van van Zuster WIK - NIEUWS Grote overwinning van W.S.E. (7-2) Gelijkspel van Waddinxveen - zondag Gouwe-Rit 1965 Strafzaak terug naar instructie Ttiobiflette Voor f 369 een vol-automatische brommer Nieuws uit Laatste competitie wedstrijden Zwemcl. De Gouwe Hengelsport Tennis Waddinxveen promoveerde naar derde klas Definitive korf b alp lannen Coornhertgymnasium ’t Hart van Holland KRAIJESTEIJN Postduiven berichten Diploma ponyrijden WSE Nieuws SC HAK 11X Weekblad voor Waddinxveen - 17 juni 1965 Pagina 2 o Demonstratie i W. v. Vuren 11 0 1—0 (Ingezonden mededeling) 16 MARGUERITE LEES 22 22 21 22 22 21 21 22 20 20 21 22 18 15 13 13 10 7 6 6 4 4 4 3 3 4 3 4 7 7 6 4 3 3 2 4 39 34 29 30 27 21 18 16 11 11 10 10 71-12 64-28 91-48 59-29 59-40 46-45 35-44 44-61 37-69 26-57 29-81 29-76 4—2 0—7 14 15 17 13 17 19 16 18 10 1 0 0 1 14 10 7 8 6 5 5 4 4 1 1 9 7 7 6 5 4 2 5 4 4 6 6 6 7 8 10 1 17 1 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 lli 9 Si 6 5 2| 1 3 5 5 5 7 9 12 13 13 15 15 3 2 7 10 11 10 7 4 7 6 2 1 3 2 3 1 16 13J 10 9 61 6i 6 5| 4i 1 1 0 0 0 o 1—0 1—0 0—1 1—0 0—1 to 1—0 0—1 Als jury traden op de heer en me vrouw Den Hartog uit Barneveld. Zondag 20 juni dressuurwedstrij- den tegen de manege „de Kill” uit Leidschendam. De strafzaak tegen een 32-jarige Waddnixvener, die in maart een ge huurde auto had verkocht en van de opbrengst op reis was gegaan, is door de Rotterdamse rechtbank te rugverwezen naar de instructie. Aanvankelijk was door de officier van justitie twaalf maanden met af trek, waarvan drie maanden voor waardelijk, geëist. Met grote deelname is zaterdag de Gouwe-Rit 1965 verreden, welke werd georganiseerd door de MABC „De Gouwe-Rijders” te Waddinx veen. 156 deelnemers afkomstig uit alle delen van Nederland namen aan dit moeilijk uitgezette parcours deel. De rit voerde door de gemeen ten: Waddinxveen, Moordrecht, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Zevenhui zen, Moerkapelle, Boskoop, Reeu wijk, Gouda en weer terug naar Waddinxveen. De prijsuitreiking die plaats vond in het Geref. Vereni gingsgebouw geschiedde bij uitste- digheid van burgemeester C. A. van der Hooft, die het 400-jarig bestaan van zijn vorige standplaats bijwoon de, door de heer C. Kool, voorzitter van de Gouwe-Rijders. Deze was verheugd dat een zo groot aantal deelnemers naar Waddinxveen was gekomen om hun krachten te be proeven. De Gouwe-Rit gaat steeds meer bekendheid genieten, dit be wijst wel dat de prijswinnaars uit verschillende steden van ons land afkomstig zijn, aldus de heer Kool. De hoofdprijs van f 1000,— ging naar de heer H. van de Bor uit Utrecht met 121 strafpunten, tweede prijs W. A. van Oosten, Delft, 122; 3. J. Peters uit Helmond 130; 4. G. Verschoor, Papendrecht 130; 5. Th. v.d. Putten Haarlem 162; 6. J. van Hooren, Vlaardingen, 164; 7. C. van Os, Bodegraven 171; 8. D. A. Spek, Nieuwveen 177; 9. J. C. v.d. Nagel, Valkenburg ZH 178; 10. M. J. Dek kers, Barendrecht 180; 11. A. Bak ker, Sliedrecht 185; 12. C. Oskam, Waddinxveen 204; 13. W. R. J. van den Berg, Zoetermeer 207; 14. A. B. Verkijk, Den Haag 209 en 15. E. Os kam, Waddinxveen, 217 strafpunten. Het eerste tennisteam van de t.v. „Waddinxveen” is door winst op ’Racketeers’ 5 uit Rotterdam naar de derde klasse gepromoveerd. R. Kleist won van J. van der Zande met 6-4, 4-6 en 8-6; C. van Damme won zijn eerste set, moest de twee de aan zijn tegenstander laten maar de derde werd weer in winst omge zet. In het damesenkelspel won me vrouw N. Drost met 6-3 en 6-1. Ook mejuffrouw B. Mol wist tot winst te komen en hier was de uitslag 6-4 en 6-4. De dubbelspelen van de dames en de heren gingen verloren. De ge mengde dubbelspelen moesten toen de beslissing brengen; deze werden beide gewonnen. Mevr. Drost en E. Brants kwamen tot 6-1 en 6-2 in hun voordeel, terwijl mevrouw Van Zetten en Kleist zonder moeite won nen met 6-4, 3-6 en 6-2. De einduitslag werd 6-2 voor de tennisvereniging „Waddinxveen”. Het tweede team verloor met 6-2 van „Tennesee”; hier was de inzet, deelname aan de promotiewedstrij den. De oprichting van een korf balvereniging in Waddinx veen gaat thans vaste vormen aannemen. Gezien het aantal aanmeldingen en verzoeken om inlichtingen, staat er voor de oprichters van de nieuwe korfbalclub slechts één weg open, namelijk doorgaan. Inmiddels heeft ook de Ko ninklijke Nederlandse Korf- balbond haar volledige steun toegezegd. Met een trainer zijn onderhandelingen gaande, zodat er goede hoop is begin augustus te kunnen starten. Op donderdag 1 juli om half acht zal er een korfbaldemon- stratie plaats vinden, deze wordt gehouden op het sport veld van de voetbalvereniging „Waddinxveen” in de Oranje- wijk. Mocht deze avond het weer ongunstig zijn, dan zal er een film over korfbal vertoond worden, waaronder ook een komische film. Deze is toe gankelijk voor jongens en meisjes vanaf 10 jaar die inte resse hebben om te gaan korf ballen. Ook ouders zijn van harte welkom. Op het volgende 'adres kunt u alle inlichtingen verkrijgen: mejuffr. T. Blom, Ernst Casi- mirlaan 20, Waddinxveen. Woendsag 23 juni zal er weer een clubavond worden gehouden; aan vang 7.00 uur. Alle leden worden deze avond verwacht, daar er nog heel wat besproken moet worden over de Sportweekmars. Tevens kunnen dan de junioren die deze P.V. „DE ZWALUW” De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw” hield een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 500 km, in concours 141 duiven, gelost 5.30 uur. Aankomst 1ste duif 12-03-49 uur. Aankomst 47e duif 12-38-07 uur. De uitslag was: A.*J. v. Essen 1, 4, 23, 33; A. Poot 2, 25, 40, 47; G. A. van ’t Slot 3, 31, 41; C .de Lang 5, 7, 12, 18; W. Tamerus 6, 14, 20, 21, 38, 43; P. C. Loender- sloot 8, 27, 34; L. W. Versluis 9, 30; H. N. van Haren 10, 15, 16, 17, 39; T. Colla 11, 26, 42; A. J. Sytzema 13; D. Boete 19, 32, 46; W. Pijpers 22, 24, 36; J. van Soest 28, 44; Gebr. Tollenaar 29; L. C. ’t Hart 35, 37; Joh. Brans 45. Nienke v. d. Houwen, Marjolein Rooderkerk en Geert Weenekes uit Waddinxveen zijn na een gehouden proefklas toegelaten tot de eerste klas van het Goudse Coornhertgym- nasium. P.V. „DE SPERWER” De postduivenhoudersvereniging „De Sperwer” hield een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 500 km, in concours 218 duiven, gelost 5.45 uur. Aankomst 1ste duif 12-08-27 uur. Aankomst 55e duif 12-46-41 uur. De uitslag luidt: Gebr. Metselaar 1, 2, 16, 19, 22, 33, 37, 43, 53; A. de Bruyn 3, 7, 11, 35, 54; A. Bonefaas 4, 17, 23, 34, 45; L. de Bruyn 5, 10; N. L. v.d. Zijden 6, 46; J. C. den Riet 8, 24, 49; Gebr. v. Wageningen 9; H. v. Dijk 12, 15, 25; P. Metselaar 13, 29, 32; J. Degen kamp 14, 30, 50, 52; P. Vink 18; E. J. de Jong 20, 41, 48; Jac. de Jongh 21, 40; H. v.d. Willik 26; L. H. den Ou ter 27; G. Boere 28; J. C. Koren 31; Gebr. Heeren 36; Rip-Van Vliet 38, 42, 44; Ringelenstein-De Jong 39,55; Jac. de Beer 47, 51. 2 12 beker 5 4 3 3 2 2 1 In Reeuwijk is zaterdagmiddag de Hilversumse letterkundige, prof, dr. Garmt Stuiveling met zijn auto in de Breevaart geraakt. De auto werd bestuurd door zijn echtgenote. Prof. Stuiveling, die niet kan zwem men, werd door de heer J. Kalman van de Raadhuisweg, die het onge luk zag gebeuren, gered. Mevrouw Stuiveling kon de wegen zelf verla ten en naar de kant zwemmen. Na dat het echtpaar Stuiveling van dro ge kleren was voorzien, kon prof. Stuiveling in restaurant ,Elfhoeven’ te Reeuwijk toch nog zijn lezing houden voor de daar aanwezige le den van de Vereniging van Letter kundigen. In Moerkapelle heeft burgemees ter I. J. P. Keijzer vorige week het huwelijk voltrokken tussen twee le den van de Bescherming Bevolking, nl. Truus Hertog uit Moerkapelle en Arie Steenwijk uit Benthuizen. Bui ten het gemeentehuis vormden BB- ers een erehaag. In het Goudse St. Jozef zieken huis is op 50-jarige leeftijd overle den de heer G. van der Meer, hoofd van de Openbare Lagere Anne Frankschool te Reeuwijk. De heer Van der Meer was geliefd bij ouders en leerlingen. De schilderes Rie Bouters krijgt in Reeuwijk aan de’s-Gravenbroek- seweg 108 een eigen werkruimte. Zaterdagmiddag zal het atelier offi cieel worden geopend door burge meester jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford van Reeuwijk. De Vereniging van Letterkundi gen, die zaterdag haar jaarvergade ring hield in Gouda en Reeuwijk, is op het Goudse stadhuis ontvangen door mr. R. M. van Reenen. De hengelsportvereniging „Wad dinxveen” hield zaterdag 12 juni jl. haar eerste visconcours. Veertig deelnemers trotseerden de regen en hebben getracht de vis op het droge te krijgen. Dat dit niet meeviel bleek wel uit de vangst, die maar 24 vissen boven de maat opleverde en 168 ondermaatse. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. G. Oskam, 31 punten; 2. S. Kuipers, 28 punten; 3. J. Nieuw- erf, 26 punten. B-klasse: 1. P. Wiezer, 33 punten; 2. J. Toor, 20 punten; 3. J. Verboom, 17 punten; 4. G. Rijnsburger, 15 punten; 5. J. de Graaf, 14 punten. - zou het kind voortdurend bewaakt moeten worden en dag en nacht de meest zorgvuldige verzorging ei sen, om te voorkomen, dat hij ging huilen, aangezien dit nog ernstiger gevolgen kon hebben. De moeder was erbij en kreeg toestemming in de nabijheid van het kind te blijven. Zij zou in het Moe- derkamertje slapen, terwijl een zuster voor korte tij den haar plaats in nam. De zuster had zuster Armitage opgedragen alles te regelen voor het gemak van de moeder en zij moest telefonisch contact zoeken met de vader en hem vra gen zo spoedig mogelijk naar het ziekenhuis te ko men. Maar toen Lucy naar de telefoon rende, terwijl zij dr. Halcott en zijn helper, de hoofdzuster en de stafverpleegster bij het afgeschermde bedje achter liet, terwijl zij alles deden wat zij konden om het bloeden te doen ophouden, ontdekte zij, dat zuster Mawte net de telefoon beantwoordde. Het was Martine Delamere en zij vroeg gebiedend naar de hoofdzuster. Zuster Mawte had haar direct moeten zeggen, dat de zuster druk bezig was met een patiënt. In plaats daarvan gebruikte zij haar vriende lijkste stem, vroeg Martine even te wachten en ging naar de zaal, waar zij bleef rondhangen op een plaats, waar de zuster haar wel moest zien. Gracia kwam van achter het scherm vandaan en vroeg wat zij wilde. Zonder haar stem te verheffen maakte zij het duidelijk genoeg, dat op een dergelijk kritiek ogen blik voor het kind slechts de meest dringende zaken tussen beiden mochten komen. „Juffrouw Delamere is aan de de telefoon en vraagt dringend naar u,” zei zuster Mawte met een stem, die - zoals haar bedoeling was - doordrong tot het groepje bij het bedje van het kind. Voor één keer verloor Gracia haar beheersing. Boos zei zij: „U weet heel goed, zuster, dat ik op zo’n mo ment niet aan de telefoon kan komen. Vraag juffrouw Delamere straks nog eens te bellen En doe het alstublieft gauw. Zuster Armitage wacht om een drin gende boodschap aan de vader van dit kind door te geven.” Zij verdween uit het gezicht achter het scherm. Zuster Mawte ging terug naar de telefoon. Er wa ren verschillende manieren om de woorden van de hoofdzuster door te geven. Zij koos de manier, die Martine het meest zou ergeren. „Ik heb de zuster verteld, dat u aan de telefoon was, juffrouw Delamere, maar zij is bij dr. Halcott en vraagt of u straks even wilt opbellen.” „Oh!” riep Martine met woedende stem aan het an dere eind van de draad. „Als zij denkt, dat ik er zin in heb de hele dag aan de telefoon te hangen. Breng haar een boodschap over, wilt u?” „Met het grootste genoegen, juffrouw Delamere.” „Ik had eigenlijk gedacht, dat zij mij zou opbellen. Maar misschien wordt de kinderafdeling zo met ga- W.S.E. en „Waddinxveen” hebben zondag hun laatste competitiewed strijden gespeeld. W.S.E. was goed op dreef en wist zevenmaal het doel te vinden van tegenstander N.S.V. De gastheren konden slechts tweemaal scoren, zodat deze wedstrijd in een 72 overwinning eindigde voor onze plaatsgenoten. „Waddinxveen” die haar laatste wedstrijd speelde in de afdeling Gouda, kwam met vijf invallers binnen de krijtlijnen. Het werd een matig par tijtje voetbal, waarin Appel tweemaal scoorde voor „Waddinxveen” en Verschoor eenmaal voor „Moerkapelle”, het tweede doelpunt werd door Bonefaas van „Waddinxveen” in eigen doel gedeponeerd. Uitslag 22. Als men de eindstanden van de Waddinxveense zondag-voetbalver- enigingen ’Waddinxveen’ en W.S.E. beziet, komt men tot de conclusie dat beide teams zich sterk hebben geweerd. „Waddinxveen” behaalde zelfs de begeerde titel terwijl WSE als vijfde op de ranglijst een zeer sterke indruk gemaakt heeft. De degradant in deze afdeling is nog niet bekend. R.V.C. uit Reeuwijk stelde zich deze week veilig door een 41 overwinning op Zwervers. Onze naaste buur G.D.S. uit Bos koop verzuimde om een punt bin nen te halen om veilig te zijn en om Soccer Boys te laten degraderen maar zij hebben nog één wedstrijd te spelen, daarentegen is Soccer Boys uitgespeeld. De standen in de afdeling van „Waddinxveen” en W.S.E. zijn: W’veen Nwkoop Moerkap. Nieuwerk. W.S.E. N.S.V. ESTO Zwervers R.V.C. Gr.Am’ers G.D.S. Soc. Boys Hij beende zo heftig weg, dat de zuster bijna moest hollen om hem bij te houden. „Het gaat goed, dokter. Hij ademt vandaag veel gemakkelijker en hij verdraagt de zwaardere melk- voeding. Ik hoop, dat u niets ongewoons meer in de long zult vinden, als u hem beluistert.” „Toch is het jammer, dat er geen moeder is om hem speciale zorg en liefde te geven,” zei dr. Halcott over zijn schouder. „De wetenschap gaat ver - maar dan blijven we steken De beste zorg van de wereld kan een kind zijn moeder niet vergoeden.” Hij vroeg zich af, waarom zij zo spierwit werd. Hij kon niet raden, dat elk woord, dat hij sprak, als een mes in haar hart stak. Niet zuster Mawte overhandigde hem deze ochtend zijn gaasmasker, maar de tweede stafzuster. Zij was net bezig de babies in bed te leggen na hun voeding van tien uur. Zuster Mawte was bij de voorraadkas ten en controleerde de schone was. „Ik wordt uit de buurt gehouden,” zoals zij woedend tot zichzelf zei. Zij kon het niet hebben, de zuster en dr. Halcott sa men te zien en zij zou vandaag geen enkel excuus hebben om hem aan te spreken. Voor haar verwron gen geest leek het e enonrechtvaardigheid, slim be dacht door zuster Gracia en zij begeerde heftig het haar betaald te zetten. Toen zij de gecontroleerde waslijst op de tafel van de zuster legde, viel haar oog op een klein stukje wit karton - het kaartje dat bij het poppenhuis had gezeten. Zij liet het in haar zak glijden. In de juiste handen en op het juiste moment zou dat visitekaartje een troefkaart kunnen zijn. Als het maar gauw was. gauw 1 De kans om moeilijkheden te scheppen tus sen de afdelingszuster en juffrouw Delamere. Echte moeilij kheden Haar kans kwam al de volgende morgen. Er was net een dringend geval binnengebracht, een klein kind dat een ’bloeder’ was en die een zware verbloe ding in de borst had. Zijn ademhaling werd kritiek bemoeilijkt en vele uren lang - misschien zelfs dagen UITSLAGEN: B.Z. P.C. Gouwe, meisjes, 40 Gouwe 2 A.Z.C. 2, dames, 44 Gouwe 4 O.Z.V. 2, heren, Gouwe a Donk a, meisjes, A.Z.C. 1 Gouwe 1, dames, Gouwe 1 D.W.R. 1, heren, Meeuwen 4 - Gouwe 2, heren, 58 Het eerste heren zevental heeft in een aantrekkelijke wedstrijd de eerste punten binnengehaald, door met 6-4 van het Haarlemse D.W.R. te winnen. Ook het tweede zeven tal heeft de eerste twee wedstrijden gewonnen, zodat deze op het ogen blik lijstaanvoerder zijn. Ook de dames hebben de eerste punten binnen door met 7-4 van A.Z.C. te winnen, evenals heren 4 dat met 4-2 van O.Z.V. won. Vorige week zaterdag werden bij de manege Reigersburgh ponywed- strijden gehouden. Voor het behalen van een diploma onder auspiciën van de Nederlandse Pony Club. Voor het diploma gevorderden zijn de volgende amazones en rui ters geslaagd: Roelie Derendorp, uit Rotterdam, Ivonne Groen, Bleiswijk, Vincent v.d. Berg, Reeuwijk, Aart v.d. Berg, Reeuwijk, Bert v.d. Wete ring, Schiedam, Wietze Dorsma uit Boskoop. Voor het diploma beginners slaag den de volgende meisjes en jongens: Wilhelmina Wegeling, Capelle a.d. IJssel, Teunke Wegeling, Capelle a. d. IJssel, Zeiba Brouwer, Rotter dam, Yvonne Winkels, Waddinx veen, Darniëlle Peters, Waddinx veen, Jozefine Kammeraad, Bleis wijk, Johan van der Breggen, Wad dinxveen, Marco ten Wolde, Moor drecht, Machiel ten Wolde, Moor drecht, Nancey Kolbergen, Boskoop, Corine Steyn, Gouda, Katrien van Dam, Waddinxveen, Nelleke de Jong, Gouda, en Hannie v.d. Broek, Gouda. ven overladen, dat zij het poppenhuis nog niet ont dekt heeft!” Zuster Mawte produceerde een realistische kreet van schrik. „Stel je voor. Ik zou zo denken, dat u tenminste een woord van dank had gekregen voor uw prachtige cadeau.” Op ditzelfde moment waren de oudere kin deren ijverig bezig bedankbriefjes te schrijven en tekeningen van poppenhuizen te maken in alle afme tingen, maar over dit punt wenste zuster Mawte dis creet te zwijgen. „We zijn allen beduusd van uw vriendelijkheid, juffrouw Delamere, heus waar,” zei zij overdreven. „Het moet het mooiste poppenhuis zijn, dat er bestaat!” Martine was een beetje vertederd. Zij had er ple zier in gehad het uit te zoeken, terwijl zij zichzelf zag als de geest der goedheid zelf, de sprookj eskoningin uit een pantomime, die de meest fantastische dromen tot werkelijkheid maakte. En hoewel zij niet om kin deren gaf, had zij genoten van haar visioen van zich zelf, wandelend door de zaal met haar hand licht op David’s arm, terwijl de kinderen haar vanuit him bedjes toewuifden, of naar haar toeholden om haar te bedanken - maar zij moesten natuurlijk niet haar rok beetpakken met hun vieze vingers, zoals dat kreupele jongetje de vorige keer. Zij lachte tevreden over de lofuitingen van zuster Mawte en vroeg toen: „En hebben de kinderen veel plezier met het huis?” „Wel, juffrouw Delamere,” zei de stafzuster op een toon van bestudeerde voorzichtigheid. „Ik geloof niet, dat zuster er erg op gebrand is, dat zij er mee spelen. Zij heeft het voorlopig opgeborgen. Toevallig waren zij en dr. Halcott juist bezig een poppenhuis te ma ken van kartonnen dozen en blikjes uit het magazijn, toen het uwe aankwam.” „Oh.” Martine stikte bijna van woede. Zij beheerste haar stem met moeite en zei ijzig: „Ik bel niet meer op. U kunt zuster Gracia een boodschap doorgeven.” „Ja, juffrouw Delamere?” „Vraagt u haar, uit mijn naam, het werk zo in te delen, dat dr. Halcott onder geen voorwaarde van avond gestoord wordt. Mijn ouders geven een diner en we gaan allen naar de schouwburg. Als er iets bijzonders is moet zij de inwonende arts roepen.” Haar stem verhief zich hysterisch. „Ik wens niet, dat zij weer onze avond bederft. Is dat duidelijk?” „Volkomen, juffrouw Delamere Wat betreft het poppenhuis: Ik hoop niet dat u denkt dat uw gift niet gewaardeerd wordt. Ik weet zeker, dat zuster een grapje maakte, toen zij zei, dat zij wenste, dat u het niet gestuurd had Dat heeft zij zeker. Maar Martine had al opgehangen. Zuster Mawte draaide zich om, haar ogen glinster den van boosaardige triomf. Toen schrok zij op. Lucy Armitage stond vlakbij, nog altijd wachtend om de Zaterdagavond 19 juni om 7 uur W.S.E. - Gouderak, in het Warnaar- plantsoen. vader van het gevaarlijk zieke patiëntje op te bellen. Haar ogen waren neergeslagen, de stafzuster kon hun uitdrukking niet lezen; maar haar wangen waren vuurrood. Hoeveel had zij afgeluisterd? Bij het bedje van het kind gaf dr. Halcott instruc ties aan zijn assistent over een speciaal serum, dat dringend uit een ander ziekenhuis moest komen. Er moest ook contact worden opgenomen met de politie. Zij hadden manieren en mogelijkheden het spul snel ler dan wie dan ook, af te leveren. Tot het er w,as moesten zij doorgaan met de behandeling, die hij al had voorgeschreven om te proberen de bloeding tot stilstand te brengen. Zij waren van achter het scherm vandaan gekomen - dr. Halcott en de jonge zenuwachtige assistent, die nog nooit met een dergelijk geval te maken had ge had gedurende zijn korte ervaring in het ziekenhuis en de hoofdzuster, rustig, vol vertrouwen, kalm. David voelde een enorme opluchting, toen hij zich tot haar wendde en het was duidelijk op zijn gezicht te lezen. „In de eerste plaats, niet zenuwachtig maken en niet huilen. Ik ben duidelijk genoeg geweest, hoop ik, dat een huilbui fataal kan zijn.” „Ja dokter,” zei zuster Gracia met haar rustige stem. „Laat de moeder bij hem blijven en alles doen wat zij kan bedenken om hem rustig te houden. Als zij nerveus wordt, stuur haar dan naar buiten voor een korte wandeling en om te eten, terwijl u haar ver vangt.” Zuster Gracia aarzelde voor de eerste keer. „Ik heb vanmiddag geen dienst, dokter, maar de stafzuster zal haar zo vaak vervangen, als nodig mocht zijn.” Hij fronste zijn wenkbrauwen. Het afgelopen uur had hij met al zijn kunde en hersens gewerkt en zijn zenuwen stonden op knappen. „De stafzuster Dat is helemaal niet hetzelfde Ik moet u verzoeken uw indeling te veranderen zuster. Dat is noodzakelijk.” „Ik zou het graag doen, maar ik heb een dringende afspraak.” Haar hart deed pijn, toen zij aan het for mulier van toestemming dacht, voor de adoptie van de kleine Richard; maar de beambte van de voogdij raad had een afsprak voor haar gemaakt met de rech ter op deze middag en tot het getekend en afgedaan was, moest zij in diepe ellende blijven leven Dr. Halcott zei met een woedend ongeduldig gebaar- „Een dringende afspraak! Kan er iets dringender zijn dan het leven van dit kind? Wat is het’ De kapper’ De naaister? Ik dacht, dat ik absoluut op u kon rekenen.” Tot haar lippen toe wit antwoordde Gracia- Heel goed, ik zal mijn afspraak afzeggen.” dcla' eel (wordt vervolgd) P. Broer J. Peters J. v. Oort P. Perdijk W. v. Oort A.v.d.Starre A. Brouwer Einduitslag voor groep 2: gesp/gew/verl/rem/pnt W. Verstoep 23 A. Versluis 21 A. A. v. Oort 17 Adriaansen 16 Th. Verbree 13 v.Woerekom 14 J. Kleiweg A. Littooy Krayenstein 15 J. v.d. Berg 2 A.Doomhein 18 A. Wiersma A. v. Dijken J. Visse W. Boom Uitslagen Zomercompetitie 1965: lste ronde: W. van Oort A. Brouwer, W. Verstoep A. Versluis, A. A. van Oort P. Perdijk, P. Broer A. v. d. Starre, W. v. Vuren - J. C. Adriaansen, 10 Th. Verbree - J. Krayenstein, 2de ronde: W. v. Oort A. A. van Oort, W. Verstoep W. van Vuren, A. v. d. Starre A. Versluis, J. Kleiweg P. Perdijk, J. Krayenstein P. Broer, 3e ronde: P. Broer W. van Oort, P. Perdijk W. Verstoep, A. Versluis A. A. van Oort, J. Kleiweg Th. Verbree, W. van Vuren - A. v.d. Starre, Op de eerste plaats in de winter competitie 1964 - 1965 eindigde de heer W. van Vuren. De heer W. van Vuren heeft weer eens bewezen dat hij een goed schaker is en deze lste plaats waardig is. Langs deze weg wensen wij hem van harte succes met dit mooie resultaat. Tot alle schaakliefhebbers in Waddinxveen zou ik willen zeggen: Al kan dan niet iedereen zo’n goede schaker zÜn, u kunt toch uw par tijtje mee schaken, ’s woensdags avonds op onze clubavond in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, aanvang 7.45 uur. Gaarne willen wij u daar als lid van onze schaakvereniging „Waddinx veen” laten deelnemen. De algemene eindrangschikking van de Wintercompetitie 1964-1965 van het eerste achttal luidt: gesp/gew/verl/rem/pnt - 14 - - - -- PROGRAMMA: Donderdag 17 juni: 7.00 uur Gouwe b-B.Z.&P.C., meisjes 7.45 uur Gouwe 1 - Z.C.R. 1, dames 8.15 uur Gouwe 2 - Zijl 2, heren 8.20 uur L.Z.C. b - Gouwe b, jongens Vrijdag 18 juni: 7.15 uur Sleutelstad 1-Gouwe 1,her en 7.30 uur B.Z.C. 2 Gouwe 4 Zaterdag 19 juni: organiseert De Gouwe een jeugd- vierkamp; aanvang 5.00 n.m. Deel nemende verenigingen: A.Z.C., Bos koop, Z.P.S. en De Gouwe. Maandag 21 juni: .7.45 uur Boskoop 1 - Gouwe 1, dames Dinsdag 22 juni: 7.15 uur Gouwe b - Gouwe a, meisjes 7.45 uur Gouwe 3 - Zian 4, heren 8.15 uur Gouwe 1 - A.Z. ’70 1, heren Woendags 23 juni: 7.45 uur A.Z. ’70 1 - Gouwe 1, heren 8.15 uur D.K.D. 2 - Gouwe 4, heren Donderdag 24 juni: 7.00 uur Gouwe a-B.Z.&P.C., meisjes 7.20 uur Gouwe b- L.Z.C. b, jongens 7.45 uur Gouwe 1- Boskoop 1, dames 8.00 uur A.Z.C. 4 - Gouwe 5, heren 8.15 uur Gouwe 2 - A.Z. ’70 3,heren Training: maandag, woensdag en vrijdag van 7.15 - 8.00 uur jongens en meisjes en van 8.00 - 9.00 uur: dames en heren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2