Waddinxveens geschenk voor aan zwaar van meer uur der HEIDEN van aan de Koningin Vorstin denkt Vertragingen op Rijksweg dan half Nieuwe provinciale weg parallel aan winterdijk gehandicapte kinderen I STAND Bi ROME- REFORMATIE inlichtingen aan protestanten en rooms-katholieken omtrent het waarom der reformatie worden gaarne verstrekt door: Attentie BURGERLIJKE Koninginnédag 1965 dubbel feest FRA-VA-KO's Geslaagd Middelt. Landbouwschool Sniepweg 4 mei afgesloten Houten Pinkeltje naar Vondelwijk Grote verloting De Zonnebloem Onteigeningsplan panden Kerkweg W. de Zwijgerlaan krijgt nieuwe waterleiding Agenda Verkeer van en naar Waddinxveen Moederdag Geschenken j WARENHUIZEN sneller via de binnenwegen J. DEN HAAG 1 schoonheid is zichtbare gezondheid L1 Hoofdprijs: 5 dagen naar Parijs KRAIJESTEIJN Bioscopen te Gouda Schouwburg Gouda Exposities ^BB Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 29 april 1965 ii f 5000 DROGISTERIJ PARFUMERIE Tel. 2135 ABONNEERT U OP ONS MAANDBLAD 5,- p.J.) Binnendoor •j voor r jj W i e I e n - - -U I w E**, I J r i f (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) Zuidkade 1 Waddinxveen week van 21 t/m 26 april pip,’ Morgen is het dubbel feest in onze Koninklijke Familie. Op dezelfde dag, dat het Nederlandse volk de verjaardag meeviert van Koningin Juliana, herdenkt een nieuweling, die onlangs zijn intrede deed op Soestdijk, eveneens zijn verjaardag. Het is de verloofde van Prinses Margriet, de heer Pieter van Vollen hoven. Dat betekent dus, dat Koninginne dag 1965 tevens een historische dag is en voor de toekomst een periode inluidt van een jaarlijks terugke rende dubbele Oranjedag. maar In de zon zit, Polaroid zonnebril geeft Uw ogen rust. i Baarn, waar de tot dusverre ge bruikte villa langzamerhand niet meer aan de eisen des tijds beant woordt en nu dus wordt vervangen door een geheel op de gehandicapte kinderen gebouwd huis, waar alle voorzieningen gelijkvloers zijn. Als u toch in onu zaak bant vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Stichting „In de Rechte Straat” „De Wartburg”, Boulevard 11, Velp (Gld), telef. 08302-4959 Uit de richting Utrecht komend verkeer met bestemming Waddinx veen wordt reeds enkele honderden meters voor de Gouwebrug afge scheiden van de hoofdstroom en wordt via de parkeerstrook (met rood-witte tonnen van de andere rijbaan gescheiden) naar de afrit van de Henegouwerweg gedirigeerd. Bij grote drukte kunnen automobi listen uit deze richting met bestem ming Waddinxveen beter de afrit bij Reeuwijk, enkele kilometers eer der, nemen en via Reeuwijk naar Waddinxveen rijden. uitvalsweg naar verschillende rich tingen wordt verkregen. Voorts zou het in de bedoeling van de provin cie liggen tegen die tijd de opritten bij de Henegouwerweg naar Rijks weg 12 te doen vervallen. Wanneer al deze plannen zijn gerealiseerd, zal ongetwijfeld ook een verbete ring optreden in de steeds moeilij- ker wordende verkeerssituatie bij de Hefbrug, doordat het verkeer over de Henegouwerweg uit de rich ting Gouda dan minder zal worden. Vijfduizend gulden is er nodig voor dit geschenk. Dat moet een ere-zaak worden voor alle inwoners van Waddinxveen. Particulieren, bedrijven en verenigingen kunnen hier gezamenlijk een grootse bijdra ge leveren voor het voor de betrok ken kinderen en hun ouders zo ui termate belangrijke Blauwe Vogel- werk. Door mee te werken aan de inza melingsactie, die in de loop van mei wordt georganiseerd kunnen we onze gehechtheid tot uitdrukking brengen aan onze vorstin, die met een echt Koninklijk gebaar in een warme sociale bewogenheid dit ge schenk wil doorgeven aan dat dank bare kinderhart, dat ook een kind van ’ons’ is. Huis aan huis zullen speciale zak jes met een begeleidende circulaire worden bezorgd. Vrijwilligers zullen zorgen, dat deze zakjes tussen 13 en 15 mei, uiteraard gevuld, worden verzameld. Het is vanzelfsprekend, dat het benodigde meubilair in Waddinxveen zal worden vervaar digd en er wordt naar gestreefd het geschenk reeds bij de opening van het nieuwe Blauwe Vogel-huis ge reed te hebben. Overal in het land zijn zogenaam de Blauwe Vogel-groepen. Jaarlijks komen deze groepen voor een tien daagse vakantie naar het reeds vele jaren in gebruik zijnde landgoed in KERKWEG, WADDINXVEEN^ Met het oog op de viering van de Bevrijdingsdag op a.s. woensdag 5 mei, dienen de advertenties één dag eerder in ons bezit te zijn, dus op a.s. maandag. Wij verzoeken u iervoor te willen zorgdragen. De uitgever. Vorige week zijn in het Hervormd wijkgebouw De Haven te Gouda de getuigschriften uitgereikt aan de leerlingen van de Rijks Middelbare Landbouwschool, die voor hun exa men waren geslaagd. Deze bijeen komst werd ook bij gewoond door vele ouders. Alle 21 leerlingen wa ren geslaagd, onder wie A. J. v. d. Breggen te Waddinxveen. Na de uitreiking van de diploma’s werden door enkele geslaagden in leidingen gehouden. De dag werd besloten met een feestavond In verband met de werkzaamhe den aan de aardgasleiding zal het gedeelte van de Sniepweg, gelegen tussen de Kanaaldijk en de Tweede Bloksweg op dinsdag 4 mei 1965 voor alle verkeer zijn gesloten van ’s morgens 07.00 uur tot ’s avonds 19.00 uur of zoveel korter als mo gelijk blijkt. Automobilisten, die in deze omge ving bekend zijn, mijden op het ogenblik, vooral tijdens de spitsuren de verkeersbrug over de Gouwe in Rijksweg 12. Na Pasen zijn daar de werkzaamheden begonnen verband houdende met de vernieuwing van het totale brugdek. Met Pinksteren moet dit karwei zijn geklaard. Tot dan echter moet het verkeer, dat normaal van vier rijbanen gebruik kan maken, het met twee rijbanen doen. De aan portalen over de weg aan gebrachte verkeerslichten hebben tot doel, het verkeer zo goed moge lijk op gang te houden. Vooral op spitsuren en wanneer de brug voor het scheepvaartverkeer geopend is geweest, kunnen de twee overgeble ven rijbanen het verkeer echter nauwelijks verwerken. Vertraging tot een half uur a drie kwartier zijn dan ook niet uitgesloten. Zowel via de televisie als in de dagbladen heeft de Rijkspolitie het verkeer voor deze situatie gewaar schuwd. Niettemin blijven Rijksweg 12 en de daarop aansluitende Rijks weg 13 de belangrijkste verkeers aders in de West-Oostverbinding, die voor het doorgaande verkeer nauwelijks te mijden zijn. Verkeer uit Waddinxveen naar de richtingen Rotterdam en Den Haag of in omgekeerde richting kan om vertragingen te voorkomen het bes te gebruik maken van de „binnen- doorverbinding” naar beide Rijks- wegen via de Piasweg of Tweede Bloksweg en Bredeweg. Het thans nog aan de Juliana van Stolberglaan staande houten school gebouw ’Pinkeltje’ van Volksonder wijs zal deze zomer, wanneer de de finitieve school van Volksonderwijs ter plaatse gereed is, naar de Von delwijk worden verplaatst, om daar opnieuw dienst te gaan doen ten behoeve van Volksonderwijs. Met de verplaatsing van het hou ten gebouwtje, dat eigendom is van de gemeente, is een bedrag van niet minder dan 26.000 gemoeid. De voornaamste kosten zitten in het in de Vondelwijk te verrichten grond werk, de aanleg van een speelweide, de afbraak, het transport en de her bouw van het schooltje, de vernieu wing van de vloeren en het opnieuw schilderen van het geheel. De nieuwe provinciale weg no. 25 Gouda-Boskoop zal wat betreft het tracé vanaf Rijksweg 12 parallel gaan lopen met de westzijde van de Winterdijk. Op verzoek van Gede puteerde Staten stellen B. en W. de raad voor in verband met deze plan nen te bepalen, dat een herziening van het uitbreidingsplan in voorbe reiding is voor de gronden gelegen aan de oostzijde van de Gouwe. Een dergelijk besluit betekent, dat ge durende een jaar na afkondiging daarvan zo nodig beslissingen op aanvragen voor het verlenen van een bouwvergunningen kunnen worden aangehouden. De nieuwe provinciale weg zal ongeveer 650 meter ten oosten van de huidige afritten bij de Henegou werweg met een groot verkeers plein, dat een globale middellijn gaat krijgen van 250 meter, op Rijksweg 12 worden aangesloten. Vanaf dit verkeersplein tot onge veer 150 meter voorbij de kruising met de Brugweg krijgt deze vier rijstroken. Enkele honderden meters verder zal deze nieuwe weg weer aansluiten op de bestaande weg langs de Gouwe. Gedeputeerde Staten adviseren B. en Wwat betreft de dubbelba- nige gedeelten een rooilijnafstand ter weerszijden van de wegen van honderd meter aan te houden. Voor het enkelbanige gedeelte (ten noor den van de Brugweg) zal deze af stand veertig meter moeten bedra gen. Vanavond zal de raad over het verzoek van G.S. beslissen. Het ligt in het voornemen in de toekomst, wanneer deze weg is aan gelegd, ook de Brugweg aanzienlijk te verbeteren, zodat dan aan deze zijde van Waddinxveen een goede 3y F De Waddinxveense Therapieclub voor Chronisch Zieken organiseert ook dit jaar weer een marathon- verloting, waarvan de trekking op 12 mei a.s. door notaris Van der Most in de Unie zal worden verricht. De komende weken zullen de één gulden per stuk kostende loten wor den aangeboden. Het kopen van deze loten betekent een belangrijke ondersteuning van het zo noodzake lijke Zonnebloemwerk, dat ten goe de komt aan niet minder dan 64 plaatsgenoten, ongeacht kerkelijke richting. Bovendien heeft men kans op het winnen van de hoofdprijs, bestaande uit 300 in contanten, of een pony, of een vijfdaagse reis naar Parijs met 100 zakgeld. Daarnaast zijn er nog tweehonderd andere prachtige prijzen. B. en W. hebben de raad een plan voorgelegd tot onteigening van on geveer dertig percelen grond met woonhuizen gelegen langs de Kerk weg, alsmede een drietal percelen gelegen in Groenswaard nabij het Noordeinde. In de toelichting aan de raad schrijven B. en W.: „Reeds geruime tijd getroosten wij ons veel moeite om overeenstemming te bereiken met hen, wier eigendommen de ge meente dient te verwerven ter rea lisering van haar uitbreidingsplan nen. Helaas gelukt dit niet altijd en daarom achten wij het ter voorko ming van stagnatie gewenst gewenst tijdig te beginnen met de admini stratieve voorbereiding voor een onteigeningsprocedure.” Het betreft hier eigendommen ge legen langs de noordzijde en langs de zuidzijde van de Kerkweg ten westen van de spoorlijn. In verband met het uitbreidingsplan Groens waard en de toekomstige raadhuis plannen zal de gemeente te zijner tijd over de bedoelde percelen grond moeten kunnen beschikken. Het uitgewerkte plan wordt t.z.t. gedurende een periode van dertig dagen ter inzage gelegd teneinde belanghebbenden in staat te stellen hun bezwaren tegen het plan in te dienen. Uit verschillende kringen is de gedachte naar voren gekomen om H.M. de Koningin tijdens haar bezoek aan Waddinxveen op 25 mei a.s. een ge schenk namens de inwoners van Waddinxveen aan te bieden. Inmiddels is gebleken, dat de vorstin een geschenk bijzonder zou waarderen, ten minste wanneer dit ten goede kan komen aan zwaar gehandicapte kinderen. Al eerder heeft het vorstelijk paar in Baarn een landgoed ten geschen ke gegeven ten bate van het werk van de „Blauwe Vogels”. Dit is de speciale afdeling van het Neder landse Padvindstersgilde, waarbij zwaar gehandicapte kinderen zich in volle vrijheid zoveel mogelijk kunnen ontplooien bij hun spel. Vooral Koningin Juliana, die be schermvrouwe is van het Neder lands Padvindstersgilde, draagt dit „Blauwe Vogelwerk” een bijzonder warm hart toe en heeft zich per soonlijk al meerdere malen beijverd om dit werk in alle opzichten tot een succes te maken. Voor de spas tische, slechthorende, slechtziende en andere gehandicapte meisjes, die lid zijn van de „Blauwe Vogels”, is inmiddels op het Baarnse landgoed een speciaal tehuis gereed gekomen. Het werk gebouwd als een examen- werkstuk door leerlingen van tech nische scholen. Waarschijnlijk zal nog op 1 juli dit Blauwe Vogelhuis in gebruik kunnen worden geno men. De Koningin heeft laten weten, dat zij het bijzonder op prijs zou stellen, dat wanneer er tijdens haar bezoek een geschenk wordt aange boden, dit geschenk ten goede zou komen aan de inrichting van dit huis. Nodig zijn: twintig bedden, vijf hangkasten, vijf legkasten, een me dicijnkast, tien tafels en zes fau teuils. Vanzelfsprekend dat de Ko ningin bij haar vraag dacht aan Waddinxveen als centrum van de meubelindustrie. POLAROID ZONNEBRILLEN NEMEN HINDERLIJKE SCHITTERING WEG I Of U zeilt, fietst, vist of zo- een s E 1965 Geboren: Nicole, d.v. J. Honkoop en C. van de Werken; Pieter Johan, z.v. D. P. van der Laarse en J. N. Goudriaan; Margarietha, d.v. P. de Pater en Z. van Bergen; Leendert Jan, z.v. P. A. Konijn en H. Molenaar; Marieke Elisabeth, d.v. P. Broere en M. van Roon. Ondertrouwd: O. A. Harlaar en A. Vis; G. K. van Tilburg en H. A. van Tol. Gehuwd: J. van der Spek en M. v. d. Laan; H. Monster en P. Schouten; P. Jansen en B. Hofman. Overleden: geen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: jong hondje; sleutel; zil ver kettinkje; bruine suède wanten; zijden sjaal; bruine ballpoint; brui ne kinderportemonnaie met inhoud; rode damesportemonnaie. Verloren: grijze vulpen; zwarte re- genbroek; rode portemonnaie met inhoud; blauw kolbertjasje; broche. (Ingezonden mededeling) BRUGWEG Begin april is in vier dagen tijds driemaal lekkage opgetreden in het gedeelte van de hoofdwaterleiding van de Willem de Zwijgerlaan, tus sen Prinses Beatrixlaan en Juliana van Stolberglaan. Gezien de steeds terugkerende hoge kosten, verbonden aan het herstel van de leiding, stellen B. en W. de raad voor over te gaan tot aanleg van een nieuw gedeelte voor de hoofddrinkwaterleiding. Met deze vernieuwing zal een bedrag van 4675 zijn gemoeid. Onze beste wensen voor de beide jarigen en dat op deze blijde dag een bede moge opgaan voor een blijvend geluk op Soestdijk. Donderdag 29 april: Weekmarkt met muziek (19-20 uur) Raadvergadering, Raadhuis; aan vang 20.UÜ uur. Vrijdag 30 april: Koninginnedag Kieuteroptocnt, start Stationsplein; aanvang lü.UO uur. Oranjerit (auto’s, motoren, brom fietsen), start Kielkade, by Verheul, aanvang 9.00 uur. Motorwedstrijden, terrein Van Tol, Woordeinde; aanvang 14.00 uur. Behendigheidswedstryd personen auto's, terrein Van Tol, Noordemde; aanvang 18.00 uur. Openluchtfilm, voorterrein Kemp- kes, Dorpsstraat; aanvang 20.30 uur. Dinsdag 4 mei: Dodenherdenking. Vertrek stille stoet vanaf het Raadhuis, 19.30 uur. Dodenherdenking op Stationsplein, 20.U0 uur. Woensdag 5 mei: Me vrij dmgsdag Aubade schooljeugd, op schoolplein Oranjelaan; aanvang 9.30 uur. Allegorische optocht, Oranjewijk- Dorpsstraat - Smepkwartier - Brug- centrum-Burgem. Trooststraat; aan vang 14.00 uur tot ca. 16.30 uur. Gevarieerd programma, voorterrein Kempkes aan de Dorpsstraat; aan vang zu.00 uur. Bevrydingsvuurwerk, Sniepweg (tussen Tweede Bloksweg en Pias weg); aanvang 22.45 uur. Vrydag 14 mei: Bazar t.b.v. Bartimeüs te Zeist, in Geref. Verenigingsgebouw; aanvang 15.00 uur. Zaterdag 15 mei: Bazar t.b.v. Bartimeüs te Zeist, in Geref. Verenigingsgebouw; aanvang 14.30 uur. Woensdag 19 mei: Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, Huish. Voorlichting; aanvang 20 uur Ned. Chr. Vrouwenbond, spr. mevr. C. J. Ooms-Vinckers, Herv. Wijkge- bouw; aanvang 19.30 uur. Zaterdag 24 april: Receptie E.H.B.O. (45 jaar), Geref. Verenigingsgebouw, 15 tot 17 uur. Dinsdag 25 mei: Bezoek H.M. Koningin Juliana Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur „Madeleine tel. 13 62 11” (18 jaar); vrijd. 14.30 en 20.15 uur: „Sam van hiernaast” (14 jaar); zo. 19 en 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur, di. 14.30 uur: „De Nylonstrop” (18 jaar); Op dinsdagavond Lv.m. dodenherden king geen voorstelling, wo. 15, 17, 19 en 21.15 uur: „De piraten van de Diablo” (14 jaar). Donderdag 6 mei en vrydag 7 mei: René Sleeswijk’s revue „SNIP en SNAP” met o.a. Willy Walden en Piet Muyselaar, Aase Rasmussen, Diana Floodgate, Louis Dusée, Ron nie Tober, De Wama’s, The Shep herds enz.; aanvang 20.00 uur. Tot zaterdag 16 mei a.s.: expositie van schilderijen van Meike Sund in het expositiezaaltje van boekhan del ’Veldwijk’ in de Passage (Kerk weg). Te bezichtingen dagelijks tij den de normale openingstijden van de winkel alsmede op de koopavond tot 21.00 uur. Museum Het Catharina Gasthuis te Gouda: van 28 maart tot en met 16 mei a.s.: tekeningen van C. A. B. Bantzinger. Geopend van 10 tot 17 uur; op zondag van 14 tot 17 uur. - -

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3