Bel bij brand 2222 Jubileumprijsvraag van Fabrikaat Nederlands k b R.K. Woningbouwveren. wil bouwen in Victorwijk SATON in Uitbreiding van subsidiebeleid Meer huizen in de Vondelwijk ’t Kookcentrum Geef vader krant- folderbezorging Steelpannen gietijzer geëmailleerd (iets beschadigd) Bedrijfsvoetbal Verheul Bioscopen Gouda EHBO~diploma uitgereikt Waddixvener met auto over de kop Geslaagd voor toelatingsexamen Prinses Margriet dankt voor bloemen Geslaagden voor brandweercursus Gezellige avond tennisvereniging BURGER Bouwactie voor Westerkerk Zonnebloem maakte rondvaart en was op de Euromast sigaren en sigaretten gasaanstekers Penningmeester Geref. Kerk Bestemming Maan Landbouwschap Eten voor de kerkbouw BB-comandopost aan IJssel thans in gebruik Boerderijbranden in maart Waddinxveen Hoogbouw in de Van Maerlandtstr. Bekendmaking Officiële mededeling Gemeente koor 1966 bouwvolume in de kondelwijk toegezegd. VADER GESCHENKEN Boekhandel FRA-VA-KO’s WARENHUIZEN Wij zien U naar de ogen! Vaderdag - SigarendagI Weekblad voor Waddinxveen - 17 juni 1965 Pagina 9 Prijzen MACHINE BANKWERKERS DRAAIERS en LEERLING MACHINE BANKWERKERS (ingezonden mededeling) (ingezonden mededeling) V M9 den moeten kunnen komen. Tot bestuursleden werden herko zen de heren Van der Klauw en Kok, terwijl de heer Van Wijk weer werd herkozen tot lid van de raad van commissarissen. Voorts werd tot bestuurslid benoemd de heer Th. J. M. de Lange, waarmede is voor zien in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer G. Th. Vlasveld. De rekening 1964 werd afgesloten met 109.549 tegen 89.257 vorig jaar. De huuropbrengsten bedroe gen bijna 83.000 terwijl bijna het zelfde bedrag werd uitgegeven voor renten en aflossingen. Het eindcij fer van de balans was 1.426.074 (v.j. 1.494.226). De boekwaarde van de bezittingen bedroeg 1.341.952. De vergadering keurde de jaarstuk ken over 1964 na daarvan te hebben kennis genomen goed. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING enz. D. SONNEVELD Koningin Wilhelmin aplein Telefoon 3061 de zaak met de buitenklok iets voor zijn bureau of een mooi boek van GEVRAAGD: W. Hagen, Mauritslaan 59 2.5 Itr m. en z. tuit van 12.35 voor 4.50 2 Itr, zonder tuit, van 9.75 voor 3,75 1.5 Itr, zonder tuit, van 9.voor 3.25 P. BEZEMER, Oosthaven 6 te Gouda. Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 inderdaad I En dan leveren wij de meest juiste bril, waardoor U een maximum aan gezichtsscherpte bereikt. De personeelsvereniging van de N.V. Auto-Industrie Verheul orga niseert zaterdagochtend en -middag a.s. een bedrijfsvoetbaltoernooi op de sportvelden in de Oranjewijk, waaraan wordt deelgenomen door zeven elftallen. „Blonde meisjes voor Havanna” is de titel vein een spannend film verhaal over de handel in blanke slavinnen. De geschiedenis begint dicht bij huis, namelijk in Amster dam waar het Casino Rio het mid delpunt vormt van de gewetenloze activiteiten van enkele twijfelach tige figuren. Een duitse politieman en een journalist trekken tegen de bende ten strijde en ondanks alle verwikkelingen, waarbij het verhaal zich naar Cuba verplaatst, komt er een einde aan de misdadige prak tijken van de bende. (Hedenavond in de Schouwburgbioscoop). De komende dagen draait in de Schouwburgbioscoop de 20th Cen tury Fox-produktie „John Goldfarb, kom terug”. Het verhaal speelt zich voornamelijk af in een klein olie staatje in het Midden Oosten, waar een journaliste weet door te drin gen in de harem van Koning Fawz van Fawzia. E enverdwaalde U-2 piloot redt haar na allerlei verwik kelingen tenslotte uit de moeilijk heden. De nieuwe ere-voorzitter van de afdeling Gouda van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO, burgemeester mr. R. M. van Reenen van Gouda heeft tijdens een vorige week gehouden bijeenkomst van de vereniging in de algemene technische school te Gouda de eenheidsdiploma’s uitge reikt aan de geslaagde deelnemers van de wintercursus. Onder de 27 van de dertig cursis ten, die het diploma hadden behaald bevonden zich o.m. de Waddinxve- ners: M. Czerwony, T. van Eunen, H. Hofman en T. C. Kastelic. Op de provinciale weg tussen Al- phen en Boskoop is dinsdagavond een inwoner van Waddinxveen met zijn auto van de weg geraakt en over de kop geslagen. Het ongeval gebeurde ter hoogte van het voet- gangerstunneltje bij Boskoop. De automobilist naderde uit de richting Alphen en kon in de bocht de wa gen niet meer in bedwang houden. De auto schoot naar de linkerzijde van de weg, ramde een paal, schoot over een sloot en kwam tenslotte ernstig beschadigd op de kop tot stilstand op het terrein van kweke rij Veerman. De bestuurder bleef nagenoeg ongedeerd. Tijdens de dezer dagen gehouden ledenvergadering van de R.K. Wo ningbouwvereniging St. Jozef in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat is uitvoerig gesproken over de bouwmogelijk- voor deze vereniging. In zijn welkomstwoord kon voor zitter F. van der Klauw mededeling doen van een gemeentelijke toezeg ging, dat de vereniging in 1966 in de Vondelwijk over bouwvolume kan beschikken. De bouw aldaar zal worden uitgevoerd in het kader van het rationele woningbouwplan. Uit de vergadering werden vra gen gesteld over de mogelijkheden om in de Victorwijk of onmiddel lijke omgeving woningbouw ten be hoeve van de vereniging te realise ren. De voorzitter antwoordde uit voerig, hoe de rationele bouwplan nen in deze gemeente het uitvoeren van andere bouwplannen voorlopig uiterst moeilijk maakt. Niettemin werd door leden er op aangedrongen, dat deze mogelijk heden alsnog met het gemeentebe stuur zouden worden besproken. Ook werd ter vergadering de wen selijkheid naar voren gebracht, dat meer leden van de woningbouw vereniging voor woonruimte in de nieuwe plannen in aanmerking zou- Voor het toelatingsexamen voor het Chr. Lyceum te Gouda zijn om. geslaagd: van de Willem v. Oranje- school: Theo van Leeuwen en Timo de Vries; van de Kon. Julianaschool: Henk Boersma, Han Haagsma, Joke Vink, Gerrit Oudijk, Rony Glasbeek en Tineke van Gils; van de Reho- bothschool: P. Bras en Huib Mar chand; van de Eben Haëzerschool: i Dik Monster, Tony de Waard, Ton de Waard, Henk de Pater, Anneke Treffers, Ans v.d. Krans en Jasper Buurman. Voor het toelatingsexamen voor de Rijks H.B.S. te Gouda slaagden nog Reinier van Amerongen van de Kon. Julianaschool en Derk Jan Evers. Gemeente Waterleidingbedrijf Bij het waterleidingbedrijf Bos koop zullen in de nacht van woens dag 23 op donderdag 24 juni a.s. werkzaamheden aan de hoofdtoe- voerleidingen worden uitgevoerd en daarna worden schoongespoeld. In verband hiermede zal vanaf 22.30 uur gedurende de gehele nacht de druk op het waterleiding net van Waddinxveen sterk zijn verlaagd of zelfs geheel kunnen wegvallen. Men zij gewaarschuwd tevoren wat water in voorraad af te tappen. De directeur der gemeentebedrijven, A. C. Kraneveld. Tal van Nederlandse bedrijven hebben prijzen beschikbaar gesteld, aantrekkelijk voor jong en oud. Ze alle op te noemen is ondoenlijk. Er is kleding bij en schoeisel, veel op het gebied van de woninginrichting, voedings- en genotmiddelen en ook artikelen die de jeugd zullen aan spreken als schaatsen, rijwielen en rijwiellampen, spellen, transistor radio’s, poppen, pakketten met ver snaperingen, verfdozen, teen-ager eetgerei, kinder) acks enz. enz. De doe-het-zelvers kunnen een hobby- set verdienen en de leesmaniakken pocketbooks. Het Nederland van nu is een in dustrieland. De industrie is de be langrijkste bestaansbron geworden, noe veelomvattend net woord „in dustrie” is, wil de Vereniging Ne derlands Eabrixaat duidenjK gaan maiten op een prettige manier, waarbij men bovendien grote kans heelt een produkt van de Neder landse industrie als prijs te winnen. In de reeks van activiteiten ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan heeft V.N.E. namelijk een prijsvraag uitgescnreven, waarvoor 32 industriepiaatj es geplakt op doos jes (Molen) lucifers moeten worden verzameld. De tien belangrijkste takken van nijverheid, die op het prysvraag- formuiier - van half mei af bij de winkelier verkrijgbaar - zijn aan gegeven, zijn elk met een eveneens aangegeven aantal afbeeldingen vertegenwoordigd. De opschriften die bovenaan de van 1 tot en met 32 genummerde industrieplaat) es zijn afgedrukt moeten worden ge noteerd. De oplossing dient per brief te worden opgezonden aan de Vereniging Nederlands Fabrikaat, Riouwstraat 216, Den Haag. De ver zamelde plaatjes kan men behou den. Zij kunnen echter door V.N.F. ter inzage worden gevraagd. De wedstrijd duurt t/m 15 december. De prijsvraag is niet moeilijk. Het is een kwestie van verzamelen en ruilen. Maar welk een uitstekend overzicht van wat Nederland op in dustrieel gebied presteert houdt men ervan over. Ben overzicht waarvan volwassen en jeugdige personen een nuttig ge bruik zullen kunnen maken. Scho len kunnen de leerlingen inschake len om een complete serie - grafisch fraaie - industrieplaat)es te verkrij gen. Er is bij de gemeente een wijzi ging van het uitbreidingsplan Von delwijk in onderdelen in voorberei ding, dat om. voorziet in een enigs zins dichtere bebouwing, waardoor meer huizen in dit plan kunnen worden gerealiseerd. Dit heeft tot direct gevolg, dat de grondprijzen tot een aanvaardbaar bedrag kun nen worden teruggebracht. In totaal zal er nu ruimte zijn voor 1065 wo ningen. Voorts ligt het in de bedoeling in de Van Maerlantstraat, waar aan vankelijk een open bebouwing zou komen, tien winkels te bouwen die worden ondergebracht in een flat gebouw van zes bouwlagen. In de vroegere plannen waren hier alleen dagwinkels geprojecteerd. Prinses Margriet heeft in een brief aan de burgemeester van Bos koop haar oprechte dank uitgespro ken aan het adres van de gemeen ten Boskoop, Waddinxveen, Moer- kapelle, Benthuizen, Zoetermeer, Nootdorp en Pijnacker, die tijdens het Koninklijke bezoek op 25 mei j.l. zorgden dat er een bloemenat- tentie naar de op die dag in het ziekenhuis verblijvende Prinses werd gezonden. Zoals bekend had de prinses een dag tevoren een auto-ongeval gehad nabij Woerden waarbij zij licht werd gewond. Negen leden van de Waddinx- veense brandweer, die gedurende dertien avonden een speciale cursus hebben gevolgd in het gebruik van persluchtapparatuur bij brandbe strijding, konden deze week het hiervoor officieel ingestelde diplo ma in ontvangst nemen. Nadat vorige week het theoretisch deel van het examen was afgeno men door een examinator van de Rijksbrandweerinspectie, volgde de ze week het praktisch deel. Volgens de examinator behoorde Waddinxveen tot één van de eerste kleinere gemeenten, die onder hun brandweerlieden gediplomeerde specialisten tellen voor de bediening van de persluchtapparatuur, die speciaal wordt gebruikt om bij brand ruimten binnen te dringen, waar veel rook staat. De Waddinx- veense brandweer is ook met deze apparatuur uitgerust. Al eerder volgden leden van de brandweer een soortgelijke cursus, maar toen bestond er nog geen of ficieel diploma met rijkserkenning. De cursisten, die het vrij zware examen met succes zagen bekroond waren de heren: A. van Nielen, D. van Vliet, H. van Vliet, P. Groene- veld, P. Baan, J. Broer, M. de Bas, R. den Haag en M. C. Kersbergen. De cursussen werden gegeven door een lid van de Haagse brandweer. De tennisvereniging Waddinxveen organiseert zaterdagavond een ge zellige avond voor haar leden. In verband met de weinig stabiele weersomstandigheden wordt de bij eenkomst gehouden in de Manege Reygersburgh aan de Piasweg, in plaats van in het verenigingslokaal bij de tennisbanen. AUTOMOBIELBEDRIJF AVIFAUNA Alphen aan den Rijn Hoorn 65, tel. 01720) 2091 SIMCA 900 1963; FORD TAUNUS 17 M CARAVAN ’63; OPEL BLITZ; MER CEDES 319 bestel ’60; FI AT 500 - 1100 - 1500 L - 2300 ’60-’64; PONTIAC ’60; D.K.W. junior ’62; FORD ANGLIA stationcar 1962; OPEL KADETT en RE- KORD ’61-’64 2- en 4-deur; V.W. 1200 ’64; OPEL KA DETT CARAVAN ’63; FI AT MULTIPLA ’62; STU DEBAKER 1963; FORD ZEPHYR en ZODIAC ’63; RENAULT L4 en R8 Ou tline '62-’63; AUSTIN CAM BRIDGE ’62; SAAB 1961; CHEVROLET 1960-1961; FORD TAUNUS 17M ’61- ’64; DAFFODIL ’63; SKO DA ’63-’64; FORD COR TINA 1964; V.W. KAR- MANN GHIA ’59; B.M.W. 700 LS ’63 roldak; STUDE BAKER CABRIOLET ’61; FORD CORSAIR 1964; PEUGEOT 403-404 ’61-'64; V.W. ’61-’62; FORD TAU NUS 12 M ’63; MERCEDES 190 D ’59-’62; VAUXHALL VICTOR ’62; VOLVO AMAZONE ’60. Open en gesloten aanhangwagens Keuze uit plm. 150 stuks 3 MAANDEN GARANTIE Inruil en Financiering Geopend van 8.30-22 uur. ’s Zaterdags tot 19.00 uur ’s Zondags van 12 tot 18 u. een ruime keuze Dorpsstraat 80 N.V. Machine- en Apparatenfabriek J. BOERE - Waddinxveen Noordkade 267 Voor het fabriceren en monteren van onze „speciaal” hout- bewerkingsmachines o.a. profiel- en rond- schuurmachines, pneumatische opsluitbanken en korpuspersen, welke wij door de gehele wereld exporteren, vragen wij: Voor hen die dit jaar de l.t.s. verlaten, kun nen wij een goede allround opleiding voor de toekomst geven, o.a. kennis van pneumatische appa ratuur, elektriciteit- aansluitingen, bediening van de meest voorkomende metaalbewerkings- machines, electrisch- en autogenisch lassen, montage van de ’speciaal’ machines. Inlichtingen na 6 uur: Zuidkade 45. DANKBETUIGING. Hierbij zeggen wij U har telijk dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij ons huwelijk. C. Lugthart G. Lugthart-Oudijk Waddinxveen, juni 1965. Noordeinde 20 In veertien dagen tijds is het reeds eerder bijeengebrachte bedrag van 10.000,ten behoeve van de bouw van de Westerkerk in Groens- w.aard voor de Hervormde Gemeen te, uitgegroeid tot een bedrag van 30.000,—. Met een belangeloos door Citosa ter beschikking gestelde autobus alsmede zeven particuliere auto’s brachten de leden van de Waddinx- veense Therapieclub „De Zonne bloem” vorige week donderdag een bezoek aan Rotterdam. Het gezelschap van 76 personen, inclusief begeleiders en begeleid sters vertrok omstreeks twaalf uur uit Waddinxveen. Een rondvaart door de Rotter damse havens was het eerste pro grammapunt. Voor alle deelnemers was deze vaartocht een bijzondere belevenis. Bovendien was men bij zonder verrast, dat bij terugkeer aan de Spido-steiger de fotograaf al stond te wachten met de foto’s, die hij bij het vertrek van de groep had gemaakt. Het volgende doel was de Euro mast, waar niet alleen werd geno ten van het fraaie uitzicht over de stad, havens en verre omtrek, maar waar bovendien een smakelijk diner stond te wachten. Omstreeks half acht keerde het gezelschap.dat de reis onder bijzon der gunstige weersomstandigheden had gemaakt, in Waddinxveen te rug. Tot de begeleidende leden van de groep behoorden ook dokter C. A. de Geus en echtgenote, alsmede Zuster De Boer. de ruimste sortering De Kerkeraad van de Gerefor meerde Kerk heeft met volledige instemming van de commissie van beheer de heer J. Meuleman be noemd tot penningmeester. De heer Meuleman neemt daarmede de taak over van de heer A. Wijsmuller, die de administratie en boekhouding van de Geref. Kerk geruime tijd be heerde en die o.m. ook een finan cieel tienjarenplan opstelde. In ver band met vertrek naar elders moest voor de heer Wijsmuller een opvol ger worden gevonden. Reis naar de maan en alle voor bereidingen. De luchtvaart- en ruimtevaart journalist Sjoerd van der Werf heeft aan de hand van veel officiële NASA-rapporten en semi-officiële gegevens uit Rusland een boek ge schreven dat geheel is gewijd aan de reis naar de maan, die binnen enkele jaren een feit zal worden. Het definitieve programma, vanaf het eerste schetsje op papier tot en met de zachte landing op de maan èn de terugreis wordt gedetailleerd behandeld in zeven onthullende hoofdstukken. Zowel de Russische als de Ameri kaanse ruimtevaartsuccessen wor den belicht en aan de verschillende methoden van lancering wijdt de schrijver alle aandacht. Spoetniks, Luniks, Wostoks, Woschods, Ran gers, Surveyors, Mercury’s en an dere raketten die een rol spelen in de „verovering van de maan”, wor den besproken. Aan de Projecten Gemini en Apollo wordt uitgebreide aandacht besteed. Onbemande ruim tevaartuigen - zoals de Explorer-, de Komos-, Elektron- en OSO-satel- lieten - bestuderen de mogelijke ge varen van de maanreis: straling van geladen deeltjes, uitbarstingen op de zon, meteorieten enz. Verder neemt de schrijver de le zers mee naar de opleidingscentra, lanceerplaatsen, rekencentra en ten slotte naar het lanceer-complex, waar de eerste maanreizigers aan hun 384.000 kilometer lange tocht beginnen. Met krijgt een goede voorstelling van wat de toekomstige ruimtepioniers te wachten staat. Er zijn 70 foto’s in dit boek opge nomen; het zal deze maand bij Uit geverij La Rivière Voorhoeve te Zwolle verschijnen en o.a. verkrijg baar zijn bij Boekhandel Veldwijk, Kerkweg (Passage). In de openbare vergadering van het bestuur van het Landbouwschap op 2 juni 1965 is een nota over het subsidiebeleid aan de orde gekomen. Deze nota is het resultaat van de besprekingen die het dagelijks be stuur van het Landbouwschap in de afgelopen maand aan dit onderwerp heeft gewijd, nadat het bestuur zich in de aprilvergadering in beginsel had uitgesproken voor een aantal subsidiemaatregelen (vergemakke lijking van de overname van bedrij ven, vooral bij generatiewisseling; stimulering van bedrijfsvergroting en samenwerkingsvormen; bevorde ring van de aanpassing en moderni sering van bedrijven). Deze maat regelen zouden in de vorm van rentesubsidies of subsidies a fonds perdu getroffen kunnen worden. Het dagelijks bestuur heeft nage gaan hoever men met het subsidie beleid zou kunnen komen bij een uitbreiding van de huidige regelin gen van het Ontwikkelings- en Sa- neringsfonds. Daarbij kwam het tot de conclusie, dat het voor de land en tuinbouw van groot belang is, als er een sterke uitbreiding komt van het aantal ontwikkelingsbedrij ven en montagestallen. De moge lijkheid zou geopend moeten wor den voor 2000 ontwikkelingsbedrij ven en 500 montagestallen voor 1966. De (herziene) begroting van het Ontwikkelings- en Sanerings- fonds, waarop voor 1965 ten be hoeve van ontwikkelingsbedrijven 4 miljoen was uitgetrokken en voor montagestallen 1,5 miljoen, zou dan voor 1966 16 miljoen voor ontwikkelingsbedrijven en 5 mil joen voor montagestallen moeten afzonderen. Hiertoe heeft het dage lijks bestuur een voorstel ingediend bij het bestuur van het Ontwikke lings- en Saneringsfonds. Ook besteedde het dagelijks be stuur aandacht aan het stimuleren van de bedrijfsvergroting. De tegen woordige bedrijfsgrootte is immers één van de belangrijkste knelpun ten voor veel land- en tuinbouwbe drijven. Bij een aanzienlijke bedrijfsver groting, zo meent het dagelijks be stuur, valt er veel te zeggen voor een meer algemene, vrij ruime sub sidieregeling voor gebouwen, dan thans het geval is in de bijdrage regeling voor ontwikkelingsbedrij ven. Het bestuur hechtte zijn goedkeu ring aan het beleid, dat het dage lijks bestuur terzake heeft gevoerd. De vrouwenvereniging van de Geref. Kerk beraamt plannen om op 11 september Gereformeerd Waddinxveen te laten eten in „De Soete Inval”. Voor één dag zal het Verenigingsgebouw aan de Stations straat worden omgevormd tot res taurant. De baten van deze actie zijn voor de nieuwbouw van de tweede Gere formeerde Kerk in Groenswaard. Onder auspiciën van de Jeugd raad van deze Kerk wordt op die dag ook weer een puzzelrit voor motorvoertuigen en fietsen georga niseerd. Driekwart miljoen gulden was er gemoeid met de bouw van de com mandopost aan de Goejanverwelle- dijk langs de IJssel van de kring Zuid-Holland van de Bescherming Bevolking, die dinsdagmiddag offi cieel in gebruik werd genomen. De oud-voorziter van de kringraad der BB en oud-burgemeester van Gouda mr. K. F. O. James hees de vlag op dit complex. Een deel van de post, waarvan iedereen hoopt dat deze nooit ge bruikt zal behoeven te worden, ligt ondergronds. In deze post is alle apparatuur ondergebracht, die no dig is om in noodgevallen de ver bindingen in het gebied te onder houden, waarin 22 gemeenten liggen met in totaal 170.000 inwoners. On der deze commandopost ressorteren zowel brandweereenheden, .als red dingsdienst, mobiele geneeskundige dienst en een dienst voor sociale verzorging. In het Goudse stadhuis werd eer der op de middag de commandopost officieel overgedragen door burge meester nir. R- M. van Reenen van Gouda, die de investering in deze commandopost beschouwde als een soort eenmalige verzekeringspremie. De hoofdinspecteur voor het Brandweerwezen van het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt mee, dat in de maand maart 1965 21 boerderijbranden zijn voorgekomen, waarbjj de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Van deze branden kwam er één voor in Groningen, één in Friesland, drie in Drenthe, één in Overijssel, vijf in Gelderland, twee in Noord- Holland, één in Zuid-Holland, vijf in Noord-Brabant en twee in Lim burg. De directe schade door deze bran den aangericht wordt geraamd op 956.480,—. Eén van deze branden werd ver oorzaakt door kortsluiting, vijf door het spelen met vuur, drie door kachels, één door onvoorzichtigheid met vuur, één doordat een verwar mingselement in het zaagsel viel, één door het vallen van vuur uit een met hout gestookte stoomketel, één door hittestraling van een elec- trische Lamp en in acht gevallen bleef de oorzaak onbekend. Bij deze branden kwamen om: één paard, 13 koeien, twee stuks jongvee, 20 kalveren, 36 mestvar- kens, vijf fokvarkens, 48 biggen, 15 schapen, 14.700 kuikens en 5200 slachtkuikens.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 9