Bedrijf svoetbaltoernooi werd groot succes Purol LONGINES Vermey Juwelier - Horloger PRISMA DE KERKEN NODIGEN Wielerronde werd BURGERLIJKE STAND AFSCHEID VAN H. SINTEER Ere-medaille brons FRA-VA-KO's Felicitaties Benoeming Bioscopen Gouda „Ik zag Gods’ heerlijkheid” GOVEKA1965 Korfbalvereniging belooft succes te zullen worden Resultaten Rode Kruiscampagne Bejaardenmiddag Ouders zagen jeugd tennissen Visconcours had 170 deelnemers Speeltuindagen in augustus Geslaagd groot succes Eerste ronde van schoolvoetbal INLEVERING HANDWAPENEN dient heel de huid WARENHUIZEN van Oranje Nassau Sportweek Bekendmaking I r Weekblad voor Waddinxveen - 1 juli 1965 Pagina 5 s o V MARKTTASSEN met streep (Raffia) voor f 2.95 ff f GEMEENTE WADDINXVEEN (Ingezonden mededeling) de A 0—2 1—1 1—0 1—0 1—0 Eindstand poule A: Verheul Rehorst comb. Gemeente Molenbouw Kempkes Houtex Kabelfabrieken Verhoeff Eindstand poule B: Alblas Mulder/Mulleman Appel Bedrijven Brugweg Glasbeek van Schaik Berghuis Tokion Baan 3 3 3 3 3 3 2 2 1 1 0 0 0 0 0 2 3 3 6 5 5 4 2 1 0 Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING 0 1 1 2 0 1 0 5—1 3—0 5—1 3—0 1—4 0—5 1—7 I 1965 Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 A' De felicitatie-registers die maandag na het bekend wor den van de verloving van H.K.H. Prinses Beatrix ten gemeentehuize en ’s avonds op het Koningin Wilhelmina- plein waren neergelegd, zijn door 670 inwoners van Wad dinxveen getekend. Uitslagen 3e ronde (dinsdag): Kempkes-Gemeente 02 Baan-Appel 12 Rehorst-Houtex 20 Verheul-Gemeente 10 Alblas-Mulleman/Mulder 20 Glasbeek-Tokion 11 Verheul-Kabelfabrieken 10 Bedr. Brugweg-Alblas 03 Kabelfabrieken-Houtex 60 v. Schaik Berghuis-Appel 20 Molenbouw-Verhoeff 10 v. Schaik Berghuis- Mulleman/Mulder 01 Baan-Tokion 11 Verhoeff-Rehorst 05 Mej. J. Vroegindewey, onderwij zeres aan de Rehobothschool is be noemd tot onderwijzeres bij een Christelijk Nationale School te Delft 13 punten 11 punten 9 punten 7 punten 6 punten 4 punten 4 punten 2 punten week van 22 t/m 28 juni Ondertrouwd: T. W. Rip en W. Hulsman. A. van der Ban en A. A. Boon Geboren: Pieter Jelle, z.v. J. Toussaint en A. Esseboom. Cornells Richard, z.v. C. v. Tilburg en H. M. Kruikemeijer. Nicolaas, z.v. N. Breedijk en C. H. van den Dool. Johanna Cornelia, d.v. F. Dullemeij- er en C. C. Verstoep. Johannes, z.v. K. van de Boven kamp en C. W. van Walsem. Corenelis, z.v. C. Verkey en T. E. Knop. Ongeveer 170 hengelaars zet ten zich zaterdagochtend al vroeg langs de oever van de Gouwe voor het traditionele hengelconcours, dat als onder deel van de Sportweek werd gehouden. De deelnemers, af komstig uit alle delen van het land, verschalkten tesamen bijna twaalfhonderd onder- en bovenmaatse vissen. (foto Sjaak Noteboom) „De dag na de invasie” is een film verhaal over de belevenissen van een groepje Franse burgers, die de dag na de invasie hun dorp moeten verlaten omdat dit onder artillerie vuur zal komen te liggen. Na nogal avontuurlijke omzwervingen van de inwoners onder leiding van een A- merikaanse sergeant en met in hun midden de inmiddels gevangen ge nomen Duitse commandant van hun dorp, komt tenslotte het sein, dat de burgers huiswaarts kunnen ke ren. Lees dit eerlijke reformatorische getuigenis van de ex-priester ds. H. J. Hegger. Deze heer lijkheid is als erfenis weg gelegd voor allen die zich tot God zullen bekeren. Verkrijgbaar in de boekhandel of Stichting „In de Rechte Straat” „De Wartburg”, Boulevard 11, Velp (Gld), telef. 08302-4959 In verband met de op 26 augustus weer te houden Goudse Vee- en Kaastentoonstelling „Goveka” kun nen vóór 19 augustus onderstaande werkstukken worden ingezonden bij het bestuur van jongerencommissie van de Goveka, p/a mevr. A. A. C. Dogterom-Zijderlaan, Goudseweg 26, Stolwijk: 1. haken of breien: gebreide of gehaakte muts, shawl of wanten; 2. kruissteek-techniek: blocnote om slag; 3. idem kerst- en verjaardags kaarten; 4. vrij borduren: pop; 5. idem pocket boek-omslag; 6. Spel denkussen of toiletkussen met vrij boduurwerk. Vorm en afmeting vrij; 7. ruitveranderen: half schortje van ruitstof; 8. idem rokje of overgooi- ertje voor meisje van 1-10 jaar in ruitstof; 9. idem jongenspak (broek je met kieltje in ruitstof)10. per- zisch ajour: dek-servet in perzisch ajour afm. 80 x 80 of 100 x 100 cm; 11. blouse met perzisch ajour - ma teriaal vrjj Zaterdagmiddag precies om half twee is het bedrijfsvoetbaltournooi dat in het kader van de sportweek wordt gehouden, gestart. 176 voet ballers van zestien Waddinxveense bedrijven hebben vol geestdrift en op sportieve wijze elkaar bestreden om de hoogste eer. Veel krachtsver schil was er niet, waardoor de span ning van de wedstrijden ten top werd gevoerd. De belangstelling voor dit sportevenement was vol doende, ook verschillende directies van bedrijven toonden hun belang stelling. Uitslagen le ronde (zaterdag): Kempkes-Verhoeff 00 Appel-Alblas 00 Gemeente-Houtex 40 Glasbeek-Appel 00 Verheul-Houtex 30 Mulleman/Mulder-Tokion 10 Molenbouw-Houtex 12 Bedrijven Brugweg-Tokion 10 Glasbeek-Baan 10 Verheul-Rehorst 30 Bedr. Brugw.-Mullem./Mulder 01 Molenbouw-Reehorst 02 Bedr. Brugw.-v. Schaik Bergh. 30 Kempkes-Rehorst 03 Baan-v. Schaik Bergh. 11 Gemeente-Kabelfabrieken 31 Molenbouw-Kabelfabrieken 00 v. Schaik Bergh.-Tokion 10 Kempkes-Kabelfabrieken 20 Baan-Alblas 01 Verhoeff-Gemeente 12 Glasbeek-Alblas 20 Verheul-Verhoeff 3-0 Mulleman/Mulder-Appel 00 Uitslagen 2e ronde (maandag): Kempkes-Houtex 10 Baan-Mulleman/Mulder 02 Kabelfabrieken-Verhoeff 22 Glasbeek-Mulleman/Mulder 00 Houtex-Verhoeff 10 Appel-Tokion 00 Glasbeek-v. Schaik&Berghuis 20 Gemeente-Rehorst 00 Alblas-Tokion 11 Molenbouw-Gemeente 21 Alblas-van Schaik&Berghuis 50 Kempkes-Molenbouw 41 Molenbouw-Verheul 10 Bedr. Brugweg-Appel 12 Kempkes-Verheul 11 Baan-Bedr. Brugweg 11 Rehorst-Kabelfabrieken 10 Glasbeek-Bedr. Brugweg 12 De reacties zijn enorm. Van ver schillende kanten is toegezegd dat een bezoek aan de demonstratie of filmmiddag en oprichtingsvergade ring zal worden gebracht. Donderdagavond worden alle be langstellenden verwacht om 7.30 precies op het WSE-veld voor het bij wonen van de demonstratie wed strijd tussen Ter Gouw en Trek vogels. Om 8.30 uur zal in de kan tine van WSE de vereniging wor den opgericht. Er wordt dan een bestuur, naam en kleuren gekozen. Op donderdag en andere dagen kan men zich laten inschrijven bij: Mej. T. Blom, Ernst Casimirlaan 20 te Waddinxveen. De jaarlijkse inzamelingscampagne ten bate van het Nederlandse Rode Kruis, welke werd gehouden van 24 mei tot 5 juni 1965 vond zijn offi ciële afsluiting in een op vrijdag 25 juni georganiseerde bijeenkomst van de ongeveer tweehonderd medewer kers (sters) aan deze campagne, in d zalen van het Veemarkt Restau rant. In de loop van de avond over handigde de voorzitter van het Campagne Comité, de heer H. B. Brand, de opbrengst van de cam pagne, zijnde 21.781,aan de voorzitter van de afdeling Gouda en Omstreken van het Nederlandse Roode Kruis, de heer Dr. B. Mesan der. De wisselbeker voor de hoogste opbrengst per inwoner in deze af deling kwam voor de derde maal en thans dus definitief in het bezit van de Gemeente Gouderak. In Waddinxveen bedroeg de op brengst 3.050 of wel 22,5 cent per inwoner. De hoogste opbrengst per inwoner werd gehaald in Gouderak met 69 cent en de laagste opbrengst per inwoner kwam met 10,1 cent uit Moordrecht. Onder de prijswinnaars van de Roode Kruiskrant bevond zich o.m. Corrie Kramp van de Henegouwer- weg 50, die een waardebon van vijf tien gulden ontving. Dinsdag 6 juli zal in het R.K. ver enigingsgebouw aan de Burgm. Trooststraat weer de bejaarden middag gehouden. Aanvang 2.30 u. Vorige week organiseerde jeugdcommissie van de tennisver eniging Waddinxveen, die speciaal de belangen behartigt van de onge veer veertig jeugdleden van deze vereniging, een avond voor de ou- van de beginners. Een groot aantal ouders van de ongeveer dertig jeugdige beginne lingen in de tennissport zagen in het tennispark, hoe de beheerder van dit park, de heer Van der Sman de jeugd trainde en hoe de jongens en meisjes het geleerde onder het. wakend oog van de heer D. de Wil de, lid van de jeugdcommissie, op andere banen in de praktijk brach ten. In deze jeugdcommissie hebben voorts zitting mevrouw van Zetten- Gaarkeuken en de heer E. Haas. Ook de bestuursleden van de ten nisvereniging Waddinxveen waren op deze ouderavond aanwezig. Het echte visweer lokte zaterdag ochtend 170 visliefhebbers naar de Gouwe-oever om daar bij het in het kader van de Sportweek georgani seerde visconcours te trachten als beste uit de bus te komen. Tot in Boskoop zaten de deelnemers op onderlinge afstanden van ongeveer drie meter broederlijk naast elkaar. De sombere verwachtingen over het eindresultaat in verband met de laatste dagen geconstateerde vis sterfte in de Gouwe bleken niet te worden bewaarheid. Er werden 78 bovenmaatse en 1082 ondermaatse vissen gevangen. Voor dit hengelconcours waren visliefhebbers uit alle delen van het land naar Waddinxveen gekomen, waar ze zich zaterdagochtend meld den bij hotel De Unie. De visclub Berkel en Rodenrijs werd eerste met 105 punten, ge volgd door de club uit het Brabant se Oss met 46 punten en het Goudse korps V.W.P. met 36 punten. Bij de individuele deelnemers waren de uitslagen als volgt: W. Oosterbeek 46 punten; W. Vos, 45 punten, beiden uit Utrecht; J. Pan- nekoek, Berkel 44 punten; C. Wam mes, Culemborg 43 punten; A. Bey er, Grubbenvorst (L) 40 punten; A. de Iseger, Utrecht 39 punten; J. van Rutten (11 jaar) Hillegom 35 pun ten; W. Vught, Hillegom, 33 punten; J. Halewijn, Delft 31 punten; G. Blom, Moordrecht 30 punten. De beste Waddinxvener was de heer W. N. Hoogerdijk, die met 21 punten 22ste werd. Mevrouw De Winkel werd dertigste met 17 pun ten. Zij was de enige vrouw, die aan het concours deelnam. Voorzitter Hoogerdijk van de or- In augustus organiseren de vier Waddinxveense speeltuinverenigin gen speciale speeltuinmiddagen. Tij dens die middagen worden kinder en volksspelen gehouden. De eerste middag vindt plaats op zaterdag 7 augustus, wanneer bij de Speeltuinvereniging „Zonnig Zuid” in de Victorwijk straattekenwed strijden en een levend ganzenbord spel worden georganiseerd voor de kinderen van 6 tot en met 13 jaar. Diverse volksspelen voor dezelfde leeftijdsgroep vinden plaats op za terdag 14 augustus bij de speeltuin in de Oranje wijk. De daarop vol gende zaterdag 21 augustus wordt bij De Paddestoel een vossenjacht gehouden voor kinderen van 6 t/m 13 jaar en voorts zijn er volksspelen voor de kleintjes van 3 t/m 5 jaar. De laatste activiteit is op zaterdag 28 augustus, wanneer bij de speel tuin „De Overkant” voor de kin deren van 6 t/m 13 jaar behendig heids wedstrijden op fiets en step worden gehouden, terwijl er voor de kleintjes weer kinderspelen zijn. Karin Maria Anna, d.v. K. G. Ver steeg en K. A. M. Schrama. Cora, d.v. J. Koenekoop en N. C. van ’t Wout. Maria Catharina, d.v. P. Rademaker en C. Oppelaar. Jan, z.v. G. S. Zekveld en M. G. Hoogerbrug. Arnold, z.v. P. Verdonk en M. J. Dekker. Gehuwd: B. Spoel en H. J. van Dijken. J. A. Versloot en C. J. Scheele. R. Hageman en J. L. van Offeren J. K. van der Maas en M. E. Boon- stoppel. M. Lindhout en M. van der Gaarden Overleden: Stuurman, Pieter Dirk, oud 80 jaar. Vrijland wv de Jong, Alida Adriana oud 93 jaar; Brinks ev van den Berg, Lamme- chien, oud 87 jaar; Zwanenburg, Kors, oud 91 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: snelbinder; wit baby schoentje; hoofddoekje; bruine da- meshandschoen; parelketting; drie honden. Verloren: horloge; witte pluim; badmuts; herenbril; zwarte heren fiets; bruine portemonnaie met inh.; bruine herenregenjas; groene step; blauwe stepbreiwerk in plastic zak fietstas met inh.; zwarte damespor- temonnaie met inh.; groene sok. Voor het eindexamen gymnasium B aan het Chr. Lyceum te Gouda slaagden o.m. Rinus Baan en Wim Boere, beiden te Waddinxveen. Aan de Rijks H.B.S. te Gouda slaagde voor het eindexamen A. T. de Beer te Waddinxveen. Eddy de Bruin te Waddinxveen slaagde voor het eindexamen aan de gemeentelijke handelsavond- school met 5-jarige cursus te Gouda Te Utrecht slaagde mej. T. Mul der uit Waddinxveen voor het di ploma 3-jarige vooropleiding voor lerares bij het nijverheidsonderwijs. Voor zijn studie aan de Academie voor Sociale Wetenschappen te Rot terdam is geslaagd de heer E. Jen- né. Voor het te Gouda gehouden mu lo examen slaagden: J. Poot, die daarbij tevens het middenstands diploma behaalde, C. Hoogendoorn en R. de Nooy. Zij waren leerling van de Pr. Wilhelminaschool voor Chr. Ulo. Voor het Ulo examen A slaagden D. M. Boot en F. M. van Vliet. Voor het examen Ulo B slaagden mej. A. Qualm, E. M. den Adel, B. Los en D. H. W. van Prooyen, allen te Waddinxveen. Voor het propaedeutisch examen theologie slaagde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht de heer B. Oos- terom. 12 punten 10 punten 8 punten 8 punten 7 punten 5 punten 4 punten 2 punten In poule A is als eerst geëindigd Verheul en in poule B Alblas. Deze twee bedrijven zullen aanstaande vrijdagavond tegen elkaar uitko men om uit te maken, wie zich be- drijfsvoetbalkampioen 1965 zal mo gen noemen. De heer H. Sinteur, die gedurende 38 jaren als stratenmaker in dienst is geweest bij openbare werken te Waddinxveen, heeft vanochtend in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de gemeente Waddinxveen afscheid genomen. Tijdens een bijeenkomst in de raadszaal heeft burgemeester C. A. van der Hooft de op de Henegou- werweg woonachtige heer Sinteur toegesproken. Daarbij deed hij me dedeling, dat het H. M. de Koningin had behaagd hem te onderscheiden met de ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. De afscheidsbijeenkomst die kort voor het ter perse gaan van deze krant begon, werd o.m. bij gewoond door de medewerkers van openbare werken alsmede vertegenwoordigers van de verschillende afdelingen van de gemeentesecretarie. ganiserende Hengelsportvereniging Waddinxveen dankte alle vissers voor hun deelname en de keurmees ters, die gedurende de wedstrijd hun taak uitoefenden. Zondag 4 juli 1965 Nederlands Hervormde Kerk v.m. 9.30 uur: eerw. hr. D. v. Vliet, Kolham (Gr.) n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. B. G. Donkersgoed St. Filipsland Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: Ouderling Soepusepa Hervormde Immanuëlkerk v.m, 9.30 uur: dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem Gereformeerde Kerk v.m. 8.45 en 10.45 uur: ds. J. Snoey n.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk Geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag, n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekoper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8 15 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie De DOKTERSDIENST zal worden waargenomen door dokter Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, telefoon 2112. Groot was de belangstelling voor de ronde van Waddinxveen, welke gisteravond in de bomenwijk door 91 merendeels jeugdige amateur- wielrenners uit alle delen van het land werd verreden als onderdeel van de Waddinxveense Sportweek. Wethouder S. Pille, die omstreeks half acht het startschot loste, zeide in een korte toespraak, dat hij het betreurde, dat aan deze wielerronde geen enkele Waddinxvener deel nam. In totaal werd het parcours lep laan, Esdoornlaan, Sniepweg, Vij- verlaan veertig maal gereden, een afstand van ongeveer zestig kilo meter. Snelste was de Schiedamse renner K. van Straten, die voor de veertig ronden vijf kwartier en 52 seconden nodig had. De leidersprijs, een waardebon van 25 ging naar T. Mayenburg uit Uithoorn, die 13 maal als eerste de finish passeerde. In het algemeen klassement was de volgorde voor de eerste tien ren ners: 1. K. van Straten, Schiedam; 2. A. v. d. Berg, Rotterdam; 3. M. Jingkind, Aalsmeer; 4. T. Mayen burg, Uithoorn; 5. Ben Janboers, Amsterdam; 6. H. Jansen, Amster dam; 7. J. Buis, Zwanenburg; 8. N. Hogenveen, Aarlanderveen; 9. A. Versluis, Lexmond en 10. H. van Leeuwen, Haarlem. De wielrenners waren bijzonder tevreden over het parcours, dat door de rijkspolitie goed was af gezet. Op enkele gevaarlijke plaatsen waren ter bescherming van de renners strobalen neergelegd. De prijsuitreiking werd na afloop van de strijd verricht door de heer A. C. v. d. Bosch, penningmeester van het sportweekcomite, in café De Sport aan de Kerkstraat. Met groot enthousiasme zijn za terdag j.l. de Waddinxveense scho lieren begonnen aan het school- voetbaltoernooi, dat in het kader van de Sportweek op de sportvel den in de Oranjewijk wordt gehou den. De jeugdige voetballers wer den begeleid door een grote schare al even jeugdige supporters, com pleet met aanmoedigingsspandoeken toeters en was dies meer zij. Ook tal van ouders kwamen zich ervan overtuigen, dat hun zoon zijn voet balschoenen op de juiste wijze ge bruikte. Een deel van de wedstrijd werd voorts nog bijgewoond door burgemeester C. A. van der Hooft, die de aftrap verrichte. In totaal werden op de velden van Waddinxveen en Verheul zaterdag ochtend twaalf wedstrijden ge speeld, die ieder twintig minuten duurden. Toen na het middaguur voor de laatste maal werd afgeflo ten, waarmede tevens een in 11 gelijk spel eindigende wedstrijd tussen de beide Ulo-scholen was afgelopen, kon de stand worden op gemaakt. De uitslagen zijn: Rehobotschool-T. Thijssensch. 02 Eben Haëzerschool-R.K. school 10 K. Julianasch.-J. Ligthartsch. 30 R.K. school-T. Thijssenschool 03 Rehobothsch.-W. v. Oranjesch. 02 J. Ligtharsch.-E. Haëzersch. 13 W. v. Oranjesch.-K. Julianasch. 00 R.K. school-Rehobothschool E. Haëzersch.-T. Thijssensch. W.v.Oranjesch.-J. Ligtharsch. Rehobothsch.-Kon. Julianasch. 00 Chr. Ulo A-Openb. Ulo A Chr. Ulo B-Openb. Ulo B De stand is nu als volgt: E. Haëzersch. W.v.Oranjesch. T. Thijssensch. K. Julianasch. R.K. school Rehobothschool 4 J. Ligthartsch. 3 De burgemeester van Waddinx veen brengt ter openbare kennis, dat op 1 juli 1965 inwerking treedt de Wet tot wering van ongewenste handwapenen. Hieronder vallen onder meer: a. stileto’s b. valmessen c. boksbeugels d. ploertendoders e. handwapenen bestemd voor het verspreiden van vergiftigde, ver stikkende of weerloos makende stoffen f. zgn. geheime handwapenen g. losse onderdelen van stiletto’s, valmessen en geheime hand wapenen. Deze wapens dienen tegen ont vangstbewijs te worden ingeleverd bij de plaatselijke politie (bureau Groepscommandant Rijkspolitie, Kerkweg 222). Voor wapens die worden ingele verd vóór 14 juli 1965 zal een ver goeding worden uitgekeerd. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het groepsbureau der Rijkspolitie alhier of tot de ge- meente-secretarie, afdeling Alge mene Zaken. Waddinxveen, 28 juni 1965. Het hoofd der plaatselijke politie: C. A. VAN DER HOOFT a Hfc., SYMBOOL VAM ACCURATESSE IO&qJ»’ Kerkweg 207 - Telefoon 2495 1UNELIERHORLOGER KERKWEG 207 TE1.0I8Z8Z49S - WRDDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 5