m deze Reaktiveringscentrum komt in Groenswaard PHILIPS portable vanM9:-nuvoor124.- BROUWER En dit is onze speciale verrassing I Bevestiging ambtsdragers Evangelisch Molukse Kerk Boekhandel „VELDWIJK” Lezers schrijven G.S. akkoord met Mevr, hier is uw paardeslager 5 februari 1965 HARRY DEMOL Adverteren doet verkopen BOEKENWEEK 14 tot 22 MEI ii Pedaalemmers FRA-VA-KO’s „BATAVUS” bromfietsen Jeugdherbergen Zwenk- en bokwielen BOEKHANDEL VELDWIJK regeling kom Bejaardenmiddag Winkelen op vrijdagavond „Onderweg” eert verzameling proza-fragmenten werd voor de boekenweek samengesteld door Theo Vesseur 1,25. Sportdag voor Kon. Wilhelminafonds Medewerking Meer treinen voor Waddinxveen DROGISTERIJ VAN MOURIK HEROPENDE Geslaagd Boekhandel WARENHUIZEN lf Voor speciale behandeling van ernstig gehandicapten „FELDTFIJK” ■I D. Polderman 8 K ranenburg t de Rruin L Vil Weekblad voor Waddinxveen - 20 mei 1965 Pagina 8 O ’r NESSE 32 3 Plastic met losse binnenbak f 5.05 uLJ&eËtje. jeugdige lijn Voorgevormd bèha’tje leuke broderie d’Anglaise. Accentueert de jeugdige lljnl AA en BB cups 5.50. Bijpassend gordeltje 3.95. Gaine van meegaand tule- elastlek. Heerlijk vrij, jong en sportief bewegen! Satijn elastieken voorpandje. In wit en zwart 9.95 Al is hij overjarig, de kwali teiten van deze portable zijn boven alle lof verheven! Enorme ontvangstmogelijk heden op de lange- en mid dengolf. Prachtige geluids weergave. Üiterstzuinig met de batterijen. Een toestel waar iedere liefhebber wèg van is. 500 gram MAGERE HAMLAPPEN 500 gram MAGERE PAARDELAPPEN 500 gram DOORR. PAARDELAPPEN Eigen gemeenschap Adviseurs fel fe (ingezonden mededeling) In verband met Hemelvaartsdag I verschijnt het Weekblad voor Waddinxveen volgende week op woensdag 26 mei. Advertentieteksten inzenden maandag 24 mei tot 17.00 uur. TAAL EN TEKEN zeldzaam fotoboek 2.10 1.50 1 1,50 i In NIEUWE MARKT 15-16, GOUDA, TEL. 2194 50 PASSAGE - telefoon 2620 telefoon 2620 Passage PHILIPS Cas Oorthuys Bert Schierbeek taal en teken teken en taal Zo ja, wil deze dan aan ons afstaan. Administratie „Weekblad voor Waddinxveen” 6,90 met waardebon a 1,50 uit het boeken weekgeschenk 5,40 formaat 20.5 x 28 cm, omvang 80 pagina’s 51 prachtige foto’s waarvan 8 in kleuren Jubileum-uitgave van de Vereniging ter bevor dering van de belangen des boekhandels. 2,75 3.68 2.60 2.— 6 mei verkrijgbaar: Dr. L. de Jong, DE BEZETTING deel V, 2,95 IK NEEM HET NIET een boek over het verzet tijdens de bezetting, 9,50 Hierbij hebben wij tijdelijk ’n paraattas voor u, in zeer fraaie uitvoering. Slechts ƒ2.50 Gouwe 5 tel. 3566 tel. (01828) 3003 i.— 1.18 1.08 co O l Wjj repareren vakkundig en snel de motor van uw stofzuiger en defecte autodynamo’s Henegouwerweg 2 Wie kan ons mogelijk hel pen aan een „Weekblad voor Waddinxveen” van Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Sterk, Veilig en Zuinig Keuze uit 6 modellen vanaf 614,50 dealer voor Waddinxveen fa. L. W. Versluis en Zn. Kerkweg 87, telef. 2264 De in deze rubriek gepubli ceerde brieven van lezers val len buiten verantwoordelijk heid van de redaktie. De re- daktie behoudt zich evenwel het recht voor brieven te be korten. Brieven die buiten de normen van het algemeen fat soen vallen worden geweigerd. Hoewel de ondertekening in deze rubriek desgewenst met initialen kan geschieden, dient de redaktie op de hoogte te zijn met de volledige naam en het adres van de afzender. Anonieme brieven worden zonder meer terzijde gelegd. Dat is de titel van een brochure waarin je alles kunt lezen over het jeugdherbergwerk. Dit werk leeft, fel en uitbundig zoals de jeugd van deze tijd. Iedereen is welkom, on geacht politiek, godsdienst, ras of huidskleur, mits men respect kan opbrengen voor een anders over tuiging en zich ook zodanig wil ge dragen. Het verblijf in een J.H. brengt jongelui van over de hele wereld met elkaar in kontakt. Tien tallen organisaties in vele landen en op alle continenten hebben zich verenigd in de I.Y.H.F. en de natio nale trekkerskaart geeft dan ook recht van toegang in de duizenden JH’s over de gehele wereld.Zo helpt ook het jeugdherbergwerk mee aan een beter begrip tussen de volkeren der aarde, door het leren kennen van elkanders gebruiken en levens omstandigheden. Over dit werk en de Ned. Jeugd herberg Centrale is nog veel meer te vertellen en belangstellenden kunnen zich daarvoor wenden tot de vertegenwoordiger der N.J.H.C., Jan Dorrekenskade 76, waar men u ook graag de folder toereikt. Wie individueel inhoud wil geven aan zijn vakanties kan met de N.J.H.C. voor weinig geld alle kanten uit. Nico Meerhof, Jan Dorrekenskade 76, tel. 2725. Een andere sublieme portable uit de grote Philips-serie. Eveneens van uit zonderlijke klasse. 139.- TE KOOP: i.p.s.z. „Erres” wasmachine VIJVERLAAN Een ruime sortering kunt U vinden bij: P. BEZEMER, Oosthaven 6, Gouda U krijgt cadeau het verzetsverhaal „DE GEUZEN" door Harry Paape. Als u in de boekenweek voor 7,50 of meer boeken koopt. Over enkele jaren zal Waddinxveen een reaktiveringscentrum rijk zijn, dat aan ernstig lichamelijk gehandicapten uit de wijde omgeving kans zal bieden zich zodanig te oefenen, dat zij meer kunnen gaan presteren, dan zijzelf dusverre voor mogelijk hielden. Dit reaktiveringscentrum, dat waar schijnlijk binnen drie jaar op een terrein van vier hectaren in Groens- waard-Noord zal worden gebouwd met een Rijksgarantie, gaat naar schat ting vier tot vijf miljoen gulden kosten en zal in de toekomst plaatskun- nen bieden aan 120 lichamelijk gehandicapten. Gedeputeerde Staten hebben de onlangs door de gemeenteraad aan vaarde „regeling kom bij de brug” goedgekeurd en gelijktijdig het be zwaarschrift van de heer J. de Jong ongegrond verklaard. De heer De Jong had bezwaren gemaakt tegen de demping van de Alpher Wetering en de aanleg van een bedienings- straat ter plaatse, omdat o.m. daar door zijn opslagplaats aan de open bare weg zou komen te liggen met groter gevaar voor diefstal. G.S. menen, dat er gemakkelijk een goe de afrastering om het terrein kan worden aangebracht. Ook zijn G.S. van mening, dat de bedieningsstraat ter plaatse wenselijk is, in verband met de verkeersontwikkelingen in deze omgeving. I I ’©•J I met zovelen die hun band hebben met Hem, Die alles verloor, om Zijn volk de redding te brengen. Voor de Evangelisch Molukse Kerk van Moordrecht sprak de heer Z. M. Kaihutu en voor de Clasis Holland van deze kerk ds. A. Z. Sahetapy uit Den Haag. Verder waren er nog afgevaardigden uit Ridderkerk en Woerden, die hun beste wensen voor de gemeente in Waddinxveen over brachten. Hierna dankte ds. P. Fader uit Schoonhoven allen die van hun be langstelling blijk hadden gegeven, inzonderheid de afgevaardigden van de Hervormde Kerk en de Geref. Kerk en hij sprak de hoop uit dat de banden nog meer verstevigd zou den worden. Een indrukwekkende dienst, vol afwisseling en levendige activiteit van alle aanwezigen. verkrijgbaar bij: Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd de heer A. van Borselen voor het kandidaatsexamen niet-westerse sociologie. GOUDA Markt 5 lel-6465 jj WADDINXVEEN Kerkweg 133 ciale Raad voor de Volksgezondheid, dr. A. in ’t Veld, geneeskundig in specteur voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland en dr. F. R. Wori- sek, revalidatiearts in Zuid-Holland. Als voorlopig secretaris treedt op de heer J. van Steijn, directeur van sociale zaken te Waddinxveen ter wijl de heer F. Th. Brenkman van de gemeentesecretarie tijdelijk fun geert .als penningmeester. In verband met deze plannen heeft het gemeentebestuur inmid dels contact opgenomen met de Ne derlandse Spoorwegen om alsnog te bevorderen, dat te zijner tijd in de nabijheid van deze erkende ver pleeginrichting, die ongetwijfeld ge regeld veel bezoek zal trekken, een spoorweghalte zal komen, die dan mede van nut kan zijn voor de be woners van de Vondelwijk en de Groenswaard-noord. In het Hervormd Wijkcentrum Bethel aan de Jan Willem Frisoweg zijn zondagavond tijdens een bijzon dere dienst drie ambtsdragers van de Evangelisch Molukse Kerk be vestigd. Ongeveer 175 mensen had den hun plaatsen ingenomen, toen de hoornblazers vóór de dienst gees telijke liederen vertolkten. Dat het een bijzondere dienst was viel op door het dynamische karak ter vol afwisseling van zang, muziek en gebeden. Ds. A. Z. Sahetapy uit Den Haag las het formulier ter bevestiging van de drie ouderlingen. Dit waren de heren: Supuseppa, Kakisina en Ra- hajaan, allen uit Waddinxveen. Na het ja-woord van de nieuwe kerke- raadsleden zong de gemeente, onder begeleiding van hoornmuziek en de fluitisten uit Moordrecht, hun de zegenbede uit Psalm 134 toe. Het zangkoor uit Moordrecht verleende ook haar medewerking door ver schillende liederen in het Maleis te brengen. Ds. A. Z. Sahetapy hield een pre dikatie uit Openbaring 5 en dan vooral de tekst „Het Lam dat ge slacht is, is waardig te ontvangen de kracht en rijkdom en wijsheid en sterkte en eer en heerlijkheid en dankzegging.” Toespraken werden nog gehouden door ds. J. R. Cuperus voor de Her vormde Kerk, de heer A. van Veen voor de Geref. Kerk, die beiden ge tuigden van hun warme belangstel ling voor deze gemeente uit een ver Land, die hun vaderland verloren, maar hier het contact hervonden De bejaardenmiddag wordt dins dag 25 mei a.s. gehouden in het R.K. verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat. Aanvang half drie. Naar schatting kan ongeveer een kwart van de Nederlandse bevol king op vrijdagavond winkelen. Het Nederlands Instituut voor Opinie onderzoek verstrekte deze gegevens naar aanleiding van een steekproef. Van de geënquêteerden woonde 27’/o in een plaats met een vaste koopavond. In 23 °/o van de gevallen was deze koopavond op vrijdag. An dere koopavonden zijn op woensdag en donderdag. Van de 73 °/o der on dervraagden, die in een plaats zon der koopavond woonden, was de helft voorstander van de instelling van een koopavond. De traditionele sportdag ten bate van het Koningin Wilhelmina-fonds wordt dit jaar gehouden op zater dag 21 augustus. Naar wordt ver wacht, zullen op deze dag de voet balverenigingen „Waddinxveen”, Gouda I en Hillegom I (twee eerste klasse amateur-elftallen) wedstrij den spelen. Voorts zal er muzikale medewerking zijn van de muziek vereniging „Concordia”. 9.13, 10.13, 11.13, 12.13, 13.13, 13.42a, 14.14, 15.13, 16.14, 16.42b, 17.12, 17.53b, 18.21, 18.42b, 19.14, 20.13, 21.13, 22.13, 23.49 uur. Voor de verdere aansluitingen ver wijzen we naar het nieuwe spoor boekje, dat a 1,00 verkrijgbaar is bij de spoorwegstations en bij boek handel Veldwijk. 500 gram CARBONADE vanaf Voor de realisering van dit cen trum naar een voorbeeld van het tot nog toe enige in ons land be staande reaktiveringscentrum „Nieuw Unicum” te Heemstede is een stichting in oprichting, genaamd „Stichting voorzieningscentrum voor Lichamelijk Gehandicapten”. Een voorlopig stichtingsbestuur, dat nog niet compleet is, staat onder voor zitterschap van burgemeester Van der Hooft. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben op advies van de Provinciale Gezondsheidsraad in middels hun volle medewerking toe gezegd. Voor de toekomst ligt het in de bedoeling in het gehele land van deze reaktiveringscentra op te rich ten, die steeds een bepaalde streek zullen bestrijken. De aandacht van Waddinxveen werd mede op dit zo belangrijke werk gericht, doordat een inwoner uit deze gemeente na een kort verblijf in Nieuw Unicum’ te Heemstede enige vooruitgang bleek te boeken. Van de zijde van de diverse rijks- overheidsinstanties wordt de op richting van deze centra op het ogenblik bevorderd. Zij onderschei den zich van revalidatiecentra, waar gehandicapten meestal weer volle dig kunnen herstellen, door het feit, dat in de reaktiveringscentra geen direct herstel wordt bewerkstelligd, maar wel dat de patiënt weer bewe gingen leert volbrengen, die voor hem buiten de mogelijkheden waren komen te liggen. In het toekomstige centrum, dat waarschijnlijk analoog zal worden aan een nieuw te bouwen centrum voor „Nieuw Unicum” in Zandvoort, zullen de patiënten (van 18 tot 50 jaar) veelal de beschikking krijgen over een eigen kamer met buiten terras, waardoor min of meer per manent verblijf mogelijk is. Voorts komen er werkplaatsen, winkels en andere nodige voorzie ningen voor deze aparte gemeen schap. In het nog definitief te vormen Stichtingsbestuur zullen maatschap pelijk werk, de medische wereld, overheidsinstanties, ziekenfondsen, arbeidsbureaus en onderwijs zijn vertegenwoordigd. Als adviseurs van de stichting in oprichting treden op de heer W. J. Zoet, voorzitter van het bestuur van „Nieuw Unicum” te Heemstede, de directeur van die inrichting, de heer J. Bergervoet, alsmede dr. P. Sta- verman, directeur van de Provin- 500 gram SAUCIJZEN met speldje 500 gram GEHAKT met speldje 500 gram PAARDEWORST met speldje 4 BIEFSTUKS TARTAAR 150 gram GEBRADEN ROSBIEF 150 gram ROOKVLEES Passage telefoon 2620 Van Waddinxveen naar Gouda: 6.47b, 7.15b, 7.44a, 8.21b, 8.41, 9.14b, 9.52, 10.50, 11.50, 12.50, 13.52, 14.16a, 14.50, 15.50, 16.16b, 16.52, 17.11b, 17.33b, 17.52, 18.22b, 18.52, 19.16b, 19.50, 20.50, 21.51, 23.18, 0.16 uu. Van Gouda naar Waddinxveen: 6.06b, 6.39b, 7.03a, 7.33b, 7.56, 8.33b, 9.04, 10.04, 11.04, 12.04, 13.04, 13.33a, 14.04, 15.04, 16.04, 16.33b, 17.03, 17.22b, 17.44b, 18.11, 18.33b, 19.04, 20.04, 21.04, 22.04, 23.04, 23.41 uur. Van Waddinxveen naar Alphen: 6.15b, 6.48b, 7.13a, 7.43b, 8.05, 8.41b, De nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen, die op 30 mei a.s. van kracht wordt voor een periode van een jaar, betekent voor Waddinxveen opnieuw een uitbrei ding in de verbindingen, speciaal met Gouda. Terwijl het oude spoor boekje per dag 25 diensten van Waddinxveen naar Gouda telde en 24 van Gouda naar Waddinxveen, zijn dat nu respectievelijk 28 en 27 diensten per dag geworden, waarbij twee diensten alleen tussen Gouda en Waddinxveen v.v. Nieuw is in de middaguren een trein die om 13.33 uur uit Gouda naar Waddinxveen vertrekt en in omgekeerde richting om 14.16 uur. Aan het eind van de middag ver trekt uit Gouda om 17.22 uur een trein naar Waddinxveen, die van daar om 17.33 uur terugkeert naar Gouda. Het zelfde herhaalt zich des avonds met een trein die om 23.04 uur uit Gouda vertrekt en zes mi nuten na aankomst in Waddinxveen om 23.18 uur teruggaat. De aan komst en vertrektijden van de an dere treinen ondergingen enkele kleine wijzigingen. Hieronder geven we een lijstje met de vertrektijden uit Waddinx veen naar Gouda en terug, alsmede de vertrektijden richting Alphen. De toevoeging a betekent niet op zon- en feestdagen; de toevoeging b betekent niet op zaterdagen, zon- en feestdagen. Vooruitlopend op de opening van de nieuwe winkelgalerij aan het Kon. Wilhelminaplein heeft de heer C. van Mourik in de bestaande win kelgalerij zijn daar gevestigde dro gisterijen een belangrijke uitbrei ding doen ondergaan. De in novem ber 1959 geopende winkel werd gis termiddag door burgemeester C. A. van der Hooft in gezelschap van zijn echtgenote heropend, na een ver bouwing die de nuttige oppervlakte van de verkoopruimte van 35 op 84 vierkante meter heeft gebracht. Burgemeester Van der Hooft sprak, nadat hij de winkel met het om draaien van de sleutel in het slot had geopend, van moed van de plaatselijke bedrijven en speciaal van de heer Van Mourik en zijn echtgenote om al deze verbouwin gen en uitbreidingen aan te durven. Hij was ervan overtuigd, dat het Koningin Wilhelminaplein na de opening van de tweede winkelgale rij en de vestiging van Albert Heijn een winkelcentrum zou worden, waar Waddinxveen trots op kan zijn. Namens de middenstandsvereni- ging bracht voorzitter H. K. van der Loo aan het medebestuurslid Van Mourik de gelukwensen over, ter wijl de heer Van Tilburg enkele woorden namens de winkeliers aan het Kon. Wilhelminaplein. De heer Van Mourik betrok in zijn dankwoord de aannemers Boere en De Bas, de firma Heemskerk en de winkelinrichter fa. Van ’t Woud uit Alphen, alsmede het personeel, dat zo hard had meegewerkt. De nieuwe winkel, waar nu ook i een grote sortering parfumerieën I wordt verkocht, is bijzonder aan- trekkelijk en overzichtelijk gewor den en kan ongetwijfeld als een be langrijke aanwinst voor het Kon. Wilhelminaplein worden beschouwd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 8