Waddinxveense banken ondergaan uitbreiding Meer bankzaken door economisch van IVOROl Üitreiken verkeersdiploma’s Moerkapelle Gunstige ontwikkeling Zilveren politie jubileum wachtmeester Mudde groeiproces OPRUIMING bij zijn komst was voor Familiezaak FIRMA R. M. VAN DETH in Klok en bloemen OSS neemt sterk Scholieren naar ADO-Malmö Reeuwijk dorado Automobilist reed door na aanrijding 50 - 40 - 30 en 10% korting voetganger* Succes voor paarden uit Waddinveen Samenwerking Chr. onderwijs Bliksem sloeg in bed D. van Wijk bode- schrijver in R’wijk Agenda Vakantieregeling: KRUIDENIERS: m omvang toe Pantoffels voor appel en een ei ZEVENHUIZEN In de schoenwinkel van de heer Oosterom aan de Dorpsstraat staan al enige tijd twee paar damespantoffels te koop voor een appel en een ei. Bespreking van BB-wedstrijden in leplpaan Weekblad voor Waddinxveen Het van ouds bekende adres: I Korting op diverse artikelen! Bioscopen te Gouda Exposities 20 jaar geleden: Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 15 juli 1965 Amsterdam* Rotterdam Bank tijdelijk met 1 JAARGETIJDE SPELDJE Stijgende houtprijzen Lastige meubel industrie Prijzen van huizen hun familie- en T AHDPAST4 GROENEND AAL 19 - GOUDA TELEFOON 4919 (b.g.g. 5219) Verder op alles (uitgezonderd enkele merkartikelen) BANKETBAKKERS 12 t/m 24 juli D. A. de Vlaam, Oranjelaan 26 juli t/m 7 aug. J. Kervèr, Kon. Wlhelminaplein. MELKHANDEL: In verband met de vakanties van de melkhandel zal in de periode van 12 juli tot en met 21 augustus met de bel worden rondgegaan en zal men de melk bij de wagens moeten afhalen. BAKKERS: Van 12 t/m 31 juli: Huizer, Van Ardenne, Verheul, Los en Kerver. Van 2 t/m 21 augustus: De Graaff, Hollander, Van der Loo, Broer, v.d. Spoel en de Coöperatie. Gedurende deze periode zullen de broodbezorgers hun komst aankon digen met een bel. Loco-burgemeester Coppens stel de dat de heer Mudde door zijn op treden de band tussen politie en burgerij hechter heeft gemaakt. De heer Coppens overhandigde een pla tenkoffer. Adjudant P. C. Groene weg uit Boskoop liet de loopbaan van de heer Mudde de revue passe ren. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud namens de districtscommandant, terwijl de jubilaris van de groep Boskoop een diplomatentas ontving. Gesproken werd voorts onder an dere door de heer H. J. L. Wouters, namens het gemeentepersoneel en de heer M. Riegen, namens de per soneelsvereniging, die een boek aan bood. Wachtmeester Kox uit Oudewater voerde het woord namens de afde ling Krimpenerwaard van de Chr. Bond van Politie-ambtenaren. Hij bood twee enveloppen met inhoud aan. WADDINXVEEN Op de stam boek- en premie-keuring voor het district Bleiswijk gehouden te Bleis- wijk hebben paarden uit Waddinx veen een behoorlijke indruk ge maakt. Een hengstveulen van A. van de Breggen kreeg een tweede premie. A. Breedijk te Waddinxveen kreeg een tweede premie voor haar mer- rieveulen. De éénjarige merries Francyntje van A. Ph. v.d. Breggen en Fieneke van Ph. A. v. d. Breggen gaan naar de centrale keuring. Vervolg van pagina 1 In het bestuur der stichting zul len zitting nemen de heren F. M. van Tol, voorzitter; P. den Hertog, penningmeester; mr. H. Gerbrandy, secretaris, C. Huygenslaan 19, telef. (01828) 2771; M. Both, algemeen ad junct; P. Sliedrecht, J. Havenaar en J. Kastelein. Uiteraard zijn in het stichtingsbe stuur elk der beide verenigingsbe sturen vertegenwoordigd, terwijl voorts bij de keuze der leden is zorg gedragen voor vertegenwoordiging van de belangen van de ouders der schoolgaande kinderen en tevens de verschillende godsdienstige groepe ringen in Waddinxveen vertegen woordiging hebben gevonden. Het ligt in de bedoeling, dat na het passeren van de stichtingsacte m.i.v. het cursusjaar 1965/1966 een nieuwe 4-klassige school - in af wachting van de voltooiing van het permanente schoolgebouw - voorlo pig in een tijdelijk noodgebouw in de Vondelwijk zal worden onderge bracht.” De Amsterdam - Rotterdam Bank, geleid door procuratiehouder J. Wolthers, heeft haar gebouw aan de Kerkweg 151 een complete gedaan teverwisseling ondergaan. REEUWIJK. De onweersbui die Reeuwijk vorige, week vrijdag teis terde, richtte in de woning van de heer C. Hoogendoorn aan de Mid- delburgseweg vrij veel schade aan. De blikseminslag beroofde ook de omwonenden van elektriciteit. De bliksem sloeg door een bed, dat gelukkig niet werd beslapen. Binnendeuren werden beschadigd evenals de boven-ramen. Ook in de keldep werd schade aangericht. De familie Hoogendoorn bleef onge deerd. WADDINXVEEN Met zes auto’s trokken zaterdagavond 24 leerlingen van de Willem van Oranjeschool naar het ADO-voetbalveld in het Haagse Zuiderpark, om daar op uit nodiging van het ADO-bestuur de voetbalwedstrijd ADO - Malmö mee te maken. De jongens dankten dit buiten kansje aan hun kampioenschap bij het tijdens de sportweek gehouden schoolvoetbaltoemooi. De Waddinx- veners hebben bijzonder genoten van deze wedstrijd en keerden om streeks half tien ’s avonds opgeto gen terug. REEUWIJK. De negenjarige scho lier J. de Jong werd vorige week donderdagmiddag omstreeks 13.15 uur op Kaagjesland door een auto aangereden. De jongen die op weg was naar school brak een been en werd door een plaatselijke arts ver bonden. Daarna werd hij naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda vervoerd. De automobilist reed na de aan rijding zonder te stoppen door. Hij is door de politie opgespoord. Het is de 19-jarige kantoorbediende B.J.W. uit Bodegraven. Hij had de auto zonder toestemming van zijn baas meegenomen en is niet in het bezit van een rijbewijs. Schouwburgbioscoop: vrijd. 20.15 u; zat. 15, 19, 21.15 u; zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur; ma. t/m wo. 14.30 en 20.15 uur: „Buffalo Bill, de held van het wilde westen” (14 jaar). Kunstzaaltje Passage: Tot en met 31 juli a.s. exposeert Theo den Bom olieverfschilderijen, aquarellen en tekeningen. Geopend tijdens de nor male winkeluren, alsmede op vrij dagavond tot 21 uur. Woensdagmid dag gesloten. Kunstzaaltje Passage: Expositie van tekeningen Sijpko Wijk. Geopend tijdens de normale winkeluren, als mede op vrijdagavond tot 21 uur. Woensdagmiddag gesloten. Uit serie van 4 Bij tube van f REEUWIJK De heer D. van Wijk uit Den Haag is tot bode-schrijver ter gemeentesecretarie benoemd. De heer Van Wijk volgt de heer H. Kalkman op, die wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd enkele maanden geleden uit gemeentedienst is getreden. REEUWIJK. Het Reeuwijk, waar mee de thans 46-jarige wachtmees ter der Rijkspolitie eerste klas, de heer J. Mudde, in 1951 kennismaak te, was een dorado voor de voetgan ger. Auto’s waren in die tijd een zeldzaam iets op de wegen tussen de plassen. Uitgezonderd wat leve ranciers, waagde niemand zich op de voor verkeer afgesloten grind wegen. De Goudse stadsbus maakte op warme dagen goede zaken; afge laden vertrokken de bussen van het eind van de Platteweg naar Gouda. De heer Mudde, sinds 1946 in Rijkspolitiedienst, trad op 13 juli 1940 in dienst bij het korps Mare chaussee. Dinsdag was het 25 jaar geleden, dat hij het uniform aan trok. De handel in agrarische onroeren de goederen liep opvallend terug nadat de overheid de aankopen ver minderde o.a. als gevolg van de in- vesteringsbeperkingen. Het prijsni veau van onroerende goederen is eind 1964 als gevolg van de rente voet wat lager komen te liggen en benadert de werkelijke waarde be ter dan in hieraan voorafgaande hausse in onroerend goed. In de makelarij juicht men het huidige gezonde prijsniveau toe, omdat daar door een herstel zal kunnen intre den in de omzet. Het als een boekwerk aandoende jaarverslag, met op de omslag een luchtfoto van Waddinxveen werd verzorgd door drukkerij Veldwijk te Waddinxveen. Het aantrekkelijk uitziende jaarverslag is geïllustreerd met tal van foto’s van bedrijven uit deze streek. MOERKAPELLE. In een bijeen komst in het Dorpshuis reikte de heer I. J. P. Keijzer, burgemeester van Moerkapelle, nadat hij was in geleid door de postcommandant der Rijkspolitie, de heer C. van Heeren, aan 44 leerlingen van de openbare en de bijzondere lagere scholen de door hen behaalde verkeersdiplo- ma’s uit, waarvan er twee het pre dikaat „met lof” vertoonden. De heer Van Heeren heette in zijn openingswoord namens de examen commissie de leerlingen en vele van hun ouders, en de burgemeester welkom, en wees op het belang van het zich goed gedragen in het ver keer, en feliciteerde de leerlingen met het behaalde resultaat. Burgemeester Keijzer sprak even eens over deze zaken en herinnerde de jeugd aan de hen reeds eerder gedane belofte „beleefd te zijn”. Ook in het verkeer moet je beleefd zijn, moet je als het ware „U” tegen de andere verkeersdeelnemers zeg gen. Dit diploma is zeer waardevol, doch de jeugd moet het niet alleen goed doen vor het behalen van het diploma, doch het geleerde ook in de praktijk toepassen. Nu er toch ook zoveel ouderen aanwezig waren, meende de burge meester er goed aan te doen de vraag op te werpen, of het geen aanbeveling verdiend de destijds opgerichte afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer in Moerkapelle nieuw leven in te blazen. Er zijn in Moerkapelle zoveel mensen die met auto, motor of bromfiets aan het verkeer deelnemen, dat het toch mogelijk moet zijn in deze gemeente waar het verenigingsleven zo bloeit, ook die afdeling weer aktief te doen worden. Hij wacht initiatieven daar voor gaarne af. Allereerst reikte de burgemeester de twee diploma’s „met lof” uit en wel aan Lenie van Dommelen en Theo Grootens. Daarna ontvingen diploma’s Gert Bakker, Krina van den Berge, Jannie Boevée, Anneke Bontenbal, Willie Bruggeman, Mar- jo van Helden, Ina Hertog, Jannie van Heukelingen, Agnie van Hoven, Voor de houthandel was 1964 een gunstig jaar door de nog steeds gro te vraag naar hout. Als gevolg van stijgende inkoopprijzen in de pro- duktielanden was het prijsverschil ten opzichte van 1963 ongeveer een vierde, voor wat betreft het bouw- hout. Door nog verder oplopende prijzen in de exportlanden verwacht men voor 1965 op de binnenlandse markt nog een prijsstijging van 15-°/o exclusief eventuele stijging van lonen. Het goede weer in 1964 druk te een stempel op de resultaten in de bouwmaterialenhandel. Voor 1965 verwacht men echter een ge ringere omzet omdat tal van bouw plannen in Gouda en omgeving te traag van de grond komen. Wel zal er wat meer vraag zijn te verwach ten uit de wegenbouwsector. De groothandel in de aardewerk- sector had te weinig aanbod, omdat vooral de kleinere aardewerkbedrij- ven met ernstige personeelsproble men kampen. Bij de bouwnijverheid was het ge hele jaar sprake van een levendige aktiviteit. Van een ontspanning op de ar beidsmarkt was bij deze bedrijfstak nog geen sprake. Zorg maken de bedrijven zich over de achteruit gang in de vakbekwaamheid, terwijl het gebrek aan arbeidskrachten in een aantal gevallen ook van nadeli ge invloed is op de arbeidsprestatie. Bij de detailhandel is 1964 vooral voor de zaken in duurzame ge bruiksartikelen een topjaar geweest. In de meubeldetailhandel is een verdergaand streven naar concen tratie en samenwerking merkbaar. Dit wordt o.m. gezien als een ver weer tegen het grootwinkelbedrijf, de meubeltoonkamers en de beun hazerij, waarvan volgens het jaar verslag van de Kamer van Koop handel, in Gouda en omgeving veel concurrentie wordt ondervonden. Ook ondervindt de handel last van de meubelfabrieken in deze omge ving, die vaak rechtstreeks leveren aan personeel en kennissenkring. Hoewel de omzetten in het be- roepsgoederenvervoer over de weg zich in stijgende lijn bewegen, zijn de tarieven als gevolg van de sterke concurrentie nog steeds te laag, waardoor de rentabiliteit van ver scheidene bedrijven in gevaar komt. Voor de makelarij was 1964 over het algemeen een minder goed jaar. Het verminderde aantal rijksgoed- keuringen in de vrije sector en de stijging van de rentevoet deden het aantal transacties teruglopen. Aanvankelijk was er na de ver hoging van de rente een sterke te ruggang bij de transacties, maar na enkele maanden kwam de koopnei- ging terug, waarbij het voorname lijk ging om de duurdere objecten. Particulieren die wilden verkopen, dachten dat de vraagprijzen ongeli miteerd konden zijn. In de praktijk bleek dat echter niet het geval. De verkoop van de zgn. courante mid- denstandswoningen begon zich te herstellen, maar was eind 1964 nog niet de helft van voorgaande jaren. Anja van Hoven, Marian van Ho ven, Tina v. Hoven, Teunie Klomp, Wilma Klomp, Corrie Koole, Willie Koole, Ria de Leeuw, Tossa Ver schoor, Martinus Zijderhand, allen leerlingen van de openbare school, en aan Dicky Bac, Arie Boertje, Hans Breedijk, Leen Gorissen, Ger rit de Graaff, Koos van Herk, Willie Hertog, John Kadiks, Izak van der Knijff, Gé Pak, Hanny Polderman, Jan Popijus, Lieneke de Ridder, Piet Roelse, Corrie Roos, Plony van der Sar, Rien van der Spek, Hennie Verweij, Piet Verweij, Dita Weer- heim, Aad Willemse, Willemien Zeg waard en Gerda Zwarteveld. Voorts kregen alle geslaagden een speldje van het Verbond voor Veilig Verkeer. Het hoofd der openbare school, de heer Dewald, vertoonde na de koffie en de limonade enkele interessante films, alsmede een aan tal tijdens de schoolreis gemaakte dia’s. Vervolg van pagina 1 Donderdag 15 juli: Diploma-uitreiking Techn. School Gouda e.o., in Schouwburgbioscoop, Gouda; aanvang 19.30 uur. Zaterdag 7 augutsus: Speeltuindag, Speeltuin „Zonnig Zuid”, St. Victorstraat. Maandag 9 augustus: Start ombouw aardgas. Zaterdag 14 augustus: Speeltuindag, Speeltuin Oranjewijk. Dinsdag 17 augustus: Omschakeling op aardgas (in de nacht van dinsdag op woensdag). Woensdag 18 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Donderdag 19 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Vrijdag 20 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Zaterdag 21 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Marsband-concours, Verl. Stations straat. Speeltuindag, Speeltuin „De Padde stoel”. Terwijl de bankzaken in één van de kamers van het woonhuis wer den afgewikkeld, werd de uitbouw tot de grond toe afgebroken, waarin sinds 1954 het bedrijf werd uitgeoe fend. Alleen de zijmuur bleef staan. Op dezelfde grond (plus een stukje van de tuin) verrees een nieuwe vleugel. Dit betekende een verdub beling van de bedrijfsruimte. De vleugel bevat een spreekka mer, een ruimte voor de safeloket ten, een kleine pantry, toiletten en wasruimte. Er komen twee loketten. Ook hier is op groei gerekend. Vier bureaus kunnen gemakkelijk een plaats vinden. Het kantoor was tot de fusie van de Amsterdamsche Bank en de Rot- terdamsche Bank een bijkantoor van de laatste bank. In 1946 opende deze bank een correspondentschap in het huis van notaris D. B. van der Most. In 1951 kwam de heer J. Wolthers naar Waddinxveen. Daarvoor was hij werkzaam geweest bij de Rotter- damsche Bank in Franeker. Over de gang van zaken zegt de heer Wol thers: „Alles is een veelvoud van wat het een jaar of wat terug was.” 12 t/m 24 juli: C. Rip, Dorpstraat; N. Koster - Heijns, Jan Dorrekens- kade; A. v. d. Sluis, Dorpstraat en P. v. d. Starre, Piet Heinstraat; 12 t/m 31 juli: H. Cammeraat, Zuid- kade; 19 t/m 31 juli: N. M. van Roojjen, Dorpstraat; H. Timmermans, Wil- helminakade; D. Kool, Dorpstraat; J. van Triet, Kon. Wilhelminaplein en Noordkade; G. Bosman, Burgem. Trooststraat; A. van Eeuwen, Zuid- kade en K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat; 26 juli t/m 7 aug.: C. Voshol, Zuid- kade; G. Visser, Noordeinde en A. Asscheman, Trompstraat. 2 t/m 14 aug.: G. van Ringelenstein, leplaan; 9 t/m 21 aug.: T. Broer, Dorpstraat; 16 aug. t/m 4 sept.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. SLAGERS: 5 t/m 17 Juli Fr. Versluis, Kerkweg; 12 t/m 24 juli P. C. v. Beest, Zuidk.; 19 t/m 31 juli C. Kerver, Dorpsstr.; 26 juli t/m 7 aug., W. S. Zuidk.; 7 t/m 21 aug. K. van Tilburg, Kon. Wihelminaplein. ZEVENHUIZEN De gymnas tiekvereniging „Oefening Staalt Spieren” heeft zaterdagavond voor het eerst sinds lange tijd weer een zomeruitvoering gegeven. In afwij king van vroeger niet op het voet balveld, maar op het land van de heer Jac. Bos aan het Noordeinde. De muziekvereniging „De Kleine Trompetter” zorgde voor een bege leiding tijdens een mars door het dorp. Voorzitter C. Zweere deelde mede, dat het aantal leden van O.S.S. sterk groeit. Daarna werden demonstraties gegeven van paard- springen, vrije oefeningen enz. De heer Mudde komt uit een vol bloed politie-familie. Zijn vader was politieman in Rotterdam en zijn (tweeling)broer is bij de technische recherche van de Rijkspolitie in Den Haag. Een oom tenslotte is ad judant bij de Rijkspolitie in Dord recht. Achtereenvolgens diende de heer Mudde in Heeze, Deurne, Eindho ven, Best en Veldhoven. Bij de oprichting van het korps Rijkspolitie kreeg hij meteen de rang van wachtmeester eerste klas. Nu maakt hij deel uit van de post Reeuwijk-brug (vier man) die res sorteert onder de groep Boskoop. Zo stil als het in 1951 was, zo druk is het nu; de mannen van de Rijkspolitie moeten soms alle vin dingrijkheid aanwenden om het verkeer in het plassengebied gaande te houden. Dat het nog steeds lukt, is een compliment op zichzelf. „Omdat je elkaar beter leert ken nen, wat weer ten goede komt aan de gemeenschap, ben ik in het ver enigingsleven gegaan,” zo zegt de heer Mudde. Hij is voorzitter van de afdeling Krimpenerwaard van de Chr. Bond van Politie-ambtena ren, voorzitter van de personeels vereniging van de ambtenaren van de gemeente Reeuwijk, lid van het bestuur van de vakgroep Rijkspoli tie in de Chr. Politiebond en pen ningmeester van „Pro Rege”. De reddingsbrigade is mede door zijn hulp tot bloei gekomen. Tijdens een bijeenkomst dinsdag morgen in het gemeentehuis is de heer Mudde op hartelijke wijze ge huldigd. Naast vele geschenken en schriftelijke felicitaties kreeg de ju bilaris veel bloemen. Aanwezig wa ren mevrouw L. Mudde-Bounder en de kinderen van de heer Mudde, verdere familieleden van de jubila ris, loco-burgemeester H. G. D. Cop pens, wethouder W. H. Verweij en vele politie-functionarissen. Als eerste sprak opperwachtmeester N. G. v.d. Poel een kort welkomst woord. Tal van mensen zijn de win kel al binnengestapt om te vragen welk bedrag de heer Oosterom dan wel onder een appel en een ei verstaat. Daarop blijft hij het antwoord schuldig en lachend laat hij het aan zijn bezoekers over het juiste antwoord zelf te vinden. MOERKAPELLE. In het gemeen tehuis van Benthuizen vond de na bespreking plaats van de wedstrij den voor BB-ploegen, welke wed strijden gehouden werden te Alphen aan den Rijn en Noorwijkerhout, en waaraan door de gecombineerde ploeg van de gemeenten Benthuizen en Moerkapelle werd deelgenomen. In de kringwedstrijd te Noordwij- kerhout eindigde deze ploeg op de tweede plaats. De nabespreking werd gehouden onder leiding van het HZB te Bent huizen, de heer A. Bergman, terwijl het commentaar op de geleverde prestaties werd geleverd door de heer Koning, assistent van het dis trictshoofd Oost. Ook dit districts hoofd woonde de bijeenkomst bij. Behalve deze bespreking werden een aantal interessante films ver toond. Namens de gemeentebesturen van Benthuizen en Moerkapelle bracht de heer H. Chr. Verbeek, HZB te Moerkapelle, de heer Koning harte lijk dank voor alles wat hij gedaan had om de ploeg tot dit resultaat te brengen, en bood hij de heer Ko ning namens die gemeenten een boekenbon aan. WADDINXVEEN. De winkelgale rij in de leplaan wordt steeds fraai er. De laatste aanwinst waarop de winkeliers de bewoners van de Bo- menwijk hebben getracteeerd is een fraaie klok. De winkeliers vonden dat hun galerij niet af was zonder een buitenklok en zij besloten ge zamenlijk een buitenklok aan te schaffen. Fa. J. den Haag leverde de klok en voor de plaatsing en aansluiting zorgde de fa. Heemskerk. Een foto-elektrische cel schakelt als het donker wordt automatisch de verlichting in. De koek is nog niet op: in samen werking met de gemeente worden vier betonnen bloembakken ge plaatst, waardoor de galerij, na de verfraaiing van de luifel anderhalf jaar geleden met neon-verlichting en een betimmering aan de onder kant, dan helemaal is ’opgetuigd’. WADDINXVEEN. De bankwereld mag dan landelijk gezien wat tot rust zijn gekomen na de opzienba rende fusies van vorig jaar, de Waddinxveense banken zijn dat nog niet. Twee grote banken zijn dat nog niet. Twee grote banken in het centrum staan op het ogenblik in het teken van uitbreiding van hun bedrijfspanden. Het zijn de Alge mene Bank Nederland N.V. en de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V beide aan de Kerkweg. De Algemene Bank Nederland N.V. verhuist in het pand Kerkweg 224 van de zijkant naar de voorkant. De procuratiehouder de heer W. Oos terom zit nu nog in een onafge werkte ruimte, maar in september zal hij over honderd vierkante me ter vloeroppervlakte in een modem bankgebouw beschikken, waarin een flinke ruimte voor het publiek, een nachtkluisinstallatie, twee spreek kamers, een kluiskamer, keuken, garderobe en een archief. Tot de inrichting gaat ook een boekhoudmachine behoren, waarvan de band naar de centrale computer in Amsterdam wordt gezonden voor verdere elektronische verwerking. De bank kwam in 1961 naar Wad dinxveen. Het kantoor was geopend op maandag- en woensdagochtend, donderdagmiddag en vrijdag. Als de verbouwing achter de rug is, zal het kantoor hele dagen zijn geopend. De ruime behuizing is op de toe komst gericht. „Men. gaat meer en meer van de diensten van de bank gebruikmaken en ook particulieren gaan steeds meer over tot het ope nen van een bankrekening”, zegt de heer W. Oosterom, die de ontwikke ling van zijn kantoor zeer gunstig noemt. Vrijdag 13 juli 1945: „Naar wij vernemen zal door een comité worden ge tracht een gedenkteeken op te richten, als herinnering aan de oorlogsjaren 1940-1945. Binnenkort zullen de hiervoor benoodigde gelden worden verzameld. De heer Kraneveld gemeente-architect, heeft het ontwerp reeds gereed.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3