voor naar verzekeren is een Mogelijk door batig saldo van St. Nicolaas winkelactie vertrouwens kwestie Bejaardenrit dit jaar Noordholland Bouwrijpmaken plan Groenswaard gemeenteraad principekwestie F ies leidingwater weer aanleiding tot kritiek RAIFFEISENBANK RAADSLEDEN OP REIS Bouwactie Herv. Collecte voor militaire fondsen Brandweer kwam Koninklijke dank op negende plaats Kerk start goed Onafhankelijk nieuwsblad voor Waddinxveen en omstreken Dividend van 22% bij Nederhorst Opening complex BB-Zuid-Holland Gelukwensen voor postdirecteur Tentoonstelling amateurs sluit vrijdag Principekwestie Reglement van orde jnridisch niet waterdicht T)jobi{lette Voor f 369 een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN J Vervolg op pagina 3 Stemmen staakten i - - Kilometers lange stoet Beleid Beleefdheid Onverklaarbaar „laef zijn“ Bechte weg Opschorten ■F llr Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 3 JUNI 1965 21e JAARGANG - Nr. 1038 (verschijnt elke donderdag) SS om (Ingezonden mededeling) >1 Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur van. we En Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan 57, telef. (01828) 2046 Kantooruren: dagelijks van 9 - 12.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdagavond van 7-9 uur. AANGESLOTEN BIJ DECOÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFE1SEN-BANKTE UTRECHT Een voorstel van de heer Van Schaik tot stemmen vond bijval. Er werden veertien stemmen uitge bracht (de heer W. C. Slob, CHU, was niet aanwezig), waarvan pre cies de helft tegen was. De stem men ’staakten’ dus en verdere be handeling werd verschoven naar de volgende raadsvergadering. De te genstemmers waren: de heren P. Noordam (AR), Mulder (SGP), H. Huizer (Herv. Kiesver.), J. P. van Oosten (KVP), mr. H. Th. v. Schaik (KVP), P. Lips (PvdA) en A. H. van Gent (PvdA). de Staten,” deed de voorzitter nog een laatste poging. „Toen die goed keuring werd gegeven, moet er toch wel zijn begrepen, dat er in de toekomst op die grond zou worden gebouwd?” De voorzitter zei te ge loven, dat de rechte weg wordt be wandeld, indien de gemeente ge woon door gaat. Hij had overigens geen uitdrukkelijk bezwaar tegen „het lieve zinnetje”, maar zag het ep toch liever niet bij staan. Bij de j.l. zaterdagmiddag in de Zoetermeerse Driemansp older ge houden provinciale brandweerwed- strijden tweede klasse, waaraan door 25 groepen werd deelgenomen kwam het Waddinxveense team op baan één op de negende plaats. Het brandweerfestijn werd met een ge zamenlijk diner besloten. De bouwactie voor de bouw van de Ned. Hervormde Westerkerk in Groenswaard is goed gestart. Door een bijdrage uit de wijkgemeente- oost ter grootte van bijna 2900 gul den en een bedrag van 2500 gulden uit de Oranjewijk alsmede door in dividuele bijdragen, kwam de stand op 11.500,—. Postgiro 47062 ten name van Drukkery Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te W addinxveen. Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Ruim honderd auto’s zullen op woensdag 16 juni meer dan driehonderd Waddinxveense bejaarden naar Noord-Holand brengen, waar Monniken dam, Marken en Volendam dit jaar de reisdoelen zijn voor de traditionele bejaardenrit, georganiseerd door de plaatselijke middenstand, in samen werking met automobilisten, die zich die dag voor het transport beschik baar stellen. Van Waddinxveen gaat de reis eerst naar Hillegom, waar een kof fiepauze wordt gehouden. Het vol gende doel is het Velsener Recrea tieoord bij Velsen. Vervolgens gaat de karavaan doop de Velsertunnel naar de andere zijde van het Noord- zeekanaal om dan door het fraaie Noordhollandse landschap naar Monnikendam te rijden. Hier liggen twee passagiersboten gereed, die de bejaarden naar het eiland Marken brengen, waar even voet aan wal kan worden gezet. Van Marken gaat de vaartocht naar het vissersplaats je Volendam waar de middag- en theepauze wordt gehouden. Ondertussen zijn ook de auto’s van Monnikendam naar Volendam gereden om het gezelschap in de loop van de middag via de grote brug bij Schellingwoude en langs Schiphol naar Avifauna te brengen. In Avifauna wordt in de gezellige bovenzaal het slotdiner gehouden, waarna de stoet huiswaarts keert. De jaarlijkse bejaardenrit kan ook ditmaal weer worden gefinancierd uit het batig saldo van de St. Nico- laas winkelactie, die vorig jaar no vember en december doop de geza menlijke Waddinxveense midden stand werd gehouden. Hoewel de toenemende verkeers drukte op onze vaderlandse wegen het houden van een tocht met ruim honderd auto’s de organisatoren heel wat zorgen geeft, moest men er om financiële redenen nog van afzien om voor dit doel comforta bele autobussen te huren. Het hier voor benodigde bedrag van enkele duizenden guldens was net niet be schikbaar. Teneinde de verkeers problemen wel tot een minimum te beperken zal de stoet in twee of drie afzonderlijke colonnes worden opgesplitst. De organisatoren, die ieder jaar afhankelijk zijn van de vrijwillige medewerking van de plaatselijke automobilisten, hebben nog nimmer tevergeefs een beroep behoeven te doen. Ook dit j aar rekent men weer op de spontane medewerking van vele autobezitters, die zich voor deelname kunnen opgeven bij de heren Van Ringelenstein, leplaan 71 tel. 2833 en T. Ververs, Kon. Wil- helminaplein 14, tel. 3083. Tijdens de op woensdag 16 juni a.s. te houden algemene vergade ring van aandeelhouders van de N.V. Verenigde Bedrijven Neder horst zal het bestuur voorstellen over 1964 een dividend uit te keren van 22*/«. Voorts ligt het in de be doeling in de loop van deze maand voor 1,5 miljoen aan gewone aan delen uit te geven tegen een koers van 280 procent, met een recht van voorkeur voor houders van gewone aandelen. De vorige week in Waddinxveen gehouden collecte voor de Militaire Fondsen heeft een resultaat opge leverd van 475, Aan de Goejanverwelledijk 10 te Gouda zal dinsdag 15 juni a.s. het BB-complex van de Kring Zuid- Holland officieel in gebruik worden genomen. De symbolische over dracht van het complex aan de Kringraad zal kort te voren plaats vinden op het Goudse stadhuis. Dinsdag jl. vierde de heer D. Kin schoten, directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Waddinxveen zijn 25-jarig dienst jubileum bij de Posterijen. In de ochtenduren kwa men burgemeester C. A. van der Hooft en gemeente-secretaris H. Jenné de jubilaris gelukwensen en overhandigden hem een ets van Waddinxveen. Namens de PTT kwam dinsdag middag de directeur van het dis trict, de heer Bom de gelukwensen aanbieden, waarbij hij de heer Kin schoten de speld voor 25 jaren trou we dienst, alsmede een geschenk onder couvert overhandigde. Vrij wel alle directeuren van de andere postkantoren in het district waren naar Waddinxveen gekomen hun collega te feliciteren. In de loop van de dag kwamen ook vele Waddinxveners de post directeur en zijn echtgenote felici teren. ’s Avonds vierde het echtpaar Kinschoten het jubileum met het gezamenlijk personeel. De expositie van Waddinxveense amateurs, die onder auspiciën van de Kunststichting Waddinxveen de afgelopen weken in het expositie- zaaltje Passage bij boekhandel Veld wijk werd gehouden, is morgen voor het laatst voor het publiek geopend. Deze interessante expositie, die een verrassende hoeveelheid plaat selijk talent aan het licht bracht, heeft bijzonder veel belangstelling getrokken. Van Alblasserdam gaan de raadsleden, die vergezeld zul len zijn van hun dames, naar Rotterdam, waar zij een uit eenzetting zullen krijgen over de bouw van de metro en de vorderingen bij dit werk, ter wijl tevens een bezoek aan de metro-werken zal worden ge bracht. Het traditionele „uit stapje” (voor eigen rekening) zal worden besloten met een gezamenlijk diner in het Vlaardingse Delta-hotel. Hoewel de agenda van de vorige week gehouden raadsvergadering kort was, zijn er breedvoerige discussies geweest. Met name werd er lang ge sproken over een voorstel van B. en W. een krediet van bijna negen mil joen gulden te voteren voor het bouwrijp maken van „Groenswaard”. Sommige raadsleden wilden nog niet vooruitlopen op de - nog niet afge komen - uitspraak van de Kroon, bij wie Waddinxveen na een afwijzende beschikking over een gedeelte van dit plan van Gedeputeerde Staten in beroep is gegaan. Het niet al te heldere Waddinxveense leidingwater, dat ook in vorige raadsvergaderingen al ter sprake is geweest, vormde een punt van uitvoe rige bespreking. Een voorstel tot vaststelling van een reglement van orde voor omdat er enkele juridische foutjes De leden van de Waddinx veense gemeenteraad gaan op 23 juni a.s. een bezoek bren gen aan Alblasserdam en Rot terdam. In Alblasserdam staan o.a. op het programma de be zichtiging van het nieuwe ge meentehuis aldaar en het dorpshuis. Wie zich verzekert wil zich in de eerste plaats verzekeren van een goed advies. Hij vraagt om des- kundige voorlichting, om raad in alle jgi/' assurantiedetails. Geef uw verzekerings-vertrouwen f/L aan onze bank. Vraag onze specia- f L listen wat voor uw geval de juiste oplossing is. Assurantie is een vak. J Wij verstaan dat vak èn wij voelen ons verantwoordelijk voor uw finan ciële zekerheid, voor uw veilige toekomst en voor die van uw gezin. de gemeenteraadsvergaderingen werd door B. en W. teruggenomen, in waren geslopen. een besluit tot het verlenen van een krediet voor het nog niet goedge keurde gedeelte van „Groenswaard- Noord” op te schorten, tot de goed keuring van de Kroon afkomt.” De voorzitter, burgemeester C. A, van der Hooft, antwoordde hierop, dat er juist een circulaire van Ge deputeerde Staten was binnengeko- komen, waarin werd gewaarschuwd tegen het maken van deelplannen. Overigens had deze circulaire geei. invloed gehad op het door B. en W. gevolgde beleid. De voorzitter ver telde, dat na de afwijzing van het plan „Groens waard-Noord” door Gedeputeerde Staten, Waddinxveen bij de Kroon in beroep is gegaan. „Wij hebben er bij G.S. toen op aangedrongen haast te maken met haar advies aan de Minister, omdat anders ons rationeel woningbouw- plan gevaar zou lopen,” aldus de heer Van der Hooft. Hij zei, dat dit - afwijzende - advies onbegrijpelijk laat bij de Minister was ingediend. „Wanneer de goedkeuring van de Kroon op z’n vroegst in oktober af komt, is door het onnodig vertraag de afwijzende advies van Gedepu teerde Staten anderhalf jaar verlo ren gegaan,” aldus de voorzitter. De heer P. Lips (PvdA) kon het geen de burgemeester had gezegd wel onderschrijven, want ook hij zag de noodzaak onder ogen. „Maar,” aldus de heer Lips, „beleid moet een kwestie van beleefdheid zijn. En wanneer G.S. in een circu laire richtlijnen geven, behoeven die nog niet precies Waddinxveen te dekken.” Ook hij was van me ning, dat aan het raadsbesluit de „Gedeputeerde Staten hadden de onbeleefdheid ons een jaar in het ongewisse te laten,” pareerde de opschortende clausule „mits goed keuring van de Kroon” moest wor den verbonden. „Op die manier la ten we de hogere colleges in hun waarde,” voegde hij er aan toe. burgemeester. Hij vond het onver klaarbaar, dat een advies, dat eens luidend was aan de eerdere beslis sing aan de gemeente, een jaar lang op een bureau was blijven liggen, ondanks de door de gemeente uit geoefende aandrang. Bovendien was de voorzitter over tuigd van de goedkeuring door de Kroon. „Als de raad had gedacht geen gelijk te krijgen, zouden nooit in beroep zijn gegaan.” vervolgens: „We dienen hiermee het volk. Dan is het niet erg een (fi guurlijke) draai om de oren te krij gen (van de Kroon of van Gedepu teerde Staten).” De heer Lips bleef van mening, dat de gemeente als lager college het hoger gezag dient te respecteren. Het was voor hem alleen maar een kwestie van prin cipe. De heer Van Schaik was het voor 99 «/o eens met hetgeen de voorzitter had gezegd. Maar ook hij vond, dat de gemeente haar respect moest laten blijken door de toevoe ging van „een lief zinnetje” (de op schortende clausule). „Indertijd heeft de Kroon het bij ons beroep van .anderhalf jaar ge leden ook goed gevonden dat we grond kochten om te bouwen, on danks de afwijzing van Gedeputeer- Hare Majesteit Koningin Juliana heeft mij verzocht alle inwoners hartelijk te dan ken voor de feestelijke ont vangst bij Haar bezoek aan onze gemeente op 25 mei j.l. en voor het prachtige cadeau. Gaarne sluit ik mij bij deze dank aan. Het heeft mij verheugd dat zovelen hebben gevlagd het geen ons dorp niet alleen een feestelijke aanblik gaf, maar meer nog van trouw getuigt aan ons Oranjehuis. Daarvoor ook hartelijk dank! De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. Er kwam een principekwestie aan de orde, toen het er om ging een krediet van 8.935.075,ter be schikking te stellen voor het bouw rijpmaken van het uitbreidingsplan „Groenswaard”. De rapporteur voor de financiële commissie, de heer A. H. van Gent (PvdA), zei verheugd te zijn over de gegeven specificatie van de totaalopzet, waardoor het mogelijk zal zijn de grondprijs in „Groenswaard” voorlopig goed voor ogen te hebben. „Het is duidelijk,” zei de heer Van Gent (die hilariteit had verwekt met zijn gekscherende opmerking, dat één van de heren van de financiële commissie het ge vraagde krediet 75,te hoog vond), „dat de grondprijs in „Groenswaard” aanmerkelijk hoger zal zijn, dan in Putte-Noord.” De financiële commissie noemde het over dit voorstel te nemen besluit overigens een ’besluit in de ruimte’, omdat goedkeuring van de Kroon omtrent het plan „Groenswaard- Noord” nog niet is verkregen. Scherper werd het gezegd door mr. H. Th. van Schaik (KVP), die als woordvoerder namens de bouw commissie optrad. „Wij zien de tech nische noodzaak van dit krediet in. Maar wij hebben bezwaar tegen het vooruitlopen op een beslissing van de Kroon. Wij adviseren derhalve (Ingezonden mededeling) ■- 'j Deze foto geeft een indruk, hoe het over enkele jaren in Groens waard te bouwen Reaktiveringscentrum voor ernstig lichamelijk gehandicapten er uit kan gaan zien. Door de speciale vorm biedt het centrum nog tal van uitbreidingsmogelijkheden. Zoals wij enkele weken geleden berichtten, werd in Waddinxveen opgericht de Stichting Voorzieningscentrum voor Lichamelijke Gehandicapten onder voorzitterschap van burgemeester Van der Hooft, die de bouw van dit naar schatting vijf miljoen gulden kostende streekcentrum zal voorbereiden. ■fi J K

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1