Volendam Marken Bezoek en aan be j aardenreis van van VERMEY \)adv& FOTO SJAAK NOTEBOOM hoogtepunt Motorrijders loodsten de stoet door het verkeer Hoogheemraadschap Rijnland vergaderde Agenda Hr. Ms. Weekblad voor vaderdaggeschenken V akantieregeling: BURGERLIJKE STAND DE KERKEN NODIGEN Waddinxveen Visconcours voor ambtenaren Bejaardenmiddag Herv. jeugd te gast in Waddinxveen Regeling voor de watervoorziening Avondvierdaagse trok door dorp „Hadda“ komt maandag Marine bezoek Bioscopen te Gouda Exposities JUWELIER-HORLOGER heeft U vindt een ruime sortering voor iedere beurs bij voor ieders beurs 20 jaar geleden: Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 17 juni 1965 T.lef. 2477 KERKWEG 207 TELEFOON 2495 Avifauna Creen welkom Zeereis een belevenis Jubileum Excursie Mooiste reis ■t (ingezonden mededeling) SLAGERS: Passage 143 KRUIDENIERS: Remonstrantse Kerk Geen dienst. De DOKTERSDIENST zal worden waargenomen door dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. vergadering. Aan de Lisserbroek-, Meer- en Duinpolder en aan de Veenderpol- der werd toelating verleend tot rechtstreekse uitmaling op Rijn lands boezem. zondag 20 juni 1965 Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan v.m. 9.30 uur: ds. L. Roetman n.m. 5.00 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 5.00 uur: ds. K. Ooms van De Bilt Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Hervormde Immanuëlkerk v.m. 9.30 uur: prof. dr. A. J. Rasker van Oegstgeest n.m. 7.00 uur; dr. A. van Haarlem Gereformeerde Kerk v.m. 9.00 uur: Rer. Clarence J. Vos uit Grand Rapids (Mich.) U.S.A. v.m. 10.30 uur: Rev. Clarence J. Vos n.m. 6.30 uur: Rev. Clarence J. Vos Christ. Afgescheiden Gemeente van. 9.30 en n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag, n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158 dinsdagavond 22 juni, 7.00 uur: ds. Slager, van Stavenisse 7 t/m 19 juni: Lochmans, Kerkweg; 21 juni t/m 3 juli: De Rooy, Dorp straat. Vrijdag 22 juni 1945: „Tot fungerend burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer A. P. F. A. J. Albarda te ’s-Gravenhage.” „Bezitters van een in goeden staat verkeerende personen auto, die een eerstdaags te verwachten vordering daar van willen voorkomen door tijdelijke verhuring aan een bedrijf te Waddinxveen ten dienste van de voedselvoor ziening, gelieven te schrijven onder no. aan het bureau van dit blad.” Via de grote ver keer sbrug bij Schellingwoude en doop een klein stukje Amsterdam waar vooral de tweede colonne nog al met wat ver keersproblemen kreeg te maken, reden de colonnes o.a. langs Uit hoorn en de Vinkeveense plassen naar Alphen aan den Rijn. Onder weg betrok de lucht en toen Avi fauna in zicht kwam viel de regen in stromen neer. Dit kon de goede sfeer, die er de gehele dag al had geheerst, niet meer bederven, voor al ook toen men in het restaurant door de pittige muziek van de heer Van der Hondel uit Gouda werd verwelkomd. Hier was het, dat de voorzitter van de Middenstandsvereniging, de heer H. K. van der Loo in welgeko zen woorden dank bracht aan allen, die tot het welslagen van deze dag zo krachtig hadden bijgedragen. Voor de eventuele medische ver zorging waren meegegaan dokter C. A. de Geus met echtgenote, als mede de wijkzusters. Ook zij wer den door de burgemeester in zijn dankwoord betrokken, evenals de commandant van de Rijkspolitie. Namens de bejaarden sprak de heer Van der Klauw een woord van har telijke dank voor deze schitterende reis en „de mooiste die we hebben gemaakt” zoals hij het uitdrukte. De heer Kersbergen roemde het werk van de burgemeester voor het bej aardencentrum. De terugreis naar Waddinxveen was na het geslaagde diner nog slechts een kwestie van enkele mi nuten. Helaas werd de intocht an ders dan de organisatoren zich had den voorgesteld. Door de regenval moest de welkomstmuziek zowel bij de hefbrug als in de Dorpstraat het laten afweten en ook de belangstel ling op straat was als gevolg van de regen zeer gering. Niettemin hebben De verenigde vergadering kwam vorige week te Leiden bijeen voor haar rekening-vergadering. Het over het dienstjaar 1964 door het college van dijkgraaf en hoog heemraden gevoerde financiële be leid verwierf bekrachtiging door de vergadering. Het resultaat van de gewone dienst bleek gunstiger te zijn uitgevallen dan oorspronkelijk was voorzien. De uitgaven van de kapitaaldienst bleven beneden de raming aangeizen enkele werken nog niet volledig tot uitvoering kon den komen. I week van 9 t/m 14 juni 1965 Geboren: Sander Cornelis, z.v. S. C. Verkaik en J. Haag; Lucas Jan, z.v. T. G. Blom en T. C. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur: „Blonde meisjes voor Havanna” (18 jaar); vr. 20.15 uur; zat. 13, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur, ma. t/m wo. 14.30 en 20.15 uur: „John Goldfarb, kom terug” (14 jr). Zaterdagmiddag a.s. begint bij Weegje een visconcours voor de Waddinxveense ambtenaren om een door de visclub van ambtenaren ter beschikking gestelde wisselbeker. Het visconcours zal gedurende vijf middagen worden gehouden. Om voor de wisselbeker in aanmerking te komen zal de betrokkene ten minste driemaal als eerste moeten zijn geëindigd. Het was een drukte van belang gisterochtend aan de Kon. Wilhelmina- singel, toen daar twee colonnes bestaande uit 106 auto’s werden gefor meerd om de 306 bejaarden hun traditionele uitgaansdag te bezorgen. Vrijwel op tijd vertrokken de wagens, en na nog eerst luid toeterend door de gemeente te zijn getrokken, werd de reis aanvaard. Het is een pracht dag geworden en de deelnemers hebben volop genoten van al hetgeen zij onderweg zagen en het hoogtepunt was wel de boottocht over het Ijssel meer en de bezoeken aan het eiland Marken en het pittoreske Volendam. De belangrijkste voorwaarden die voor het welslagen van een dergelijke reis nodig zijn: het weer, de sfeer, de voortreffelijke organisatie en de middelen, droegen er toe bij, dat deze tocht in alle opzichten een groot succes is geworden. Teneinde de verkeersproblemen te beperken, werd in twee colonnes gereden. De eerste colonne had het natuurbad Velserend tot doel voor de koffiepauze, terwijl de tweede stoet halt hield bij het hotel-café Nieuw-Berkenrode in Heemstede. Via de Velsertunnel werd de reis daarna voortgezet, waarbij men o.a. Zaandijk en Purmerend passeerde. In Monnikendam werden de auto’s verlaten en ging het grote gezel schap aan boord van twee toeristen boten, waarmee naar Marken werd gevaren. Vooral deze zeereis was voor ve len een belevenis. Het merendeel van de opvarenden had nog nooit op deze manier met het eigen land kennis gemaakt. De waardering voor de keuze van de organisatoren werd dan ook niet onder stoelen of ban ken gestoken. Het zonovergoten watervlak van de vroegere Zuider zee was vrijwel rimpelloos, zodat de vaartocht door iedereen ten volle kon worden genoten. In Marken kon iedereen van boord en de kans om wat te winkelen werd volop aangegrepen. Vooral de souvenir- kraampjes deden goede zaken. Na dat de trossen weer waren losge gooid werd koers gezet naar Volen dam, waar de deelnemers werden geconfronteerd met een veel grotere toeristenindustrie dan op Marken. Er waren ook veel buitenlandse toe risten. Er viel heel wat moois in dit folkloristische Volendam te bewon deren en de Waddinxveners wilden maar node afscheid nemen van dit vissersdorp. Het was al over vieren toen weer werd plaatsgenomen in de inmiddels in Volendam aangeko men auto’s. Dinsdagmiddag 22 juni wordt in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat weer de be jaardenmiddag gehouden. Aanvang half drie. Zaterdag 19 juni: Jeugdvoorstelling Swiebertje, Geref. verenigingsgebouw; aan vang 14 uur Maandag 21 juni: Marinebezoek, afscheepplaats Nesse bezichtiging van 14 tot 16 uur. Aan het slot van de vergadering richtte de dijkgraaf zich tot de hoogheemraad A. L. van Wijk, te Stompwijk, die op 1 juni jl. het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden zijn intrede deed in de kring van Rijnlands bestuur. Vanaf 1940 tot 1957 fungeerde de jubilerende hoog heemraad als hoofdingeland, verte genwoordigende het ongebouwd ei gendom in het 16e district. In 1957 benoemde de Kroon hem op aanbe veling van de vergadering van hoofdingelanden tot hoogheemraad. De dijkgraaf belichtte de vele akti- viteiten van de heer Van Wijk in Rijnlands belang en bood hem na mens Rijnlands bestuur zijn geluk wensen aan. Vervolgens maakte de dijkgraaf bekend, dat de grote ver diensten van de heer Van Wijk je gens het hoogheemraadschap het College van dijkgraaf en hoogheem raden aanleiding gaven hem de ere penning van Rijnland in brons toe te kennen. De vergadering betuigde hiermede haar instemming. Na afloop volgde de jaarlijkse ex cursie. Deze voerde in eerste instan tie naar de Schiphol-werken in de Haarlemmermeerpolder en vervol gens naar de aloude Spaarndam. Met zijn gemaal, sluizen en gemeen- landshuis speelt deze plaats, waar de geschiedenis van het hoogheem raadschap rond 1200 een aanvang nam, nog steeds een belangrijke rol in Rijnlands waterstaat. In een slotwoord sprak burge meester Van der Hooft van een dankbaar en gelukkig Waddinx- veens publiek. Hij roemde de ge meenschapszin van het winkelweek- comité en het werk van de organi satiecommissie. Extra dank bracht hij ook aan de motorrijders voor hun activiteiten om de lange rij wa gens door de drukke verkeerscentra te leiden. Als waardering bood hij hen namens alle aanwezigen een mandje met fruit en wijn aan. Op uitnodiging van de Hervormde jeugdverenigingen zullen komend weekend weer enkele tientallen Hervormde jongens en meisjes te gast z;jn in Waddinxveen. Ditmaal komen de jongelui voornamelijk uit Veenendaal. Er staan zoals gebrui kelijk weer tal van attracties op het programma, met als hoogtepunt de zondagavond. Na de kerkdiensten zullen de beide predikanten ds. J. R. Cuperus en ds. Joh. Verwelius met de jongelui de broodmaaltijd gebruiken, waarna de gehouden prediking zal besproken worden. In verband hiermee zullen de dien sten in de drie Herv. kerken niet om 6.30 maar om 5 uur beginnen. De vertegenwoordigers van de gemeenten Boskoop, Hazerswoude, Koudekerk, Leiderdorp, Leimuiden, Rijnsaterswoude, Waddinxveen en Zoetermeer, welke gemeenten op 1 januari a.s. een gemeenschappelijke regeling zullen aangaan voor de drinkwatervoorziening, hebben op het gemeentehuis van Leiderdorp hun eerste vergadering gehouden. De burgemeester van Leiderdorp, mr. R. Galjas werd tot voorzitter gekozen met burgemeester G. W. baron van Dedem van Boskoop als plaatsvervanger. Wethouder ir. J. P- H. Venema van Waddinxveen werd gekozen tot secretaris met als zijn plaatsvervanger burgemeester B. Kammenga van Rijnsaterswoude. Op de eerste avond van de Goudse avondvierdaagse trokken de bijna drieduizend deelnemers noor Wad dinxveen, het doel van dinsdag avond. Langs twee zijden van de Gouwe stroomden de wandelaars, die over verschillende afstanden liepen, naar de hefbrug, waar een groot aantal Waddinxveners zich had verzameld om de wandel- enthousiasten gade te slaan en aan te moedigen. Terwijl de belangstelling bij de hefbrug voor de wandelaars bijzon der groot was en er zelfs een vrolij ke sfeer heerste, was er in de Oran jewijk minder belangstelling voor de in het meerendeel jeugdige wan delaars. De terugweg voerde door Bloe- mendaal, waar de politie ervoor had gezorgd, dat de wandelaars geen hinder van het verkeer konden on dervinden. Gisteravond vormden Haastrecht en Stolwijk het doel van de tweede avond. Bijna 2920 deelnemers heb ben zich voor de avondvierdaagse laten inschrijven. Met een aantal van ruim zeventienhonderd waren de jongeren ver in de meerderheid. Morgenavond vindt in Gouda de feestelijke intocht plaats van de wandelars, die de avondvierdaagse volledig hebben uitgelopen. KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekoper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8.15 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Dinsdag 22 juni: Marinebezoek, afscheepplaats Nesse bezichtiging van 14 tot 16 uur. Opening expositie Sijpko Wijk, in Kunstzaaltje Passage, om 20.15 uur. Bejaardenmiddag, R.K. verenigings gebouw Burg. Trooststraat; aanvang 14.30 uur (dia-middag). Voetbalwedstrijd Marinepersoneel - gemeente-ambtenaren, voetbalveld Kanaaldijk. Donderdag 24 juni: Gemeenteraadsvergadering, Raad huis; aanvang 20.00 uur. honderden inwoners de terugkeer van de stoet wel opgemerkt, want de toeterende auto’s lokten op het late uur nog heel wat mensen naar de ramen. Met name noemde hij de heren Rin gelenstein, Van Mourik en Ververs, die zich bijzonder voor de organisa tie en alle voorbereidingen hadden ingespannen. Ook betrok de heer Van der Loo de motorrijders, die de colonnes door het verkeer loodsten in zijn waardering, evenals de heer Van der Hondel, die belangeloos zijn muzikale medewerking verleende. De heer Van der Loo stelde het bij zonder op prijs, dat burgemeester C. A. van der Hooft de reis van be gin tot eind had willen meemaken. Na deze woorden volgde het zeer verzorgde diner, zowel wat betreft kwaliteit als bediening. Bovendien zat de stemming er goed in en het leek op het laatst wel een grote bruiloft. Donderdag 17 juni: Avondvierdaagse Gouda-Moordrecht Vrijdag 18 juni: Avondvierdaagse Gouda, feestelijke intocht. Vrijdag 25 juni: Opening Sportweek. Sportweekmars start schoolplein Oranjelaan, 19 uur Museum Catharina Gasthuis Gouda: Expositie van leden van het kunst centrum „Burgvliet”, t/m 27 juni. Kunstzaaltje Passage: Expositie van tekeningen Sijpko Wijk. Geopend tijdens de normale winkeluren, als mede op vrijdagavond tot 21 uur. Woensdagmiddag gesloten. Vanaf 22 juni. De heer G. C. van der Willigen, burgemeester van Leiden, door bur gemeester en wethouders van die gemeente benoemd tot hoofdinge land van Rijnland, vertegenwoor digende het gebouwd eigendom in die gemeente, werd als zodanig toe gelaten. De vergadering betuigde haar in stemming met onderhandse aanbe steding van de bouw van de nieuwe Jan Zwanenbrug over de Maandag se watering in de weg tussen Rijns- burg en Noordwijk-binnen. Het ligt in de bedoeling de bouw van deze brug, waarmede een aanmerkelijke verbetering van de verkeerssituatie tot stand zal komen, op zo kort mo gelijke termijn een aanvang te doen nemen. Eén der agendapunten van meer interne aard vormde de restauratie van het Gemeenlandshuis te Leiden. De zijn voltooiing naderende eerste fase van het project bleek meer te gaan kosten dan aanvankelijk was geraamd. De bouwkundige toestand, waarin de onder handen genomen zij-topgevels en kap zich bevonden, vereiste een aantal niet voorziene vernieuwingen. Het verslag betreffende het be stuur en de waterstaat van Rijnland over 1964 werd door dijkgraaf en hoogheemraden aangeboden. Behan deling zal volgen in de eerstvolgen de bijeenkomst van de verenigde 7 t/m 19 juni: Lochmans, Kerkweg; 21 juni t/m 3 juli: J. Hofman, Burg. Trooststraat; 12 t/m 24 juli: C. Rip, Dorpstraat; N. Koster - Heijns, Jan Dorrekens- kade; A. v. d. Sluis, Dorpstraat en P. v. d. Starre, Piet Heinstraat; 12 t/m 31 juli: H. Cammeraat, Zuid kade; 19 t/m 31 juli: N. M. van Rooijen, Dorpstraat; H. Timmermans, Wil- helminakade; D. Kool, Dorpstraat; J. van Triet, Kon. Wilhelminaplein en Noordkade; G. Bosman, Burgem. Trooststraat; A. van Eeuwen, Zuid kade en K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat; 26 juli t/m 7 aug.: C. Voshol, Zuid kade; G. Visser, Noordeinde en A. Asscheman, Trompstraat. Zuidkade; G. Visser, Noordeinde en A. Asscheman, Trompstraat. 2 t/m 14 aug.: G. van Ringelenstein, leplaan; 9 t/m 21 aug.: T. Broer, Dorpstraat; 16 aug. t/m 4 sept.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. Wanneer maandag a.s. Hr. Ms. „Hadda”, een patrouillevaartuig van de Koninklijke Marine bij de af scheepplaats zal zijn gemeerd, zal omstreeks half twaalf de comman dant van dit schip, de luitenant ter zee der 2e klasse O. C. A. Scheffe- laar officieel zijn opwachting maken bij burgemeester C. A. van der Hooft. Ongeveer een half uur later zal burgemeester Van der Hooft een tegenbezoek brengen aan boord van het oorlogsschip. Hr. Ms. „Hadda” zal maandag, dinsdag en woensdag in Waddinx veen liggen voor een officieel be zoek, dat in het kader van een bin nenlands vlagvertoon door de Ko ninklijke Marine aan Waddinxveen wordt gebracht. Het oorlogsschip is maandagmid dag en dinsdagmiddag tussen twee en viep uur voor het publiek te be zichtigen. Tijdens het verblijf zullen nog enkele ontvangsten aan boord worden gehouden voor genodigden en zullen de 27 opvarenden o.m. een Waddinxveens bedrijf bezoeken. Dinsdagavond 22 juni wordt op de sportvelden aan de Kanaaldijk een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen een marine-elftal en een elftal samengesteld uit gemeente-ambte- Zaterdag 26 juni: Sportweek-Hengelconcours in de Gouwe; aanvang 9 uur. Sportweek-Schoolvoetbaltoemooi, sportvelden Oranjewijk, aanv. 9 uur Sportweek-Zwemwedstrijden in de Gouwe; aanvang 15.30 uur. Sportweek-Voetbalwedstrij d Zwarte SchapenONA; aanvang 19 uur. Openluchtfilmvoorstelling, Stations plein; aanvang 21.30 uur. Maandag 28 juni: Sportweek-Bedrijfsvoetbaltoemooi, sportvelden Oranjewijk; 19 uur. Dinsdag 29 juni: Sportweek-Bedrijfsvoethaltoernooi, sportvelden Oranjewijk; 19 uur. Woensdag 30 juni: Sportweek-Wielerronde, Bomenwijk start leplaan; aanvang 19.30 uur. Donderdag 1 juil: Sportweek-Puzzelrit; aanv. 19 uur. Vrijdag 2 juli: Sportweek-Schoolzwemmen, zwem bad Kanaaldijk; aanvang 19 uur. Zaterdag 3 juli: Sportweek-Schoolvoetbaltoernooi, sportvelden Oranjewijk; aanv. 9 uur Sportweek-Nationaal Polo-toernooi, zwembad Kanaaldijk; 15.30 uur. Sportweek-Voetbalwedstrijd; 19 uur Sportweek-Openluchtfilmvoorstel- ling, Stationsplein; aanv. 21.30 uur. M. van Dillen; Elisabeth Alphonsa Maria, d.v. H. B. J. M. Klünnen en A. P. Rademaker; Edwin, z.v. W. v.an Houten en H. M. Rebergen; Hendrika, d.v. A. Ringenier en A. Hunink; Karin Maria, d.v. W. Sekeris en Z. van Bergen; Teunis, z.v. P. Baan en R. den Boer; Eric Willem, z.v. H. B, van der Oest en H. J. Overvliet. Ondertrouwd: M. Lindhout en M. v. d. Gaarden; J. K. v.d. Maas en M. E. Boonstoppel Gehuwd: M. Nederhoff en W. A. v. d. Berg. Overleden: Bos w.v. van der Ben, Anna, oud 96 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwarte damesportemon- naie met inh.; step; tas met gereed schap; rode step; dameshorloge. Verloren: rode damesportemonnaie mte inh.; blauwe step; bruine hand schoenen; bos sleutels. 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3