Grote wandelmars wordt startsein voor punten Voetballen en zwemmen belangrijkste op het programma Weinig belangstelling voor nieuwe treinen twintigste sportweek SAFE AIS DE BANK: SA/t LOKETTEN RAIFFEISENBANK Onafhankelijk nieuwsblad voor Waddinxveen en omstreken Weer bedankt voor Kassenbouw zonder Examinator voor Schoenwinkel r. Swiebertje komt in Wadinxveen Rijkspolitie Ferbetering dienstregeling kreeg geen waardering Sportweek wandelmars Ambtelijke voetbalwedstrijd Alsjt kalf verdronken is gemoderniseerd schildersexamen rijksgoedkeuring Speldjes Expositie van Sijpko Wijk Waddinxveen wacht week vol sportieve evenementen y X Zwemmen en vissen in de Gouwe Demonst raties Schoolzwemmen Grootste touruooi Wielerronde (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 17 JUNI 1965 21e JAARGANG - Nr. 1040 AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAI FFEISEN-B ANK TE UTRECHT Kantooruren: dagelijks van 9 - 12.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdagavond van 7-9 uur. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. Ds. J. Kooien te Reeuwijk heeft thans ook bedankt voor het officiële op hem uitgebrachte uitgebrachte beroep ter vervulling van de derde predikantsplaats bij de Hervormde Gemeente te Waddinxveen. Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwjjgerlaan 57, telef. (01828) 2046 Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. De heer J. H. Gaasenbeek uit Arnhem is benoemd tot aspirant agent bij de Rijkspolitie te Wad dinxveen. De twintigste Waddinxveense Sportweek, die volgende week vrijdag begint, brengt een week lang iedere dag een aantal sportieve evenementen waarbij een grote plaats is ingeruimd voor de jeugd om actief aan dit jaarlijkse gebeuren te kunnen deelnemen. Voetbalwedstrijden voor scholen en bedrijven, hengel wedstrijden, een wandelmars, wielerronde, zwemwed strijden en filmvoorstellingen staan op het programma. Burgemeester C. A. van der Hooft zal vrijdagavond 25 juni a.s. om 7 uur op het schoolplein aan de Oranjelaan het startsein geven voor de grote wandelmars, waarmede de jubileum-Sportweek 1965 wordt ingezet. Zoals we reeds eerder berichtten, wordt het jubileum zélf gevierd met een in augustus te houden kermis aan de verlengde Stationsstraat en een natio naal muziekconcours. De zaterdag is voor de liefhebbers van hengelen, zwemmen en voet ballen. Langs de Gouwe begint za terdagochtend omstreeks 9 uur een nationaal hengelconcours, dat wordt georganiseerd door de Hengelsport- vereniging ’Waddinxveen’. De laat- De winnaar van het bedrijfsvoet- baltoernooi komt zaterdagavond in het veld tegen de Berkelse Voetbal vereniging. Tijdens de rust in deze voetbalwed strijd worden demonstraties gege ven door de gymnastiekvereniging T.O.O.S. en de Pony-Club van de „Gouwe-Ruiters”. Met een openluchtfilmvoorstelling op het Stationsplein wordt de jubi leum-Sportweek 1965 besloten. Op 18, 19, 20 en 21 augustus vraagt het bestuur van de Sportweek dan opnieuw de aandacht door ter ge legenheid van het jubileum een grote kermis te organiseren aan de verlengde Stationsstraat, waarvan de baten ten goede komen aan de Sportweek. Bovendien wordt op za terdag de 21ste augustus een natio naal muziekconcours gehouden, waarvan de organisatie in handen zal zijn van de beide plaatselijke muziekverenigingen. extra treinen rijden. Naar Gouda: Waddinxveen v. 14.16 u Gouda a 14.24 u. Loopt maandags t/m zaterdags. Geeft goede aanslui ting in Gouda naar Amsterdam en ontlast de vaak zeer drukke trein van 13.52 u naar Gouda. Waddinxveen v. 17.33 u Gouda a 17.41 u. Loopt maandags t/m vrij dags. Waddinxveen v. 23.18 u Gou da a 23.26 u. Dagelijks met goede aansluiting naar Den Haag en Rot terdam. Naar Alphen a.d. Rijn: Waddinx veen v. 13.42 u. Maandags t/m za terdags met goede aansluiting naar Leiden a 14.09 u. Van Gouda: Gouda v. 13.33 u Wad dinxveen a 13.41 u. Maandags t/m zaterdags. Gouda v. 17.22 u Wad dinxveen ,a 17.30 u. Maandags t/m vrijdags. Gouda v. 23.04 u Waddinx veen a 23.12 u. Dagelijks. De Sportweek-Wandelmars, die ter opening van de Sport week op vrijdagavond 25 juni wordt gehouden, begint des avonds om zeven uur op het schoolplein aan de Oranje laan. Deelnemers kunnen zich bij voorinschrijving op geven bij de navolgende adressen: mevrouw Van Nielen - Mooij, PLasweg 11, de heren L. C. ’t Hart, Lijsterbesstraat 53, C. v. d. Hoorn, Zuidkade 217, A. v. Elswijk, J. Wm. Frisoweg 33 alsmede te Boskoop bij P. van Elswijk, Reyerskoop 177. De voorinschrijvingskosten bedragen 0,85 voor deelne mers tot en met 14 jaar en 1,voor deelnemers van 15 jaar en ouder. Bij inschrijving aan de start worden de deel- nemerskosten met een dub beltje verhoogd. De wandel mars voert door Waddinx veen over afstanden van acht en twaalf kilometer. Een elftal van ambtenaren van de gemeente Waddinxveen heeft tijdens een vorige week gespeelde voetbalwedstrijd tegen een elftal van het Instituut voor Stad en Landschap te Rotterdam een 32 nederlaag geleden. De aftrap voor deze wedstrijd werd verricht door burgemeester C. A. van der Hooft, die daarvoor een herinneringsvaantje ontving uit handen van de directeur van het instituut. De door de gemeente be schikbaar gestelde wisselbeker werd aan het winnende elftal uitgereikt door wethouder ir. J. P. H. Venema. De nieuwe treinen, waarmee eind mei de dienstregeling tussen Wad dinxveen en Gouda werd uitgebreid en verbeterd, blijken bij het publiek nog weinig belangstelling te genie ten. Nadat de N.S. mede op grond van herhaalde verzoeken hadden besloten enkele treinen aan de dienstregeling toe te voegen, werd uiteraard ook een behoorlijke be zetting van de treinen verwacht. Nu de belangstelling ver beneden de verwachtingen blijft is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat de N.S. over enige tijd weer tot opheffing van deze treinen zal worden ge noodzaakt. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat onbekendheid met de toevoe ging van de extra treinen mede van invloed is op de geringe bezetting. Hieronder geven wij nogmaals een overzicht van de tijden, waarop deze Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. start over het algemeen de sterkste renners zullen verschijnen. De veertig ronden worden verre den in de Bomenwijk, waar een parcours wordt uitgezet over de: leplaan, Esdoomlaan, Sniepweg en Vijverlaan. De start vindt plaats voor de winkelgalerij aan de lep laan. De organisatie van de wieler ronde is in handen van de Woer- dense rennersvereniging „Arie van Vliet”. Liefhebbers van puzzelritten per auto, motor of bromfiets komen op donderdagavond 1 juli aan bod, wanneer om zeven uur door de „Gouwe-Rijders” georganiseerde puzzelrit start. Dezelfde avond vindt ook de fi nale plaats van het bedrijfsvoetbal- toernooi, waarna de prijzen worden uitgereikt. In het zwembad aan de Kanaal dijk worden vrijdagavond 2 juli de schoolzwemwedstrijden gehouden om de wisselbeker van het Week blad voor Waddinxveen. Het pro gramma omvat vijftig meter school slag meisjes en hetzelfde voor de jongens, vijftig meter rugslag voor beide groepen en een vijfmaal vijf tig meter estafette voor jongens en meisjes. Voorts zullen de leerlingen van Ulo-scholen en Huishoudschool elkaar het bezit van een door de Vereniging voor Volksonderwijs be schikbaar gestelde beker moeten be vechten. Ter uitreiking aan alle deelnemers aan de schoolzwemwed strijden heeft het sportweekbestuur van de Kon. Ned. Zwembond zwem- vaardigheidsspeldjes ontvangen. De finale van het een week eer der begonnen schoolvoetbaltoemooi wordt gespeeld op zaterdagochtend 3 juli, 's Middags om half vier be gint in het zwembad aan de Kanaal dijk het nationale Polo-toernooi, waaraan om. wordt deelgenomen door H.Z.C. uit Hilversum, De Zijl uit Leiden, De Gouwe uit Waddinx veen, het Nederlands Jeugd Zeven tal, De Meeuwen en anderen. Tot besluit van de winkelactie, die de middenstanders van Wad- dinxveen-Zuid heeft gevoerd, ko men zaterdagmiddag de bekende TV-artiesten Swiebertje en Brom snor, alsmede een aantal andere ar tiesten, onder wie een goochelaar naar Waddinxveen, om voor de jeugd een gezellige middag te ver zorgen in het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. De tij dens de winkelactie uitgegeven ze gels konden door de jeugd worden omgezet in toegangsbewijzen voor deze middag. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. De schoenenwinkel van de firma A. Jongejan aan de Kerkweg heeft een modernisering ondergaan, waar door vooral de sfeer in de zaak nog veel gezelliger is geworden. De etalages zijn moderner van op zet geworden, waardoor het publiek een beter overzicht kan krijgen van het beschikbare assortiment. Voorts zijn ook in het interieur verschei dene belangrijke wijzigingen en verbeteringen aangebracht. De buitengevel wordt nu gesierd door een prachtige neonlichtreclame waardoor het geheel extra aantrek kelijk is geworden. De heer M. C. Kloet, firmant van het Waddinxveense schildersbedrijf P. W. Kloet is benoemd tot exami nator bij de te houden vakexamens schilderen Leerlingstelsel en Gezel len te Gouda. Deze examens zullen worden af genomen op 23 en 24 juni a.s. wat betreft het leerlingenstelsel, en op 26 t/m 30 juni a.s. voor het gezellen diploma. De bouw van tuinbouwkassen kan voortaan geschieden, zonder dat hiervoor een Rijksgoedkeuring be hoeft te worden aangevraagd. Ook het ketelhuis en bijbehorende ac commodatie behoren hierbij. B. en W. van de gemeenten waar men de kassen wil bouwen, zijn thans ge machtigd tot het afgeven van de vergunningen hiervoor, (Ingezonden mededeling) Bewaar uw waardepapieren op de plaats waar ze veilig zijn; geef uw sieraden een onverwoestbaar tehuis. Huur een safeloket I Dit behoort tot de dienst verlening van onze bank. Voor weinige guldens per jaar bespaart u zich veel zorgen l De organisatoren van de Sport week hebben hun aandacht vooral op de jeugd gericht en in dit ver band is een groot aantal uiteenlo pende speldjes beschikbaar voor de winnende jeugdteams e.d. Het openingsevenement, de wan delmars, begint om zeven uur vrij dagavond en voert over twee af standen, nl. acht en twaalf kilome ter. Deelname aan deze mars staat open voor verenigingen, groepen van scholen en bedrijven, alsmede individuelen. Iedere deelnemer, die de tocht volbrengt ontvangt een speciaal voor deze gelegenheid ont worpen verzilverd speldje, terwijl de Coöp. „De Eendracht” bovendien nog een speldje van een benzine- maatschappij ter beschikking stelt. Voor groepen onder leiding van ten minste elf personen zijn er groeps- prijzen beschikbaar. De kosten van deelname aan deze wandelmars be dragen 0,85 voor deelnemers tot en met 14 jaar en 1,voor deel nemers van 15 jaar en ouder. De voorinschrijvingsadressen worden elders in deze krant vermeld. Als onderdeel van de mars, die door de gehele gemeente voert, wordt op het Kon. Wilhelminaplein een défilé gehouden voor het colle ge van B. en W. De plaatselijke mu ziekverenigingen zullen ook dit jaar weer hun medewerking geven aan dit openingsevenement van de Sportweek. ste gelegenheid om zich voor deel name op te geven is donderdag avond 26 juni in hotel „de Unie”. Omstreeks hetzelfde tijdstip tre den de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen, als mede leerlingen van de beide Ulo scholen aan op de sportvelden in de Oranjewijk voor de start van het schoolvoetbaltoemooi. In de middaguren worden in de Gouwe de traditionele zwemwed strijden gehouden, waaronder de nationale wedstrijd over drie kilo meter. Voorts zijn er wedstrijden gekleed zwemmen over driehon derd en zeshonderd meter. Zaterdagavond komen de beken de Zwarte Schapen uit Amsterdam naar Waddinxveen om de strijd aan te binden tegen het Goudse O.N.A. De eerste zaterdag van de Sport week wordt besloten met een open luchtfilmvoorstelling op het Sta tionsplein, die omstreeks half tien begint en waarvoor de toegangsprijs tachtig cent bedraagt voor volwas senen en veertig cent voor kinderen. Maandagavond 28 juni begint één van de grootste voetbaltoernooien, dat ooit in Waddinxveen is gehou den. Elftallen van niet minder dan zestien bedrijven zullen in verschil lende afdelingen strijden om de wis- selprijs, die in 1964 door een team van de N.V. Rehorst in de wacht werd gesleept. Naast deze wisselprijs heeft de Coöp. Raiffeisenbank nog een beker beschikbaar gesteld. Ook deze wed strijden worden gespeeld op de ter reinen van ’Waddinxveen’ en Ver heul in de Oranjewijk. Op dinsdag avond 29 juni wordt dit bedrijfs- voetbaltoernooi voortgezet. Voor de grote wielerronde, die voor de avond van de 30ste juni op het programma staat, hadden zich niet minder dan 140 renners opge geven. Aangezien de Wielren-unie echter had bepaald, dat bij deze ronde maximaal negentig renners mogen starten, is er een sterke se lectie toegepast, waardoor aan de De Sniepweg nabij het spoorwegviaduct is het verkeer reeds wekenlang een doorn in het oog. Nadat op 4 mei een firma, ge specialiseerd in het leggen van pijpleidingen begon met het door graven van de Sniepweg ten behoeve van een gasleiding voor de Nederlandse Aardgasunie, is hier voor het verkeer een gevaar lijke situatie ontstaan. Aanvankelijk zou het werk in één dag kunnen worden voltooid. Men kreeg echter met onverwachte moeilijkheden te kampen, waardoor het werk ernstig werd vertraagd en de Sniepweg aan zienlijk langer voor alle verkeer bleef afgesloten dan de aanvan kelijk vastgestelde acht uren op 4 mei. Nadat ten koste van veel inspanning de leiding toch kon wor den gelegd, werd begonnen met het herstel van de weg ter plaat se. Al spoedig bleek ook dit niet zo te gaan, zoals men zich had voorgesteld. Het resultaat werd tenslotte een provisorisch herstel, waarbij het in de sleuf gestorte zand met een wel zeer primitieve dam- wand enigszins op de plaats werd gehouden. In het wegdek wer den houten rijplaten aangebracht, die echter voortdurend ver zakken. Thans, precies 45 dagen nadat met het werk werd begonnen, liggen er nog steeds de houten rijplaten. De verzakkingen zijn van dien aard, dat het verkeer de snelheid tot een minimum moet beperken om deze hindernis zonder risico op schade te kunnen nemen. Men kan begrip opbrengen voor de moeilijkheden bij de werk zaamheden, maar veel minder begrip is op te brengen voor de wijze waarop de uitvoerders van dit werk de situatie ter plaatse hebben achtergelaten. Slechts twee moeilijk zichtbare aanduidin gen „Langzaam rijden” vormen een waarschuwing voor het ver keer. Bij .avond is er echter geen enkele bebakening en worden ter plaatse niet bekend zijnde verkeersdeelnemers door de situatie verrast. Ondanks aandringen van de gemeente bij de Gasunie is er ver der niets meer ondernomen om de toestand voor het verkeer wat veiliger te maken. Wanneer men constateert, welke gevaarlijke situaties er al enige malen zijn ontstaan, o.a. door het op de weg liggende zand dat het slipgevaar aanmerkelijk verhoogt, vraagt men zich af, of opdrachtgevers en uitvoerders van dit werk niet al te grote risico’s nemen. Of zal ook hier het spreekwoord van toepassing moeten worden: „Als het kalf verdronken is, dempt men de put”. Wij hopen ech ter dat deze „put” letterlijk en figuurlijk voor die tijd zal zijn verdwenen. In het expositiezaaltje Passage bij boekhandel Veldwijk zal vanaf 22 juni Sijpko Wijk zijn tekeningen exposeren. Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3,60 per kwartaal. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. A#"

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1