afscheid T. Ververs nam van aan beker van IVOROL Initiatief Oranjeveren. tot verlovingsfeest sportweekcommitè Naam verbonden Veelzijdige raadsvergadering Waddinxveen ff Wandelgroepen De Paddestoel Visconcours ambtenaren Waddinxveens geschenk voor jarige Prins Oude auto in speeltuin V akantieregeling: KRUIDENIERS: Agenda Bioscopen te Gouda Exposities Weekblad voor Waddinxveen - 1 juli 1965 Pagina 3 4 Gemeenschap gediend Nachtfeest Brugcentrum Storende kleuren Vrije zaterdag SPELDJE Psychisch kracht Misgenoegen Broodnodig Ander oordeel Opnieuw bezien vervolg van pag 1 Geen geld voor bakker Bezwaarschrift Goed voorbeeld vervolg van pag 1 Besloten zitting J_ TANDPASTxi grootste evenementen is van deze streek. Zaterdagmiddag wordt bij 't Weegje het tweede deel gehouden van het visconcours, georganiseerd door de visclub van gemeenteambtenaren. In zijn dankwoord schetste de heer Ververs het verleden. Hierbij bleek, dat hij al als veertienjarige jongen actief werkzaam was in het verenigingsleven. Het belangrijkst van de Sport week achtte de heer Ververs, dat er een groot saamhorigheidsgevoel is gekweekt. In dat verband meen de hij niets anders te hebben ge daan dan zijn plicht tegenover de gemeenschap. Aan het slot van zijn dankwoord zeide hij graag de oude schoenen te willen laten staan voor de nieuwe voorzitter en hij sprak de hoop uit dat de man die de leiding had van de afscheidsbijeenkomst, de heer D. de Wilde in die oude schoenen zou kunnen stappen. Bijzonder lof voor het werk van de heer Ververs had ook burge meester Van der Hooft, die over het hoofd van de heer Ververs heen ook dank aan alle anderen bracht, die de Sportweek levend hebben ge houden. Hij vond het goed, dat de ouderen plaats maken voor jonge ren, maar waarschuwde ervoor, dat men ook niet te vroeg moet weg lopen zeker niet allemaal tegelijk om het voortbestaan van de vereni gingen niet in het gedrang te bren gen. dienen kunnen. Maar volgens de voorzitter hebben stedebouwkundi- gen, architecten en deskundigen een en ander aanbevolen, zoals in het plan is omvat. Er was geen reden tot wijziging. De raad ging daarom ook zonder hoofdelijke stemming met het voorstel accoord. Terwijl muziek en zang van de deelnemers aan de Sportweek-wandelmars vrijdagavond door de open ramen doorklonken tot in de raadszaal van het Waddinxveense gemeentehuis werd daar afscheid genomen van de voor zitter van het Sportweekcomité, de heer T. Ververs. De start van de twin tigste Sportweek was door de heer Ververs uitgekozen als het moment waarop hij zich na twintig jaren uit het bestuur wilde terugtrekken om zijn taak aan jongeren over te dragen. In verband met ziekte van zijn echt genote werd de heer Ververs begeleid door zijn dochter. Bij de behandeling van het voor stel van het uitbreidingsplan Brug centrum, wilde de heer Huizer het College gaarne in overweging geven minder winkels in de nieuwe Kerk- weggalerij te bouwen en wat uit breiding te geven aan de winkels in het Brugcentrum. De winkeliers aan de Kerkweg zouden dan op een be hoorlijke manier hun boterham ver- Een voorstel tot wijziging van de bouwverordening, waarbij door het toevoegen van een nieuw artikel zou moeten worden voorkomen, dat bouwwerken e.d. in Waddinxveen in storende kleuren worden geverfd werd'mede op verzoek van de bouw commissie door B. W. terugge nomen. Unaniem voteerde de raad ver volgens een krediet van 32.000 voor het plaatsen van tachtig nieu we brandkranen. Met deze kranen („Niet voor de brand,” zei de voor zitter, „Maar wel voor een branden de kwestie,” vulde de heer Lips aan) zal het mogelijk zijn de buizen van het waterleidingnet op doelmatiger wijze door te spoelen, waardoor de verontreiniging van het leiding water door ijzer- en mangaanbe- zinksel kan worden tegegaan. Andere voorstellen van B. W. onder meer die voor het beschikbaa stellen van kredieten van 7.290 en 8.969,85 aan de Stichting kleuter school Volksonderwijs voor een kleuterschool in de Oranje wijk, een voorstel tot het sluiten van bureau van de burgelijke stand op zaterdag en een voorstel tot het aanleggen gas, water en electriciteit in de Bun galowwijk voor respectievelijk 11.700, 13.000 en 41.500, werden zonder hoofdelijke stemming door de raad aanvaard. tijdelijk met 1 JAARGETIJDE Uit serie van 4 Bij tube van f 1.- De wandelgroepen van de speel tuinvereniging „De Paddestoel” zul len deelnemen aan de wandeltocht naar Zwammerdam ,die op 28 au gustus a.s. wordt gehouden. Zaterdag gaat een aantal leden naar Arnhem om daar deel te ne men aan de Open het Dorp wandel tocht. Voorts bestaan er plannen om deel te nemen aan de Airborne- wandeltocht bij Oosterbeek op 11 september a.s. Inmiddels heeft de heer P. Nie- sing zich bereid verklaard een van de wandelgroepen van De Padde stoel te gaan leiden. In totaal zijn er nu vier wandelleiders. De heer G. v. d. Schee die optreedt als hoofd wandelleider behandelt alle admini stratieve zaken. Waddinxveen heeft zijn be langrijkste ere-burger, Z.K.H. de Prins der Nederlanden, op zijn verjaardag niet vergeten. Namens de inwoners van de gemeente Waddinxveen heeft burgemeester Van der Hooft, die was vergezeld van zijn echtgenote en de ere-burger de heer H. Verheul met echt genote, dinsdagochtend ten paleize Soestdijk de felicita ties aan Prins Bernhard over gebracht, zowel met zijn ver jaardag als met de verloving van de Kroonprinses. Tevens werd daarbij een foto overhandigd van het nog niet geheel voltooide verjaars geschenk voor de Prins, n.l. een fraaie tuinbank, bestemd voor de Italiaanse villa te Porto Ecole van de Koninklij ke familie. Het betreft hier een ten dele antieke bank, waarvoor de uit de achttiende eeuw daterende voetstukken bij een Goudse antiquair werden ge kocht. De firma Kempkes zorgde voor de betimmering van de bank, terwijl het schil derwerk wordt uitgevoerd door de firma Kloet. Destijds had de Prins te kennen gege ven dat zo’n rustieke bank erg welkom zou zijn. De bedoeling was, dat ten paleize in verband met de daar heersende drukte rond verjaardag en verlovingsfeest de foto van het geschenk zou worden overhandigd aan de secretarissen van Z.K.H. Prins Bernhard. De Prins onttrok zich echter even aan de andere verplich tingen om toch persoonlijk de Waddinxveense gelukwensen in ontvangst te kunnen ne men, waarbij hij opmerkte: „Waddinxveen zorgt wel dat wij er goed bij komen te zit ten, zowel binnen als bui ten.’’ Hierbij doelde de Prins op eerdere geschenken uit Waddinxveen, alsmede leve ranties van de Waddinxveen se meubelindustrieën zowel voor het Paleis Soestdijk als het Italiaanse buitenverblijf. Het Waddinxveense gezel schap verbleef ruim een uur op Soestdijk. De heer D. de Wilde, bestuurslid van het Sportweekcomité, sprak een welkomstwoord tot de genodig den, onder wie burgemeester C. A. van der Hooft en diens echtgenote, aan wie hij namens het Bestuur dank overbracht voor de gastvrij heid, die in het raadhuis werd ge boden. Zich richtende tot de aftredende voorzitter zeide de heer De Wilde, dat er feest is bij het begin van de sportweek, maar dat er nu tegelijk wat droefenis was in verband met het afscheid van de heer Ververs. Het latijnse spreekwoord „De toe komst ligt aan de andere kant van de berg” achtte hij typerend voor de heer Ververs. Hij dankte hem voor alles, wat hij in die lange pe riode voor de sportweek had gedaan waarbij hij de heer Ververs als her innering een polshorloge aanbood, dat hij niet alleen zag als een aan denken van het sportweekcomité maar tevens als een uiting van de waardering van alle sportverenigin gen. Tot grote vreugde van de jeug dige leden van de speeltuinvereni ging „De Paddestoel” is de speeltuin aan de Lijsterbesstraat uitgebreid met een oude auto, waarmede voor al de jongens nu eens „echt” chauf feur kunnen spelen, ook al blijft het voertuig natuurlijk netjes op z’n plaats staan. Naar wordt verwacht zal binnenkort kunnen worden be gonnen met de aanleg van een ka belbaan in de speeltuin. Namens de Sportraad voerde dr. P. van der Linde het woord. Deze sprak er zijn verwondering over uit, dat de heer Ververs met zijn licha melijke gesteldheid, de psychische kracht had kunnen opbrengen om al die jaren zoveel werk te doen. „Eigenlijk was hij altijd haantje de voorste” aldus de heer Van der Linde. Veel waardering voor wat de heer Ververs voor de sportverenigingen had gedaan kwam ook tot uitdruk king in de woorden van de N. Brou wer, voorzitter van de voetbalver eniging „Waddinxveen”. Hij deelde mee, dat zijn vereniging de naam van de heer Ververs wilde verbin den aan een beker, die bij bepaalde sportgebeurtenissen zou kunnen worden uitgereikt, bij voorkeur door de heer Ververs zelf. Bij de rondvraag vroeg de heer Kroes waar de straatnaamborden in de Vondelwijk toch bleven. Hij werd tevreden gesteld met de me dedeling, dat de borden in de bouw keet liggen, en spoedig zullen wor den aangebracht, waardoor de be woners uit hun anonimiteit zullen worden verlost. De heer J. H. Mol (VVD), die wegens verplichtingen elders het eerste gedeelte van de raad niet had bij gewoond, vestigde opnieuw de aandacht op de gevaarlijke situatie bij het zwembad aan de Kanaaldijk, waar voortdurend grote aantallen wachtende kinderen nauwelijks te gen het verkeer beschermd worden, terwijl omgekeerd voor het verkeer de aanwezigheid van al die jeug digen op de rijweg een risico in houdt. Ook vroeg hij zich af, waar om nog voortdurend auto’s vóór het zwembad stonden geparkeerd, on danks het daar geldende wachtver- bod en een pas naast het zwembad aangelegd parkeerterrein. De voorzitter zeide, dat op papier reeds wordt gewerkt aan de verlen ging van een hek, waarachter de kinderen zich kunnen opstellen. Hij begreep niet, dat het nog niet klaar was. De heer Van Oosten (KVP) sprak zijn misgenoegen uit over de gang van zaken bij de Sniepweg, waar de gevolgen van de aanleg van de aard gasleiding voor de Gasunie nog steeds niet worden opgeruimd. Bur gemeester Van der Hooft zeide dat er van de zijde van de gemeente herhaaldelijk bij de Gasunie met klem was aangedrongen op spoedige maatregelen, die nu eindelijk waren toegezegd. Of de bestrating vóór het week einde, zoals de heer Van Oosten had gevraagd, nog kon worden aange bracht durfde de voorzitter niet te beloven. (Overigens kon de bestra ting waarop ongeveer acht weken was gewacht, nu ineens vorige week vrijdag door de aannemer die het werk uitvoert, worden aangebracht. Red.). Zaterdagavond sloeg de heer T. Ververs, die vrijdag afscheid had genomen als voorzitter van het Sportweekcomité, op de sportvel den in de Oranjewijk tesamen met de andere leden van het comi té de voetbalwedstrijd Zwarte Schapen-ONA gade. Op de foto van links naar rechts: K. van Tilburg (oud-bestuurslid), A. C. v. d. Bosch (penningmeester), M. Donker, T. Ververs, D. de Wilde, H. v. Gelooven (secretaris). (foto Sjaak Noteboom) kleuterschool zou komen) niet fraai uit stedebouwkundig oogpunt.” „Dat taxibedrijf is daar brood nodig”, begon de voorzitter zijn ver weer tegen deze eerste aanval op het voorstel. Aanvankelijk was daar een kleuterschool gepland en dat was ook laagbouw.” Wat betreft de winkelgalerij zei de heer Van der Hooft, dat de middenstand in een dergelijke wijk liever een winkel huurt dan koopt. Er kan dan meer in de winkelinrichting worden ge ïnvesteerd. Maar dan mekten er meerdere woonlagen boven de win kels komen (minstens vier om de lift rendabel te maken) om het ge heel voor de beleggers aantrekkelijk te maken (waarvan de huurders dan weer kunnen profiteren). „Boven dien”, zo vervolgde de burgemees ter, „die mensen hebben gesmeekt de woningen in de Van Maerlant- straat te mogen kopen, maar geen van hen heeft hier op het raadhuis de bouwplannen van die wijk in gezien.” Met betrekking tot het taxi bedrijf zei de burgemeester, dat de Stedebouwkundige Dienst het vol ledig verantwoord vond. Aan de heer Lips ontlokte dit laat ste de opmerking: „Wij matigen ons als bouwcommissie het oordeel aan, tegen dat van de Stedebouwkundige Dienst in, dat aan de Brederolaan géén representatief garagebedrijf kan worden neergezet.” Voorts vond de heer Lips het niet juist om van de oorspronkelijke plannen af te wijken. Hij meende, dat de bewo ners was verzekerd, dat er niets van hetgeen nu werd voorgesteld, zou gebeuren. „Wat de verkopers van die huizen hebben gezegd, daar hebben wij niets mee te maken,” aldus de heer Van der Hooft. „De mensen moeten hier op het gemeentehuis naar de tekeningen komen kijken (opmer king van de heer Van Schaik: „Nie mand hoeft te bewijzen, of hij die tekeningen al dan niet heeft inge zien”). „En,” zo vroeg hij zich af, „indien het voorstel wordt terug genomen, waar blijft dan het verlies (ontstaan door de dan hogere grond prijs)?” De heer Slob, die de nadelen voor de bewoners van de Van Maerlant- straat bij goedkeuring van het voor stel inzag, maar ook de nadelen voor de gemeente, verbonden aan het niet accoord gaan met het voor stel, vroeg zich af of er voor de winkelgalerij geen tussenoplossing kon worden gevonden. De voorzitter voelde daar ook wel voor. De ver gadering werd geschorst om de bouwcommissie gelegenheid tot over leg te geven. Het resultaat was, dat de raad met het voorstel tot partiële herziening van het plan Putte-Noord accoord ging, met uitzondering van het ge deelte, begrensd door de Bredero laan, de Van Maerlantstraat, de Bilderdijklaan en de Vondellaan, warin de gewraakte winkelgallerij en het taxibedrijf zouden komen. Het was de Oranjevereniging, die onmiddellijk na het bekendworden van de verloving inderhaast een feest improviseerde. Door middel van extra bulletins van het Week blad voor Waddinxveen, die overal werden opgehangen en een rond rijdende geluidswagen werden" de inwoners maandagmiddag op de hoogte gesteld van de diverse ac tiviteiten. De brandweer zorgde op de Wil lem de Zwijgerlaan, dat gedurende één uur een met gekleurde schijn werpers verlicht waterballet vele toeschouwers trok. Vlak bij, op het Kon. Wilhelminaplein zorgde een Zaans orkest voor klanken, die voor al de jongeren in actie deden doen komen. Er werd gedanst en ge sprongen. Burgemeester Van der Hooft, die eerst voor zijn woning de lampionoptocht had gedegeslagen, kwam ook nog een kijkje nemen. Voor restaurant Royal was een gezellig terrasje ingericht, waar een der brouwerijen een grote bierton had opgesteld, waaruit in grote hoe veelheden bier werd getapt. Vóórts was er de nodige verkoop van ijs en versnaperingen. Tot half één in de nacht duurde het feestgewoel op het Koningin Wilhelminaplein voort. De toen nog aanwezige feestgan gers verzamelden zich daarna met muziek en al in het toch al volle restaurant Royal, waar de festivi teiten tot twee uur, de sluitingstijd voor de café’s op deze verlovings- dag, werd voortgezet. Ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard j.l. dinsdag werd op grote schaal in heel Waddinxveen gevlagd. De scho len hadden dinsdag vrij in verband met het verlovingsfeest. Donderdag 1 juil: Sportweek-Puzzelrit, start R.K. ver enigingsgebouw Burg. Trooststraat; aanvang 19 uur. Sportweek-Tennistoerbooi, Ten nispark Warnaarplantsoen. Vrijdag 2 juli: Sportweek-Schoolzwemmen, zwem bad Kanaaldijk; aanvang 18.45 uur. Sportweek-Tennistoernooi, Ten nispark Warnaarplantsoen. Finale Sportweek-Bedrijfsvoetbal toernooi, sportvelden Oranjewijk. Zaterdag 3 juli: Sportweek-Schoolvoetbaltoernooi, sportvelden Oranjewijk; aanv. 9 uur Sportweek-Nationaal Polo-toernooi, zwembad Kanaaldijk; 15.30 uur. Sportweek-Voetbalwedstrijd; 19 uur Sportweek-Openluchtfilm voorstel ling „Storm over de Pacific”, Sta tionsplein; aanvang 21.30 uur. Sportweek-Tennistoernooi, Ten nispark Warnaarplantsoen. Zondag 4 juli: Sportweek-Tennistoernooi;, Ten nispark Warnaarplantsoen: Schouwburg Bioscoop: do. en vr. 20.15 uur; zat. 15.19 en 21.15 uur; zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur; ma. t/m wo. 14.30 en 20.15 uur „De dag na de invasie” (14 jr.). Kunstzaaltje Passage: Expositie van tekeningen Sijpko Wijk. Geopend tijdens de normale winkeluren, als mede op vrijdagavond tot 21 uur. Woensdagmiddag gesloten. Vanaf 22 juni. 21 juni t/m 3 juli: J. Hofman, Burg. Trooststraat; 12 t/m 24 juli: C. Rip, Dorpstraat; N. Koster - Hejjns, Jan Dorrekens- kade; A. v. d. Sluis, Dorpstraat en P. v. d. Starre, Piet Heinstraat; 12 t/m 31 juli: H. Cammeraat, Zuid- kade; 19 t/m 31 juli: N. M. van Rooijen, Dorpstraat; H. Timmermans, Wil- helminakade; D. Kool, Dorpstraat; J. van Triet, Kon. Wilhelminaplein en Noordkade; G. Bosman, Burgem. Trooststraat; A. van Eeuwen, Zuid- kade en K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat; 26 juli t/m 7 aug.: C. Voshol, Zuid- kade; G. Visser, Noordeinde en A. Asscheman, Trompstraat Zuidkade; G. Visser, Noordeinde en A. Asscheman, Trompstraat. 2 t/m 14 aug.: G. van Ringelenstein, leplaan; 9 t/m 21 aug.: T. Broer, Dorpstraat; 16 aug. t/m 4 sept.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. SLAGERS: 21 juni t/m 3 juli: De Rooy, Dorp straat. 5 t/m 17 Juli Fr. Versluis, Kerkweg; 12 t/m 24 juli P. C. v. Beest, Zuidk.; 19 t/m 31 juli C. Kerver, Dorpsstr.; 26 juli t/m 7 aug., W. S. Zuidk.; 7 t/m 21 aug. K. van Tilburg, Kon. Wihelminaplein. BANKETBAKKERS 28 juni t/m 10 juli v.d. Berg, Kerkw. 12 t/m 24 juli D. A. de Vlaam, Oranjelaan 26 juli t/m 7 aug. Kerver, leplaan. De PvdA fractie zag de noodzaak van de verordening nog niet in, evenals de VVD-fractie, die zich ronduit tegen de verordening keer de. „Wij zien deze regeling als een aanval op de vrijheid,” aldus de heer Kroes. „En in 350 huur per maand zien wij geen exces. Huizen worden tenslotte ook duur ver kocht.” De heer W. C. Slob (CHU): „Deze verordening rammelt wel, maar als we een voorziening willen trefffcn, kunnen we het beter nu doen, nu het kwaad nog niet te ver is.” De heer Huizer verklaarde eerst tegen de regeling te zijn geweest, maar na de toelichting van de burgemees ter kon hij er zich wel mee vereni gen. „Ik heb ervaring met zo’n ge val, waarin te veel huur moest wor den betaald. Die mensen konden de bakker niet eens betalen,” besloot de heer Huizer. Het voorstel van B. W.waarin de suggestie van de heer Van Gent om kamerverhuurders ook onder de regeling te laten vallen, was opge nomen, werd met de stemmen van de heren Van Schaik, Kroes en Mulder tegen, door de raad goed gekeurd. Derhalve zal voortaan nu iedereen (voor zover hij geen hotel- of pensionhouder is) vergunning van B. W. moeten hebben alvorens woonruimte gestoffeerd of gemeu bileerd te mogen verhuren, tenmin ste wanneer gedeputeerde staten de verordening goedkeuren. Een groot deel van de aanwezigen op de overvolle publieke tribune had gewacht op het ogenblik, waar op het voorstel tot partiële herzie ning van het uitbreidingsplan in onderdelen Putte-Noord in behan deling kwam. Hierbij werd ook het bezwaarschrift van enkele bewoners van de Van Maerlantstraat, die pro testeerden tegen de bouw van een winkelgallerij met daarboven vijf tot zes bouwlagen en de bouw van een taxibedrijf, aan de orde gesteld. Bij monde van de heer Huizer kantte de bouwcommissie zich tegen het voorstel van het College. „Deze mensen (de schrijvers van het be zwaarschrift) hebben hun huizen gekocht in de mening, dat het ge bouw tegenover hen slechts drie hoog zou worden. Nu blijkt het zes hoog te worden. Bovendien is het taxibedrijf (daar waar eerst een Sprekende namens de Gymnas tiekvereniging T.O.O.S. zeide de heer Bontebal, dat de heer Ververs het goede voorbeeld gaf. „Men moet niet smoren in zijn functies”, aldus de heer Bontebal, die het verstandig vond om deze op het goede ogen blik aan anderen over te dragen. Voor mevrouw Ververs overhan digde hij een doos bonbons. De heer Compeer sprak namens de voetbalvereniging W.S.E. en deelde mede, dat er ondertussen bloemen naar het huis van de heer Ververs voor diens echtgenote wa ren gebracht. De heer Hoogeveen van de Ra cingclub Verheul deelde mede aan zijn bestuur te zullen voorstellen de heer Ververs tot ere-lid van deze vereniging te benoemen. De tennissers brachten hun dank aan de scheidende sportweekvoor- zitter over bij monde van de heer E. Ch. P. Brants, voorzitter van de tennisvereniging Waddinxveen” Andere sprekers waren nog de heren C. Kool namens de „Gouwe Rijders”, M. v. d. Berg, voorzitter van „Be Fair”; Ph. Kroes namens de „Gouwe Ruiters” en A. C. v. d. Bosch, die sprak namens de zwem- club „De Gouwe”. Deze spreker wees erop, dat de sportweek met zijn 2600 deelnemers in feite een der - Vervolgens werd de vergadering gesloten. De voorzitter van de Oran jevereniging, de heer H. K. van der Loo, bracht daarna aan burgemees ter Van der Hooft als vertegenwoor diger van de Koningin de geluk wensen namens de bevolking over. Ondertussen was voor het ge meentehuis „Concordia” aangetre den, vergezeld van de majorettes. Het korps speelde tal van vader landse liederen, die door alle aan wezigen staande werden aange hoord. Met het spelen van twee cou pletten van het Wilhelmus werd de bijeenkomst besloten. Tegen negen uur verzamelde zich in de Dorpsstraat vele honderden schoolkinderen met ’s middags op de scholen uitgereikte lampions, die voorafgegaan door de drumband de Cormula’s, later nog versterkt met Concordia, via de Bomenwijk, Ka naaldijk en Juliana van Stolberg- trokken, waar deze feestelijke lam- laan naar het Kon. Wilhelminaplein pionoptocht opging in het daar in middels begonnen feestgewoel. Na de rondvraag werd overgegaan in besloten zitting. Het betrof hier de voorstellen inzake grondaankoop in Groenswaard en een plan tot ont eigening van gronden langs de 2de Bloksweg met de aan te leggen nieuwe weg aldaar. Het geheim beraad leidde er toe, dat beide voorstellen daarna nog in openbare vergadering aan de orde kwamen. Het voorstel tot grondaan koop in Groenswaard moest in stem ming worden gebracht en werd met negen stemmen vóór aangenomen. Het plan tot onteigening van de gronden langs de Tweede Bloksweg ontmoette verder geen bezwaren. R.M. Namens B. W. sprak hij de dank uit voor het feit, dat de heer Ver vers de totale gemeenschap had gediend. Ter herinnering bood hij hem een fraaie ets aan van de hand van de heer Har Sanders, waarop ook het geboortehuis van de heer Ververs stond afgebeeld. Ja

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3