De Paddestoel’ het hele actief voor leden jaar Bestuur zoekt steeds mogelijkheden nieuwe Elsevier’s weekblad ttcM. Mduufe Moerkapelle gaat 51 woningen bouwen op ROME- REFORMATIE Weekblad voor Waddinxveen Vakantieregeling: WADDINXVEEN gezinsverzorging Stormvliegers Bomen sneuvelden voor riolering Niet weggooien Geslaagd Spreekuur van de burgemeester Goudse Bioscopen Verkeer op zondag in één richting excursie Geslaagd voor van der Loo overleden Agenda „De Eendracht” Caf é-Restaurant „R 0 Y A L” Bogaerswoningen FRA-VA-KO's Leefruimte voor de jeugd Bioscopen te Gouda Gedeputeerde Van der Kivaak slaat op 13 augustus eerste paal 20 jaar geleden: WARENHUIZEN Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - 5 augustus 1965 T voor r w i e 1 e n KRAIJESTEIJN PLASTIC EMMERS 10 a 15 liter nog slechts 1 week 2 stuks voor f 2.25 Kabelbaan Ruilbeurs Wandelgroepen Kind 1966 gereed Naamlozen Kerstfeest met ouders Jfieuwe aan pak BAKKERS: en WADDINXVEEN KON. WILHELMINAPLEIN 13-14, TEL. 3083, WADDNIXVEEN BRUGWEG 1 Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING ABONNEERT U OP ONS MAANDBLAD 5,- p.j.) huizen, Bleiswijk, Moerkapelle Zevenhuizen. De bouw van de woningen wordt uitgevoerd door de plaatselijke aan nemingsbedrijven Bakker, De Graaf en Koster. Het is de bedoeling dat het gehele object eind 1966 zal zijn voltooid. De 36 woningwetwoningen worden gebouwd voor rekennig van de woningbouwvereniging „Volksbe lang” te Moerkapelle. KRUIDENIERS: 26 juli t/m 7 aug.: C. Voshol, Zuid- kade; G. Visser, Noordeinde en A. Asscheman, Trompstraat. 2 t/m 14 aug.: G. van Ringelenstein, leplaan; 9 t/m 21 aug.: T. Broer, Dorpstraat; 22 sept. t/m 5 okt.: J. Asscheman, Koningin Wilhelminaplein. Van 2 t/m 21 augustus: De Graaff, Hollander, Van der Loo, Broer, v.d. Spoel en de Coöperatie. Gedurende deze periode zullen de broodbezorgers hun komst aankon digen met een bel. MOERKAPELLE- BAKKERS: 26 juli t/m 14 aug*»stus bakkerij Van de Berg M ANUF AKTURIERS 2 t/m 9 augustus J. H. Boeren 9 t/m 16 augustus Wed. Bac Zn 16 t/m 23 augustus Fa. Van der Vlist SLAGERS: 19 t/m 31 juli C. Kerver, Dorpsstr.; 26 juli t/m 7 aug., W. S. Zuidk.; 7 t/m 21 aug. K. van Tilburg, Kon. Wihelminaplein. BANKETBAKKERS 26 juli t/m 7 aug. J. Kerver, Kon. Wihelminaplein. MELKHANDEL: In verband met de vakanties van de melkhandel zal in de periode van 12 juli tot en met 21 augustus met de bel worden rondgegaan en zal men de melk bij de wagens moeten afhalen. ZEVENHUIZEN Aan het inter naat voor gezinsverzorgsters te Lei den is geslaagd voor het dploma ge- zinsverzorgster mej. Cobi v.d. Graaf. Mej. v.d. Graaf is werkzaam bij de Diaconale Commissie voor gezinsver zorging in Zevenhuizen en Moerka pelle. ZEVENHUIZEN— De postduiven vereniging „De Stormvliegers” hield een wedstrijd vanuit Tergnier over een afstand van 280 kilometer. De uitslag was als volgt: H. Brands 1, 3, 4, 13, 17, 19, 20; J. Stofberg 2, 11, 14, 15; J. Reijer 5, 12; D. Hordijk 6; Joz. Hegkoop 7, 16; J. v.d. Haak 8, 9; W. Verschoor 10; A. Vente 18. WADDINXVEEN In verband met de aanleg van nieuwe riolerin gen in de Oranjelaan moet een aan tal bomen sneuvelen. Aanvankelijk is de mogelijkheid bezien tot het ver planten van de bomen. De deskundi gen waren echter van mening dat de betrokken bomen dat niet zouden overleven, temeer omdat ze het ei genlijk toch al minder „goed deden”. Na afloop van de werkzaamheden zullen er nieuwe bomen in de Oran jelaan worden geplant. MOERKAPELLE Op 13 augustus zal het lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de heer D. van der Kwaak in Moerkapelle de eerste paal slaan voor de bouw van niet minder dan 51 woningen, waarvoor in enkele maanden tijds de goedkeuring werd verkregen. Voor Moerkapelle betekent dit een belangrijke ontwikkeling, omdat hiermede in deze 1500 inwoners tellende gemeente voor het eerst op grote schaal een bouwplan kan worden aangepakt. „Wilt u afvalmaterialen niet wegdoen” verzoekt de heer W. C. Verkerk, voorzitter van de Speeltuinvereniging „De Pad destoel”. De handenarbeidclubs kunnen nog prachtige dingen maken van restjes plastic, zeil doek, triplex en andere mate rialen. Een seintje aan het be stuur en het afvalmateriaal wordt graag weggehaald. De heer Verkerk woont in de Lijs terbesstraat 21. We zouden tekort schieten door niet te spreken over de spbeltuin zelf, óók steeds in beweging, letterlijk en figuurlijk. Per week spelen er rond zeshonderd kinderen en 250 gezinnen zijn lid. De laatste hand wordt op het ogen blik gelegd aan een draaimolen door de heer W. C. Verkerk, die in zijn werkkring vaak afgekeurd materiaal tegenkomt, dat echter nog uitstekend geschikt is om toestellen van te ma ken. Op die manier werd al heel wat aan de inventaris van de speeltuin toegevoegd. Op stapel staan nu plannen voor Nelleke van der Loo is geslaagd voor het praktij kexamen Boekhouden van de Stichting Nederlandse Asso ciatie voor praktijkexamens. REEUWIJK De burgemeester van Reeuwijk houdt, behoudens on voorziene omstandigheden spreekuur op: vrijdagmorgen 6 augustus tussen 10.30 en 11.30 uur en vrijdagmorgen 13 augustus tussen 10.30 en 11.30 uur. WADDINXVEEN De dertien jaar bestaande speeltuinvereniging „De Paddestoel” biedt de bewoners van de Bomenwijk veel meer dan ’alleen’ een speeltuin. De laatste jaren werd de lijst van activiteiten steeds sneller aan gevuld. En behalve de speeltuin (die voortdurend wordt verrijkt met nieuwe toestellen) aan de Lijsterbesstraat, is er het clubhuis, dat nagenoeg de functie van ’wijkcentrum’ vervult. De leeftijdsgrens van degenen voor wie de speel tuinvereniging zich inzette werd verschoven. Nu is het zo dat jongeren én ouderen het clubhuis bevolken, voor de meest uiteenlopende activiteiten. Inlichtingen aan protestanten en rooms-katholieken omtrent het waarom der reformatie worden gaarne verstrekt door: Stichting „In de Rechte Straat” „De Wartburg”, Boulevard 11, Velp (Gld), telef. 08302-4959 „Het gebeurde aan de Tiber” is het debuut van de jonge (21 jaar) regis seur Bernardo Bertolucci. Even bui ten Rome, aan de oever van de Tiber, die al zoveel heeft zien gebeuren, wordt een vrouw gevonden. Alles wijst erop dat de vrouw nog maar enkele minuten geleden is vermoord. De plaats waar de vrouw werd ge vonden ligt op korte afstand van het park waar zij als prostituée avond aan avond stond. Onbekende acteurs in deze film; het zijn allen ’amateur’ acteurs. Sophia Loren en Marcello Mastro- ianni excelleren in „Gisteren, van daag en morgen” een rolprent in drie delen, spelend in Napels, Milaan en Rome. De regie was inhanden van Vittorio de Sica. Sophia is achtereen volgens een de wet ontduikende Na- politaanse. Dan is zij een ontgoochel de vrouw van een schatrijk industri eel uit Milaan en tenslotte een frivole Romeinse. De combinatie Loren-Mas- troianni is in deze film op zijn best. „Met de 3 Stooges de wereld rond” is gebaseerd op Jule Veme’s „De reis om de wereld in 80 dagen”. De op lichter Cavendish (Peter Forster) komt door het lezen van dat boek op een idee. Zijn slachtoffer is de ach terkleinzoon van de wereldreiziger Phileas Fogg. Om de eer van zijn overgrootvader te verdedigen gaat Phileas Fogg III eenzelfde reis rond de wereld maken in gezelschap van zijn drie bedienden, de drie Stooges. Cavendish maakt het hen echter zeer moeilijk en het wordt een reis met hindernissen die echter listig door de Stooges worden overwonnen. (Schouwburg Bioscoop). REEUWIJK Op de route Platte- weg-Korssendijk, Ree en Zoetendijk zal op zon- en feestdagen een één richtingsverkeer van kracht zijn voor alle voertuigen, rij-, trekdieren en vee, uitgezonderd rijwielen. Deze door Gedeputeerde Staten op verzoek van B. en W. van Reeuwijk vastge stelde matregel is alleen van kracht oktober, teneinde het op zondagen gedurende de periode 1 april tot 1 zeer drukke verkeer in dit gebied niet al te veel stagneren. Het een richtingsverkeer is zodanig, dat het niet zal zijn toegestaan genoemde route te berijden in de richting ’s-Gravenbroekseweg. Voor wielrij ders werd een uitzondering gemaakt, mede om de betrokken bewoners geen onnodige overlast aan te doen. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur: „Het gebeurde aan de Tiber” (18 jr); vr. 20.15 u, zat. en zon. 19 en 21.15 u, ma, di, wo, 14.30 en 20.15 uur: „Gis teren, vandaag en morgen” (18 jaar); zat. 15 u, zond. 15 en 17 u: „Met de 3 Stooges de wereld rond” (alle leeft.). Vandaag viert H.K.H. Prinses Irene haar 26ste verjaardag. Minder vlaggen dan anders zullen wellicht worden uitge stoken, maar welsprekende vlaggen, want Prinses Irene mag dan niet meer in ons land wonen, uit het hart is zij niet. Getuige de Nederlandse kamer die zij kreeg aangeboden als geschenk van Nederlanders en die nu in haar huis in Madrid de herinnering aan ons land levendig houdt. WADDINXVEEN De leden van de Cpöperatie „De Eendracht”, som migen vergezeld van hun dames, hebben vorige week dinsdag een ex cursie gemaakt die onder andere be stond uit het bezichtigen van een graansilo te Amersfoort, een prachtig gebouw van veertig meter hoogte. In Amersfoort werd ook koffie ge dronken. Van Amersfoort reed het gezelschap naar Muiden, waar met oud-Wad- dinxvener, thans burgemeester van Muiden, de heer W. Jongeneel, de broodmaaltijd werd gebruikt. Burge meester Jongeneel heeft zijn oud- plaatsgenoten verteld over de ge schiedenis van Muiden. Hij heeft voorts zijn ambtswoning (die nog niet klaar is) laten zien en het gezelschap rondgeleid in het Muiderslot. Van Muiden reed de bus naar Mon nikendam. Daar stapte men in de boot voor een tochtje naar Marken. Via Amsterdam ’zakte’ het gezelschap af naar Alphen a. d. Rijn voor het diner. Aan het eind van deze prettige en leerzame dag werd gesproken door de heren M. P. van Tol, P. Noordam, J. A. van Berkel, D. Oudijk en me vrouw Kroes. een kabelbaan van zeventien meter, die als hij klaar zal zijn een pronk stuk zal vormen. Maar zover is het nog niet. Zo’n baan kost nog al wat, hoewel hij ook dor de leden zelf zal worden gebouwd. Een andere wens is een kinderbad- je. Het actieve bestuur heeft dus ge noeg plannen, die met hulp van de leden heus wel zullen worden gerea liseerd. figuren en patronen mogen kiezen. De kinderen schilderden zelf ook een vrolijk decor voor het toneel. Van dit toneel wordt druk gebruik gemaakt door de twee toneelgroepen, onder leiding van de heren W. C. Verkerk en - voor de techniek - de heer T. Groenendijk, de revue-groep en de muziekgroep. De volksdansgroep staat op het ogenblik noodgedwongen stil door gebrek aan leiders. Maar de komende winter wil het bestuur graag weer een volksdansgroep in het gebouw. Een grote faam heeft de ruilbeurs. Tijdens de laatst gehouden ruilbeurs in het clubegebouw probeerden tach tig verzamelaars hun collectie luci- fermerken, sigarenbandjes, speldjes, enz. uit te breiden. Zelfs uit Amster dam en Breda komen de verzame laars die in Waddinxveen een gezel lige en goede beurs vinden. Dan te bedenken dat de ruilbeurs met kin deren is begonnen. Maar de volwas senen hielpen de kinderen bij het sparen en daaruit ontstond een wis selwerking welke tot gevolg had dat ook „de groten” naar de Lijsterbes straat kwamen om hun verzameling te verrijken. De wandelgroepen vormen een sterk groeiend onderdeel en zorgen voor een goed gevulde prijzenkast. Onder andere staat er nu een fraaie wisselbeker in, die 28 augustus in Zwammerdam moet worden verde digd. Er zijn drie wandelgroepen en een vierde zal nog dit jaar worden opgericht. Voor het vervoer naar de soms verre startplaatsen zorgen autobezit- tende wijkbewoners (en zelfs van buiten de wijk). Aan het hoofd van de wandelgroepen staat de heer G. van der Schee, bijgestaan door mej. A. van Herk, Marlien Slingerland en Peit Niezing. WADDINXVEEN Op 76-jarige leeftijd is vorige week overleden de heer J. J. van der Loo, die in Wad dinxveen vele jaren een belangrijke rol speelde in het openbare leven. Groot was dan ook de belangstelling, toen maandagmiddag j.l. op de Wad- dinxveense begraafplaats het stoffe lijk overschot ter aarde werd besteld. Aan de geopende groeve sprak ds. J. Snoeij, die o.m. herinnerde aan de vele verdiensten van de overledene voornamelijk ook voor de Gerefor meerde Kerk. Een zoon, de heer H. K. van der Loo sprak over de grote activiteit en stiptheid van zijn vader. Namens de familie dankte hij voor de vele blij ken van deelneming. De heer J. J. van der Loo, die woonde aan de Brugweg, was oprichter van het aan de Noordkade gevestigde Accoun tantskantoor Van der Loo. In de pe riode van 1944 tot 1960 maakte hij deel uit van het bestuur van de ge meentelijke instelling voor sociale zaken. De Gereformeerde Kerk dien de hij vele jaren als penningmeester en voorts was hij verscheidene malen ouderling en als deputaat belast met zendingszaken. WADDINXVEEN Zaterdag 7 augustus: Speeltuindag, Speeltuin „Zonnig Zuid”, St. Victorstraat. Maandag 9 augustus: Start ombouw aardgas. Zaterdag 14 augustus: Speeltuindag, Speeltuin Oranjewijk. Dinsdag 17 augustus: Omschakeling op aardgas (in de nacht van dinsdag op woensdag). Woensdag 18 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Donderdag 19 augustus: Lunapark, VerlengdStationsstraat. Vrijdag 20 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Zaterdag 21 augustus: Lunapark, Verlengde Stationsstraat. Marsband-concours, Verl. Stations straat. Speeltuindag, Speeltuin „De Padde stoel”. Zaterdag 21 augustus: Sportmiddag ten bate van het Kon. Wilhelmina-fonds, o.a. voetbalwed strijd Gouda I - Hillegom I. De inmiddels aan Moerkapelle toe gewezen contingenten omvatten 36 woningwetwoningen, negen premie- woningen en zes ongesubsidieerde woningen. Daarnaast hebben B. en W. van Moerkapelle nog de monde linge toezegging ontvangen, dat zal worden getracht voor nog twaalf wo ningen in de vrije sector een contin gent te verlenen tussen augustus 1965 en december 1966. De vrije sectorwoningen zullen waarschijnlijk zgn. Bogaerswoningen worden. Hierover is reeds een ge sprek gevoerd met de Provinciale Griffie en ook bij de provinciale di rectie voor de volkshuisvesting is een en ander in studie genomen. Zowel bij de plaatselijke bouwondernemers als bij de particulieren bestaat voor dit woningtype grote belangstelling. Het woningbouwplan van Moerka pelle kon alleen in zulk een korte tijd tot stand komen door nauwe samen werking met alle betrokkenen, waar door ook een alleszins aanvaardbare bouwstroom ontstaat. Bovendien wordt nu op financieel verantwoorde wijze positief het ernstige woonruim- tetekort bestreden. Daarbij komt nog, dat men kan spreken van ruime wo ningen, omdat o.a. in de woningwet- sector naast ruime slaapkamers ook een volledig afgetimmerde zolderver dieping beschikbaar zal komen. Hier door zal de totale inhoud van deze woningen bijna 34 kubieke meter groter zijn, dan de voorgeschreven inhoud van 330 kubieke meter. Het ontwerp voor het nieuwe uit breidingsplan werd gemaakt door het Bureau voor Ruimtelijke Ordening en Architectuur De Ranitz, Van der Ree en Van Tol te Rotterdam. De wonin gen werden ontworpen door het Wad- dinxveense architectenbureau L. Rog geveen. Bij de ontwikkeling van het gehele plan was zeer nauw betrokken de heer H. H. Jalink, directeur van de gemeenschappelijke dienst voor gemeentewerken en bouw- en wo ningtoezicht in de gemeenten Bent- Vrjjdag 3 augustus 1945: „Zaterdagavond 28 juli j.l. speelde de voetbalvereniging Waddinxveen I tegen Gouda I om de Bevrijdingsbeker. 20 min. na het begin viel het eenige doelpunt in deze wed strijd. Waddinxveen won deze wedstrijd met 1-0 Een mooie overwinning, gezien het feit, dat Gouda I in de 2e klasse speelt en Waddinxveen in de 4e klasse van de N.V.B. thuis hoort. De mannen en vrouwen achter het speeltuinwerk zijn: de heren H. Ro meyn, materiaalbeheerder, W. vdn der Schee, bestuurslid, J. van Eyk, bestuurslid, L. C. v. ’t Hart, bestuurs lid, T. Groenendijk, regisseur-ge- luidsman en bestuurslid, mevrouw A. Pille-Oudendijk, penningmeesteresse, mej. H. P. Visser, secretaresse, de heer G. den Hollander, mej. A. van Herk, de heer W. C. Verkerk, voor zitter. Belangrijk is natuurlijk ook het werk van het leger der „naamlozen”, de echtgenotes van bestuursleden, de mannen die hun vrije tijd opoffer den. De vrouwen die zorgden (en zor gen) voor koffie en chocolademelk op feestavonden en avonden dat er ge werkt wordt in of bij het gebouw, of de zaal in orde brachten. En niet te vergeten de toezichthoudster in de speeltuin, mevrouw Slineerland. Hoewel het huidige bestuur nog niet denkt aan uit handen geven van het werk, verheelt het toch niet, dat het voor het speeltuinwerk onont beerlijk is dat er jonge mensen klaar staan om de taak te zijner tijd over te nemen. Er is vooral behoefte aan jonge leidsters en leiders. Voorzitter W. C. Verkerk zegt: „Dit jaar gaan we het Kerstfeest vieren mét de ouders er bij”. Een voorbeeld van de veranderende instelling van de speeltuinvereniging. Dan zijn er de succesvolle wandelgroepen, de handenarbeidclubs, de toneelgroepen enz. Dat alles begon dertien jaar gele den in het kleine groene gebouwtje, dat nu nog dienst doet als onderko men voor de toezichthoudster en als opslagruimte. Wethouder S. Pille was één van de animators, die hebben gezorgd dat de tuin „ondanks tegen wind” tot stand kwam. Al snel werd het zuivere speeltuinwerk aangevuld met andere vormen van vrijetijdsbe steding. Alléén spelen in het zomer seizoen vond het toenmalige bestuur niet voldoende. Handenarbeid en puzzeltochten stonden als nieuwe punten op het programma. De aan vulling van de toestellen werd even min vergeten. Maar het eerste gebouw vormde toch een zekere rem op het werk. In speeltuinverband werd het veel te klein. Daarom werden acties op touw gezet voor een groter onderkomen. Onder andere kregen de ouders een „centsbusje”. Een bazar vulde het bedrag flink aan. Toch moest voor het gebouw een beroep op de ge meente worden gedaan. En niet ver geefs. Ook dank zij subsidies van Anjerfonds en Centrale Jeugdraad Zuid-Holland kon de bouw beginnen. De eerste werkzaamheden werden door de wijkbewoners zelf verrricht. Het egaliseren van terrein, doortrek ken van leidingen etc., deden zij zelf. De firma Priviko te Vroomshoop leverde en zette het gebouw. Het was ook omstreeks die tijd (februari 1964) dat de vereniging Koninklijke goed keuring verwierf, noodzakelijk om leningen te kunnen sluiten. Die le ning werd verstrekt door de gemeen te en moet in vijftien jaar worden afbetaald. Daar stond het gebouw dan. Nog leeg en slechts door twee tussenschotten verdeeld. Weer traden de wijkbewoners aan. En gezamenlijk timmerden zij een keuken, bestuurskamer, verfden zij het interieur. Alles in acht weken. Tafeltjes werden gemaakt en de stoelen... nee, de stoelen werden ge schonken door de ’buurt’. Een stoe- len-actie, waarin een deel van een stoel kon worden gekocht door de bewoners, bracht duizend gulden op die bij de opening op 29 februari 1964 werden overhandigd. De opening van het nieuwe ge bouw door burgemeester C. A. van der Hooft betekende een nieuwe aan pak van het speeltuinwerk. Er kon den meer groepen worden opgevan gen en voorts kwam de jeugd boven dertien jaar meer aan bod. Nu is het zo, dat er in de zaal, die aan 120 per sonen plaats biedt, vier groepen - jongens en meisjes - tijdens han- denarbeid-clubs enkele avonden per week zwoegen op presenteerblaadjes, schortjes enz., waarvoor ze zelf de a.s. Zaterdag speelt onze voetbalclub tegen het eerste elftal van Olympia uit Gouda. Laten we hopen, dat in de toe komst alle voetbalwedstrijden op zaterdag worden gehouden. Dat zou deze sport in Waddinx veen zeer ten goede komen”. Eikenlaan leplaan WaddinxTeen Telefoon 2401 b g.g. 2184

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 3