Bouw Geref. kerk start najaar 1966 A. VAN DER HEIDEN Voor t Weegje eerste miljoen beschikbaar Fl M isr 3 1. Zomerpostzegels 1965 met toeristisch tintje f60.000 op ■Mg om Bouwactie bracht in zeven maanden al W aarborgen kunnen landelijke te handhaven Nieuw bestuurslid Landbouwschap Hoogheemraadschap Rijnland wijzigde omslagverhouding Nieuwe brievenbus in Vondelwijk Autobotsing op Kanaaldijk V arkensf okveedag succesvol voor Waddinxveen Mulder Boskoop heeft vertrouwen in de toekomst Verliezen voor tuinders Onteigeningen aan de Kerkweg Kon. goedkeuring van raadsbesluit Tentoonstelling van Har Sanders in Assen Bioscopen te Gouda 219 deelnemers aan verkeersexamen Pierre Robert introduceert s VERLOVINGS RINGEN 1 i Zorgwekkende situatie inzake kwaliteit boezenwater Spaanse vacantie voor oorlogsinvalide a F I r Pagina 5 Weekblad voor Waddinxveen - 20 mei 1965 i I bus HAARLAK f 1.95 Elviera) met gratis puntkam TOILETTASJES met 10% korting Drogisterij - Parfumerie een schoonheidsspecialiste bij u thuis voor u en uw vriendinnen Kostenverdeling ^4^0 - 'VAW fc k ^Z-***» 1 de lingen ten aanzien van de produktie. van t ■t ‘i - esH '1 Zuidkade 1, Waddinxveen Telefoon 2135 Exclusief depositaire Produits de Beaute Pierre Robert Rue du Faubourg St. Honoré, Parijs. de recreatie is in eerste aanleg een bedrag van 260.000 nodig en voor de aanleg van en kampeerterrein nog eens 135.000. Volgens een voorlopig plan zullen Rijk, Provincie en de gemeenten Gouda en Waddinxveen respectie velijk voor 60, 25, 10 en 5 procent in de totale kosten moeten bijdra gen. Voor Waddinxveen zou dat een bedrag worden van circa 45.000. VOOR MODERNE - MENSEN Z L ->...1 F De heep H. M. Gerbrandij te Sneek heeft zich teruggetrokken uit het bestuur van het Landbouwschap. De Nederlandse Christelijke Boeren en Tuindersbond benoemde in zijn plaats de heer H. W. Hielkema te Harich. Als plaatsvervangend be stuurslid benoemde de C.B.T.B. op nieuw de heer C. Heij te Ede. i- Alleen vrijdag en zaterdag 21 en 22 mei a.s.: GRATIS LUCHTBALLONNEN bij aankoop van 1,-. Ten behoeve van de bewoners van de Vondelwijk is door de PTT dezer dagen een brievenbus ge plaatst ten oosten van het flatge bouw aan de Vondellaan. in samenwerking met DROGISTERIJ - PARFUMERIE VAN DER HEIDEN een nieuwe service: (een werkelijke service welke geen verplichtingen inhoudt). Wij zijn blij dat wij U dit mogen aanbieden en vanwege dit feest ontvangt U bij aankoop van elke tube crème een prachtige MAKE-UP GIDS geheel gratis Tevens bieden wij U aan: Op de Kanaaldijk kwamen vorige week donderdag een uit Aalsmeer afkomstige vrachtauto en een per sonenauto, bestuurd door de heer V. uit Waddinxveen met elkaar in bot sing. De bestuurder van de vracht auto nam, komende uit de Burgem. Trooststraat de bocht te ruim en ramde daardoor de uit de tegen overgestelde richting komende auto van de heer V. De personenauto werd zwaar beschadigd. De bestuur der bleef ongedeerd. (Rolde), Overijssel (Deventer), Gelderland (Harderwijk), Utrecht (Wijk bij Duurstede) en Noord- Brabant (Willemstad). Een comple te serie van deze Mooi-Nederland kaarten kost 2,— en is verkrijg baar bij de plaatselijke comités of door overmaking van dit bedrag of een veelvoud daarvan op postgiro 25 05 05 ten name van het Comité voor Zomerpostzegels in Den Haag, onder vermelding: (aantal) series Mooi-Nederland-kaarten”. In Waddinxveen kunnen de Zomer postzegels worden besteld bij de heer J. H. Mol, Vijverlaan 6, tele foon (01828) 2659. Een raadsbesluit van vorig jaar februari tot onteigening van een aantal percelen aan de Kerkweg tussen Juliana van Stolberglaan en Prinses Beatrixlaan heeft thans Ko ninklijke goedkeuring verkregen. Het betreft in totaal tien percelen respectievelijk eigendom van de he ren T. de Vos, A. Versloot, P. Re- horst, J. A. Compeep alsmede van de firma P. Rehorst Zonen en de N.V. Machine- en Apparatenfabriek Van der Loo. Verscheidene andere percelen in dit gebied werden al eerder eigendom van de gemeente. Het ligt in het voornemen binnen afzienbare tijd hier een aan vang te maken met de bouw van een nieu we winkelgalerij met daarboven woningen. De bouwactie voor de tweede Ge reformeerde Kerk te Waddinxveen, die in Groenswaard komt te staan, verloopt in alle opzihten voorspoe dig. De voorzitter van de bouwcom missie, de heer C. Boersma, ver wacht dat in het najaar van 1966 met de bouw kan w orden begon nen en dat de nieuwe kerk nog in 1967 kan worden geopend. Dit jaar zal het definitieve bouwplan moeten worden gerealiseerd. Sedert met de bouwactie op 1 no vember van het vorige jaar werd begonnen, is reeds een bedrag van ongeveer 60.000 aan diverse bij dragen ontvangen. Blijkens statistieken in een uitge bracht rapport van de Generale De- putaten Kerkopbouw Gereformeer de Kerken in Nederland, mag voor Waddinxveen de volgende prognose worden gemaakt. De verwachte natuurlijke groei wordt geraamd op 3200 inwoners. Gebaseerd op het huidige ledental van de Geref. Kerk is voor deze groep hieruit een groei met 366 nieuwe leden mogelijk. Van de on geveer 7300 nieuwe inwoners, die er in die periode bij zullen komen, mag 8 a 9 procent worden gerekend behorende tot de Geref. Kerk, waar door het ledental met nog eens 620 Tijdens de vorige week in Gouda gehouden Varkensfokveedag, waar voor 244 dieren waren ingezonden, kwamen bij de zestig ingezonden Pietrainvarkens de Waddinxveners G. Hofman en D. van Vliet goed uit de bus. Kampioenbeer werd Jimmy van de heer Hofman, terwijl zijn beer Max reserve-kampioen werd. Bij de zeugen werd het reserve-kampioen- schap togekend aan Mary, eveneens van de heer Hofman. De heer D. van Vliet behaalde de la-prijs met zijn beer Bastiaan in de groep beren, geboren in 1963. Bij de zeugen geboren na 30 juni 1964 en vóór 1 november 1964 werd een zeug van G. Hofman la, een zeug van D. van Vliet werd 1b en 1c werd weer een zeug van G. Hof man. Tenslotte waren er nog de collecties van drie nakomelingen van één zeug. De twee beste collec ties waren van D. van Vliet en wer den la en 1b. Een collectie van G. Hofman werd 1c. De Zomerpostzegels - weldadig- heidszegels voor volksgezondheid, maatschappelijk werk en cultuur- bevordering - staan dit jaar in het teken van het toerisme. Dit thema is gekozen, omdat de Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer ANVV vijftig jaar bestaat. De zegels, die vanaf 1 juni ver krijgbaar zijn, vertonen beelden uit vijf pittoreske Nederlandse toeris tensteden, Staveren, Medemblik, Dordrecht, Veere en Thorn. Op deze Mooi-Nederland-zegels komen to rens, haventjes, oude gevels en an dere karakteristieke stadsbeelden voor. Er zijn vijf zegels met waar- d envan 8, 10, 18, 20 en 40 cent (ge baseerd op de nieuwe posttarieven die 1 juni aanstaande ingaan) met een totale toeslag van 44 cent, zodat een complete serie 1,40 kost. In tegenstelling tot voorgaande jaren zullen de Zomerzegels dit jaar vrijwel de hele zomer verkrijgbaar zijn: van 1 juni tot 1 september. Verwacht wordt dat behalve de Ne derlandse ook de buitenlandse toe risten grote belangstelling voor deze serie zullen tonen. De zegels zijn kan toenemen. Hierop gebaseerd zal het ledental van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen omstreeks 1975 kunnen worden geraamd tus sen de 2400 en 2600. De directie van Mulder’s Fabriek van Rollend Materiëel en Land bouwmachines N.V. te Boskoop ziet het lopende boekjaar ondanks de loon- en prijsstijgingen met ver trouwen tegemoet, mede door de gunstige resultaten die na aange brachte verbeteringen in de pro- duktiehal in het begin van 1965 werden gehaald. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1964 van deze on derneming. De orderportefeuille is voor dit jaar in ieder geval voldoen de bezet. Het jaar 1964 heeft niet in alle opzichten aan de verwachtingen voldaan. De omzet steeg met ruim honderdduizend gulden tot 8,6 mil joen en kwam hoofdzakelijk voort uit opdrachten voor installaties en machines ten behoeve van de bouw nijverheid. Grote bedragen werden besteed aan de produktie-ontwikkeling van de truckmixers. De uitvoer naar Engeland van deze truckmixers kwam in moeilijkheden door de in voerheffing van vijftien procent die de Britse regering instelde. Om op de Engelse markt te kunnen blijven concurreren moest een prijsverla ging worden doorgevoerd. Met een Amerikaans bedrijf werd een overeenkomst gesloten voor de licentiebouw van mobiele betoncen- trales. Naar de mening van de di rectie van Mulder moeten er inte ressante afzetmogelijkheden voor deze centrales in Europa zijn. In eigen bedrijf werden grote in vesteringen gedaan ten behoeve van verbeteringen in de produktiehal, van machinepark, transportmidde len en verdere outillage. De Canadese dochteronderneming behaalde in 1964 een goed resultaat en heeft voor het lopende jaar gun stige vooruitzichten. De Britse Rite- mixer Ltd, waarin de N.V. Mulder voor 50 «/o participeert, ondergaat een gunstige ontwikkeling. Na aftrek van afschrijvingen en reserveringen bedraagt het winst- saldo 202.000 (één ton minder dan vorig jaar). Dit lagere resultaat is mede een gevolg van extra afschrij ving van investeringen. Voor gesteld wordt een dividend van 8 °/o (vorig jaar 9 °/o), waarvan 4% in aandelen ten laste van de agioreserve. Blijkens berekeningen van het Landbouw Economisch Instituut is de tuinbouw in het Westland in 1964 nauwelijks winstgevend geweest. Bij een aantal bedrijven werd zelfs een verlies becijferd van gemiddeld 800 per bedrijf. De verliezen wor den vooral geleden in de verouder de bedrijven, waar men niet ’bij’ is gebleven met de snelle ontwikke- De kunstschilder Har Sanders is uitgenodigd om begin juni geduren de een periode van drie weken on geveer veertig van zijn werken, die speciaal betrekking hebben op de provincie Drente, te exposeren in het Provinciaal Museum te Assen. Tegelijkertijd zullen daar ook werken van een schilder uit de ei gen provincie worden getoond. Voor de heer Sanders wordt dit zijn eerste expositie in noord-Neder- land. Reeds verscheidene malen heeft de heer Sanders in Drente ge werkt en zeep recent verbleef hij weer enige tijd in die provincie, waar hij tal van werkstukken maakte onde omgeving van Dwin- gelo. Voor de voorfinanciering van uitvoering van het Waddinxveense recreatieplan ’t Weegje hebben Pro vinciale Staten van Zuid-Holland in de vorige week gehouden vergade ring op voorstel van Gedeputeerde Staten een bedrag van bijna één miljo engulden beschikbaar gesteld. Het voorstel kon alleen geen genade vinden in de ogen van de SGP, die bij monde van de heer Vlasblom liet weten, dat zij in dit plan een be dreiging van de zondagsrust zag. De SGP vroeg dan ook aantekening tegen dit plan te hebben gestemd. Tijdens de vergadering wilde het VVD-statenlid, de heer Kruisheer uit Gouda weten, waarom de ge meenten, die op het ogenblik samen werken in de werkgroep „Het Groe ne Hart”, niet bij deze zaak waren betrokken. Mevrouw De Ruijter-de Zeeuw, lid van het college van Gedeputeer de Staten speciaal belast met de recreatieplannen in deze provincie zegde in haar antwoord toe, dat de werkgroep wel degelijk bij de uit voering van de plannen zal worden betrokken. Voorts wilde zij de SGP in zoverre gerust stellen, door op te merken, dat het in de bedoeling ligt het Weegje zijn rustige karakter te laten behouden en dat zeker com merciële exploitatie door particu lieren zal worden tegengegaan. Zoals bekend was de gemeente Waddinxveen aanvankelijk voorne mens zelf de uitvoering van dit plan in handen te nemen. Bijna de helft van de gronden was reeds in bezit van de gemeente. Voor de aankoop van het resterende deel ontbraken echter de middelen. Het aanvankelijk Waddinxveense plan is door de Provincie vereen voudigd, waardoor enerzijds de kos ten lager zullen worden en ander zijds de landelijke rust ter plaatse beter bewaard zal kunnen worden. De Provincie zal nu de door Wad dinxveen aangekochte gronden ter waarde van circa 144.000 overne men en daarnaast de aankopen fi nancieren van nog te verrichten aankopen tot een bedrag van circa 450.000. Voor de aanleg van de no dige voorzieningen ten behoeve van weii JUNEUERHORLÓGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-Z495 - WAODINXVEEH „Ontsnapping uit de Oriënt” is de titel van de sensationele film uit de wereld van de internationale smok kelaars. Vandaag tot en met zondag draait deze Frans-Spaans-Italiaans- Duitse co-produktie naar de roman van Clet Coroner in de Schouwburg Bioscoop. De journalist David Ladis- las raakt verzeild in een internatio nale smokkelbende en wordt zonder dat hij het beseft, de hoofdpersoon van ’n meesterlijke smokkeltruc, die hem van Spanje naar Beiroet voert en vandaar weer terug via Grieken land en Italië naar Duitsland. Olga, een vrouwelijk lid van de smokkel bende speelt bij dit alles een be langrijke rol, maar tenslotte blijkt voor haar de smokkelarij minder zwaar te wegen dan de liefde. Tal van verwikkelingen spelen zich af in de vrolijke Amerikaanse rolprent „Verpleegsters zonder mas ker” die begin volgende week in dezelfde bioscoop wordt gepresen teerd. Aan de vorige week gehouden verkeersexamens werd door 219 Waddinxveense scholieren deelge nomen. Slechts 8 kandidaten slaag den er niet in het diploma te be machtigen. Zestien deelnemers leg den het examen geheel foutloos af. De verkeersexamens werden geor ganiseerd door de plaatselijke afde ling van het Verbond voor Veilig Verkeer. Tijdens een extra bijeenkomst van de Verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap Rijnland is de omslagverhouding tussen het on gebouwde en het gebouwde eigen dom nader aan de orde geweest. Op instigatie van Gedeputeerde Sta ten, die de Rijnlandse wens om de vrij sterke stijging van de lasten van het ongebouwde eigendom te gen te gaan konden begrijpen, be sloot de Vergadering na uitvoerige discussie akkoord te gaan met be vordering van een reglementswijzi ging volgens welke 700,- belast bare huurwaarde gebouwd eigen dom wordt gelijkgesteld met één hectare ongebouwd eigendom, zon der de ongebouwde eigendommen met een heffing vooraf te belasten. Vooralsnog kon de Vergadering zich mede verenigen met bevorde ring van een aanpassing van het reglementaire voorschrift, inzake de omvang van het onderscheidene bezit, vereist om de ambten van dijkgraaf en hoogheemraad alsmede dat van hoofdingeland voor het ge bouwde eigendom te kunnen bekle den. Dit laatste punt alsmede het gehele vraagstuk van de vertegen woordiging in de Rijnlandse be- voor frankering anderhalf jaar gel dig. Zomerzegels, verkrijgbaar op alle postkantoren, worden ieder jaar verkocht ten bate van instellingen en organisaties, die werkzaam zijn op het terrein van gezondheidszorg, cultuurbevordering en maatschap pelijk werk. Uit de opbrengst van 1964 - 391.000 - werd onder meer financiële steun gegeven aan zorg voor gebrekkigen, culturele ont spanning voor chronisch zieken en blindenbibliotheken. Bovendien wordt elk jaar een vierde deel van de opbrengst bestemd voor provin ciale of regionale projecten soortgelijke aard. Voor het landelijke Comité voor de voor de Zomerpostzegels in Den Haag heeft de Dordtse kunstenaars Otto Dicke een opvallende serie van elf prentbriefkaarten vervaardigd: uit elke provincie één. De afbeel dingen van vijf van deze kaarten tonen dezelfde vijf steden van de postzegels. De zes overige kaarten tonen beelden uit de provincies Groningen (Appingedam), Drenthe Het districtscommissariaat Den Haag, Leiden en omgeving van de Stichting „Meer Ontspanning Voor Ernstige Oorlogsgewonden”, „MOVEO”, maakt bekend: Het ligt in de bedoeling door mid del van een grote actie, bekendheid te geven aan het initiatief van een aantal Haagse bungalowbezitters aan de Spaanse Costa Dorado, om een honderdtal ernstige oorlogsge wonden met hun echtgenoten, een gratis veertiendaags verblijf aan te bieden. Het plan werd reeds in 1963 ge boren, doch kreeg eerst dit jaar vaste vorm. Het aanbod werd door de leiding van het district Den Haag, Leiden en omgeving van de Stichting „Meer Ontspanning Voor Ernstige Oorlogsgewonden MOVEO” met beide handen aanvaard en ver der uitgewerkt. Aangezien alleen het verblijf aldaar gratis is moeten de invaliden zelf de reisgelden bij een brengen. Reeds enige tijd gebruiken de oorlogsslachtoffers, op hun vaak ge brekkige manier, al hun tijd met het ophalen van oude kranten en het verkopen van Churchillspeldjes, waarvan de opbrengst ten behoeve van de invaliden komt. De benodigde 40.000,kunnen echter moeilijk worden gehaald. Met de aktie hoopt men het ontbre kende geld bijeen te krijgen om op deze wijze de slachtoffers van een strijd, die ons nu de mogelijkheid heeft gegeven bevrij dingsdag te vie ren, de reis van hun leven te be zorgen. U kunt uw gift overschrijven op giro 8 6 4 5 0 van de Amsterdamse Bank te Rijswijk Z-H onder ver melding van „Moveo Spanje”. De zwaar verzilverde Churchill speldjes worden u na ontvangst van 1,00 gaarne toegezonden. Perso neelsverenigingen, kantoren, scho len enz. kunnen speldjes bestellen bij: J. v.d. Heuvel, Rotterdamseweg 8, Rijswijk Z-H, telef. 070 -90 64 55. •W". stuursorganen zal nader dienen in een volgende vergadering. Andermaal had voorts de aan dacht de zorgwekkende situatie op het punt van de kwaliteit van het boezemwater en de mogelijkheden om te trachten daarin verbetering te brengen. Nader was nu aan de orde de ver vuiling en achteruitgang in kwali teit, veroorzaakt door het uitslag- water van polders en van verdere Rijnlandse gebiedsdelen met een eigen waterhuishouding. Overeen komstig hetgeen terzake door het College van Dijkgraaf en Hoog heemraden was voorgesteld, werd besloten tot bevordering v.an een reglementswijziging, welke het mo gelijk zal maken, dat vanRijnlands- wege zal kunnen worden ingegre pen ingeval optreden van polder- wege tegen watervervuiling uitblijft of tekort schiet, zulks in geëigende gevallen, met beroep voor het pol derbestuur op hoger gezag. De pol derbesturen zullen, volgens het voorstel, onder goedkeuring van Ge deputeerde Staten, het verlenen van lozingsontheffingen ook kunnen de legeren aan Dijkgraaf en Hoog heemraden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 5