Bel bij brand 2222 voor Geref. Kerkkoor op de grammofoonplaat Opvoering productiviteit in de verkoop Succes voor Waddinxveen bij wedstrijden tgj il voor m WALDER en WULCO Gasvlam langs Henegouwerweg Waddinxvener viel Voordracht voor bedrijfsleven door de heer WJ. J. Haspe Bouwers studeren in skandinavië DF KERKEN NODIGEN Bejaardenmiddag Wijka vond Geref. jeugdgroepen Stuurman aan de dood ontsnapt Snelheidsgrens op Parallelweg Nieuw Rotterdams Toneel in Gouda Voor kerkbouwactie: mol publicity Manege Reigersburgh Mauritssingel voor vermissing verlaten in kuil op gasbuis Herv. Jeugdraad: Inwendige zending in Nederland Weekblad voor Waddinxveen - 1 1 februari 1965 Pagina 5 OPPASCENTRALE Ontwikkeling en uitvoering van campagnes: I hiiï- f telefoon 2934 of 3062 van deze wedstrij- Public Relations Direct Mail Manifestaties Perscontacten Vijverlaan 6 Telefoon 01828-2659 De huidige ontwikkeling van het Op oversteekplaatsen moeten voetgangers ook op bromfiet sers kunnen rekenen. Nog te veel voetgangers worden op zebrapaden aangereden door bromfietsen, waarvan de be stuurder te laat of in het ge heel niet remde. bouwactie, die nog steeds zeer be vredigend verloopt. Phonogram heeft voorts een lang speelplaat opgenomen met liederen gezongen door de Geref. Kerkkoren van Boskoop en Waddinxveen. Deze plaat wordt door Phonogram nor maal in de handel gebracht. den Berg (W), 2. (L), 3. Margot Wij- Verschenen: ’MY DEAR CHURCHILL’ Een beknopte levensbeschrijving van de grote staatsman in pocketvorm. Prijs 1,75 ELSEVIERS BELASTINGGIDS Handleiding voor het bepalen van uw belastingaangifte. - Prijs f 5,90 BOEKHANDEL ’VELDWIJK’ Kerkweg (Passage) Waddinxveen Binnenkort zal een door Phonogram opgenomen grammofoonplaat ver schijnen met daarop tien geestelijke liederen, gezongen door het Gerefor meerd Kerkkoor en het meisjeskoor te Waddinxveen. De grammofoonplaat vormt een onderdeel van de bouwactie voor de tweede Gereformeerde Kerk. De baten van de langspeelplaat komen dan ook volledig aan de bouwactie ten goede, als een bijdrage van het koor. Op maandag 1 februari vertrok met een KLM-Iijnvliegtuig naar Kopenhagen een 30-tal deskundigen van de woning- en utiliteitsbouw voor een korte studiereis door Skandinavië en Noord Duitsland. De reis werd gemaakt onder aus piciën .van het vakdagblad Cobouw met medewerking van de Stichting Verletbestrijding. De deelnemers stellen zich dan ook in het bijzon der op de hoogte van de methoden en mogelijkheden welke in deze landen worden toegepast om onder alle weersomstandigheden door te kunnen werken. Na een ééndagsbezoek aan Kopen hagen, reisde de groep door naar Zweden, waar Stockholm en enkele andere plaatsen werden bezocht. Er bestaan ook plannen om in mei van dit jaar een soortgelijke groep in de gelegenheid te stellen een 17-daagse studiereis naar de Verenigde Staten te doen maken. Het ligt in de bedoeling dat hier ook personen aan deelnemen uit andere sektoren van de bouwwe reld, zoals de wegen- en bruggen bouw en de stedebouwkunde. Op 7 februari j.l. werden in Ma nege „de Reigersburgh” te Wad dinxveen dressuurwedstrijden ver reden tussen een tiental amazones en ruiters van manege „Beresteijn” te Loosduinen en eenzelfde aantal van de Waddinxveense manege „De Reigersburgh”, waarbij de heer G. W. D. van der Linde te Nieuwer- brug als jury fungeerde. Deze wedstrijden eindigden voor het team van manege ’De Reigers burgh’ zeer succesvol, daar zij de le, 3e, 2x vierde en een gedeelde 5e plaats wisten te bezetten; de Loos- duinse ruiters behaalden de 2e, ge deelte 5e en twee 6e prijzen. De uitslagen waren als volgt: 1. de heer J. G. Hekker (W), 2. mej. K. Meelis (L), 3. de heer A. v. d. Breggen (W), 4. Mej. H. van Weel- den en de heer A. v. d. Berg (W), 5. de heer Hedeman (L) en Mevr. Dinsdagmiddag 16 februari a.s. wordt in het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat weer ’n bijeenkomst voor bejaarden gehou den. Deze bijeenkomst begint om half drie. Voor de Gereformeerde jeugd van 16 tot 25 jaar was er gister avond een bijeenkomst in het Geref. Verenigingsgebouw, waarbij zang en spel, ernst en luim in grote af wisseling heel de avond boeiden. Het onderwerp van gesprek was: „Was het gisteren wel zoveel beter dan vandaag?” Vele tongen kwamen hierbij los en men was het erover eens dat het verleden ook niet in alles rooskleurgi was. Hoewel met veel enthousiasme werd gespeeld en gezongen zou het doel van deze avond, door groter bezoek, beter tot zijn recht zijn gekomen. Winkels (W), 6. Mej. H. Houtzager en de heer F. de Glint (Loosdui nen). Een viertal weken tevoren wer den, eveneens in manege „De Rei gersburgh” te Waddinxveen, dres suurwedstrijden voor ponyruiters verreden voor teams van beide ma neges, waarbij de heer Van der Ma rei te Wassenaar jury was. De uit slag van deze wedstrijd was, in to taal gezien, gunstiger voor de Loos- duinse meisjes en jongens, hoewel ook hier de eerste plaats bezet werd door een Waddinxveense ponyrui- ter en wel de 9-jarige Vincent van den Berg. De uitslagen den waren: 1. Vincent van Mar joke Danen nen (L), 4. H. Rotgans (L), 5. Wiet- se Dorsman (W), 6. Olga van 't Hul (L), terwijl de 7e en 8e plaats ge deeld werd door Kees Kokkelaar en Machien Reym, beiden leerlingen uit Waddinxveen. De wedstrijden werden beide in sportieve en prettige sfeer verre den. Stuurman R. v. d. Broek uit Moerkapelle is dank zij ziekte aan de dood ontsnapt. De 29-jarige heer v. d- Broek voer op de Nederlandse kustvaarder „Mauritssingel”, die al verscheidene dagen op de route tussen Frankrijk en Hamburg spoor loos is verdwenen. In verband met ziekte ging de stuurman op advies van een Franse dokter in de havenplaats Bayonne van boord om per trein naar huis terug te keren. Op 26 januari nam hij afscheid van zijn medebeman- ningsleden. Het schip, eigendom van rederij P. A. van Es Co is daarna uit gevaren. Sindsdien is ieder contact met de kustvaarder verbroken. Aanvankelijk dacht men aan een defecte radio-installatie of de mo gelijkheid, dat de kapitein ergens bescherming had gezocht tijdens de vorige week woedende stormen op de Atlantische Oceaan. Informaties bij alle havenplaatsen en intensieve speurtochten door vliegtuigen en andere schepen heb ben echter geen enkel resultaat op geleverd. De rederij vreest, dat het in 1952 gebouwde schip met man en muis is vergaan. Als door een wonder is stuurman v. d. Broek de enige, die aan de vermoedelijke scheepsramp is ont snapt, waarmede tien van zijn me- debemanningsleden in de golven zijn omgekomen. Voor een deel van de Parallelweg te Gouda, lopend van de Gouwe naar het Albert Plesmanplein pa rallel aan de spoorlijn, geldt sedert gisteren een maximum snelheid van vijftig kilometer. De snelheidsbe perking begint ongeveer honderd meter westelijk van het morgen nieuw te openen garagebedrijf Hulleman. In het gebouw van de Kamer van Koophandel te Gouda wordt vol gende week donderdagavond om half acht in samenwerking met de Kamer van Koophandel door het comité ontwikkeling middelgrote en kleinere ondernemingen „Goméko” een bijeenkomst georganiseerd. De directeur van het Bureau Produk- tiviteitsbevordering in de Verkoop te Rotterdam, de heer W. J. J. Has- per zal een voordracht houden over het onderwerp „Opvoering van de produktiviteit in de verkoop”. De ZONDAGSDIENST wordt waar genomen door Dokter P. van der Linde, Kerkweg 214, telef. 2250. zondag 14 februari 1965 Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6.30 uur Ds. Joh. Verwelius. Hervormd Wijkgebouw,Esdoornlaan V.m. 9.30 uur Ds. J. J. Timmer, Woerden. Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) V.m. 10 uur Ds. Joh. Verwelius. Nam. 5 uur Ds. Kalkman, Wilge-Langerak. Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) Nam. 7 uur Ds. P. Fader (Maleise dienst) Hervormde Immanuëlkerk V.m. 9.30 uur Dr. A. van Haarlem. Nam. 7 uur Ds. H. M. Cnossen, Amsterdam, (Jeugddienst). Gereformeerde Kerk V.m. 9 en 10.30 uur Ds. J. Snoey. Nam. 6.30 uur Ds. J. Snoey. Remonstrantse Kerk Geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag, n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.15 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhehninaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Een loeiende, ongeveer zeven me ter hoge gasvlam heeft gisteravond het verkeer langs de Henegouwer weg nabij de N.V. Auto-Industrie Verheul het verkeer ruim een uur in de war gestuurd. De 51-jarige heer P. van Soest uit Waddinxveen reed met zijn bromfiets, vermoede lijk als gevolg van verblinding en door onvoldoende verlichting ter plaatse, in een kuil die daar was gegraven in verband met de aanleg van een gasleiding. Het rijwielpad is daar tijdelijk voor het verkeer afgesloten. Versuft bleef de heer Van Soest in de kuil liggen. Spoedig werd hulp geboden door een machinebankwer ker en landbouwer J. Kortenhoeven, die de heer Van Soest uit de kuil haalden. Nauwelijks was hij uit het gat, of een zeven meter hoge steek vlam schoot uit de plastic gasleiding omhoog. Het is niet bekend of de leiding door de val van de bromfietser lek is gestoten of dat er al een lek in de leiding zat. De steekvlam is ver moedelijk ontstaan doordat er een lantaarn in het gat viel. De steekvlam bezorgde de heer Kortenhoeven ernstige brandwon den aan zijn handen. Zijn wonden werden in een ziekenhuis behandeld. Onmiddellijk gealarmeerde brand weer en politie was spoedig ter plaatse. Het verkeer werd stilgelegd en met zand en schuimblussers trachtte de brandweer de vlam te bestrijden. Inmiddels was vanuit Gouda de gasdruk verlaagd en kon de gasvlam worden beperkt. Niette min stak de vlam nog enkele me ters omhoog. Nadat alle voorzorgsmaatregelen waren getroffen, kon omstreeks kwart over negen het verkeer weer doorgang vinden. Later op de avond is het lek hersteld. In Waddinxveen heeft men wei nig van het ongeval gemerkt, omdat de eigen gashouder nog voldoende gas in voorraad had om de druk op peil te houden. In het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan organiseerde de Hervormde Jeugdraad gisteravond een bijeenkomst met een gevariëerd programma. De heer Baart bracht in een boei ende improvisatie de vele facetten van de Inwendige Zending in de grote stad, en met name in Utrecht, naar voren. Hij wees op de toene mende ontkerstening, de onverschil ligheid in onze tijd voor de Kerk en de Godsdienst. Evangelisatie is niet het werk van een groep, maar van heel de ge meente. Zeer velen zeggen: „Wij doen er niet meer aan, wij zijn dat al lang te boven!” Voor hen biedt de welvaartstijd genoeg en ze zijn 24 uur per dag alleen met zichzelf bezig. Om in die kringen toegang te krijgen is vaak moeilijk, maar door het werk onder de kinderen wordt vaak de poort tot het gezin gevon den. Naast evangeliesatie in de z.g. ’nette millieus’, worden ook de cri minele jeugd, de ontwrichte huwe lijken en de bevolking van de volks- logementen geconfronteerd met de Boodschap des Heils. Verrassende zegeningen worden soms gezien, ook in ziekenhuizen. De weg terug vinden velen geluk kig nog in deze verwarrende tijd. De avond vond hoogtepunt in de ontroerend schone zang van „Vox Jubilans”. Onder de bezielende lei ding van de heer Mar. Egberts wer den ten gehore gebracht: „Jezus is mijn toeverlaat”; „Bedevaartslied”; .Avondlied’; „Heep wees mijn Gids” en „Gij zijt mijn deel, mijn Rots, mijn Hoop”. Het slotwoord van de heer Baart was tevens zijn conclusie: „Mensen met een gekneusd leven door God weer gebracht op de weg naar het Licht”. kerker gebracht en Wina kreeg oude kleren aan en werd in de keuken gezet om te dweilen en te schrobben. Walder en Wulco voelden zich voorlopig veilig en omdat ze paarden hadden, besloten ze eerst een zwerftocht te ma ken door het land, om zich eens goed op de hoogte te stel len van de toestand om daarna plannen te maken en te zien of ze eventueel helpers zouden kunnen vinden om prins Garis te overwinnen. De jongens zwierven van stad naar dorp en overal spra ken zij met mensen. De vrienden merkten, dat de bevol king Garis haatte, maar dat zij nooit openlijk durfden op treden, want overal waren spionnen. Volgens de verhalen, die de jongens hoorden, zaten de gevangenissen in de hoofdstad boordevol. Af en toe liet Garis een aantal gevan genen terecht stellen, wanneer de gevangenissen te vol dreigden te worden. De toestand was verschrikkelijk in het goede land Virgulië. Walder begreep dat het zijn taak was het land van de afschuwelijke tiran Garis te verlossen en zijn plan stond al vast. Hoe hij het doen zou, wist hij nog niet, maar er zou een tijd komen, dat Garis rekening en verantwoording moest afleggen voor zijn wandaden. (wordt vervolgd) De plaat, die op 20 januari werd opgenomen, heeft on iedere kant vijf liederen. Aan de eerste zijde staan: Prijst den Heer met blijde galmen; Nog is het tijd; Geprezen zij des Heilands naam; Kind’ren des Konings; Zie ons wachten aan de stromen. Op de tweede kant staan: Leid gij ons Jehova krachtige; Ver lossing; Klokkenlied; Zouden wij ook eenmaal komen; Mijn Herder is de Here God. De liederen: .Kind’ren des Konings’ en .Klokkenlied’ worden gezongen door het meisjeskoor. De prijs van deze prachtige plaat is bijzonder laag gehouden. Voor negen gulden kan de plaat bij de koorleden worden besteld. Telefo nische bestellingen kunnen worden gedana onder telefoonnummer 2526. Bestellingen per giro via giroreke ning 65 25 33 ten name van de heer J. Rootert, Wm. de Zwijgerlaan 72. Met deze plaat leveren het negen tig leden telende kerkkoor en de dertig leden van het meisjeskoor een unieke bijdrage aan de kerk- economisch leven leidt er toe, dat steeds minder de nadruk op de (technische) vervaardiging van goederen valt, en dat het accent steeds meer komt te liggen op de verkoop ervan. Deze ontwikkeling uit dan ook in een regelmatig la ger worden van de produktiekosten (o.a. door massa- en seriefabricage) en steeds meer toenemen van de verkoopkosten. In toenemende mate blijken dan ook in vele industriële bedrijven de verkoopkosten van de goederen hoger te liggen dan de kosten van fabricage. Hier komt nog bij dat met de verkoop van de produkten in de toekomst als gevolg van loon stijgingen e.d. hoger worden, maar vooral ook omdat steeds meer moei te gedaan zal moeten worden om de goederen af te zetten. Met an dere woorden, zullen er meer kos ten gemaakt moeten worden om de produkten aan de man te brengen. Het hoeft geen betoog dat - ge zien deze ontwikkelingen - er naar gestreefd zal moeten worden ook de kosten van de verkoop zo laag mogelijk te houden en tot een zo groot mogelijke efficiency in het verkoopapparaat te komen. Volgende week donderdag ver zorgt het Nieuw Rotterdams Toneel in de Nieuwe Schouwburg te Gouda een toneelvoorstelling. Opgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven „De menslievende moordenaar” van Vercors. De rollen worden o.m. bezet door Robert Sobels, Enny Meunier, Louis Borel, Johan Schmitz, Leo de Har- togh, Adolf Rijkens, Sacco van der Made, Steye van Brandenburg, Luc Lutz, Pieter Lutz, Jan Lemaire, Eli Blom en Coba Kelling. De regie is in handen van Robert de Vries. 27. WINA WERD voor Garis gebracht. Op alle vragen van de tiran gaf het dappere kind geen antwoord. Maar toen de man de inhoud van haar leren tas onderzocht, werd de brief gevonden. Zij behoefde nu niets meer te vertellen, want de mededeling was bewijs genoeg. Garis was woedend. Zo, dus de oude Pertillon was de verrader en hielp prins Walder. Dat zou hem berouwen. Dadelijk werd een aantal soldaten naar de burcht van Pertillon gezonden en even later kwamen zij met de oude man terug. Garis sloeg hem midden in het gezicht en brul de: „Verrader! Jij met je manke been, jou zal ik straffen. Aan de galg ga je, daar kun je zeker van zijn!” Bij die woorden barstte het meisje in snikke uit. Garis keek eens naar het huilende meisje en sprak: „Sta maar niet zo te huilen. Ik zal met de galg nog een poosje wachten. Voorlopig gaat hij in de kerker. Een mooie ge vangenis onder de burcht, nat en vol met ratten en spinnen. Daar kan hij nog even nadenken over zijn gemene ver raad!” Hij grijnsde en kwam op Wina toe. „En jijjij kleine kat, jou stuur ik de keuken in, daar kun je de mei den helpen het vuile werk te doen.” Pertillon, aan handen en voeten geketend, werd in de

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 5