600 voor scholieren Drukkerij VELDWIJK Drukkerij VELDWIJK Leerling n Boekhandel Burger Dorpsstraat 80, telefoon 2298 Jeugdconcert plaatselijke BI jOL al I PW I) e ii Kennisgeving WALDER en WELCO V: Zanguitvoering voor kinderen TRIUMPH CORSELETS TRIUMPH CORSELETS Belijdenis geschenken een mooie ZAKBIJBEL in de Staten- of Nieuwe Vertaling, of een GOED BOEK HOUT Motorcross Motorcross net meisje Zandkoekjes voor 80 cent per 250 gram H. G. Huizer Diavertoning over vogels meisje voor hele of halve dagen. MEVR. BONTE Vijverlaan 33, telef. 3159 woonhuis voor de scheepvaart woonhuis Uitvoering van KI. de Vriesschool Geen toneel op 7 april Jaarvergadering Geref. Kerk A. Warnaar spreekt voor AR-partij Cementsilo’s I i fietsen enz. Huishoudelijk pers. aang. in fcwntiieikó- Huisraad enz. gevr. en aang. I Huishoudelijk personeel gevr. rf Auto’s motoren Afwezig: Dr P. Belgraver Overig person, gevraagd Woningruil Drukkerij ‘V e I d w ij k‘ Diversen Weekblad voor Waddinxveen - 1 april 1965 Ook voor de RIBHOUT Telef. 2238 Oranjelaan 9 Waddinxveen 1 1 I _ifceg- A I Bouwnijverheid en aanverwante bedrijven FOLDERS BROCHURES PERIODIEKEN VERPAKKINGEN, ENZ. J JELSMA TEXTIELHUIS J \j TEXTIELHUIS JELSMA verkoopt il i1 d iAAj SS'?’-' i i1 1 2 M Zuidkade 11, telefoon 2354 TE In ons groeiende bedrijf is nog plaats voor enkele Door deelname aan het leerlingenstelsel voor het grafische bedrijf krijgen zij een uitstekende praktische en theoretische vakopleiding. Het moderne drukkersbedrijf kent verschillende interessante en veel zijdige functies. R •y 30. T I' AANMELDEN: DRUKKERIJ VELDWIJK, ORANJELAAN 9, WADDINXVEEN, TEL. 2238 FIRMA GEBR. DE WAARD Ambachtstraat - Gouda telefoon 2569 I Dinsdag 6 april a.s. spreekt de heer A. Warnaar Jzn., oud-burge- meester van Waddinxveen, voor de A.R. Kiesvereniging ’Nederland en Oranje’ over het onderwerp: „De jacht naar het verloren paradijs”. De bijeenkomst wordt gehouden in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Aanvang 20.00 uur In verband met emigratie van de werkster zoek ik nieuwe hulp. Wie wil mij één morgen in de week helpen? De schoonmaak is klaar. Mevr. Scheurer, Jan Willem Frisoweg 71, tele foon 3394. Gevraagd bij Levensverze- kerings Mij: buitendienst- beambte. Leeftijd 23 jaar of ouder. Aanvangsinko- men 520,p.m. Brieven onder nr. k-27 korden door ons beantwoord. Op het programma stonden o.m. een poppenspel, diverse voordrach ten alsmede een aantal aardige lied jes, die werden gezongen door een zanggroep je. d V a d d 1 I I P4 z: v d d verkoopt Kijkt u eerst eens bij: Geschaafd en geploegd nieuw zowel als gebruikt. Grote voorraad bij: FIRMA GEBR. DE WAARD Ambachtstraat - Gouda telefoon 2569 Kabouters kosten 40 cent per gezette regel bij een mini mum van vier regels, inclusief één regel vet gezet Iedere regel vet, extra 60 cent. Contractprijs op aanvraag. Brieven onder nummer 15 cent extra. Bewijsnummers 11 cent extra. Kabouters opgeven vóór dinsdagmiddag drie uur bij het bureau van dit blad: Oranjelaan, Waddinxveen, telef. 2238. Te koop: bruine terlenka regenmantel. Dorpstraat 25 Heren winkeliers! Heeft u ’s woensdagsmiddags vrij? Juist, helpt u vrouw met de schoonmaak en haal uw verf en behang even bij: Hogendoorn. Te koop: damesschoenen (m. 38 m. ingeb. steunzool) 2x gedragen. St. Victor- straat 21. K.N.O.-Arts van 5 april tot 16 april. Nationale feestdag - 5 mei GOUDA 50 - 250 - 500 cc. Training 11 uur. Wedstrijd 2 uur. Annie, kom ook naar F Biedt zich aan meisje van 16 jaar voor winkel en/of huishouding. Van Waldeck Pyrmontstraat 10. GEVRAAGD: voor halve dagen of WERKSTER voor 1 of 2 dagen per week H. J. DE ROOY, Henegou- werweg 21, telefoon 2409. GEVRAAGD: zoals 2x3 dms, 3x4 dms enz. Het voordeligst bij GOUDA 5 mei - 2 uur Neem Saartje ook mee WEEKENDRECLAME Op dinsdag 6 april a.s., ’s .avonds om 8.00 uur, organiseert de vereni ging „De Vogelvrienden” een dia- avond in het Geref. Verenigingsge bouw aaan de Stationsstraat. Deze avond wordt verzorgd door de heer Mollinger uit Delft. Voor belang stellenden gratis toegang! Vijftien nieuwe Paasver- halen 1.75 per stuk) als pocket verkrijgbaar bij Boekhandel Veldwijk in de Passage. Te koop i.g.s.z. herensport- rijwiel. Prins Bernardlaan 80, Waddinxveen. Te koop i.g.s.z. luxe auto (merk Simca Aronda) ty pe 1956. Esdoornlaan 3. Te koop: Renault Dauphi ne 1961; V.W. de Luxe ’61 met 30 pk. ruilmotor i.z.g. s. inruilen en financieren. Fiat 600 b.j. ’57 i.z.g.s. He- negouwerweg 134 (bij de spoorbrug). Voor de eerste maal traden dezer dagen de leerlingen van de Klaas tijdens een geslaagde uitvoering in de Vriesschool voor het voetlicht het Verenigingsgebouw. Onder het grote aantal aanwezi gen bevonden zich wethouder Pille, de schoolarts dr. Nagel, alsmede af gevaardigden van oudercommissies en onderwijzend personeel van an dere scholen. Te koop: (met 1 jaar ga rantie) Torpedo en Reming ton kofferschrijfmachines met koffer 198.Kan- toormachinehandel Flören, W. de Rijkelaan 9, tel. 3097 Te koop aangeb. originele Eng. zwarte kinderwagen (Pedigree) i.g.s. Charl. de Bourbonstraat 5, telef. 2601 Nog steeds de randjes er gratis af bij aankoop van uw behangGrote sorte ring, enorme keus bij Hogendoorn, midden in de pettepolder. Gevraagd: kosthuis voor leerling RMTS te Boskoop. Inlichtingen: Nieuwstraat 81, Boskoop. Hypotheken tot 90% tegen lage rente (m. of z. afl.). Bij overl. pand hyp. vrij. Boegheim en Vinck. Gou we 54, Gouda, telef. 01820- 7861. Tevens bemiddelingen in onroerende goederen, verzekeringen en financie ringen. Voor al uw typewerk naar E. Derksen-Hofman, Prin ses Beatrixlaan 36, telefoon 2213, Waddinxveen. Elke vrouw ziet met ver langen dat Hogendoorn de kamer komt behangen Biggles-serie (spannende pockets voor jongens van 11 tot 16 jaar) 1.25 bij Boekhandel Veldwijk in de Passage. Nieuwe Arendsoog (deel 30) „een amulet voor A- rendsoog” 3.90. Voorradig bij Boekhandel Veldwijk in de Passage. Aangeb.: kleinbeeld ver- grotingstoestel (duits fabr. met alle toebeh. Tevens: EMJ antiekblanke schoor steenplaat (90x87 cm) en blankeiken gramofoonmeu- bel. Inl. na 19 uur tel. 2924 Te koop aangeboden: vier i.g.s.z.-'fauteuils w.v.;2met omkeerbare zitkussens en kloostertafel. Eikenlaan 76 KOOP: aan de Brugweg Ontruimd te aanvaarden 1 september a.s. De hoofdingenieur-directeuj- v.an de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat wegens het uitvoeren van herstellingen aan de basculebrug over de Gouwe te Wad dinxveen die brug in de periode van 21 april 1965 tot des avonds 26 mei 1965 (of zoveel langer als nodig of korter .als mogelijk zal blijken) op alle werkdagen (maandag tot zater dag), telkens van 06.30 uur tot 10.00 uur, van 10.30 uur tot 13.00 uur, van 13.30 uur tot 16.00 uur en van 16.30 uur tot 18.30 uur niet ten behoeve van de scheepvaart zal worden ge opend en dat in die periode (ook op de zondagen) de doorvaarthoogte onder de brug met 0,70 meter zal zijn beperkt. ’s-Gravenhage, 29 maart 1965. De hoofdingenieur-directeur voornoemd, WIEBES. Woningruil. Aangeb. eenv. boerderijtje voor hen die de voorkeur geven aan een groot erf met tuin. Gevr.: huis met 2 of 3 slaapka mers. Br. onder nr. k-30 aan het bur. v. d. blad. Woningruil Waddinxveen- Rotterdam. Welke inwoner van Waddinxveen wil zijn woning ruilen met een eta ge woning (le etage) in Rotterdam. Inl. Jeruzalem- straat 13b, Rotterdam. aan de Julianastraat. Ontruimd te aanvaarden 15 augustus. Te bevragen: Mak. en Ass.kantoor VERBOOM Zuidkade 22, telefoon 2309 De Culturele Kring Waddinxveen heeft zich tot haar leedwezen ge noodzaakt gezien de aanvankelijk aangekondigde toneelvoorstelling door de Kon. Rederijkerskamer uit Utrecht op 7 april a.s. geen door gang te laten vinden. Reeds enkele malen is de Cultu rele Kring geconfronteerd met het feit, dat op de woensdagavonden, waarop de Kring meestal haar uit voeringen e.d. organiseert, voor de televisie voetbalwedstrijden worden uitgezonden. De ervaring heeft geleerd, dat deze TV-uitzendingen het bezoek aan de avonden van de Culturele Kring nadelig beïnvloeden. Om de ze redenen werd de uitvoering van het Rotte’s Mannenkoor vorige maal reeds verplaatst. Het is helaas niet mogelijk geble ken een andere datum te vinden voor de toneeluitvoering. Het bestuur van de Culturele Kring overweegt om voor het volgend sei zoen de avonden niet meer op de woensdagen te stellen. In de afgelopen maanden is het aantal donateurs van deze kring tot ver over de tweehonderd gestegen. Te koop goed onderhouden bankstel zeer geschikt voor grot? kamer; z.g.a.n. uit- schiiifbare tafel. Kerkweg 138, Waddinxveen. Te koop: karpet (2x3 mtr) KVT mach.smyrna, weinig gebruikt. Anna van Buren- straat 9. Donderdagavond 8 april wordt in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat een zanguitvoering gegeven voor kinderen. Hieraan verlenen medewerking het kinder koor, het meisjeskoop alsmede het Geref. Kerkkoor „Dient den Heer”. Het kinderkoor voert een leuk zang spel uit. Nauwelijks was de karavaan op de plaats aangekomen of als rijpe appels vielen de mannen uit de bomen en spron gen uit de struiken. Zij wierpen zich op de soldaten en in minder dan geen tijd ontstond een wild gevecht. In zijn hart juichte Wulco om deze onverwachte hulp, maar toen hij verder nadacht, werd hij bang. Waren deze mannen ro vers, dan hadden Walder en hij ook niet veel goeds van hen te verwachten. Wulco zag, dat de belastinggaarder Walder en de gevan gen boeren met zich meetrok en er voor zorgde, dat zijn soldaten tussen hen en de vijand bleven. Het was een grote wanorde op het pad, want tussen de vechtenden door liepen de geschrokken loeiende koeien en paarden. Voorzichtig rolde Wulco zich dichter naar het pad om beter te kunnen zien. Zijn hart bonsde hem in de keel en het liefst had hij zelf deelgenomen aan de strijd en zijn vriend bevrijd. Tot nog toe was niet te zien, wie het gevecht zou winnen. (wordt vervolgd) WULCO NADERDE de andere kant van het bos en hij had nog steeds geen plan gevonden om zijn vriend en de anderen te bevrijden. Alleen is dat ook zo moeilijk. Doordat hij zo diep liep na te denken, had hij niet in de gaten, dat de struiken links en rechts van hem bewogen en dat er zelfs beweging zat in de bladerkronen van de bomen. Plotseling doken er overal om hem heen grimmige man nen op. Stevige kerels in grove kleding, die zwaar gewapend waren. Tegenstand was nutteloos, dat begreep de jongen wel en zonder verweer gaf hij zich over. Snel werd hij ge bonden en tussen de struiken gelegd. Nieuwsgierig keek Wulco wat de mannen gingen doen. Weer verdwenen de mannen in de struiken langs het pad en nu zag Wulco ook, dat er een aantal in de bomen ver borgen zat. In de verte hoorde hij de karavaan aankomen. De koeien loeiden en het geroep van de drijvers was dui delijk te horen. In angstige spanning wachtte de jongen op wat er zou gaan gebeuren. Wat voerden deze woeste kerels in hun schild? Lang behoefde hij hierop niet te wachten. Als u ’s maandags de was heeft hangen, denkt u dinsdag aan behangen Woensdag pakt u de bus met verf, dan is het don derdag uit het bederf Vrijdag neemt u een em mertje wit, zodat het za terdag weer netjes zit Hogendoorn voor verf en behang Gisteravond werd de jaarlijkse gemeenteavond gehouden van de Geref. Kerk, die in Waddinxveen het volgend jaar haar eeuwfeest viert. Hoofdschotel vormde de financiële zijde van het gemeenteleven, die in exploitatierekening, balans en be groting uitvoerig door de financiële commissie was toegelicht. Algemeen werd het beleid goedgekeurd, en er was niemand die nog om ophelde ring vroeg. De heer A. v.d. Heiden hield een interessante causerie over het werk van de Diaconie in deze tijd. Duide lijk werd, dat ondanks de zoveel verbeterde sociale zorg, toch nog veel werk voor de Diaconie blijft bestaan. De verschillende aspecten van dit werk in onze moderne tijd werden heel duidelijk naar voren gebracht. Een levendige discussie ontspon zich, waarin nader op di verse details werd ingegaan. Ds. J. Snoey kon aan het eind ge tuigen van een gezellige en leerza me jaarvergadering. Ongeveer zeshonderd leerlingen van de lagere scholen, de beide Ulo scholen en de Chr. Huishoudschool hebben vrijdagmiddag tijdens twee voorstellingen een door de bas-ba- riton Leo Rommerts gegeven con cert bijgewoond in het Geref. Ver enigingsgebouw. Het concert was georganiseerd door het comité jeugd concerten. De heer Rommerts zong een aan tal volksliederen uit verschillende landen, waarbij hij zichzelf bege leidde op de gitaar. Hij bleek een kundig en geestig causeur te zijn, en gaf een zeer duidelijke toelich ting op de door hem gezongen lie deren. Met nadruk wees hij op het feit dat men de aard van een volk uit zijn liederen kan leren kennen, met name uit de melodie en het rit me. Helaas hoort men, aldus de heer Rommerts, het volkslied in zijn oor spronkelijke versie weinig meer, om dat deze liederen dikwijls zijn aan gepast aan de smaak van het heden daagse publiek, waardoor het essen tiële van deze liederen verloren gaat. Ten gehore werden gebracht Ne derlandse, Belgische, Franse, Spaan se, Italiaanse, Russische en Joodse liederen. Dat de heer Rommerts zijn jeug dig publiek wist te boeien bleek uit de aandacht waarmede werd geluis terd. Op de na afloop van de uitvoe ring aan de heer Rommerts gestel de vraag, hoe het komt dat hij de jeugd zo intens kan laten genieten, antwoordde hij dat hij naast zijn gewone concertpraktijk, dit werk reeds vele jaren met bijzonder veel genoegen doet. Het comité voor de organisatie van de jeugdconcerten, dat voor deze uitvoering contact had opge nomen met de stichting „Het school concert” te Amsterdam kan met vol doening terugzien op een geslaagde concert. In tegenstelling tot ons bericht van vorige week, deelt de N.V. Bouwmaterialenhandel De Waardt ons mede, dat de cementsilo’s aan de Noordkade niet op donderdag 22, maar op woensdag 21 april a.s. offi cieel in gebruik zullen worden ge steld. Om organisatorische redenen moest de datum worden gewijzigd. loll

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 10