al weer de naar Waddinxveen promoveert vierde klasse K.N.V.B. Vê Hulde de trainer voor Geschiedenis van IJ. Bruyniks v.v. Waddinxveen W addinxveen? Programma voor a.s. weekend Bouwrijp maken van Groenswaard kost 11,8 miljoen Nieuw bestuur Wet en Evangelie Afscheid van Weel Zwemcl. De Gouwe Drie coals binnen vijl inimten 2( voorzitter in Postduiven berichten Nieuws uit ’t Hart van Holland Uitslagen Weekblad voor Waddinxveen - 26 mei 1965 Kampioen 4e klasse Jonge maar goede trainer Enveloppe met inlioud Q eer- 2.30 uur 12 MARGUERITE LEES De trainer, aldus spreker, is een unicum; het is een jonge enthou siaste trainer en daar gaan we het komende jaar vol vertrouwen mee verder. N,aar wij hebben vernomen, over wegen enkele oud-korfballers een korfbalvereniging op te richten. Korfbal is de tweede veldsport in Nederland en de enige in de gehele wereld die gemengd wordt beoefend met zes dames en zes heren, of zes meisjes en zes jongens. Een ieder die interesse voor deze sport heeft kan zich opgeven bij het volgende adres: J. M. Blom, Ernst Casimir- laan 10, Waddinxveen. Dokter Van der Linde, die na mens de sportraad sprak, merkte namens woord - vo se] aa m< af de m ui re vr vc m. w Vê li( we koi hae sid ma gel OV€ I Oo bot hu’ set loo wi vr< doi da; ge] pa sta en m< vr< in A I v»ai „D. zie he' he' WE ko N ve oo in Dc vc 01 W W re de te he zi re m st P sc v< 3—1 9—0 5—2 kam- Wat velen niet hadden durven denken aan het begin van de competitie, is in vervulling gegaan. Waddinxveen-zondag is dit weekend als triomfator van het veld af gedragen, toen zij na een 51 zege op Groot Ammers, zich kampioen mochten noemen van de eerste klasse afdeling Gouda, en daar mee promoveerde naar de 4e klasse van de K.N.V.B. Een waarlijk mooi resultaat, daar de geel-zwarten de gehele competite zowel technisch als tactisch de sterkste van haar afdeling is geweest. Het kampioenselftal na de zege. Staande v.ln.r.: W. Schildt (2e voorzitter), H. Kerver (grensrechter), C. Noordam (reserve), W. Bruyniks (trainer), F. v.d. Krans (res. keeper), R. Kuipers (res. keeper), J. Koren, C. Hofwegen (penningmeester), R. Quist, H. Bras, G. van Muyen, W. Scheurwater, N. Brouwer (voorzitter). Knielend v.l.n.r.: S. Appel, G. Boom, B. Bonefaas, H. van Vuuren (aanvoerder), W. Hofman, K. Schouten en J. Vogelaar. (foto Sjaak Noteboom) Voorzitter N. Brouwer zei in zijn dankwoord dat hij blij was dat het gemeentebestuur de vereniging had uitgenodigd. U geeft daarmee blijk van belangstelling voor de sport en dit is voor ons een stimulans. De accommodatie en de velden geven ons de mogelijkheid ons te ontplooi en en wij hebben dit aangegrepen. Wij zijn blij met een gemeentebe stuur dat de gelegenheid geeft voor gezonde ontspanning. Daardoor kun nen wij prestaties leveren. Onder de vele toeschouwers die het verloop van de wedstrijd volg den zagen wij onder meer burge meester C. A. van der Hooft met de beide wethouders de heren S. Pille en J. P. H. Venema, dokter P. van der Linde, de heer Slingerland, se- cretaris-penningmeester van afde ling Gouda, en de heer J. Bredie, die als jeugdleider district Gouda vertegenwoordigde. stuur te worden gehuldigd. Een trotse burgervader zei in zijn welkomstwoord dat hij verheugd was dat een vereniging die de naam Waddinxveen draagt het kampioen schap behaalde. Dit is weer propa ganda voor de gemeente. Hij was er van overtuigd, dat de prachtige vel den en de door de leden zelf ge bouwde accommodatie een steentje hebben bijgedragen aan dit behaal de resultaat. ,,U mag trots zijn op deze mensen, die de geest en de kracht van de vereniging bepalen,” aldus de burgemeester. Namens de gemeente overhandigde hij een en veloppe met inhoud die men naar eigen goeddunken mocht besteden. Na deze woorden bracht men staan de een toast uit op de kampioenen. De postduivenhoudersvereniging „De Sperwer” hield een wedvlucht vanuit Tergnier. Afstand 282 km. In concours 451 duiven. Gelost om 6.45 uur. Aankomst le duif 10-10-08 uur. Aankomst 113e duif 10-28-43 uur. De uitslag luidt: Ringelenstein - De Jong 1; A. de Bruyn 2, 33, 45, 64; E. J. de Jong 3, 28, 71, 82; N. L. v.d. Zijden 4, 6, 21, 24, 69, 88; H. v.d. Willik 5, 14, 18, 23, 52, 94, 100; T. H. Twigt 7, 56; Gebr. Metselaar 8, 9, 19, 26, 61, 79, 93, 101, 113; A. Bonefaas 10, 13, 92, 102, 110; Gebr. Versloot 11, 68, 95; J. C. den Riet 12, 42; P. Bonefaas 15; Jac. de Jongh 16, 29, 34, 59, 99, 103; P. Vink 17, 25, 81; Gebr. v. Wageningen 20, 53, 67, 105; Jac. de Beer 22, 65, 66; A, H. Fase 27, 50; P. Metselaar 30, 43; L. H. den Outer 31, 38, 40, 46, 51; G. Boere 32, 60, 108; H. van Dijk 35, 57, 58, 78; Rip - Van Vliet 36, 39, 44, 54, 63, 76, 86, 87, 97, 111; Gebr. Heeren 37, 48, 80; W. v. Berkesteyn 41, 62, 74; C. A. de Bode 47, 83, 84, 85; W. Heuvelman 49; L. de Bruyn 55, 90, 96; J. Degenkamp 70, 77; L. Slootjes 72; C. Nederstigt 73; J. Pel- lekoren 75, 89, 109; A. Lam 91; D. M. Degenhardt 98; W. Breedijk 104; J. C. Koren 106, 112; W. Groen 107. De tarieven van het veer Moor- drecht-Gouderak gaan per 1 juli a.s. met ongeveer dertig procent om hoog. De verhoging is o.m. nodig om de huidige veerbaas, die werkweken van zeven dagen en werkdagen van elf uur maakt en daarbij nog nau welijks een normaal loon verdient, een verantwoorde honorering te ge ven en bovendien een tweede veer- knecht aan te stellen ter ontlasting van de veerbaas. Hemelvaartsdag Nieuwerk. 6 - W.S.E. 3, 12.00 uur zondag: R.V.C. W.S.E., Met het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan „Groenswaard” zal een totaal bedrag zijn gemoeid van 11.791.075, omvattende kosten van aankoop van gronden en bezittingen ter waarde van 1,5 miljoen, kosten van bouwrijp maken 9,2 miljoen en renteverlies ruim één miljoen gulden. B. en W. vragen de raad thans dringend een krediet beschikbaar te stellen van bijna negen miljoen gul den om de werkzaamheden in dit gebied verder te kunnen realiseren. Reeds eerder stelde de raad ruim 2,8 miljoen beschikbaar. Na deze woorden was de huldi ging ten einde en konden de aan wezigen het vieren van het kam pioenschap in de cantine voortzet ten. De avonds was daar nog aan wezig de gemeente-secretaris de heer H. Jenné, die als voorzitter van de sportraad het bestuur en spelers complimenteerde met het kam pioenschap. Voor de rust kon men slechts tot één doelpunt komen, dat door Jan Koren werd gescoord. Wel waren de gastheren steeds in de meerder heid, maar hun schoten misten de juiste richting. Was dit wel het ge val, dan was het de Groot Ammers-- doelman, die succes in de weg stond. Dat deze keeper toch nog vijfmaal de bal uit het net moest halen, was zeer zeker geen gebrek aan zijn ca paciteiten. Na de hervatting kwam een herboren ’Waddinxveen’ in het veld, dat de woorden van trainer Bruyniks tijdens de pauze niet had misverstaan. In de twintigste tot de vijfentwintigste minuut was het driemaal raak, tweemaal door Rinus Quist en éénmaal door Gerrit Muy en die met een prachtige kopbal uit een voorzet van Bras de keeper het nakijken gaf. Groot Ammers kwam nog even opzetten en dit resulteerde in een doelpunt van een goed ge halte. In de vijfendertigste minuut was het Quist die een hattrick op zijn naam bracht en nummer vijf in het doel liet verdwijnen. Toen de goed leidende scheidsrechter B. Broere voor de laatste maal had ge floten, was het de voorzitter van ’Waddinxveen’, de heer N. Brouwer die namens de vereniging aanvoer der Harry van Vuuren bloemen aan bood. Ditzelfde deed hij ook aan trainer Bruyniks die een groot aan deel in het succes heeft gehad. Ook de heer Compeer bood bloemen aan, hij deed dit in zijn functie als voor zitter van de voetbalvereniging W.S.E. De oprichtingsdatum van de v.v. „Waddinxveen”, die toen nog de naam Be Quick droeg, staat niet officieel vast. Het eerste jaarverslag waarover men beschikt is van 20 mei 1922. De vereniging is beslist ouder, maar de papieren waar uit dit moet blijken zijn nooit gevonden, daarom is 20 mei 1922 als oprichtingsdatum aan genomen. In 1927 werd de v.v. Be Quick omgedoopt in ’Wad dinxveen’, omdat er reeds een vereniging onder deze naam bestond. Ook werd men in 1927 kam pioen van de 2e klasse afde ling Gouda. 1930 was het jaar waarin voor het eerst de K.N. V.B. werd binnengestapt. Toen volgde er een tijd van goede en minder goede competities. In seizoen ’51-’52 moest ’Wad dinxveen’ twee beslissings wedstrijden spelen tegen v.v. Poortugaal, de winnaar hier van zou promoveren naar de 3e klasse van de K.N.V.B. De thuiswedstrijd werd een ge lijkspel, maar uit werd met 21 gewonnen. Waddinxveen was derde klasser. In 1957 was er sprake van een malaise. Het betaalde voetbal deed zijn in trede en diverse spelers gin gen naar elders, om daar hun geluk te beproeven. De gevol gen konden niet uitblijven en in de tijd van twee seizoenen zat men weer in de afdeling Gouda. Maar in 1959 promo veerde zij weer naar de vier de klasse om twee jaar later opnieuw te degraderen. Nu is „Waddinxveen” wederom de grote voetbalbond binnenge stapt en een nieuw wapenfeit zal aan de geschiedenis zijn jonge vrouw van midden in de twintig met heel blond krullend haar, een gebruinde en gloeiende huid en grote heldere lichtbruine ogen. Toen zij de assistent verlieten en naar voren kwamen om haar te begroe ten en toen David hen aan elkaar voorstelde, droeg zuster Gracia’s stem ertoe bij het beeld te vormen, dat vanaf dit moment Martine zou achtervolgen: want Gracia’s stem was het mooiste, wat zij had, jong en warm en vitaal. En ook met een rustige autoriteit, zodat Martine zich plotseling en dwaas genoeg, een overtreder voelde. Zij droeg dat kleine organdie mutsje als een koningin. David heeft me bedrogen dacht zij, terwijl zij hevig haar best deed haar teleurstelling en ergernis niet te tonen. Hij heeft me laten geloven, dat zij oud en lelijk was! David had in feite zuster Gracia helemaal niet be schreven. De wens was de vader van de gedachte toen Martine zich haar voorstelde met een ruwe stem en een rug als een bezemsteel Zij was er zich van bewust, dat zij zelf te luid lachte, te veel zei, in de poging te verbergen hoe slecht op haar gemak zij zich voelde. Zij kon niets raden van de wanhopige, maar toch milde gedachten, die zuster Gracia door het hoofd schoten. „Geen won der, dat hij zo verliefd is! Zij is volmaakt mooi en zo elegant en zeker van zichzelf. Zij is het meisje, dat alles heeft Kleine Jackie, die kwiek rondscharrelde met zijn been in gips, kwam vol nieuwsgierigheid om de mooie dame te zien en Martine deinsde achteruit, toen hij een groezelig handje op haar rok legde. De zuster deed snel een stap naar voren en trok hem weg, niet met boze woorden, maar door zijn aandacht af te leiden. „Ga eens gauw zuster Armitage zoeken, Jackie en zeg tegen haar, dat ik wil, dat zij thee gaat zetten.” Het theezetten was in werkelijkheid een reddings actie, want uit de hoeken van haar ogen had zij ge zien, dat de arme Lucy een geducht standje kreeg van zuster Mawte, die intussen met een kleine teddybeer zwaaide. Zuster Gracia wendde zich tot David: „Juf frouw Delamere zal toch wel een kopje thee willen hebben? Daar zal ik dan voor zorgen.” „Dat is erg vriendelijk van u, zuster,” zei David tevreden. Toen tot Martine: „Ik zal je rondleiden als je wilt, terwijl de thee gezet wordt.” „Ik heb genoeg gezien,” zei Martine haastig, doods benauwd voor wat zij zou zien in die zielige witte bedjes, sommige met een scherm er omheen. Zuster Gracia ging hen onmiddellijk voor naar haar kantoortje. Zij glimlachte, terwijl haar hart een draai kolk was. Slechts dit was nodig geweest - David en Martine werkelijk samen te zien - om de sluier van haar eigen gevoelens te rukken en zich bewust te worden hoe diep, hopeloos en hartstochtelijk zij hem lief had. Dikwijls waren in haar vakantie, ver van het De leerlingen van de zesde klas van de St. Jozefschool te Boskoop zijn geplaatst in de kwart-finale van de zangwedstrijd voor scholen in Zuid-Holland. Er was een druk komen en gaan naar de afdeling van de externe patiënten en het gezicht van een man met een verband om zijn hoofd, maakte haar een beetje misselijk. Zij glipte door een zijdeur en bevond zich op het groene rechthoekige grasveld met de hui zen van de medische staf en de verpleegsters aan de ene kant en een soort gymnastieklokaal met terug hellende muren, overgaand in een openluchtpaviljoen waar enkele kinderen voorgeschreven oefeningen de den. Aan de andere kant van het grasveld waren de drie blokken van het ziekenhuis zelf. Toen zij onge duldig heen en weer liep op het keurige grintpad, dat het grasveld omzoomde, hoorde zij boven zich het geluid van kinderstemmen. Eén van de zalen had een lang balkon, open voor de ochtendzon, met glazen panelen aan de bovenkant, die blijkbaar dichtgeschoven konden worden als het slecht weer was. Daar waren de kinderen aan het spelen en lachen en zij realiseerde zich dat dit het domein van David was. Zij stond stil en keek gespannen naar boven, alsof zij hem door haar wil kon doen verschijnen om haar te zien. Maar in plaats daarvan was het een gehaven de kleine teddybeer, die plotseling over de leuning van het balkon schoot en voor haar voeten belandde zodat zij geërgerd achteruit week. Zij hoorde iemand lachend een standje geven en een jonge verpleegster met een vrolijk gezicht, met een doekje om het haar en een gestreepte japon leunde vrolijk over de leuning en keek naar beneden waar de teddybeer was. Toen zij Martine zag ver dween haar vrolijkheid plotseling. Zij keek beslist geschrokken voor zij haar hoofd terugtrok. Martine hoorde kordate stappen op het pad en keerde zich om. Zij zag een verpleegster, mager en recht, en met scherpe trekken en zij begreep, dat de leerling-verpleegster op het balkon van haar zo ge schrokken was. Toen bedacht zij, dat de zuster naar beneden was gezonden om haar te vertellen, dat Da vid onderweg was. Wel, dat was een idee, maar zij wist wel beter, toen zij de uitdrukking op het gezicht PROGRAMMA Zaterdag 29 mei: Gouwe 1 dames en heren nemen deel aan de jaarlijkse polo-dagen in Utrecht. Dinsdag 1 juni: 8.00 uur D.A.W. 1 - Gouwe 1, heren 7.15 uur Gouwe a - Gouwe b, meisjes 7.45 uur Gouwe 4 - L.Z.C. 4, heren 8.20 uur G.Z.C. - Gouwe 5, heren Donderdag 3 juni: 8.15 uur G.Z.C. 1 - P.S.V. 1, in Waddinxveen 7.45 uur Gouwe a - O.Z.V. a, jongens 7.30 uur A.Z.C. 2 - Gouwe 2, dames Vrijdag 4 juni: 8.15 uur H.P.C. 2 - Gouwe 3, heren 8.15 uur O.Z.V. 2 - Gouwe 4, heren W’veen Groot Ammers, 51 W.S.E. 2 N.S.V. 3, 8—3 G.S.V. 7 - Waddinxveen 3, 23 ziekenhuis, heimelijke dromen als schaduwen tot haar gekomen; maar dit was het ogenblik, waarop zij zich er volkomen bewust van werd - een verdriet en een glorie, die haar hart deden krimpen van een zo hevige lichamelijke pijn, dat zij nauwelijks kon spreken of ademen, en dankbaar moest zijn, dat zij zich kon ver wijderen om zuster Armitage instructies over de thee te geven. Toen zij weer in het kantoortje kwam, werd haar aandacht gevestigd op de verlovingsring, die Martine tentoonstelde door haar handen zo te houden, dat de zon er op scheen en duizend vonken ontstak in de diamanten, die een schitterende saffier omringden in een zeer moderne kostbare zetting. De ogen en ge dachten van in feite drie personen waren op de ring gevestigd. Zuster Gracia dacht: „Hij moet een paar honderd pond gekost hebben-al zijn sparduitjes. Het is krank zinnig zoete waanzin. Als ik nog een bewijs nodig heb hoe hij haar lief heeft, dan is het dit.” En David, die Martine’s hand greep toen de zuster haar rug omdraaide, en hem vurig en vol berouw drukte, omdat zij, na de mislukking van gisteravond, toch zo’n schat was om hem te komen opzoeken, moest wel denken, dat de ring zo prachtig was. Hij had er vijftig pond voor betaald - vijftig pond, die hij slecht kon missen nu hij aan het huwelijk moest den ken en aan de hemel weet wat voor uitgaven in de toekomst. Vijftig pond had hem inderdaad een enor me som geleken voor een ring en hij was verslagen geweest toen hij ontdekte, dat Martine haar zinnen had gezet op iets nog veel kostbaarders. Toen zij humeurig en uitdagend was, moest hij bedenken, hoe lief zij op dat punt had toegegeven. Driehonderd pond, dacht Martine voldaan en hij is het waard. Zij had werkelijk niet die goedkope kun nen dragen, die David had gekozen, of hem aan haar vrienden kunnen laten zien, de vernedering zou te groot zijn geweest. David was vervelend als het om geld ging, overgevoelig bij de gedachte gunsten van haar vader te accepteren; en hoewel hij daar later wel overheen zou komen, moest hij tactvol behandeld worden. Het had haar geamuseerd alleen terug te gaan naar de juwelier en David’s ring te vervangen door een van hetzelfde ontwerp maar met oneindig betere stenen, en dit geheimpje knapte haa?: echt op, elke keer, als zij eraan dacht. Zij wijdde ook snel enkele gedachten aan zuster Gracia. Het had geen zin haar tegen te werken; bo vendien was Martine niet van plan haar de voldoe ning te gunnen van de wetenschap hoe bitter zij ge stemd was tegenover de eisen, die David’s werk aan zijn tijd stelde. Zij zou vol tact en begrip zijn en zij had de geruststelling te weten, dat de verloving pu bliek was gemaakt, dat David’s ring veilig aan haar vinger zat en dat hij een man was, die nooit, onder enige omstandigheid, op zijn woord terug zou komen. op, dat de voetbalvereniging „Wad dinxveen” dit kampioenschap met de opening van de sportvelden had beloofd. Hij vond het een belang rijk moment en was er zeker van na het vertoonde spel van deze mid dag, dat er volgend jaar met hard trainen opnieuw een kampioenstitel inzit. De heer Noordermeer, die het sportweekcomité het voerde zei, dat de sfeer en de kame- raadschappelijkheid in de vereni ging er veel toe had bijgedragen. Hij overhandigde een beker. Verder spraken nog de heren Van de Berg en Compeer, respectievelijk namens de Chr. Sportvereniging ’Be Fair’ en de R.K. v.v. W.S.E. De heer Compeer was van mening dat Wad dinxveen wel een oude vereniging was, maar jong van geest, de groei van het dorp Waddinxveen gaat verder, dit hoopte hij ook voor de voetbalvereniging van die naam, en dan kan worden bereikt, wat vroe ger bereikt is geweest, namelijk het derde klasserschap van de K.N.V.B. Uitslagen: Z.P.S. 1 Gouwe 2, dames, 05 B.Z. P.C. Gouwe 4, heren, 23 A,Z.C. 1 Gouwe 2, heren, Donk Gouwe a, jongens, Donk Gouwe, meisjes, H.Z.C. 1 Gouwe 1, heren, Het vierde zevental werd pioen van hun afdeling in de win tercompetitie, door een overwinning op mede kandidaat B.Z. P.C., welke zij met een 32 nederlaag naar huis stuurde. Heren van het vierde zevental, proficiat! Ook het tweede dames-team kwam met een grote overwinning naar huis. Het eerste team moest in de ste wedstrijd de punten in Hilver sum laten. Ook de jongens en meis jes verloren de eerste competitie wedstrijd, beide moesten in Donk hun meerdere erkennen. Tijdens een vergadering van de Ned. Hervormde Immanuëlkerkge- meente is afscheid genomen van de heer N. Krabbendam, die vanaf de oprichting in 1942 voorzitter is ge weest van de vereniging „Wet en Evangelie”. Zoals bekend, is de ver eniging onlangs een wijkgemeente geworden. Het aanvankelijke plan om de vereniging Wet en Evangelie als gevolg hiervan op te heffen, heeft men inmiddels laten varen. Speciaal ten aanzien van de bezit tingen van de gemeente is het wen selijk dat de vereniging als behe rend orgaan blijft bestaan. Het gehele bestuur van de ver eniging is afgetreden, waarbij de scheidende voorzitter vele woorden van dank in ontvangst mocht ne men. O.m. werd hij toegesproken door de predikant, dr. A. van Haar lem. Namens het bestuur werden hem de nodige tuingereedschappen als afscheidscadeau aangeboden, ter wijl mevrouw Krabbendam een bloemenhulde ten deel viel. In dezelfde ledenvergadering werd een nieuw bestuur gekozen. Het be staat uit de heren E. J. van Beek sr, J. Boere, ir. L. L. Kamminga, P. A. van Oosten en J. T. Voorbach. Deze bestuursleden zullen tevens optre den als ouderling-kerkvoogd. Vanaf het sportcomplex reden de spelers in een autobus voorafgegaan door de muziekvereniging „Voor waarts” naar het gemeentehuis, om daar officieel door het gemeentebe- van de verpleegster zag. Zij bukte zich en raapte de malle teddybeer op met zijn slappe ledematen en starende knoopj esogen. Zij keek omhoog naar het balkon met een boosaardige triomf. Martine raadde, dat er voor iemand iets zwaaide! Impulsief zei zij: „Dat ellendige ding heeft me bijna geraakt.” „Het spijt me,” zei zuster Mawte. „Die kinderen luisteren nergens naar.” Haar blik schoot als de tong van een slang over het meisje tegenover haar, ieder detail in zich opnemend - de elegante snit van het donkergroene linnen pakje met de geel en oranje vlekken, de mooi gemaakte lichtbruine suède schoenen en handtas en die opval lende zilverblonde haarlok tussen het kastanjebruin. Toen zij haar herkende, veranderde haar manier van doen. „Het spijt me echt, dat dit gebeurd is, juffrouw Delamere,” zei zij overdreven. „Wij hebben een leer linge, die gewoon hopeloos is met de kinderen en ik beloof u, dat zij een duchtig standje zal krijgen.” Toen om te laten' merken, dat zij van het laatste nieuws op de hoogte was, voegde zij er met een soort zwaarwichtige verhevenheid aan toe: „Dr. Halcoot zou razend zijn. Hij maakt nu juist de ronde op de af deling.” Zelfs een blos maakte haar niet knapper. Er kwa men rode vlekken op haar wangen en hals. Martine had spijt van haar haastige opmerking, aangezien zij daardoor blijkbaar dit onprettige mens tot een bond genote had gemaakt. Zij keek omhoog naar het balkon. „Dat is de kinderafdeling, veronderstel ik?” „Waarom gaat u niet naar boven om een kijkje te nemen? Als verrassing voor dr. Halcott!” stelde zus ter Mawte op dezelfde verheven toon voor. „Ik hou niet van kinderen,” zei Martine kort. „Trou wens ik geloof niet, dat bezoek welkom is als de dok ter bezig is.” Zuster Mawte’s ogen flikkerden. „Dat moet zuster Gracia beslissen.” Martine maakte een heftige beweging. Zij besloot plotseling: „Ik denk, dat ik toch maar naar boven ga.” Zij vroeg zich af, waarom deze opmerking de zuster blijkbaar zoveel voldoening gaf. Enkele minuten Later wist zij precies waarom. David Halcott was toevallig net klaar toen zij uit de lift stapte met zuster Mawte. Hij besprak enkele gevallen met een jonge interne .arts bij de tafel van de zuster naast de open draaideuren, die naar de chi rurgische afdeling leiden. Toen hij opkeek en Martine in de kleine hall zag, keek hij geërgerd, verlangend en bezorgd, alles tegelijk. Maar Martine lette niet bijzonder op zijn reacties. Zij had het te druk met haar eigen reacties nu zij voor de eerste keer de vrouw zag, die zij graag beschreef als de „kattige, oude hoofdzuster”. Dit was dus zuster Gracia - deze slanke, soepele,

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2