Officieel bezoek van Hr. Ms. ’Hadda verstevigde banden met de Marine voor Officieel Sportweek 1965 SPAAR Veel belangstelling miniatuur vlootbezoek Boskoop belooft beter water en hogere druk U RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” Onafhankelijk nieuwsblad voor Waddinxveen en omstreken was Nederhorst N.V. SPAAR GOED Maatregelen tegen bezinksel reeds in uitvoering had goed jaar Nieuw bedrijf op industrieterrein Herv. jeugd op bezoek Scooterrijder verongelukt Programma Sportweek Swiebertje was in Waddinxveen Ontvangsten, muzikale ■I 1 0PREI5 ’t Mooiste oruin en beschermt tegen zonnebrand Pigmaderm.Tube f 2,95 roet en voet bal wedstri j<l 1 Examen doen? SPAAR BIJ DE X Ent housi ast Clementie Verlichting Voetbal in regen Mijnhardt’s Zenuwtabletten 1 Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 24 JUNI 1965 21e JAARGANG - Nr. 1041 (Ingezonden mededeling) 7 fa. v. Camp, mode voor heren, Kleiweg 6, Gouda. AMERIKAANSE ONTWERPER BRENGT NIEUWE STIJL VOOR EUROPA (ingezonden mededeling) Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 telefoon (01828) 2238. ingezonden mededeling) cARBQVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. (Ingezonden mededeling) Aan boord van Hr. Ms. „Hadda” werd maandag rond het middag uur burgemeester C. A. van der Hooft officieel verwelkomd door de commandant van dit patrouillevaartuig, de luitenant ter zee der tweede klasse O. C. A. Scheffelaar. (foto Sjaak Noteboom) Maandag joegen pompen stromen koel water over het metalen dek van het ’s ochtends aan de afscheepplaats afgemeerde Hr. Ms. „Hadda” om de temperatuur benedendeks door de zonnehitte nog niet meer dan tropisch te laten worden. Dinsdag was er minder behoefte aan koeling, maar toen was het de regen, die in stromen over het patrouillevaartuig viel. Ondanks dat bijzonder slechte weer van dinsdag is het officiële bezoek van dit marinevaartuig aan Waddinxveen in alle opzichten een succes geworden en heeft de bemanning zeker niet over belangstelling te klagen gehad. waar de heer Berkesteyn jr. de ge üniformeerde gasten rondleidde. Naar aanleiding van klachten van de zijde van het gemeentebestuur van Waddinxveen aan het adres van de Boskoopse waterleiding over de slechte kwaliteit van het water, heeft de gemeente Boskoop schriftelijk medegedeeld, dat er druk wordt gewerkt aan de verbetering van de kwa liteit van het leidingwater en aan de waterdruk. Verwacht wordt, dat over enkele maanden de resultaten hiervan merkbaar zullen worden. Een van de meest beroemde ontwerpers voor herenkleding in Amerika is McGregor. En een van zijn mooiste ontwer pen is de regenjas, die hij de Flying Coat noemt. Een zeer lichte jas. Hij weegt nauwlijks 500 gram. En toch een vol slagen regenjas. Waterdicht en ventilerend. Een ideale jas voor de man die veel reist Deze Amerikaanse jas is nu al te zien bij Kort na aankomst maandagoch tend kwam de commandant van het schip, de 31-jarige luitenant ter zee der tweede klasse O. C. A. Scheffe laar gekleed in ceremoniëel tenue zijn opwachting maken bij het col lege van B. en W. ten gemeente- huize. Daar heette burgemeester C. A. van der Hooft deze officiële ma- rine-vertegenwoordiger welkom in Waddinxveen. Kort daarop bracht de burgemeester een tegenbezoek aan boord van het schip, waar hij de marine-traditie getrouw aan boord werd „gefloten” terwijl aan het dek saluerende matrozen ston den opgesteld. Tijdens de vorige week gehouden vergadering van aandeelhouders van de Verenigde Bedrijven Nederhorst N.V. werd het dividend over 1964 vastgesteld op 22 °/o over een ge plaatst aandelenkapitaal van f 2,5 miljoen. De directie is niet pessimistisch over de gang van zaken bij het be drijf, dat zijn omzet in de periode 1961 tot heden zag groeien van ruim 18 miljoen tot 65 miljoen per jaar. Een zeer recente opdracht voor de uitvoering van een EEG-project in Suriname beloopt een bedrag van 20 miljoen. Volgende week dinsdag zal een aandelen-emissie plaats vinden, ten einde het aandelenkapitaal van 2,5 naar 4 miljoen gulden te brengen. De N.V. wil hiermede het eigen ver mogen aanpassen aan de sterk ge stegen ‘activiteiten van de dochter maatschappij en. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. De Pudef Nederland N.V. te Krimpen aan de Lek, een fabriek van hijs-, hef- en transportwerktui- gen, heeft bij B. en W. van Wad dinxveen een verzoek ingediend om aan haar te verkopen tweeduizend vierkante meter grond in het indus trieterrein Zuidkade. B. en W. stel len de raad voor het terrein voor 80.000 aan deze N.V. te verkopen. Voor Hr. Ms. „Hadda” was Wad dinxveen de laatste gemeente van deze zomerse vlagvertoon-reis van de Koninklijke Marine die eigenlijk voor het eerst volledig langs ge meenten gelegen aan binnenwate ren voerde. Na eerst in Willemstad het 400- jarig bestaan te hebben meegemaakt vertrok het schip via Rotterdam naar Delft. Van Delft ging de reis naar Alphen aan den Rijn. Het was voor de commandant en zijn man nen weliswaar een mooie maar geen gemakkelijke tocht. Het marine vaartuig, dat gebouwd is om op zee en in havenmondingen te kunnen opereren, paste eigenlijk maar net in de smalle vaarwegen tussen Rot terdam en Alphen. De Gouwe le verde veel minder problemen op. De bemanning was bijzonder en thousiast over deze reis. Er was voor hen natuurlijk veel meer te be leven dan op open zee. Gistermiddag heeft Hr. Ms. Hadda’ de trossen weer losgegooid en voer het schip richting Rotterdam en vandaar naar Breskens om daar te gaan deelnemen aan de Benelux- vlootdagen. In hun brief zeggen B. en W. van Boskoop, dat het bezinksel in het leidingwater een gevolg is van di verse factoren. Zo heeft het te Ha- zerswoude-Hooge Rijndijk geprodu ceerde water jarenlang een te hoog ij zergehalte gehad, waardoor zich mangaan aan de binnenzijde van de leidingen heeft afgezet. Door het vooral de laatste jaren snel toenemende verbruik met als gevolg een veel hogere stroomsnel heid van het water wordt deze aan slag uit de leidingen losgescheurd. Een eerste verbetering wordt be reikt, doordat het ijzer en mangaan- gehalte in het thans geproduceerde water is verminderd. Voorts wordt gewerkt aan de verbetering van de produktiemogelijkheden, o.a. door een verbouwing v.an het nafilterge- bouw. Ook zal op korte termijn rond het pompstation op grote schaal worden gespuid teneinde de leidingen verder schoon te maken. Voorts zullen er speciaal ten be hoeve van de waterlevering aan Waddinxveen maatregelen worden genomen om de waterdruk weer op een behoorlijk peil te brengen, o.a. door een verbetering v.an de door verbindingen en de plaatsing van een reeds bestelde aanjager bij de Boskoopse watertoren. B. en W. van Boskoop vragen ten slotte in hun brief clementie en be grip voor de bijzonder grote moei lijkheden, die in de loop der jaren zijn ontstaan en die niet in één dag kunnen worden opgelost. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. In de middaguren werd al op rui me schaal van de gelegenheid ge bruik gemaakt' om het schip te be wonderen en de marinemannen leidden de belangstellenden maar al te graag rond. Omstreeks vijf uur verzamelden zich het college van B. en W., de gemeente-secretaris H. Jenné, alsmede een klein groepje vertegenwoordigers uit de diverse sectoren van het Waddinxveense bedrijfleven in één van de beschei den bemanningsverblijven voor een cocktail, aangeboden door de com mandant van het schip. Vooral in de avonduren trok het schip bijzonder veel belangstelling, o.a. ook van de Waddinxveense jeugd. Tegen het donker werd aan boord een feestverlichting ontsto ken, dit precies langs de contouren van het schip en langs de mast was aangebracht. Het was de muziekvereniging „Concordia” die maandagavönd de 27 opvarenden van het patrouille vaartuig een muzikale groet kwam brengen, waarbij de marinemannen uiteraard ook veel belangstelling hadden voor de charmante majoret tes, die Concordia op deze goodwill- missie natuurlijk vergezelden. Dinsdagochtend bracht de beman ning die vrij kon worden gemaakt onder leiding van gemeentesecreta ris H. Jenné een bezoek aan de meubelfabriek van Berkesteyn, Ongeveer veertig jongens en meisjes uit Veenendaal waren het afgelopen weekeinde de gast van de Waddinxveense Hervormde jeugd verenigingen. De jeugdige gasten werden zater dag ten gemeentehuize ontvangen door burgemeester Van der Hooft. Hierbij zei de burgemeester, dat hij verheugd was met de verlovings- plannen van Prinses Beatrix en dat hij als oud-verzetsman bovendien blij was, dat het voormalig verzet niet tegen de verloving is. Deze ontvangst werd ook bij ge woond door ds. Joh. Verwelius en echtgenote. Zondagavond werd in bijzijn van de predikanten ds. Ver welius en ds. J. R. Cuperus de pre dikatie besproken. Abonnementen: 1,40 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen ƒ3,60 per kwartaal. Advertentietarief: 0,13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aan vraag. Zondagochtend kwam op de He- negouwerweg een 29-jarige scooter- berijder uit Capelle aan den IJssel, v h*(er H. A. A. Kok om het leven. Het slachtoffer was ongehuwd. De heer Kok kwam rijdende in de rich ting Gouda op de linkerweghelft frontaal in botsing met een hem te- temoetkomende auto. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis in Gouda overgebracht, waar hij enkele uren later aan de verwondingen is overleden. De voor dinsdagavond op het pro gramma staande voetbalwedstrijd ging ondanks de gestaag neervallen de regen toch door. En zelfs hadden zich op het voetbalveld aan de Ka naaldijk nog tal van belangstellen den langs de opgesteld om de vriendschappelijke strijd tussen de marine-mannen en gemeente-amb- tenaren te kunnen volgen. Nadat de oudste officier van Hr. Ms. „Hadda”, de luitenant ter zee der tweede klasse A. J. Quanjer zijn elftal had voorgesteld aan burge meester Van der Hooft, verrichtte de heer Quanjer de aftrap. Het eerste doelpunt was voor het gemeentelijke elftal en deze score werd gemaakt door C. v. d. Klauw. De marine-gelijkmaker kwam al gauw en de rust ging zelfs in met een 2-1 voorsprong voor.de marine. Na de rust haalde de gemeente ech ter de achterstand in dank zij M. Louhenapessi en toen het eindsig naal van scheidsrechter M. Bakker weerklonk kon een 22 gelijkspel worden genoteerd. Kort na de wedstrijd verzamel den de spelers zich in de raadzaal van het gemeentehuis waar burge- meeser Van der Hooft, wethouder Venema en gemeentesecretaris H. Jenné de spelers ontvingen. Bij deze ontvangst gaf ook de garnizoens commandant van Den Haag, kolonel Van Schendel van zijn belangstel ling blijk, terwijl voorts aanwezig was het bestuur van Pro Rege. In een kort toespraakje zei burgemees ter Van der Hooft blij te zijn met de goede verstandhouding, die er met de marine bestaat. Kolonel Van Schendel overhandigde aan het ma- rine-elftal een door de gemeente Waddinxveen beschikbaar gestelde herinneringsbeker. Namens Pro Re ge werd door de heer De Lijster een boek ten behoeve van de boordbi- bliotheek aangeboden. De commandant, de heer O. C. A. Scheffelaar zei in zijn dankwoord, dat iedere gemeente het schip en zijn bemanning op een eigen manier had ontvangen. In Waddinxveen was de ontvangst echter bijzonder geweest, want hier stonden maan dag bij aankonmst de vuilnisbakken in het gelid opgesteld. Veel waarde ring had hij voor de ontvangst in Waddinxveen en in het bijzonder bracht hij ook dank aan ’Concordia’ voor de muzikale groet. Morgen begint de twintigste Sportweek met een veelzijdig programma, waaraan wordt deelgenomen door verschei dene sportverenigingen, be drijven en scholen. Acht da gen lang zal Waddinxveen gonzen van sportieve activi teiten en evenementen. Wat er allemaal gaat gebeu ren, w,aar en wanneer staat te lezen in de agenda op pagina 3 van deze krant. Daarnaast wordt nog uitvoerige infor matie gegeven over de aan vangstijden van de diverse voetbaltournooien, route wan- delmars enz. Morgenavond zal burge meester Van der Hooft het startsein geven voor de sport- week-wandelmars, waarmede tevens de sportweek wordt geopend. De zaterdag wordt gevuld met een hengelcon- cours in de Gouwe, school- voetbal, bedrijfsvoetbal, zwemwedstrijden en een voet balwedstrijd, w.aarbij de be kende Zwarte Schapen uit Amsterdam in het veld zullen komen tegen ONA. Maandag en dinsdag wordt het bedrijfsvoetbaltoernooi voortgezet. Woensdag is er de grote wielerronde in de bo menwij k, donderdag een puz- zelrit. Op vrijdag is er school zwemmen en wordt de finale gehouden van het bedrijfs voetbaltoernooi. Volgende week zaterdag wordt de sport week 1965 besloten met het schoolvoetbaltoernooi, een nationaal waterpolo-toernooi, en een grote voetbalwedstrijd. Ongeveer vijfhonderd kinderen genoten zaterdagmiddag in het Ge- reform. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat v.an een kostelijk jeugdprogramma, waarin de beken de TV-sterren Swiebertje en Brom snor de boventoon voerden. Het jeugdfeest was een initiatief van de Winkeliersvereniging Zuid, die de toegangsbewijzen verstrekte tegen inlevering van tijdens een winkelactie uitgegeven zegels. Het is in alle opzichten een geslaagde middag geworden, waarbij de jeugd zich geen moment heeft behoeven te vervelen. Sportweek 1965 betekent voor mij het afscheid als bestuurslid. Vanaf 1945, toen wij als verenigingsbestuurders in Waddinxveen een sportkrant gingen uitgeven en daarna de eerste sportweek introduceerden, tot nu toe, was het een genoegen voorzitter te zijn. De ups en downs zijn de sportweken zeker niet bespaard, doch dank zij de goede samenwerking en onderlinge verstand houding, zie ik met plezier op de achter ons liggende jaren terug. De sportweek is in het leven geroepen om de gemeenschapszin te vergroten. Alle sportverenigingen hebben daaraan hun steun gegeven. Dat dit streven is gewaardeerd, blijkt uit het feit dat telkenjare veel giften binnen kwamen. Dit jaar overtreft alle voorgaande jaren en wij zijn daarvoor zeer dankbaar. De medewerking die wij verder van .alle kanten ook dit jaar weer ontvangen stemt tot grote tevredenheid. Wat dat betreft, slaagt de sportweek 1965 zeker. Tijdens de twintigste sportweek staat weer een wielerronde op het programma. Dit programmapunt hebben wij een aantal jaren moeten laten vervallen, omdat er praktisch geen entree-gelden konden worden geïnd. Nu komt de wielerronde in het Sniepkwartier en wij doen een beroep op alle bewoners daar, een programma te kopen, zodat de onkosten van dit evenement voor een groot gedeelte gedekt zul len zijn. Deze programma’s worden in de bomenwijk huis-aan- huis aangeboden. De verenigingen staan wederom klaar om u te ontvangen bij hun wedstrijden en demonstraties. De jeugd zal u laten zien wat door oefening mogelijk is. De jeugd, die straks ons werk zal over nemen wil in hun diverse sporten, mede gestalte geven aan het levenspatroon. De jaarlijkse sportweek wil in dit alles haar bij drage leveren om de leefbaarheid in onze gemeente te verhogen. Steunt allen dit streven, verstevigt de saamhorigheid. Ik dank allen die mij in deze twintig jaar hebben bijgestaan en wens hun in de komende jaren veel goede sportweken toe. T. VERVERS, voorzitter. Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 1