voor meisjes van 6 tot 10 jaar in het houten gebouw aan de Jan Willem Frisoweg tegenover de Nassaulaan. Het clubhuis is iedere woensdag avond geopend van half zeven tot half acht. Voor de Bond van Plattelands vrouwen afd. Waddinxveen hield gisteravond mevrouw Th. Roos- Cikot, candidate - notaris te Alk maar, een voordracht over het on derwerp: „Huwelijksgoederen en erfrecht”. Na 1 januari 1957 is een grote verandering gekomen in de huwe lijkswetgeving, als gevolg van de emancipatie. Uitvoerig werden de nieuwe rechten van de vrouw veel al op humoristische wijze toegelicht. Een grote sprong vooruit is, dat de man niet meer, als in het verleden, over het vermogen van de vrouw kan beschikken. Ook de bepaling dat bij testamentschenkingen en erflatingen buiten de huwelijksge meenschap kunnen worden ge bracht, is van groot belang. De vrouw moet zich in onze tijd in teresseren voor‘het beheer van het vermogen, daar zij de gelijke is ge worden van de man in dat beheer. Na de pauze sprak mevr. Roos over het erfrecht en wees daarbij met klem op het grote belang van het maken van een testament, wan neer men van tafel en bed is ge scheiden, of een echtscheidingspro cedure aanhangig is.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 4