Vooruitstrevende Rank viert eerste lustrum Artistiek talent toont VAN MOURIK kunnen bij Veldwijk DF KERKEN NODIGEN mevrouw Bent u al met God verzoend Ruilbeurs Autocross gistermiddag )ranjewijk Lnieke expositie geopend door Van der Hooft teropende Ie modernste Dienstregeling Citosa Agenda Demonstratie hartige hapjes Mevrouw Bos-Eeuwijk, lerares van de Stichting Huishoudelijke Voor lichting in Zuid-Holland, heeft in het Geref. Verenigingsgebouw voor de afd. Wadinxveen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen een demonstratie gegeven in het maken van hartige hapjes. Inwonertal van Den Haag daalt Woensdag 26 mei winkels open BURGERLIJKE STOD Bejaardenrit Commissaris van de Koningin opent winkelgalerij Zonnebloem-actie n de Wielercaravaan over Zuidkade Hoogheemraad schap Schieland Weekblad voor Waddinxveen Wijnhandel werd gemoderniseerd n grootste Irogisterij- en mrfumeriezaak Fraaie expositie van amateurs door burgemeester geopend Onderscheiding voor oi/d dirigent De oud-dirig^t van het R.K. kerk koor, de hei langs afschÉ tijdens een-j uit handend Ronde van Nederl. Hemelvaartsdag ZEVENHUIZEN gratis het speldje met de beeltenissen van Pieter v. Vollenhoven Drogisterij-Parjumer ie Be F air-Volleybal naar eerste klasse 20 jaar geleden: Prinses Margriet en Bioscopen te Gouda Exposities Ttp)bi{lette Voor f 369 een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN Weekblad voor Waddinxveen - 20 mei 1965 Pagina 3 v Modeshows a irffi Picmaderm f2.95 Praktisch Hoger peil Rijkdom Voldoening aan- (Ingezonden mededeling) ff op en (ingezonden mededeling) 4ONINGIN WILHELMINAPLEIN J (of een drogist-speldje) Grote sortering PARFUMS en COSMETICA (bekende en exclusieve merken) Vele monsters van deze artikelen maken het kopen de komende dagen extra aantrekkelijk 1 enz,, Bij 1 de Sjaak Noteboom fotografeerde het zevental met hun trainer tij dens een oefenavond. Staand v.l.n.r. A. Boonstoppel, E. J. van Beek, H. C. Terstappen, A. van Tol. Zittend v.l.n.r. H. Boonstoppel T. van Putten en B. van Esterik. Het eerste herenteam van de Volleybalafdeling van Be Fair is gepromoveerd naar de eerste klasse van de NeVoBo afdeling Gouda, nadat het zevental van drie gespeelde wedstrijden er twee had gewonnen. Ecclesia mogen ni de vele een koor hei Donderdag 20 mei: Expositie Chr. Landbouwhuishoud- school „De Rank”, leplaan, van 14 16 uur en 1921 uur. TOT EN MET ZATERDAG VIEREN WE DAT FEEST Daarom bij alle aankopen van minimaal VIJF GULDEN d Onder leiding van mevrouw Van der Maas zong een zangkoortje van leden enkele gezellige liedjes. De bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw A. Ripping-Van der Breg- gen, die in haar openingswoord nog een overzicht gaf van hetgeen er in het afgelopen seizoen was gepas seerd. Bijbellezing ds. M. Cohen, in Geref. Verenigingsgebouw; aanvang 20 uur Zaterdag 22 mei: Ruilbeurs De Paddestoel, Lijsterbes straat: aan vang 14.00 uur. Dinsdag 25 mei: Bezoek H.M. de Koningin tussen 10.30 en 11.30 uur. Het Haagse inwonertal is thans gedaald tot beneden de zeshonderd duizend, aldus blijkt uit een Statis tisch overzicht van de gemeente Den Haag. Dit betekent, dat er in Den Haag nu ongeveer net zoveel mensen wonen als 10 jaar geleden. Op woensdag 26 mei, de dag voor Hemelvaartsdag zijn de winkels in Waddinxveen de gehele dag open. De woensdagmiddagsluiting komt op die dag dus te vervallen. Bejaardenmiddag, R.K. verenigings gebouw, Burgem. Trooststraat; aan vang 14.30 uur. Vrouwenvereniging „Bij de Bron”, Geref. Verenigingsgebouw; aanvang 19.45 uur. Vanmiddag en vanavond respec tievelijk tussen 2 en 4 uur en tussen 7 en 9 uur staan de deuren van „De Rank” voor alle belangstellenden nog wijd open. Bovendien zijn er vanmiddag om half drie en half vier en vanavond om half acht en half negen modeshows van kleding, door de meisjes zelf vervaardigd. Gisteren waren er zowel ’s mid dags als ’s avonds gymnastiekde- monstraties, waarvoor grote belang stelling bestond. U MOET NÜ KIEZEN STRAKS VALT DE BESLISSIN U Lees daarmom het mei-nummcr van ons maandblad waarin u de weg naar God wordt gewezen. Stichting „In de Rechte Straat” „De Wartburg”, Boulevard 11, Velp (Gld), telef. 08302-4959 Mevrouw Van der Hoof-Lourens, echtgenote van de burgemeester, heeft gistermiddag ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Christelijke Landbouwhuishoudschool „De Rank” aan de leplaan een door leerlingen en leerkrachten opgezette expositie geopend, die een inzicht geeft in de veelzijdigheid van het onderwijs voor meisjes van 12 tot 16 jaar aan deze school. Mevrouw Van der Hooft, die was vergezeld van haar echtgenoot, herinnerde eraan, dat niemand vijf jaar geleden bij de opening van de school had durven hopen, dat „De Rank” zo’n vlucht zou nemen. De jaarlijks terugkerende dag tocht voor de Waddinxveense be jaarden, die steeds mede mogelijk is dank zij de resultaten van de St. Nicolaaswinkelacties van de plaat selijke middenstand, zal dit jaar op woensdag 16 juni plaats vinden. De Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, heeft zich bereid ver klaard de tweede winkelgalerij aan het Kon. Wilhelminaplein in sep tember a.s. officieel te openen. In november 1959 werd ook de eerste winkelgalerij aldaar door de Com missaris geopend. De hoofdprijs van de marathon- verloting van de interkerkelijke therapieclub De Zonnebloem is ge wonnen door de heer D. Degenhardt van de Zuidkade. Voorts is op alle loten, eindigende met het cijfer 6 een prijs gevallen. Nog niet al deze prijzen zijn af gehaald. Voor de laat ste maal bestaat daartoe gelegen heid zaterdag 22 mei a.s. na 18 uur op de Henegouwerweg 3. Op 1 juni gaan 65 leden van De Zonnebloem een bezoek brengen aan Rotterdam, waarbij zij in ieder ge val een rondvaart zullen maken door de havens en Rotterdam vanaf de Euromast zullen gaan bekijken. Zaterdagmiddag 22 mei a.s. wordt in het clubgebouw van de speeltuin vereniging De Paddestoel weer een ruilbeurs gehouden. Er is een grote vraag naar speldjes, postzegels, siga renbandjes enz. De ruilbeurs die om twee uur begint, is voor ieder een toegankelijk. trekschuit en op de achtergrond het oude Waddinxveen, zoals velen het zich niet meer zullen kunnen her inneren, een werkstuk van H. Glas beek. De Waddinxveners die exposeren zijn: W. van den Berg, E. G. Broer- Aumayer, R. Broer, H. Glasbeek, T. Hemminga, mevr. Ter Hoor-ter Hoor, A. Koops, R. Luitjes, A. E. Moerman, N. Noorlander, J. Rogge veen, W. de Rijk, D. M. E. W. van Rijsdijk-Nieuwland, H. J. Sikkema, J. van Stijn, A. Sliedrecht, C. Slie- drecht, M. J. Sliedrecht-van der Laan, P. Sliedrecht, M. Ultee en W. Verboom. Zondagmiddag trok de wielercara vaan van de Ronde v.an Nederland op zijn laatste etappe van Nieuwer- kerk naar het Amsterdamse Olym pisch Stadion door Waddinxveen. De vrij compacte groep wielren ners, met in de kop de oranje-trui- drager Jan Janssen kwam via Moor drecht en Gouda over de naar Wad dinxveen. Verder ging het via de Zuidkade en over de hefbrug naar de Henegouwerweg richting Bos koop. De groep werd begeleid door motorrijders van de Rijkspolitie, alsmede enkele auto’s van verzor gers. Dinsdagmiddag 25 mei wordt het gemeenlandshuis te Rotterdam een bijeenkomst gehouden van de Verenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap Schieland. Op de agenda staat o.m. een voor stel om 225.750 bij te dragen in de kosten voor een nieuw gemaal te Kortenoord, dat het gemaal van de Prins Alexanderpolder te Kralingse- veer moet gaan vervangen. Voorts zal een hoofdingeland moeten wor den benoemd, die voor de rest van het jaar zal optreden als waarne mend hoogheemraad na het aftre den van de heer A. Kroes uit Wad dinxveen als hoofdingeland. Vrijdag 25 mei 1945: „Vanwege het electriciteits- bedrijf wordt medegedeeld, dat in de komende week een ranvang zal worden gemaakt met het aansluiten van de vitale bedrijven. Het eigen machtig verbreken van zegels e.d. is ten strengste verboden. Indien terzake overtredingen worden geconstateerd, volgt uitsluiting van electriciteits- levering voor den duur van drie maanden.” Wij vernemen, dat hoogst waarschijnlijk begin volgende veek door Caruadeese troepen in of nabij Gouda een show zal worden gehouden van alle mogelijke bewapening van een legercorps. In de nieuwe Car- Verheul aan den Henegouwer- rosseriefabriek van de N.V. weg zal de groepering plaats vinden.” ij- F. van Stijn, die on- fid nam, heeft gisteren reisje van het kerkkoor van Pastoor Emmelkamp Aan de Oranjelaan heeft de win kel van wijnhandel A. Kwaak en Zn een belangrijke modernisering on dergaan. Vooral het uiterlijk is aan zienlijk veranderd, doordat de oude etalage is uitgebroken en werd ver vangen door een nieuwe, die de winkel van buiten beter doet opval len, terwijl binnen een veel grotere ruimte werking is verkregen. De nieuwe dienstregeling van de Citosa, die op 30 mei van kracht wordt, ondergaat weinig wijzigin gen. Lijn 1 krijgt er ’s avonds om 23.02 uur een dienst bij van Den Haag naar Boskoop, terwijl er ’s avonds om 22.30 uur tevens een nieuwe dienst bij komt van Zoeter- meer naar Den Haag. In verband met de opening van het station Zoetermeer wordt in Zoetermeer een lokale Citosa-dienst geopend, die aansluiting zal geven op de te Zoetermeer stoppende trei nen. Cornelia Maria, d.v. B. Koekkoek en P. Dekker. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: M. C. Luitjes en A. C. Bakker; G. K. van Tilburg en H. A. van Tol; J. G. van Gelderen en J. van Hoven Overleden: Beer van Dingstee, Vic tor Hubert, oud 50 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: 2 sleuteltjes; rugtas met gereedschap; rode step; rode dames- portemonnaie; twee autosleuteltjes; zwarte damestas met inhoud. Verloren: goud ringetje; bruine por- temonnaie met inh.; zilver kinder- armbandje; damesportemonnaie met inhoud; goud ringetje; bankbiljet; vuilnisemmer. Woensdag 26 mei: Raadsvergadering, raadhuis; vang 20.00 uur. Schouwburg Bioscoop: do. en vr. 20.15 uur, zat. 15, 17, 19 en 21.15 uur „Ontsnapping uit de Oriënt” (14 jr); ma. t/m wo. 14.30 en 20.15 uur „Ver pleegsters zonder masker” (14 jr). Expositiezaal Passage (boekhandel Veldwijk): Tentoonstelling werken van Waddinxveense amateurs. Te bezichtigen tijdens de normale openingstijden van de winkel. - Anne-May Josefine, d.v. H. P. Barth en S. H. de Glee; Hendrik Arie, z.v. M. P. van Tol en J. A. Hoogendoorn; Naar de mening van mevrouw Van der Hooft wordt nog te vaak door veel ouders vergeten, dat er ook voor de toekomstige huisvrou wen en moeders een goede oplei ding nodig is om een gezond gezin te kunnen besturen. „Stuurt uw meisjes naar deze school,” zo zei zij. „Niet alleen omdat de meisjes straks goede huisvrouwen zullen zijn, maar de Christelijke Landbouwhuishoud school is zeer vooruitstrevend en loopt al met plannen rond om een vormingsklas te beginnen in de na bije toekomst, zodat er dan voor meisjes met Ulo-diploma de moge lijkheid bestaat de opleiding te vol gen voor lerares voor alle vakken voor het Nijverheidsonderwijs.” Na deze woorden zette mevrouw Van der Hooft zich achter een strijk plank en toonde haar kunnen. Dat betekende tevens, dat door de hitte van de strijkbout een plastiek oord doorsmolt waardoor op de trap in de hal van de school het bord zicht baar werd ’tentoonstelling geopend’. Dat de school vooruitstrevend is bleek wel uit de verschillende „Rank-routes” die waren uitgezet en die voerden naar de lokalen, w>aar de meest uiteenlopende facet ten van het onderricht werden uit gebeeld. Naaien, koken, wassen, stoffer;, tafeldekken, plantenverzor- ging, gezondheidsleer, kinderverzor ging enz. staan op het lesprogram ma vin de ongeveer 180 leerlingen, die hfer werken onder de hoede van de directrice, mej. A. Bronkhorst en haar Vijftien vaste en losse mede- werkaers en medewerkers. Maar het mderwijs is bovendien op de praktik van het dagelijks leven en op e<n verdergaande vorming ge richt; Dus daarom wordt er ook ge- daan| aan aardrijkskunde, geschie denis Engelse taal, lezen, rekenen Snaar dan op „levende wijze”, bt rekenen bijvoorbeeld leren neisjes hoeveel stroom een strijkzer verbruikt en wat dat kost. De geschiedenisles wordt aangepast aan ttuele gebeurtenissen, evenals de a.Jdrijkskunde. Onderwerpen als E.E.C, Vietnam, de verloving van PrinSs Margriet, Prinsjesdag, ver- kiezigen en dergelijke komen daar bij dn ook aan de orde. De tentoonstelling van Waddinx veense amateurs-kunstenaars die op het ogenblik in kunstzaal Passage bij Boekhandel Veldwijk wordt ge houden, is dinsdagavond onder gro te belangstelling geopend door bur gemeester C. A. van der Hooft, die was vergezeld van zijn echtgenote. Nadat de voorzitter van de Kunst stichting „Waddinxveen”, de heer Van den Dool in zijn welkomst woord zijn vreugde over de grote belangstelling tot uitdrukking had gebracht, nam burgemeester Van der Hooft het woord. Deze betoonde zich verheugd met deze expositie van „eigen bodem”. Naar zijn me ning was de verscheidenheid in het tentoongestelde mooier dan bij een vorige amateur-expositie en geeft het blijk van de ernst, waarmede hier de vrije tijd wordt besteed. „Amateurs noemt men zich, maar ik zou een trapje hoger willen gaan want er wordt hier kunstenaars- werk getoond,” aldus de heer Van der Hooft. „Welk een bezieling spreekt er uit zovele schilderijen en wat is het fijn om elkaar en ei kaars werk te kunnen begroeten.” Voorts bracht hij hulde aan de Kunststichting voor haar initiatie ven en aan de heer Veldwijk, die voor deze doeleinden steeds de ex positieruimte beschikbaar stelt. De heer W. Verboom, een der ex posanten, haakte in op de woorden van de burgervader en lanceerde de idee, om meer in groepsverband de amateurs onder bekwame leiding op nog hoger peil te brengen. In dit verband noemde hij de naam van de heer Har Sanders. Ook de heer Verboom dankte de firma Veldwijk voor de medewerking. Het is een veelzijdige en interes sante expositie geworden, die al leszins de aandacht verdient. De ruim dertig hier hangende en staan de werkstukken zijn een bewijs, dat e^ heel wat talent schuilt in Waddinxveen en dat voor velen de penseel en tekenstift gereedschap pen zijn, die in de vrije uren wor den gehanteerd. Interessant is uiteraard, dat men nu de werken kan bewonderen van mensen uit de omgeving en op die manier wordt geconfronteerd met een manier van vrijetijdsbesteding, die velen grote voldoening schenkt. „Ik vind het gewoon fijn,” ver telde ons maandagavond tijdens het inrichten van de expositie de 17- jarige Marjan Ultee, die al heel wat jaren tekent en schildert en zich nu onder de vakkundige leiding van Har Sanders verder aan het bekwa men is. Twee van de door haar ge schilderde stillevens hangen op de expositie als een bewijs, dat ama teur-talent tot goede resultaten kan leiden. „Het is echt een hobby”, ver telt ze, „want verkopen wil ik be slist niets.” Dcxpositie in ’De Rank’ kon niet duid ijker uitbeeelden de belang rijke en nuttige plaats die deze schoi in onze gemeenschap in- neer. Helaas wordt dat nog onvol- doeie beseft, dat bleek wel uit de wool en van mej. Bronkhorst, die verfde, dat er toch zoveel kinde ren e school niet afmaken en deze, zodi de leerplichtige leeftijd voor bij verlaten om „geld te gaan venenen”, terwijl een jaartje lan- ger-un vooral in de toekomst een vee grotere rij dom kan schenken. In istelijk Nederland volgt gemid- del<75°/o van de leerlingen van de huioudscholen nog het derde jaar in z.g. assistentenklas, terwijl dit perntage in west Nederland maar 25 In die assistenteklas wordt in feil de basis gelegd voor andere berpsopleidingen, zoals kinder- veirging, verkoopster, enz. En dat geldt ook voor de andere exposanten, zoals bijvoorbeeld de heer P. Sliedrecht, die vrijwel ie der weekend een werkstuk produ ceert en daarmede weer /vrienden of kennissen een plezier /doet. „Een hobby die veel voldoeruing geeft, terwijl het niet veel behoeft te kos ten,” aldus de heer Slieedrecht. Groot en klein zijn jde werkstuk ken, waaronder verscheidene, die betrekking hebben op de eigen om geving. Interessant üs in dit verband het gezicht op de /Gouwe met de Nederlands Hervormde Kerk zondag 23 mei v.m. 9.30 uur: drs. H. Goedhart van Rotterdam n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hemelvaartsdag v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan zondag 23 mei v.m. 9.30 uur: dhr J. Neijenhuis van Voorburg n.m. 6.30 uur: dr. H. Bout van Utrecht Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) zondag 23 mei v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 5.00 uur: dr. H. Bout van Utrecht Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) zondag 23 mei n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hemelvaartsdag n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Hervormde Immanuëlkerk zondag 23 mei v.m. 9.30 uur: ds. W. F. v. d. Staat van Zevenhuizen n.m. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem Hemelvaartsdag v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem Gereformeerde Kerk zondag 23 mei v.m. 9.00 uur: ds. B. Koekkoek v.m. 10.30 uur: ds. B. Koekkoek n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Hemelvaartsdag v.m. 9.30 uur: ds. B. Koekkoek Remonstrantse Kerk zondag 23 mei v.m. 10.00 uur: ds. P. Pols van Den Haag Hemelvaartsdag geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente zondag 23 mei v.m. 9.30 en n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop (woensdagavond geen dienst) Hemelvaartsdag v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekoper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade zondag 23 mei Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8.15 uur: H. Mis Hemelvaartsdag als op zondag. St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 23 mei zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. Hemelvaartsdag als op zondag. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie zondag 23 mei De DOKTERSDIENST zal worden waargenomen door dokter C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telef. 2676 Hemelvaartsdag De DOKTERSDIENST zal worden waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 OPPASCENTRALE telefoon 2934 of 3062 I week van 11 t/m 17 mei 1965 Geboren: Astrid, d.v. T. K. Prins M. A. Brand; Aanvang 2.30 uur n.m. de Pauselffjke onderscheiding *Pro tt. i Pontifice in ontvangst Bnen als waardering voor - Jiensten die hij gedurende lange reeks van jaren aan het |t bewezen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3