Lezers schrijven T.O.O.S. gaf weer twee ofi Immanuëlkerkgemeente groeit erg snel i geslaagde uitvoeringen li SI WALDER en WULCO BURGERLIJKE STAND OF KEKKEN NODIGEN V erf demonstr atie m Ophaaldienst schoonmaakvuil Oplichter haalt grasmachines van huis Ds. J. Kooien uit Reeuwijk beroepen Aktie-Zuid Schoorsteenbrandje Marseilaise II Urgentieprogram voor recreatie Raad vergaderde tien minuten Ir Nieuw gebouw voor Jehova’s getuigen Systematisch verkoopbeleid 219 geslaagden bij verkeersexamen mol publicity addinxveen - 18 maart 1965 ee a voor p.a I i Ontwikkeling en uitvoering van campagnes: j M ’J I Vakwerk u J I Public Relations Direct Mail Manifestaties Perscontacten Telefoon 01828-2659 Waddinxveen Vijverlaan 6 Middelburg, 17 maart 1965. Eikenlaan 19 OPPASCENTBALE telefoon 2934 of 3062 Els Josephine De DOKTERSDIENST zal worden waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, teL 2078 verscheidene in de A. v. d. Graaf, Burg. Trooststraat 93 I I 1965 De crematie zal plaats vinden op maandag 22 maart a.s. na aankomst van trein 12.58 uur Driehuis-W esterveld. Door de kerkeraad van de Her vormde Gemeente is voor de derde predikantsplaats een beroep uitge bracht op de Reeuwijkse predikant ds. J. Kooien. Ds. Kooien werd in 1930 geboren en begon in juni 1958 zijn predikantenloopbaan in Reeu wijk. Na geduldig gedragen lijden overleed op 18-jarige leeftijd onze lieve zoon en broer JACOBUS ADRIANUS ZWARTENDIJK J. A. Zwartendijk A. A. W. Zwartendij k- van Wessem zondag 21 maart 1965 Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur: ds. H. Roelofsen van Zeist n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw,Esdoornlaan v.m. 9.30 uur: ds. J. J. Timmer van Woerden n.m. 6.30 uur: ds. L. Roetman van Gouda Hervormd Wijkcentrum Oranjewjjk (Jan Willem Erisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 5:00 uur: dhr.. J. Neyenhuis van Voorburg Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Erisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk v.m. 9.30 uur: ds. W. Sirag van Rotterdam n.m. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem Gereformeerde Kerk v.m. 9.00 uur ds. B. Koekkoek v.m. 10.30 uur: ds. B. Koekkoek n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Remonstrantse Kerk v.m. 10.00 uur: ds. W. Knoppers Christ. Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag, nan. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.30 uur: H.Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Erisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie De Hervormde Immanuëlkerkge- meente heeft er in 1964 honderd le den bij gekregen. Dat bleek tijdens de vorige week woensdag gehouden jaarvergadering in het kerkgebouw aan de Prinses Beatrixlaan. De in gebruikname van de nieuwe kerk heeft ongetwijfeld bijgedragen tot deze groei van de gemeente. in wording”. Hierdoor is de ge meente niet begrensd en zal men minstens drie ouderlingen, drie ou- derling-kerkvoogden alsmede drie diakenen moeten hebben. Uitvoerig werd gesproken over de wijze waarop het beheer in de toekomst zal moeten worden gere geld. Het beheer, dat door de Ver eniging „Wet en Evangelie” werd gevoerd zou moeten worden over gedragen aan de nieuwe kerkvoog dij. De liturgie en eredienst zullen binnenkort aan een bespreking wor den onderworpen. Voorts kwam ter vergadering de wenselijkheid ter sprake om een maatschappelijk werkster aan te stellen, eventueel in samenwerking met andere kerkgenootschappen. vrouwen en kinderen ondersteboven gelopen. Loeiend stond het vee met de gevangen boeren onder bewaking op het plein. De belastinggaarder riep zijn soldaten weer bij elkaar en de karavaan zette zich langzaam in beweging, een branden de puinhoop en huilende mensen achterlatend. Van de rand van het bos had Wulco het schouwspel aan gezien. Machteloos stond hij daar verborgen tussen de strui ken. De groep trok langs hem heen op de weg, die om het bos liep. Enkele boeren liepen met zeisen en dorsvlegels in de hand en met van woede vertrokken gezichten achter de karavaan aan, maar zij werden snel door een groepje solda ten weer verjaagd. Wulco zag het hopeloze van de toestand in en begreep, dat hij voorlopig niets kon beginnen. Hij liep door het bos, dat was de korste weg, want aan de andere kant kon hij weer op de heirweg komen. In gedachten verzonken ging hij voort. (wordt vervolgd) Bij verscheidene woningen, voornamelijk in de Oranjewijk, heeft zich een onbekende vervoegd, die medeelde namens de fa. Nic. Vis grasmachines te komen opha len om te slijpen. In enkele geval len werd de machine niet terugge bracht. De gedupeerden hebben in middels aangifte bij de politie ge daan. De firma Vis deelde mede niets met deze onbekende „slijpers” van grasmachines te maken te hebben. Men zij dus gewaarschuwd om geen grasmachines mede te geven aan mensen, die zich ongevraagd na mens de fa. Nic. Vis aandienen. Op de woensdagen 24 en 31 maart en 7, 14, 21 en 28 april rijdt door Waddinxveen een vrachtwagen voor het ophalen van schoonmaakvuil, dat niet met de normale vuilnisauto kan worden meegenomen. In de ochtenduren rijdt de auto door de wijken ten noorden van de Kerkweg alsmede door wijken ten westen van de spoorlijn. 's Middags komt de auto in de wijken ten zuiden van de Kerkweg tussen de spoorlijn en de Gouwe, alsmede in de wijken aan de over zijde van de Gouwe. Voor 1965 werd de begroting vast gesteld op een bedrag van 58.000. Weliswaar is er een klein nadelig saldo, maar de verwachting bestaat, dat dit door gezamenlijke inspan ning van de gemeenteleden in de loop van het jaar kan worden weg gewerkt. Het feit, dat de Centrale Kerke raad van de Hervormde Gemeente te Waddinxveen tot nu toe de Im- manuëlkerkgemeente niet heeft wil len erkennen, houdt verscheidene consequenties in. Zo zal de kerk voorlopig de naam moeten dragen van „Buitengewone wijkgemeente De gezamenlijke winkeliers van Waddinxveen-Zuid zullen heden ’n reclame-aktie starten. Het resultaat zal te zijner tijd zijn een feestelijke bijeenkomst waar Swiebertje en Bromsnor zullen optreden. Dinsdagochtend moest de brand weer handelend optreden om een schoorsteenbrandje te bedwingen, dat was ontstaan in de schoorsteen van een woning in de Acaciastraat 66. rAAI 'Jlui V- i Dank zij de dames L. Broer en Borg en de heren F. Dullemeyer en K. Zwijnenburg is het een groot succes geworden. De heer F. Dul lemeyer is de derde in de rij der Dullemeyers die als eigenteelt him krachten aan T.O.O.S. geven. Al leen de heer Zwijnenburg is „im port”. Het Gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door wethouder S. Pille. Burgemeester C. A. van der Hooft, was door familieomstandig heden verhinderd aanwezig te zijn. Een programma van niet minder dan negentien nummers werd vlot uitgevoerd. Voor elke avond was ongeveer de helft van de 430 gym nasten in het geweer geroepen, want op één avond zou ook het aantal ouders niet geborgen kun nen worden. Met een vlagoefening aan het be gin-werd als het ware een feeste lijke sfeer ^geschapen, die beide avonden overheersend was! Ver tederend was het werken aan de brug door de kleine meisjes en wat minder de zang- en dansnummers waarin ze heel hun levensblijheid uiten. Maar ook de jongensachtige lenigsheid aan de brug en op de mat met kikkersprongen had een geweldige bekroning. De wedstrijd van jongens bracht veel hilariteit. De bankoefening toonde duidelijk wat oefening en spierontwikkeling vermag en niet minder het mastspringen van meis jes, gaf een beeld van haar vlugheid en soepelheid ,dank zij goede lei ding. Alle nummers te releveren zou ons te> ver voeren maar afzonderlijk moet nog wel worden genoemd het De in .dezet rubriek gepubli ceerde brieven.van lezers val len.-.buiten verantwoordelijk heid van de redaktie. De re- daktie behoudt zich evenwel het recht voor brieven te te korten. Brieven die buiten de normen van het algemeen fat soen vallen wordengeweigerd. Hoewel de ondertekening in deze rubriek desgewenst met initialen kan geschieden, dient de redaktie op de hoogte te zijn met de volledige naam en het adres van de afzender. Anonieme brieven worden zonder meer terzijde* gelegd. Het komt mij voor dat de heer Binnekade niet goed op de hoogte is van het ontstaan van „de Mar seillaise". Dit door hem zo verguis de revolutielied werd n.l. geboren uit de drang naar vrijheid van het door adel en geestelijkheid vertrap te en uitgezogen Franse proletariaat dat tegen zijn heersers in opstand kwam. Wanneer de heer B. eens de moeite nam om een eerlijk boek te lezen over het ontstaan van de Franse omwenteling inplaats van zichte verlaten op de Chr. Ency clopaedic van prof. Grosheide of misschien op de sprookjes uit de schoolgeschiedenisboekjes zou hij misschien een andere kijk bp deze voor de wereldgeschiedenis zo be langrijke gebeurtenis -krijgen. Wat het stellen van het Evangelie’ tegen over de Revolutie betreft, wanneer de verkondigers van het Evangelie hun taak beter begrepen hadden en zich aan de zijde van de hongeren de armoelijders hadden geschaard zou de Franse revolutie misschien nooit geschiedenis geworden zijn. Neem hiervoor een voorbeeld aan dominee Luther King, die niet af laat te demonstreren voor gerech tigheid voor zijn rasgenoten- en hier 29. NOG LANG hielden de woedende boeren stand, maar door een plotselinge hevige aanval van de soldaten werd het.verband in hun gelederen verbroken en werden zij uit elkaar gejaagd. In de strijd was Wulco van Walder afge raakt en stond nu aan de buitenzijde. Walder was omringd door vijanden en het duurde niet lang of de blonde reus werd overweldigd. Toen Wulco zag, dat de strijd verloren was, vluchtte hij weg, zodat hij buiten het bereik van de soldaten bleef. Hij ging het bos in en piekerde hoe hij zijn vriend zou kunnen redden. Walder werd geboeid voor de gaarder geleid en die blafte hem op een verschrikkelijke manier af. Maar Walder trok er zich niets van aan. Hij was blij, dat Wulco ontsnapt was en begreep, dat.die niets na zou laten om hem te bevrijden. De soldaten gingen als dollemannen te keer. Zij plunder den de huizen en dreven al het vee bij elkaar. Boeren, die zich trachtten te verzetten, werden gevangen genomen. Hooibergen en graanschuren werden in brand gestoken en Binnenkort kan een urgentiepro gramma voor de recreatie in de provincie Zuid-Holland tegemoet worden gezien. Dit deelde de: Gede puteerde mevrouw De Ruyter - de Zeeuw mede tijdens de vorige week gehouden vergadering van Provin ciale Staten. Zulk een urgentiepro gramma zal gelden voor de eerst volgende vijf jaren. De Waddinxveense gemeenteraad is gisteravond tien minuten bijeen geweest «m een -nieuwe gemachtig de aan te wijzen om de belangen van de gemeente-te verdedigen tij dens een zitting van Gedeputeerde Staten op 25 maart a.s. waar een beroepschrift wordt behandeld te gen ;de door.de gemeenteraad vast gestelde «Regeling kom. bij de brug’. In een vorige raadsvergadering wasburgemeester Van der Hooft als gemachtigde aangewezen. Aan gezien deze echter verhinderd is op 25 maart, moest een nieuwe ge machtigde worden aangewezen. De heer S. Pille, die de vergade ring gisteravond als loco-burgemees ter bij afwezigheidd van de heer Van der Hooft presideerde, deed het voorstel gmeentesecretaris H. Jenné als gemachtigde aan te wij zen met hemzelf als plaatsvervanger. Uit de raad werd bij monde van de heer Slob erop gewezen, dat in dergelijke gevallen voortaan met een ook een plaatsvervanger moet worden aangewezen, zodat de raad dan niet meer in spoedvergadering bijeen behöêft té komen om alsnog een plaatsvervanger te kiezen. Wethouder Pille erkende, dat dit deze maal was verzuimd en dat hiermede in de;toekomst rekening zou worden gehouden. Na de hiervoor noodzakelijke schriftelijke, stemming bleek, dat de raad-akkoord ging met het voorstel, dat vanachter de groene tafel was gekomen. De heer Huizer kreeg op een vraag, of het juist is, dat een amb tenaar de gemeente in dergelijke zaken vertegenwoordigt een beves tigend antwoord, omdat dit ook el dersgebeurt en niet bij de wet is verboden. voor gevangenis en mishandeling trotseert. En wat het zingen van de Marseillaise door de schooljeugd betreft, de heer B.. zal er misschien geen bezwaar tegen hebben wan neer door de Chr. schooljeugd de brallende geuzenliederen gezongen worden uit de Spaanse tijd en deze geuzen waren toch ook geen lieve jongens. Bovendien dit heb ik er gens in dit blad gelezen, wie zingt zondigt niet. De plaatselijke opziener van Je- hovah’s Getuigen, de heer N. Zwee- re, deelde mede dat op 16 maart de opening plaats vond van het nieu we bestuurscentrum in Amsterdam. Vanwege uitbreiding van het werk in Nederland had men reeds in 1955 besloten een nieuw pand te bou wen en op 17 juli 1963 werden de eerste palen in de grondgeslagen. In dit gebouw zijn de woonkamers van de staf van medewerkers ge vestigd. „Het nieuwe gebouw is vijftig meter lang en veertien meter breed en heeft drie verdiepingen", zo deelde de heer N. Zweere ons mee. Getuigen uit het gehele land heb ben vele uren meegewerkt. Onze dorpsgenoot, de heer C. Tom en vele anderen hebben enkele vrije weekenden ter beschikking gesteld, anderen zelfs hun vakantie. Hij heeft in het bijzonder aan het tim merwerk zijn deel bijgedragen, mede daardoor konden de kosten van het gebouw met een vijfde deel worden gereduceerd. Ongeveer 250 personen hebben op vrijwillige ba sis gratis aan dit gebouw gewerkt. Het inwij dingsprogramma werd bij gewoond door diverse genodig den uit het gehele land. De heer Zweere vertegenwoordigde de ge meente getuigen alhier. Dinsdag en woensdagavond is door de 44-jarige Gymnastiekver eniging T.O.O.S. een zeer geslaagde uitvoering gegeven in het vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat, die door een enthousiaste schare ouders en donateurs werd bijge woond. De voorzitter, de heer N. Bontenbal, deelde mede dat de leider, de heer G. Dullemeyer, in de herfst van 1964 zijn taak wegens drukke werkzaamheden moest be ëindigen. Het bestuur heeft toen 'n ogenblik overwogen géén uitvoering te geven, maar deze uitvoering is een traditie, het is zoveel als de ouderavond van onze turners en turnsters. Met alle energie heeft ’n viertal dames en heren zich er voorgespannen om toch nog klaar te komen voor deze jaarlijkse de monstratie van lenigheid en kracht. week van 9 i/m 15 maart Geboren: Norine Deliana, d.v. P. de Waal en D. van Soest; Cornells, z.v. T. Broer en P. Zoete- man; Petrus Leonardus Cornells, z.v. L. C. Captein en T. A. O. van der Geest; Yvonne Marion, d.v. P. G. Hoogen- doorn en G. van Tol; Maryke, d.v. P. Hoogendoorn en M. Rooker; Gijsbertus Gerardus Reinier, z.v. J. G. Dool en M. I. de Grauw; Ondertrouwd: geen. G. den Toom en N. van der Spek; Gehuwd: A. Vurens en A. Vis. Overleden: geen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bruine herenportemon- naie; blauw kinderwantje; kinder fiets; één zwarte glacé dameshand- schoen. Verloren: grijze herenhandschoen; witte kindermuts met blauwe rand; lichtblauwe want; donkerblauwe want; bruine want; 1 paar zwarte lederen wanten; gele gebreide sjaal; 1 stel herenondergoed; 1 bandhand- doek; 1 washandje; wieldop met sierrand van Volkswagen. In samenwerking met de Kamer v.an Koophandel te Gouda organi seert het Voorlichtingscentrum voor de Detailhandel van maart tot en met mei op een zestal woensdag middagen en -avonden een cursus Systematisch Verkoopbeleid, speci aal gericht op de middenstandsbe- drijven. Tij ends deze cursus komen de verschillende aspecten van o.a. marktonderzoek, reclame, verkoop- gesperk, en etalage en winkelraam aan de orde. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gouda. spel van de kleine meisjes, in haar leuke costuums. ral N.a de pauze kwam een twaalftal heren van keurploeg Gouda en om streken op het toneel. Ze kwamen uit Schoonhoven, Lekkerkerk, Zoe- termeer en Waddinxveen en toon den zich ware „professionals” op de brug en aan de rekstok. Spec taculaire nummers werden er weg gegeven, waarbij de solo-draai vooral een stormachtig applaus oogstte. Bij de dames, een vijftal volleer de turnsters, was de evenwichts- balk het evenement. Er werd op deze balk van tien centimeter breed gewandeld en gedanst en kopje- duikelen gedaan, alsof het een bre de vloer van tapijt was. Maar bij alle capriolen werd de veiligheid terdege gewaarborgd door de leid sters en leiders. De voorzitter gaf nog een korte opsomming van de grote uitgaven waarvoor de gymnastiekvereniging zich geregeld gesteld ziet. Dank zij de medewerking van het Gemeen tebestuur kunnen wij het zegenrij ke werk voor onze jeugd voortzet ten. In de pauze werd een verloting, ter versteviging van de kas, met enthousiasme door de penning meester, de heer Alblas geleid. „Tot Ontwikkeling Onzer Spie ren” kan met voldoening op deze manifestaties terugzien. Van de 222 Waddinxveense scho lieren, die aan het schriftelijk ver keersexamen hebben deelgenomen hadden er 219 succes. De drie afgewezen kandidaten hadden ieder acht of meer fouten. Van de geslaagden hebben er 29 hun examen zonder fouten afgelegd Het praktische deel van het ver keersexamen zal op 13 mei worden afgenomen. Donderdag j.l. hield de afd. Wad dinxveen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in lunchroom van de Water haar maandelijkse bijeenkomst, die dit keer in het te ken stond van het naderende voor jaar. De Fa. Boonstoppel verzorgde rd. een avond met als onderwerp „Kleur- en Verf toepassing”, terwijl een schildersbedrijf zorgde voor de nieuwste snufjes op het gebied van behang. Allereerst hield de heer Hutten, die als kleurenexpert aan de Fa. Boonstoppel is verbonden, een in leiding over kleurenleer. Hierbij kwam naar voren, dat hoewel dit lange tijd in discrediet was geweest men zich de laatste tijd meer en meer bewust gaat worden van de belangrijke rol, die kleuren in het leven van de mens spelen. Kleuren en combinaties van kleuren heb ben invloed op het gevoelsleven, vandaar dat in de moderne architec tuur met de toepassing van kleuren terdege rekening wordt gehouden. Hierna was het woord aan de heer van Drunen, die sprak over verschillende soorten verf en de toepassing daarvan. Vooral bij verven geldt: „Een goed begin is het halve werk”. Het re sultaat was dan ook in hoge mate afhankelijk van een goede voorbe reiding. Na afloop was er gelegen heid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Al met al een zeer geanimeerde avond, waarop de bezoeksters tal van nieuwe ideeën hebben opge daan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 6