een VERREKIJKERS Theo den Boon denkt aan nieuwe exposities Speeltuin „Zonnig Zuid stukje gemeenschapszin Th. de Pater vakantie Nederlanderschap verleend Goudse Bioscopen Geslaagd Goudse Verzekering iets lagere winst Opknapbeurt Oliewinning te Moerkapelle Verpleeghulp op vakantieadres V akantieregeling: WADDINXVEEN W addinxveense zeekadetten zeelieden - in - de- dop „De Paddestoel” houdt ruilbeurs Gaf é-Restaurant „R 0 Y A L” „Florida” te Boskoop uitgebreid Bevordering tot kadet tweede klas Ver kijken op uw verre Getuigschriften technische school Agenda nam afscheid Weekblad voor Waddinxveen Bevordering school voor detailhandel Getuigschriften Huishoudschool te Gouda Leefruimte voor de jeugd F Exposities Haal die dichtbij Op hobbelpaarden na alles zelf vervaardigd Bioscopen te Gouda 20 jaar geleden: Weekblad voor Waddinxveen - 22 juli 1965 Pagina 3 Foto Sjaak Noteboom, Passage, Waddinxveen I Uit spaarpot Trapveldje Bouwen in Reeuwijk Lampjes Speeltuin dagen Vijf Waddinxveners Naar koopvaardij i L. KON. WILHELMINAPLEIN 13-14, TEL. 3083, WADDNIXVEEN SLAGERS: 5 t/m 17 Juli Fr. Versluis, Kerkweg; 12 t/m 24 juli P. C. v. Beest, Zuidk.; 19 t/m 31 juli C. Kerver, Dorpsstr.; 26 juli t/m 7 aug., W. S. Zuidk.; 7 t/m 21 aug. K. van Tilburg, Kon. Wihelminaplein. BANKETBAKKERS: 12 t/m 24 juli D. A. de Vlaam, Oranjelaan 26 juli t/m 7 aug. J. Kerver, Kon. Wihelminaplein. MELKHANDEL: In verband met de vakanties van de melkhandel zal in de periode van 12 juli tot en met 21 augustus met de bel worden rondgegaan en zal men de melk bij de wagens moeten afhalen. WADDINXVEEN— Het Nederlan derschap is verleend aan Franciscus Jacobus van Wichen, 4 oktober 1928 te Djakarta (Indonesië) geboren, kan toorbediende; aan Willem Gerard van Maanen, 20 juni 1912 geboren te Me dan (Indonesië), bankwerker-monteur en aan diens echtgenote Fransina Tahitu, geboren te Semarang (Indo nesië) op 5 juni 1927, allen wonende te Waddinxveen. In „Je bent nooit te jong” speelt Dean Martin de rol van een leraar gymnastiek en muziek aan een meis jesschool. Een juwelendief pleegt een moord en steelt een diamant die hij in de zak van de gymnastiekleraar stopt om bij fouillering vrijuit te kunnen gaan. De leraar, Bob Miles, raakt de diamant bij een bezoek aan de kapper (Jerry Lewis) weer kwijt. Een dolle jacht op de moordenaar en diamant is het gevolg. Dat gevoegd bij de fratsen van Jerry Lewis en de liedjes van crooner Dean Martin vormt weer onversneden amusement. HEROÏNE De „FBI tegen handelaren in ver dovende middelen” handelt over de smokkel van heroïne en speelt in Italië en Frankrijk. Onder de bende leden heerst paniek, iemand van hen moet een moordenaar zijn. Maar wie? De moordenaar wordt ontmaskerd maar dan doemen nieuwe moeilijk heden op voor de bendeleden in de persoon van een FBI-inspecteur. Deze krijgt later assistentie van on verwachte zijde en hij slaagt er in weer een slag ten gunste van de afdeling narcotica van de FBI te boeken. spannen schroefde hij aan de rail, waaraan de tussen glas gevatte gouaches en aquarellen hangen. Bladerend in de map met teke ningen wijst hij even later Waddix- veense plekjes aan, die hij heeft getekend met rake lijnen. We zien onder andere het Weegje, een fa brieksterrein. „Mijn favoriete schil ders zijn Klee en Appel, wel een tegenstelling, maar ik probeer tus sen deze schilders door te varen.” Op zijn eerste expositie moet hij voor minstens tweehonderd gulden verkopen om de kosten van glas, zaalhuur e.d. er uit te krijgen. Naast een succesvolle tentoonstel ling hoopt de in Gouda geboren Den Boon ook op een atelier. BAKKERS: Van 12 t/m 31 juli: Huizer, Van Ardenne, Verheul, Los en Kerver. Van 2 t/m 21 augustus: De Graaff, Hollander, Van der Loo, Broer, v.d. Spoel en de Coöperatie. Gedurende deze periode zullen de broodbezorgers hun komst aankon digen met een bel. MOERKAPELLE: BAKKERS: tot en met 24 juli bakkerij De Graaff 26 juli t/m 14 augustus bakkerij Van de Berg MANUFAKTURIERS 2 t/m 9 augustus J. H. Boeren 9 t/m 16 augustus Wed. Bac Zn 16 t/m 23 augustus Fa. Van der Vlist Voor het te Gouda gehouden ulo- oxamen zijn geslaagd: ulo-a met middenstandsdiploma de dames E. C. Ruitenberg te Reeuwijk, A. H. Vos te Zevenhuizen, J. G. Nlezing, D. Borg, H. E. Bronwasser, E. de Bruin, M. W. van Ringelenstein, C. van Wichen te Waddinxveen. Voor het ulo-diploma slaagden: de dames C. Asscheman, J. Manusiwa, A. A. Oskam te Waddinxveen, J. C. van der Sar te Reeuwijk. De heren W. Vermeulen te Reeuwijk, D. de Ruiter te Zevenhuizen en H. Rupke te Waddinxveen. Voor het landelijk examen voor het INAS-diploma aan de Goudse Huishoudschool zijn geslaagd: Janny van Leeuwen, Janny Roos en Lena Slooten te Waddinxveen. WADDINXVEEN Tijdens een druk bezochte receptie in hotel „De Zalm” te Gouda heeft de heer Th. de Pater, directeur van Stoel- en Meubelfabriek H. A. van Berkesteijn te Waddinxveen vorige week don derdag afscheid genomen van rela ties. De heer De Pater is bijna veer tig jaar in het bedrijf werkzaam ge weest. In 1921 werd Berkesteijn opgericht en al spoedig had de heer H. A. van Berkesteijn een verkoper nodig. Hij vond deze in de heer De Pater. Later werd de heer De Pater ook belast met de administratie. Na de omzet ting in een N.V. werd hij mede directeur. De heer De Pater blijft nog aan het bedrijf verbonden als adviseur. De Goudse Verzekering Maatschap pij boekte in 1964 een stijging van de premie-ontvangsten van 19 pro cent ten opzichte van het voorgaan de jaar, namelijk van 25 miljoen tot 30 miljoen. Het winstsaldo daalde echter (door een hoger scha- depercentage) van 1.607.104 tot 1.161.851. Het dividend blijft on veranderd acht procent. De Goudse Levensverzekering Maatschappij sloot in 1964 een be drag van ruim 57 miljoen aan nieuwe verzekeringen af, hetgeen een stijging van 36 procent ten op zichte van 1963 betekende. Het pre- mie-inkomen steeg met ca. 500.000 tot meer dan f 4 miljoen. De winst bedroeg 416.170 (v.j. 499.855) en het dividend is evenals vorig jaar gesteld op vijf procent. Vele relaties kwamen de heer De Pater (midden) en zijn echtgenote tijdens de af scheidsreceptie de hand druk ken. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De sinds drie jaar in Waddinxveen wonende Theo den Boon exposeert voor het eerst zijn werk, bestaande uit een twin tigtal gouaches, aquarellen en een map tekeningen, in de expositie ruimte van Boekhandel Veldwijk, Passage. De eerste keer van, naar hij hoopt, een serie tentoonstellin gen. Hij loopt met plannen rond zijn werk ook in Rotterdam te la ten zien. Waar, weet hij nog niet precies, maar hij denkt aan de zaal van de Rotterdamse Kunststichting in de Lijnbaan. De nu 24-jarige Theo den Boon maakt er geen geheim van dat hij graag hele dagen zou willen schil deren. Maar zijn gezin (hij heeft een zoon van drie jaar) gaat voor. Daarom werKi hij hij de gemeente Rotterdam op een afdeling dlc zich bezighoudt met sanering. Zijn taak is daar onder andere het tekenen van te slopen objecten. In de Maas stad volgde hij ook de lessen in tekenen en schilderen aan de Aca demie voor Beeldende Kunsten. WADDINXVEEN Als de speel tuin „Zonnig Zuid” aan de St. Vic- torstraat om vijf uur dicht gaat kun nen de toezichthouders rustig naar huis gaan. Bijna geen kind haalt het meer in het hoofd over het hek te klimmen om, zoals in het verleden nog wel eens gebeurde, de speeltoe stellen te vernielen. Sinds het nieu we hek van geplastificeerd gaas om de twee delen van de speeltuin staat, ontzien de kinderen de tuin. Maar niet alleen daardoor ziet de tuin er zo prachtig uit. Afgelopen winter hebben bewoners van de St. Victorwijk de toestellen een grote opknapbeurt gegeven en in het voor jaar werd de schilderskwast duchtig gehanteerd en de werktuigen kregen vrolijke blauwe, rode en gele kleu ren. De heren H. Bresser, A. Bresser en H. Koster hebben er, zoals de heer A. L. M. Boer, voorzitter van de speeltuinvereniging „Zonnig cZuid” zegt, „hard aan getrokken”. Beschei den verzwijgt hij zijn eigen, grote, aandeel in het karwei. De toestellen werden in de werkplaats van de R.K. Woningbouwvereniging St. Joseph van roest ontdaan en in de menie gezet. Spontaan gingen de bewoners, honderd leden-gezinnen akkoord met een contributie-verhoging waardoor de grote beurt mogelijk werd. Toen dat was gebeurd drukte de heer Boer, die onderwijzer is aan de St. Jozefschool, zijn leerlingen op het hart de tuin te sparen. Maar het hek was niet meer te re pareren. En weer grepen de bewo ners van de wijk naar him beurs. Een grote „gaas-actie” bracht zoveel op, dat ruim tweehonderd meter hek van nieuw gaas werd voorzien. Met inbegrip van binddraad, betonverf enz. kostte iedere meter afrastering vijf gulden en grif haakten de bewo ners van de wijk in op de actie. De heer Boer: „In de klas zei laatst een jongen: als ik éénmaal over het gaas klim, moet ik vijf gulden uit mijn spaarpot geven In vier avonden was het geld voor het hek bij elkaar en eind mei stond het hek om de twee terreinen van elk dertig bij vijftig meter waaruit de speeltuin bestaat. Het is al weer vijf jaar geleden, voornamelijk naar de koopvaardij gaan. Op het schip wordt les gegeven in de nautische vakken en vakken als: scheepsbouw, machinekennis, brand bestrijding, schiemannen enz. Bij de Reeuwijkse plassen beschikt het korps over een terrein en twee vlet ten. Hier wordt de theorie van het zeilen in de praktijk gebracht. Over enige tijd gaat het korps ver huizen naar Reeuwijk, als daar een eigen gebouw kan worden gezet. Het schip is namelijk te groot om door twintig kadetten goed te kunnen worden onderhouden. Het zal waar schijnlijk te zijner tijd aan één van de tien andere korpsen elders in het land worden overgedragen. „In de loop van volgend jaar willen we gaan bouwen,” zegt de heer Van Eyk. Thuis in de Alexanderstraat vier, experimenteert hij en zoekt naar nieuwe technieken. Hij is bijvoor beeld bezig met doeken, waarop radio-onderdelen en lampjes zijn verwerkt. De lampjes branden zelfs. Een soort pop-art, al twijfelt Den Boon als deze naam wordt ge noemd, tijdens het gesprek dat wij met hem hadden, op het ogenblik dat hij de expositie inrichtte. Inge- MOERKAPELLE Op de ge meentesecretarie van Moerkapelle ligt ter inzage een verzoek van de N.V. Nederlandse Aardolie Maat schappij te Oldenzaal om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen van een inrichting bestemd voor bet injecteren van stoom in de on dergrondse olielagen, het omhoog pompen, Ontvangen, koelen en af voeren van ruwe olie, alsmede het comprimeren en drogon van lucht, staande op de bestaande locatie te Moerkapelle. Vakantiegangers, die in hun woon plaats regelmatig hulp ontvangen van de wijkverpleegster van een kruisvereniging, kunnen deze ver pleeghulp in de meeste gevallen ook verkrijgen op het vakantie-adres. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn wanneer het geven van injecties be treft. De eigen huisarts dient de vakantieganger dan een briefje met enkele gegevens mee te geven voor zijn collega in de vakantieplaats. Ook de wijkverpleegsters in de twee plaatsen zullen elkaar over de pa tiëntie) dienen in te lichten. Als iemand, die met vakantie is, ziek wordt en er een arts bij roept, kan hij of zij daarna ook de hulp van een wijkverpleegster ter plaat se verkrijgen. Als de patiënt(e) nog niet lid is van een kruisvereniging, zal een nood-lidmaatschap moeten worden aangegaan. De vele buitenlanders, die vooral de plaatsen aan de kust en de ge meenten langs de plassen voor va kantie hebben uitgezocht, kunnen bij ziekte eveneens hulp van een wijkverpleegster verkrijgen. Ook deze patiënten dienen evenwel eerst een arts ter plaatse te consulteren. Deze zal hen zonodig naar een wijk verpleegster van een der kruisver enigingen verwijzen. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur: „Slavinnenvoor de Oriënt” (18 jaar); vr. 20.15 uur, zat. 15, 17 en 21.15 uur, zond. 15 en 17 uur: „Je bent nooit te jong” (alle leeft.); zo. 19 en 21.15 uur, ma. t/m wo. 14.30 en 20.15 uur: „FBI tegen handelaren in verdovende middelen” (18 jaar). Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandi daatsexamen bouwkundig ingenieur de heer H. J. Feenstra te Waddinx veen. De heer L. Grootens te Moerkapelle, technisch ambtenaar bij de dienst van gemeentewerken en bouw- en woningtoezicht voor de gemeenten Benthuizen, Bleiswijk, Moerkapelle en Zevenhuizen behaalde het diplo ma voor aannemer grond-, water- en wegbouwkunde. KRUIDENIERS: 12 t/m 24 juli: C. Rip, Dorpstraat; N. Koster - Heijns, Jan Dorrekens- kade; A. v. d. Sluis, Dorpstraat en P. v. d. Starre, Piet Heinstraat; 12 t/m 31 juli; H. Cammeraat, Zuid- kade; 19 t/m 31 juli: N. M van Rooijen, Dorpstraat; H. Timmermans, Wü- helminakade; D. Kool, Dorpstraat; J. van Triet, Kon. Wilhelminaplein en Noordkade; G. Bosman, Burgem. Trooststraat; A. van Eeuwen, Zuid- kade en K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat; 26 juli t/m 7 aug.: C. Voshol, Zuid- kade; G. Visser, Noordeinde en A. Asscheman, Trompstraat. 2 t/m 14 aug.: G. van Ringelenstein, leplaan; 9 t/m 21 aug.: T. Broer, Dorpstraat; 16 aug. t/m 4 sept.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. -'O dat de heer Boer van het ’trapveldje’ aan de St. Victorstraat zei: „Daar moeten we een speeltuin van ma ken.” Dat bracht de bal aan het rol len en bewoners van de wijk beslo ten zelf de toestellen te vervaardi gen. Op twee hobbelpaarden na is alles eigen makelij. Die hobbelpaar den konden voor de prijs, die ervoor werd betaald niet zelf worden ge maakt. De gemeente behoefde slechts voor de grasmat en het speeltuin- huisje te zorgen. Uit dat begin is een zeer royale speeltuin gegroeid met een uitgebreid sortiment toestellen. „Zonnig Zuid” is een staaltje ge meenschapszin waardoor zo’n vier honderd tot vijfhonderd kinderen zich heerlijk kunnen vermaken. Het gemiddelde bezoek is wel honderd kinderen per dag, gerekend van half twee tot vijf uur. In de vakantie is het hek ook van negen tot twaalf uur ’s morgens geopend. Dit jaar doet „Zonnig Zuid” mee aan de zogenaamde speeltuindagen, samen met de drie andere Waddinx- veense speeltuinen. Aan deze festivi teiten kunnen alle kinderen van de vier speeltuinverenigingen, in de leeftijd van zes tot en met dertien jaar meedoen. Op vier middagen in augustus - 7, 14, 21 en 28 augustus - organiseren de verenigingen beurtelings spelen en wedstrijden in of rond hun eigen tuin. „Zonnig Zuid” opent de rij met een straattekenwedstrijd voor de meisjes en straatganzenbord voor de jongens op 7 augustus. In speeltuin „Oranjewijk” zijn er op 14 augustus kinderspelen voor jongens en meis jes. Op 21 augustus een vossenjacht in „De Paddestoel” en 28 augustus in speeltuin „De Overkant” behendig- heidswedstrijden op fiets en step voor jongens en meisjes. „We hebben al 185 kinderen, die verdeeld over vier weken, deelnemen, zegt de heer Boer. WADDINXVEEN De Speeltuin vereniging „De Paddestoel” houdt 24 juli weer een ruilbeurs in het club huis aan de Lijsterbesstraat. Aan vang 14.00 uur. Er is grote vraag naar speldjes, sigarenbandjes, schel pen, oude munten, suikerzakjes enz. BOSKOOP Hotel-café-restaurant „Florida” te Boskoop is uitgebreid me teen verdieping. De ruimte van het restaurant is verdubbeld en de keuken is nu gebracht op een capa citeit van vierhonderd personen. Het aantal kamers bedraagt nu 11 met totaal 22 bedden. Burgemeester G. W. baron van Dedem heeft de nieu we verdieping in bedrijf gesteld. WADDINXVEEN: Bij de installatie en bevordering, vorige week zaterdag, van leden van het „Zeekadettenkorps Nederland”, korps Gouda, waren drie zeekadet ten uit Waddinxveen betrokken. Het waren C. Neven, G. Uitbeijerse en C. Verwey, die in bijzijn van hun ou ders de beegerde rode strepen van hun commandant, de heer E. C. Overeem ontvingen. Zij werden alle drie bevorderd tot zeekadet tweede klas. De installatie vond plaats op het zonnige achterdek van het oplei dingsschip van het korps, de oud- mijnenveger .Oosterschelde’, afkom stig van de Koninklijke Marine. Wij werden vóór de plechtige ge beurtenis op het schip rondgeleid door zeekadet (op dat moment nog derde klas) G. Uitbeijerse. Hij ver telde dat het korps vijf Waddinx- veense leden telt, waarvan we onder andere de dertienjarige C. Verwey in de seinkamer bezig zagen. Het seinen heeft diens bijzondere belangstel ling; hij heeft thuis zelfs een sein installatie. De zeventienjarige Gerrit Uitbeij erse is de scheepstimmerman van het korps en dat wil hij ook als beroep gaan uitoefenen. Binnenkort kan hij zeebenen krijgen tijdens een reis aan boord van de „Karimatan” van de Stoomvaart Maatschappij Nederland naar Liverpool, Hamburg, Bremen en Londen. Ook P. de Moor uit Nieu- werkerk mag dit jaar een reis gaan maken. Ieder lid van het korps kan voor zo’n reis in aanmerking komen. Elk jaar gaan er een paar de breeveer tien op. Ze worden dan zoveel mo gelijk door de bemanning ingewijd in de geheimen van het zeemansvak, voorzover dat bij het korps nog niet is gedaan. „Het is de bedoeling de jongens wegwijs temaken in alles wat op zee en schip gebeurt” zegt de heer G. C. van Eyk. in 1940 oprichter van het eerste zeekadettenkorps in ons land. „Door alles zelf te doen krijgen ze inzicht in het leven aan boord. Ge middeld gaat zeventig procent naar zee en van die zeventig procent ne gentig procent naar de koopvaardij,” zegt de heer Van Eyk. De rest gaat naar de Marine, sleep- vaart en binnenvaart. Het korps Gouda ziet zijn leden WADDINXVEEN Kunstzaaltje Passage: Tot en met 31 juli a.s. exposeert Theo den Boon olieverfschilderijen, aquarellen en tekeningen. Geopend tijdens de nor male winkeluren, alsmede op vrij dagavond tot 21 uur. Woensdagmid dag gesloten. Aan de technische school voor Gouda en omstreken behaalden een getuigschrift: Timmeren: W. D. van Agten, W. v.d. Bas, J. P. M. Dekker, R. A. S. N. Heemskerk, K. Kooy te Reeuwijk, W. M. Compeer en A. Th. M. Kleiweg te Waddinxveen, Heemsbergen te Zevenhuizen. Meubelmaken: J. den Uyl te Reeu wijk. Schilderen: H. Th. M. Gerts en P. W. Kloet te Waddinxveen, L. Schoon hoven te Reeuwijk, L. W. Vermulm te Zevenhuizen. Metaalbewerken: G. A. Baars te Reeuwijk, C. M. Boevee te Moerka pelle. Elektrotechniek: G. Middelkoop te Reeuwijk, A. J. de Vlieger te Wad dinxveen, A. N. van Zuylen te Ze venhuizen. Autoherstellen: W. J. Fickweiler, C. A. v.d. Stelt en J. van Vliet te Wad dinxveen. WADDINXVEEN Zaterdag 24 juli: Ruilbeurs Speeltuinvereniging „De Paddestoel”, clubhuis Lijsterbesstraat aanvang 14.00 uur. Zaterdag 7 augutsus: Speeltuindag, Speeltuin „Zonnig Zuid”, St. Victorstraat. Maandag 9 augustus: Start ombouw aardgas. Zaterdag 14 augustus: Speeltuindag, Speeltuin Oranjewijk. Dinsdag 17 augustus: Omschakeling op aardgas (in de nacht van dinsdag op woensdag). Woensdag 18 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Donderdag 19 augustus: Lunapark, Verlengd? Stationsstraat. Vrijdag 20 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Zaterdag 21 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Marsband-concours, Verl. Stations straat. Speeltuindag, Speeltuin „De Padde stoel”. Vrijdag 20 juli 1945: „De vlag op de gasfabriek! Ten teeken, dat onze gasfa briek weer begonnen is met de levering van gas, wappert de driekleur op het gebouw. Al zal het verbruik voorlopig be perkt zijn, de huismoeders zijn hiervoor buitengewoon dank baar. Zuinig zijn is echter noodzakelijk. De periode van toevoer is eiken dag 1112.30 uur. Maar eerst de gasfitter af gewacht!” „Welke meisjes willen zich met toestemming van hun ou ders, een poosje beschikbaar stellen, de bevolking in Zee land te gaan helpen! Ze kun nen jullie hulp zo goed gebrui ken en hoe vlugger geholpen wordt, des te beter. Nadere bijzonderheden en aanmelden vóór 1 augustus bij: RIE VAN VUREN, Noordeinde 1 en J AN NIE VISSER, Noordeinde 95.” Aan de gemeentelijke school voor de detailhandel te Rotterdam is tot de vierde klas bevorderd F. Compeer te Waddinxveen. Tot de eerste klas I werd toegelaten: C. Macdaniël te I Reeuwijk. Aan de Goudse Huishoudschool werden getuigschriften uitgereikt aan: P. Edelman, S. Hermenet, L. Oosterom, S. den Ouden, L. Willems van Beveren, te Reeuwijk, A. Dop- pert, E. v. Eyk, T. v.d. Flier te Wad dinxveen, primaire opleiding; J. Ulenberg te Reeuwijk, assistente-a; G. Bonefaas, te Waddinxveen, assi- stente-h; M. v. Dijk te Reeuwijk, C. Voorspuy te Waddinxveen, assistente -n; J. den Adel, R. Borg, F. Burg hoorn, te Waddinxveen, M. Dullaart te Zevenhuizen, leerling-verkoop- sters; H. Ek te Reeuwijk, G. van Steenbergen te Waddinxveen, kin- derverzorgstersopleiding; M. Wa- gensveld, Waddinxveen, vormings- klasse.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3