voor lokale uitingen Ook plaats culturele i burgerlijke; CLAUDIA GOUDSE MAATREGELEN TEGEN SLIPGEVAAR LANGS GOUWE WW ALDER en WULCO Bijeenkomsten Middenstand DE KERKEN NODIGEN ^t^DEN HAAG Zondag bevestiging dr. A. van Haarlem •I SUS-aktie 1965 FRA-VA-KO's Brand in hooimijt f Nieuwe wijkgebouwen voor Groene Kruis STAND Opticien slaagde voor examen Jaarvergadering van C.B.T.B. Woning voor derde Herv. predikant Ruilbeurs I MHEEMSKERK WARENHUIZEN Culturele Kring reageert op de suggesties van de heer Warnaar: Onderwijs Bioscopen Gouda Auto-dichtheid in Europa Weekblad voor Waddinxveen - 21 januari 1965 I’ I NSTA TELEFOON-2077 M Pagina 5 ,DE*ZAAK MET~DE^BUITEnTlÖK Gero Zilduxro ROMANTI, Nr. 730 I ,|S Vaste kern cb I n.m. (foto Sjaak Noteboom) C. van WO- 24. (wordt vervolgd) de verlovingsring voor moderne mensen Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING In verband met de winkelplannen in Waddinxveen beleggen de geza menlijke middenstandsverenigingen op 16 en 17 februari a.s. een tweetal bijeenkomsten voor hun leden met dames en eventueel medewerkers. Tijdens deze bijeenkomsten zal bur gemeester C. A. van der Hooft oan. de gemeentelijke visie op de toe komstige ontwikkeling van de Wad- dinxveense winkelcentra naar vo ren brengen. De nieuwe predikant van de Her vormde Immanuëlkerkgemeente, dr. A. van Haarlem, wordt zondagmid dag ,a.s. tijdens een kerkdienst, die om half drie aanvangt, bevestigd als predikant van deze gemeente door dr. G. de Ru. De intrede van dr. Van Haarlem vindt plaats in de zelfde dienst. - Dezer dagen heeft de nieuwe predikant reeds zijn in trek genomen in de predikantswo- ning aan de Vijver laan. Op 25 januari begint de twaalfde SUS-aktie. Een van de instellingen, die uit de opbrengst zal delen, is de Stichting St. Maartens Klinieken te Nijmegen. In totaal is er een be drag van 180.000 aan prijzen be schikbaar. De loten kosten 1.25 per stuk. De trekking vindt plaats op 28 februari. Medewerking aan de actie SUS wordt ook nu weer gegeven door de KRO. Dorpsstraat 33 Tel. 2218 Zeemleren lappen genaaid f 1.25 hele huidjes f 3.50 Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Zondagochtend omstreeks half twaalf moest de brandweer uitruk ken voor een brand in een hooimijt bij een boerderij aan de Tweede Bloksweg. Het vuur kon met drie stralen snel worden bedwongen, waardoor werd voorkomen, dat de hooimijt geheel verloren ging. Vermoedelijk is de brand veroorzaakt door met vuur spelende kinderen. CLAUDIA de nieuwste creatie van de CONSTANT T fabrieken Een der mooiste ringen uit de Constant collectie De heer W. I. Scholten, leraar aan de chr. Pr. Wilhelminaschool voor u.Lo. is per 1 maart a.s. be noemd tot leraar aan de chr. u.l.o.- school te Breda. In zijn plaats is benoemd de heer I. Y. v. d. Beukel uit Rotterdam. De Goudse opticien J. Grit slaag de in Berlijn voor het examen kon- taktlenzen-specialist, dat van 11 tot en met 16 januari j.l. in West-Ber- bjn werd afgenomen door het Deut sche Gesellschaft für Optometrie. De heer Grit heeft optiekzaken in Gouda, Zwijndrecht en IJmuiden. In Nederland werden in 1964 niet minder dan 71 nieuwe wijkgebou- wen en één rijdend consultatie bureau in gebruik genomen door Het Groene Kruis. Van de nieuwe wijkgebouwen staan er zeven in de provincie Zuid- Holland. Ook het rijdende consul tatiebureau is in deze provincie ge stationeerd. De jaarlijkse Groene Kruisdag is voor 1965 vastgesteld op 30 sep tember in Muses Sacrum te Arnhem Inmiddels heeft de ondernemer toegezegd die maatregelen te zullen nemen, die nodig zijn om ongeval len in de toekomst te voorkomen. Indien nodig kan hij een beroep doen op de gemeentelijke reinigings dienst, uiteraard op zijn kosten. De politie zal erop toezien, dat de af spraken worden nagekomen. Voorts hebben Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, bij wie de weg in beheer is, ter plaatse op ver zoek van B. W. van Gouda borden geplaatst met een maximum snel heid van dertig kilometer per uur. woordigers van de door de heer Warnaar bedoelde verenigingen, voorzover zij daarin al niet verte genwoordigd zijn. Het bestuur zal daarnaast ook gaarne ingaan op uit nodigingen tot het bijwonen van de uitvoeringen in het openbaar van deze verenigingen. Dat tot nu toe bij het samenstel len van het programma de belang stelling van het bestuur en zijn ad viseurs is uitgegaan naar wat van buiten onze gemeente komt, heeft als reden dat gemeend is, dat de Culturele Kring eerst een vaste kern van regelmatige bezoekers aan de door hem georganiseerde avonden om zich heen moet weten, vóórdat hij in staat zal zijn stimu lerend te werken voor het bezoek aan de uitvoeringen van plaatse lijke verenigingen, die immers zelf al over een kern van belangstellen den beschikken. Het bestuur van de Culturele Kring verzekert de heer Warnaar echter, dat van zijn vriendelijke en waardevolle adviezen goede nota genomen is. De Chr. Boeren- en Tuindersbond hield vorige week donderdag zijn jaarvergadering in het Geref. Ver enigingsgebouw aan de Stations straat De voorzitter, de heer C. van der Sar, leidde deze bijeenkomst en kon een groot aantal leden begroeten. Spreker was ds. C. v.d. Bosch, Herv. predikant te Gorinchem, die tot on derwerp had: „Reist u ook incog nito?” De profeet Jona deed dit en hield zich schuil, inplaats van te spreken en te getuigen als profeet, gelijk God hem had geboden. De boodschap van God doorgeven, dat is de roeping van de gelovigen. Als profeet, priester en koning in het leven staan en in ons dagelijks le ven tonen dat wij Christenen zijn. Niet incognito, maar met open vi zier door het leven gaan, zodat de wereld weet wat ze aan ons heeft. In zijn jaarverslag maakte de se cretaris, de heer J. van Berkel, mel ding van het feit, dat het ledental iets was teruggelopen. Het boekjaar 1964 sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter herkozen en voor de heer W. Koppenaal, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer D. Vos kuilen. De erevoorzitter, de heer A. War naar was aanwezig, alsmede de voorzitter van de kring, de heer A. Verboom. Drieduizend vierkante me ter vloeroppervlak is er in de neerzethal van de nieuwe vei ling aan de Bredeweg beschik baar voor de tuinders om hun produkten voor toekomstige kopers uit te stallen. De ge nummerde partijen, worden op nummer in de verkoop ge bracht. De neerzethal staat in verbinding met een enorm laadperron, waardoor laden en lossen zo min mogelijk tijd verlies oplevert. In het veilinggebouw zijn voorts ondergebracht een rui me kantine, directie- en be stuurskamers, alsmede een ruimte voor de met mechani sche boekhoudapparatuur uit geruste administratie. De fustenloods heeft een oppervlakte van 1300 vier kante meter. Het veilingcom plex op het vijf hectaren gro te terrein wordt nog uitge breid met een grossiershal, o.a. voor zuidvruchten, met een vloeroppervlak van ruim 2200 vierkante meter. Met de bouw van het door het Waddinxveense architec tenbureau Stuurman ontwor pen complex, dat in ruim één jaar werd voltooid, was een bedrag van ca. 1,2 miljoen gemoeid. In 1964 werd op de Goudse groentenveiling bijna zes mil joen gulden omgezet. Onge veer zestig procent hiervan had betrekking op de export, voornamelijk van tomaten, komkommers en sla. In verband met het voornemen om voor de Hervormde Kerk te Waddinxveen een derde predikant te beroepen, heeft de kerkvoogdij een woonhuis aangekocht in de Van Mecklenburg Schwerinlaan. De ning komt binnenkort vrij. 2 SCHOUWBURGBIOSCOOP Hedenavond wordt in de Schouw - burgbioscoop te Gouda de Zweedse film ’’Chans” (Heeft zij een kans?) vertoond, naar de beroemde roman van Birgitta Stenberg. Het is een verhaal van een jong meisje, dat door haar gedrag in een opvoe dingsgesticht belandt. Na haar voor waardelijke vrijlating breekt er een nieuwe moeilijke periode voor haar aan, waarin zij een prooi wordt van avonturiers. In de hoofdrollen Lil- levi Bergman, Gösta Ekman en Ber th Anderberg. De film met de Gouden Beer en vele eervolle vermeldingen, „Wilde Aardbeien” van Ingmar Bergmann draait vanaf zondagavond tot en met woensdag. Deze rolprent vertelt het verhaal van dokter Isak Borg, die op de dag van zijn ere-promotie een andere levenshouding aan neemt. In de hoofdrol de bekende Zweedse acteur Victor Sjöström. De speeltuinvereniging „De Pad destoel” houdt op zaterdagmiddag 23 januari a.s. haar maandelijkse ruilbeurs in haar clubhuis aan de Lijsterbesstraat. Aan vang 14.00 uur. Alle verzamelaars zijn zoals altijd van harte welkom. De gemeente Gouda heeft een complex van maatregelen genomen teneinde het slipgevaar op de weg langs de Gouwe ter hoogte van de zuivelfabriek „De Producent” te verminderen. Zeer recent reden daar in één week tijds twee auto’s, beiden bestuurd door inwoners van Waddinxveen, te water, na een slip partij. Op de weg liggend vochtig zand was aanleiding tot deze onge vallen, waarbij gelukkig geen per soonlijke ongelukken gebeurden. Het zand was afkomstig van een ter plaatse gevestigde zandoverslag- bedrjjf. Per schip wordt hier zand aangevoerd, dat met vrachtauto’s naar de nieuwe in aanbouw zijnde Goudse wijken wordt vervoerd. In antwoord op het door het Goud se raadslid H. van 't Hof (AR) ge stelde schriftelijke vragen hebben B. W. van Gouda medegedeeld dat het zand, dat op de rijweg te recht kwam, aanvankelijk werd verwijderd. Op 9 december, toen de eerste auto slipte, was dit kennelijk niet gebeurd. De ondernemer, tegen wie proces verbaal werd opgemaakt, kreeg de opdracht te zorgen, dat het zand steeds werd verwijderd. Des ondanks slipte op 15 december weer een auto op een vochtige laag zand. Toen bleek, dat ’s avonds tot zeven uur zand was gereden, terwijl de met het schoonhouden van de weg belaste personeelsleden om vijf uur waren vertrokken. Na de laatste slippartij heeft de gemeentelijke veegauto de weg gereinigd. Volgens B. W. van Gouda heeft de politie het transportbedrijf mede gedeeld, dat het werk moest worden stopgezet, indien geen afdoende op lossing zou worden gevonden. ■MMHM ««O IN EEN DOLLE REN galoppeerde Wina voort in de richting van Bardije. Zo nu en dan ontmoette ze een boer, die druk werkte op zijn veld en zo onopvallend mogelijk informeerde zij dan hoe ver het nog was naar de grens en of men soms twee jongens had gezien. Maar nog steeds was er niemand geweest, die de jongens had gezien. In de verte ontdekte ze aan de voet van de bergen een dorp. Op de weg hepen een paar vrouwen. Snel stopte zij haar blonde krullen onder de kap van haar mantel en trok deze diep in het gezicht. Weer stelde ze haar vraag en een schok van blijdschap ging door haar heen, toen de vrouwen vertelden, dat er twee jongens in de herberg van het dorp verbleven. Ze liet zich precies uitleggen, waar de kamer van de jongens was, dankte de vrouwen en reed in snelle vaart het dorp binnen. Wulco, die juist voor de deur van de herberg stond, zag een ruiter in een blauwe mantel komen aanrijden, die voor de herberg het paard plotseling inhield. Het dier steigerde en tot grote verwondering van de jongens haalde de ruiter van onder de mantel een katapult en schoot een projectiel door het raam van de kamer waar Walder lag. In snelle ren verdween de ruiter weer. Wulco was zo verbaasd, dat hij De DOKTERSDIENST zal worden waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 OPPASCENTKALE telefoon 2934 of 3062 pas tot bezinning kwam, toen de ruiter al verdwenen was. Snel holde hij naar binnen. Hij vond Walder, die een brief las. Toen zijn vriend bin nen kwam, liet hij hem de brief lezen. De jongens waren stomverbaasd en peinsden zich suf, wie de goede bood schapper wel geweest kon zijn. Lang beraadslaagden de vrienden over wat zij moesten doen. Op een gevecht kon den zij het niet laten aankomen, want daarvoor was Walder nog te zwak en bovendien vier tegen twee was wel ge vaarlijk. Plotseling kreeg Wulco een idee. De jongens staken de hoofden bij elkaar en toen stond hun besluit vast. Zo snel mogelijk vertrokken zij nu en liepen de heirweg af, tot waar een bruggetje lag over een woest kolkende bergstroom. Walder beklom de bergwand en had van hier uit een prachtig uitzicht over de kronkelende weg. Hij zou de edelen al op grote afstand kunnen zien aankomen. Wul co ging langs de kant zitten en deed zich te goed aan het fruit, dat ze hadden meegenomen. Tegen de avond klonk van de berg een zacht gefluit en Wulco ging aan het werk. De edelen waren op komst. zondag 24 januari 1965 Nederlands Hervormde Kerk v.m. y.ju uur; as. Jon. Verweiius Heaiening n. Avondmaal n.m. 6.30 uur: ds. J. K. Cuperus •iNaoeiracnring H. Avondmaal nervormd VvijKgeoouw,hsdoornlaan v.m. y.zu uur; ds. J. K. Cuperus Heaiening H. Avondmaal n.m. 6.30 uur; ds. Jon. Verweiius iNaoetracnting H. Avondmaal nervormd VvJjKcentrmn Oranjewijk <jan wruem xnsoweg) v.m. iu.uu uur: ds. btolk van ocnevenmgen 5.00 uur; dr. ±1. Hout van Utrecht uervormde inunanuelkerk v.m. y.ju uur; ds. W. Zéjjdner van jxo aer dam n.m. 2.30 uur: Bevestiging en intre de van dr. a. van Haarlem, neves- uger; dr. G. de nu, van noileraam uererormeerUe Kerk v.m. y.uu uur ds. H. Koekkoek v.m. iu.ju uur; ds. B. Koexkoek n.m. ö.ju uur: ds. B. AoexKoeK. xteuiunstrantse Kerk v.m. iu.uu uur; ds. J. Laforêt van itotterdam Unrist. Afgescheiden Gemeente v.m. y.ju en n.m. a.uO uur: ds. a. F. Verloop woensdag, n.m. 7.UU uur: us. a. F. Verloop Oud Gerei. Gemeente, Zurdkade 158 dinsdagavond 26 januari, 7 uur: as. uumarcme van voortnuizen, van Heersum KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor; B. A. Emmelkamp Kapelaan; G. L. U. Paardekooper Huidnade 176, telefoon 2452 rarocniekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.15 uur: H. Mis in de week 7.00 en 8.00 uur; H. Mis st. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wiihelmmaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Het bestuur van de Stichting „Culturele Kring” Waddinxveen schrijft ons: „Het verheugt het be stuur van de ’’Culturele Kring” ten zeerste, dat in uw weekblad van 6 januari een artikel van de hand van oud-burgemeester A. Warnaar ver scheen, waaruit belangstelling voor het werk van de Stichting blijkt. Het gesugereerde om ook aandacht te besteden aan de uitingen van de plaatselijke verenigingen, die iets op cultureel gebied presteren, heeft van het begin af aan bij de oprich ters van de Culturele Kring voor gezeten. Om deze reden is dan ook een in de statuten genoemde Raad van Ad vies in het leven geroepen. Deze Adviesraad dient om het bestuur in raad en daad ter zijde te staan bij de samenstelling van het program ma en bij het tenuitvoer leggen daarvan. In deze Adviesraad zijn nog plaatsen open voor vertegen- Geboren: Geertruida Adriaantje, d.v. W. Hof man en D. van Hemert; Petronius Adrianus Hendrikus, z.y. P. M. Steenland en A. M. Wolbers; Maria Johanna, d.v. C. Sluimer en A. Zonneveld; Neeltje, d.v. J. Appel en M. Drost; Nicolaas Willem, z.v. H. Boele en W. H. Hogervorst; Jurrina Klasina, d.v. A. Olree en M. Demper; Yvonne, d.v. J. Geerlof en Cappellen; Gina Adolphine, d.v. F. M. Cowan en H. L. Bol; Louisa Wilhelmina, d.v. C. Vrijmoed en W. van Oostrom. Ondertrouwd: J. Tamming en E. A. Kraijesteijn; R. C. Roverts en W. Sinteur; D. Flier en A. C. van der Vooren. Gehuwd: geen. Overleden: Nilsson ev Vogelaar, Erna Charlotte, oud 64 jaar; Post, Johan Cornelis, oud 35 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: kinderportemonnaie met inh; rode want; blauwe step; bruine schoen; blauwe kinderfiets; fiets- sleuteltje; leren handschoenen; één groene want; zwarte nylon want; bruine portemonnaie; zwarte laars; bruine portemonnaie met inhoud; kinderportemonnaie met inhoud. Verloren: zwarte wanten; blauw gymn.pakje; monsterdoos met klan tenboekjes; regenbroek; blauwe step; zilveren armband; armband met steentjes; bruine wanten; he renhandschoenen; tas met gereed schap; kinderwantje; bruine kinder portemonnaie met inhoud. 1 Hoewel het in Nederland wel zeer druk is op de weg, betekent dat niet dat ons land een speciale plaats inneemt in de rij der West- Europese landen op het stuk van het bezit van auto’s. Wij komen pas op de zesde plaats in een lijstje, Zweden staat bovenaan in dit deel van de wereld met 188 personen auto’s en 17 bedrijfswagens inclu sief bussen per 1000 inwoners. Frankrijk is tweede met 140 perso nen- en 40 bedrijfsauto’s per 1000 Fransen, de Britten liggen daar iets onder. Nederland ligt iets beneden het Belgisch-Luxemburgs gemid delde, dat op 128 wagens per 1000 zielen: wij bezaten per 31 december 1963 100 personenauto’s en 23 be drijfswagens per 1000 Nederlanders, of wel in totaal 123. Natuurlijk is dit niet bepalens voor de verkeers dichtheid. Daarbij spelen allerlei factoren een rol, zoals het aantal afgelegde kilometers per auto per jaar. 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 5