Commissie bestudeerde orde reglement van herleeft Historie straatnaam in nieuwe Postdirecteur Linschoten kwart eeuw Herhaling openingsredame VAN MOURIK Vanavond beslist gemeenteraad over al dan niet handhaven ambtsgebed bij PTT Recreatieplan Sniepweg vanavond in de Raad CAMERA INRUILACTIE FOTO SJAAK NOTEBOOM VERMEY VERMEY Het huwelijk door de eeuwen heen Jaar geëist voor diefstal auto Drogisterij-Parfumerie FRA-VA-KO's Zonnebloempit op 10 juni Benoemingen Agenda Nachtrit van de Gouwe-Rijders Souburghlaan in bungalowpark Geslaagd voor EHBO -examen Minderheid voor afschaffing Weekblad voor Waddinxveen Geen posttreinen Ds. J. Kooien beroepen Ouderavond Prof. Kohnstammschool Uw oude toestel is nu 7.50 -10.00 of 15.00 waard 1 Hedenavond WARENHUIZEN Bioscopen te Gouda Exposities 20 jaar geleden: PRISMA7 Waddinxveens kantoor groeit per jaar tien procent Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 26 mei 1965 1 Vrijdag en zaterdag een creatie verkrijgbaar bij: Passage 143, telefoon 2A~I~I A Tuin- of Campingstoelen inklapbaar (licht gewicht) 2 stuks voor f 25. Winkelgalerij Kon. Wilhelminaplein Winkelgalerij 'Sniep' - leplaan Vragenstelling Geen herrie Rij nlaiidstraat Bij aankoop van f 5,-- een fraai speldje met de beeltenis van Prinses Margriet en haar verloofde. Hobby ’Post’ Ondergedoken VAN 8 MEI t/m 5 JUNI: raadhuis; aan- RUIL UW OUDE TOESTEL NU IN BIJ: Het reglement van orde voor de (ingezonden mededeling) (ingezonden mededeling) onderduiker door. Overigens werd bedraagt Voorts nog vele monsters. houden in één der ruimten vanjhet postkantoor. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Juwelier Horloger Kerkweg 207 - Tel. 2495 Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 bg.g. 2184 dienst van de PTT ontslagen. Na de oorlog was er voor de heer Linschoten volledig rechtsherstel en vatte hij zijn werk bij het Bode- graafse postkantoor weer op. Onder tussen had hij de nodige studie ver richt om diverse Post-diploma’s te behalen. Op 10 januari 1955 werd hij over geplaatst naar Leiden in de rang van hoofdemployé eerste klasse. Daar vervulde de heer Linschoten diverse chef-functies, voordat hij op 1 juli 1962 werd beneomd tot direc teur van het Waddinxveense Post en Telegraafkantoor. De dagtocht van de interkerkelij ke therapieclub ,JJe Zonnebloem” naar Rotterdam zal plaats vinden op donderdag 10 juni inplaats van op 1 juni, zoals vorige week abusie velijk in onze krant werd vermeld. herhalen wij onze reclame ter gelegenheid van de OPENING VAN ONZE NIEUWE WINKEL OP HET KON. WILHELMINAPLEIN. bad. De totale oppervlakte van het recreatieplan bedraagt ongeveer 18,5 hectaren. Juwelier Horloger Kerkweg 207 - Tel. 2495 ope ningslied gezongen en er waren ge- o.a. over een 1 robot, die het gemaakte huiswerk machinaal nakeek. Voorts werden er enkele volksliederen gezongen en was er een modeshow van kle ding, vervaardigd door de meisjes tijdens de handwerklessen onder leiding van mevrouw A. van Vliet- G-uchelaar. Onder leiding van de heer J. Akkerhuis gaven de jongens een gymnastiekdemonstratie. De heer P. Zwijnenburg, typist ter gemeentesecretarie is benoemd tot schrijver A bij de gemeente Reeuwijk. De adjunct-commies der bedrijven, de heer H. Voortman is benoemd tot .adjunct-commies A te Wageningen. Vorige week heeft de Chr. Vrou wenvereniging haar laatste bijeen komst van het seizoen gehouden. In haar inleidend woord sprak de pre sidente, mevrouw Van Rhijn-Kooij- man over de bevrijding twintig jaar geleden. Voorts verheugde zij zich over de grote opkomst van de leden. De bekende schrijfster, mevr. C. Ooms-Vink, hield een uitermate boeiende lezing over „Het moderne huwelijk”. Spreekster volgde de ge schiedenis van het huwelijk in de loop der eeuwen en wees op de ont wikkeling van de verhouding man vrouw in de westerse wereld. De dominerende positie van de man is daar geleidelijk vervangen door een gelijkwaardigheid van de huwelijks partners. Op heel veel terreinen staat thans de vrouw naast de man en van de vroegere verhouding: de man in het publieke leven en de vrouw uitsluitend in haar gezin, is in onze tijd niet veel meer over. Heel anders is dit bij de oosterse volken, waar het patriarchale stel sel nog toonaangevend is. Uit eigen aanschouwen in Afrika vertelde mevr. Ooms hoe het leven zich daar afspeelt. Maar ook hoe verschillend de kijk van mannen en vrouwen op mensonwaardige toestanden is en uit de rapporten blijkt, dat een man rechtlijnig, hoekig denkt, terwijl de vrouw meer vanuit haar gevoel voor recht oordeelt. Opheffing van misstanden kan slechts geschieden wanneer man en vrouw gelijkelijk va nuit hoofd en hart en één in de liefde van Christus samenwerken. Woensdag 26 mei: Raadsvergadering, vang 20.00 uur. Nachtrit Gouwe Rijders, start R.K. veren.gebouw Burgem. Trooststraat van 21 tot 22 uur. Donderdag 10 juni: Dagtocht „De Zonnebloem”. Zaterdag 12 juni: Gouwe Rit 1965. de Gouwe Rijders. Woensdag 16 juni: Dagtocht bejaarden. Schouwburg Bioscoop: do. (Hemel vaartsdag) 15, 17, 19 en 21.15 uur „Biceps en Bikini’s” (14 jaar); vr. 20.15 uur, zat. 15, 19 en 21.15 uur zo. 15, 17 en 19 uur „De triomf van Hercules” (14 jaar); zo. 21.15 uur, ma. t/m wo. 14.30 en 20.15 uur „En de hel volgde hem na” (14 jaar). Expositiezaal Passage (boekhandel Veldwijk): Tentoonstelling werken van Waddinxveense amateurs. Te bezichtigen tijdens de normale openingstijden van de winkel. De „Gouwe Rijders” organiseren vanavond een nachtrit, die tussen negen en tien uur zal starten van het R.K. verenigingsgebouw aan de Burgemeester Trooststraat. De lengte van deze rit met vele verrassingen bedraagt tachtig kilo meter. De gemiddelde snelheid van de deelnemers zal niet boven de dertig kilometer per uur mogen komen. Aan deze nachtelijke puzzelrit zijn weer fraaie prijzen verbonden. De hoofdprijs wordt o.a. gevormd door twee kampeerstoelen met ta fel. Voorts zijn er tal van andere fraaie prijzen. Op zaterdag 12 juni organiseren de Gouwe-Rijders de „Gouwe-Rit 1965”. Tegen een 32-jarige constructie- bouwer uit Waddinxveen werd vo rige week vrijdag voor de Rotter damse rechtbank twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waar van drie maanden voorwaardelijk en drie jaar proeftijd, geëist. Verdachte had op 10 maart in Waddinxveen een auto gehuurd. Een dag later verkocht hij de auto voor ongeveer 2000 en ging met de opbrengst de bloemetjes buiten zetten in België en Duitsland, waar heen hij per vliegtuig reisde. De raadsman, mr. Van Nieuwkuik zei in zijn pleidooi, dat de manier waarop verdachte het geld had op gemaakt, tekenend voor hem is. Blijkens het uitgebrachte reclasse- ringsrapport had de verdachte span ningen in het gemoedleven. De rechtbank zal op 3 juni uitspraak doen. B. en W. stellen de raad voor de dwars door het in aanleg zijnde bungalowpark lopende weg de naam „Souburghlaan” te geven. Blijkens de geschiedschrijvers moet vroeger op deze gronden het huis ’Souburgh’ hebben gestaan. Aanvankelijk waren in 1960 voor dit gebied door de raad de straat namen: Graaf Janlaan, Graaf Adolf- laan, Graaf Hendriklaan, Graaf Lo- dewijklaan en Gravin Marialaan vastgesteld. Aangezien het uitbrei dingsplan sedertdien is gewijzigd, kan nu in feite met één naam wor den volstaan. Voorts willen B. en W. de naam Diederik van Schagen weer tot le ven brengen door de zuidelijke uit loper van de Souburghlaan de naam Diederik van Schagenplantsoen te geven. Diederik van Schagen werd in 1613 heer van St. Huijbertsgeregt en Noord-Waddinxveen. St. Huij bertsgeregt was de naam van de „heerlijkheid” op een gedeelte van de grond, waarop nu het bungalow park gaat komen. Daarom willen B. en W. de andere uitloper van de Souburghlaan de naam St. Huij bertsgeregt geven. De nu nog doodlopende straat tussen de Oranjelaan en het villa- wijkje zal nu ook een naam moeten krijgen. Tot dusverre zijn de daar staande huizen in de nummering gemeenteraad van Waddinxveen zal hedenavond tijdens de te houden raadsvergadering aan de orde komen. Het reeds uit 1919 daterende reglement van orde behoefde enige vernieu wing. Een commissie ad hoe, bestaande uit de raadsleden W. C. Slob (voor zitter), T. Ververs, J. P. van Oosten en H. Huizer heeft zich uitvoerig bezig gehouden met een voorstel van B. en W. ten aanzien van dit regle ment. Een discussiepunt vanavond zal ongetwijfeld worden het al dan niet afschaffen van het ambtsgebed aan het einde van de raadsvergaderingen. af te schaffen, wordt gehandhaafd. B. en W. zeggen, dat het er zeker niet in de eerste plaats gaat om het motief, dat er vergaderingen zijn, die in minder prettige sfeer verlo pen. Er is tegenwoordig een alge mene tendens merkbaar om het uit spreken van gebeden te beperken, om op deze wijze aan de (formulier) gebeden, die wel gehandhaafd blij ven, mer inhoud en kleur te geven. Het slotgebed is min of meer een herhaling van het aanvangsgebed, aldus B. en W. Eén en ander geeft aanleiding tot een zekere vervlak king en kan de waarde van het ge bed doen verminderen op een mo ment, dat het tot een climax zou moeten leiden. Ten aanzien van de spreekbeurten en tijd stelt het nieuwe reglement van orde, dat geen lid van de raad meer dan tweemaal het woord voert over eenzelfde aangelegenheid, be houdens toestemming van de voor zitter en beroep op de vergadering. In het voorstel van B. en W. wordt het stellen van vragen door raads leden geheel schriftelijk geregeld, waardoor dus de rondvraag aan het einde van de raadsvergaderingen zou komen te vervallen. De commissie meent, dat welis waar de rondvraag dikwijls aanlei ding is tot het stellen van vragen, die ook achterwege hadden kunnen blijven, maar dat anderzijds in som mige gevallen aan de raad belang rijke en interessante mededelingen kunnen worden verstrekt. De com missie pleit dan ook voor een zo mogelijk mondelinge beantwoording van schriftelijk binnen gekomen vragen, tenzij dit op praktische be zwaren stuit. De zeven deelnemers aan het vo rige week vrijdag gehouden examen voor het EHBO-diploma wisten al len met succes het examen te door staan. Het examen werd afgenomen door de artsen C. A. van Leeuwen uit Gouda en P. v. d. Linde te Wad dinxveen. De geslaagden waren: mevrouw J. Lamens-Oudijk, mevr. H. G. Zijderhand-Regters, mevr. B. Hoogendoorn-Verkade, mejuffr. G. Looijen, mej. M. Blonk, mej.A. Hof man en mej. L. van Houwelingen. B. en W. spraken in hun voorstel alleen van een ambtsgebed terstond na de opening van de vergadering en lieten het slotgebed buiten be schouwing. De tekst van het ambts gebed bij de opening luidt: „Almachtige God, wil ons wijsheid, rechtvaardigheid en een diep besef van onze afhankelijkheid van U schenken bij onze beraadslagingen. Doe deze strekken ter bevordering van de ware belangen van onze ge meente. Wij bidden U dat in de naam van Jezus Christus, aan wie gegeven is alle macht in hemel en op aarde. Amen.” Blijkens het door de commissie uitgebrachte rapport wilde een min derheid van deze commissie afschaf fing van het ambtsgebed. Deze min derheid wordt gevormd door de heer T. Ververs, die geruime tijd geleden tijdens een vergadering dit voorstel deed, omadt toen naar zijn mening de sfeer in de vergaderingen niet altijd in overeenstemming was met het ambtsgebed voor en na de ver gaderingen, waardoor dit gebed alle inhoud verloor. De overige leden van de commis sie waren echter van mening, dat het gebed zowel aan het begin als het einde van de vergaderingen moet worden gehandhaafd. De com missie stelt, dat een ieder zich dient te beheersen en dat er geen herrie gemaakt behoort te worden. Afschaffing van het ambtsgebed wordt door de meerderheid een ver arming genoemd. Deze meerder heid stelt dan ook voor, om het reglement van orde alsnog aan te vullen met een slotgebed, van de zelfde tekst, zoals dat ook op het ogenblik wordt gebruikt. Naar aanleiding van deze sugges tie schrijven B. en W. de raad weer7 dat zij weliswaar niet kunnen mee gaan met de minderheid van de commissie tot volledige afschaffing van het ambtsgebed, maar dat het voorstel van B. en W. om het gebed aan het einde van de vergadering Vrijdag 1 juni 1945: In de gehouden vergadering van de buurtvereniging „Dorpsstraat” werd besloten zich niet aan te sluiten bij het C.O.C. Enkele leden van het oude bestuur bedankten, waarvoor anderen werden ge kozen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, waren er in de oorlogsjaren veel melkbussen in omloop bij particulieren. Deze bussen werden gebruikt voor het bewaren van tarwe, olie, e.a. Nu van overheids wege de veehouders bevolen wordt al de melk af te leve ren aan de fabriek, teneinde de melkdistributie goed te la ten functioneren, zou het in het algemeen belang goed zijn, wanneer die particulie ren, die in het bezit zijn van melkbussen, deze ten spoedig ste inleveren bij den P.B.H., Piasweg 8, dan kunnen ver scherpte maatregelen uitblij ven. (Ingezonden mededeling) van de Oranjelaan opgenomen. B. en W. stellen voor deze straat Oranjestraat te gaan noemen. Voorts moet de thans nog naam loze straat tussen Jan Dorrekens- kade en verlengde Stationsstraat een naam krijgen. Waarschijnlijk zal deze straat in de toekomst nog worden doorgetrokken naar de Kerkweg. B. ën W. stellen voor deze straat de naam Rijnlandstraat te geven. In de nabijheid loopt reeds een Schielandstraat van de Jan Dor- rekenskade naar het bedrijf van Kempkes. Aanleiding voor deze laatste naamgeving was, dat deze straat lopende vanaf de scheiding tussen Schieland en Rijnland, tevens de eerste ontsluiting vormde van Schieland. De komende nacht en de nacht van donderdag op vrijdag zullen er geen nachtposttreinen rijden. Wel worden er in de vroege ochtend uren van vrijdag extra vervoers- maatregelen genomen, zodat de op woensdag verzonden post toch nog vrijdag de bestemming kan berei ken. j dam voor de reis naar Berlijn. Zijn I I toenmalige superieur kocht een 0 spoorkaartje naar Amsterdam en I bracht hem zelf naar het station. Wat die superieur niet wist was dat de heer Linschoten zelf al eerder een kaartje met bestemming Arm hem had gekocht. Zo zag hij hem wel op de trein richting Utrecht stappen en kon, toen boze autori teiten opbelden dat Linschoten niet i was gearriveerd, zeggen dat hij hem zelf op de trein naar Utrecht had gezet. De rest van de oorlogs jaren bracht de heer Linschoten als j i was verzorgd. Er werd een i Imigöucil gCXUJIXCll CU Rijkscommissaris oneervol uit de slaagde voordrachten, rlmnof TrOv-> rln LJrPrP 1 nl n rrnn - Het bevalt de heer Linschoten hier best. De grote hobby van deze man, vader van twee meisjes en een jongen, is „de post” en dat komt onder andere tot uitdrukking in zijn na-oorlogse postzegelverzameling. De andere kant van de hobby is de post in Waddinxveen zo goed mo gelijk te laten verlopen, zoveel mo gelijk dienstverlening en meegroei en met de ontwikkeling van de ge meente. „Het verkeer is hier in stijgende lijn”, vertelt de heer Linschoten. „Gemiddeld is de jaarlijkse toename tien procent. De geldelijke omzet van dit postkantoor beloopt tiental len -miljoenen guldens per jaar.” Ongetwijfeld zal dit alles de ko mende jaren nog verder groeien is de mening van de directeur, die nu 21 medewerkers ter beschikking heeft om het Waddinxveense post verkeer te behandelen. Dinsdag 1 juni a.s. is het feest in huize Linschoten. In de woning bo ven het postkantoor is iedereen,'die de jubilerende directeur wil geluk wensen, van harte welkom. Gédu- Vanavond zal de raad zich uit spreken over het principe-plan voor de aanleg van een zwembad en sportterreinen op de strook grond langs de zuidzijde van de Sniepweg. B. en W. schrijven de raad in hun voorstel, dat voor een duidelijke af ronding van het stedebouwkundige patroon van Waddinxveen het aan beveling verdient met name langs de thans geheel open liggende zuid- westzijde van de bebouwing een brede groengordel aan te leggen. Bovendien noopt de groei van de plaatselijke bevolking tot maatrege len ter opheffing van het relatief steeds groter wordende tekort aan accommodatie voor diverse takken van sport. Aan het Instituut voor Stad en Landschap van Zuid-Holland is op dracht gegeven tot het maken van een uitbreidingsplan voor dit ge bied Het ontwerpplan heeft vanaf 20 april gedurende vier weken voor een ieder ter inzage gelegen. Gedu rende deze termijn heeft geen der belanghebbenden gebruik gemaakt van het recht bezwaren tegen dit plan in te dienen. Het ontwerpplan biedt mogelijk- rende de avonduren wordt er l een héden voor de aanleg van sportvel- gëzellige personeelsbijeenkomst ge- den, een openluchtzwembad, terwijl eri bovendien plaats is voor een ovèrdekte sporthal met instruktie- Een kwart eeuw bij de P.T.T., tweemaal ontslagen en toch direc teur van een postkantoor. Dat is in enkele woorden de loopbaan van de heer D. Linschoten, directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Waddinxveen, die dinsdag a.s. zijn zilveren jubileum in dienst van „Tante Pos” herdenkt. Het was in het begin van de tweede wereldoorlog, toen hij z’ijn baantje bij een bank in Bodegraven vaarwel zegde en op 1 juni 1940 in dienst trad bij het Bodegraafse post kantoor als ’lokale kracht’. Het was overigens een korte vreugde, want na drie weken stond de heer Lin schoten alweer op straat, weliswaar met twee maanden salaris, maar de Duitse bezettingsautoriteiten had den bepaald, dat alle na 15 mei aangenomen krachten weer moesten worden ontslagen. Op de bank w.as zijn plaats nog open, maar na enkele weken kreeg hij weer een seintje van het post kantoor, dat hij toch kon komen. De vaste aanstelling na twee jaar bleef uit, omdat er bij de hogere post- autoriteiten uit die oorlogsperiode „twijfel bestond of de heer Linscho- ten wel voldoende begrip kon op brengen voor de „nieuwe tijd”. Wat Later in die oorlogsperiode behoorde de heer Linschoten bij die grote groep van PTT-ambtenaren, die op last van de Duitse bezetter naar Duitsland moesten om bij de Duitse Rijkspost de plaatsen te gaan innemen van de mannen, die in het Duitse leger dienden. In augustus 1944 moest de heer Linschoten zich melden in Amster- De Centrale Kerkeraad der Her vormde Kerk te Waddinxveen heeft voor de vervulling van de derde predikantsplaats thans een beroep uitgebracht op ds. J. Kooien te Reeuwijk. Op Ds. Kooien was reeds eerder een toezegging van beroep gedaan. In het Geref. Verenigingsgebouw is vorige week een ouderavond ge- i houden van de Prof. Kohnstamm- I school, die geheel door de leerlingen hij wel in opdracht van de Duitse RIVOLI

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3