aan Gouwe WIK NIEUWS Feestelijke stoet trok door alle wijken Twaalfhonderd deelnemers sportweek wandelmars 1965 Geslaagd zwemfestijn in de I ■HH Im jA Hl ^■ii o I l^’C’Cl'CrlsCl' ONA versloeg Zwarte Schapen Défilé Kampioenelftal scholen tegen Pim Doesburg Weekblad voor Waddinxveen - 1 juli 1965 Pagina 2 T ennistoernooi H I ZwemcZ. De Gouwe .J I Kabouters werken Kabouters doen wonderen Sportweek Prijzen in Sportweek FINALE KOMEND WEEKEINDE 9" Nieuws uit ’t Hart van Holland Sportweek O s MARGUERITE LEES 18 en van (wordt vervolgd) door de Victorwijk en over de Zuid- kade naar de hefbrug. Aan de ande re zijde van de Gouwe werd de zee heldenbuurt doorkruist om daarna terug te keren richting Oranjelaan. men heren en dames was de uitslag Heren: 1. H. de Rotte 2. K. van der Linde 3. F. van der Bosch 4. J. Knaapen 5. P. Visser Dames: 1. M. Ringelenstein 2. J. den Adel 3. A. Minee 4. M. Harkus 5. C. van der Krans In Bodegraven is vorige week de eerste steen gelegd voor het nieuwe complex van de N.V. Eminent, de fabriek van elektronische orgels, die in vijf jaar tijds uitgroeide van een pianohandel tot een industrie, die elektronische orgels levert over de gehele wereld. De Goudse Kleiweg zal morgen feestelijk versierd en verlicht zijn in verband met de officiële herope ning van de Kleiwegbrug. Tijdens de gisteren in Benthüi- zen gehouden raadsvergadering is de heer G. J. A. Runsink geïnstal leerd tot gemeentesecretaris. Tot nu toe fungeerde hij als waarnemend secretaris. i Vrijdagavond werd de twintigste Waddinxveense Sportweek geopend met een grote wandelmars, waarvoor niet minder dan twaalfhonderd deel nemers, voornamelijk jongeren, hadden ingeschreven. Op het schoolplein aan de Oranjelaan gaf burgemeester C. A. van der Hooft het startsein voor de wandeltocht. De burgemeester sprak zijn vreugde uit over het stralende zomerweer. Voorts constateerde hij, dat er nog nooit zoveel animo voor de wandelmars was geweest als dit jaar. Voor de scheidende voorzitter van het Sportweekcomité, de heer T. Ververs, noemde hij dit een pracht af sluiting van zijn twintig jaren sportactiviteiten. De eerste aankomende Waddinx veense dame was W. Rupke, die als 27e werd geklasseerd. Boskoop 1-Gouwe 1 dames 25 Gouwe b-Gouwe a meisjes 06 Gouwe 1-A.Z. ’70 1 heren 41 Gouwe 3-Z.I.A.N. 4 heren 26 A.Z. ’70 1-Gouwe 1 heren 32 D.K.D. 2-Gouwe 4 heren 31 Boskoop 2-Gouwe 2 dames 64 Gouwe 1-Boskoop 1 dames 6—1 Gouwe 2-A.Z. ’70 3 heren 55 Gouwe a-B.Z.&P.C. meisjes 2—2 Gouwe b-L.Z.C. b jongens 13 A.Z.C. 4-Gouwe 5 heren 74 Z.I.A.N. 4-Gouwe heren 43 (o.p. van De Gouwe) Het eerste dames zevental heeft deze week twee overwinningen ge boekt op Boskoop; als de laatste wedstrijden ook nog gewonnen zul len worden, dan is er nog een rede lijke kan? op het kampioenschap. De heren van het eerst verspeelde deze week twee kostbare punten; eerst thuis klopte zij A.Z. '70 1 met 41, een avond later moesten zij met een 32 nederlaag genoegen nemen; wel kwam A.Z.’7O met een geheel gewijzigd theam in het wa ter. Donderdag 1 juli a.s. zal dan ook gewonnen moeten worden van H.Z.C. om uit de gevaarlijke hoek te komen. De andere zeventallen zijn deze week iets achtergebleven op het voorbeeld van het eerste da mes zevental. Veel belangstelling bestond er j.l. zaterdagavond voor de op de sport velden in de Oranjewijk gespeelde voetbalwedstrijd in het kader van de Sportweek tussen de bekende Zwarte Schapen uit Amsterdam en het Goudse ONA. Zwarte Schapen moest bij deze strijd in ONA de meerdere erken nen. Het Goudse elftal kon na deze vriendschappelijke wedstrijd met een 21 zege huiswaarts keren. De muziekvereniging Voorwaarts zorgde voor de nodige muzikale om lijsting, terwijl leden van de gym nastiekvereniging T.O.O.S. in de rust het publiek bezighield met en kele demnstraties. Bij de acht kilometer-groepen ging de eerste prijs naar de speel tuinvereniging „De Paddestoel” met 405 punten. T.O.O.S. kreeg de twee de prijs met 398 punten, gevolgd door Quick Steps met 396 punten. Bij de scholen was de uitslag: Theo Als onderdeel van de Sportweek 1965 wordt in het tennispark War- naarplantsoen deze week een ten nistoernooi gehouden, georganiseerd door de tennisvereniging Waddinx veen. Vele tientallen tennisliefheb bers hebben zich voor dit toernooi opgegeven. De partijen worden gespeeld in de middag- en avonduren. De be slissende wedstrijden zullen echter pas aan het eind van de week wor den gehouden. Verwacht wordt, dat zondagmiddag de einduitslag van het toernooi bekend zal kunnen worden gemaakt. Vele toeschouwers waren zater dagmiddag aanwezig bij de zwem wedstrijden die in de Gouwe nabij de hefbrug werden gehouden. Ruim tweehonderd zwemmers en zwem sters waren vertegenwoordigd om deel te nemen aan de 3000 meter vrije slag en de 3000 meter school slag (waaronder enkele bekende zwemfiguren). De organisatie, die in handen was van de zwemclub De Gouwe, was perfect en ook de starter Jan Stender, de allom be kende trainer van de Hilversumse Robben, kweet zich op voortreffe lijke wijze van zijn taak. Burge meester Van der Hooft en echtgeno te sloeg vanuit een motorboot de verrichtingen van de sportmensen gade. De 300 meter gekleed zwemmen voor jongens en meisjes werd bij de jongens een overwinning voor Arie van Amerongen en bij de meisjes voor Hannie Kloet. De ver der uitslag was: Jongens: 2. Wim van der Wal 3. Leo van der Roovaart 4. Ko Doeleman 5. Wim Vermeij Meisjes: 2. Simona Luitjes 3. Ria Akker 4. Ivonne Ultee 5. Cor Verhoeff Op woensdag 7 juli a.s. zal er weer een clubavond worden gehouden, welke begint om 7 uur n.m. Op 10 juli a.s. wordt in Reeuwijk een wandeltocht gehouden; voor deze mars graag opgeven 7 juli a.s. Verder gaat op 30 juli a.s. een bus naar de intocht van de vierdaagse in Nijmegen. Zij die meewillen zich zo spoedig mogelijk opgeven. De kosten zijn nog niet bekend. Ook niet-leden die mee naar Nijmegen willen kunnen zich opgeven of in lichtingen verkrijgen bij de secre taris: J. W. Frisoweg 33. Thijssenschool 393 punten; Willem van Oranjeschool 388 punten en de Eben Haëzer school 384 punten. Voorts nog W.S.E. met 379 punten; Kabouters met 374 punten en de Pieter Maritz-padvinders met 373 punten. De twaalf kilometer afstand le verde een eerste prijs op voor de vereniging „Steeds Voorwaarts” met 432 punten, gevolgd door D.V.T. met 411 punten en speeltuinvereniging De Paddestoel met 395 punten. Van de andere zgn. niet-wandel- groepen werd eerste het Zeekadet- tenkorps afd. Gouda met 388 pun ten. Tweede waren de verpleegsters van „De Wijk” te Gouda met 384 punten en derde T.O.O.S. met 383 punten. Terwijl de jury zich nog druk over de lijsten met uitslagen boog, hield Voorwaarts de terugkerende wandelaars in goede stemming met vrolijke marsmuziek. Voor alle deel nemers die de tocht hadden vol bracht waren er speciale verzilverde speldjes, terwijl de O.K. benzine- maatschappij hieraan nog een extra speldje toevoegde. De organisatie van deze zo ge slaagde wandelmars was in handen van de Waddinxveense wandelclub „Willen is Kunnen”. Begeleid door de muziekkorpsen „Voorwaarts” en „Concordia”, de laatste met de majorettes, vertrok ken de jeugdige wandelliefhebbers via de Noordkade en Willem de Zwijgerlaan richting Koningin Wil- helminaplein. Hier stonden burgemeester C. A. van der Hooft enechtgenote, de wethouders Pille en Venema als mede het voltallige bestuur van het sportweekcomité op een platform, om het défilé van de wandelaars gade te slaan. Tijdens het voorbij trekken van de lange en kleurige stoet stelde Concordia zich met de majorettes op tegenover de winkel galerij om de feestvreugde nog te vergroten. Ook van'publieke zijde was er' grote belangstelling voor het défilé. Na dit officiële gedeelte zetten 33 groepen, alsmede verscheidene in dividuele deelnemers en deelneem sters hun wandeltocht voort door de Oranje- en Vondelwijk. Vrijwel alle delen van de gemeente werden door de groepen aangedaan. Na de nieuwe wijken trok de stoet richting Dorpsstraat en vandaar door de bomen wijk naar de Kanaal dijk. Hier gingen de groepen jeug digen, die niet verder dan acht kilo meter liepen, linksaf om via de Sta tionsstraat, Julianastraat, Zuidkade en Nesse terug te keren naar de Oranjelaan. De groepen, die de twaalf kilo meter afstand liepen gingen op de Kanaaldijk rechtsaf. Zij liepen o.m. „Weet je, Gracia,” zei hij, „als je me vanavond in de steek had gelaten - als je niet had gedacht, dat dit beroep van ons het offer waard was van - wel, van waarnaar je deze middag zo had uitgekeken, dan zou het nooit meer hetzelfde voor me geweest zijn. We hebben wel een wonderbaarlijke samenwerking, niet? En vanavond hebben we een strijd gestreden en we hebben gewonnen. Samen. Hij boog zich voorover en kuste licht haar wang. En bij de aanraking van haar gladde koele huid ont waakte plotseling zijn man-zijn. Zijn handen sloten zich vaster om haar armen. Zijn lippen gleden over haar wang, op zoek naar haar mond. Gracia beleefde een ogenblik van extase en schrik. Het was niet zijn bedoeling geweest Martine ontrouw te zijn, toen hij haar wang kuste; het was een impul sief bedanken geweest, een zegel op hun eenheid. Maar zij wist intuïtief, dat niettegenstaande Martine’s glans - haar kostbare kleren en parfums - het niet moeilijk zou zijn hem van haar te winnen. Zij had hem alleen nu haar lippen te geven, in zijn armen te slippen, zijn begeerte wakker te maken met haar ervaring van liefde - en zij zou in staat zijn hem alles in de wereld te doen vergeten, zelfs die glinste rende diamanten om de grote safier, die hij aan Mar tine Delamere’s hand had geschoven. Het was de gedachte aan die ring en de belofte, die hem aan Martine bond, wat het meisje en haar vader konden betekenen voor de toekomst van een jonge eerzuchtige dokter - en wat een koopje zij en Richard zouden zijn als contrast: het was het plotselinge, bit tere besef van al deze dingen die haar tot bezinning bracht. Het ogenblik was een trillende marteling ge worden, een wreed uitgetrokken zenuw. Zij wendde haar gezicht af, zodat zijn kus op haar haar terecht kwam. Zij bevrijdde zich en dwong zich zelfs tot een glimlach. „Ik weet niet hoe het met u staat, dokter, maar ik slaap gewoon! En de thee van zeven uur komt in minder dan geen tijd zij geen twintig minuten heeft gewacht - noch, dat zij een onbeleefde boodschap kreeg.” den te stellen, maar als de directrice haar koninklijke tocht maakte door de afdelingen, dan kwam alle waardigheid en traditie, waarvan zij gedroomd had vóór zij leerlinge werd, terug, zodat zij weer besefte, dat zij uiteindelijk in het prachtig beroep geaccep teerd zou worden. En dan besloot zij hartstochtelijk zich niet te laten ontmoedigen en op een dag, net als zuster Gracia te zijn, die haar ideaal was van een goede verpleegster. Het was een krankzinnige ochtend geweest. Men had het gipsverband verwijderd van Patsy’s gebroken been en het bloedende kind was nog steeds gevaarlijk moest elke minuut in het oog gehouden worden; en er waren allerlei kleine moeilijkheden geweest. Maar niemand kon dat raden; als men zuster Gracia glimlachend en kwiek naar de lift zag gaan met haar prachtige houding, om de directrice en haar assis tente te verwelkomen. Zij praatten een ogenblik over algemene dingen en toen begon de tocht door de beide lange zalen. De directrice glimlachte vriendelijk tegen de staf en maakte een praatje met de kinderen, die zij kende. Zij maakte suggesties en Asmat’, de onderdirectrice, werd geroepen, die Later terug zou komen om te zien, of de orders werden opgevolgd, waarbij zij dan in de sluis gluurde, kasten opende, rondneusde in de melk- kamer om te controleren of de zuigflessen goed ge steriliseerd werden en de rest. Maar er was geen ge jacht tijdens deze korte, waardige visite; alles ging statig zonder haast. Lucy had al heel gauw ontdekt, dat ceintuurs en kapjes de rang van de staf aanduidden. Hoe kleiner het kapje, hoe hoger in rang! De leerlingen droegen kapjes van zakdoeken in de nek samengebonden, bij hun gestreepte jurken. De stafzusters hadden speciale ceintuurs en droegen een stijf puntig kapje. Zuster was in het donkerblauw met een klein organdie muts je, afgezet met een smal kantje. De kap van de direc trice was slechts een niemendalletje, dat statig op haar grijze haar was bevestigd en zij droeg een grijze japon en zag er altijd zeer vorstelijk uit. De kleine processie begon. En Lucy, hoewel zij niets anders deed dan Jackie de mond stoppen met een enorme zuurbal, en de fiets opdraaien om Patsy zoet te houden, voeld; zich vol verrukking een onderdeel van het ritueel - geen onhandige sufferd, zoals zuster Mawte haar zo vaak had laten voelen. Toen de inspectie afgelopen was, bleef de directrice vlakbij haar staan, geamuseerd door de opdraaibare clown. „Dit is Patsy,” mompelde zuster Gracia. „Zij heeft een rechterbeenbreuk. Het gipsverband is er vanmor gen .afgegaan.” „En zij leert het verkeer, zoals ik zie,” zei de direc trice. Bij de rand van het nachtkastje stopte de speel- Bij de 600 meter gekleed zwem- Hij was beschaamd en berispt. Zij wandelden sa men de enkele meters tot de deur van het zusterhuis, toen draaide hij zich met een gemompeld goeden nacht om en stak over naar het doktershuis aan de andere kant van het grasveld. Hij had zich bijna als een idioot gedragen! De ma nier'waarop zij haar lippen geweigerd had, hem haar koele wang had toegekeerd om te kussen, maakte hem van een ding zeker: zij had vanmiddag geen ont moeting met een minnaar gehad. „Neen,” zei hij tot zichzelf, toen hij vermoeid de trap op klom naar zijn vrijgezellenkamers, „er was geen man in het leven van zuster Gracia.” Zij was zuiver, ongerept, toege wijd. Hij zag weer die vermoeide ogen, het bloesem achtige, bleke gezicht, de bevende glimlach. Er was iets in haar, wat haar buiten het bereik elke man bracht. En aangezien hij met handen en voeten aan Martine Delamere gebonden was, lag er een zekere bittere troost in die gedachte! „Er is nooit een rustig moment in de kinderafde ling!” dacht zuster Gracia de volgende morgen, toen zij een vraag aan de telefoon beantwoordde, terwijl Jackie aan haar knieën hing. Met die rondhollende kinderen en de moeders, die in en uit liepen voor korte bezoeken; en dan nog Miss Franks met haar kleine weef stoeltjes en de onderwijzeres, die geregeld les kwam geven aan de enkele langdurige patiënten, kon zij de zaak nooit keurig in orde krijgen voor be langrijke bezoekers, bijvoorbeeld de directrice of een consulterende geneesheer, zoals andere hoofdzusters. Zuster Armitage kwam aanhollen en begon Jackie van haar prachtige schone schort af te plukken. Hij worstelde en brulde. „Mag ik hem een snoepje geven, zuster?” smeekte Lucy ademloos. „De directrice is in aantocht.” „Ja, ik geloof, dat een snoepje dan gerechtvaardigd is,” zei Gracia, haar hand over de hoorn van de tele foon. Haar ogen twinkelden. „Een flinke grote, vind ik.” Iemand had de kinderafdeling begiftigd met een zevenpondsblik met zuurballen en zij waren zo groot en kleverig, dat het onmogelijk was voor een kind erpo te zuigen en tegelijk te huilen. „O, en veeg die kapotte krijtjes op, wilt u zuster? Stop al die rommel maar in de prullemand. We zullen het straks wel uitzoeken.” Zuster Gracia wendde zich weer tot de telefoon en bracht het gesprek haastig tot een eind. Lucy ruimde op als of haar leven ervan afhing. Het amuseerde Gracia te ontdekken, dat het meisje uitkeek naar de bezoeken van de directrice - door ieder ander ge vreesd - als naar de aflossing van de wacht voor Buckingham Palace! Gedurende het laatste jaar had zij zoveel teleurstellingen en ontmoedigingen gehad; zij had ontdekt, dat zij zo ontzettend veel moest leren en het zo moeilijk gevonden staf zuster Mawte tevre- Niet minder dan 97 heren spron gen te water voor de 3000 meter vrije slag. Tino Jansen was hier on getwijfeld de sterkste van het veld, maar tot de helft van de strijd gaf Theo Schouten prachtig partij en eindigde ruim één minuut na win naar Tino Jansen. De uitslag was: 1. T. Jansen (E.Z. en P.C.) 2. Th. Schouten (H.V.G.B.) 3. B. Walter (D.J.K.) 4. C. Aartsen (Viking '60) 5. J. van Schijndel (Zwémlust) 6. J. Steenbrink (Zwémlust) 7. H. Wagendrever (D.J.K.) 8. F. de Jong (Dolfijn) 9. B. B. Messchaert (Dolfijn) 10. P. Schillemans (Dolfijn) De eerste Waddinxvener was hier E. Overdam, die als 22ste finiste. Bij de 3000 meter schoolslag da mes triomfeerde ook een Robben zwemster, namelijk Marjan in een tijd van 55.298 sec., die die sterkste bleek te zijn uit het veld van 22 deelneemsters. De verdere uitslag was: 2. M. Walraven (H.D.Z.) 3. M. Janus (H.P.C.) De 3000 meter schoolslag heren met vijftien deelnemers werd ge wonnen door Piet Serrier (Dolfijn) in een tijd van 50.47.6 sec., vóór R. van Altena (De Robben), die op dit nummer al driemaal had gezege vierd. Derd werd D. Nolting van D.J.K. Des avonds vond de prijsuitrei king plaats in hotel De Unie door burgemeester C. A. van der Hooft. PROGRAMMA: Vrijdag 1 juli: 7.00 uur: Gouwe b-Boskoop jongens 7.20 uur: Gouwe 5-B.Z.&P.C. 3 heren 7.40 uur: Die Haghe-Gouwe 1 dames 7.45 uur: Gouwe 3-G.Z.C. 4 heren 8.15 uur: Gouwe 1-H.Z.C. 1 heren Vrijdag 2 juli: 7.00 uur: Schoolzwemwedstrijden Zaterdag 3 juli: 3.30 uur: Nationaal polotournooi met als hoofdwedstrijd Ned. jeugdzeven- tal-Amsterdams kring zevental. Maandag 5 juli: 9.00 uur v.m.: diploma-zwemmen voor de schooljeugd. Dinsdag 6 juli: 7.15 uur: Gouwe 2-D.K.D. 1 dames 7.30 uur: A.Z.C.-Gouwe b jongens 7.30 uur: B.Z.&P.C. 3-Gouwe 5 heren 7.45 uur: Gouwe 3-H.P.C. 2 heren 8.15 uur: Gouwe 1-D.A.W. 1 heren Woensdag 7 juli: 8.15 uur: G.Z.C. a-Gouwe a jongens Donderdag 8 juli: 7.15 uur: Gouwe a-G.Z.C. a meisjes 7.45 uur: Gouwe 5-A.Z.Cv 4 heren 8.15 uur: G.Z.C. 1-U.Z.S.C. 1 heren Op de 3000 meter vrije slag da mes gingen 67 deelneemster^ van start. De favoriete op dit nummer was ongetwijfeld Ineke Tiggelaar, die in het begin veel weerstand on dervond van Tineke Lagerberg (de winnaar van zilver op de Olympi sche spelen), maar bij de finisch had Ineke Tiggelaar ruim één mi nuut voorsprong opgebouwd op haar concurente. De uitslag was: 1. I. Tiggelaar (De Robben) 2. T. Lagerberg (Naarden) 3. C. Ebbelaar (Naarden) 4. M. v. IJzendoorn (E.Z. en P.C.) 5. Th. Knegt (De Robben) 6. C. Kamerbeek (Vitesse) 7. H. Hoetmer (D.V.Z.) 8. B. v. d. Waals (De Zijl) 9 .W. Spelt (Zwémlust) 10. P. Jansen (A.D.Z.) In Reeuwijk is het afgelopen weekeinde een groot twee-daags zang- en muziekconcours gehouden, dat werd georganiseerd door het Chr. gemengd koor. Er was grote belangstelling van koren en muziek verenigingen uit alle delen van het land. Met groot enthousiasme werd zaterdagochtend op de sportvelden in de Oranjewijk gestreden tussen de elftallen van de Waddinx veense scholen om de beste plaats in het schoolvoetbaltoemooi, dat voor de jeugd een van de hoogtpunten vormde van de Sport week. (Foto Sjaak Notboom) Het kampioenselftal van het school- voetbaltoernooi, dat op het ogenblik wordt gehouden, wacht een bijzon dere verrassing, zo wordt ons van de zijde van de voorzitter van de afdeling Waddinxveen van het Ko ningin Wilhelminafonds medege deeld. Wanneer op zaterdagmiddag 21 augustus de jaarlijkse sportmiddag ten bate van het Koningin Wilhel minafonds wordt gehouden, zal in de rust van de wedstrijd Gouda I tegen Hillegom I de bekende Sparta doelverdediger en reserve-doelman van het Nederlands elftal Pim Does burg op het veld aanwezig zijn. De leden van het kampioenselftal schoolvoetbal zullen dan ieder op elf meter afstand twee of drie scho ten op Pim Doesburg mogen af vuren. Tevens ontvangen de jeug dige voetballers ieder uit handen van Pim Doesburg diens foto, voor zien van handtekening. Er is dus alle aanleiding voor om zaterdag a.s. nog eens extra goed te spelen. goeddriewieler, maakte een snorrend geluid en nam een andere richting. „Wat een goed idee Dit is wer kelijk prachtspeelgoed.” Lucy straalde en bewaarde de lof om deze aan Jim Sanders door te geven. „Zijn de röntgenfoto’s bevredigend?” vroeg de di rectrice, klaar om met een vriendelijke knik en glim lach verder te gaan. „We hebben ze nog niet gezien. Er is wel eens een beetje vertraging.” „Zij zijn overstelpt met werk in de röntgenafde- ling,” viel de onderdirectrice bij. „En we raken onze radiografen op de meest verontrustende manier kwijt!” „Toch,” zei de directrice, „geloof ik niet, dat zij kunnen treuzelen, als dr. Halcott de foto’s gauw no dig heeft.” Het verhaal van die bliksemsnelle rit vanaf het vliegveld met het slangenserum was door het gehele ziekenhuis gegaan. „De President van de Raad, de heer Delamere, heeft grote plannen om de röntgenafdeling uit te breiden,” ging de directrice verder. „Ik geloof, dat dr. Halcott met hem gepraat heeft.” Zij glimlachte verheven en veelbetekenend. „Een zeer gelukkige romance, voor het ziekenhuis.” De onderdirectrice bleef achter om de lade van een nachtkastje te inspecteren. Daardoor waren de direc trice en de hoofdzuster even alleen. De directrice dempte haar stem en zei: „Onder de gegeven omstan digheden, zuster, zou het erg j.ammer zijn de Dela- meres te beledigen.” „Beledigen. haperde zuster Gracia, die erg bleek werd. De directrice sprak nu op zachte, snelle toon. „U weet, hoe ik over uw werk denk, zuster. En het komt bijna nooit voor, dat ik een klacht krijg over de kinderafdeling Maar de heer Delamere nam mij terzijde vanmorgen na een vergadering van de Raad van Beheer en liet een scherpe opmerking vallen, dat zijn dochter, die natuurlijk een speciale belangstelling koestert voor deze afdeling sinds haar verloving met dr. Halcott, zeer hooghartig behandeld is.” Zuster Gracia bleef doodstil staan, haar bleekheid maakte plaats voor een langzame, pijnlijke blos. „Hij maakte het natuurlijk wel duidelijk, dat hij niet wenste, dat er disciplinaire maatregelen getroffen zouden worden en ik laat het aan u over, zuster, er voor te zorgen, dat als juffrouw Delamere opbelt, zij in de toekomst niet twintig minuten aan de lijn moet wachten en dan met een botte onbeleefde boodschap wordt afgepoeierd.” „Wel,” hijgde Gracia, „het is waar, dat zij opbelde op een ogenblik, waarop ik met een patiënt bezig was en werkelijk niet kon komen. Maar ik weet zeker, dat

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2