Rotte s Mannenkoor gaf boeiend concert Raiffeisenbank vierde zestigste verjaardag In die tijd groeide omzet twaalfhonderd maal A Actie-comité bouw tweede Herv. Kerk Schoolonderzoek vermindert OF KERKEN NODIGEN Haarverzorgingsartikelen! A. VAN DER HEIDEN Weer bekroning voor Bianca Litzonderlijk kunstgenot N.V. v/h fa De Rooij Ledental Geref. Kerk stijgt ROME- REFORMATIE Chr. Nationaal kleuteronderwijs Temiisseizoen start zaterdag WEHATE 1965 Negende lustrum EHBO-afdeling Liefhebbers van Hollandse fiets Eerste kievitsei gevonden Onderscheiding van brandweerlieden Expositie over zelfbediening Bezwaarschrift tegen aanleg bedieningsstraat Gevangenisstraf geëist na rijden onder invloed BURGERLIJKE i STJSO Nieuw wegdek voor Gouwebrug KLEURSHAMPOO NOWA EN POLY PERMANENT HAARDROOGKAPPEN HAARKRULLERS Drogisterij - Parfumerie TEXTIELHUIS JELSMA verkoopt TRIUMPH CORSELETS TEXTIELHUIS JELSMA verkoopt TRIUMPH CORSELETS Tinging 9 Weekblgd voor Wgddinxveen - 1 opril 1965 Jubileumactie Oprichters t Verschenen: bank GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN BOEKHANDEL ’VELDWIJK’ Kerkweg (Passage) Belijdenisgesehenken in voorraad groot assorti ment luxe bijbels en psalm boeken. Passende lectuur. Boekhandel Veldwijk in de Passage. ’MY DEAR CHURCHILL’ Een beknopte levensbeschrijving van de grote staatsman. in pocketvorm. Prijs 1,75 ELSEVIERS BELASTINGGIDS Handleiding voor het bepalen van uw belastingaangifte. - Prijs f 5,90 OPPASCENTRALE telefoon 2934 of 3062 UNIEKE SORTERING (haardroogkappen zijn ook te huur - 1.50 per dag - thuisbezorgd en afgehaald 2.50 per dag) Natuurlijk alleen bij ZUIDKADE 1 - TELEFOON 2135 Alleen verkoop voor Waddinxveen: Lancóme en Dr. v. d. Hoog Cosmetica In verband met de plannen tot de bouw van een Ned. Hervormde kerk in Groenswaard is vorige week een z.g. ’activeringseomité’ in het leven geroepen onder voorzitterschap van ds. J. R. Cuperus. In het comité, dat elf leden telt, hebben vertegenwoor digers zitting uit de Hervormde be volkingsgroepen in de verschillende wijken van Waddinxveen. Ter voorbereiding van de actie werd vorige week in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan een bijeenkomst gehouden, waar in feite het startschot voor de kerk- bouwactie werd gegeven. Heipalen, meters grond en bouw stenen zullen worden verkocht en diverse verenigingen zullen acties organiseren. Raiffeisenbank te Utrecht. Terwille van de uniformiteit en vlotte afwik keling van zaken werd in mei 1961 de naam gewijzigd in Coöperatieve Raiffeisenbank. Op het ogenblik kan men stellen, dat de Raiffeisenbank, gezien het aantal lopende rekeningen van ver schillende aard statistisch in ieder gezin van Waddinxveen is doorge drongen. Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag start maandag a.s. een veertien dagen durende spaaractie. Tijdens die actie wordt aan iedere vijftigste inlegger of inlegster, on geacht of dit om een groot bedrag gaat of dat er een kind komt met een spaarkaart, een echt gouden tientje uitgereikt. Zaterdag is het jubileum door be stuur en personeelsleden van de bank intern op bescheiden wijze gevierd. De ruim twee jaar oude Duitse Herder Bianca van de heer J. Haan uit Waddinxveen kreeg tijdens de zondag j.l. in Brussel gehouden in ternationale hondententoonstelling weer de kwalificatie ’uitmuntend’ en de tweede prijs. Bianca liep in de begrensde klasse (teven van 24 tot 30 maanden). De veertien maan den oude reu Bodo werd vierde in de jeugdklasse en kreeg de kwalifi catie ’zeer goed’. Onder auspiciën van de Culturele Kring Waddinxveen werd vorige week donderdag in de Immanuëlkerk een concert gegeven door de Koninklijke Zangvereniging „Rotte’s Mannenkoor” uit Rotterdam. De roem van dit koor alsmede de reeds lang te voren gepubliceerde aankondiging over de komst van dit koor hadden een grote schare belangstellenden naar de voor dit doel zo uitstekend geschikte Immanuëlkerk doen komen. Een* zeer aandachtig gehoor heeft de gehele avond genoten van de ontroerend schone zang, met bijna volmaakte techniek. De zeer bekwa me dirigent Jos. Vranken jr. be heerst met een simpel gebaar zijn grote koor zó volkomen, dat ook de moeilijks te passages zonder enige hapering worden vertolkt. Een zeer gevarieerd programma van middeleeuwse koormuziek en moderne klankenweelde heeft dit concert doen worden tot een uit zonderlijk kunstgenot en een deli catesse voor de fijnproevers op cul tureel gebied. Het „Tenebrae” van T. L. de Vittoria vormde het begin en was een ontroerend passielied in middeleeuws Latijn, vol weemoed en zielëstrijd; Het „Kyrië eleison” van Jac. de Kerle sloot hierbij prachtig aan, door zijn machtig bruisende bede om ontferming. In „Soave” van G. P. da Palestrina vonden we een afslui ting van het eerste trio, in een zacht wegsmeltend verlangen. Psalm 1 in de Franse versie gaf inhoud aan de climax, in dit lied van wandelen, staan en zitten in de raad der bozen en de uitkomende stemmen in het koor gaven ontroe rend weer het contrast tussen God zoekers en Godverzakers. Nog een viertal liederen bleef in de sfeer van de middeleeuwse koor- kunst, om dan over te gaan naar de 18 en 19 eeuwse muziek van Frans Schubert, R. Schumann en H. Wolf. Deze meesters in de meer moderne koorliteratuur munten uit in Duitse liederen, waarin naast zwaar en donker zwart, het hemels licht van Gods trouw krachtig en stralend in zuivere harmonie doorbreekt. De stemmingen van meditatie en over gave werden hier ontroerend weer gegeven. Het Russische „Wnoeschi Bosje” van Archangelsky, was, qua inhoud en woordkeuze, zwaar van drama tiek en demonstreerde de Slavische onderworpenheid. Het melancholi sche ritme deed de doodsangst voel baar doorsidderen. Een bevrijdende tegenstelling hiermee vormde het Franse „Prière” van Fr. Poulenc, waarin verheven en vol leven wordt bezongen de zoete macht van de liefde van God, Die wilde sterven uit liefde voor ons, opdat ook wij mogen sterven uit liefde tot Hem. In „Expectans” van Jaap Vranken horen we een Latijnse hymne van verlangen en jubel. Na een oud Pools Kerstliedje maakten we ken- De firma H. J. M. de Rooij, groothandel in margarine, roombo ter e.d. te Waddinxveen, is omgezet in een Naamloze Vennootschap, de N.V. voorheen firma H. J. M. de RooijDe oprichters, de heren M. M. de Rooij te Waddinxveen en C. B. Veldhuijzen te Bodegraven zijn tot directeur benoemd. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 100.000. Beide directeuren hebben ieder 25 aandelen geplaatst van 1000. Door inbreng van het bestaande bedrijf wordt dit kapitaal volgestort. Blijkens het dezer dagen versche nen jaarboekje 1964 van de Gerefor meerde Kerk te Waddinxveen telde de kerk aan het eind van 1964 1660 leden, tegen 1526 een jaar daarvoor. De groei was vooral een gevolg van de vestiging van nieuwe inwoners, alsmede van een groot aantal ge boorten. Uit de exploitatierekening blijkt, dat de Geref. Kerk over 1964 een nadelig saldo heeft van f 10.211. De plaatselijke commissie van de Geref. Stichting voor Gezinsver zorging verleende in 1964 aan 39 gezinnen 661% uren hulp. Inlichtingen aan protestanten en rooms-katholieken omtrent het waarom der reformatie worden gaarne verstrekt door: Stichting „In de Rechte Straat" „De Wartburg”, Boulevard 11, Velp (Gld), telef. 08302-4959 „BEKEERT U EN WORDT BEHOUDEN!” Opgericht is de Stichting Christe lijk Nationaal Kleuteronderwijs, waardoor het kleuteronderwijs van deze groep zelfstandig is geworden en niet langer ressorteert onder de Vereniging voor Christelijk Natio naal Onderwijs. Voorzitter van de nieuwe stich ting is de heer Speijer, die wordt geassisteerd door mevrouw Kok- Warnaar als secretaresse, de heer v. d. Berg als penningmeester en de leden Oud ij k en Van Straalen. In iedere wijk waar een Chr. Na tionale kleuterschool is gevestigd zal een damescomité worden opge richt ter ondersteuning van de ac tiviteiten van de school in eigen omgeving. Tijdens een vorige week gehou den ouderavond van de Jan Ligt- hartschool sprak schoolarts dr. Na gel uit Boskoop er haar ongerust heid over uit, dat de kinderen steeds minder kunnen worden on derzocht door de snelle groei van de gemeente. In 1964 is het leerlingental van deze openbare school zodanig toe genomen, dat een vijfde leerkracht moest worden aangesteld. Twee aftredende bestuursleden van de oudercommissie, mevrouw Van Dijken en de heer Anker wer den herkozen. Zaterdag 3 april start weer het nieuwe tennisseizoen. De tennisba nen in het Warnaarplantsoen zijn inmiddels al in gereedheid gebracht. Ondertussen wordt intensief ge werkt aan de aanleg van de vierde tennisbaan, die in verband met de nog steeds toenemende belangstel ling voor de tennissport in Wad dinxveen dringend nodig was ge worden. Gevonden: beige damesportemon- naie met inh.; zwarte hond; zwarte regenbroek; herenrijwiel; dames horloge. Verloren: blauw nylon windjack; bruin dekzeil; groene autoped; brui ne glacé handschoenen. De Internationale Technische Tuin- bouwbeurs „Wéhaté 1965”, die van 13 tot en met 17 juli a.s. in de Hout- rusthallen te Den Haag zal worden gehouden, trekt grote belangstelling van de kant van de toeleveringsin- dustrie op het gebied van de tech nische hulpmiddelen voor de glas tuinbouw. Sinds de opening van de inschrij ving op maandag 22 februari j.l. is reeds een groot deel van de beschik bare standruimte, die een opper vlakte van 20.000 vierkante meter beslaat, verhuurd. Op de komende „Wéhaté” zal weer een belangrijke plaats worden ingenomen door inzendingen met een voorlichtend karakter. Zo staat nu reeds de deelname vast van het Instituut voor Bewaring en Verwer king van Tuinbouwprodukten te Wageningen, dat de aandacht zal vestigen op de voorkoeling van pro- dukten van de glastuinbouw. Door middel van een aantal maquettes, toegelicht met teksten en foto’s, zul len installaties voor vacuumkoeling, luchtkoelmg en eventueel water koeling worden getoond. Voorts zal er voorlichting worden gegeven over de mogelijkheden op het ge bied van de transportkoeling. Voor de verschillende koelmetho- den bestaat veel belangstelling van de zijde van de tuinbouwveilingen, grote tuinders, exporteurs etc. Deze maand herdenkt de afdeling Waddinxveen van de Eerste Hulp bij Ongelukken het 45-jarig bestaan Ter gelegenheid daarvan wordt op 22 april een EHBO-wedstrijd ge houden. Op 24 april receptieert het be stuur en op 27 april wordt de ju bileumviering .afgesloten met een feestavond in hat Geref. Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Zonder enig vlagvertoon naar buiten heeft de Coöperatieve Raiffeisen bank Waddinxveen maandag het zestig-jarig bestaan van deze piaatselijke bank herdacht. Van een ’bankje’ ondergebracht in een kamertje in een woning aan de Zuidkade is de Raiffeisenbank Waddinxveen, nu gevestigd aan de Oranjelaan. uitgegroeid tot een bank, die in het plaatselijke leven een grote rol speelt en die bovendien kan worden gerekend tot de 25 grootste Raiffeisenbanken in Nederland wat betreft de jaaromzet. Toen de bank op 29 maart 1905 werd opgericht hebben de initiatief nemers niet kunnen vermoeden, dat de in dat jaar gehaalde omzet van 80.000 in zestig j.aar ruim twaalf honderd maal zo groot zou worden en de honderd miljoen gulden zou passeren. Ook zou het voor hen een voldoe ning zijn geweest te weten, dat deze bank in al die jaren van het be staan slechts éénmaal een verlies heeft geleden, namelijk in 1944, toen de jaarrekening sloot met een na delig saldo van 388,62. De oorzaak van dit verlies was gelegen in de grote toevloed van middelen gedu rende dit laatste jaar van de tweede wereldoorlog, waar geen beleggin gen tegenover konden worden ge steld. Anne-Marie Cazalis, een journa liste van het veelgelezen Franse da- mestijdsrhrift Elle heeft haaar leze ressen opgeroepen een club op te richten van liefhebbers van de Hol landse fiets. Anne-Marie is ontevreden over de Franse fietsen, die zij te laag vindt. Ook vindt zij de Franse fietsen te veel op wielrennersfietsen lijken. week van 23 t/m 29 maart 1965 Geboren: Jacoba Maria, d.v. W. C. de Bruijn en T. Jansen; Marinus Willem Aart, z.v. C. Reyn- goudt en M. Linge; Francisca Janine, d.v. C. Overdam en J. M. Möhle; Maria Willeke, d.v. PI Verweij en M. van dén Hoek; Margaretha, d.v. N. de Leeuw en G. Speksnijder; René, z.v. A. Zanen en G. de Jong; Wilhelmina, d.v. M. Hofman en M. van der Eist; Laurentius Hendrikus Maria, z.v. L. H. M. Vrijhoeven en J; H. Willemse; Jacoba Philippina Arina, d.v. A. van Nielén en I'. A. van Eijk. Ondertrouwd: A. v. Schoneveld en A. I. Molenaar; H. M. Noordermeer en C. H. van der Hengst. Gehuwd: geen. Overleden: geen. nis met het „II Brivido” van E. Bbssi, vol van flegmatiek en huivering voor de dood, dominerend in een „Caméra”. Het Engelse „Balulalow” van B. Britten werd gezongen in een ge voelige en wiegende cadans, mees terlijk weergevend het geheim van het Kerstwonder. Een geheel ander, genre was de negro spiritual ’’Deep River”, waar in het heimwee naar het verloren Paradijs zwaar van ingehouden be geerte werd vertolkt. Tot slot hoorden we „Domine sal- vam fac” van A. Giessen, een La tijnse versie van een gebed voor het heil van onze Koningin, als een waardig besluit van een zeldzaam kunstgebeuren in. ons Waddinx- veense culturele leven. Als een stille ovatie stond het be wonderend auditorium als één man op bij het einde en bleef staan tot het gehele koor van 125 man de kerk had verlaten. Het eerste bestuur in 1905 bestond uit de heren J. van Bergen (voor zitter), M. Hijkoop J.Fzn. (tweede voorzitter), L. G. Groeneweg (secre taris), J. de Jong Lzn. en J. den Boer. In de Raad van Toezicht had den zitting de heren J. C. van der Torren (voorzitter), C. A. Groene weg (secretaris), N. Breedijk, als mede twintig andere leden. De eer ste kassier was de heer H. D. v. d. Weert, die deze functie dertig jaar vervulde. Op het ogenblik staat het bestuur onder voorzitterschap van de heer P. Noordam, die tot deze taak werd geroepen, nadat voorzitter K. v. d. Torren op 2 maart van het vorige jaar was overleden. Secretaris is thans de heer A. Oudijk, terwijl voorts in het bestuur zitting hebben de heren L. A. de Jong (Reeuwijk), J. H. den Boer en D. D. Spruyt. De Raad van Toezicht bestaat uit de heren H. Wubben (voorzitter), A. Breedijk (secretaris) en G. Bos. De huidige directeur, de heer W. C. Slob kwam in 1945 bij de bank in dienst als hulpkassier en werd op 1 november 1958 belast met de dage lijkse leiding van de bank. Aanvankelijk heette de Coöperatieve Boerenleenbank, die aansluiting zocht bij de Centrale Maandag hebben twee Waddinx- veense jongens het eerste kievitsei in deze gemeente gevonden. Het waren de 12-jarige Leen van Pelt uit de Mauritslaan en de even oucje Hans Blokland van de Kleikade, die in het weiland van de heer van Leeuwen aan de Noordkade het ei vonden. Zij boden hun vondst aan burge meester Van der Hooft, die de bei de jongens ieder een boekje over de natuur ten geschenke gaf. De heren A. van Nielen, C. J. Borg en M. A. Boere zijn vorige week tijdens een diner van de Wad dinxveense brandweervereniging Jan van der Heijden in De Unie ge huldigd in verband met hun 12% jarig jubileum bij de vrijwillige brandweer. Voorzitter M. C. Kloet sprak de jubilarissen toe. Wethou der Piile reikte daarna de herinne- ringsmedailles van de brandweer uit. Voor de dames waren er bloe men. De bijeenkomst werd bij gewoond door oud-brandweercommandant H. Schutte met echtgenote. De Expositie Zelfbediening, die op 18, 19 en 20 mei a.s. in de Irenehal op het Jaarbeurs-Croeselanterrein te Utrecht wordt gehouden, zal als Europees novum een speciale sector zelfbedieningswasserijen omvatten. Een aantal vooraanstaande fabri kanten en importeurs op dit gebied zal tijdens deze vakbeurs hun appa raten demonstreren. Deze expositie, die voor de acht ste keer wordt gehouden, heeft plot seling zo’n enorme groei ondervon den, dat vergeleken bij de vorige vakbeurs in 1963 de expositieopper- vlakte is verdubbeld. De beurs telt thans 150 exposanten met een totaal aan expositieruimte van bijna 6500 vierkante meter. De groei van de beurs houdt ten nauwste verband met de spectacu laire groei van de zelfbediening in de Nederlandse levensmiddelen branche. Alleen al in het tijdvak van 1959 tot 1963 kwamen er ruim 3200 zelfbedieningsbedrijven bij in Nederland. Eind december 1964 tel de ons land ruim 5000 zelfbedie ningsbedrijven. Jaarlijks is met de bouw en inrichting van zelfbedie ningsbedrijven een bedrag van on geveer 300 miljoen gulden gemoeid. De vakbeurs richt zich dan ook speciaal tot het moderne detailhan- delsbedrijf, waar men - door ar beidsproblemen en nieuwe verkoop methoden genoopt - toe is aan mo dernisering van het bedrijf. De DOKTERSDIENST zal worden waargenomen door dokter C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telef. 2676 Voor het college van Gedeputeer de Staten werd vorige week don derdag het bezwaarschrift behan deld tegen de gemeente Waddinx veen van de heer J. de Jong. De heer de Jong meent, dat zijn be drijf nadeel zal ondervinden van de door de raad vastgestelde „regeling kom bij de brug” die o.m. de sane ring van. dit oude gedeelte van Waddinxveen zal regelen. De heer de Jong maakte bezwaar o.a. tegen de bedieningsstraat die achter de huizen aan de westzijde van dé Nesse zal worden aangelegd omdat dit terrein aan zijn bedrijf zal ont trekken, terwijl tevens de kans op diefstal van daar opgeslagen goe deren wordt vergroot B. en W. van Waddinxveen ver dedigden hun standpunt bij monde van gemeentesecretaris H. Jenné en werden gesteund door de advi seurs van G.S. De aanleg van be doelde straat zal alleen maar een verkeersverbetering betekenen. Re clamant kan bij overdracht van zijn grond aan de gemeente zodanige voorwaarden stellen, dat zijn be langen voldoende worden gewaar borgd. Voor het Haagse Gerechtshof werd vorige week vrijdag in hoger beroep vier maanden gevangenis straf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdehid geëist tegen een 73- jarige inwoner uit Waddinxveen. Hem werd verweten in Den Haag zijn auto te hebben bestuurd terwijl hij onder de invloed van sterke drank verkeerde. Hij veroorzaakte een aanrijding waarbij een fietser ernstig werd gewond. Na de botsing reed hij door en kwam later in een plantsoentje tegen een boom tot stilstand. De verdachte ontkende onder in vloed te hebben verkeerd. Volgens hem had hij maar één borrel ge dronken. Een bloedproef had echter uitgewezen, dat er veel meer was gedronken. Aanvankelijk had de Haagse rechtbank de automobilist tot zes maanden gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdehid voor vijf jaar veroordeeld. De procureur generaal van het gerechtshof eiste alleen een lagere straf in verband met de hoge leeftijd van de ver dachte. De uitspraak volgt op 9 april a.s. van de traditionele Hollandse fiets met hoog stuur en ballonbanden, die zij statig, siijvol en passend vindt voor de moderne mens. Haar oproep is niet zonder gehoor gebleven. Verschillende liefhebbers hebben zich reeds voor haar club gemeld, waaronder de bekende re gisseur Louis Malle, die op het ogenblik in Mexico samen met Bri gitte Bardot en Jeanne Moreau een film maakt. En in Nederland waren er vorig jaar nog enkelen die von den dat de Franse fiets er zo veel beter uitziet Het wegdek van de Gouwebrug in Rijksweg 12 zal binnenkort wor den vernieuwd. In verband hiermee zal het verkeer tijdelijk worden ge confronteerd met wegversmallingen en inhaalverboden. Teneinde de gewijzigde verkeers situatie zo duidelijk mogelijk aan te geven worden op het ogenblik over de rijksweg portalen gebouwd, Zij is, vol romantisch gevoel, weg waaraan verlichte aanwijzingen kunnen worden opgehangen. De werkzaamheden worden uit gevoerd tussen Pasen en Pinkste- ren. Gezien de grote verkeersinten siteit op dit weggedeelte, zullen de weggebruikers met stagnaties, voor al tijdens de spitsuren, rekening moeten houden, zondag 4 april 1965 Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur; ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: eerw. heer A. Twigt van Delft Hervormd Wijkgebouw,Esdoomlaan v.m. 9.30 uur: eerw. heer v. Woerden van Stolwijk n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. H. Stolk van Scheveningen n.m. 5.00 uur: eerw. heer v. Woerden van Stolwijk Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem Passiezangdienst Gereformeerde Kerk v.m. 9.00 uur ds. B. Koekkoek v.m. 10.30 uur: ds. B. Koekkoek n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Remonstrantse Kerk van. 10.00 uur: dr. Kramer, van Leiden Christ. Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en nan. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag, nan. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.30 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 9