In drie maanden Leiderdorp naar voor 1 Aardgasleiding kost f 200 per meter van Gouda Landbouwschap contra streekplan rechter Maasoever f ■GESCHENKEN I Agenda Toneelgezelschap Theater in Gouda Jubileum-collecte voor Simavi FRA-VA-KO’s Raiffeisenbanken groeien sterk Kabelfabriek 16% dividend Ds. Kooien bedankt voor beroep Machinefabriek J. Boere werd N.V. Wijziging Citosa dienstregeling Vox Jubilans zingt in Rotterdam Werk Gouwebrug begint 20 april Jaarvergadering Chr. Nationaal Schoolonderwijs Bazar Concordia Kleuteroptoclit op Koninginnedag Bioscopen Gouda Hondenziekte C. A. v. d. Hooft uit kringraad B.B. Schaderegeling A Vandaag markt en koopavond Eindexamens Goudse scholen Twee stukken van Exposities Burgerlijke stand CHANSONETTE VERLOVINGS RINGEN WARENHUIZEN VERLOVINGS- GESCHENKEN Schouwburg Gouda i x. Bioscopen te Gouda August Strindberg «BS i Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 15 april 1965 Groenteteelt Een lentelied in lijnen getoonzet door Markt 18 '4 207 Hoe ook uw persoonlijke eisen zijn... altijd is er een Maidenform-model, dat precies voldoet Er is een Maidenform voor ieder figuur; reeds vanaf 8.95 I I CORSE.TRY - Gouda, tel. 2537 1SOO ton Bezwaar 1 tfs’. ADVERTENTIE LM.) MMAi Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Het Landbouwschap wijst op de bijzonder grote betekenis van het gebied van de Rechter Maasoever voor de verdere ontwikkeling van de tuinbouw onder glas in Neder land. Het komt tot de conclusie, dat de belangrijkste groei van het Ne derlandse kassenareaal ook in de toekomst zal moeten plaats vinden tussen de Nieuwe Waterweg en het Noordzeekanaal, met, voor de groen teteelt, het zwaartepunt in het zuid westelijk gedeelte. Deze ontwikke ling kan met cijfers worden ge staafd. Volgens gegevens van het Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING IN GOUD ZILVER EN DOUBLE WADDINXVEEN tuele plaatselijke verzakkingen wor den voorkomen door het feit, dat het hier een leiding „aan één stuk” be treft. Overigens betekent het gewicht van 75 kilogram per meter, dat er tussen Gouda en Leiderdorp in drie maanden tijds niet minder dan 1,8 miljoen kilogram of 1800 ton staal in de grond wordt weggewerkt. Dinsdag 20 april: Toneelgezelschap ’Theater’ met ’Pasen en de Sterkste’ aanvang 20.00 uur. Donderdag 6 mei en vrijdag 7 mei: René Sleeswijk’s revue „SNIP en SNAP” met o.a. Willy Walden en Piet Muyselaar, Aase Rasmussen, Diana Floodgate, Louis Dusée, Ron nie Tober, De Wama’s, The Shep herds enz.; aanvang 20.00 uur. Vorige week is op Waddinxveens grondgebied een aanvang gemaakt met de aanleg van een 24 kilometer lange transportleiding, bestemd voor de aardgasvoorziening van tal van gemeenten in midden Zuid-Holland. De leiding in aanleg van Gouda naar Leiderdorp vormt op het ogenblik een witte stalen slang, die iedere dag verscheidene tientallen meters langer wordt. In Waddinxveen loopt deze leiding nagenoeg geheel over de N.S.- gronden, gelegen aan de westzijde van de spoorlijn Gouda - Alphen. Blijkens het jaarverslag over 1964 van de Centrale Coöperatieve Raif feisenbank te Utrecht, stegen de toevertrouwde middelen in het ver slagjaar met niet minder dan 532 miljoen tot 4813 miljoen. De kre dietverlening binnen eigen kring steeg met 412 miljoen. In de week van 22 tot en met 28 april wordt in Waddinxveen de jaarlijkse Simavi-collecte gehouden. Het wordt deze maal een jubileum- collecte, want het is dit jaar veertig jaar geleden, dat SIMAVI werd op gericht. SIMAVI rekent ter gelegenheid van dit jubileum op een „jubileum - gift” ten einde het zo noodzakelijke werk voor ontelbare zieken in vele tropische gebieden te kunnen blij ven voortzetten. Maandag 26 april: Jaarvergadering Christel. Nationaal Schoolonderwijs, in Geref. Vereni gingsgebouw; aanvang 19.30 uur. Dinsdag 27 april: Feestavond E.H.B.O., in het Geref. Verenigingsgeb.; aanvang 19.30 uur. Tot zaterdag 24 april: expositie schilderijen van Christa van Santen in het expositiezaaltje van boekhan del ’Veldwijk’ in de Passage (Kerk- weg). Te bezichtingen dagelijks tij den de normale openingstijden van de winkel alsmede vrijdagavond tot 21.00 uur. De aandeelhouders van de N.V. Nederlandsche Kabelfabrieken zul len over 1964 een onveranderd divi dend ontvangen van 16 °/o. Voorts zal het bestuur aan de aandeelhou ders voorstellen de uitkering op de winstbewijzen te stellen op 265 (vorig jaar 207). Schouwburg Bioscoop: do. en vrij. 20.15 uur: „Constantijn de Grote”, (14 jaar); zat. 15 uur, zo. en ma. 15 en 17 uur: „De Goudrovers van Fort Benton” (14 jaar); zat. zo. en ma. 19 en 21.15 uur en wo. 20.15 uur: „Politiepost Reeperbahn” (18 jaar); wo. 14.30 uur: jeugdfilm: „De jon gen uit het wilde westen” (a.l.). Ds. J. Kooien, Hervormd predi kant te Reeuwijk, heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte be roep door de Hervormde Kerk te Waddinxveen voor de bezetting van de derde predikantsplaats. Ds. Koo ien is de tweede predikant, die door de Herv. Kerk was beroepen. De machinefabriek J. Boere aan de Noordkade is omgezet in een naamloze vennootschap. Tot direc teur is benoemd de heer J. Boere. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 100.000, waarvan de helft is geplaatst. Opening expositie Meike Sund, Kunststichtingin Expositiezaaltj e Passage, 20.15 uur. CBS groeide tussen mei 1959 en mei 1964 het glasareaal in het gebied van het streekplan Rechter Maas oever ruim 60 sneller dan in het Westland. In deze gebieden nam de oppervlakte glas toe met respectie velijk 37°/o en 23«/o. Met het oog op deze situatie dringt het Landbouwschap er bij de minister op aan te willen bevorde ren, dat aan het streekplan Rechter Maasoever in zijn huidige vorm de koninklijke goedkeuring wordt ont houden en dat de mogelijkheden vor de glastuinbouw in het betrok ken gebied aanzienlijk worden ver ruimd. De ongeveer 75 kilogram per strekkende meter wegende leiding wordt niet gefundeerd. Volgens de technici is verzakken vrijwel uitge sloten, omdat het gas, dat hier later door gaat stromen, vrijwel geen in vloed heeft op het gewicht. Even- Op dinsdag 20 april a.s. zal door de Rijkswaterstaat een begin wor den gemaakt met het vernieuwen van het brugdek van de Gouwebrug in Rijksweg 12 te Waddinxveen. Dit zal tot gevolg hebben dat de brug voor de helft voor het verkeer wordt afgesloten en dat het verkeer door middel van verkeerslichten zal wor den geregeld. De oprit van Gouda en Waddinxveen in de richting Den Haag en Rotterdam wordt ook afge sloten. Hierdoor kan lijn 3 van de Autobusdienstonderneming „Citosa” N.V., die de verbinding onderhoudt tussen Gouda en Zoetermeer, niet meer de normale route rijden, doch zal gedurende ongeveer drie weken moeten worden omgelegd via Moor drecht. Passagiers tussen de halte Verheul en het station Gouda met verdere bestemming op lijn 3 kunnen tot Gouda Station reizen met lijn 4 en daar overstappen op lijn 3. Dit geldt uiteraard ook in .omgekeerde rich ting. Deze omlegging heeft het ook no dig gemaakt een nooddienstregeling te ontwerpen, omdat de tijden van aankomst te Gouda ongeveer 6 mi nuten later worden en het tijdstip van vertrek uit Gouda 8 minuten vroeger moet zijn, dan in de thans geldende dienstregeling is aangege ven. De nooddienstregeling is bij het personeel van lijn 3 te verkrij gen. Vox Jubilans onder leiding van de dirigent, de heer Mar. Egberts zal op tweede Paasdag medewer king verlenen aan een door Feike Asma te geven orgelconcert in de Wilhelminakerk aan de Oranje- boomstraat te Rotterdam. Tevens zal er samenzang zijn. Het concert vangt aan om half vier ’s middags. Op 20 april beginnen de werk zaamheden ter verbetering van het wegdek van de Gouwebrug in Rijks weg 12. Zo lang deze werkzaamhe den duren, zal aan beide zijden van de brug een aftellende maximum snelheid van kracht zijn die op de brug zelf 50 kilometer zal bedragen. Voorts zal er op het betrokken weg gedeelte een inhaalverbod v.an kracht zijn, terwijl tevens tijdelijk een stopverbod wordt ingesteld voor de vluchtstroken. Dezelfde maatre gelen gelden ook voor de ten wes ten van de Gouwebrug op Rijksweg 12 aansluitende Rijksweg 3. De werkzaamheden aan het brug dek zullen uiterlijk op 4 juni, maar zo mogelijk eerder moeten zijn vol tooid. Tijdens de op 26 april a.s. te hou den jaarvergadering van Christelijk Nationaal Schoolonderwijs zal een verdere samenwerking met de Ned. Hervormde Schoolvereniging aan de leden ter beoordeling worden voor gelegd. Het bestuur hoopt, dat alle leden zich volledig achter haar voor stellen zal kunnen scharen. Reeds geruime tijd zijn er onder- handelingen gaande tussen de be sturen van Chr. Nat. Schoolonder wijs en de Ned. Herv. Schoolvereni ging. Het gaat hier in de eerste plaats om het stichten van een Christelijke Lagere School in de Oranjewijk-Vondelwijk. Hieruit zal, naar de beide besturen hopen, straks een volledige samenwerking voort komen. Voorlopig zal een stichting dus de belangen van het Chr. Onderwijs in onze nieuwe wijken gaan beharti gen. Dit is een overgangsfase; de dependances van beide verenigin gen zullen direkt in de Stichting worden opgenomen, zodat per 1 sep tember a.s. een minstens 4-klassige school zal kunnen functioneren. Over alle bepalingen, die verband houden met de nieuwe vorm, zijn de besturen het praktisch eens gewor den. De Ned. Herv. Schoolvereni ging heeft een en ander reeds in haar ledenvergadering behandeld. Museum Het Catharina Gasthuis te Gouda: van 28 maart tot en met 25 april: tekeningen van C. A. B. Bantzinger. Geopend van 10 tot 17 uur; op zondag van 14 tot 17 uur. Het fanfarekorps „Concordia” is voornemens in september een grote bazar te organiseren. De traditie getrouw zal bovendien in mei de gebakkraam weer een week in Wad dinxveen staan. De baten van deze verkopen komen ten goede van „Concordia”. Tegen de bestemming „agrarisch gebied zonder bebouwing” in arti kel 7 van de streekplanverordening heeft het Landbouwschap grote be zwaren. Blijkens de toelichting is deze bepaling opgenomen om het stichten van allerlei ongewenste, niet-agrarische bedrijven en bebou wingen tegen te gaan. Met dit doel kan het Landbouwschap zich ver enigen, met het voorgestelde middel evenwel niet. Het Landbouwschap is van mening, dat deze bepaling in sterke mate de mogelijkheid biedt om ook gebouwen ten dienste van het agrarische bedrijf te weren. Verder vraagt het Landbouwschap zich onder meer af of op grond van artikel 7 van de streekplanverorde ning de vestiging van bijvoorbeeld varkens- en kal vetmesterij en, pluimveehouderij bedrijven en der gelijke intensieve agrarische bedrij ven wel of niet kan worden belet. Het Landbouwschap zou een duide lijke uitspraak hierover van Gede puteerde Staten op hoge prijs stellen. Voor ongeveer zevenhonderd kleu ters van de Waddinxveense kleuter scholen wordt op Koninginnedag, vrijdag 30 april, een optocht georga niseerd. Om 10 uur verzamelen de kleuters zich onder leiding van hun leidsters op het Stationsplein. Daar worden o.m. vlaggetjes uitgereikt. Daarna gaat de feestelijke stoet, begeleid door muziekkorpsen via de Kerkweg naar het plein voor het Raadhuis, waar de kleuters enkele versjes zullen zingen. Na afloop krijgen alle kinderen een traktatie, voordat ze omstreeks kwart voor elf weer aan de zorgen van de ouders kunnen worden toe vertrouwd. De Schouwburg Bioscoop heeft voor de Paasweek drie films op het programma, staan. „Constantijn de Grote” is één der grootste en mach tigste spektakelfilms in kleuren, die ooit werd gemaakt. In dit helden verhaal spelen drie internationale sterren Cornel Wilde, Belinda Lee en Christine Kaufmann de hoofd rollen. „De Goudrovers van Fort Benton” is weer een echte kleurenfilm uit het wilde westen, waarin gevechten met indianen aan de orde van de dag zijn. De keiharde werkelijkheid van St. Pauli en Reeperbahn in Ham burg komt naar voren in de film „Politiepost Reeperbahn”. Deze door Jürgen Roland geregisseerde rol prent is gebaseerd op werkelijke ge beurtenissen en kwam tot stand in samenwerking met de politie van de grote Duitse havenstad. Blijkens een mededeling van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, afdeling Gouda en omstreken, heerst er in Gouda en omgeving in vrij ernstige mate hondenziekte. Hondenbezitters wordt aangeraden hun honden, tegen deze ziekte te laten inenten, tenminste voor zover dat nog niet is gebeurd. In zijn schrijven ondersteunt het Landbouwschap de bezwaren tegen het streekplan, die door de heer J. H. van Dijk te Bergschenhoek en 329 mede-ondertekenaars ter kennis zijn gebracht van Hare Majesteit de Koningin. In de toelichting die het Landbouwschap van zijn stanpunt geeft, beperkt het zich tot twee be langrijke punten, namelijk tot het verbod om kassen te bouwen in het overgrote deel van de bij dit streek plan voor (andere) agrarische doel einden bestemde gronden en tot de bestemming „agrarisch gebied zon der bebouwing”. J In de openbare vergadering van 7 april 1965 heeft het bestuur van het Landbouwschap besloten om schriftelijk een aantal bezwaren te gen het streekplan Rechter Maas oever ter kennis te brengen van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Dit streekplan is in november 1964 door Provinciale Staten van Zuid-Holland vastge steld en is ter goedkeuring gezon den aan de Kroon. JUNELIER HORLOGER KERKWEG TEL0I828-2495 - Burgemeester C. A. van der Hooft is op eigen verzoek tussentijds af ge treden als lid van het dagelijks be stuur van de kringraad van burge meesters van de Kring Zuid-Holland Bescherming Bevolking. Tijdens een dezer dagen gehou den vergadering van de Kringraad te Schoonhoven onder voorzitter schap van mr. R. M. van Reenen, burgemeester van Gouda, heeft de kringraad het verzoek onder dank zegging voor de vele aan de kring bewezen diensten ingewilligd en besloten in de vacature C. A. van der Hooft te benoemen de heer J. Huurman, burgemeester van Gou- derak. Eveneens trad op eigen verzoek af de burgemeester van Bodegra ven, mr. J. J. Croles. De Kringraad besloot deze vacature onvervuld te laten. Voorts werd ter vergadering goed gekeurd een bestuursvoorstel tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling, behelzende de stem- toewijzing aan de kringraadsleden van één stem per vijfduizend inwo ners te brengen op één stem per tienduizend inwoners. Met de aanleg van deze leiding is tenminste een bedrag van vijf mil joen gulden gemoeid. De aanlegkos- ten bedragen 2,5 miljoen, terwijl daarbij eenzelfde bedrag kan wor den geteld voor de leiding zelf. Bovendien is de N.V. Gasunie, in wiens opdracht deze transportlei ding wordt aangelegd, verantwoor delijk voor alle aangerichte schade. Dat betekent dat na afloop van het werk alle schade, voor zover dat mogelijk is, moet worden hersteld. Voorts is er een schadevergoedings- regeling voor de schade, die niet di rect kan worden hersteld. Dit geldt b.v. weidegronden en de veelal door particulieren van de N.S. gepachte tuingronden langs de spoorlijn. Alle grondeigenaars en pachters waren reeds de afgelopen winter op de hoogte gebracht, dat de leiding moest worden aangelegd. Over grote afstand wordt de lei ding eerst tot één geheel aan elkaar gelast. Daarna volgen de graafma chines, die de enorme pijpleiding met vrij grote snelheid in de grond doen verdwijnen. Voordien zijn echter alle lassen in de leiding verscheidene malen gecontroleerd, o.a. ook langs foto grafische weg. Bovendien wordt de leiding nog een keer met water on der een druk van zestig atmosfeer getest. inspireerde realisten als Heijermans. Hij was de voorloper van de Duitse expressionisten. Hij was revolutio nair zijn tijd ver vooruit en boven dien een genie. Ondanks gebrekkige financiële omstandigheden studeerde Strind berg wijsbegeerte, astronomie, che mie en staatswetenschappen aan de universiteit van Uppsala. Na zijn studies ontwikkelde hij zich tot een groot toneelschrijver. Dinsdagavond 20 april brengt het Toneelgezelschap „Theater” in de Nieuwe Schouwburg twee stukken van de Zweedse auteur August Strindberg ten tonele, beide onder regie van Elise Hoomans. „Pasen” is een symbolisch spel in drie bedrijven, waarin het klein menselijk gebeuren tegen de achter grond van het Paasfeest een andere, grotere betekenis krijgt. Het speelt zich af op Goede Vrijdag en op de avond voor Pasen in het jaar 1901 in de Zweedse stad Lund. De rollen worden vertolkt door Loudi Nijhoff, Hans Croiset, Martine Crefcoeur, Mia Goossen, Joop Keesmaat en Hans Tiemeijer. De één-akter „De Sterkste”, ge speeld door Loudi Nijhoff en Elise Hoomans, belicht op zeer persoon lijke wijze Strindberg’s verhouding tot de vrouwen. Strindberg, die in het midden van de vorige eeuw in Stockholm werd geboren, is van onschatbare waarde voor de moderne toneelliteratuur. Zijn streven naar waarachtigheid week van 6 t/m 12 april 1965 Geboren: Johannes Hermanns Gerardus, z.v. A. J. Smith en J. Hogebrug; Yvonne Johanna, d.v. J. C. Verlaan en A. J. van den Hoek; Irene Johanna, d.v. H. L. Siebelirjk en C. G. Lubbers; Annemarie Francisca, d.v. M. F. de Wolf en A. Rietveld; Ellen, d.v. H. A. Pauli en H. J. No- mes; Diana Maria, d.v. C. H. Pelgrim en J. M. Kop. Ondertrouwd: H. Monster en P. Schouten. Gehuwd: A. v. Schoneveld en A. I. Molenaar. Overleden: Slierendrecht wv San ner, Corlina, oud 71 jaar; Sliedrecht, Willem, oud 73 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: een zak met bietenzaad; draagbare radio; regenkapje; zwarte glacé dameshandschoenen; water laars; pijp; speelgoedauto. Verloren: rode damesportemonnaie met inh.; voetbalschoen; bedelket- tinkje; dameshorloge; cijferboekje vulpen; rode sjaal; doublé hor loge. maidenform' In verband met Goede Vrijdag wordt hedenavond de wekelijkse koopavond gehouden. De week markt vindt eveneens vandaag plaats. Dezelfde regeling is van kracht voor de viering van Koninginnedag. Ook dan worden koopavond en markt op donderdag (29 april) ge houden. Op Koninginnedag sluiten alle Waddinxveense winkels om één uur. De data vor het mondelinge ge deelte van de eind-examens van de Goudse middelbare scholen zijn thans vastgesteld. Examens gymnasium: Coornhert- gymnasium op 29 en 30 juni en 1 juli; Christelijk Lyceum 22, 23 24 en 25 juni. Examens H.B.S.: Rijks-HBS, afd. A. 26, 28 en 29 juni; afd. B. 30 juni, 1, 2, 3, 5, 6 en 7 juli; Chr. Lyceum, afd. A. 29 en 30 juni en 1 en 2 juli; afd. B. op 16, 17, 18, 19 en 21 juni; St. Antoniuscollege, afd. A. 18, 19 en 21 juni; afd. B. 2, 3, 5, 6 en 7 juli. JUHELIERHORLOGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8 «95 - WADOIHXEEEH 'NI N

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3