Voormalige school werd fraai streekcentrum I. J. P. Keijzer werd bestuurslid van v\ Tuinbouwcursus te Gouda Florisanta N.V. Hengelsportver. hield concours Handbal R.H.C. J uniorentoernooi van R.V.C. Korfbal Postduivennieuws WIK gaat naar vierdaagse Tennistoernooi van TIOD-Gouda Zeilwedstrijd Elfhoeven „Tien Gemeenten” Sportieve strijd voor Anjerfonds opgericht Jo Heyboer won 500 cc-klasse Dameshandbalver. R.H.C. groeit Zwemcl. De Gouwe KLOKKEN WELKE UW INTERIEUR Eind juli komen eerste jongelui Weekblad voor Waddinxveen - 15 juli 1965 Pagina 2 KLASSIEK. Kabouters werken MODERN of Fietsenstalling werd eetzaal Kabouters doen wonderen VERFRAAIEN JUNEUER HORLOGER Q 2—3 (Ingezonden mededeling) 20 MARGUERITE LEES wilt u (wordt vervolgd) 0—5 3—6 0—12 6—9 1 WADDINXVEEN Zaterdag 7—1 7—1 1—5 3—6 REEUWIJK. - R.H.C. heeft maan dag in Helmond deelgenomen aan een groot handbaltoernooi. De poule waarin de Reeuwijkse dames uit kwamen was zeer sterk bezet en ondanks dat R.H.C. niet geheel vol ledig kon uitkomen, wist zij toch nog een eervolle plaats te bezetten. De uitslag is als volgt: 1. Beatrix, 2. Swift, 3. Uno Animo, 4. R.H.C., 5. Helmond-west, 6. GHV en 7. H.H.C. REEUWIJK Na reeds enkele malen als gevolg van het slechte weer te zijn uitgesteld, kon zater dagmiddag op het terrein van RVC eindelijk het junioren-B toernooi worden gehouden. De gastheren eindigden als eerste met zes punten, gevolgd door Donk met vier punten, Esto met twee punten en GDS, nul punten. De uitslagen van de gespeelde partijen waren: Donk.Esto 32; RVC-GDS 3-0; Donk-RVC 2-3; Esto -GDS 5—0; Donk-GDS 3—0; Esto- RVC 1—2. REEUWIJK De Reeuwijkse korfbalvereniging deelt mede, dat in verband met de vakantietijd aan staande vrijdag niet zal worden ge traind. Er kan wel op donderdag avond om 19 uur bij Jodan Boys te Gouda worden getraind. De eerst volgende training te Reeuwijk na de vakantie is op vrijdag 13 augus tus a.s. om 19.30 uur op het terrein van boerderij Van Zoest aan de ’s-Gravenbroekseweg. MOERKAPELLE - Vrijdag namen 41 duiven van de postduivenvereni ging „Kapellevliegers” deel aan de wedvlucht vanuit Angoulême (af stand 781 km), waar de dieren om 12.30 uur gelost werden. Aankomst eerste duif zaterdagmorgen 7.23 uur laatste 8.30 uur. De prijzen werden behaald als volgt: W. de Knegt 1 en 7; Joh. Breedijk 2 en 10; Brouwman 3, 4, 6; J. v.d. Linde 5; Mevr. Verbeek 8; G. Koole 9. Inkorven voor Vilvoorde (afstand 125 km) op vrijdag 16 juli om 18 uur. Klokinslag die dag om 20 uur. Zaterdag war en393 jonge duiven in concours op de wedvlucht vanuit Roozendaal (afstand 57 km), waar de dieren gelost werden om 8.40 uur Aankomst eerste duif 9.33 uur (ge middelde snelheid 1075 meter per minuut), aankomst laatste duif om 10.23 uur (gemiddelde snelheid 553 meter per minuut). De prijzen werden behaald als volgt: W. de Knegt 1, 2, 3, 8; J. v.d. Linde 4, 6, 7, 12, 17, 18, 20; W. Koole 5, 10, 24, 64; P. Boevée 9, 66, 85; Jac. Duivenstein 11, 15, 23, 26, 36, 39, 56, 58, 60; R. van Rijs 13, 33, 51; P. Her tog 14, 37, 84; C. Zweere 16, 19, 46, 57; J. Hellemons 21, 22, 28, 32, 40, 42, 44; H. Smaal 25, 50, 59, 74, 75, 87, 96; D. Verbeek 27, 41, 92; W. Hui zinga 29, 31, 34, 35, 43, 48, 65; O. Geijzen 30, 62; Beukelaar 38; S. E. Duursma 45. 49, 54, 61, 71; mevr. Verbeek 47; T. Lamens 52, 53, 70, 76, 78, 85, 88, 89; W. Meijer 55, 73, 86; C. I. de Wilde 63, 68, 69, 79, 80, 90, 91; Brouman 67, 72, 81, 95, 97, 98; Joh. Breedijk 77; P. de Jong 82; B. Hertog 93, 94. Tijdens de door de Goudse cross- club „Holland” georganiseerde mo torcross op het Spoorbos-circuit te Gouda heeft Jo Heyboer uit Moer- kapelle zich als eerste weten te plaatsen in de 500 cc klasse. De Goudse rijder in opkomst, Frank den Edel, deed weliswaar verschei dene pogingen die eerste plaats te behalen, maar moest toch in Hey boer nog zijn meerdere erkennen. In de eerste manche zat Den Edel de favoriet dicht op de wielen. In de tweede manche kreeg hij nauwe lijks een kans en alleen in de derde manche slaagde hij erin Heyboer met enkele meters voor te komen. Bij voldoende deelname begint in september a.s. in Gouda een Rijks- tuinbouwcursus met als praktij k- vakken groenteteelt en bloemisterij Op het eind van de cursus wordt het officiële Rijksdiploma uitgereikt voor de vakken groenteteelt en/of bloemisterij. Mannelijke leerlingen dienen vóór 1 oktober 1965 de leef tijd van 17 jaar te hebben bereikt. Voor vrouwelijke leerlingen is de toelatingsleeftijd 15 j.aar. Deze cur sus is van belang voor hen, die werkkring hebben of zoeken in de groenteteelt, de bloemisterij of in de bloemsierkunst (bloembinden en bloemschikken. Het bezit van het diploma vormt een deel van de ves tigingseisen in deze bedrijfstakken. Opgaven voor deelneming moeten vóór 15 augustus 1965 gericht wor den aan: H. M. Teunissen, hoofd van de cursus, de la Reijlaan 21, Gouda, telefoon (01820) 4044. Aan hetzelfde adres worden ook nadere inlichtingen verstrekt. Even tuele cursisten zullen in volgorde van aanmelding voor plaatsing op de cursus in aanmerking komen. WADDINXVEEN - De wandel- sportvereniging WIK gaat met acht leden deelnemen aan de vierdaagse in Nijmegen. De 55-km-afstand zal door vier Waddinxveners worden gelopen, de veertig kilometer door één WIK-lid en drie leden gaan de dertig kilometer afstand lopen. In de speciale bus, die op vrijdag 30 juli naar Nijmegen rijdt, zijn voor belangstellenden nog enkele plaatsen vrij. Nadere inlichtingen bij de heren L. C. ’t Hart, Lijster besstraat 53 en A. van Elswijk, Jan Willem Frisoweg 33, Waddinxveen. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Goudse tennisver eniging TIOD werd een tennistoer nooi georganiseerd, waarvan de fi nales het afgelopen weekeinde wer den gespeeld. Het herenenkelspel werd gewon nen door G. Bruinsma, die speelde tegen Jaspers. De standen waren 0-6, 10-8 en 8-6. Mej. Muller was bij de dames de meerdere van mejuffr. Post met 6-3 en 6-4. Bij het heren Het grootste werk van de afgelo pen weken was de verbouwing van de fietsenstalling toteetzaal, waar maaltijden kunnen worden bereid voor zestig tot zeventig personen. Zoveel maaltijden zullen er overi gens niet vaak worden bereid, want het is de bedoeling de groepen niet groter te maken dan veertig tot vijftig personen. Het woord is nu aan de schoonmaakers en -sters. Een Reeuwijks bedrijf geeft het ge bouw een grote beurt, daarbij ge holpen door jongens en meisjes uit de streek. De jongelui zorgden on der anderen al voor betegeling van het terrein. Ondanks het minder gunstige weer kwamen zondag nog 45 zeilboten aan de start voor het laatste deel van de onderlinge wedstrijden van de watersportvereniging Elfhoeven. Het waren 'alleen de zeilers met de kleinere boten, die in de loop van de middag door een zware bui wer den uitgeschakeld, De uitslagen waren als volgt: 16 m2 klasse: 1. E. J. Both (1-1); 2. C. Schoonderwoerd (2-2); 3. C. H. Vergunst (3-3). Finnjollen: 1. P. H. Boot (2-1); 2. M. Meyer (1-n.f.); 3. P. Boere (3-4). F.J. klasse: 1. H. Ozinga (1-1); 2. C. Steenland (3-3); 3. P. v.d. Draai (n.f.-2). Soloklasse: 1. J. W. v. Rees (4-1); 2. A. Pels (3-2); 3. M. v.d. Berg (2-3. Vaurienklasse: 1. M. Pannevis 1-1; 2. R. Signer. Schakelklasse: 1. H. de Hoog 1-1; 2. H. Schouten (3-2); 3. E. Rietveld (2-4). Pampusklasse: 1. J. Neeleman, 1-1; 2. N. Wiessink (2-3); 3. R. v. Wijnen (n.g.-2). Jeugdklasse: 1. L. de Groot n.f.-l; 2. E. Wissink (1-n.f.); 3. D. van Wa ning (2-n.f.). MOERKAPELLE - Burgemeester I. J. L. Keijzer van Moerkapelle en Benthuizen is met algemene stem men gekozen tot lid van het dage lijks bestuur van de Stichting Drinkwaterleiding „Tien Gemeen ten” waarvan Moerkapelle en Bent huizen deel uitmaken. Hiermede werd voorzien in de vaca ture, die was ontstaan door het af treden van oud-burgemeester J. J. Steenbakker. Ten behoeve van de „Tien Ge meenten” zal speciaal voor de drinkwatervoorziening van Zoeter- meer een grote transportleiding van Den Haag naar Zoetermeer worden aangelegd, waarvan de kosten 4,2 miljoen zullen bedragen. „O, dokter, wat jammer! Zuster heeft op het ogen blik geen dienst,” zei zij met de stem, die zij speciaal voor hem bewaarde. Toen kon zij zich niet weerhou den eraan toe te voegen: „Zij moest persoonlijke za ken regelen.” De manier waarop zij het zei, deed „persoonlijke zaken” nét even achterbaks klinken. „Ik weet er alles van,” sneed de jonge dokter haar de pas af. Hij had dik genoeg van zuster Mawte's boosaardige verdachtmakingen, haar idiote houding, als zij veertien dagen de afdeling moest beheren. Als hij geweten had hoe indiscreet zij was geweest tegen juffrouw Delamere, zou hij nog veel bozer zijn ge weest. „Misschien dokter. Op volkomen zakelijke toon antwoordde hij: „Ik heb hier in de kliniek een kind gezien, dat ter obser vatie moet worden opgenomen. Moeilijkheden met de knie. Misschien t.b. Maak een notitie voor de zuster, wilt u? Maar ik zal in elk geval om vier uur terug zijn om het kind met de bloeding te zien. Geen nieu we moeilijkheden?” Zuster Mawte, die haar kans zo goed mogelijk uit buitte, deed ingewikkeld verslag over een klacht, die de moeder had betreffende lawaai in de zaal. „Zuster is te toegefelijk, zegt zij. De kinderen doen wat ze willen, als de leerlingen er op moeten letten. En u weet, hoe het gaat, dokter, zij vergeten, dat zij ziek zijn en het is een gekkenhuis!” Zij praatte voor niets. Dr. Halcott had de hoorn op de haak gelegd. „Zij vergeten, dat zij ziek zijn,” dacht hij. Kon de hoofdzuster ooit een beter getuigschrift krijgen? Hij zou het haar vertellen, zo gauw hij haar zag en haar ook geruststellen omtrent het zigeuner kind. Als zij zich de gevallen zo aantrok, zou zij af knappen. Geen dokter of verpleegster kon vier-en- twintig uur per dag een dergelijke last dragen van de zorgen en het lijden van andere mensen. Het was als reactie op een afmattende dag geweest, toen een kind waarvoor hij hard gevochten had, hem ontglipt was, dat hij verloofd was geraakt met Martine - halsover kop, anders niet. Hij liet die gedachte haastig varen. Hij vroeg zich af, wat Gr.acia in haar vrije tijd uitvoerde. Naar de televisie kijken in de gemeenschappelijke zitkamer van de zusters? Wandelen? Badminton of tennis spe len? Zij moest er eens uit. En dat, dacht hij met een 10 juli j.l. is het tweede concours van de Hengelsportvereniging „Wad dinxveen” vervist in de Gouwe. De vangst was redelijk goed, door 25 hengelaars werden niet minder dan 240 vissen op het droge gebracht. De uitslag in de A-klasse: 1. A. Hoogerdijk 41 punten;2. J. Nieuwerf 33 punten ;3. G. Oskam 29 punten. In de B-klasse: 1. W. N. Hooger dijk 47 punten; 2. J. de Graaf 45 punten; 3. N. Hoogerdijk 32 punten; 4. T. Wiltenburg 19 punten; 5. J. Verboom 16 punten. Na de tweede wedstrijd in deze competitie staan aan de kop: A- klasse: G. Oskam; B-klasse: W. N. Hoogerdijk. REEUWIJK. - In het kader van de jubileum-anjeractie van het Prins Bernhard-fonds heeft er zaterdag avond j.l. een sportieve krachtme ting in voetbal plaats gevonden tus sen het le elftal van R.V.C. en an dere Reeuwijkse plaatsgenoten (niet R.V.C.ers). Het is een bijzonder aantrekkelij ke wedstrijd geworden waarin bei de ploegen aan elkaar gewaagd wa ren. R.V.C. poogde met enthousias me hun tegenstanders te imponeren doch hun technisch wat betere gas ten wisten het eerste geweld te ke ren. Na een kwartier gingen de naamlozen (zo zullen we het elftal van Reeuwijk-brug maar noemen) wat beter op elkaar ingespeeld ra ken waardoor de R.V.C. veste her haaldelijk onder druk werd gezet. De rust ging in met een 00 stand. Na de limonade liep R.V.C. hard van stapel hetgeen resulteerde in een doelpunt gescoord door den Dij ker, 1-0. De vreugde voor de R.V.C.- aanhang was echter van korte duur. Enkele minuten later rolde de bal aan de andere kant in het doel. A. de Jong wist uit een op maat aan gegeven pass de stand weer in evenwicht te brengen, 1-1. Het was van Harskamp die R.V.C. weer naar een voorsprong schoot, 2-1, doch A. de Jong bracht de stand vijf minu ten Later weer gelijk, 22. Beide ploegen bleven hierna nog voor winst strijden hetgeen niet meer lukte. De opbrengst bedroeg 60,50 het geen heel matig moet worden ge noemd gezien het grote aantal sport mensen dat Reeuwijk onder zijn in gezetenen telt die deze wedstrijd beslist niet hadden mogen missen. REEUWIJK De voormalige openbare lagere school te Sluipwijk is de laatste weken snel naar zijn nieuwe bestemming gegroeid, die van Hervormd streek centrum. De scholiertjes hebben al geruime tijd geleden een nieuw onderkomen gevonden in een school te Reeuwijk-brug. De negen jaar oude school te Sluipwijk werd enkele jaren geleden aangekocht om als streekcentrum te gaan functioneren. nu zover, dat zij het gebouw, aan een veertigtal jongens vakantie willen doorbrengen. In het streekcentrum is het voor malige schoolgebouw niet meer te herkennen. Het schoolplein is ver anderd in een parkeerterrein. De bestuurskamer werd stafkamer voor leidsters, daarachter ligt een slaap zaal voor meisjes, met douche- en wasruimte, gevolgd door eenzelfde ruimte voor jongens. Een ander lo kaal is verbouwd tot conferentieka- mer, tevens eetzaal voor mannelijke stafleden. Tenslotte is er de grote conferentiezaal (de vroegere gym nastiekzaal). Deze ruimte is bestemd om ook als eetzaal te dienen en heeft grote openslaande deuren naar het terras aan het water. ZEVENHUIZEN. De heren K. Olie man, tuinder te Zevenhuizen en A. Huizer, belastingconsulent te Rot terdam hebben opgericht de N.V. Florisanta gevestigd te Rotterdam. Doel van de vennootschap is het uitoefenen van de bodemcultuur onder glas, de groot- en kleinhandel en de import en export van bodem- cultuurprodukten. Het maatschap pelijk kapitaal bedraagt 100.000 in honderd aandelen van 1000. De oprichters nemen ieder deel voor vijftig aandelen, alle in contanten volgestort. Beide oprichters zullen als directeur optreden. steek van jaloezie, was waarschijnlijk iets, waar een andere man al voor zorgde. Wel, het was gebeurd - ten goede of ten kwade, dacht Gracia, toen zij terugkwam, net op tijd om toe zicht te houden op het theeuurtje van de kinderen. Zij had het formulier voor Richard’s adoptie door de Medways getekend. Het was als het ondertekenen van haar eigen doodvonnis; want als zij vooruitzag, leek alles leeg en doelloos. Er zou nooit meer een heerlijke vakantie in Devon zijn, voor hen samen, blij als vogels. Zij zou nooit meer voelen hoq Richard zijn armen om haar hals sloeg en haar stijf vasthield, om lachend haar gezicht af te zoenen en zich dan slaperig in haar armen te nestelen. De gedchte aan haar verlies was als een visgraat, die in haar keel bleef steken. Zij moest haar best doen zich te beheersen; zich te herinneren hoe gelukkig Richard altijd geweest was bij de Medways, wat een gezellige drukke familie het was, daar in die heerlijke gezonde lucht van Devon. Zij kon altijd weer de heer lijke herinnering aan haar baby beleven, wanneer zij maar wilde; maar zou zij wensen, dat kleine Richard op herinneringen leefde? Wat de lege toekomst betreft: zij zou elke stuiver, die zij kon missen, sparen en een spaarboekje nemen op de naam van Richard, regelmatig geld wegzetten, zodat er een appeltje voor de dorst zou zijn als hij opgroeide, iets om bem te steunen bij zijn beroeps keuze. Zij voelde zich beter, toen zij dit besloten had. De uiterste zuinigheid zou een vreugde betekenen - als het voor Richard was. „Zelf mijn haar doen,” dacht zij, in plaats van de afspraak, die zij bij de kapper had willen maken. En zij zou haar oude win terjas opknappen, zodat zelfs de scherpe ogen van zuster Mawte hem niet zouden herkennen! En hoe kon haar leven doelloos zijn als de zieke kinderen haar elke dag en de gehele dag nodig had den? De verpleegsters liepen nu haastig rond, legden sta pels slabbetjes op de bedden van de kinderen en ver zamelden andere van de lage theetafeltjes. Toen kwam de rinkelende wagen met bekers melk, de bergjes brood met boter, de ’pudding’ van vruchten en cus tard en de chocolade cake, op het gezicht waarvan er kreten van verrukking opgingen, want die was bij allen zeer geliefd. Hij stond juist op het punt naar haar toe te gaan, toen hij zag, dat zij niet alleen was. De beambte van de voogdijrad, die hij heel goed van gezicht kende, was bij haar; en tot haar sprak Gracia nu op zachte haperende toon. „Ik hoop, dat ik goed heb gedaan. Ik zal het me nooit vergeven, als het verkeerd afloopt.” De andere vrouw .antwoordde met vaste stem: „Het was een moeilijk besluit, maar ik geloof, dat u het goede hebt gedaan. En ik weet, dat u alleen aan het welzijn van het kind denkt.” „O ja!” zei Gracia heftig. Tpen, met een bevende glimlach: „Dank voor uw vriendelijkheid en begrip.” „Wel, ik moet weer eens terug. Er komt een zaak voor. Het gewone geval. Twee kinderen, die onder de hoede van de autoriteiten zijn geplaatst, omdat zij verwaarloosd werden - nu is de vader achter met zijn bijdrage voor hun onderhoud en de moeder wil hen terughebben. Als we er maar zeker van waren, dat zij hen een behoorlijk tehuis zou verschaffen en dat de vader geregeld salaris in zou brengen, dan zouden we hen graag teruggeven!” Zij schonk Gracia haar warme glimlach. „We zijn het toch eens, dat een echt eigen tehuis het meest noodzakelijke is voor elk kind - al is het maar een woonwagen!” Met een handgebaar en een glimlach verdween zij in het gebouw. En vóór David, die zijn tijd afwachtte, Gracia kon bereiken, was zij snel weggegaan en ver dwenen in de menigte op het drukke trottoir. Hij verweet zich zo langzaam te zijn geweest, het was zo duidelijk, dat zij behoefte had aan troost en steun. En toch was hij zijns ondanks een beetje onge duldig, omdat zij zich zo druk maakte over haar pa- De Stichting Hervormd Streekcentrum Sluipwijk is na een uitvoerige verbouwing, beschikbaar kan stellen en meisjes uit het gehele land, die er een De laatste week van juli zullen de jongelui onder leiding van de predikanten C. Baas en W. Kalkman het zeilen zeker tot in de puntjes leren. Het centrum beschikt over een prachtige steiger, waaraan on der andere de rondvaartboot van de fa. J. Hilgers uit Gouda een gere gelde verschijning is. Niet alleen de jeugd, maar ook de bejaarden gaan v,an het centrum gebruik maken. In augustus staat een bezoek van een groep bejaarden uit Apeldoorn op het programma. Natuurlijk zal ook de Sluipwijkse bevolking van het streekcentrum profiteren, dat tevens beschikbaar is voor recepties, jaarvergaderineng enzovoorts. dubbelspel versloeg het tweetal Spee - Jaspers de combinatie Kok - Boswijk met 8-6 en 9-7. Bij de da mes was de titel voor W. de Jong en A. Muller, die van de dames Boswijk en Knötschke wonnen met 6-4 en 6-1. De andere uitslagen luidden: Afdeling C: herenenkelspel: O. Bakker-R. Kok 9-7, 6-3; M. Mussert- J. Deerenberg 0-6, 7-5, 0-6. Gemengd-dubbelspel: mevr. Eelk- man Rooda/R. Schoneveld - mevr. Boswijk/J. Boswijk 6-2, 2-6, 6-3. Afdeling D: herenenkelspel: H. E. H. Jaspers-Th. Jaspers 3-6, 6-3, 6-3; damesenkelspel: mevr. Groenewoud -R. Schuttelaar 6-2, 6-2; herendub belspel: H. Jaspers/Th. Jaspers - P. Franssen/G. Okkerse 6-1, 1-6, 4-6. Als gevolg van het slechte weer moest de finale gemengddubbelspel worden afgebroken. REEUWIJK. De dameshandbal- vereniging R.H.C. heeft een gunstig jaar achter de rug. Dat bleek uit het jaarverslag van mej. C. v. d. Werf, uitgebracht tijdens de jaar vergadering in het Jeugdhuis. De plaats die R.H.C. in de competitie behaalde stemt tot tevredenheid. De penningmeesteresse mej. G. C. Droog meldde, dat het jaar met een batig saldo werd .afgesloten en dat het aantal leden toeneemt. Als se cretaresse werd mej. J. Brusik ge kozen. R.H.C. dal deelnemen aan een in ternationaal handbaltoernooi te or ganiseren door de handbalvereni ging Wilton-Feijenoord te Schiedam. tiënten. De laatste woorden van de beambte hadden het hem doen begrijpen. Hij was ervan overtuigd, dat Gracia daar was geweest om actie te nemen tegen de ouders van een zigeunerkind, dat zij op de afdeling hadden. De ouders hadden gekampeerd in de bossen, die deze industriestad nog altijd omringden. Zij hadden geholpen met de bonenpluk op een boerderij, terwijl hun kind ziek lag onder de zorg van een oude opoe, die hem ’behandelde’ met kruidenbrouwsels en pap jes, waardoor zijn toestand verergerde. Toen zijn va der bang werd en naar de wijkzuster ging, was het kind in een zorgelijke toestand. Een wijkzuster is niet wettig verplicht zigeuners te verplegen; maar zij w,as gewillig en haar eerste blik op het kind overtuigde haar ervan, dat hij onmid dellijk naar het ziekenhuis moest. Er brak een storm los over haar hoofd, maar zij hield vol en het kind was langzaam maar gestadig vooruitgegaan onder de zorg van zuster Gracia. Toen hij met grote stappen terugliep naar de schoolkliniek, dacht David aan het wilde zonderlinge paar, dat het kind enkele keren be zocht had. Het w.aren mensen uit een andere wereld! In de blinkende witte zaal, waar zij bij het bedje za ten, of stonden, terwijl zij achterdochtig rondkeken in het kantoor van de hoofdzuster, toen zij hen bin nenriep en zonder omhaal, maar vriendelijk, wees op de verzorging, die zij het kind in de toekomst moes ten geven, waren zij zo slecht op hun plaats, dat Da vid niet verbaasd was, toen zij niet meer op bezoek kwamen. Toen er bericht gezonden werd, dat het kind in staat was naar huis te gaan, waren zij verdwenen! Uit medisch oogpunt was een langer verblijf in het ziekenhuis niet slecht om de weerstand van het kind te versterken. Maar er was een groot tekort aan bed den. En dit, dacht David, had Gracia ertoe gebracht stappen te doen om de politie de verzoeken de ouders op te sporen en te dwingen het kind terug te halen. Geen wonder, dat zij het een moeilijke beslissing vond! Het was een hard, zwervend leven en het k;nd was niet sterk. „Maar ik zal haar steunen,” dacht David. „Een kind hoort bij zijn eigen ouders, zoals ik al talloze keren heb gezegd!” Toen de verpleegster hem ’s middags een kop thee bracht, greep hij de gelegenheid aan zuster Gracia op te bellen en haar daaraan te herinneren. Maar het was Olive Mawte, de stafzuster, die hem te woord stond. UITSLAGEN: Gouwe 1 - D.A.W. 1, heren, A. Z.C. - Gouwe b, jongens, Gouwe 3 - H.P.C. 2, heren, Gouwe 2 - D.K.D. 1, dames, B. Z. P.C. 3 - Gouwe 5, heren, 22 G.Z.C. a - Gouwe a, jongens, G.Z.C. 1 - U.Z.S.C. 1, heren, Gouwe a - G.Z.C., meisjes, Gouwe 5 - A.Z.C. 4, heren, Gouwe b - A.Z.C., jongens, D.W.R. 1 - Gouwe 1, heren, De jongens a hebben een mooie overwinning geboekt op het sterke G.Z.C. Als de laatste wedstrijden deze week ook gewonnen worden, kunnen we toch nog een kampioen hebben. Dus jongens zet hem op! Ook het eerste herenzevental heeft zich de laatste week geheel her steld; twee overwinningen brachten De Gouwe op de tweede plaats op de ranglijst. Jammer dat in het be gin teveel punten verloren gingen. Volgende week zijn alweer de laat ste competitie-wedstrijden van dit seizoen. De resultaten zijn niet bij zonder, maar het is ook weer zo, dat geen van de zeventallen zal degra deren en dat is ook veel waard. Het protest van De Gouwe van de wed strijd Zian 4 - Gouwe 3 is gewon nen, zodat de uitslag nu. 33 luidt. Dus ook het derde heeft uit die wedstrijd nog een punt gehaald. PROGRAMMA:* Donderdag 15 juli: 7.00 uur Gouwe b - Donk a, meisjes 7.20 uur Gouwe b- B.Z.&P.C.,jongens 7.40 uur Gouwe 5 - Boskoop 2, heren 8.00 uur G.Z.C. 1 - P.S.V. 1, heren Vrijdag 16 juli: 7.15 uur O.Z.V. a - Gouwe a, jongens Maandag 19 juli: 7.30 uur Z.C.R. 1 - Gouwe 1, dames Donderdag 22 juli: 8.15 uur Gouwe 1 - Sleutelstad 1 7.30 uur Zijl 2 - Gouwe 2 7.15 uur A.Z.C. 2 - Gouwe 3 Donderdagavond 22 juli a.s. speelt De Gouwe 1 zijn laatste thuiswed strijd tegen kampioen Sleutelstad uit Leiden. Wint De Gouwe deze wedstrijd, dan zijn ze thuis ongesla gen gebleven, en daar zullen de spelers voor vechten. KERKWEG 207 TEL018Z8-2495 - WADDINXVEEN een boodschap achterlaten,

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 2