Waddinxveense sportweek twintigste maal voor weer tot kritiek en voor Vies leidingwater aanleiding jubileumviering met kermis verlengde stationstraat Schoolreisje en -kamp leerlingen PRISMA in CAMERA INRUILACTIE Streekcomité ’In de Rechte Straat’ BUItGERLIJKB STAND OF KERKEN NODIGEN FOTO SJAAK NOTEBOOM Vakantieregeling: FRA-VA-KO's Weekblad voor Waddinxveen 20 jaar geleden: Bejaardenmiddag Geslaagden van nijverheidssschool Zes Waddinxveners ontvingen jl. maandagavond tijdens een bijeen komst in de kantine van de Alge mene Technische School aan de Graaf Florisweg te Gouda het ge tuigschrift van de avondnijverheids- school. Voor getuigschrift A, 3-ja- rig slaagden J. C. M. v. d. Wolff en T. A. Sol (timmeren); J. N. Nieuw- erf (meubelmaken)W. A. van de Starre (elektrotechniek); L. B. M. Bresser (elektrotechniek) en A. W. Mul voor getuigschrift B, 5-jarig, (elektrotechniek) Agenda Bioscopen Gouda W. van Wijnen ten grave gedragen Gemeenteraadsvergadering Uw oude toestel is nu 7.50 -10.00 of 15.00 waard Bioscopen te Gouda Exposities Pagina Weekblad voor Waddinxveen - 3 juni 1965 5 1 Verlovings- en Huwelijksgeschenken Passage 143, telefoon 2477 WARENHUIZEN vervolg pagina 1 Straatnamen Grond als ruilobject Afgesloten Sniepweg Muziekcouconr Kermis Tot en met zaterdag Bosavonturen „Water is vies“ Organische stoffen 5? j 1 en RUIL UW OUDE TOESTEL NU IN BIJ: 1 r 1965 Slagers: van 7 t/m 19 juni, Loch- mans, Kerkweg; van 21 juni t/m 3 juli, De Rooy, Dorpsstraat. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING ‘T ‘t e e r t Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b g.g. 2184 Vrijdag 8 juni: „Verschillende onzer plaatsgenoten, tewerk- gestelden in Duitschland en ook krijgsgevangenen keerden de laatste dagen naar hun haardstede terug. Een aardige attentie was de vlaggenhulde der buurtbewoners. Wij maken onze lezers er op attent, dat het bekende Wad- dinxveensche Mannenkoor „Onvermoeid Vooruit”, dir. J. C. Mastenbroek, zijn repeti ties weder heeft hervat. Re petitie ieder donderdagavond van 8 tot 10 uur in het Cen trum. Vele duizenden zullen op een of ander wijze bij de sportweek 1965 worden betrokken. Voetbalwedstrij den van plaatselijke clubs en van elftallen van de bedrijven, school- voetbal, zwemwedstrijden, waaron der de nationale kilometerwedstrijd in de Gouwe, wielerwedstrijden in de bomenwijk, de grote wandel- mars en andere sportieve evene menten staan die week weer op het programma. Op dinsdag 8 juni a.s. om 2.30 uur zal in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat weer een bejaardenmiddag worden ge houden. Van de 584 leerlingen die de avond cursus begonnen, zetten er 135 de studie voort en beëindigden 449 de lessen. Dinsdag 8 juni: Bejaardenmiddag in het R.K. Ver enigingsgebouw Burg. Trooststraat; aanvang 14.30 uur. Donderdag 10 juni: Dagtocht „De Zonnebloem”. Zaterdag 12 juni: Gouwe Rit 1965. de Gouwe Rijders. Dinsdag 15 juni: Avondvierdaagse, Gouda W’veen. Woensdag 16 juni: Dagtocht bejaarden. Bijbellezing in Geref. Verenigings gebouw; aanvang 20.00 uur. Avondvierdaagse, Gouda-Haastrecht Donderdag 17 juni: Avondvierdaagse Gouda-Moordrecht Vrijdag 18 juni: Avondvierdaagse Gouda, feestelijke intocht. Donderdag 24 juni: Gemeenteraadsvergadering, Raad huis; aanvang 20.00 uur. Vrijdag 25 juni: Begin Sportweek 1965 (t/m 3 juli). Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur ,De witte vrouw van kasteel Borski’ (18 jr); vr. 20.15 uur, zat. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur, ma. 15 en 17 uur, di. en wo. 14.30 u: ’’Old Shatterhand” (14 jr); ma. 19 en 21.15 uur; di. en wo. 20.15 uur: „Altijd op zaterdag” (18 jaar). Expositiezaal Bassage (boekhandel Veldwijk): Tentoonstelling werken van Waddinxveense amateurs. Te bezichtigen tijdens de normale openingstijden van de winkel, tot en met vrijdag 4 juni. Museum Catharina Gasthuis Gouda: Expositie van leden van het kunst centrum „Burgvliet”, t/m 27 juni. leerlingen; de later vertrekkende helft moest hen dan opsporen. Het eindpunt was de Notarisbank, van waaruit men een prachtig panorama had op de Geldersche Vallei. Jam mer was het dat het begon te rege nen, waardoor men zo gauw moge lijk het Pannekoekenhuis moest op zoeken, om daar het meegenomen lunchpakket te nuttigen. Na een paar uur was het droog. Woensdagochtend werd het dorp Lunteren bezocht om wat souvenirs voor moeder te kopen, en na het eten moesten de koffers weep wor den gepakt en in de bus worden ge laden. Om ongeveer 4 uur werd on der gejuich de jeugherberg weer verlaten. Om kwart over vijf werd Waddinxveen weer bereikt en op gewekt en gebruind werden de kin deren opgewacht door hun ouders, die bij de scholen stonden te wach ten. Een voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Recreatieplan Sniepweg” werd door de raad zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De voorzitter zei rekening te zullen houden met een opmerking van de bouwcom missie, of het niet wenselijk zou zijn te denken aan meer dan één uitgang in het project. De raad ver leende voorts een krediet van 452,70 voor de aanschaf van bui tenmateriaal voor de Chr. Nat. kleu terschool „Hummeltje”. Met de door B. en W. voorgestel de straatnamen in het in aanleg zijnde bungalowpark kon de raad zich akkoord verklaren. Alleen de heer P. H. Kroes (VVD) zei een hekel te hebben aan allerlei kleine straatjes met een eigen naam. „Die kun je later toch nooit meer terug vinden,” was zijn mening. Het ant woord van de voorzitter hierop luidde, dat wanneer de historie tot leven wil worden gebracht, er niet met een enkele naam kan worden volstaan. Bij het raadsbesluit werd aangetekend, dat de heer Kroes zich tegen verklaarde. De heer H. Huizer was tegen het voorstel grond te kopen in de Zuid- plaspolder voor een bedrag van 125.000,(inclusief overdrachts kosten). Hoewel deze gronden niet in een uitbreidingsplan in onderde len zijn gelegen, meenden B. en W., dat deze percelen weiland zeer goed zouden kunnen worden gebruikt als ruilobject bij de realisering van aankopen van gronden, die moeten worden gebruikt voor de verbre ding van de Tweede Bloksweg en/ of voor het recreatieplan Sniepweg. De rest van de raad kon zich met de gedachten van B. en W. vereni gen. Mochten deze gronden niet als ruilobject kunnen dienen, dan kan er altijd nog een ’wilde’ speelweide voor de jeugd van worden gemaakt. Eventueel financieel verlies zou dan ten laste van het fonds Stadsuitleg kunnen worden gebracht. Bij de rondvraag ging de voor zitter eerst in op een enkele weken geleden door de heer J. H. Mol (VVD) ingediende vraag over de graafwerkzaamheden van de Gas unie aan de Sniepweg. Deze weg is veel langer dan de geplande ene dag afgesloten geweest en hii vroeg zich af, hoe dat straks moet gaan, wanneer de buis onder de Kerkweg door moet worden gelegd. De heer Mol had ook zijn ont stemming laten blijken over de wijze, waarop de werkzaamheden bij de Sniepweg waren uitgevoerd en hij kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat een en ander on zorgvuldig was voorbereid. Even min was hij tevreden over de ver- keersaanduidingen in verband met deze werkzaamheden. Ook wilde de bereidingen voor de sportweek in volle gang zijn komt uit Bodegra ven het bericht, dat daar de sport week, die tien jaren achtereen werd gehouden, niet meer voor de elfde maal kan worden gehouden als ge volg van gebrek aan belangstelling bij de plaatselijke verenigingen. Wel zullen waarschijnlijk enkele sportieve evenementen plaats vin den, die door de clubs individueel worden georganiseerd. Aan de jubileumviering in augus tus zal ook nog een landelijk mu ziekconcours worden verbonden, dat zal worden georganiseerd door de plaatselijke muziekverenigingen. Vanzelfsprekend zullen deze ver enigingen ook tijdens de sportweek weer hun medewerking verlenen. De activiteiten tijdens de sport week spelen zich af op de sportter reinen aan de Kanaaldijk, in de Oranje wijk, in het zwembad aan de Kanaaldijk, in de Gouwe, terwijl het parcours van de wielerwedstrijd zal lopen over: Sniepweg, Vijver- laan, leplaan en Esdoornlaan. De wedstrijden van het bedrijfs voetbal worden tijdens de sport week gespeeld op de sportterreinen in de Oranjewijk. Terwijl in Waddinxveen de voor- Een griezelig spookachtig verhaal onder de titel „De Witte Vrouw van Kasteel Borski” is het onderwerp voor een film, die alleen vanavond in de Schouwburg Bioscoop draait. Een geheimzinnige vrouwelijke ver schijning heeft heel w.at slachtoffers op haar geweten, voordat er ont maskering volgt. De titel ’Old Shatterhand’ van de film die de komende dagen draait, spreekt eigenlijk voor zichzelf. Het is één van de door jong en oud graag gehoorde verhalen van Karl May, dat men nu op het witte doek kan aanschouwen. In de avonduren draait verder de bekende film „Altijd op zaterdag avond”. Onder zeer grote belangstelling is zaterdagmiddag op de begraafplaats IJsselhof te Gouda het stoffelijk overschot van de vorige week over leden heer W. van Wijnen, direc teur van De Producent en voorzit ter van de Kamer van Koophandel ten grave gedragen. Vele prominenten uit de Neder landse zuivelwereld, warin de heer Van Wijnen zo’n belangrijke plaats had, waren naar Gouda gekomen terwijl zich verder burgemeesters en vele andere autoriteiten, vrien den en relaties uit de Goudse streek rond de groeve schaarden. Vrijdagavond werd de overledene herdacht tijdens een sobere, maar indrukwekkende bijeenkomst in het gebouw van de Kamer van Koop handel te Gouda. Hier schetste de waarnemend voorzitter, dr. J. C. Derksen de vele verdiensten van de heer Van Wijnen, zowel voor de Kamer van Koophandel als voor andere organisaties, terwijl hij ook herinnerde aan het vele werk, dat de overleden voorzitter voor de Goudse streek heeft gedaan. Voor de twintigste maal zal op vrijdag 25 juni a.s. de Waddinxveense Sportweek van start gaan. Zonder onderbreking zijn de Waddinxveense sportweken jaarlijks gehouden sedert in 1945 in Waddinxveen als eerste gemeente van Nederland het initiatief werd genomen tot het houden van een sportweek. Deze twintigste sportweek betekent tevens een dubbel jubileum, want vanaf de oprichting hebben de heren T. Ververs en A. C. van de Bosch respectievelijk het voorzitterschap en het penningmeester schap vervuld. Voor voorzitter Ververs wordt het de laatste sportweek, want hij heeft besloten dit jaar zijn functie definitief neer te leggen. Wat later in het seizoen, name lijk op 18, 19, 20 en 21 augustus gaat het sportweekbestuur het vier de lustrum vieren o.a. met een gro te kermis op de terreinen aan de verlengde Stationsstraat met tal van aantrekkelijke kermisattracties, zo als autobaan, draaimolens, enz. De Waddinxveense Sportweek is destijds in het leven geroepen ten einde de verliezen op een toen ver schijnende krant van de gezamen lijke verenigingen te kunnen dek ken. Ondanks deze steun was die krant geen lang leven beschoren, maar de sportweek daarentegen bleek veel meer levensvatbaarheid te hebben. „Nog steeds is de belangstelling bijzonder groot,” vertelt voorzitter Ververs. „Tot nu toe hebben we de financiële eindjes van deze jaarlijk se sportweek nog redelijk aan el kaar kunnen knopen, dank zij de spontane bijdragen van bedrijven en particulieren en uit de entree gelden”. Ook dit jaar zal het bestuur van de sportweek weereen beroep doen op bedrijven en bewoners, teneinde door hun steun dit grote jaarlijkse sportevenement zeker in het jubi leumjaar weer tot een succes te maken. De tijd van de schoolreisjes en de schoolkampen is weer aangebroken. Van tal van Waddinxveense scho len zijn de leerlingen reeds op reis geweest. Voor de leerlingen van de eerste en tweede klassen van de Prof. Kohnstamm-Ulo stond er een drie daagse reis naar de omgeving van Arnhem op het programma, waarbij werd gelogeerd in de jeugdherberg Alteveer. Tijdens het verblijf wer den bezoeken gebracht aan tal van bezienswaardigheden in de wijde omgeving, zoals de Grebbeberg, het Arnhemse Openluchtmuseum, Hui ze Doorn, Museum Bronbeek, e.d. voorts werden er bos- en heide- wandelingen gemaakt en werd de overige tijd gevuld met spelen en sportieve krachtmetingen. Madurodam en het Scheveningse strand waren de doelen van het schoolreisje voor de jongste leerlin gen van de Chr. Nationale School ’Willem van Oranje’. Maandag, dinsdag en woensdag hebben de hoogste klassen van de Theo Thijssenschool en van de Jan Ligthartschool hun jaarlijks school kamp gehouden. Maandag werden de leerlingen der beide scholen ge pakt en gezakt .afgehaald door een autobug van de jeugdherberg „De Poelakker” te Lunteren. Omstreeks half elf arriveerden zij opgetogen in de jeugdherberg, waar zij hun meegebrachte boterhammen nuttig den. Daarna werden de slaapplaat sen opgezocht om hun bedden op te maken en zich wat te verfrissen, ’s Middags Werd er een grote tocht door het bos gemaakt over allerlei smalle paadjes dwars door het bos. Voor velen was dit een ware sen satie. Om half zes arriveerden zij vermoeid en zwart van het stof weer in de jeugdherberg. Na zich eerst geducht te hebben gewassen behoeft niet gezegd te worden dat zij zich de warme maaltijd goed lie ten smaken, ’s Avonds werd nog een film vertoond. Dinsdag werd een grote speur tocht in het bos gehouden. Een route van ongeveer acht kilometer werd uitgezet door de helft van de week van 25 t/m 31 mei Geboren: Joseph Marie Lucien George, z.v. J. M. L. G. v. Goethem en C. Janssen; Bernadotte Johanna, d.v. F. J. van de Graaf en J. A. Hoi'ng; Frans Jozeph, z.v. F. J. Sekeris en P. A. van der Tang; Dingena, d.v. C. van der Meer en L. Sanner; Hans, z.v. A. Boom en W. J. Pijpers; Alida Cornelia, d.v. A. van Driel en G. Doornhein; Peter, z.v. E. Haas en V. de Kroon; Christina Gerbrandina Jacoba, d.v. A. van Woerekom en H. E. Blaauw; Ingrid, d.v. A. Evengroen en M. den Hoed; Anna Petronella, e.v. P. Bakker A. Woltjer; Jeannette, d.v. A. G. Boer en M. G. van Leeuwen; Gerrit Gerardus, z.v. D. Flier en A. C. van der Vooren; Annette Machtilda, d.v. J. W. Kooij- man en A. Sommer. Ondertrouwd: C. G. J. M. Houtman en J. H. Prin- senberg; R. Hageman en J. L. van Offeren. Gehuwd: geen. Overleden: de Jong ev Oskam, Ger- rigje, oud 53 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bruine dameshandschoen parelketting; zwarte regenbroek bruine plasticregenjas; blauwe step; groene kinderfiets. Verloren: rode stola; jongensporte- monnaie met inh; rode damesporte- monnaie met inhoud; meisjesfiets; zwarte ceintuur; blauw vestje; rode step. zondag 6 juni, Eerste Pinksterdag Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Tweede Pinksterdag v.m. 9.30 uur: ds. H. Koudstaal van Alphen Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. J. Kooien van Reeuwijk Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Friso weg) v.m. 9.30 uur: ds. Biesbroek van Vlaardingen n.m. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) zondag 6 juni, Eerste Pinksterdag n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Tweede Pinksterdag v.m. 11.00 uur: ds. P. Fader Hervormde Immanuëlkerk v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem mm. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem Gereformeerde Kerk v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Remonstrantse Kerk v.m. 9.30 uur: ds. J. G. Paardekoper Christ. Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5.00 uur: ds. A P. Verloop Tweede Pinksterdag v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop woensdag, n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekoper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8 15 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie 1ste en 2de Pinksterdag De DOKTERSDIENST zal worden waargenomen door dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. heer Mol weten hoe het stond met de garanties wanneer na verloop van tijd ter plaatse opnieuw schade mocht ontstaan. De heer Van der Hooft zei, dat er zich bij de werkzaamheden ernstige tegenslag had voorgedaan, maar dat het college van B. en W. niet kon beoordelen, of de gespecialiseerde aannemer daaraan debet was. De Kerkweg zal, naar de voorzitter meedeelde, ondanks de werkzaam heden voor het verkeer open blij ven, omdat steeds slechts één weg helft zal mogen worden afgesloten. Wat betreft eventuele financiële gevolgen kon de voorzitter mede delen, dat daarvoor voldoende ga ranties van de Gasunie waren ver kregen. Overigens bleek uit zijn .antwoord, dat het college evenmin erg gelukkig was met de manier waarop de werkzaamheden waren uitgevoerd. Naar aanleiding van het al eerder aan de orde gestelde vuil in het Waddinxveense leidingwater vroeg de heer Huizer, of er nog maatrege len zouden worden getroffen. De burgemeester stelde de weder vraag of de heer Huizer een ander raadslid concurrentie wilde aan doen. Daarbij stak hij een flesje omhoog, dat een inkt-achtige vloei stof bevatte: het resultaat van één week filteren op één wastafelkraan. De heer Mol, die vorige maand de waterleidingkwestie uitvoerig aan de orde had gesteld, had voor dit monster van het Waddinxveense leidingwater gezorgd. De voorzitter zei bereid te zijn in het openbaar te verklaren, dat het er met ons leidingwater slecht voor staat. Hij voegde daaraan toe: „Al zegt Volksgezondheid, dat het vuil in het water onschadelijk is, toch is het zonder meer vies en voor de huisvrouwen soms onbruikbaar.” Enige jaren geleden reeds is op een vraag van het college van B. en W. door het Boskoopse waterlei dingbedrijf, dat verantwoordelijk is voor onze waterlevering, verklaard de langere perioden monsters van het leidingwater moest nemen. Dit voorkomt, dat een watermonster, genomen op een moment van toe vallige „waterhelderheid”, als toon aangevend wordt beschouwd. Ten slotte werd door de heer Mol oo1'. betwijfeld, of er wel „voldoende” water voorradig is. Dit naar aanlei ding van de bijzonder lage water druk gedurende het begin van de ochtend. B. en W. zegden toe de water- kwestie opnieuw in onderzoek te zullen laten nemen. dat Boskoop voor Waddinxveen ze ker nog voor tien jaar „goed” en „voldoende” water had. „Maar,” zo zei de voorzitter, „het lijkt er niet erg meer op en zo slecht als het water de laatste vier a vijf maan den is, kwam niet eerder voor.” De heer Van der Hooft zei te be twijfelen of het vuil in de buizen alleen maar een gevolg is van lek kage en het loslaten van ijzerdeel- tjes. Bij een gesprek in Boskoop was echter verzekerd dat er „niets” met het water was gebeurd. Volgens de heer Mol bevat ons leidingwater behalve het aange toonde (en onschadelijke) ijzer, ook organische stoffen. Dit had hij ver nomen van een laboratorium, waar hij het vuil uit de kraanfilters van een der plaatselijke fotografen had laten onderzoeken. De heer Mol vond, dat Volksgezondheid niet een malige monsters op steeds weer an dere plaatsen moest nemen, maar op bepaalde adressen eens geduren- Maandagavond heeft in Gouda de installatie plaats gehad van een „In de Rechte Straat” streekcomité. Ds. J. Gravendeel, één der predikant- direkteuren van de landelijke Stich ting „In de Rechte Straat” en te vens verbonden aan de Belgische Evangelische Kerk, heeft de vijftien uit alle protestantse kerken afkom stige leden, officieel tot hun werk ingeleid. Dit comité - dat o.m. als basis heeft het Evangelie, zoals dat voor namelijk door de reformatie werd herontdekt, bekend te maken aan rooms-katholieken, alsook mede te werken aan de verdieping van het reformatorische besef van hen die in het protestantisme geboren zijn - zal zich in de Goudse streek o.m. gaan toeleggen op het organiseren van bijeenkomsten en bidstonden op een zo breed mogelijke inter kerkelijke basis. In diverse streken en steden in ons land zijn reeds comités werkzaam of in oprichting. De Stichting - welke geleid wordt door de Gereformeerde predikant en ex-priester ds. H. J. Hegger, is ernstig verontrust over de geeste lijke nood van vele rooms-katholie ken, de ontkerstening van de pro testantse kerken en het h.i. on bijbelse oecumenische streven. In deze tijd van ernstig moreel en geestelijk verval, wil men de mens heid nog éénmaal appeleren zich tot God te bekeren. Ook in het bui tenland is men werkzaam door mid del van lectuurverspreiding. Als voorzitter van het Goudse comité werd gekozen dhr J. H. D. van Leeuwen te Stolwijk (Herv.); J. Versluis, Lazaruskade 53 te Gou da, secretaris (Chr. Geref.); J. Gor- rissen, Gouda, penningm. (Geref. Gem.). Voor Waddinxveen heeft zitting, tevens plaatselijk contact adres, dhr. N. Bakker (Herv.), W. de Rijkelaan 17, Waddinxveen. 1UHELIERHORLQGER KERKWEG 207 TEL0I8Z8-Z49S - WflDDINXVEEH JUNELIERHORLOGER KERKWEG 207 TEL.0I8Z8-2495 WflDOINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3