Actie Bartiméus leverde in Waddinxveen f 2500.- op verzekeren is een GRIT vertrouwens- kwestie >4 Koningin Juliana brengt dinsdag werkbezoek aan Waddinxveen Plaatselijke industrie exposeert bij Kempkes viert feest „De Rank” RAIFFEISENBANK f Vlaggen uit in 7 Zuidhollandse gemeenten enkele 2de monteurs/hulpmonteurs en onderhoudsmonteurs Onafhankelijk nieuwsblad voor Waddinxveen en omstreken /v1 FEESTELIJK BRH4CONTACTLENZEN ROUTE KONINGIN Bromfietser slipte op trouwdag een juffrouw fa# f f VERNIEUW MET KLEUR KLEUREN VERNIEUWEN f' i De Jong’s Autohandel N.V, - Gouda TELEFOON 01820-7122 vraagt voor haar magazijn: magazijnbedienden Zij, die bekend zijn met de auto-onderdelen branche, genieten voorkeur. Vuurwerk Geschenk Uitwuiven Si Weekblad voor Waddinxveen I DONDERDAG 20 MEI 1965 (verschijnt elke donderdag) (Ingezonden mededeling) BLAZER STORM VERWACHT de (ingezonden mededeling) fa. v. (Ingezonden mededeling) Geolomeerd contactlenzen specialist (diploma W.-Berlijn) voor het klaarmaken van automobielen. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAI FFEISEN-BANK TE UTRECHT Sollicitaties, schriftelijk of mondeling, worden gaarne ingewacht. ■I mn pt i c i n Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur v.m. Te Gda gevestigd: Korte Tiendeweg 12 - telefoon 3033 7 huizen vanaf de Markt en jeiweg 108 - telefoon 6033 - naast Kleiwegbrug C. VAN DER ZWAARD, Nesse 22a, Waddinxveen Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan f7, telef. (01828) 2046 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdagavond van 7-9 uur. P. W. KLOET Jan Dorrekenskade 76, Waddinxveen G. J. VAN TILBLTG, Dorpsstraat 84, Waddinxveen 1 Cat, mode voor heren, Kleiweg Gouda. (ingezonden mededeling) Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Er is in Waddinxveen door enthou siaste jonge en oudere medewerkers veel werk verzet voor de totstand koming van een tehuis van Barti- meüs voor dubbelgehandicapte kin deren in Zeist. De TV-uitzending de vorige week voor dit doel was een prachtige voorbereiding voor deze actie waardoor beurzen en harten geopend waren om een ruime bij drage bijeen te brengen. In alle opzichten draagt het be zoek het karakter van een werkbe zoek, ook al moet dit erg snel ge schieden. Er zullen niet, zoals veel al bij Koninklijke bezoeken gebeurt, vele mensen aan de Vorstin worden voorgesteld. Het drukken van han den blijft uitermate beperkt. In ver band met de korte tijd van het ver blijf zal burgemeester Van der Hooft de Koningin niet opwachten aan de gemeentegrens, maar haar pas bij de fabriek van Kempkes begroeten. Aan het slot van de dag ontmoet Koningin Juliana de burgemeesters en hun echtgenoten van de die dag bezochte gemeenten tijdens een be sloten bijeenkomst in het raadhuis van Pijnacker. Teneinde het Koninklijke bezoek aan Waddinxveen, het eerste in de historie van deze gemeente, een feestelijk karakter te geven, heeft burgemeester Van der Hooft in een circulaire de bewoners van de ge meente gevraagd zoveel mogelijk te vlaggen. Met de plaatselijke winke liers is de afspraak gemaakt, dat ze deze week vlaggen en bijbehorende I stokken zo voordelig mogelijk zul- Oriat wij niet alleen opticien maar tevens contactlenzen- spmlist zijn, kunnen wij een objectieve voorlichting zowel voAuw BRIL als voor uw CONTACTLENZEN geven. Vrit U geheel vrijblijvend inlichtingen of een folder aan. De huis-aan-huis-collecte had reeds het mooie bedrag van 1500 opge leverd. De bazar op vrijdag en za terdag in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat is ’n waardig sluitstuk voor Bartimeüs geworden. Vrijdagmiddag werd deze met veel zorg voorbereide bazar geopend doop burgemeester C. A. van der Hooft, die verklaarde steeds met grote belangstelling en waardering het werk gade te slaan, dat mensen voor anderen doen. Hij wenste Bar timeüs geluk met de schare mede werkers, die niet in de eerste plaats er op uit zijn zelf liefde, welvaart en voorspoed te verwerven, maar om wat voor anderen te zijn en veel voor anderen te geven. De heer A. van Veen kon Tussen half elf en kwart voor elf zal H.M. de Koningin op dinsdag 25 imei a.s. Waddinxveen binnenrijden pvia de Noorkade uit de richting Bos koop. De stoet volgt de Willem de Zwijgerlaan richting Kon. Wilhel- "ninaplein, waar langzaam zal wor den gereden. Vandaar via de Prin ses Beatrixlaan, Stationsplein, Sta tionsstraat, verlengde Stationsstraat naar de Jan Dorrekenskade. In de Verlengde Stationsstraat wordt weer I |angzaam gereden om de schoolkin- I deren de gelegenheid te geven de I vorstin te begroeten. I Tussen tien over half elf en vijf I koor elf arriveert Koningin Juliana I op de hoek Jan Dorrekenskade - I Schielandstraat, vanwaar zij te voet I fiaar het terrein van de fa Kempkes jaat. Tussen kwart over elf en half I ;waalf zal de vorstin via de Jan I Dorrekenskade, Kanaaldijk, Sniep- I weg en Piasweg de gemeente Wad- I dinxveen weer verlaten. - Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Zaterdagmiddag slipte op de He- negouwerweg de bromfietser A. Boot uit Gouda. De heer Boot, die op dew dag zijn veertigjarig huwe- ijfeest vierde, werd, daarbij door een auto geraakt en kwam te val len. Bij nader onderzoek in het Van Itersonziekenhuis te Gouda bleek, dat hij een viertal ribben had ge broken. Wie zich, verzekert wil zich in de eerste plaats verzekeren van een goed advies. Hij vraagt om des kundige voorlichting, om raad in alle assurantiedetails. Geef uw verzekerings-vertrouwen aan onze bank. Vraag onze specia listen wat voor uw geval de juiste 51 oplossing is. Assurantie is een vak. Wij verstaan dat vak èn wij voelen ons verantwoordelijk voor uw finan ciële zekerheid, voor uw veilige toekomst en voor die van uw gezin. predikanten ds. J. Snoey en dr. A. van Haarlem verwelkomen. Al de medewerkers bracht hij dank voor hun toegewijde arbeid en daarbij in het bijzonder de ziel en motor, de heer T. van Dijkhuizen, alsmede de 16-jarige Bep de Bruin, die deze week zo’n enorm resultaat in de ledenwerfactie heeft bereikt, waar voor zij zelfs de avond van haar Ulo-examen op stap ging. „Dit werk der barmhartigheid gaat er van uit, dat Christus de Heer is, die alles gaf (ingezonden mededeling) voor ellendigen en ons oproept alles voor Hem te geven,” aldus de heer Van Veen. De propagandist van het Blindeninstituut „Bartimeüs”, de heer Overduin, dankte het plaatse lijk comité voor het vele werk en wenste deze bazar alle succes toe. Het rad van avontuur werd door de burgemeester in beweging ge bracht en is vrijdag en zaterdag bijna onafgebroken draaiende ge bleven, dank zij de heer v.d. Bosch. De slotavond was het zeer druk en het comité kon met dankbaar heid vaststellen dat de bazar een bedrag van 1000 had opgebracht. Samen met het resultaat van de col lecte kan ’Bartimeüs’ dus uit Wad dinxveen rekenen op een bedrag van 2500. len leveren. Bovendien zullen de padvinders actief zijn en bij de be woners van de huizen langs de route vlaggen met stokken te koop aan bieden, waarbij zij tegelijkertijd de vlaggehouders aan de gevels willen bevestigen. Op de hoek van de verlengde Stationsstraat en Kanaalstraat zal voor de bejaarden ruimte worden gereserveerd om de daar langzaam rijdende auto’ waarin de Koningin is gezeten, te zien voorbij komen. Even verder staan ongeveer drie duizend schoolkinderen om de Ko ningin juichend te verwelkomen. Padvinders zullen hier zorgdragen voor de afzetting. Aan het begin van de verlengde Stationsstraat verrijst een door de padvinders met eenvoudige materi alen gepionierde ereboog. Voorts zal op het ogenblik dat de Koningin de Stationsstraat inrijdt, een vuur werk worden afgeschoten, waaruit zich op ongeveer zeventig meter hoogte een vlag zal ontplooien met met het opschrift „Leve de Konin gin”. Aan kleine parachutes zal deze vlag langzaam naar beneden zakken. Op de hoek Schielandstraat Jan Dorrekenskade stapt de Koningin tussen tien over half elf en vijf voor BRILLEN CONTACTLENZEN BOORTOESTELLEN I 20e JAARGANG - Nr. 1036 elf uit haar auto om n,a door de burgemeester te zijn verwelkomd, naar het buitenterrein van de N.V. Kempkes te wandelen, waar een buitenexpositie is ingericht van de N.V. Apparaten- en Machinefabriek H. Glasbeek jr., fa. J. van de Berg Zn Molenbouw en fa. P. Both en Zonen, Timmer- en Meubelfabriek. Op dit buitenterrein is voorts ruim te gereserveerd voor invaliden als mede een aantal genodigden. Daarna begeeft de Koningin zich naar de showroom van de firma Kempkes, waar zij door de beide heren Kempkes wordt verwelkomd. In deze showroom wordt een expo sitie ingericht van de volgende be drijven: N.V. Ned. Kabelfabrieken, Amandelspijs- en fondantfabriek fa. C. P. Broer, Lak- en Vernisfabriek Wed. Boonstoppel Zn N.V., Meu belfabriek Verhoeff, Meubelfabriek Stolker N.V., W. A. Sliedrecht, sport en speelgoedfabriek, Speelgoederen en Houtwarenfabriek G. Okkerse N.V., Stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn N.V., Autobus- dienstondememing Cito&a N.V., de meubelfabriek Mulleman en Meu belfabriek fa. J. A. Hogenelst. In de als onderdeel van deze showroom ingerichte modelbunga- low zal Hare Majesteit de koffie ge bruiken. Voor haarvertrek van het terrein zal de Koningin het geschenk van de Waddinxveense bevolking, hi t meubilair voor het Blauwe Vogel huis te Baarn, in ontvangst nemen, dat Haar daar wordt aangeboden door padvindsters en padvinders, die tevens een oorkonde zullen overhandigen. Het meubilair, waar voor de plaatselijke bevolking en bedrijven vijfduizend gulden bijeen hebben gebracht, zal dan op het ter rein staan opgesteld op een door de firma Brouwer beschikbaar gesteld oranje kleed. Ook in de andere gemeenten, die de Koningin bezoekt, zullen haar geschenken worden overhandigd, die zijn bestemd voor het Blauwe Vogelhuis te Baarn, waar gehandi capte padvindsters hun zomerva kanties kunnen doorbrengen. Via de Jan Dorrekenskade rijdt de stoet dan naar de Kanaaldijk en Sniepweg, waar inmiddels de school kinderen weer staan opgesteld om de Koningin uit te wuiven. Over de Piasweg verlaat de vorstin dan de gemeente Waddinxveen. Op de lan derijen langs de Piasweg zal zoveel mogelijk vee in de wei zijn en zal men aan het werk zijn op de akkers om de vorstin ook een glimp van het agrarische Waddinxveen te la ten opvangen. Ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek hebben de zeven betrokken gemeenten gezamenlijk een pro grammaboekje uitgegeven, waarin tevens bijzonderheden van deze ge meenten worden vermeld. Zowel op het terrein van Kempkes als bij de schoolkinderen zullen de plaatselijke muziekverenigingen voor een muzikale opluistering zorg dragen. Alle rfennen schijnen hun zin gezet te hebben op dat han dige, praktische jasje dat blazer’heet. Gelukkig zij., er dit vorjaar meer blazers in meer leuren en in meer stof fen da- ooit. Er zijn natuurlijk de klasieke Engelse blazers, maar e zijn ook interessante Franse modellen en komt u zelf ees kijken wat de Ita lianen hbben gemaakt. Maar wel vlu graag, ze stormen weg! Ntal bij riiar wordt getoond verdient rl.an de moeders van de daar B Rank, met daaraan van- In één uur tijds zal H.M. de Koningin dinsdag 25 mei a.s. tijdens haar werkbezoek aan het middengedeelte van de Provincie Zuid-Holland een indruk moeten krijgen van het leven en werken in Waddinxveen. Tussen alf en kwart voor elf wordt de vorstin, die daarvoor al een bezoek aan skoop heeft gebracht, aan de gemeentegrens op de Noordkade verwacht. Via de Oranjewijk en de Stationsstraat gaat de Hoge Gaste, die o.m. wordt vergezeld door de Commissaris der Koningin in deze provincie mr. J. Klaassesz en diens echtgenote, naar de meubelfabriek van Kempkes aan de Schielandstraat, waar Koningin Juliana door middel van exposities bin- I nen en buiten een globale indruk kan krijgen van de bedrijvigheid in I Waddinxveen, j Na haar verhlijf in Waddinxveen wacht de Koningin nog een druk pro- I gramma want dan moeten nog worden bezocht de gemeenten Moerkapelle, FBenthuizen, Zoetermeer, Nootdorp en Pijnacker. De Chr. Landbouwhuishoudschool „De Rank” aan de leplaan viert op het ogenblik het eerste lustrum. Vandaag nog is daar de gistermiddag door mevrouw Van der Hooft-Lourens geopende expositie van door de meisjes zelf vervaardigde werkstukken voor iedereen te bezichtigen. Koken en naaien, twee vakken, die ook op de hierboven af gedrukte foto’s tot uitdrukking komen, vormen echter niet het enige doel van het onderwijs op deze landbouwhuishoudschool voor de gehele streek. Aanvullend en op de praktijk van het ge zin en het dagelijks leven gericht onderwijs in de meest uitgebrei de zin, zorgt er voor dat de jeugdige meisjes na hun lagere school niet onmondig aan de maatschappij worden afgeleverd. Uitermate belangrijk werk wordt er gedaan in „De Rank”. De tentoonstelling (vanmiddag van 2 tot 1 uur en vanavond van 7 tot 9 uur) spreekt duidelijke taal. Wat aandacht in ruimere kring dan alïee: w?rkende meisjes. De expositie 'In middag en vanavond nog gekoppe’->/wee modeshows, is alleszins de moeite van een bezoek waard. Meer van de feestende „Rank” leest u elders in deze krant. (foto’s Sjaak Noteboom) voor bediening van de boekhoudmachine. Voor haar afdeling reparatie:

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1